Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny vintage hi-end


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, meloV8 napisał:

poprawnie działającego kondensatora na nowy, również poprawnie działający i filtrujący.

Nie psuj im zabawy. Wymiana kondensatorów na droższe od samych kolumn jest w pewnym sensie zjawiskiem nie obejmującym podstawowych praw fizyki. 
Foliowy MANT z 60 zł trzymający parametry nie da takiego basu jak miedzio-polipropylenowy Miflex za 927 zł 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, meloV8 napisał:

Przede wszystkim pasmo przenoszenia kolumn, aby wykluczyć potencjalne problemy, które nie leza po stronie elementów zwrotnicy.

 

Zgadza się, tak się ten temat nazywa, choć jak zaglądam tu od czasu do czasu, to często widzę coś, co mogłoby być raczej hajendem z wystawki.

Jeśli wartość kondensatorów trzymają pojemność i działają poprawnie, to żadnych zmian nie będzie, bo nie może być. Chętnie przeczytam, jakie zjawiska fizyki i akustyki miałyby stać za zmiana basu, przez zmianę poprawnie działającego kondensatora na nowy, również poprawnie działający i filtrujący.

A co da pomiar pasma? Potrzebuję 30-15khz. 30hz jest bo słyszę. Nawet jeśli nie ma 15khz albo jest więcej (a jest) to nie w tym problem. Te kolumny są strojone tak żeby uzyskać duuuży bas. Dla mnie jest za obszerny objętościowo, kontrola mogła by być lepsza. Co da określenie, na wykresie, pasma?  Stwierdzenie, że na wykresie w basie jest dołek, płasko czy górka? Jesli mam robić pomiar, to potrzebuję więcej informacji co potem z tym robić.

W temacie przewijają się różne głośniki. Fakt, że nie wszystkie hi-end ale na pewno z wysokiej półki i wysublimowane w stosunku do dzisiejszej produkcji, nawet tej drogiej.

Tylko, że pojemność to nie jest jedyny parametr kondensatora. Jest np. jeszcze ESR. Ta wartość będzie inna w starym elektrolicie i nowym foliowym. Powinna dać większą szybkość i kontur. Co nie znaczy, dla mnie będzie lepiej - sprawdzę to.

10 minut temu, robert19091990 napisał:

Nie psuj im zabawy. Wymiana kondensatorów na droższe od samych kolumn jest w pewnym sensie zjawiskiem nie obejmującym podstawowych praw fizyki. 
Foliowy MANT z 60 zł trzymający parametry nie da takiego basu jak miedzio-polipropylenowy Miflex za 927 zł 😉 

 

Wymieniam elektrolity na dosc tanie foliowe w cenie kilkanaście do 100zl w zależności od pojemności więc argument złośliwy i od czapy. Kupiłem 4 aluminiowe miflexy z ciekawości i chyba wszystki razem nie kosztowaly tego co piszesz.

Natomiast z tego co piszesz wynika, że nie usłyszysz różnicy pomiedzy np. IC zrobionymi z drutu Al, a wykonanym z miedzi beztlenowej. Jeśli materiał w kond@ie nie wpływa na prąd, to w IC też nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jaszcze1 napisał:

A co da pomiar pasma? Potrzebuję 30-15khz. 30hz jest bo słyszę. Nawet jeśli nie ma 15khz albo jest więcej (a jest) to nie w tym problem. Te kolumny są strojone tak żeby uzyskać duuuży bas. Dla mnie jest za obszerny objętościowo, kontrola mogła by być lepsza. Co da określenie, na wykresie, pasma?  Stwierdzenie, że na wykresie w basie jest dołek, płasko czy górka? Jesli mam robić pomiar, to potrzebuję więcej informacji co potem z tym robić.

Piszac "pomiar czestotliwosci" mam na mysli wykonanie szeregu pomiarow kolumn, ktore dadza obraz tego, co kolumny dokladnie promieniuja, a majac takie dane mozna sie zastanowic, nad krokami, ktore pomoga poprawic lub usunac problem.  Musisz miec obraz tego, z czym chcesz walczyc. Nie znasz dokladnej czestoliwosci rezonansowej obudowy, nie wiesz jaka dobroc ma obudowa, jakie czestotliwosci moga powodowac problemy. Nie masz pomiaru modulu impedancji, aby zobaczyc czy w obudowie nie powstaja rezonanse falowe, lub czy ogolnie wykres impedancji jest przyjazny dla Twojego wzmacniacza. Nie wiesz nawet, czy wszystkie glosniki w kolumnie graja tak samo, czy na przestrzeni lat nie ulegly jakies degradacji, ktora bedzie wychodzic w dosc specyficznych warunkach.

