Skocz do zawartości
IGNORED

A ja mam tylko jedno pytanie. I to nie prowokacja. Ciekaw jestem faktycznie odpowiedzi audiofilów.


Smakosz91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

też nie znam, nie licząc siebie samego ;-)) który z chwilowej konieczności gra na maluchach. Skłamałbym, że jest lipa, nie, nie, bo mały driver ATC daje radę i biedy nie ma, ale wystarczy, ze śmielej ruszę gałą w prawo, puszczę poniżej i lecę po chusteczki
to nagranie na maluchach, a 12 czy 15, to zupełnie inny lajf i jak się domyślają, nie chodzi o to, aby narobić dużo hałasu i obudzić całą dzielnicę, tylko wygenerować lajf 
 
 
Tylko tak sobie myślę, że Ty albo jesteś ciągłym poszukiwaczem albo nie do końca wiesz czego chcesz.
Sly'a myśl raczej była o tych, którzy już przeszli całą tą mozolną drogę i doskonale wiedzą czego chcą. Oczywiście wg osobistych upodobań i zasobności portfela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już nie raz, nie dwa pisałem. Muzyka pond wszystko, kropka, natomiast audio, to pasja jej reprodukcji. Bawię się tym, raz dziewczynka raz chłopaczek, choć doskonale wiem czego chcę, a że można to osiągnąć na wiele dróg, to już insza sprawa. 

Teraz z chwilowej konieczności gram na maluchach, bo muzyka ponad wszystko. 

Jednak, to tylko sprawa czasu, gdy na powrót wniosą '15 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sly30 napisał:

Znam wiele osób, które grały na kolumnach z małymi driverami 6-8 cali i przesiadły się na większe. Dopiero wtedy przyznają, że…”wiesz, miałeś racje ale wtedy tego nie rozumiałem itd”. A nie znam nikogo, kto przesiadłby się z 12-15 cali na 6-8 i był zadowolony. Natomiast wiele zależy też od wielkości pokoju. Trudno myśleć o 15 calach nająć pokój 16m2….choć Azjaci nawet temu przeczą, hołdując amerykańskiej dewizie….go big or go home!… :-))

Dokładnie !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piorasz napisał:

Pogadasz sobie z nimi tylko o sprzęcie.

Po 1-skoro masz 12 cali, to masz już na tyle dobrze, że nie powinno być zlewania się. Po 2- choćby stary utwór Led Zeppelin-„Moby Dick”, gdzie Bonham daje popis na perkusji. Są fragmenty, gdzie bardzo szybko chodzi stopa-kick. I na każdym driverze/kolumnie słychać, że stopa chodzi bardzo szybko, ale inaczej to jednak słychać na 8 calach, a inaczej na lekkim, szybkim papierze 15 cali. Na małym jest ok….dopóki nie posłuchamy tego na dużym. Dopiero wtedy wiemy i słyszymy, jak na dużym każde uderzenie stopy Bonhama słychać idealnie oddzielnie, selektywnie, wyraźnie itd. A na małym dopiero wtedy słychać, że jednak driver nie wyrabia. Ale żeby to zrozumieć, to trzeba mieć obie wersje obok siebie, bo to nie jest zero jedynkowe, że jeden wyrabia, a drugi nie. To jest tak, że duży wyrabia powiedzmy na 90% żywego Kick-a, a mały na 40%. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rafał.M napisał:

Dobrze zaaplikowane ,, dore 8  cali "zawsze będzie lepsze od źle zaaplikowanego ,,dobrego 15   cali ". 

8 cali nadaje się do midbasu i to też takie minimum. 10 będzie lepsza . 8 próbująca  odtwarzać najniższy bas wyglada żałośnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jak już nie raz, nie dwa pisałem. Muzyka pond wszystko, kropka, natomiast audio, to pasja jej reprodukcji. Bawię się tym, raz dziewczynka raz chłopaczek, choć doskonale wiem czego chcę, a że można to osiągnąć na wiele dróg, to już insza sprawa. 
Teraz z chwilowej konieczności gram na maluchach, bo muzyka ponad wszystko. 
Jednak, to tylko sprawa czasu, gdy na powrót wniosą '15
Wybacz ale nie przekonuje mnie to
Oczywiście wolność Tomku w swoim domku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Po 1-skoro masz 12 cali, to masz już na tyle dobrze, że nie powinno być zlewania się. Po 2- choćby stary utwór Led Zeppelin-„Moby Dick”, gdzie Bonham daje popis na perkusji. Są fragmenty, gdzie bardzo szybko chodzi stopa-kick. I na każdym driverze/kolumnie słychać, że stopa chodzi bardzo szybko, ale inaczej to jednak słychać na 8 calach, a inaczej na lekkim, szybkim papierze 15 cali. Na małym jest ok….dopóki nie posłuchamy tego na dużym. Dopiero wtedy wiemy i słyszymy, jak na dużym każde uderzenie stopy Bonhama słychać idealnie oddzielnie, selektywnie, wyraźnie itd. A na małym dopiero wtedy słychać, że jednak driver nie wyrabia. Ale żeby to zrozumieć, to trzeba mieć obie wersje obok siebie, bo to nie jest zero jedynkowe, że jeden wyrabia, a drugi nie. To jest tak, że duży wyrabia powiedzmy na 90% żywego Kick-a, a mały na 40%. 
Wybrnąłeś
Dobrym przykładem jest również Black Sabbath - Paranoid. Oj tam stopa jest bardzo szybka. W niektórych systemach słychać wyraźnie jak się gubi - coś w rodzaju niespójności rytmu - nie wiem jak to nazwać.

