Skocz do zawartości
IGNORED

Składający daca....zróbcie sobie przerwę i.....


(nie)przecietniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, J.Jerry napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chcę ale nie za tyle.

I co tam jest w recenzji? Jaki to właściwie jest wzmacniacz, nie mogę wywnioskować z opisu. Może ktoś słuchał?

 

Spec jest zbudowany na Irs2092, podobne moduły do 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Mają też swoje cewki na wyjściu. Pewnie tutaj jest leży główną przyczyna jakości tych wzmakow. Jak we wzmacniaczach lampowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, J.Jerry napisał:

Przeczytaj recenzje, to zobaczysz ciekawe zdania.

Jaką recenzję, możesz podać link?

Dobra już wiem chodzi o tego wyżej, myślałem że o IRS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, daris666 napisał:

Akurat ten wzmacniacz porównywałem z gm70 i gra fatalnie w porównaniu ....

W to uwierzę. Takiej potęgi z monobloków gm70 nie slyszałem juz nigdzie, ale fakt neutralnie nie było.

Nie wiem czy to tą samą aplikację gm70 slyszałeś. Ja miałem okazję posłuchać monobloków śp Starego Audiofila. Powiem potęga 300b w sterowaniu.

Dwóch chlopa trzebabyło zeby je z podlogi ruszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzych 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Tomek 1685 napisał:

A widzisz, tu Cię mają. Dźwięk wzmacniacza na GM70 Ci się podoba, czyli...., nie jest neutralny, czyli jest zły. Pewnie tak strasznie zniekształca idealne dźwięki zapisane w pliku, że aż z tego podobania nogi Ci same podskakują i ciary po plecach chodzą. 

Gdybyś miał dobry wzmacniacz, wiedziałbyś sobie spokojnie i analizował wzmacniane przez niego dźwięki, czasem byś sobie z zadowolenia nawet ziewnął, może nawet przysnął, ...chyba że akurat by *jebło".

Dobrze chociaż, że nie byłem sam 🙂 Z tym, że właśnie tej ic power jakby bardziej zniekształcał, grał kwadratowo. Można się przyzwyczaić ale w bezpośrednim porównaniu nie ma zmiłuj 🙂

14 minut temu, Krzych 2 napisał:

W to uwierzę. Takiej potęgi z monobloków gm70 nie slyszałem juz nigdzie, ale fakt neutralnie nie było.

Nie wiem czy to tą samą aplikację gm70 slyszałeś. Ja miałem okazję posłuchać monobloków śp Starego Audiofila. Powiem potęga 300b w sterowaniu.

Dwóch chlopa trzebabyło zeby je z podlogi ruszyć.

Nie słuchałem monobloków Starego Audiofila ale to na pewno MPW.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, daris666 napisał:

grał kwadratowo

takiego określenia chyba jeszcze nie czytałem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tomek 1685 napisał:

Mają też swoje cewki na wyjściu. Pewnie tutaj jest leży główną przyczyna jakości tych wzmakow. Jak we wzmacniaczach lampowych.

Możliwe, ten wzmacniacz z YT ma takie lepsze cewki, może dlatego w porównaniu do innych klasy D brzmi lepiej.

Czemu nie wstawiają do klasy D cewek po 10 euro...w tamtym są większe od scalaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

22 minuty temu, Lech36 napisał:

Jaką recenzję, możesz podać link?

Dobra już wiem chodzi o tego wyżej, myślałem że o IRS.

A to nie tamten z recenzji jest na IRS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, J.Jerry napisał:

Możliwe, ten wzmacniacz z YT ma takie lepsze cewki, może dlatego w porównaniu do innych klasy D brzmi lepiej.

Czemu nie wstawiają do klasy D cewek po 10 euro...w tamtym są większe od scalaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poza tym w SPEC'u używają zasilaczy opartych o transformator i porządne kondensatory, a nie impulsowych przetwornic.

14 minut temu, daris666 napisał:

Dobrze chociaż, że nie byłem sam 🙂 Z tym, że właśnie tej ic power jakby bardziej zniekształcał, grał kwadratowo. Można się przyzwyczaić ale w bezpośrednim porównaniu nie ma zmiłuj 🙂

Nie, na tym poziomie już nie można się przyzwyczaić.

15 minut temu, daris666 napisał:

 🙂 🙂

Nie słuchałem monobloków Starego Audiofila ale to na pewno MPW.  

Tak, Stary miał MPW i do sterowania jakąś wariację na temat ll1 Lamm'a.

Grało to doskonałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób pogrzebali zalety klasy D, czyli dużo tanich watów.

Przypomina mi to trochę wejście odtwarzaczy DVD z zasilaniem impulsowym i powstanie opinii o ich gorszym brzmieniu niż cdp.