Do takich modyfikacji staroci trzeba podejsc bardzo kompleksowo, podobnie jak przywracanie do uzytku starych samochodow. Co z tego, ze jezdzi i to nawet przyjemnie sie jezdzi, jak pod maska moze byc mase rzeczy do poprawy, a kolega chcialby na slepo wymieniac czesci, bo moze akurat ta wymieniona bedzie winowajca problemu.

11 minut temu, jaszcze1 napisał:

Tylko, że pojemność to nie jest jedyny parametr kondensatora. Jest np. jeszcze ESR. Ta wartość będzie inna w starym elektrolicie i nowym foliowym. Powinna dać większą szybkość i kontur

Przepraszam, ze sie tak wyraze, ale to sa kompletne bzdury. Oczywiscie ESR jest istotnym parametrem kondensatora, ale jak pisalem na samym poczatku - jesli kondensator trzyma swoje wartosci, do bedzie filtrowal glosnik basowy zgodne z przewidywaniami producenta. Ty oczekujesz zmiany basu, jakies mitycznej poprawy szybkosci basu po wymianie poprawnie dzialajacego kondensatora rownolegleglo w torze filtra dolnoprzepustowego drugiego rzedu. 

Zamiast wydawac pieniadze na wymiane elementow, zainwestuj w podstawowy system pomiarowy i poswiec troche czasu na nauke podstaw. Ja rozumiem, ze najprosciej jest kupic gotowy element, wymienic go i oczekiwac poprawy, ale tak to nie dziala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, meloV8 napisał:

Piszac "pomiar czestotliwosci" mam na mysli wykonanie szeregu pomiarow kolumn, ktore dadza obraz tego, co kolumny dokladnie promieniuja, a majac takie dane mozna sie zastanowic, nad krokami, ktore pomoga poprawic lub usunac problem.  Musisz miec obraz tego, z czym chcesz walczyc. Nie znasz dokladnej czestoliwosci rezonansowej obudowy, nie wiesz jaka dobroc ma obudowa, jakie czestotliwosci moga powodowac problemy. Nie masz pomiaru modulu impedancji, aby zobaczyc czy w obudowie nie powstaja rezonanse falowe, lub czy ogolnie wykres impedancji jest przyjazny dla Twojego wzmacniacza. Nie wiesz nawet, czy wszystkie glosniki w kolumnie graja tak samo, czy na przestrzeni lat nie ulegly jakies degradacji, ktora bedzie wychodzic w dosc specyficznych warunkach.

Do takich modyfikacji staroci trzeba podejsc bardzo kompleksowo, podobnie jak przywracanie do uzytku starych samochodow. Co z tego, ze jezdzi i to nawet przyjemnie sie jezdzi, jak pod maska moze byc mase rzeczy do poprawy, a kolega chcialby na slepo wymieniac czesci, bo moze akurat ta wymieniona bedzie winowajca problemu.

Przepraszam, ze sie tak wyraze, ale to sa kompletne bzdury. Oczywiscie ESR jest istotnym parametrem kondensatora, ale jak pisalem na samym poczatku - jesli kondensator trzyma swoje wartosci, do bedzie filtrowal glosnik basowy zgodne z przewidywaniami producenta. Ty oczekujesz zmiany basu, jakies mitycznej poprawy szybkosci basu po wymianie poprawnie dzialajacego kondensatora rownolegleglo w torze filtra dolnoprzepustowego drugiego rzedu. 

Zamiast wydawac pieniadze na wymiane elementow, zainwestuj w podstawowy system pomiarowy i poswiec troche czasu na nauke podstaw. Ja rozumiem, ze najprosciej jest kupic gotowy element, wymienic go i oczekiwac poprawy, ale tak to nie dziala.

Ok tylko, że kupno i wymiana kondensatora to jest chwila w porównaniu z całą tą resztą zabawy. I to nie jest problem. A to że kondensator w filtrze niskotonowym nie filtruje bezpośrednio tylko puszcza górę bokiem , nie znaczy dla mnie, że jego szybkość nie będzie miała znaczenia dla niskich tonów. Może to jak szybko jest w stanie przepuszczać te górki , będzie miało znaczenie. Sprawdzę to się przekonam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jaszcze1 napisał:

Ok tylko, że kupno i wymiana kondensatora to jest chwila w porównaniu z całą tą resztą zabawy. I to nie jest problem. A to że kondensator w filtrze niskotonowym nie filtruje bezpośrednio tylko puszcza górę bokiem , nie znaczy dla mnie, że jego szybkość nie będzie miała znaczenia dla niskich tonów. Może to jak szybko jest w stanie przepuszczać te górki , będzie miało znaczenie.

