Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Jasper 25 MKII jaki wzmacniacz do poprawnego wysterowania?


SlaveNoise
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, memphissto napisał:

Nie pisałeś o najtańszych Revelatorach tylko o najtańszych Scan-Speakach.

Masz rację, chodziło mi o serię Revelator. Najtańsze głośniki z serii Revelator ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nawet najtańsze Revelatory to jednak nie najtańsze Scan-Speaki. Różnica dość istotna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, memphissto napisał:

No właśnie, nawet najtańsze Revelatory to jednak nie najtańsze Scan-Speaki. Różnica dość istotna.

Co zupełnie nie zmienia stanu rzeczy. Jaspery to kolumny dla naiwnych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, memphissto napisał:

Owszem, zauważam i przyznaję, że Huracany wydają się lepiej wycenione jeśli chodzi o relację komponentów do ceny finalnej.

Sprzedaje je bezpośrednio producent więc nie ma tu marży salonu. Można kupić je taniej niże jak by stały w jakimś salonie audio.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Silver_85 napisał:

Sprzedaje je bezpośrednio producent więc nie ma tu marży salonu. Można kupić je taniej niże jak by stały w jakimś salonie audio.  

I tak należy robić. A nie dawać się grabić w biały dzień. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te sprzęty co masz w podpisie - Buchardt i Arcam - to możesz zdradzić jakie mają marże ? I czy kupiłeś bezpośrednio od producenta czy jak to mawiasz dałeś się ograbić w biały dzień kupując w salonie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, memphissto napisał:

A te sprzęty co masz w podpisie - Buchardt i Arcam - to możesz zdradzić jakie mają marże ? I czy kupiłeś bezpośrednio od producenta czy jak to mawiasz dałeś się ograbić w biały dzień kupując w salonie ?

Buchardt kupiony w salonie grubo poniżej ceny producenta 😉 Arcam używka. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz, Pylony ludzi też kupują po rabatach lub używki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez memphissto

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, memphissto napisał:

Ano widzisz, Pylony ludzi też kupują po rabatach lub używki.

Jak kupisz z rabatem 40% to ok. Wtedy cena jest sensowna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dlmtb napisał:

Sugerujesz że wszystkie te ochy i achy na temat Jasper 25MKII są dęte, dla tego że branża na tych głośnikach realizuje srogą marżę?  

Nie wszystkie ale spora część.

Nie napisałem bowiem nigdzie że te kolumny nie mogą się podobać. Mogą. Uważam tylko że są drogie. 

3 godziny temu, jarekb napisał:

licząc po cenie ''dla każdego '' za sztukę głośnika ok 900 zł to raczej niezbyt tanie ? ,

znalazło by się przykładów wiele z ceną 200-300 zł sztuka w kolumnach ok 15000 zł 

Tylko pylon je bierze hurtowo. To jest inny cennik.

Ale fakt to nie jest najniższa półka. 

Nie wiem skąd akurat takie wnioski. 

3 godziny temu, dlmtb napisał:

Ale najlepsze jest to, że często kolumny złożone na tanich przetwornikach (np. PMC linia Twenty) grają lepiej niż te, w których użyto drogie głośniki, ale nie umiano ich dobrze zaimplementować.

Kiedyś moja firma zajmowała się dystrybucja latarek taktycznych. W tej branży jest ciągły wyścig o ilość lumenów jakie generuje latarka. Dla klienta to te Lumeny są wyznacznikiem siły światła a tak naprawdę całą robotę robi odbłyśnik. W 80% przypadków to latarki o mocy 1000- 1500 Lum. z dobrym odbłyśnikiem wygrywają porównanie w warunkach bojowych z tymi o mocy 2000-3000 Lum.

Zgadzam się. Pmc ma dużo tańsze głośniki na sztukę. A grają lepiej

2 godziny temu, Piopio napisał:

Marża dystrybutora to ok 40%  Sporo. 

Tu nie ma dystrybutora. 

Pylon sprzedaje sam sklepom.

Akurat tu jest pominięcie jednego elementu 

Piopio ale tu muszę trochę obronić producenta. Myślisz że kef nie ma takich marż? 🙂 Wiem że go lubisz to pytam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Piopio ale tu muszę trochę obronić producenta. Myślisz że kef nie ma takich marż? 🙂 Wiem że go lubisz to pytam 

Z rozmowy w salonie audio wynikało, że nie ma aż takich dużych marż. Praktycznie nie mają z czego spuszczać np. cena KEF LS 50 Meta spadła z 5.999 do 4.154. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

Z rozmowy w salonie audio wynikało, że nie ma aż takich dużych marż. Praktycznie nie mają z czego spuszczać np. cena KEF LS 50 Meta spadła z 5.999 do 4.154. 

Czyli o 32 procent 🙂

mają , mają. 

Ale znowu żebyśmy się dobrze zrozumieli ja nie widzę w tym nic złego przecież za coś trzeba żyć. 

Sam sprzedawca jajek ma przebitkę praktycznie stuprocentową od tego ile kupuje od producenta. A jescze nie ma lokalu, magazynu, i mu jajka producent podwiezie. 

trzeba za coś żyć. 