to miało na celu wyjaśnić, a nie przekonać. 
Rozumiem. Ja tam jestem szczęśliwy jednak,gdy jak najwięcej wolnego czasu spędzam na słuchaniu. Co kto woli Panie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rafał.M napisał:

Dobrze zaaplikowane ,, dore 8  cali "zawsze będzie lepsze od źle zaaplikowanego ,,dobrego 15   cali ". 

to prawda ale dobrze zaaplikowane 18 cali będzie the best

a dobrze zaaplikowane  8x 18 cali w odgrodzie (bez podbarwień obudowy)to już hiper hi-end 🙂

3 godziny temu, sly30 napisał:

Oni w głębi ducha też się zgadzają i wiedzą jak jest. Ale nie daje im to spokoju i chcąc zagłuszyć wewnętrzny głos prawdy, próbują przekonywać siebie i otoczenie, że jest inaczej, tak dla lepszego samopoczucia.

zgadzam się

każda dyskusja ,ktora ma na celu udowadnianie ,że kolumny na małych wooferach mają sens jest probą oszukiwania samego siebie lub utwierdzaniem się we własnym wyborze

inna sprawa , że dobrych kolumn na dużych wooferach jest niewiele

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, piorasz napisał:

Wybrnąłeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Dobrym przykładem jest również Black Sabbath - Paranoid. Oj tam stopa jest bardzo szybka. W niektórych systemach słychać wyraźnie jak się gubi - coś w rodzaju niespójności rytmu - nie wiem jak to nazwać

Czyli wiesz o co mi chodzi i nawet zgadzasz się ze mną, to po co to kwestionowałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Define:
Mały to 10"
Duży to 15"

Po 1-skoro masz 12 cali, to masz już na tyle dobrze, że nie powinno być zlewania się. Po 2- choćby stary utwór Led Zeppelin-„Moby Dick”, gdzie Bonham daje popis na perkusji. Są fragmenty, gdzie bardzo szybko chodzi stopa-kick. I na każdym driverze/kolumnie słychać, że stopa chodzi bardzo szybko, ale inaczej to jednak słychać na 8 calach, a inaczej na lekkim, szybkim papierze 15 cali. Na małym jest ok….dopóki nie posłuchamy tego na dużym. Dopiero wtedy wiemy i słyszymy, jak na dużym każde uderzenie stopy Bonhama słychać idealnie oddzielnie, selektywnie, wyraźnie itd. A na małym dopiero wtedy słychać, że jednak driver nie wyrabia. Ale żeby to zrozumieć, to trzeba mieć obie wersje obok siebie, bo to nie jest zero jedynkowe, że jeden wyrabia, a drugi nie.


Przede wszystkim, to musi być dokładnie ten sam układ magnetyczny, cewka i resory. Jeżeli nie, to całe to "porównanie" można OKDR.

Dobrym przykładem jest również Black Sabbath - Paranoid. Oj tam stopa jest bardzo szybka. W niektórych systemach słychać wyraźnie jak się gubi - coś w rodzaju niespójności rytmu - nie wiem jak to nazwać.


