Skocz do zawartości
IGNORED

Kable zasilające Hi-End


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i człowiek wchodzi na wątek hiend i czyta o Chińczykach. Nie wiem czy autor tego wątku ma jakiś wpływ. Kazdy oczywiście ma swoje zdanie. Nie mniej po co pisac hokus pokus. Lepiej chińszczyzna i już.

Pamietajmy ze są ludzie którzy szukają po forach wiedzy rady itd.

Ci co piszą o Chińczykach to w sumie po co chcecie zmieniać standardowe kable ze sprzętem na chinczyki? Coś wam to zmieni?

Ja Np używam standardowych kabli i po mału mam ochotę sprawdzic jakieś fajny kabel może isotek premier lub wyżej jak również Inakustik 2404. Ktoś coś by napisał o nich. Dziekuje.

Szukam informacji nie kłótni po co na co itd. Dziekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Kuniu napisał:

Ci co piszą o Chińczykach to w sumie po co chcecie zmieniać standardowe kable ze sprzętem na chinczyki? Coś wam to zmieni?

Pogorszy. Ale jak się przebranduje- to polepszy.

Czasy tzw "chińszczyzny" odchodzą do przeszłości. Miałem parę dni samoróbki na chińskich przewodach i wtykach wattgate, viborg, furutech i to grało zaskakująco dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.07.2022 o 23:09, absinth3 napisał:

Pogorszy. Ale jak się przebranduje- to polepszy.

tak to w obecnych czasach działa. Jest mnóstwo towarów, które noszą nazwę "z historią" a tak na prawdę produkcja chińska. 
Chińczyk jest w stanie zrobić wysokiej jakości sprzęt, to tylko kwestia kasy. A, że polscy Janusze biznesu idą w ilość a nie jakość to już inna sprawa. Technologia z jakiej korzystają Chińczycy w fabrykach, wielu się nawet nie śniła. 
Jest sporo fabryk w kraju pochodzenia produktu i to należy chwalić. Taki sprzęt odpowiednio też kosztuje.

To co możemy znaleźć na znanych portalach sprzedażowych często jest niskiej jakości. Spowodowane jest to "wymaganiami" klienta. Kupić jak najtaniej ale żeby było jak najlepsze...
Korzystam z możliwości zakupu bezpośrednio z Chin ponieważ w podobnych pieniądzach mogę kupić po prostu lepszej jakości towar niż u nas. Przykład: sterowniki oświetlenia WiFi. Korzystam z nich od kilku lat i nawet ani razu do tej pory się nic nie zawiesiło, czyli spełnia swoją funkcję. Koszt? 3 x taniej niż u nas. Wzmacniacz mini do głośników z Bluetooth (używany przy komputerze ), kosztuje kilkukrotnie mniej niż u nas a swoją funkcję spełnia, ba, gra nawet z dużymi wolnostojącymi kolumnami i nawet nie zająknie...Można by było wymieniać wiele produktów, które są w pełni chińskie a mają tylko super mega nazwę i opakowanie czyt. marketing.

W dniu 13.07.2022 o 23:09, absinth3 napisał:

Czasy tzw "chińszczyzny" odchodzą do przeszłości. Miałem parę dni samoróbki na chińskich przewodach i wtykach wattgate, viborg, furutech i to grało zaskakująco dobrze.

jest opcja sprawdzenia w necie czy dana marka a w zasadzie jej znak towarowy jest zastrzeżony i przez kogo. Ci, którzy mają historię i dbają o swój produkt na pewno tego dopilnowali  😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, GhostR1 napisał:

w podobnych pieniądzach mogę kupić po prostu lepszej jakości towar niż u nas

Zgadzam się niestety. 

Niby od audio odległe, ale kupiłem (pierwszy zakup u majfrendów) wielorazowe kapsułki do nespresso- jakość znakomita: przemyślane a co najważniejsze- działające świetnie. Pytanie jest: czemu my nie robimy takich rzeczy? Wstyd i hańba. 