Nie ma żadnego znaczenia, ponieważ za tak zwana szybkość odpowiada głośnik niskotonowy, jego parametry T-S oraz strojenie w obudowie, a zatem wypadkowa charakterystyka częstotliwości. To są fundamenty konstrukcji zespołów głośnikowych. Nie da się "przyspieszyć" kondensatorem, ale można "zepsuć" prace głośnika przy np. zbyt dużej rezystancji szeregowej w torze filtrów.  Można też zastosować szeregowy kondensator o dużej pojemności, który spowoduje podbicie niskich częstotliwości, a co za tym idzie pogorszenie właściwości impulsowych, które wynikają bezpośrednio ze zmiany pasma przenoszenia głośnika w obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, meloV8 napisał:

Nie ma żadnego znaczenia, ponieważ za tak zwana szybkość odpowiada głośnik niskotonowy, jego parametry T-S oraz strojenie w obudowie, a zatem wypadkowa charakterystyka częstotliwości. To są fundamenty konstrukcji zespołów głośnikowych. Nie da się "przyspieszyć" kondensatorem, ale można "zepsuć" prace głośnika przy np. zbyt dużej rezystancji szeregowej w torze filtrów.  Można też zastosować szeregowy kondensator o dużej pojemności, który spowoduje podbicie niskich częstotliwości, a co za tym idzie pogorszenie właściwości impulsowych, które wynikają bezpośrednio ze zmiany pasma przenoszenia głośnika w obudowie.

Nie chcę przyspieszać kolumny, bo reszta jest ok a średnica cudowna - tylko w zakresie basu.

To co piszesz oznacza, że jeśli filtr dolnpprzepustowy składa się z cewki i kondensatora, to jakość tego kondensatora, pomijając pojemność, nie ma znaczenia? Moze byc wstawiony byle jaki byle miał odpowiednie uf?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jaszcze1 napisał:

To co piszesz oznacza, że jeśli filtr dolnpprzepustowy składa się z cewki i kondensatora, to jakość tego kondensatora, pomijając pojemność, nie ma znaczenia? Moze byc wstawiony byle jaki byle miał odpowiednie uf?

W tym miejsc nie usłyszysz żadnej różnicy, między dobrym kondensatorem elektrolitycznym, a drogim kondensatorem MKP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, meloV8 napisał:

W tym miejsc nie usłyszysz żadnej różnicy, między dobrym kondensatorem elektrolitycznym, a drogim kondensatorem MKP.

Majątku na te basowe nie wydałem więc przeżyję, a droższe Miflaxy z folią aluminiową są do średnich i wysokich.

Ale jeszcze doprecyzuj: a pomiędzy elektrolitem 50lat trzymającym pojemność, a dobrym MKP? Bo trochę podstępnie napisałeś. Żeby nie nazwać tego manipulacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jaszcze1 napisał:

Te kolumny są strojone tak żeby uzyskać duuuży bas. Dla mnie jest za obszerny objętościowo, kontrola mogła by być lepsza.

Dlatego bardziej doświadczeni (nie pisze tu bynajmniej o sobie ) w kwestiach konstruowania czy modyfikowania kolumn tłumaczyli Ci to nad czym powinieneś sir skupić. @meloV8 wyczerpał temat i nie ma tu nic do dodania. 

Kondensator sam w sobie powinien trzymać POJEMNOŚĆ deklarowaną przez producenta kolumn. Jeżeli trzyma, wymiana na "drozszy vel. lepszy" nic Ci nie da a już szczególnie w torze woofera, którego zakres przetwarzania jest dość wąski.

Jak jedziesz z samochodem do dobrego mechanika to też sam sobie stawiasz diagnozę, czy raczej słuchasz jego jako kogoś kto zjadł na tym zęby ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, robert19091990 napisał:

Dlatego bardziej doświadczeni (nie pisze tu bynajmniej o sobie ) w kwestiach konstruowania czy modyfikowania kolumn tłumaczyli Ci to nad czym powinieneś sir skupić. @meloV8 wyczerpał temat i nie ma tu nic do dodania. 

