Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory studyjne vs hi fi


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi



To sa glosniki do studia, do odsluchu bliskiego pola.
Czas skonczyc legende wyzszosci monitorow studyjnych nad konsumenckimi.

Głośniki to głośniki, ważne żeby różne konstrukcje wykorzystywać zgodnie z ich właściwościami. Problem bliskiego/dalekiego pola dotyczy nie tylko studia a monitory "studyjne" poza studiem też działają, zgodnie z tym jak je zaprojektowano. Do poczytania ciekawy wątek z ASR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam w pokoju do pracy słucham głownie w bliskim polu na "studyjnych". Ale w salonie mam duże kolumny plus dwa subwoofery, bo tam trzeba poruszyć znacznie więcej powietrza. Zaobserwowałem, ze monitory bliskiego pola rzeczywiście nie buduja sceny w polu dalekim tak samo dobrze jak w bliskim. Coś jest tu na rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 hours ago, audiofan01 said:

„gorszy pieniądz wypiera lepszy”? 😉

To powiedzenie oznacza "tańszy pieniadz wypiera drozszy".

W przypadku systemow głośnikowych oznacza, ze "tańszy głośnik wypiera drozszy".

Nie ma tu nic o jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, msankowski napisał:

Zaobserwowałem, ze monitory bliskiego pola rzeczywiście nie buduja sceny w polu dalekim tak samo dobrze jak w bliskim. Coś jest tu na rzeczy.

Scenę buduje głównie akustyka a ta dla dalekiego pola i dla bliskiego jest zupełnie inna, ale fakt że skuteczne monitory potrafią zabrzmieć naprawdę dobrze nawet w warunkach sporego pomieszczenia. Będą tylko miały ograniczenia co do maksymalnego SPL, ale te najskuteczniejsze potrafią zaskoczyć nawet pod tym względem.  

25 minut temu, maxijazz napisał:

To powiedzenie oznacza "tańszy pieniadz wypiera drozszy".

Jak jest taniej i dobrze albo bardzo dobrze to wypiera, to chyba normalne. Po co przepłacać? chyba że dla szpanu i budowy swojej pozycji w jakichś grupach hobbystycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, prawidłowo przywołałem ww. powiedzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Godzinę temu, maxijazz napisał:

To powiedzenie oznacza "tańszy pieniadz wypiera drozszy".

W przypadku systemow głośnikowych oznacza, ze "tańszy głośnik wypiera drozszy".

Nie ma tu nic o jakości.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, audiofan01 napisał:
22 godziny temu, biniek napisał:

Aktywne prawie dzis wyparly pasywne

 

„gorszy pieniądz wypiera lepszy”?

W tej wypowiedzi jest ukryta sugestia że aktywne są gorsze od pasywnych a to nie jest prawda, jest odwrotnie, ale nie zawsze tak jest bo to zależy od wielu czynników, ale jak chce się osiągnąć maksimum z danej konfiguracji to trzeba rozważyć system oparty o ZG aktywne.

3 godziny temu, biniek napisał:

Szkoda ze nikt nie wpadl zeby zrobic zg podlogowe w wiekszym litrazu z dwoma lub trzema wooferami

Genelec chyba ma w ofercie jakieś podłogówki do domu, ale katalog przeglądałem dawno, więc mogło się coś zmienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, audiofan01 said:

Mylisz się, prawidłowo przywołałem ww. powiedzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ty je przywołałeś literalnie (dosłownie). Tak, jak było rozumiane dawniej, gdy pieniadze/monety były wykonywane z kruszca o wartosci ktora powinna rownac sie nominałowi monety.

1. to już nie jest prawdą od kiedy pieniądze są papierowe, a ostatnio w postaci elektronicznej, uwolnionej od fizycznego pieniądza, czyli kryptowalut. Od ponad 100 lat to powiedzenie jest rozumiane tak jak je przytoczyłem, nawet gdy wypowiesz je orginalnym cytatem. Cytat z dosłowności stał sie przenośnią.

2. porównanie pieniądza do dobra materialnego też tak naprawdę nie jest prawidłowe. Głośniki lepsze nie są wypierane przez gorsze. Dzięki postępowi wiedzy i technologii , są wypierane przez tańsze, ale często tej samej a nawet lepszej jakości. Jeszcze lepszym przykładem są procesory komputerowe. Każdy następny jest tańszy, a najczęsciej lepszy, bo szybszy i pobierający mniej energii.