G mnie obchodzi że Rolex ma marzę 200 procent  a sprzedawca kolejne 70. Jak mnie będzie stać to sobie kupię 🙂

dajcie żyć innym 

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Z rozmowy w salonie audio wynikało, że nie ma aż takich dużych marż. Praktycznie nie mają z czego spuszczać np. cena KEF LS 50 Meta spadła z 5.999 do 4.154. 

A to dobre, opuszczają  ponad 30% (i zapewne wciąż mają jakąś marżę) a wg Ciebie nie ma z czego opuszczać ? Sam sobie przeczysz. Na cenie pierwotnej marża co najmniej taka jak i na Pylonach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, memphissto napisał:

A to dobre, opuszczają  ponad 30% (i zapewne wciąż mają jakąś marżę) a wg Ciebie nie ma z czego opuszczać ? Sam sobie przeczysz. Na cenie pierwotnej marża co najmniej taka jak i na Pylonach.

To producent zmniejsza cenę a nie sprzedawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje najpierw posłuchać Jasperów w obu wersjach dla samej ciekawości, jak jeździłem na odsłuchy ze znajomymi to każdy wskazywał właśnie na nie lub Diamondy, ewentualnie Polki reserve r700 oczywiście nie są to najlepsze kolumny bo dla kogoś mogą być lepsze te które dla mnie są najgorsze (ale jednak coś w sobie mają, że przyciągają) słowo najlepsze jest też mocno subiektywne bo słuchałem jakiś paczek za 40 tys chyba to były cantony , ale nie pamiętam i może miały lepsze komponenty(nie wiem, nie znam się  ) ale potężny gówno dźwięk się z tego wydobywał, przykładowo monitor audio silver w ogóle nie mogłem słuchać tak samo jak focali, czytałem również tutaj na forum iż revelator jest suchy na średnicy, nie występuje nic takiego w Jasperach czy cena jest ich wysoka? Jasne, że tak , ale wynagradza to dźwięk jaki z nich płynie.  @Piotr Sonido ten K3 był łączony nie tylko z pylonem i na pewno nie była to wina kolumn , podkreślam w mojej opinii to kicha bez porządnego basu , znalazłem forumowe wpisy, że jest tam potęga na uderzeniu taaa ciekawe gdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@memphisstoPodobają mi się Twoje odpowiedzi. 👍😉

Panowie, czy Pylon czy inne marki (nie tylko w branży) Audio po stronie kosztów mają też wiele innych wydatków takich jak badania i rozwój, kapitał ludzki i dodatkowych kosztów operacyjnych o których nie zdajemy sobie sprawy. Nie można mówić że głośnik kosztuje tyle, skrzynia tyle i skalować jaka cena produktu powinna być na sklepowej półce. Koszty produkcji w przedsiębiorstwach w ostatnich czasach poszły znacząco w górę więc i produkty drożeją. 

Co do grania jasperow mk2 to kwestia gustu. Mi bardzo pasują ale każdy będzie odbierał inaczej. A cena...? Na moje ucho i kieszeń bardzo rozsądna. Do tego są piękne, inne niż większość klasycznych konstrukcji ale to też ocena mojego oka. Gusta i gusta..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SlaveNoise napisał:

K3

Łączyłem go z D25 i było to granie ciemne z kluchowatym dołem. Nie lubię wszystkich Roksanów a tego najbardziej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiopioBuchardt kupiony w salonie grubo poniżej ceny producenta 😉 Arcam używka. 

Kolego, z powyższego wynika że ktoś dołożył (grubo) do tej sprzedaży abyś został w przekonaniu, że zrobiłeś dil życia.

To klienci co kupują Jaspery sa naiwni czy Ci co kupija Buchardt-a? 

Piopio, nie odbieraj tego personalnie nie mam maniery aby kogoś obrażać. Użyłem porównania sklejonego z Twoich wypowiedzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Marc2022 napisał:

@PiopioBuchardt kupiony w salonie grubo poniżej ceny producenta 😉 Arcam używka. 

Kolego, z powyższego wynika że ktoś dołożył (grubo) do tej sprzedaży abyś został w przekonaniu, że zrobiłeś dil życia.

To klienci co kupują Jaspery sa naiwni czy Ci co kupija Buchardt-a? 

Piopio, nie odbieraj tego personalnie nie mam maniery aby kogoś obrażać. Użyłem porównania sklejonego z Twoich wypowiedzi. 

Jak nie masz niczego sensownego do powiedzenia to lepiej nic nie pisz. Wszyscy skorzystają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Piopio napisał:

To producent zmniejsza cenę a nie sprzedawcy.

Nie ważne kto. 

O cenie w głównej mierze decyduje faktycznie producent. Ale dystrybutor ma sporo do powiedzenia. Sklep mniej. Przy najmniej oficjalnie.

Ok no rozumiem że wam nie spasował. Ja miałem kilka Roksanow od starszych do nowych modeli i wszystkie bardziej lub mniej ale lubię i zawsze lubiłem. Zastanawia mnie bardziej jak mozna o nich tylko mówić klucha ciemna. 