No dobra, ale skoro tak, to by znaczyło że klasa D nie jest tanią alternatywą, więc nie mają sensu...drogie i dobre wzmacniacze od dawna mamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, J.Jerry napisał:

A to nie tamten z recenzji jest na IRS?

Nie mam pojęcia. Trochę się pogubiłem, chodzi o tą recenzję: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2022 o 15:33, arturp napisał:

Czyli trzeba wymienić kondensatory i przy okazji pobawić się tym rezystorem ceramicznym zwiększając jego wartość

Zamierzam wymienić ten rezystor ceramiczny 2R3 na to co widać na zdjęciach 2R4. Rozumiem, że bez obaw o awarię  mogę zrobić tą podmiankę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

_24.thumb.jpg.3936c2666cc2ea8949c63fd3dffe9fa9.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, (nie)przecietniak napisał:

Rozumiem, że bez obaw o awarię  mogę zrobić tą podmiankę?

Tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Tomek 1685 napisał:

Poza tym w SPEC'u używają zasilaczy opartych o transformator i porządne kondensatory, a nie impulsowych przetwornic.

Przetwornice impulsowe to są dopiero porządne zasilacze, oczywiście takie dobrze zrobione. Najlepiej obejrzeć kilka urządzeń z jednym i drugim typem zasilacza na ASR żeby dojść do takiego wniosku. W zasilaniu impulsowym transformator też jest i też musi być porządny. Elektrolity też muszą być porządne, ale mogą mieć wielokrotnie mniejszą pojemność niż te dla zasilaczy klasycznych. Zasilanie impulsowe to najczęściej częstotliwość 100kHz łatwe do wygładzenia a nie trudne 50/100Hz.  

8 minut temu, J.Jerry napisał:

Ja zrozumiałem, że ten jest na IRS.

Jeżeli chodzi o ten z tego Twojego linka to nic na jego temat nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, daris666 napisał:

ale to na pewno MPW.  

Zgadza się

2 godziny temu, J.Jerry napisał:

Czy można powiedzieć, że jest neutralny na zasadzie porównywania czegoś do wody destylowanej? Czyli najbardziej neutralny i najbardziej bez charakteru?

No coś w tym jest. Jest dynamiczny, czuć moc i swobodę, ale właśnie brak trochę wyrafinowania tego czegoś co mozna by zapamiętać i do tego tęsknić. Jednocześnie nie jest źle, moze nawet jest bardzo dobrze. Baaardzo wiele jest wzmaków zwyczajnie gorszych. Jakis poziom ta końcówka prezentuje. W relacji cena i to co za te pieniądze się dostaje jest po prostu bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Lech36 napisał:

Jeżeli chodzi o ten z tego Twojego linka to nic na jego temat nie wiem.

Pytałem czy po przeczytaniu opisu brzmienia coś byś wiedział.

21 minut temu, Krzych 2 napisał:

brak trochę wyrafinowania tego czegoś co mozna by zapamiętać i do tego tęsknić. Jednocześnie nie jest źle, moze nawet jest bardzo dobrze. Baaardzo wiele jest wzmaków zwyczajnie gorszych. Jakis poziom ta końcówka prezentuje.

Właśnie takie opisy idealnie mi pasują do klasy D i jeszcze - wzmacniacz nie dodaje nic od siebie, gra tylko płytę, jeśli gra źle to znaczy że płyta jest zła. Na skali wzmacniaczy od najsłabszego do najgorszego umieściłbym je po środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, J.Jerry napisał:

Pytałem czy po przeczytaniu opisu brzmienia coś byś wiedział.

Kompletu informacji pewnie bym nie miał, ale każdy opis coś może wnieść pod warunkiem umiejętnego odcedzenia rzetelnych informacji od marketingu i voodoo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Lech36 napisał:

Bardzo ekspercka wypowiedź, ale przecież tranzystor też nie gra, więc Twoja "Ugoda" pewnie też nie gra 😉.

Właśnie gra! wynalazków różnej maści w klasie A SE na tranzystorach, lampach, klas AB i innych przewaliłem, i nie mówię tylko o konstrukcjach DIY, ale i tych sklepowych za nie małe pieniądze trochę przewaliłem, i Ugoda została.

Maże już uzależniony od niej jestem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, jurek1 napisał:

Właśnie gra! wynalazków różnej maści w klasie A SE na tranzystorach, lampach, klas AB i innych przewaliłem, i nie mówię tylko o konstrukcjach DIY, ale i tych sklepowych za nie małe pieniądze trochę przewaliłem, i Ugoda została.

Maże już uzależniony od niej jestem 🙂

U mnie też. Ugoda ( dobrze złozona) to gwarancja dobrego poziomu.