A potem poszło...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u nas w wielu przypadkach (niestety) chodzi tylko o kasę i pójście na łatwiznę. Jeżeli jest marka z historią, znana na rynku audio od lat ale upada a jej zastrzeżony znak towarowy nie ma już ochrony to są tacy co to wyłapują i wykorzystują. Trudniej jest posiadać markę, która zasłynęła w historii dobrą jakością wykonania prowadząc ją od początku. Łatwiej znaleźć gotowca...
Prosty przykład: wtyki bananowe, prawie identyczne (piszę prawie bo różnią się nazwą naniesioną na wtyk) potrafią się kilkukrotnie różnic ceną ze względu na markę. Fizycznie nie będziemy w stanie usłyszeć żadnych różnic. Ale otoczka marketingowa wokół nich (zazwyczaj tych droższych) jest na tyle skuteczna, że większość właśnie je wybiera. Do tego dochodzą różne narzędzia, np. boty klikające, sztuczne komentarze, etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 13.07.2022 o 22:35, Kuniu napisał:

No i człowiek wchodzi na wątek hiend i czyta o Chińczykach. Nie wiem czy autor tego wątku ma jakiś wpływ. Kazdy oczywiście ma swoje zdanie. Nie mniej po co pisac hokus pokus. Lepiej chińszczyzna i już.

Pamietajmy ze są ludzie którzy szukają po forach wiedzy rady itd.

Ci co piszą o Chińczykach to w sumie po co chcecie zmieniać standardowe kable ze sprzętem na chinczyki? Coś wam to zmieni?

Ja Np używam standardowych kabli i po mału mam ochotę sprawdzic jakieś fajny kabel może isotek premier lub wyżej jak również Inakustik 2404. Ktoś coś by napisał o nich. Dziekuje.

Szukam informacji nie kłótni po co na co itd. Dziekuje.

Chiński kabel Yter Odin 2 w moim systemie jest kablem idealnym, doskonałym. Z kretesem pobił inne firmowe sieciówki w cenie do 7500 zł (miałem je, kupowałem nowe w sklepach i od forumowiczów). Wymaga długiego wygrzewania, albowiem na początku brzmi dość ciemno, ciężko, bas jest zbyt duży. Później jest już czysta, niewymuszona naturalność i magia. Wszystko brzmi niezwykle czysto i naturalnie, kabel nie ma właściwie jakiegoś wyraźnego charakteru. Wznosi na wyżyny komponent, do którego jest podłączony, ale sam zbyt wiele nie dodaje od siebie, może poza niewiarygodną wręcz szczegółowością. Naprawdę trudno mi sobie wyobrazić, że może być jeszcze lepiej. Zapłaciłem za niego 635,82 zł po rabatach, które mam na Aliexpress razem z przesyłką z Chin. Jest to wersja 1.2m z najlepszymi pozłacanymi wtykami "Holo-Plug". Nic nowego firmowego w Polsce do 10 000 zł nie jest w stanie się nawet zbliżyć do tego dźwięku. Wcale nie zdziwiłbym się, gdyby dźwięk bardzo nie odbiegał od kabla Nordost Odin 2. Tego nigdy się nie dowiem, bo nie jestem na tyle szalony, aby kupować lub pożyczać Odin 2 firmy Nordost.

 

Jeśli zrównujesz Yter Odin 2 z kablami "zwykłymi", to po prostu nie masz najmniejszego pojęcia, o czym piszesz.

