Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Jasper 25 MKII jaki wzmacniacz do poprawnego wysterowania?


SlaveNoise
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, daniel-de napisał:

Jakim cudem doda szybkości i jakim cudem spowoduje utratę barwy. Jeśli te kolumny są "wolne" to takie pozostaną a barwa dźwięku to cecha dźwięku i nie da się jej utracić. Co najwyżej delikatnie zmodyfikować ale na pewno nie z użyciem Hegla h390, który jest najbardziej jak się da przeźroczystym wzmacniaczem. On właśnie pokaże barwę kolumn taką jaką wymyślił sobie ich konstruktor i ani jej nie zmodyfikuje ani tym bardziej nie spowoduje jej utraty.

No moim zdaniem nie jest to przezroczysty wzmacniacz. Może tu się zatem rozmijamy w końcowym odbiorze 🙂

Godzinę temu, Marc2022 napisał:

Od serii E3, pogubiłem się m o czym mówisz?Karan jakiś konkretny model?

Karan ma jedną integre. KAI 180 albo model 1 albo mkII. E3xx to accuphase. 

51 minut temu, Hubert099 napisał:

Chłopaki do D28 nadałby się CA azur 851A?

Mogę kupić używkę w super stanie za 3k

Tak. Fajny wzmacniacz. Czekamy na kolejne wcielenie tej serii. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2023 o 10:34, Q21 napisał:

Ja bym przesłuchał jeszcze Jaspery z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i dał szansę Moonom. 

Słuchałem u was jakiegoś wyższego moona z jasperami i nie chciałbym ponownie go włączać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje tego Hegla h390 z Jasperami. Dobrze to gra ale odnoszę wrażenie, że basu ma zbyt dużo. Do tego dochodzi bas z wyższych Hz i w odsłuchu wychodzi taki kartonowy posmak. Bas kartonowy ale to w zależności od muzyki jaks się slucha. Muszę się z nim osłuchać.  Mam też na podmianę starego Rotela RA-1070 od znajomego i powiem wam, że daje rade. Gra dobrze ale w moim odczuciu jest bardziej ciepły niż Hegel i brakuje mu góry i szczegółowości w starciu z Heglem. Hegel ma szystkiegi więcej i mocniej. 

A co sądzicie o ROTEL RA-1592 mkII ? Duża moc , nowoczesny i cenowo bardzo dobrze wypada. Macie jakieś porównanie?

@SlaveNoise Co do Moon pamoetasz model? Jak to zagrało?

Dla mnie ważne jest aby wzmacniacz miał wyjście baypass aby go użyć jako końcowki do KD czego Piccini nie miał. To była jedyna wada Pucciniego. Mi jego granie odpowiada najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marc2022Chyba był to 240i i jak tylko wleciała stopa basowa to brzmiało to tak jakby ktoś wykastrował utwór z jaj, dosłownie bas był punktowy, mały ,szybki i przede wszystkim słaby, a jak tu już była kicha to reszta mnie nie interesowała, ale ogólnie z tego co kojarzę jego charakter innych pasm był neutralny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SlaveNoise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam pytanie do właścicieli Denona 2020 bo można go kupić w fajnych pieniądzach , może ktoś napisze kilka słów realnie jak on gra jak sobie radzi basowo? Odchudzony , dowalony?  Twardy? Warto się nim zainteresować? Wokale duże? Ale raczej poproszę opinie użytkownika, który zna go id podszewki, szukałem info na forum i jest masa sprzecznych informacji przede wszystkim, że seria 2xxx ma podbity bas czyli to czego szukam oraz że jest go za mało, jedni piszą, że dużo dołu zaś jeszcze inni że dużo średniego basu lub że słabiutki i bądź tu mądry z odsłuchem tego modelu cieżko, spotkałem opinie, iż techniczne granie i na odwrót.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowalony. Ale nie rozluźniony jak podstawowe modele Denona.

Moim zdaniem fajna dobrze zrobiona i brzmiącą Integra.

Kto pisze że jest go mało? Poza tym no to są opinie w sieci wcale mnie to nie dziwi. 

O moonie myślałem o modelu 340. 

Ale widzę że tu im dalej tym ciemniej. 

Padło to na którejś stronie wcześniej ale może to jednak nie te kolumny co byś chciał? 

No to accu, karan i jak nie to podmiana kolumn 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2023 o 11:08, Cybermike1 napisał:

Gustard r26 - swietny dac, Holo spring3 - mam oba obok siebie, roznia sie dzwiekiem troche i cechami, oba swietne. 