Taki bezpieczny wybór. Zawsze.

Bardzo udany projekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jurek1 napisał:

Ugoda została.

Trafna decyzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Lech36 napisał:

każdy opis coś może wnieść pod warunkiem umiejętnego odcedzenia rzetelnych informacji od marketingu i voodoo.

Jak odcedziłem to wyszło dobra klasa D gra jak dobra lampa, a dobra lampa gra jak klasa D, dla tego pytam ciebie jakie być wyciągnął wnioski z tego samego tekstu. A chwalisz się że odcedzasz umiejętnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, J.Jerry napisał:

Jak odcedziłem to wyszło dobra klasa D gra jak dobra lampa, a dobra lampa gra jak klasa D, dla tego pytam ciebie jakie być wyciągnął wnioski z tego samego tekstu. A chwalisz się że odcedzasz umiejętnie.

Jerry wyciągaj wnioski jakie chcesz, przecież to Twoje wnioski i ty będziesz ponosił konsekwencje podjętych decyzji 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sobie posłuchać, ale nie o to chodzi. Po co robić jakieś testy skoro, nie ma z nich pożytku. A co z tymi pomiarami ASR, czy z nich wywnioskuje, który wzmacniacz klasy D gra jak dobra lampa? Jednego kandydata niby mam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, J.Jerry napisał:

A co z tymi pomiarami ASR, czy z nich wywnioskuje, który wzmacniacz klasy D gra jak dobra lampa?

Jeszcze raz powtórzę, zdanie o klasie D grającej w sposób zbliżony do lampy to potoczna opinia z zagranicznej prasy specjalistycznej. To nie była moja opinia, tylko ją przytoczyłem. Pomiary na ASR wskazują na spore różnice pomiędzy takimi wzmacniaczami (lampa/klasa D), choć przy odpowiednim wykorzystaniu można pewnie uzyskać efekt zbliżony w przypadku obu konstrukcji, oczywiście takich dobrze zaprojektowanych i zrobionych. Mogą być nawet nierozpoznawalne na ucho, ale wymaga to technicznego podejścia do tematu. Kiedyś zdarzyło mi się słuchać dobrej lampy zaraz po dobrym tranzystorze i z grubsza brzmienie było porównywalne, pewnie tak samo może być ze wzmacniaczem klasy D. Potrzebne jest spełnienie pewnych warunków. 

55 minut temu, J.Jerry napisał:

Po co robić jakieś testy skoro, nie ma z nich pożytku.

   Każdy test jest pożyteczny, nawet taki nieprawidłowo wykonany, też można z takiego wyciągnąć wnioski dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lech36 napisał:

Jeszcze raz powtórzę, zdanie o klasie D grającej w sposób zbliżony do lampy to potoczna opinia z zagranicznej prasy specjalistycznej. To nie była moja opinia, tylko ją przytoczyłem.

Ja też to słyszałem o do tego dosyć dawno, kiedy klasa D była gorsza niż teraz i jakoś ciągle są takie opinie.

Nie mam z tym problemu, można wziąć wzmacniacz bez charakteru i coś tam wsadzić w tor np. lampę i będzie charakter. To jest właśnie zagadka, dlaczego tak się dzieje z brzmieniem, w jakich pomiarach pojawia się brzmienie lampy, kiedy mamy klasę D.

11 minut temu, Lech36 napisał:

Kiedyś zdarzyło mi się słuchać dobrej lampy zaraz po dobrym tranzystorze i z grubsza brzmienie było porównywalne, pewnie tak samo może być ze wzmacniaczem klasy D. Potrzebne jest spełnienie pewnych warunków. 

No właśnie tak to sobie wyobrażam, że ktoś ma dobrą lampę, testuje klasę D i potem daję opinię, że brzmienie miał podobne do lampy. Wystarczy znaleźć taki wzmacniacz i jego pomiary, to dowiemy się czy zniekształcenia w pomiarach są podobne do wzmacniaczy lampowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, J.Jerry napisał:

w jakich pomiarach pojawia się brzmienie lampy, kiedy mamy klasę D.

"Brzmienie lampy" to bardziej termin literacki niż techniczny, choć oczywiście wymienione wcześniej cechy lamp mogą powodować w pewnych układach swoiste sygnatury pomagające odróżniać wzmacniacz lampowy od tranzystorowego. Wszystkie warunki były omawiane na forum, nie było w nich żadnych tajemnic, wszystko zależało od techniki i jej wykorzystania. Jak potrafi zmienić przebieg charakterystyki mierzonej na wyjściu wzmacniacza o dużej impedancji wyjściowej pokazywał kiedyś 'przemak'. Przy impedancji wyjściowej wzmacniacza jak pamiętam ca 7 om (wynalazek na jednym mosfecie mocy) zmiany na charakterystyce przy obciążeniu ZG dwu i trzy drożnym dochodziły w miejsca skoków impedancji ZG do gdzieś 7dB o ile dobrze pamiętam.