Pewnie mój post wkrótce zniknie, bo prawda za bardzo uderza w "branżę". Ogrom ludzi utrzymuje się w tym biznesie z nabijania innych w butelkę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mart2M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chiński kabel Yter Odin 2 w moim systemie jest kablem idealnym, doskonałym. Z kretesem pobił inne firmowe sieciówki w cenie do 7500 zł (miałem je, kupowałem nowe w sklepach i od forumowiczów). Wymaga długiego wygrzewania, albowiem na początku brzmi dość ciemno, ciężko, bas jest zbyt duży. Później jest już czysta, niewymuszona naturalność i magia. Wszystko brzmi niezwykle czysto i naturalnie, kabel nie ma właściwie jakiegoś wyraźnego charakteru. Wznosi na wyżyny komponent, do którego jest podłączony, ale sam zbyt wiele nie dodaje od siebie, może poza niewiarygodną wręcz szczegółowością. Naprawdę trudno mi sobie wyobrazić, że może być jeszcze lepiej. Zapłaciłem za niego 635,82 zł po rabatach, które mam na Aliexpress razem z przesyłką z Chin. Jest to wersja 1.2m z najlepszymi pozłacanymi wtykami "Holo-Plug". Nic nowego firmowego w Polsce do 10 000 zł nie jest w stanie się nawet zbliżyć do tego dźwięku. Wcale nie zdziwiłbym się, gdyby dźwięk bardzo nie odbiegał od kabla Nordost Odin 2. Tego nigdy się nie dowiem, bo nie jestem na tyle szalony, aby kupować lub pożyczać Odin 2 firmy Nordost.
 
Jeśli zrównujesz Yter Odin 2 z kablami "zwykłymi", to po prostu nie masz najmniejszego pojęcia, o czym piszesz.
Pewnie mój post wkrótce zniknie, bo prawda za bardzo uderza w "branżę". Ogrom ludzi utrzymuje się w tym biznesie z nabijania innych w butelkę...

Dziekuje. Poczytam na ich temat. Trochę boje się podłączania chińskich do prądu. Ale zobaczę co piszą o nich. Pytanko. Dobrze są spasowane wtyki do listwy i wzmaka. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "chińczykami" jest bardzo różnie: od dziadostwa do rzeczy wybitnych za małe pieniądze. To taka trochę loteria, ale moim zdaniem i tak warto popróbować, choćby dla zabawy, biorąc pod uwagę śmieszną cenę. Wszystkie kable, które ja kupiłem były znakomicie wykonane, choć jeden z nich był nieco luźny od strony wtyku ICE. Nie wypadał, ale powinien być większy opór. Mój obecny kabel to doskonałość pod każdym względem.

Z "poczytaniem" może być problem. W internecie wątki są usuwane. Kiedyś był spory wątek na ten temat na Audiogon, ale nie wiem, czy nie został już usunięty.

Nie radziłbym też raczej kupować produktów najtańszych, bo tam pod ładną koszulką siedzą raczej najzwyklejsze druty. Polecam produkty od 700 zł w górę za sieciówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mart2M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też zwrócić uwagę na kwestię następującą: dość często ten sam produkt jest pozycjonowany cenowo pod różnych klientów, np. mamy jeden i ten sam kabel i jest on wystawiony nawet przez tego samego sprzedawcę na 3 aukcjach: po 500 zł, 1000 zł i 1500 zł. Warto o to spytać sprzedawcę. Mnie powiedział on wprost: to to samo, kup na najtańszej aukcji. Warto również zwrócić uwagę na wtyki. Wtyki są kluczowe. Te same produkty są często sprzedawane z różnymi wtykami. Zdecydowanie należy kupować wersję z najdroższymi wtykami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mart2M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Kuniu napisał:

Trochę boje się podłączania chińskich do prądu.

Na codzien masz takie zapewne podlaczone caly czas 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2022 o 11:04, Marcin_gps napisał:

Chciałem sprawdzić, czy mogę przyoszczędzić i w miejsce Triple Crowna, który zasila u mnie DACa, wstawić jakiś tańśzy przewód. No i niestety, cokolwiek bym tam nie dał, dźwięk systemu spada o klasę w dół. Miałem spore nadzieje, że Acrolink 8n-PC8100 Performante, którego używam do końcówek, sprawdzi się również z przetwornikiem, ale o ile dźwięk nabrał lapszej barwy, bardziej czarnego tła, siadła swoboda i wielka przestrzeń kreowana przez siltecha. Plankton, który wyciąga siltech też zniknął. Na ten moment nie mam pomysłu, jaki kabel mógłby konkurować z siltechem w roli zasilania cyfrowego źródła.