Z czym i w jakich warunkach to musiało grać.

I jak w takich samych warunkach wypadł by musical. Głęboki mrok studni czy jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy tu wypisujecie, wypowiadaja sie tu osoby ktore nigdy nie sluchaly jasperow na swoje uszy a juz napewno nie na dobrym sprzecie. Jak ktos twierdzi ze te kolumny sa wysoko wycenione to chyba nie wie/nie zna sie na branzy audio, dzwieku i jest zwyklym trollem interentowym(cos tam wie, cos tam slyszal, ale do konca nie wie w ktorym kosciele nawet dzwoni) ja mialem w domu u siebie jasper 18 i jasper 23 i podlaczone pod to pozadna elektronike - integry i koncowki mocy i wiem jak potrafia zagrac te kolumny. Wypowiada sie jakis gosciu ze Sabaj to dobry amp. Chlopie to jest zabawka. Ja mialem z jasperami koncowke Luxmana M-7i, Accuphase a-36, Sansui au-907mr, Gato Audio pwr-222, preampy lampowe, tranzystorowe porzadne, okablowanie, zrodla(gramofon, preamp Pass labs xp-17, dac Holo Spring 3 KTE, Primare dd-35). I wiem jak potrafia zagrac revelatory na bardzo dobrej elektronice - zroznicowanie tonalne, dynamika, szybkosc transjentow, realizm, naturalny ton, glebia. Jak chcesz kolumny na revelatorach innej marki(specjalnie  pisze marki bo mialem kilka paczek DIY na revelatorach i to nie gralo - strojenie w garazu na programie komputerowym za pare k - plaskie - scena ?? Jaka kuzwa scena, emocje??)  To se kup Wilson Audio na revelatorach za 100 000k -400 000k. Czemu Wilson Audio wycenia paczki na revelatorach za 100000k NAJTANSZE, czy sa zdziercami ? Nie sa. Prowadz firme, plac podatki, zaprojektuj ladne obudowy, zaplac inzynierom dzwieku, wsadz dobre kondy do srodka, zaplac pracownikom, zestroj dobrze paczki na revelatorach i sprzedaj te paczki taniej jak za 20k(jasper23) i przetrwaj i inwestujac w nowe projekty - powodzenia zycze. Zaparaszm kazdego do siebie z was ze swoimi paczkami w tej cenie co jasper i zobaczymy co potrafia na dobrej elektronice jak u mnie. Peace 🙏

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

@Cybermike1 jest osłuchany i posiada masę sprzętu hi end. Chłopak słyszał naprawdę dużo i wie co pisze!

Pozdrawiam serdecznie,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Cybermike1 napisał:

Wypowiada sie jakis gosciu ze Sabaj to dobry amp.

A co to ma do rzeczy w dyskusji o Jasperach ? Jeśli zarzucasz mi brak osłuchania to się mylisz. Słuchałem wzmacniaczy za ponad 200k zł więc mam rozeznanie. 

Chodzi o to, że za mniejsze pieniądze można mieć dużo lepsze kolumny na lepszych Revelatorach np. YB Audio Huracan RS.

35 minut temu, Tajitsu napisał:

Potwierdzam.

@Cybermike1 jest osłuchany i posiada masę sprzętu hi end. Chłopak słyszał naprawdę dużo i wie co pisze!

Pozdrawiam serdecznie,

Choćby takie sety słuchałem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20221029_184329.jpg

IMG_20221104_130133.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Piopio napisał:

A co to ma do rzeczy w dyskusji o Jasperach ? Jeśli zarzucasz mi brak osłuchania to się mylisz. Słuchałem wzmacniaczy za ponad 200k zł więc mam rozeznanie. 

Chodzi o to, że za mniejsze pieniądze można mieć dużo lepsze kolumny na lepszych Revelatorach np. YB Audio Huracan RS.

To ma wszystko do rzeczy o jasperach. Nie zarzucam ci brak osluchania, ale porownania 1 vs 1 dopiero decyduja potrafia wykazac ze nie samo zaaplikowanie revelatora lub sba satori stanowi o dobrym dzwieku calosciowo kolumny. Sluchalem yb audio na revelatorach i sba satpri i jak dla mnie to zmarnowanie potencjalu tych przetwornikow, mam tez kolegow co mieli te paczki, zapraszam cie z nimi do siebie i porownamy sobie 1 vs 1 co to znaczy dobre zestrojenie paczek - glebia, szerokosc sceny, homogenicznosc, muzykalnosc, zaangazownie. W yb audio sa piekne dzwieki(gorzej z tym co wyzej napisalem) natomiast samo zestrojenie paczek to juz sztuka. Mialem tez projekty Troels Gravesen na Revelatorach, illuminatorach i zestrojenie to cos co tez wyroznia te projelty vs YB audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Piopio napisał:

(…)

Choćby takie sety słuchałem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20221029_184329.jpg

IMG_20221104_130133.jpg

Bardzo ładnie to wszystko wyglada 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc sugerujesz, że Pylon ma genialnych inżynierów i płacimy głównie za zestrojenie kolumn ... Też tak może być 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.