Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Jasper 25 MKII jaki wzmacniacz do poprawnego wysterowania?


SlaveNoise
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Że tak dodam. Autor wątku był przynajmniej w Q21 na odsłuchach. A to dobra salka odsłuchowa i z akustyką nie ma tam większych problemów.

Nadto sugerowano autorowi, by dokonał odsłuchów we własnych warunkach określonych zestawów, które naprawdę grają zacnie basem.

Toteż myślę, że uwaga o braku wpisów dot. akustyki jest jednak chybiona. Jak widać nie tylko ja tak myślę....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha R N803D, CD J&M CDD 201V, Hyperion IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, filipo_g4 napisał:

Po przeczytaniu całego tematu, najbardziej szokuje mnie jak bardzo pomijany jest aspekt akustyki. 

 

Jak najbardziej się z tym zgadzam i sam już wiem ,że to bardzo ale to bardzo ważna rzecz !!!  

Dobrze, że o tym wspomniałeś to bez wątpienia zmora wielu posiadaczy audio ale jeśli chociaż trochę o nią zadbamy (dywan, zasłony itp.) to sami zobaczycie jaka potrafi być różnica w dźwięku i to słyszalna😉

 @SlaveNoise ale powiem szczerze ,że z czystą przyjemnością posłuchałbym tych Jasperów u siebie 😁 narazie inne wydatki😉

Pozdr

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Oskar09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar09 Dzięki za informacje, przynajmniej miałeś okazje usłyszeć takie brzmienie na żywo - nie za bardzo rozumiem co masz na myśli o sparowaniu, te dwa głośniki nie grają w stereo? Jeśli jesteś z okolic Wrocławia to odezwij się na priw i możesz odsłuchać Jaspery u mnie, nawet ze swoim wzmacniaczem 🙂

@filipo_g4Nie wykluczam, iż akustyka może u mnie kuleć i zdaje sobie   sprawę, że zmienia to ilość basu, kształt chyba również, ale czy jest poprawna to raczej tego nie potrafię określić stawiam, że pewnie nie do końca jak u każdego - obecnie testuje i przesuwam po pokoju kolumny to każdy centymetr zmienia brzmienie.

@PiopioOpinie wyssane z palca bez odsłuchu raczej mnie nie interesują.

@AllmrPo prostu lubię głębokie zejście na dolnym i przede wszystkim średnim basie, wokal i wysokie nie mogą go przykrywać, konturowy,odchudzony i płaski to nie dla mnie.

@RokownikCieżko byłoby wszystkie kolumny przesłuchać we własnym pomieszczeniu, kwotowo niewykonalne - ze wzmacniaczem jest o wiele prościej, jak wspomniałem wyżej nie wykluczam akustyki, myślałem ostatnio o dużych i grubych zasłonach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SlaveNoise napisał:

Po prostu lubię głębokie zejście na dolnym i przede wszystkim średnim basie, wokal i wysokie nie mogą go przykrywać, konturowy,odchudzony i płaski to nie dla mnie.

Kup po prostu subwoofer i po sprawie. np. genialny KEF KC62. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiopioNie słyszałem tego modelu, prezentuje się ciekawie (jak będę miał okazję to poproszę o podłączenie) gdzieś w necie widziałem filmik porównawczy między relem oraz svs ogólnie wybrałem Rela T9x - co do marki Kef to Q950 pozostawiły po sobie duży niesmak u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak jeszcze nie słuchałeś to Vincent SV-228 na planie odsłuchowym jest.

Jak Ci się nie spodoba; zmień kolumny.

BMN są okej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, SlaveNoise napisał:

@quatrossSłuchałeś, brzmi podobnie do 237? 🙂

Osobiście nie. Znajomy mi zrecenzował. Gra świetnie i zależnie od repertuaru elastycznie. Jest uniwersalny. Jeśli w materiale jest bas to go odpowiednio pokaże. 