Pisałem na ten temat ok 2013 roku, nawet kiedyś szukając w archiwach odnalazłem te treści, - nie macie na rynku precyzyjnych kabli, w miare dobre są tylko te, które opierają swoją konstrukcję na relatywnie "grubych" przewodnikach, przekrojach, gdyż z taką fizycznością jest już bardzo trudno cokolwiek uczynić, na polu nadania trafniejszej geometrii, by wprowadzić do pracy kabla działanie praw rozwijających jego jakość transmisji.

Firma nawet najbardziej exkluzywna nie jest w stanie wykonać przewodu najbardziej precyzyjnego z możliwych, gdyż wiązało to by się z "kosmiczną ceną" takiego produktu.

Firma działając dla zysku, wykona tylko to co ów zysk zapewni, a na pewno nie zapewni go dłubanina trwająca dwa, trzy miesiące nad wykonaniem jednego przewodu zasilającego, przez jednego specjalistę i to wybitnego, jeśli produkt ma być właśnie taki.

Przewód zasilający do napędu cyfrowego, powinien być tak precyzyjny jak tylko jest to możliwe.

Napędy "zarejestrują" taką jakość odwdzięczając się pracą na nowym, nie znanym dotąd poziomie.

Jest możliwa ich praca - "wydawałoby się że analogowa", jeśli spełnione są warunki dotyczące niezwykle ostrych kryteriów okablowania / i nie tylko /.

 

Pozdrawiam.

10 godzin temu, Mart2M napisał:

Nie radziłbym też raczej kupować produktów najtańszych

Hi - endowy kabel zasilający najwyższej jakości źródło tzw cyfrowe, to wartość bliska wartości owego źródła, może mniej jeśli jest wieloczłonowe, ale to wciąż okolice 100 000 pln.

Realne 100 000, nie takie z tablicy plus 60% rabatu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 7/13/2022 at 10:35 PM, Kuniu said:


Pamietajmy ze są ludzie którzy szukają po forach wiedzy rady itd.

 

Jeśli uważają, że kablem sieciowym są w stanie cokolwiek skorygować i szukają "porady" w tym względzie, to powinni wrócć o jeden lub więcej szczebelków edukacyjnych niżej.

To ślepa ścieżka wygodna dla różnych naciągaczy i szarlatanów. Jedynym lekiem na to kuriozum jet edukacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minutes ago, bum1234 said:

Jedynym lekiem na to kuriozum jet edukacja.

Jest lepszy.
Przykra, przypadłość życiowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, 747 napisał:

by wprowadzić do pracy kabla działanie praw rozwijających jego jakość transmisji.

Dobra, wymień te "prawa", prawa fizyki. 

Prawa magiczne i co na to wróżka mnie nie interesują. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, bum1234 napisał:

Jeśli uważają, że kablem sieciowym są w stanie cokolwiek skorygować i szukają "porady" w tym względzie, to powinni wrócć o jeden lub więcej szczebelków edukacyjnych niżej.

To ślepa ścieżka wygodna dla różnych naciągaczy i szarlatanów. Jedynym lekiem na to kuriozum jet edukacja.

Edukacja - naczyta się taki BUM książek o elektryce, posłucha wykładów Inżynierów elektryków, zrobi pomiary elektryczne - a potem ........a potem pójdzie na odsłuch systemu: Magico S7 + Gryphon Mephisto + Ethos i podłączy wszystko kablami zasilającymi za 4 zł kupionymi w Biedronce i wepnie te kable do listwy za 15 zł kupionej w  Castoramie. 

BUM - nie ma jak edukacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, babatular said:

Edukacja - naczyta się taki BUM książek o elektryce, posłucha wykładów Inżynierów elektryków, zrobi pomiary elektryczne - a potem ........a potem pójdzie na odsłuch systemu: Magico S7 + Gryphon Mephisto + Ethos i podłączy wszystko kablami zasilającymi za 4 zł kupionymi w Biedronce i wepnie te kable do listwy za 15 zł kupionej w  Castoramie. 

BUM - nie ma jak edukacja.

No i co z tego?

Mezalians?

