Skocz do zawartości
IGNORED

Mój nowy analogowy projekt na Garrard 401


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, pmcomp napisał:

programem Feickerta:

przydał by się tu mały tutorial , bo nie ma . A uważam że być powinien.

 

27 minut temu, kazmirz napisał:

Naczytało się chłopisko audiomaniaków

podejrzewam , że jakbyś kupował wkładki za 5 kawałków też byś optymalizował ich działanie i chciał by odtwarzały jak najdłużej.

z resztą w myśl zasady  "dla każdego coś dobrego"  by każdy mógł znaleźć wątek dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, bolo_senor napisał:

przydał by się tu mały tutorial , bo nie ma . A uważam że być powinien.

 

podejrzewam , że jakbyś kupował wkładki za 5 kawałków też byś optymalizował ich działanie i chciał by odtwarzały jak najdłużej.

z resztą w myśl zasady  "dla każdego coś dobrego"  by każdy mógł znaleźć wątek dla siebie.

Jest w sieci na audiomaniakach instrukcja obsługi oprogramowania.

 

 

Oto finalnie dwaj bracia. Zontek dostał właśnie nowy olej i dostanie nowy pasek.

Czyli Zontek z dwoma rączkami po 14", jedna leciuchna z VdH Colibri XGP, druga szyna kolejowa z Miyajima Zero Mono i Garrard 401 z rączkami SME 3012 II z SPU Royal N i SME 3009 II z Shure V15 II.

GydI5C.jpg

pXydqE.jpg

 

Garrard wydaje się większy ponieważ ma armboardy wbudowane w plintę. A Zontek ma je wysuniete na boki. Zontek wazy ok. 50 kg, Garrarda nie ważyłem ale ze 20 kg jest.

Zontek wisi na ścianie tzn. stoi na półce wiszącej na ścianie zrobionej z klejonego Merbau, a potem na podstawie także z klejonki na podstawkach z naturalnego pumeksu klejonago BluTackiem UGU Patafix.

Garrard stoi na ciężkiej komodzie na gumowych vintagowych nogach, a górna częśc plinty dodatkowo pływa na Sarbotanach.

Tak to wyglląda. Jestem bardzo usatysfajtowany.

Wieczorkiem podepnę Colibri i SPU do Klyne i zrobie słuchawkowe porównanie tych dwóch systemów.

 

 

 

Godzinę temu, kazmirz napisał:

Naczytało się chłopisko audiomaniaków, no i wzięło go. Co było do przewidzenia.

Audiofile posiadają instynkt stadny, w takim sensie, że jeden drugiego naśladuje 😄

 

 

A co ty psychoanalityk jesteś? Czy wróżka?

Na idlerowy vintagowy gramofon wzięło mnie już dawno. Miałem przez chwilę Thorensa 124 ale ramię SME 3012II w nim to był złom. Odesłałem. Ale z Ortofonem MC20 grał na tyle obiecująco, że postanowiłem samemu coś zrobić. 124-kę w dobrym stanie dostać to jak trafić w totka, trafiła się w Polsce 401-ka to jest. Ramiona zostały zakupione po całkowitym odnowieniu w Danii. I gra.

Czy taka moja historia cię satysfajtuje czy masz coś jeszcze do dodania?

 

Godzinę temu, kazmirz napisał:

😄

 

Czy Garrard to twój pan?

 

Co do tego zdania nie wiem o co ci chodzi, chyba masz jakieś kompleksy. Ale z nimi niestety będziesz musiał sobie poradzić sam, ja ci nie pomogę. Ale jak sklecisz sobie coś na napędzie Bambino to może ci się poprawi 🙂 .

 

PS. wiedza zawarta w zakładce analog na audiostereo.pl nie umywa się do wiedzy i doświadczenia na audiomaniacy.pl. Jak widzisz ja tam nie pisuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pmcomp napisał:

Czy taka moja historia cię satysfajtuje

Mnie owszem,i to bardzo.Bo ludzie robiący cos takiego wkładają w swoją prace cerce i duszę, że o pieniądzach nie wspomnę.