Czy mógłbyś opisać różnice? Zastanawiam się nad kupnem któregoś z nich 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.04.2023 o 19:46, Qaz12 napisał:

Czy mógłbyś opisać różnice? Zastanawiam się nad kupnem któregoś z nich 

Oba brzmia bardzo "analogowo" - czyli bardzo podobnie do wysokiej jakosci toru vinylowego(wkladka, preamp, gramiak). Holo spring 3 KTE ma lepsze zroznicowanie tonalnie i nasycecnie tonalne - lepiej oddaje barwy - naturalnosc wieksza. Gra tez gesciej z mocniej dociarzonym dzwiekiem i z mocniejszym basem, w calej skali rowno tonalnie. R26 gra lzejszym dzwiekiem - mniej dociarzenia, jest tez ciut szybsze - lekko szybsze transjenty, bas. W skali absolutnej oba sa bardzo szybkie jak na technologie r2r(denafripsy np wszystkie dosc wolno tranjenty przekazują).

 

R26 tez swietnie oddaje barwy ale nie tak jak holo

R26 ma funkcje OS wiec mozna dodac dynamiki i rozdzielczosci troche kosztem mniejszego nasycsnia tonalnego

Wokale, jazz, instrumentalna muzyka wole sluchac na holo. 

Metal, rock, elektronika lepiej mi idzie na r26. - wiecej ostrych krawedzi ma ten dac niz holo. Holo - gladsze

W skali absolutnej uwazam ze holo jest lepsze z uwagi na te cechy ktore pisalem wyzej a wynika to z tego ze ma duzo drozsze kondy w srodku, okablowanie, gniazdo iec, transformator, bezpiecznik. R26 ma lepsze zegary - dlatego lepsza troche rozdzielczosc. 

Ale holo kosztuje 2.5 raza tyle co gustard - wiec nie oszukujmy sie - skads ta cena sie wziela

Oba graja bardzo szeroko, r26 ciut glebiej.

Podobaja mi sie oba i moga ta byc juz daci "ostateczne" w systemie...ale gdybym mial zostac z jednym bez uwzgkedniania cen to zostawiam holo. Z uwzglednieniem cen...no holo jest sporo drozsze a czy gra 2.5 raza lepiej ? To zalerzy od naszego portfela i naszego poziomu reszty toru ktory moze pokazac i zroznicowac to co holo podaje.

Peace 🙏

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy ktoś wie co to za producent oraz model kolumny w lewej strony zdjęcia? Membrany wyglądają na dość monstrualne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SlaveNoise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 
Czy ktoś wie co to za producent oraz model kolumny w lewej strony zdjęcia? Membrany wyglądają na dość monstrualne.
Monstrualne znaczy 18cm,może 20?
Podobne do seasów, które były w ART, które miałem przez pewien czas.


Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie pylon. Czemu pytanie tu?

Monstrualne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu masz większe i bardziej na temat 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile cenię sobie produkty Pylona, to ten model nie przekonuje mnie. Po pierwsze słuchałem go u pewnego Pana (przypadkiem) i to z bardzo dobrą elektroniką Electrocompanieta i szału to nie było.. Odnoszę wrażenie, że Jaspery grają "sprawniej" Druga sprawa, to te gigantyczne rozmiary. Gdzie to wstawiać???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te to akurat imo wizualnie koszmarne - z tego co wiem to produkt bardziej  popularny i wypuszczony z myślą o rynku na Azję tam mają banię na temat wielkości.  Czyli nikt nie kojarzy kolumn ze zdjęcia? Przy innych fotach membrany są większe od głowy wokalisty/ modela , mam 18 cm na basie i na pewno nie jest to ten rozmiar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tonnii99 napisał:

O ile cenię sobie produkty Pylona, to ten model nie przekonuje mnie. Po pierwsze słuchałem go u pewnego Pana (przypadkiem) i to z bardzo dobrą elektroniką Electrocompanieta i szału to nie było.. Odnoszę wrażenie, że Jaspery grają "sprawniej" Druga sprawa, to te gigantyczne rozmiary. Gdzie to wstawiać???

No mnie i te i jaspery , jak się dowiedziałem o kwocie, nie porwały. 

Ale jak ktoś szuka właśnie olbrzymów to dałem.

W sumie racja , Azja może łyknąć 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2023 o 07:19, Piotr Sonido napisał:

No mnie i te i jaspery , jak się dowiedziałem o kwocie, nie porwały. 

Ale jak ktoś szuka właśnie olbrzymów to dałem.

W sumie racja , Azja może łyknąć 😛

może się fokusowali na inne rynki. Nie wiem, nie wiem. Moim zdaniem, to jest trochę niespełniona/spełniona 

fantazja ale coś tu nie wyszło do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tonnii99 napisał:

może się fokusowali na inne rynki. Nie wiem, nie wiem. Moim zdaniem, to jest trochę niespełniona/spełniona 

fantazja ale coś tu nie wyszło do końca.

To ciekawe co teraz powiedziałeś bo dokładnie to samo skomentowałem jak pierwszy raz zobaczyłem projekt i usłyszałem jaspery.

Jak na pylona był to wówczas duży przeskok po Diamond.