Nie.

Zadufanie i stereotypy powielane w nieskończoność. Brak umiejętności samodzielnego myślenia. Uleganie wpływom innych. Uleganie metkom. Tendencje do uniformizacji i manifestacji przynależności do grupy.

I tak można tę wyliczankę kontynuować.

Bo przyczyn wiary w głupotę jest wiele. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, bum1234 napisał:

Zadufanie i stereotypy powielane w nieskończoność. Brak umiejętności samodzielnego myślenia. Uleganie wpływom innych. Uleganie metkom. Tendencje do uniformizacji i manifestacji przynależności do grupy.

Dlatego radyjko monofoniczne w kuchni - to właściwa droga dla Ciebie.

Nie daj się tej audiofilskiej ściemie. Masz światły umysł, że nie dajesz się opętać żadnymi hi-endowymi bzdurami w stylu odtwarzaczy CD za setki tysiące złotych, kablom zasilającym, listwom , intekonektom za kupę szmalu  czy nie daj Boże jakimś podstawkom antywibracyjnym.

Dobrze że dajesz świadectwo trzeżwemu umysłowi i swojemu wybitnemu słuchowi. W dodatku  nie jesteś frajerem dającym się doić przez audiofilskie metkowe firmy. Super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 5.10.2022 o 07:55, Mart2M napisał:

Mój obecny kabel to doskonałość pod każdym względem.

No to kolega odleciał. Ciekawe co na to tuzy kablarstwa światowego, co robią te Gargantuy, jakaś firemka od Transparentów, jakiś drut Furukawy..? A Fuj, aż od samych nazw niedobrze się robi, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, babatular said:

Dlatego radyjko monofoniczne w kuchni - to właściwa droga dla Ciebie.

Nie daj się tej audiofilskiej ściemie. Masz światły umysł, że nie dajesz się opętać żadnymi hi-endowymi bzdurami w stylu odtwarzaczy CD za setki tysiące złotych, kablom zasilającym, listwom , intekonektom za kupę szmalu  czy nie daj Boże jakimś podstawkom antywibracyjnym.

Dobrze że dajesz świadectwo trzeżwemu umysłowi i swojemu wybitnemu słuchowi. W dodatku  nie jesteś frajerem dającym się doić przez audiofilskie metkowe firmy. Super.

Ulżyło ci?

To dobrze.

Wiedz jednak, że z fizyką nie wygrasz, bo ona na szczęście nie reaguje na idiotyczne zaczepki - twoje i twoich szanownych kolegów 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
23 minuty temu, bum1234 napisał:

No i co z tego?

Mezalians?

Nie.

Zadufanie i stereotypy powielane w nieskończoność. Brak umiejętności samodzielnego myślenia. Uleganie wpływom innych. Uleganie metkom. Tendencje do uniformizacji i manifestacji przynależności do grupy.

I tak można tę wyliczankę kontynuować.

Bo przyczyn wiary w głupotę jest wiele. 

Jesteś jedyny taki, niezrównany, niezłomny, szacun. Chociaż dostarczasz Rozrywki, co przecież jest godne uwagi i docenienia. Taki Zełenski antykabel.

Niezłomny. Nie do zwyciężenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bum1234 napisał:

Ulżyło ci?

To dobrze.

Wiedz jednak, że z fizyką nie wygrasz, bo ona na szczęście nie reaguje na idiotyczne zaczepki - twoje i twoich szanownych kolegów 😄

 

Przegrałem z fizyką i z BUMem. Od dzisiaj przestałem słyszeć różnicę w kablach zasilających. Wielkie dzięki dla BUMa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam kabli dostarczonych do sprzętów. Nie przeszkadza mi dźwięk. Nie mniej zamierzam przejść na „lepsze” kable + kondycjoner. Nie wiem ile na to wydam.

Jak piszą niektórzy fizyki nie oszukasz? A ucho? Podobno nie zmierzone jest jak każdy odbiera. Jedni słyszą kable inni nie. Ich sprawa.