Kondensator sam w sobie powinien trzymać POJEMNOŚĆ deklarowaną przez producenta kolumn. Jeżeli trzyma, wymiana na "drozszy vel. lepszy" nic Ci nie da a już szczególnie w torze woofera, którego zakres przetwarzania jest dość wąski.

Jak jedziesz z samochodem do dobrego mechanika to też sam sobie stawiasz diagnozę, czy raczej słuchasz jego jako kogoś kto zjadł na tym zęby ? 

 

W warsztatach samochodowych, aby wyeliminować problem, najpierw wymieniono mi za moje pieniądze kilka zdrowych części. Nie raz.

Tu poleca mi się wykonanie kompleksowej diagnostyki kolumn i ich całościowe strojenia, pewnie z upgradem obudow i driverow, co nie jest mi potrzebne. Jak mi padł alarm w samochodzie, to jełopy zaczęły od wymiany pompy paliwa, bo przecież paliwa nie pompuje. Jak się zatarły prowadnice w hamulcach, to jełopy w 2 warsztatach 2x wymieniały tarcze, raz klocki, "naprawily" skrzynie biegów, żeby na koniec stwierdzić, że wibracje są od zatartych prowadnic. Przykład z mechanikami jest absurdalny. Tu jest trochę podobnie.

Nie chce nic zmieniać w tych kolumnach, bo grają zjawiskowo. Mam zastrzeżenia do basu ale to sa osobiste preferencje. Pisałem że mam nadzieję  związana z wymianą tego konda, bo on siedzi w dolnym filtrze i musi mieć jakiś wpływ na coś na dole. Nadzieję- jesli nie zadziała to się przyzwyczaję do jej basu - taka była jego idea przy projektowaniu ponad 50 lat temu i to też jest ciekawe.

Na zakończenie calej dyskusji dostaje podsumowanie że wymiana dobrego elektrolitu na drogi foliowy nic nie da. Tylko, że to nie ten przypadek, bo sugeruje, że chcę wymienić jakiś super elektrolit na "dobry" bo drogi foliowy. A ja tylko chcę spróbować wymienić 55cio letni elektrolit na współczesny dość dobry, tani foliowy. Czy to coś da? Nie wiem - zobaczę. I bez tego Acoustic Research AR3a grają zjawiskowo.

Bardzo chętnie przyjmuję rady i ciekawią mnie różne opinie ale nie zawsze przystają do tego co mi jest potrzebne. Uroki wirtualnych kontaktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, bum1234 napisał:

Ty z pewnością za dużo. Zjadło ci wszystkie szare komórki.

Ty wszędzie musisz innych obrażać ?Intelygent się znalazł

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kondy w zwrotnicy jednej Acoustic Research AR3a. Druga na razie zostaje w oryginale do porównania. Czyli wyleciały elektrolity 150, 50 i 6uF. Dwa duże trzymały parametry, natomiast ten 6uF miał 8. Wstawiłem prowizorycznie na razie, tak na szybko, 150uF MKP Miflex i 51uF i  6,2uF Jantzen Cross Cap. Grają na razie ze 3 godziny i zmiana oczywiście jest duża. Taka jaką wcześniej miałem w Jensenach, a może nawet większa. Dźwięk stał się dużo bardziej detaliczny, lepiej zarysowany z większą mikrodynamiką.  Z wintydżowego poszedł w kierunku bardziej mikrodynamicznego i szczegółowego - nowoczesnego. Jak dla mnie, jak by to ująć...  się zunifikował ze współczesnymi trendami. Stał się w swoim ogólnym charakterze taki jaki jest powszechny dzisiaj. Zachował przy tym, swoją wysoką klasę - tego nie stracił. Największe zmiany są w średnicy i wysokich. W basie jest również wyraźna zmiana w kierunku  j.w. - stał się czystszy i bardziej zdefiniowany ale  nie jest to taka duża zmiana jak w średnicy i górze. W sumie to tego się spodziewałem, ale o ile w wysokich i basie te kondensatory zostaną, to w średnicy raczej wrócę do elektrolitu. Ten foliowy skasował mi to co w tych kolumnach było urzekające - intymność wokali. One nadal są takie, że łał, barwa jakby się nie zmieniła, ale takie kolumny to sobie można kupić w sklepie - kwestia zasobności potfela. A za takie z wokalami jak w oryginale AR3a, trzeba by pewnie dopłacić drugie tyle, jeśli w ogóle by się dało.