Tak, przywołałeś istniejący, prawdziwy cytat. Ale jak napisałem powyżej, przywołałeś go podwójnie nieprawidłowo. 
Na tym skończę off-topic, który zapoczątkowałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, biniek napisał:

Szkoda ze nikt nie wpadl zeby zrobic zg podlogowe w wiekszym litrazu z dwoma lub trzema wooferami 🙂

I jak by mieli z nimi pracować przy stole z konsoletą i komputerem?

Możliwości nieprzesłonięcia wysokotonówki (czyli ustawienia) w warunkach bojowych - żadne.

Za to do subwooferów studia nic (złego...) nie mają. Jest potrzeba - jest subwoofer. Dzięki temu rozwiązaniu środek pasma jest nadal do wyodrębnienia (subwoofera nie włączają) i nie ma pogorszenia jakości tego najważniejszego pasma.

Duże kolumny zasadniczo pojawić się powinny, gdy chcemy głośno grać. A jaki sens dla takich, gdy głowa od kolumny jest 1,5 metra? Ma dla ochłody w ciepły dzień puszczać sobie muzykę zamiast wiatraka? Im zależy, żeby słuch był sprawny przez 8 - 10 godzin. Duża membrana potrzebuje prądu, żeby w pełni się odezwać, więc i dużej głośności. Przeciwieństwo realnych potrzeb.

Tannoy robił "monitory" na 12 cali i 15 cali. Studyjne. Nawet nazywały się "studio monitor".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wuelem napisał:

I jak by mieli z nimi pracować przy stole z konsoletą i komputerem?

Możliwości nieprzesłonięcia wysokotonówki (czyli ustawienia) w warunkach bojowych - żadne.

Za to do subwooferów studia nic (złego...) nie mają. Jest potrzeba - jest subwoofer. Dzięki temu rozwiązaniu środek pasma jest nadal do wyodrębnienia (subwoofera nie włączają) i nie ma pogorszenia jakości tego najważniejszego pasma.

Duże kolumny zasadniczo pojawić się powinny, gdy chcemy głośno grać. A jaki sens dla takich, gdy głowa od kolumny jest 1,5 metra? Ma dla ochłody w ciepły dzień puszczać sobie muzykę zamiast wiatraka? Im zależy, żeby słuch był sprawny przez 8 - 10 godzin. Duża membrana potrzebuje prądu, żeby w pełni się odezwać, więc i dużej głośności. Przeciwieństwo realnych potrzeb.

Tannoy robił "monitory" na 12 cali i 15 cali. Studyjne. Nawet nazywały się "studio monitor".

Do masteringu czasem uzywa sie duzych zestawow ktore graja nawet z 6m. Niestety takie konstrukcje sa zaporowo drogie. Sa to albo monitory glowne albo dalekiego pola

Np takie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sek w tym ze robi je albo Genelec albo ATC i kosztuja 100tys

Cos w bardziej przyziemnych cenach na pewno by ludzie kupowali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio masteringowe to nie studio w znaczeniu tu rozważanym. W nim nie pracujesz z muzykami i na pojedynczych śladach. To jak trenowanie piłki nożnej w małej gierce i potem mecz na wielkim stadionie.

Mówimy o małej gierce. Małe kolumny. Raczej małe pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, biniek napisał:

Sek w tym ze robi je albo Genelec albo ATC i kosztuja 100tys

Prawdziwy fan sprzętu ceny się nie boi. W końcu co to jest 100 tyś? Jakość audio nie zna granicy cenowej 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Wuelem napisał:

Studio masteringowe to nie studio w znaczeniu tu rozważanym. W nim nie pracujesz z muzykami i na pojedynczych śladach. To jak trenowanie piłki nożnej w małej gierce i potem mecz na wielkim stadionie.

Mówimy o małej gierce. Małe kolumny. Raczej małe pomieszczenia.

Ty mowisz o małych ja zaczalem temat o duzych.

Mastering też sie robi w studiu nagran zalezy od studia

Generalnie to nadal sprzet studyjny tylko do wiekszych rezyserek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiem, cały czas czytam o monitorach aktywnych.
W studiu masteringowym i pasywne kolumny się znajdą. W końcu tam już się sprawdza efekt, który uzyska statystyczny słuchacz. W małym studiu robi się raczej końcowy mix, a nie materiał do ostatecznego wydania.