Dowiedziałem się o nim w superlatywach. 

Wiem że to nie moje doświadczenia ale myślę że jak ten Ci nie podejdzie (a jest lepszy od 237), czas na zmianę kolumn.

Lub (niestety) subwoofer, dla mnie to ostateczne rozwiązanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@quatross Wyglądowo jest przepiękny, kocham takie retro, bardzo mi się podoba wizualnie, dawaj znaka jak odsłuchasz, może mi tez się uda jak gdzieś znajdę u siebie w okolicy - ciekawe czy jest nacisk i wypych na średnice bo przez to jakoś ta sygnatura dźwięku robiła się dla mnie dziwna  w 237 właśnie te wokale wychodziły i były duże i to mnie irytowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SlaveNoise Myślę, że interesującą opcją dla Ciebie będzie Buchardt i150 - po pierwsze ma system korekcji akustyki (to na wypadek, gdyby jednak problem okazało się Twoje pomieszczenie odsłuchowe), a po drugie system LLE, który poprawia wydajność głośnika przy niskim poziomie głośności, aby zrekompensować nieliniową charakterystykę słuchu człowieka właśnie w ramach niskich częstotliwości. Od siebie dodam, że to działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2022 o 20:13, Piotr Sonido napisał:

inne kolumny?

Jacek Graniecki słucha na DALI. A ja się upieram przy subwooferowym basie VA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, quatross napisał:

Jacek Graniecki słucha na DALI. A ja się upieram przy subwooferowym basie VA

No to dlatego jasper to nie odpowiedni kierunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O których dali tutaj mowa? Słuchałem do rubicona 6 i  jeden jakiś wyższy model , ale już nie pamiętam który to był i nie mają większego basu, niż jasper te ze wstęgą są o wiele jaśniejsze - Tedas ma jakieś małe oberony podpięte pod Tv w malutkim pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SlaveNoise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:  Tak teraz sprawdzałem oferty i prawdopodobnie uda się przesłuchać vicka z wycieraczkami jakaś jedna sztuka jest we wro 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ktoś wrzucił filmik z połączeniem wzmacniacza Puccini, taka ciekawostka 🙂

 

Ktoś może rozpoznaje wzmacniacz połączony z Jasperami w ostatnich sekundach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SlaveNoise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentowane kolumny Pylona to klasa sama w sobie i pomimo że pięknie brzmi na nich muzyka jazzowa cz rockowa to stanowczo przyjemności ze słuchania muzyki rap nikt Tobie nie odbierze @SlaveNoise więc kieruj się dalej własnymi uszami bo paczki masz zacne do których po prostu nie godzi podłączać byle czego i byle był prąd. One zasługują na przemyślaną elektronikę jak choćby prezentowany Audio Analog z którym uzupełnia się potencjał tych kolumn. Refleksje którymi się dzielisz tutaj sugerują że jesteś dość wymagający i aby znaleźć wymarzony dla siebie wzmacniacz potrzebujesz albo czasu albo szczęścia. Czas Ci się przyda gdy będziesz niezadowolony ze swoich wyborów wybierając mdłe i kiepskie wzmacniacze których na rynku jest cała masa. Szczęście możesz mieć gdy skupisz uwagę na kilku wyjątkowych cechach swoich paczek i jeśli będziesz należycie monitorował potencjał sensownych dla nich wzmacniaczy to z pewnością uda Ci się zaspokoić uszy i muzyczne ambicje. Wiem że z czasem rozwiązania same przychodzą dlatego pośpieszne i impulsywne ruchy odpuść bo przynoszą tylko straty i żal od którego ludzie długo nie mogą się uwolnić. Chciałbym Ci pomóc jednak sęk w tym że to muzyczne hobby determinują subiektywne ramy w których każdy z nas szuka kompromisów więc bądź cierpliwy i w zgodzie ze swoim dźwiękowym natchnieniem 😉

ps. Pewności nie mam, ale zdaje się że na drugim filmiku widać chyba jakiegoś Marantza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, SlaveNoise napisał:

Ktoś może rozpoznaje wzmacniacz połączony z Jasperami w ostatnich sekundach?