Oczywiście to wynika z moich osobistych preferencji i plumkania, którego słucham. O ile jazzu, zwłaszcza nowoczesnego, dobrze by mi się słuchało na tym foliowym, to w momencie wejścia jakiejś Nory, Diany czy Niny miałbym poczucie straty. 

Ale to dzisiaj, jutro może się zmieni.

Podsumowując: rodzaj kondensatora w dolnym filtrze ma znaczenie (wiem - psychoakustyka), jednak akustyki w swoim pokoju nie przeskoczę i ustawienie ma tu duży wpływ. I będę też musiał wymienić zawieszenia, bo poprzedni właściciel spartaczył wymianę i wkleił za małe - są napięte i to też może przeszkadzać. Same Acoustic Research AR3a to rewelacyjne głośniki do jazzu i wokali - wystarczy zajrzeć do sieci co mówią właściciele i ci którzy mieli z nimi kontakt.

Spokojnie do zastosowanie w torze za 100tys albo więcej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, jaszcze1 said:

ale o ile w wysokich i basie te kondensatory zostaną, to w średnicy raczej wrócę do elektrolitu

myślę że w ten sposób nie zrobisz w sposób optymalny. kondensatory w filtrze średniaka są najważniejsze, jeśli masz teraz crosscapa i jest za surowo to zmień np. na olejaka. Nie wracałbym do elektrolitów w ogóle. Na dole z oszczędności wystarczy MKT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Airmike napisał:

myślę że w ten sposób nie zrobisz w sposób optymalny. kondensatory w filtrze średniaka są najważniejsze, jeśli masz teraz crosscapa i jest za surowo to zmień np. na olejaka. Nie wracałbym do elektrolitów w ogóle. Na dole z oszczędności wystarczy MKT.

Mam już MKP na bas, to zostanie. Olejowego 50uF na średnicę nie mogłem znaleźć. Jeśli możesz zalinkować, to proszę .

Z tym, że zaczyna się jeszcze zmieniać albo brzmienie albo moja percepcja i zaczynam doceniać te zmiany w średnicy. Na pewno w te kolumny warto włożyć lepszy kondensator na średnicę. Tylko nie mam koncepcji który- 50uF.

Myślę,  że mozna też wymienic cewki. Te które są, są nawinięte bylejak i luźno- przynajmniej tak wyglądają. 

Bas się jeszcze jakby poprawił i bardziej się zwarł.

Muszą pograć jeszcze kilka dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewek nie tykaj dopóki ich nie zmierzysz, mogą być celowo rozwinięte aby uzyskać dokładnie takie a nie inne wartości, jeśli w obu kolumnach wartości odpowiednich cewek są takie same to tak ma być.

Tak się zastanawiam, czy w AR3a masz oryginalne zawieszenie basowca? To jest kluczowe w tym głosniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Airmike napisał:

Cewek nie tykaj dopóki ich nie zmierzysz, mogą być celowo rozwinięte aby uzyskać dokładnie takie a nie inne wartości, jeśli w obu kolumnach wartości odpowiednich cewek są takie same to tak ma być.

Tak się zastanawiam, czy w AR3a masz oryginalne zawieszenie basowca? To jest kluczowe w tym głosniku.

Zawieszenie ktoś wymienił na za małe. Muszę kupić w USA i jeszcze raz wymienic.

Zmierzyłem jedna basową i ma 2.78mH. Powinna mieć 2.85. Pozostałych nie mierzyłem bo są połączone przez zaciśnięcie,  a na razie, tylko szybko podmieniłem kondy. Nawet normalnego mocowania im nie robiłem, tylko na szybko podwiesiłem na specjalnych ustrojach antywibracyjnych z bawełny 😉 czyli ze starego prześcieradła. Drugiego głośnika nie rozkręcałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Compress_20230925_182824_4718.jpg

 

AR3a005.jpg.1600879ac327809205b6e7cf1fa10e31.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minutes ago, jaszcze1 said:

Zawieszenie ktoś wymienił na za małe. Muszę kupić w USA i jeszcze raz wymienic

to podstawa, musi być zgodne z oryginałem, bez tego będzie źle niezależnie od wymian kondów.

szanując budżet k75-10 mogą wystarczyć, przed tweetera bym go nie dawał - odbiega od neutralności ale w bardzo fajny sposób, linków nie podam trzeba googlać i polować bo dużą wartość potrzebujesz, może trzeba będzie poskładać z kilku mniejszych, miejsca w budzie starczy ale może będzie trzeba mocowanie dodatkowe obmyślić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Airmike napisał:

to podstawa, musi być zgodne z oryginałem, bez tego będzie źle niezależnie od wymian kondów.