W dużych kolumnach bym nie wchodził w konstrukcje firm studyjnych. Tam już jest duży budżet i lepiej postawić na bardziej zaawansowane przetworniki albo niestandardowe koncepcje (np. wysokoefektywne). Zingali z elementami tub dla przykładu - świetne i dużo lepsze niż Genelec. Przynajmniej w znaczeniu dopasowania do ucha i różnych nagrań. Takie Zingali też ma w rodowodzie specyfikę PRO, więc to połączenie światów. Wiadomo z czego czerpać (studio) i jak to przygotować do warunków domowych. Ale... Zingali są drogie, bo było o cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem sobie nie dawno Monitorki Bechringer b2030an Byłem zdziwiony możliwościami tych maleństw, ale problematyczna była scena, czegoś ewidentnie brakowało. W normalnych kolumnach sprawdzam polaryzację przy podłączeniu, ale tu wiadomo, przewód zasilania, sygnałowy i gramy.

Dziś postanowiłem to sprawdzić, i okazało się że polaryzacja jednego z monitorów jest odwrócona. Mogę to skorygować w ROON, ale do tego pojawiły się stały w tej samej skrzynce, a do granicy z Ukrainą daleko.

Nie ma tanio i dobrze, reklamacja złożona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jurek1 napisał:

Nie ma tanio i dobrze, reklamacja złożona.

Myślisz że wszystkie B2030A tak mają😉? Po prostu miałeś pecha, mój kolega miał takiego pecha przy TV za 65 kzł i to kilka miesięcy po upływie gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lech36 napisał:

Myślisz że wszystkie B2030A tak mają😉? Po prostu miałeś pecha, mój kolega miał takiego pecha przy TV za 65 kzł i to kilka miesięcy po upływie gwarancji.

Pewnie że nie wszystkie, ale jeśli będzie możliwy zwrot pieniędzy, to na wszelki wypadek spróbuje czegoś innego.

Chociaż mialem Bechringer X- Touch, i było ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, jurek1 napisał:

Chociaż mialem Bechringer X- Touch, i było ok.

Ja mam już kilka lat B2031A i wszystko jest w porządku, choć fakt że to sprzęt do sypialni i jest rzadko używany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lech36 napisał:

Ja mam już kilka lat B2031A i wszystko jest w porządku, choć fakt że to sprzęt do sypialni i jest rzadko używany.

U mnie daje radę w 22 metrach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jurek1 napisał:

U mnie daje radę w 22 metrach.

B2031A mają deklarowaną przez producenta skuteczność maksymalną z pary z odległości 1m 116dB SPL a taka skuteczność pozwala swobodnie nagłośnić 22 m2 a nawet więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One lubią moc, w instrukcji jest zalecana minimum 200 W. Tak jakoś pamiętam. Wielgachne basisko, gdy je się podkręci. Zadziwiają możliwościami. Ukryty zwierz w nich siedzi. Cicho grają zbyt skromnie, jakby wypłowiałym dźwiękiem. Mówię o wersji z oznaczeniem "P" na końcu, więc pod zewnętrzny wzmacniacz. Gdyby były mniejsze gabarytowa bym sobie je zachował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jurek1 napisał:

Przecież to monitor aktywny, i jego moc jest ściśle określona.

Byla tez wersja pasywna Behringer TRUTH B2031P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, jurek1 napisał:

Tak, ale my piszemy o A 😉

Wuelem nadmienil, ze pisze o wersji z "P"

 

23 minuty temu, Wuelem napisał:

One lubią moc, w instrukcji jest zalecana minimum 200 W. Tak jakoś pamiętam. Wielgachne basisko, gdy je się podkręci. Zadziwiają możliwościami. Ukryty zwierz w nich siedzi. Cicho grają zbyt skromnie, jakby wypłowiałym dźwiękiem. Mówię o wersji z oznaczeniem "P" na końcu, więc pod zewnętrzny wzmacniacz. Gdyby były mniejsze gabarytowa bym sobie je zachował.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wersji z "P" (passive) można dać lepszy wzmacniacz, niż wbudowany.

Niezależnie od wszystkiego sama konstrukcja niesie pewien potencjał. W wersji aktywnej też będą chcieć, by je głośno potraktować. Ich membrana ma mały skok i jakoś przy niskich poziomach są niemrawe, nie poruszają powietrza. Oczywiście to luźne powiązanie wrażeń słuchowych z rodzajem zastosowanego głośnika, ale coś w tym jest.

1 godzinę temu, jurek1 napisał:

Przecież to monitor aktywny, i jego moc jest ściśle określona.

Co to niby ma znaczyć? Moc jest od minimalnej do takiej, która niszczy któryś z dwóch głośników.
Czyli nie jest określona w znaczeniu, jak najlepiej słuchać.
Dlatego odpowiedziałem na taką zagadkę: naprawdę głośno. Bardziej głośno, niż wypada : -)

Aktywne również, bo wzmacniacz to wzmacniacz i nie ma różnicy, czy od końcówki mocy idzie dłuższy kabel...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Wuelem napisał:

Co to niby ma znaczyć?