Temat odnosi się do kabli zasilających wiec większość informacji powinno być o nich. Nie o audio voodoo czy ze ktoś nie słyszy nie.

Nie trzeba kupować kabli aby samemu się przekonać. Przecież pożyczają - fakt za opłata.

Tak wiec proszę szanujmy się i wróćmy do tematu.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, babatular said:

Przegrałem z fizyką i z BUMem. Od dzisiaj przestałem słyszeć różnicę w kablach zasilających. Wielkie dzięki dla BUMa.

Szkoda, że znowu kłamiesz jak wszyscy twórcy tego oszukańczego procederu 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bum1234 napisał:

Szkoda, że znowu kłamiesz jak wszyscy twórcy tego oszukańczego procederu 😄

 

 BUMie drogi,  to słyszę te kable czy nie słyszę ?. Jak mówię, że słyszę różnicę w brzmieniu kabli to mi się wydaje i ulegam sugesti ciemnych mocy. Jak mówię, że już nie słyszę tych nieszczęsnych kabli  - to mówisz że kłamię.

Zdecyduj się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, pantagruel napisał:

No to kolega odleciał. Ciekawe co na to tuzy kablarstwa światowego, co robią te Gargantuy, jakaś firemka od Transparentów, jakiś drut Furukawy..? A Fuj, aż od samych nazw niedobrze się robi, nieprawdaż?

Trzeba przyznac ze Chinczycy tez duzo kombinuja, probuja i kto wie co moze przypadkiem tam wyjsc. Nie ocenialbym negatywnie z gory nie sprawdzajac tego co jest na rynku i nie przecenialbym tych "tuzow".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, babatular said:

 BUMie drogi,  to słyszę te kable czy nie słyszę ?. Jak mówię, że słyszę różnicę w brzmieniu kabli to mi się wydaje i ulegam sugesti ciemnych mocy. Jak mówię, że już nie słyszę tych nieszczęsnych kabli  - to mówisz że kłamię.

Zdecyduj się.

 

Ty się zdecyduj - wierzysz w bujdy czy nie?

😄

Moim zdaniem wierzysz. To taki instynkt stadny. Nawet jeśli podejrzewasz, że coś tu nie gra, to przecież się do tego nie przyznasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bum1234 napisał:

wierzysz w bujdy czy nie?

W twoje? nikt tu nie wierzy, zapewniam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minutes ago, pantagruel said:

No to kolega odleciał. Ciekawe co na to tuzy kablarstwa światowego, co robią te Gargantuy, jakaś firemka od Transparentów, jakiś drut Furukawy..? A Fuj, aż od samych nazw niedobrze się robi, nieprawdaż?

Jakie tuzy? To przecież małe fabryczki, które wyplatają warkoczyki, nazywając to technologią 😄

Just now, rafa said:

W twoje? nikt tu nie wierzy, zapewniam 🙂

Za wy to tańczycie jak wam zagrają i o to przecież chodzi 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, Kuniu napisał:

Ja używam kabli dostarczonych do sprzętów. Nie przeszkadza mi dźwięk. Nie mniej zamierzam przejść na „lepsze” kable + kondycjoner. Nie wiem ile na to wydam.

Jak piszą niektórzy fizyki nie oszukasz? A ucho? Podobno nie zmierzone jest jak każdy odbiera. Jedni słyszą kable inni nie. Ich sprawa.

Fizyka nasza, póki co dowiaduje się, ile nie wie. A i sami wybitni fizycy (już nie pomnę nazwisk, a i audiofile jednocześnie) wypowiadali się, że nie w stanie opisać zjawisk, jakie zachodzą w przewodnikach DO KOŃCA, bo je słyszą, a nie potrafią opisać matematycznie i wyjaśnić.

I najlepiej sprawdź sam u siebie, jakie zmiany wnoszą poszczególne kable i które Tobie najlepiej się sprawdzą. A tajemnicą buma i kolegów jest to, że wszelkie kable z metali przewodzą prąd, co potwierdzają miernikami z casto za 50 zł, na których widzą wszystko. Szkoda, że tak mało słyszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.