Mi nie siadły ale można powiedzieć że generalnie się przyjęły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr SonidoProszę nie odbierać tego jak atak i mogę się mylić, ale z Twoich wypowiedzi można wywnioskować, że Ty raczej jesteś zwolennikiem jaśniejszego brzmienie,  którego ja np. nie mógłbym słuchać i nie cierpię, jak podawałeś przykłady kolumn tych ciekawszych, mocniejszych, niż Pylon to tam basu było tyle co pies napłakał i mocno męczyły, jak się postawiło obok nich Jaspery to zmiatały je pod dywan. Z tego wszystkiego co przetestowałem i było dostępne na sklepach i w salonach pod moje gusta Jaspery nie miały żadnej konkurencji w tej cenie, a jeśli jest to osobiście na taką nie trafiłem. Co do amberów no kurczę kolosy, ale ich wygląd kompletnie mi nie siedzi tak jak współczesne słupki, mi tam się podobają wizualnie kolumny, które są tutaj znienawidzone czyli altusy.Ambery chciałbym odsłuchać, ale raczej nie będzie mi to dane z informacji od sprzedawców mają niby koncertowe granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co właśnie powiedział bym że przeciwnie. Lubię dzwiek mocny basowo i raczej łagodny na górze. Z dali nie wytrzymałem za długo. 

Z drugiej strony pmc na przykład bardzo mi podchodzą mimo że to nie są ciemne kolumny.

Absolutnie to nie atak 🙂

rozmawiamy o indywidualnych preferencjach 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlaveNoise posłuchaj pary Devialet Gold 

w kwestii basu te Pylony , podobnie jak większość slupkowatych kolumn mogą tylko pomarzyć żeby choć raz zapuścić się w rejony gdzie Devialety schodzą z łatwością .

w bezpośrednim porównaniu z 3-drożna kolumna polskiego producenta z 10 calowym revelatorem na dole , basu było zdecydowanie więcej , z lepszym konturem i jakieś 10Hz niżej . Góra pasma była mniej rozdzielcza od szpilki SS , ale z ładna barwa i niemęcząca.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma Summarum Devaliet przyjemniejszy w odbiorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio?

Mi devialet kompletnie nie podchodzi. Mówiąc o kolumnach. Dla mnie to jest sztuczny plastikowy aczkolwiek pokaźny bas. 

Devialet na pewno odnajduje klientów bo wygląda świetnie i gra nie głupio. Ale wolał bym klasyczne kolumny. 

Tyle ze odpada kwestia wzmacniacza.

A na wiąże mówiąc jestem ciekaw jakby autor tego długiego już tematu sprawdzil aktywne jaspery teraz. I jak pylon dobrał do nich wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wątek trochę na wymarciu (choć merytorycznie mocno rozwinięty) ale dorzucę info: Audio Anogue Puccini Anniversary ma możliwość pracy w kinie domowym jako koncowka mocy po pre out. Wystarczy wpiąć rca pod wejście nr 3 i w ustawieniach przestawić na taką pracę 3ci port (nie pamiętam teraz dokladnie gdzie). Sprawdziłem, działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marc2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.07.2023 o 06:48, SlaveNoise napisał:

Czy ktoś już miał okazje testować falgowca Jasper 25 mk2 active?

My mieliśmy 🙂 Spokojnie można je porównać do Jasperów pasywnych ze wzmacniaczem w podobnym budżecie. 

 

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Zdecydowałem się na zakup denona z serii 2xxx , najbardziej odpowiada mi ta sygnatura, oczywiście najlepiej byłoby zakupić 2020, niestety dostępność zerowa, więc kolejnymi opcjami są 2500 lub 2000 czy te wzmacniacze grają jakoś podobnie? Który model jest najbardziej ubasowiony oraz złagodzony na górnych partiach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im niższy denon tym jest łagodniejszy w górnych rejestrach. Ale żaden nie jest w nich ostry.

Jeśli mówimy o wzmacniaczu do model pma2000ae nie ma przetwornika i jeśli dobrze pamiętam to grał nieco ciemniej od 2500ne.

Z kolei model pma 2000r jaśniej.

Ale tu odsłuch był wyjątkowo krótki. 

Szukasz go rozumiem do jaspera? 

A na czym słuchałeś tych kolumn że się zdecydowałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr SonidoJestem już zmęczony kupowaniem, wypożyczaniem i odsprzedawaniem wzmacniaczy, po prostu fajnie byłoby cieszyć się muzyką,a nie mieć z tyłu głowy wieczne poszukiwanie brzmienia i w sumie za każdym razem wracałem do denka 800ne - wszelkie wzmaki bez korekcji odpadają,a  ja tam lubię sobie dodać jak mi brakuję dołu i dlatego chciałbym zostać przy tej marce, zastanawiam się nad serią 2xxx lub w ogóle jakiś z lat 90, ale tutaj kompletnie nie wiem w który miałbym uderzyć. Dziękuje Piotrze za kilka słów i tak chciałbym go do Jasperów , strzał w najmniej jasny i najbardziej basowy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w takim razie czy nie jesteś zmęczony jednak kolumnami?

Osobiście uważam te wzmacniacze mówimy tu o denonach za naprawdę udane. Fajnie brzmiące. 

Jak nie łyknie to pora rozstać się z kolumnami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.