Godzinę temu, J.Jerry napisał:

No właśnie tak to sobie wyobrażam, że ktoś ma dobrą lampę, testuje klasę D i potem daję opinię, że brzmienie miał podobne do lampy.

To może jeszcze świadczyć o progach percepcji ludzkiego słuchu, które nie są zbyt wymagające dla elektroniki audio. Najlepszym przykładem jest sprzęt analogowy który ma kiepskie a nawet bardzo kiepskie parametry, które jednak ewidentnie nie wpływają na jego postrzeganie pod względem brzmienia. Są tacy co nawet te słabe parametry cenią.

P.S. B. Carver "podrobił" kiedyś brzmienie taniego wzmacniacza, który w porównaniu do drogiego był całkowicie nie do rozpoznania w odsłuchu porównawczym. Wykorzystał do tego test różnicowy.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lech36 napisał:

"Brzmienie lampy" to bardziej termin literacki niż techniczny, choć oczywiście wymienione wcześniej cechy lamp mogą powodować w pewnych układach swoiste sygnatury pomagające odróżniać wzmacniacz lampowy od tranzystorowego.

Technicznie to będą zniekształcenia jak w lampie, czyli takie mają zniekształcenia wzmacniacze w klasie D i wtedy można powiedzieć - to cudo gra jak dobry wzmacniacz lampowy. Wzmacniacze tranzystorowe można tak samo traktować terminem typowy tranzystor i jego typowe wady, a to jakieś zniekształcenia.

A taki termin muzykalność - łatwo zauważyć mając dwa wzmacniacze który jest muzykalny, wspiera muzykę, że jest jeszcze lepsza, a drugi odwrotnie.

Mnie nie chodzi o analizowanie terminów, a o wzmacniacz klasy D grający jak dobra lampa i w rozsądnej cenie odpowiedniej dla taniej technologii wzmacniaczy klasy D, tylko dodatkowo chciałbym zobaczyć to podobieństwo również w pomiarach.

16 minut temu, Lech36 napisał:

Jak potrafi zmienić przebieg charakterystyki mierzonej na wyjściu wzmacniacza o dużej impedancji wyjściowej pokazywał kiedyś 'przemak'. Przy impedancji wyjściowej wzmacniacza jak pamiętam ca 7 om

Nie ma problemu dać rezystor na wyjściu, ale to bez sensu, bo większa rezystancja obciążenia zmniejsza zniekształcenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, J.Jerry napisał:

Technicznie to będą zniekształcenia jak w lampie, czyli takie mają zniekształcenia wzmacniacze w klasie D i wtedy można powiedzieć - to cudo gra jak dobry wzmacniacz lampowy. Wzmacniacze tranzystorowe można tak samo traktować terminem typowy tranzystor i jego typowe wady, a to jakieś zniekształcenia.

Tylko że człowiek specjalnie nie reaguje na THD do 1% i IM do 0,1% a takie progi obsługuje i tranzystor i lampa, będą prawdopodobnie nie do usłyszenia, ale oczywiście to tylko przypuszczenie. Różnic w brzmieniu o ile dadzą się stwierdzić trzeba szukać w tych opisanych wyżej cechach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lech36 napisał:

Tylko że człowiek specjalnie nie reaguje na THD do 1% i IM do 0,1% a takie progi obsługuje i tranzystor i lampa, będą prawdopodobnie nie do usłyszenia, ale oczywiście to tylko przypuszczenie. Różnic w brzmieniu o ile dadzą się stwierdzić trzeba szukać w tych opisanych wyżej cechach.

A jak bym postawił klasę D i dobrą lampę, posłuchał i na ucho jest podobnie, to nie będę się martwił pomiarami.

Przeglądałem zniekształcenia wzmacniaczy lampowych...nie są zbyt duże, wygląda że producenci chcą mieć małe zniekształcenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, J.Jerry napisał:

Przeglądałem zniekształcenia wzmacniaczy lampowych...nie są zbyt duże, wygląda że producenci chcą mieć małe zniekształcenia.

Oczywiście że nie są duże, ale tranzystorowe mogą mieć dużo mniejsze i muszą używać transformatorów sygnałowych dużej mocy a transformator to nie jest zaleta, choć są tacy co uważają transformatory sygnałowe za panaceum na dobre brzmienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ucho odpada bo nie wiadomo czy poziom głośności będzie równy, może nastąpić zjawisko filtracji grzebieniowej nie mówiąc już o wpływie wizualnym na wynik testu 😛

Najlepiej niech żona z kuchni ocenia 🙂 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.