Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Jasper 25 MKII jaki wzmacniacz do poprawnego wysterowania?


SlaveNoise
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Wibar1 napisał:

mdavis może Ty coś podpowiesz..?szukam podłogówek do pomieszczenia 30 m2

USHER V 602 

4 godziny temu, cortes napisał:

Jeden z userów @mdavis ma tego Cayina spiętego z Usherami chyba V601 i jest bardzo zadowolony. Z pewnością warto posłuchać piecyka z Minasami.

Od maja 2020r. USHER V 602 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócę do głównego wątku a mianowicie jaki wzmacniacz do Pylon Jasper 25mk2. 

Jestem zachwycony graniem Audio Analogue Puccini ale chciałbym poznać Wasze opinie, porównanie z Naim SuoerNait 3 oraz Nova. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wibar1 napisał:

Skoro jednak miałeś „w życiu”Cayina Tal, to może jakieś konstruktywne sugestie…?

Cayin CS-55A gra rozjaśnionym i otwartym brzmieniem które zrównoważyłbym delikatnie stonowaną górą zestawów głośnikowych. Na 30m² potrzeba odpowiednich kolumn podłogowych i mając takie warunki oraz ten wzmacniacz zainteresowałbym się kolumnami Castle. Szczególnie próbowałbym odsłuchać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  oraz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tal napisał:

Cayin CS-55A gra rozjaśnionym i otwartym brzmieniem które zrównoważyłbym delikatnie stonowaną górą zestawów głośnikowych.

Potwierdzam. Balans tonalny jest przesunięty ku górze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marc2022 napisał:

Powrócę do głównego wątku a mianowicie jaki wzmacniacz do Pylon Jasper 25mk2. 

Jestem zachwycony graniem Audio Analogue Puccini ale chciałbym poznać Wasze opinie, porównanie z Naim SuoerNait 3 oraz Nova. 

Opisz jak możesz coś więcej na temat tego połączenia tutaj na forum, jak wypada podstawa basowa, brakuje czegoś na średnim uderzeniu, dolnym, miękko, twardo ? Ten wzmak podgrzał Ci wokale i je wypchał przed kolumny ? Bo tego to bym chciał akurat uniknąć, a jak góra, Puccini rozjaśnił Jaspery?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlaveNoisePuccini to wyważone granie. Jeśli potrzebujesz mocnego basu do rapu to Shanling A3.2. który jest ciemniejszym wzmacniaczem (dla moich uszu). Puccini zagrał idealnie. Bas był ale nie natarczywy jak potrzeba potrafił zejść nisko. Środek odpowiedni i góra w idealnym balansie. Jasna ale nie ostra czy piskliwa. Taka jak trzeba. Nie odczułem podgrzewania wokali, były odpowiednie. Zestawiajac z Shanlingiem, który w tym starciu okazał się ciemniejszy Puccini grał lekko i tam gdzie trzeba bylo zaznaczyć swoje umiejętności to je pokazywał. Myślę że Puccini to bardzo uniwersalny wzmacniacz. Nie posiada DAC-więc w zestawie z kablami można go jeszcze delikatnie dopasować pod nasze potrzeby. 

Brakowało mi kilku funkcji takich jak bypass do KD dlatego pytam o Naim Supernait 3 i Nova w starciu z Jasperami 25k2. Słuchałem Stara i mimo iż grał dobrze melodyjnie to brakowało mu tego czegoś. Takie granie ładne ale bez polotu choć seria unity wizualnie i funkcjonalnie jest piękna. 

Wybór sprzętu wcale nie jest taki prosty. Każde ucho odbiera inaczej.  Do tego dochodzą gusta muzyczne. Napewno trzeba samemu przesłuchać. 

Cieszę się, że są fora na których można się dzielić swoimi spostrzeżeniami i będę zobowiązany za opinie w temacie Naima z Pynonami.

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem i słyszałem, że ten Puccini to taki neutralny wzmak,  bardzo przyjemny w odsłuchu, ale co ciekawe spotkałem się z opiniami, iż brakuje mu takiego puncha na basie czego osobiście szukam. Czekam na jakieś kolejne testy użytkowników oraz na dostawę jasperow do sklepu, żeby samemu móc je z czymś nowym sparować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie niby to samo a nie to samo. Sklep to taka pierwsza selekcja bo w docelowym miejscu akustyka jest zupełnie inna. Wypożyczaj wzmacniacze i słuchaj. Tak, potwierdzam Puccini-ego można słuchać godzinami. Czekam na opinie Naima. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem, że do tych Pylonów ładnie pasuje Leema Tucana, tylko wszyscy trzymają, nikt nie sprzedaje a nowe cena kosmos

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Artistplant napisał:

słyszałem, że do tych Pylonów ładnie pasuje Leema Tucana, tylko wszyscy trzymają, nikt nie sprzedaje a nowe cena kosmos

To fakt 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2023 o 20:58, dlmtb napisał:

Twenty 24

Czym je napedzasz?