 

2 godziny temu, audioburak napisał:

Podobny do Rotela S 14 ...

To jest Audiolab OMNIA.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, po przebrnięciu przez wątek, wypowiem się. Jako posiadacz Jasperow 25MK2, sugeruje nie słuchać wykastrowanych utworów z Youtuba, bo od zamieszczanych tu linków zęby trzeszczą, wrzuć sobie te same kawałki z Apple Music albo Tidala czy CD. W mojej ocenie to nie są kolumny dla Ciebie. Szukał bym może czegoś w stylu KEF R900?,  większa średnica przetworników. Jeżeli chodzi o wzmacniacze to ja mam dwa Roksany: Black i K3. Dla mnie super połączenie. Powodzenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stavi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TalA dziękuje za miłe słowa! Staram się właśnie uzyskać własne brzmienie 🙂

@MaraudioThx, sprawdzę sobie.

@staviNie słucham streamingów, wiadomo, że Tidal jest najlepszy z najwyższą jakości - kolekcjonuje tylko rapowe płytki i słucham jedynie CD - co do kefów słuchałem q950 to dla mnie był dramat, ale model przedstawiony przez Pana przetestuje, pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...


 

Bardzo fajne porównanie do Diamondow 28 mimo, że to jakość YouTube to nawet na filmie przy różnorodnej muzyce czuć ich wyższość, wklejam dla zainteresowanych tematem lub przyszłych nabywców obu konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr SonidoLepszy, głębszy bas, wysokie są delikatniejsze, przyjemniejsze w odbiorze, w ogóle pełniejsze brzmienie, Diamond jest jaśniejszy - załóż słuchawki bo z głośniczka na tel rzeczywiście jest to nie do wyłapania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problemem jest cena Pylonów: za niska Diamond'ów albo za wysoka Jasper'ów.

Zbyt duży rozjazd cenowy jest pomiędzy tymi kolumnami.

Nawet jeśli Jasper'y są lepsze to na pewno nie 3 krotnie (jak sugeruje to cena). Tam zdaje się, są revelatory, więc nawet nie najwyższa półka scan speak'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, SlaveNoise napisał:

@Piotr SonidoLepszy, głębszy bas, wysokie są delikatniejsze, przyjemniejsze w odbiorze, w ogóle pełniejsze brzmienie, Diamond jest jaśniejszy - załóż słuchawki bo z głośniczka na tel rzeczywiście jest to nie do wyłapania.

Nie porównuje dźwięku urządzeń z filmów w sieci. Ani prywatnych ani youtubowych. Daje to mylny obraz. Pytałem z ciekawości.

13 godzin temu, miki450 napisał:

Moim zdaniem problemem jest cena Pylonów: za niska Diamond'ów albo za wysoka Jasper'ów.

Zbyt duży rozjazd cenowy jest pomiędzy tymi kolumnami.

Nawet jeśli Jasper'y są lepsze to na pewno nie 3 krotnie (jak sugeruje to cena). Tam zdaje się, są revelatory, więc nawet nie najwyższa półka scan speak'a.

Za wysoka jasperow. Ale inna sprawa to za ile je można realnie wyrwać. Tego nie wiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr SonidoSłuchałem obu konstrukcji na żywo obok siebie i takie różnice słychać jak są na filmie, Diamond zdecydowanie jest po jaśniejszej stronie. No ja, nic lepszego dla siebie nie znalazłem do 25tys niż Jasper, coraz więcej opinii, iż żeby je przebić trzeba wydać dwa razy tyle, pojawiła się też fajna recenzja w sieci na blogu Szymona Fabera(jak wrzucam link to mi admin wywala) fajna lektura i zgadzam się z testującym co do oceny 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.