szanując budżet k75-10 mogą wystarczyć, przed tweetera bym go nie dawał - odbiega od neutralności ale w bardzo fajny sposób, linków nie podam trzeba googlać i polować bo dużą wartość potrzebujesz, może trzeba będzie poskładać z kilku mniejszych, miejsca w budzie starczy ale może będzie trzeba mocowanie dodatkowe obmyślić

K75-10 to wiem. Ale trzeba by z 7 szt. Miejsca nie starczy. Są też takie prostopadłościenne po 10uF ale to też na zewnątrz. Wtedy to juz nowe cewki i moze taśmowa na srednice. Jak na zewnatrz to juz komplet do wymiany a oryginal zostaje w srodku dla potomnych. Zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
K75-10 to wiem. Ale trzeba by z 7 szt. Miejsca nie starczy. Są też takie prostopadłościenne po 10uF ale to też na zewnątrz. Wtedy to juz nowe cewki i moze taśmowa na srednice. Jak na zewnatrz to juz komplet do wymiany a oryginal zostaje w srodku dla potomnych. Zobaczymy.

Widzę że grubi się robi. Żeby zwrotka więcej nie wyniosła od kolumn. Ale ciekaw jestem efektów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Widzę że grubi się robi. Żeby zwrotka więcej nie wyniosła od kolumn. Ale ciekaw jestem efektów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Napiszę za 2 miesiące. Po dłuższym słuchaniu. Na razie mam ochotę wrócić do elektrolitów. 🤔 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, tymek napisał:

Ewentualnie testowo boczniki z zielonych olejakow. Pojemności 0,1 uf za pare złotych można nabyć.

Mam 8szt 2,2uf zielone PIO. Mam PIO Miflex więc mogę testować. Dołożyłem do 50tki na srednicy zielone. Może dołożę do wysokich ale wnioski za kilkadziesiąt dni. To się chyba musi ułożyć i muszę posprawdzać różne konfiguracje. Dzisiaj przywróciłem elektrolity i zaczynam małymi kroczkami od początku - na starcie wymienilem wszystko i teraz nie wiem co jak działa. Na razie mam też kilka innych problemów do rozwiązania, np wymiana zawieszeń w basach bo jedno jest skopane. Chyba z USA muszę ściągnąć. 

Najlepsza by była zewnętrzna zwrotnica - wtedy można się bawić i kombinować. Ale potrzebny jest czas. Może wnioski będą za 2 tygodnie, a może pod koniec roku. Nie siedzę też przy tym codziennie, bo mam inne sprawy.

Ale dzięki i wszystkie sugestie są mile widziane. 😀 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diatone P610 - przetworniki szerokopasmowe, które prawdopodobnie, najlepiej potrafią zreprodukować męski wokal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grają cudownie, magnes alnico, podobne brzmienie do Tannoy Gold + Isophon. Perfekcyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pietuisza napisał:

Diatone P610 - przetworniki szerokopasmowe, które prawdopodobnie, najlepiej potrafią zreprodukować męski wokal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grają cudownie, magnes alnico, podobne brzmienie do Tannoy Gold + Isophon. Perfekcyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wyglądają fajnie. To twój sprzet?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pietuisza napisał:

Diatone P610 - przetworniki szerokopasmowe, które prawdopodobnie, najlepiej potrafią zreprodukować męski wokal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grają cudownie, magnes alnico, podobne brzmienie do Tannoy Gold + Isophon. Perfekcyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest pewien problem bo oprócz męskich głosów jest jeszcze cała orkiestra do odtworzenia z nagrań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ASURA napisał:

Jest pewien problem bo oprócz męskich głosów jest jeszcze cała orkiestra do odtworzenia z nagrań

Ale to zależy. Mnie np. orkiestry nie odpychają i pewnie będę miał jeszcze fazę na klasykę ale od lat jest jazz i wokale - bez orkiestry. Więc mogą dać radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaszcze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jaszcze1 napisał:

Ale to zależy. Mnie orkiestry nie odpychają pewnie będę miał jeszcze fazę na klasykę ale od lat jest jazz i wokale - bez orkiestry. Więc mogą dać radę.

Niektóre vintage Mitsubishi są pikne do takiej muzyki co piszesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.