Skocz do zawartości
IGNORED

Nauczyciel elektroniki dla Piaseczna


zjj_wwa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, 
Jest to bardzo prawdopodobne, że poczynając od 1 września b.r.,  w Zespole Szkół Nr 1 w Piasecznie ("Wiadukt") będzie istniało zapotrzebowanie na nauczyciela elektroniki.
Jego zadaniem byłoby przysposabianie młodzieży w wieku ponadpodstawowym do wykonywania zawodu Technik Elektronik (wraz z przygotowaniem do zdania stosownych egzaminów zawodowych). 
Jeśli ktoś z Was cierpi na nadmiar wolnego czasu (w sensie: szuka roboty), a ma umiejętności, czyli zna się na elektronice (teoretycznie), a co najważniejsze - realizował już swoje własne projekty DIY (praktyka) - to może warto rozważyć, czy nie skontaktować się z Dyrekcją ZS1 i podjęcia rozmów, aby się wzajemnie bliżej poznać. 
Wysokim plusem byłaby okoliczność, że jesteście pozytywnie zakręceni na punkcie elektroniki i że zbudowaliście już samodzielnie takie czy inne swoje elektroniczne urządzenia. 
Warto nadmienić, że uczenie takiej młodzieży - owszem, jest w pewnym sensie wyzwaniem, ale może być źródłem niesamowitej satysfakcji i samospełnienia.  
Przydałoby się oczywiście mieć jakiś swój pomysł na utrzymanie dyscypliny, na zaciekawienie młodzieży elektroniką, na zainteresowanie jej dłubaniem, naprawianiem, budowaniem.  Jakiś pomysł na sposób, jak będziecie prowadzić zajęcia.  Zarówno te teoretyczne, jak i te praktyczne. 

Zaznaczam, iż nie jestem osobą prowadzącą nabór czy rekrutację. 
Niniejszą informację zamieszczam grzecznościowo, jako osoba posiadająca  konto na audiostereo.pl.

Wszelkie informacje na temat wzmiankowanej placówki oświatowej oraz dane kontaktowe znajdziecie na jej stronie www:   www.zs1piaseczno.pl

Pozdrawiam,

Ziggy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli ktoś jest techniczny to faktycznie tylko misja pozostaje - znam przypadki rekrutacji na programistów z językoznawstwa - w IT ludzie po fizyce, biologii, filozofii. Bez starania można mieć 2-3 płace nauczyciela, starając się znacznie więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zjj_wwa napisał:

dla .... "satysfakcji i samospełnienia"

Już gdzieś podobne słowa słyszałem z ust byłego ministra zdrowia ........ pracuje się  dla "idei" ... 🤨

Może któryś z moderatorów chętny ???? 😆

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez thomas_XLR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było.

Był (są) projekty polegające na szerzeniu informatyki wśród dzieci i młodzieży. Wyławianie młodych talentów...

Robotyka, mikrosterowniki, edukacja, konkursy...

No i jest problem z opiekunami grup czy indywidualnych osób. Jeszcze w miastach jakoś da się zebrać wśród nauczycieli IOT czy robótek ręcznych. Natomiast poza miastami - nędza...

To są prawdziwe tzw. wykluczenia cyfrowe i białe plamy na mapie społeczeństwa informacyjnego czy jak kto woli cyfrowego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minutes ago, Grzegorz7 said:

To są prawdziwe tzw. wykluczenia cyfrowe i białe plamy na mapie społeczeństwa informacyjnego czy jak kto woli cyfrowego...

jedyne rozwiązanie jakie widać to uniwersytet youtube... powinno to być wsparte systemowo przez państwo - materiały na yt, zaliczenia przez www, konsultacje tele...

wszystko się robi zdalne więc i edukacja będzie musiała - oczywiście nauczyciele dostaną zawału - jak ktoś dobrze się zastanowi to zrozumie dlaczego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już leczymy się z YT. 

Jeszcze nauka?

Ale owszem, jest to jakieś rozwiązanie.

Oczywiście Youtuberzy nie mają z reguły dyscypliny programowej, to raz. 

Dwa; nie zróżnicuje się w ten sposób poziomu albo raczej tempa do jednostek...