Bardzo szybka to tam jest gitara basowa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli wiesz o co mi chodzi i nawet zgadzasz się ze mną, to po co to kwestionowałeś?
Doskonale wiem o co ci chodzi i tu w 100 procentach się zgadzam.
Nie kwestionowałem tylko chodziło mi o to, żeby jednak dla potomności wyrażać się jasno podając przykłady z utworami. Wielokrotnie o tym pisałem kiedyś ale nikt sobie tego do serca nie wziął. Mogłoby być jaśniej i prościej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, slawek.xm napisał:

to prawda ale dobrze zaaplikowane 18 cali będzie the best

a dobrze zaaplikowane  8x 18 cali w odgrodzie (bez podbarwień obudowy)to już hiper hi-end 🙂

zgadzam się

każda dyskusja ,ktora ma na celu udowadnianie ,że kolumny na małych wooferach mają sens jest probą oszukiwania samego siebie lub utwierdzaniem się we własnym wyborze

inna sprawa , że dobrych kolumn na dużych wooferach jest niewiele

 

A jak sobie z nich słuchawki zrobi to będzie Super-High-End

To chwila prawdy, polećcie model z tymi 15" albo 18"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Define:
Mały to 10"
Duży to 15"




Bardzo szybka to tam jest gitara basowa :)


Stopa też. Dlatego wg mnie to idealny "teser" systemu. Na słabych systemach jest kicha do potęgi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, .:Gerard:. napisał:

To chwila prawdy, polećcie model z tymi 15" albo 18"

spałeś na lekcji? Przecież już było. Litości.., ile razy można, Macieju, widzisz i nie grzmisz 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
to było - sprawdzam  
Nie. To było "wrażaj się jasno" bo inni mogą nie czaić o co biega - zwłaszcza Ci co nie macali takich driverów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piano napisał:

spałeś na lekcji? Przecież już było. Litości.., ile razy można, Macieju, widzisz i nie grzmisz 😉

Sylwek zjechał Tannoye, ciekawy jestem co zaproponuje z 15 czy 18",
chce sobie wieczór poprawić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Sylwek zjechał Tannoye, ciekawy jestem co zaproponuje z 15 czy 18",
chce sobie wieczór poprawić

skoro sam dotąd nie znalazłeś odpowiadających Tobie , to ratuje Cię tylko projekt custom... nie ma się co oszukiwać 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

skoro sam dotąd nie znalazłeś odpowiadających Tobie , to ratuje Cię tylko projekt custom... nie ma się co oszukiwać 🙂

Ciągle słyszę ze 15" takie cudowne, wiec chciałbym usłyszeć od tych co sie znają, które z rynku poleca Sylwek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, piano napisał:

też nie znam, nie licząc siebie samego ;-)) który z chwilowej konieczności gra na maluchach. Skłamałbym, że jest lipa, nie, nie, bo mały driver ATC daje radę i biedy nie ma, ale wystarczy, ze śmielej ruszę gałą w prawo, puszczę poniżej i lecę po chusteczki 😉

to nagranie na maluchach, a 12 czy 15, to zupełnie inny lajf i jak się domyślają, nie chodzi o to, aby narobić dużo hałasu i obudzić całą dzielnicę, tylko wygenerować lajf a jeszcze świeżo pamiętam jak to grało na GPA 604 z Shindo Lab. 

 

 

Proszę Cię, to niby ma być wyzwanie. Zapraszam po koleżeńsku, posłuchamy life, czegoś bardziej złożonego. Twoją propozycję ( tz. plumkanie)mój system łyka na miękko. 

4 godziny temu, piorasz napisał:

Z całym szacunkiem Rafał ale jakie ty masz doświadczenia z 18", 15" czy nawet 12" na papierze? Z tego co wiem to żadnego. Po co więc marnujesz sobie czas na mdłe pisanie?

Piotruś ,zaproś , posłucham w co? przekułeś swoje doświadczenia z z 18", 15" czy nawet 12". Może się zarażę.🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomek4 napisał:

to "porównanie" można OKDR.

Jak fajna D…to można R…

Godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Ciągle słyszę ze 15" takie cudowne, wiec chciałbym usłyszeć od tych co sie znają, które z rynku poleca Sylwek ?

W ogóle nie zawracaj sobie tym głowy. Wszystkie duże kolumny łącznie z moimi są do dupy i do tego…niespójne. Szkoda twojego czasu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Jak fajna D…to nożna R…


O, żyjesz ;)
To się przypomnę


Cewka w małym driverze 10" w porównaniu do dużego 15" (na tym samym układzie magnetycznym) wykonuje ten sam skok - co przy 2x większej powierzchni dużego, daje nam jakieś +3 dB.

No i membrana w małym, jest 2x lżejsza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tomek1777 napisał:

8 cali nadaje się do midbasu i to też takie minimum. 10 będzie lepsza . 8 próbująca  odtwarzać najniższy bas wyglada żałośnie.

O jakich utworach mówisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wykonać ten sam skok….a to różnica. I jeśli są duże drivery z dużą powierzchnią tłoczenia powietrza, to nie muszą się mocno wychylać. Mogą ale nie robią tego. A mały driver musi się mocno wychylać żeby przepompować daną ilość powietrza. Dlatego duże prawie się nie wychylają, a małe furkoczą jak na wietrze i przez to generują dodatkowe zniekształcenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.