Ktoś kupujący w sklepie Technicsa SL1500 tego nie zrozumie(nic nie umniejszając temu gramofonowi)

I powiem szczerze że chciałbym mieć takiego pana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kazmirz napisał:

 

Ale niektóre osoby robią to celem popisania się, nie bardzo się w tym wszystkim orientując. 

I to jest właśnie ten przypadek.

 🙂

Jeśli się nie poorientował, to przynajmniej wskaż, gdzie popełnił błędy. Może coś trzeba poprawić. Pomóż koledze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kazmirz napisał:

Rzecz zrozumiała. 

Ale niektóre osoby robią to celem popisania się, nie bardzo się w tym wszystkim orientując. 

I to jest właśnie ten przypadek.

Sięgnij wstecz po inne wpisy tu i na innych forach, a zobaczysz jak to wygląda 🙂

Skoro tak twierdzisz to pewnie wiesz co mówisz i gdyby co to potrafisz to udowodnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, kazmirz napisał:

 

Nie musisz się tłumacz się tak, bo to potwierdza moje przypuszczenia.

Ja i tak swoje wiem 🙂 

Brawo !!! Nowa konkurencja dla Rutkowskiego.

 

25 minut temu, hudykot napisał:

Jeśli się nie poorientował, to przynajmniej wskaż, gdzie popełnił błędy. Może coś trzeba poprawić. Pomóż koledze.

Bumek (w nowym wcieleniu) i pomoc? Chyba zartujesz. Proponuje nie karmic trolla.

 

13 minut temu, porlick napisał:

Będzie jakaś osłona przed kurzem?

Szkoda, by takie ładne coś się brudziło.

 

Nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Bumek

Nie gerwazy !?

Świetna robota pmcomp .

Ps Wszystkich pozdrawiam 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KALIBER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Bumek (w nowym wcieleniu)

jakbyś zgadł.

3 minuty temu, KALIBER napisał:

Nie gerwazy !?

nie , na 100% nie on.

1 godzinę temu, hudykot napisał:

drapaki prezentują się zacnie.

jak hudykot tak powiedział , to musi tak być - koty znają się na drapakach. 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny projekt, naprawdę czad! A obok Zontek, a w każdym dwa ramiona - szaleństwo!

Ja to bym miał: osiołkowi w żłobie dano... posłuchać muzyki z placków... ale na którym z czterech ramion?  😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, EmilioE napisał:

Piękny projekt, naprawdę czad! A obok Zontek, a w każdym dwa ramiona - szaleństwo!

Ja to bym miał: osiołkowi w żłobie dano... posłuchać muzyki z placków... ale na którym z czterech ramion?  😄

Eeeee, to prostsze niż się wydaje. Na jednym Zero Mono. Wiadomo do czego. Na drugim kultowa MMka do rocka i popu.

A pozostałe dwa? Proste ... Colibri do szpadel więc raczej nadaje się do wszelkiej maści mintów. SPU jest tak muzykalna że zapowiada się jako do wszystkiego szczególnie do stanów ex.

Takie są moje założenia. Jak będzie na wszystkim podobnie to ... jeden set znajdzie nowy domek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z jednych znajomych audiofilów, też analogomaniaków. Zapałał ogromną "miłością" do trolla, który wtrącił tu swoje trzy grosze. Dla niego motyw takich wpisów jest niepojęty ale .. nie o tym.

 

Wszyscy współczesni winylomaniacy mają dziś niesamowite narzędzia do budowy swoich systemów marzeń plus ogromna wiedza dostepna na wyciągnięcie ręki. Za czasów mojej młodości kiedy ja słuchałem winyla szczytem marzen był Daniel, a posiadanie jakiegoś zachodniego drapaka to złapanie Pana Boga za kolana. W Warszawie były praktycznie cztery sklepy z winylami i jakimiś akcesoriami: Marco Polo 1 na Ursynowie, Słupecka, Noakowskiego przy Politechnice i chyba na Zakroczymskiej na Nowym Mieście. Nt. ustawiania wkładki, VTA, azymutu nikt nie wiedział nic. Wszyscy grali na MF100, a jak ktoś miał jakąś AT czy Shure to był wypas. A na słowo Shibata wszyscy sikali po nogach. Wiedzy nie było żadnej i nie było skąd jej zdobyć. Liczyła sie tylko muzyka w najlepszej mozliwej wtedy jakości. Dopiero w latach 90-ych zmieniło się w tym temacie ale wtedy zaczęła królować srebrna płyta CD, a ja wszystkie winyle wywaliłem na smietnik.