Ma znaczyć ni mniej ni więcej że chodziło o moc znamionową monitora, i tak powinno być odebrane. Mam dobry humor , i  z powodu przejęzyczeń i niedookreśleń nie mam zamiaru wchodzić w jakiekolwiek potyczki słowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, jurek1 napisał:

Kupiłem sobie nie dawno Monitorki Bechringer b2030an Byłem zdziwiony możliwościami tych maleństw, ale problematyczna była scena, czegoś ewidentnie brakowało. W normalnych kolumnach sprawdzam polaryzację przy podłączeniu, ale tu wiadomo, przewód zasilania, sygnałowy i gramy.

Dziś postanowiłem to sprawdzić, i okazało się że polaryzacja jednego z monitorów jest odwrócona. Mogę to skorygować w ROON, ale do tego pojawiły się stały w tej samej skrzynce, a do granicy z Ukrainą daleko.

Nie ma tanio i dobrze, reklamacja złożona.

Takie "standardy" były kiedyś praktykowane w jamo. Ale to się faktycznie tam szybko wyłapywalo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2022 o 14:33, GT napisał:

Tak, chodzi mi o to ze nie ma 100% czystosci/klarownosci przekazu. Slychac nienaturalna barwe - swoisty "syk" wstegi / muzyka sie nie materializuje przed sluchaczem, calosc jest zbyt oczywista (ze wychodzi z kolumny o konkretnym ukladzie przetwornikow i jest "odtwarzana"). Ciezko to sie opisuje slowami. Ja naprawde mam chrapke na jakies pro-audio, ale jak na razie bez szczescia. 

"Syk" wstęgi? Przecież tam nie ma wstęgi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2022 o 11:50, GT napisał:

No wlasnie, bylem bardzo ciekawy jak wypadnie PRO-audio na wystawie AS i posluchalem dluzej: Hedd Audio TYPE 20 MK2 L black monitorow. I niestety sie rozczarowalem, tzn. gra to fajnie, ale typ uzytych przetwornikow jest zbyt oczywisty, po prostu slychac ze gra wstega. To nie jest taki rodzaj neutralnosci jakiej oczekiwalem, ze jest muzyka idealnie zobrazowana/klarowna/bez wplywu sprzetu na odtwarzane nagranie. Zastanawiam sie nawet jak profesjonalisci sa w stanie dzialac na tym sprzecie, ktory jest tak mocno podkolorowany. Wczesniej sluchalem tez ADAM Audio monitorow w warunkach domowych (ze wstegowym ribbon tweeter i ta sama "maniera".  Hmmmm

Opinia o "syku" wstęgi odnosi się wyraźnie do kontekstu dot. odsłuchu Hedd TYPE 20 MK2, o którym w jest napisane "slychac ze gra wstega".

A teraz cytat dotyczy HEDD Audio: 

"Przedsiębiorstwo szczyci się wykorzystywaniem technologii AMT (Air Motion Transformer), czyli technologii budowy głośników audio z wykorzystaniem tzw. transformatora ruchu powietrza - zarówno w przetwornikach słuchawkowych, jak i głośnikowych. AMT to projekt niemiecko-amerykańskiego inżyniera elektryka i wynalazcy Oskara Heila (1908–1994). Na początku lat 60. pan Heil zaproponował składaną elastyczną membranę, w której pojedyncze fałdy otwierają się i zamykają naprzemiennie, a tym samym „wdychają” i wydychają powietrze za pomocą specjalnego systemu mieszków - powietrze przepuszczane przez ich fałdy jest przyspieszane czterokrotnie szybciej niż sama membrana. W głośnikach AMT membrana nie pracuje w kierunku osi promieniowania, lecz prostopadle do tej osi. Uważa się, że to gwałtowne przyspieszenie ruchu powietrza zapewnia lepszą reprodukcję dźwięku, w tym wysoki zakres dynamiki i niezwykle szeroki zakres częstotliwości. Uwaga! Nie należy mylić głośników AMT z tzw. wstęgowymi, bo to zupełnie odmienna technologia.

We wczesnych latach 90-tych Klaus Heinz był tak zaintrygowany pomysłem Heila "Air Motion Transformer", że wykorzystał go do zbudowania kompaktowego głośnika wysokotonowego X-ART (w firmie Adam Audio MD). Obecnie wykorzystuje ten projekt w swoim nowym przedsięwzięciu HEDD." 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.