Trzy; Zawsze to (ten guru, edukator, lider) jest w jakiejś chmurze. To tak jak Pan Bóg, coraz mniej ludzi w niego wierzy... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Daniel_68412 napisał:

jedyne rozwiązanie jakie widać to uniwersytet youtube... powinno to być wsparte systemowo przez państwo - materiały na yt, zaliczenia przez www, konsultacje tele...

wszystko się robi zdalne więc i edukacja będzie musiała - oczywiście nauczyciele dostaną zawału - jak ktoś dobrze się zastanowi to zrozumie dlaczego

Wszystko co robi państwo nie działa, więc lepiej żeby niczego nie wspierali póki się sprawdza. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby uczyć trzeba coś samemu umieć 🙂 z teorii.Takiej prawdziwej , teoretycznej teorii , a nie takiej z audiostereo :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekło zamarzło. Pracowałem jakiś czas w Unitrze jako radiomechanik. Nie jestem z wykształcenia elektronikiem tylko budowlańcem instalatorem. W DIY siedzę od dziecka. Nie twierdzę, że jestem dobrym elektronikiem ale poziom szkoły średniej pewnie bym zaliczył. Do rzeczy. Widziałem jak upadają polskie firmy elektroniczne z powodu reformy Balcerowicza. Przykro było patrzeć. Później weszło na rynek chińskie barachło. Trwa to do dzisiaj. I pewnie na skutek przemian polityczno-ekonomicznych ostatnich dni Chiny powoli odsunie się od koryta. Oby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam nadzieję, że w końcu trochę Europa odsunie od siebie "chińską myśl techniczną" polegającą głównie na kopiowaniu cudzych opracowań, niekiedy nawet powielając błędy. Za zniszczenie unitry i naszych zakładów winnych trzeba wysłać na pierwszą linię obrony na Ukrainę. Ok nie wszystko było idealne, ale przy odpowiednim doinwestowaniu i ochronie celnej mogliśmy spokojnie produkować audio czy tv z dobrej średniej półki i spokojnie to eksportować dalej.

Ale szkolenie młodzieży to trudny chleb, raczej uderzyłbym w koła zainteresowań w szkole .. przyjdzie kilku uczniów, ale na serio zainteresowanych nauką i budową urządzeń elektronicznych. I z nich będą przyszłe kadry. Niestety pamiętam koniec swojego technikum.. skończyłem w 93 roku z 26 osobami.. dziś tylko 4 osoby pracują w zawodzie jako elektronicy. To byli wtedy tacy grzebacze jak ja, reszta zajmuje się np handlem warzywami, czy handlem aut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minutes ago, Piotrek608 said:

Ok nie wszystko było idealne, ale przy odpowiednim doinwestowaniu i ochronie celnej mogliśmy spokojnie produkować audio czy tv z dobrej średniej półki i spokojnie to eksportować dalej.

Niestety raczej problem nie leży tam gdzie się go upatruje. Robienie biznesu na produkowaniu czegokolwiek już dawno przestało być proste. To nie są czasy, że robi się np najlepszą pralkę na rynku i zbija kokosy. W zależności jakie mody i kreacje potrzeb są narzucane z góry przez zachodnią pop kulturę (np osławione mustangi) tak się podchodzi do biznesu. My tego nie rozumiemy. Zachód do niedawna grał na kreację potrzeb i produkt miał umrzeć zaraz po jego gwarancji więc pod to chiny były idealne - jakość to jest tylko kwestia procesu odpowiedniego. Liczy się koszt pracy ludzkiej jeśli marża jest minimalna i zarabiamy na ilości.

Na ironię jeśli wejdzie teraz eko klimat shift i np firmy samochodowe zaczną robić auta na 15lat a nie 5 (bo brakuje litu). Świat znowu zacznie projektować elektronikę która tyle wytrzyma a to z kolei sprawi, że praca ludzka będzie miała mniejszy udział w koszcie produktu. Produkt będzie droższy ale bedzie bardziej trwały. Na pewno jest to szansa dla naszego narodowego myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, moltos napisał:

Widziałem jak upadają polskie firmy elektroniczne z powodu reformy Balcerowicza. Przykro było patrzeć.

Wiecie co było w tym wszystkim najgorsze? To, ze inżynierowie z takich zakładów , bądż ośrodków np COBRESPU nieraz musieli sprzedawać marchewkę na straganie. Nie zapomnę jak Balcerowicz pytany o upadający któryś zakład odpowiedział wprost, że Polsce elektronika nie potrzebna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Gierek zwiedzając CEMI, zewsząd słysząc o dylematach w produkcji półprzewodników, z troską zapytał; towarzysze, a nie moglibyśmy produkować od razu całych przewodników...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

@zjj_wwaO kurcze, aż mi się łezka zakręciła w oku. Chodziłem do tego elektronika, do klasy TA. Ś.P. Gołaszewski uczył mnie "układów" i "urządzeń". Pracownia elektroniczna z Ś.P. Milewskim i wielu innych ciekawych ludzi. No i mieszkałem w tamtejszym internacie. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.