Więc niech nikt się dzisiaj nie waży pisać takich rzeczy bo dzisiaj co i jak podane jest w internecie na tacy. A że tacy frustraci jak bumek tego nie szanują to ich sprawa. Zapewne kompleksy z tamtych czasów.

 

Wracając do porównań. Odpaliłem Zontka z Colibri i Garrarda z SPU. Oba na takich samych kablach. Colibri wyciąga swoim szpadlowym szlifem oprócz ,muzyki także mnóstwo pików i trzasków. SPU, która ma szlif łagodniejszy daje większy komfort pozostawiając te artefakty w rowie. Nt. różnic w dźwięku jeszcze się nie wypowiem, to wymaga dokładniejszego porównania. Pamiętajmy, że te wkłądki dzieli ogromna różnica cenowa choć Colibri można kupić za bardzo rozsądne pieniądze na eBayu.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumkowi powiedzielismy pa pa w tym wątku.

 

Polozylem na talerz plyte Ted Heath Orchetra - Fever, lata 60-e, DECCA. To jest referencyjna plyta i to slychac.
 

Dawno nie sluchalem vinyla na sluchawkach ale przypominaja mi sie odsluchy Orpheusa na IFA w Berlinie. Tam zawsze zrodlem byl vinyl.

 

SPU ma wieksza podstawe basowa niz Colibri. Czy to dobrze czy zle okaze sie na kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcinus napisał:

Kuźwa, jeden wywiesił białą flagę,

Jeśli masz na myśli Winylowego,to wiedząc do czego jest zdolny ,byłbym ostrożny w formułowaniu takich opinii.😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gitarrra napisał:

Jeśli masz na myśli Winylowego,to wiedząc do czego jest zdolny ,byłbym ostrożny w formułowaniu takich opinii.😉

Cieszmy się chwilą , zakładka ożywa , ludzie wracają. Może będzie dobrze.👌🏽

A gerwazego może nie wspominajmy , bo jeszcze pomyśli , że tęsknimy 😄

Zawsze były jakieś animozje , ale lepiej to niż handlarz młotkowy - techniksofob

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem oryginalne headshelle SME, te bez fasolek. A SPU Royal N stał sie mój 🙂 .

Korzystając z tego szablonu od Ukraińca:

SME-3012-Series-I-II-Custom-Designed.jpg

 

za cholere nie mogę trafić w punkty przy ustawieniu ramienia na 294 mm spindel-pivot. W związku z tym zmieniłem tą odległość i ustawiłem ramię tak aby trafiać w punkty. Z poprzednim 3012 które miałem była identyczna sytuacja. Nie wiem czy nie powinno się jednak ustawić 294 mm a geometria ramienia i headshella zrobi swoje. Co sądzicie?

Rozwiązaniem zapewne jest wykorzystanie headshelli z fasolkami. Wtedy ustawiam ramię na odległość 294 mm a wkładkę w headshellu tak aby trafiła w punkty.

Ktoś ma doświadczenie z ustawianiem ramion SME? Jakieś inne sugestie?

 

Za to tym razem VTA i azymut ustawione perfekcyjnie. Co do azymutu okaże się oczywiście po pomiarach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, pmcomp napisał:

Ktoś ma doświadczenie z ustawianiem ramion SME? Jakieś inne sugestie?

ze sme , nie. Ale każda wkładka ma gdzie indziej otwory. Także jak head nie ma fasolek to jest dedykowany do konkretnej wkładki

ale do przeliczania geometrii używam "Niestandardowy generator szablonu łuku do wyrównania wkładki gramofonowej (drukuje również ładne dyski stroboskopowe)" czyli TemplateGen

z tej stronki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  możesz sprawdzić do jakiej geometrii są otwory no i sprawdzić szablon.

szablon to i bez programu sprawdzisz , wystarczy sprawdzić czy odległość igła szpindel się zgadza. Dane są na szablonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ustawiania ramion i wkładek pożyczyłem sobie to:

0_0_productGfx_5006.jpg

 

płyta do ustawiania antyskatingu. Rewelacja, Albercik ... to działa 🙂 . Już zamówiłem na własność, całe 65 zł.