A do jasper padła już propozycja karana? W końcu ma polska dystrybucję.

Bladelius, wyższy primare?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, słuchałem Primare ale nie zachwycił mnie niczym szczególnym. Może nastawienie w głowie, że to kasa D? Nie mam pojęcia. No w tym budżecie można znaleźć dużo lepsze granie ale może są zwolennicy którym będzie się podobać. Słuchałem też Lybgdorfa ale to kompletnie nie moja bajka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Czym je napedzasz?

A do jasper padła już propozycja karana? W końcu ma polska dystrybucję.

Bladelius, wyższy primare?

 

 

Yamaha AS3000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat umiera i to prawda, dla grania "dołem" o jakie pytał @SlaveNoisepadło sporo propozycji. Chciałbym jednak wskrzesić temat i poznać opinię wzmacniaczy bardziej uniwersalbych takich na wzór Audio Analogue Puccini, które bedą dobrym połączeniem z Pylon Jasper mk2. Tych które wyciągną z nich potencjał w przedziale ok 15-25k. Proszę o takie podsumowanie osób które słuchały i mają doświadczenie z krótkim opisem brzmienia. Niech to będzie wskazówka nie tylko dla mnie ale dla innych w przyszłości. Temat się skończy ale historia na forum w wyszukiwarce Google zostanie na lata. 

Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marc2022 napisał:

Tych które wyciągną z nich potencjał w przedziale ok 15-25k.

Musical Fidelity NuVista 600, Michi X3, Luxman L-505uXII, Devialet 140 Pro, Rose RA180, NAD M33, Hegel H390, Copland CTA 408.

Nie słuchałem z Pylonami ale są to zacne wzmacniacze. Warto posłuchać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 15:08, Marc2022 napisał:

Piotr, słuchałem Primare ale nie zachwycił mnie niczym szczególnym. Może nastawienie w głowie, że to kasa D? Nie mam pojęcia. No w tym budżecie można znaleźć dużo lepsze granie ale może są zwolennicy którym będzie się podobać. Słuchałem też Lybgdorfa ale to kompletnie nie moja bajka. 

No to możliwe że tak. Albo po prostu klasa brzmienia D ci nie odpowiada. 

Nie ma w tym nic złego ja także nie specjalnie lubię to granie. Akurat primare, lyngdorf , Roksan oxygene mi się podobały. No i Cyrus ale to zasilanie jest nieco inne. Tak to też trochę tak do tego podchodzę.

W dniu 26.03.2023 o 11:36, Marc2022 napisał:

Widzę, że temat umiera i to prawda, dla grania "dołem" o jakie pytał @SlaveNoisepadło sporo propozycji. Chciałbym jednak wskrzesić temat i poznać opinię wzmacniaczy bardziej uniwersalbych takich na wzór Audio Analogue Puccini, które bedą dobrym połączeniem z Pylon Jasper mk2. Tych które wyciągną z nich potencjał w przedziale ok 15-25k. Proszę o takie podsumowanie osób które słuchały i mają doświadczenie z krótkim opisem brzmienia. Niech to będzie wskazówka nie tylko dla mnie ale dla innych w przyszłości. Temat się skończy ale historia na forum w wyszukiwarce Google zostanie na lata. 

Z góry dziękuję.

Nie umiera . Cały czas wśród innych rozmów idą także propozycje wzmacniaczy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido tak chyba właśnie chodzi o to granie impulsowych wzmacniaczy. Nie podoba mi się to granie ale są zwolennicy. Słuchałem lyngdorfa ale tego mniejszego 1120 i to takie kliniczne granie. Fajne na chwilę ale męczące dla moich uchu na dłużej. 

Rozmowy o innych wzmacniaczach w rozmowach ale czy z Pylonami Jasper? 🙂

Szukam brzmienia na wzór Audio analogue Puccini. Wszystko mi w nim odpowiada poza brakiem możliwością wpięcia jako koncowka w KD. Niby nic a jednak jest to problem.

Może ten Luxmn, może Accu ale to drogie konstrukcje. Kiedys z pewnością jak będę chciał wskoczyć level wyżej z całością.  Na ten czas Jaspery bardzo mi odpowiadają graniem i mają niecodzinny wygląd, podobają mi sie. 

Szukam opinii Naimow chic czuje ze w tym budżecie można mieć lepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że mi nie pasuje też granie na lampach nawet w hybrydzie. Spokoja muzyka może tak ale przy szybkiej akcent lampy spowalnia.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marc2022 napisał:

Dodam, że mi nie pasuje też granie na lampach nawet w hybrydzie. Spokoja muzyka może tak ale przy szybkiej akcent lampy spowalnia.  