 

Tak przy okazji dla potomności: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmcomp napisał:

Już zamówiłem na własność, całe 65 zł.

przydatna rzecz , był edit post wyżej. 

4 minuty temu, pmcomp napisał:

płyta do ustawiania antyskatingu. Rewelacja

gdzie to można kupić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Link do instrukcji powie ci wszystko 🙂 

Miałem, ale komuś pożyczyłem. No i  zamówiłem. Teraz postawie na półce z napisem " Nie dotykać "😄. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Dzisiaj założyłem oryginalne headshelle SME, te bez fasolek. A SPU Royal N stał sie mój 🙂 .

Korzystając z tego szablonu od Ukraińca:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

za cholere nie mogę trafić w punkty przy ustawieniu ramienia na 294 mm spindel-pivot. W związku z tym zmieniłem tą odległość i ustawiłem ramię tak aby trafiać w punkty. Z poprzednim 3012 które miałem była identyczna sytuacja. Nie wiem czy nie powinno się jednak ustawić 294 mm a geometria ramienia i headshella zrobi swoje. Co sądzicie?

Rozwiązaniem zapewne jest wykorzystanie headshelli z fasolkami. Wtedy ustawiam ramię na odległość 294 mm a wkładkę w headshellu tak aby trafiła w punkty.

Ktoś ma doświadczenie z ustawianiem ramion SME? Jakieś inne sugestie?

 

Za to tym razem VTA i azymut ustawione perfekcyjnie. Co do azymutu okaże się oczywiście po pomiarach.

 

Z tego co skonsultowałem wychodzi, że moja metoda jest OK.

Kiedyś w latach gdy SME II były produkowane nie było żadnych specjalnych szablonów. SME dołączało do swoich ramion taką małą tekturkę:

s-l400.jpg

 

Ponieważ ramie nie ma stałego punktu podparcia jak np. stare Ortofony tylko wyposazone jest w ruchome sanki pozwalające na ruch w linii szpindel-pivot, producent wyszedł z prostego założenia: nalezy wywiercić dziurę w kształcie takiego rozciągniętego okręgu w odpowiedniej odległości od szpindla (dla SME 3012 II jest to 294 mm), przykręcić wkładkę do dwóch stałych dziurek w headshellu i tak jeździć sankami w podparciu ramienia aby igła trafiła w punkt na szablonie prostopadle do tych linii.

Proste? Przez lata jakos tam działało i patrząc na renomę SME raczej nikt się nie skarżył.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Przy okazji ustawiania ramion i wkładek pożyczyłem sobie to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

płyta do ustawiania antyskatingu. Rewelacja, Albercik ... to działa 🙂 . Już zamówiłem na własność, całe 65 zł.

 

Tak przy okazji dla potomności: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ustawiasz na "0" czy delikatnie na "-" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Marcinus napisał:

Ustawiasz na "0" czy delikatnie na "-" ?

Zero. Udało sie tak ustawić na wszystkich czterech wkładkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
34 minuty temu, pmcomp napisał:

Zero. Udało sie tak ustawić na wszystkich czterech wkładkach.

Niby na płycie kalibracyjnej powinno się ustawiać na delikatny "-" ,  ale ja nausznie nie zauważam różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mialem przygodę.

Jak napisalem rano zmienilem headshel z Nagaoki na moj oryginalny SME bez fasolek. Zamontowalem SPU, zapiąlem na ramie i sprawdzilem czy dziala. Dzialalo. A potem troche posluchalem MMki Shura z drugiego ramienia. I wrocilem do odsluchow wieczorem. I przezylem szok. SPU nie chcialo grac, stawalo w miejscu i jeden kanal mial duze znieksztalcenia. Na oko bylo widaz ze igla w rowie sobie nie radzi, faluje, wylata.

Hmmm … niby nic nie zrobilem.

Pierwsza mysl za duzy antyskating. Zmniejszylem to samo. W koncu gonsprawdzalem wczesniej i bylo OK. No to czemu igla sie trzesie i wylata z rowa? Nacisk gut, ramie gut. Chwila na pomyslowego Dobromira i … wpadlem … za letki headshell albo jednak zbyt duzy ciezar na przeciwwadze. Poniewaz nie wiedzialem czy dac mniejszy ciezar glowny i zostawic wiekszy riger czy zostawic duzy a dac tylko mniejszy riger. Stwierdzilem ze zamienie headshelle. Ta Nagaoka i moj chyba Technics sa ciezsze o ok. 7-8 gram od tego SPU. Po wymianie znowu przekalibrowalem cale ramie bo nowy Headshell ma fasolki i zapuscilem.

iiii … kamien spadl z serca. Wszystko wrocilo do normy.

🙂 .

 

BTW na mojej referencyjnej plycie Bill Berry and His Ellington All-Stars - For Duke z lat 70-ych, uwazanej za jedna z najlepiej wydanych czarnych plackow ever znalazlem roznice pomiedzy Colibri i SPU.

Colibri wygrzebuje wszystkie detale i szczegoly z rowa i na nich buduje przekaz. SPU ciu to tonuje i stawia na srednice w mocna linia basowa. Wysluchane na sluchawkach, nie wiem jeszcze jak jest na kolumnach, przede wszystkim budowanie sceny i przestrzeni 3D. 
 

Aha … mialem o tym wspomniec … producentem tej plinty jest Kasoto, jego mozecie pytac o drewniane szczegoly, ja sie nie znam.

Stronka: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ale lepiej na Fejsie: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 minut temu, pmcomp napisał:

No to mialem przygodę.

Jak napisalem rano zmienilem headshel z Nagaoki na moj oryginalny SME bez fasolek. Zamontowalem SPU, zapiąlem na ramie i sprawdzilem czy dziala. Dzialalo. A potem troche posluchalem MMki Shura z drugiego ramienia. I wrocilem do odsluchow wieczorem. I przezylem szok. SPU nie chcialo grac, stawalo w miejscu i jeden kanal mial duze znieksztalcenia. Na oko bylo widaz ze igla w rowie sobie nie radzi, faluje, wylata.

Hmmm … niby nic nie zrobilem.

Pierwsza mysl za duzy antyskating. Zmniejszylem to samo. W koncu gonsprawdzalem wczesniej i bylo OK. No to czemu igla sie trzesie i wylata z rowa? Nacisk gut, ramie gut. Chwila na pomyslowego Dobromira i … wpadlem … za letki headshell albo jednak zbyt duzy ciezar na przeciwwadze. Poniewaz nie wiedzialem czy dac mniejszy ciezar glowny i zostawic wiekszy riger czy zostawic duzy a dac tylko mniejszy riger. Stwierdzilem ze zamienie headshelle. Ta Nagaoka i moj chyba Technics sa ciezsze o ok. 7-8 gram od tego SPU. Po wymianie znowu przekalibrowalem cale ramie bo nowy Headshell ma fasolki i zapuscilem.

iiii … kamien spadl z serca. Wszystko wrocilo do normy.

🙂 .

 

BTW na mojej referencyjnej plycie Bill Berry and His Ellington All-Stars - For Duke z lat 70-ych, uwazanej za jedna z najlepiej wydanych czarnych plackow ever znalazlem roznice pomiedzy Colibri i SPU.

Colibri wygrzebuje wszystkie detale i szczegoly z rowa i na nich buduje przekaz. SPU ciu to tonuje i stawia na srednice w mocna linia basowa. Wysluchane na sluchawkach, nie wiem jeszcze jak jest na kolumnach, przede wszystkim budowanie sceny i przestrzeni 3D. 
 

Pozdro

Dawaj więcej foto 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.