Magnat MA 1000 jest szybki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, quatross napisał:

Magnat MA 1000 jest szybki 

Nie chodzi o szybkość a uniwersalność. Ma zagrać w takt szybko z dynamiczną muzyką ale też grać ładnie, ze spokojnym repertuarem. Lampy ogólnie czy nawet w przedwzmacniaczu dla mnie zbyt ocieplają dźwięk. Słuchałeś tego Magnata z Pylonami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Marc2022 napisał:

@Piotr Sonido tak chyba właśnie chodzi o to granie impulsowych wzmacniaczy. Nie podoba mi się to granie ale są zwolennicy. Słuchałem lyngdorfa ale tego mniejszego 1120 i to takie kliniczne granie. Fajne na chwilę ale męczące dla moich uchu na dłużej

Lubimy się.

15 godzin temu, Marc2022 napisał:

Rozmowy o innych wzmacniaczach w rozmowach ale czy z Pylonami Jasper? 🙂

Myślę że tak.

Jeśli temat nabiera rozpędu I masz już drugą czy kolejne dziesiątki stron to zawsze temat odbiega nieco na bok to jest nieuniknione. Trzeba umieć czytać między wierszami.

10 godzin temu, Marc2022 napisał:

Jeszcze jedno pytanie, testowł ktoś Hegla H390 z tymi Jasperami?

Nie za surowy?

8 godzin temu, quatross napisał:

Magnat MA 1000 jest szybki 

I ma świetny timing. Tylko problem z dostępnością nawet używanych.

Mój gros rośnie na accuphase, moon i karan z dnia na dzień. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z tym Heglem H390 i jasperami? MoW to jest kierunek zbliżony do Audio Analogue Puccini? Ktoś słuchał?

Widzę że nie ma zbyt wielu co mieli okazję posłuchać Jasperow z Naimem 😉.

KARAN to nie moja półką cenowa, accuphase ewentualnie używka ale nie znam się i muszę poczytać jaki model, moon-a nie słuchałem jakiś konkretny model ?

@Piotr Sonido

Lubimy 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przesłuchał jeszcze Jaspery z Regą Aethos i dał szansę Moonom. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Marc2022 napisał:

To jak z tym Heglem H390

Ten wzmacniacz to dobry wybór do szerokiej gamy głośników. Po pierwsze nie wiele jest kolumn na tym świecie, których by poprawnie nie wysterował. Jeśli charakter brzmienia głośników pasuje to jest to idealny wybór. On nie wnosi żadnego swojego zabarwienia do brzmienia. Czuć jego moc oraz potęgę dynamiki. Wydobywa wszystkie szczegóły z kolumn, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Kupując ten wzmacniacz mamy możliwość doboru charakteru brzmienia poprzez wybór odpowiednich kolumn więc mamy przeogromne pole manewru. Słuchałem na nim Bowresów, Elaców, Dali, Dynaudio, Spednorów, PMC i z każdej z nich ten wzmacniacz wyciągnął maksymalne możliwości i z żadną nie zagrał źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Marc2022 napisał:

To jak z tym Heglem H390 i jasperami? MoW to jest kierunek zbliżony do Audio Analogue Puccini? Ktoś słuchał?

Widzę że nie ma zbyt wielu co mieli okazję posłuchać Jasperow z Naimem 😉.

KARAN to nie moja półką cenowa, accuphase ewentualnie używka ale nie znam się i muszę poczytać jaki model, moon-a nie słuchałem jakiś konkretny model ?

@Piotr Sonido

Lubimy 🙂

 

 

Od serii E3.

Zależy od ceny. Karana dało się kupić w fajnej cenie ale chyba w UK. 

Hegel moim zdaniem doda szybkości jasperon ale stracą na barwie dźwięku 

Nie będzie to złe połączenie coś poprawić gdzie indziej zagra inaczej. Czy gorzej to kwestia indywidualna. Może nawet lepiej. 

Też obstawiam jak koledzy moona

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Hegel moim zdaniem doda szybkości jasperon ale stracą na barwie dźwięku 

Jakim cudem doda szybkości i jakim cudem spowoduje utratę barwy. Jeśli te kolumny są "wolne" to takie pozostaną a barwa dźwięku to cecha dźwięku i nie da się jej utracić. Co najwyżej delikatnie zmodyfikować ale na pewno nie z użyciem Hegla h390, który jest najbardziej jak się da przeźroczystym wzmacniaczem. On właśnie pokaże barwę kolumn taką jaką wymyślił sobie ich konstruktor i ani jej nie zmodyfikuje ani tym bardziej nie spowoduje jej utraty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Od serii E3.

Zależy od ceny. Karana dało się kupić w fajnej cenie ale chyba w UK. 

Hegel moim zdaniem doda szybkości jasperon ale stracą na barwie dźwięku 

Nie będzie to złe połączenie coś poprawić gdzie indziej zagra inaczej. Czy gorzej to kwestia indywidualna. Może nawet lepiej. 

Też obstawiam jak koledzy moona

 

Od serii E3, pogubiłem się m o czym mówisz?Karan jakiś konkretny model?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.