Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon Jasper 25 MKII jaki wzmacniacz do poprawnego wysterowania?


SlaveNoise
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, SlaveNoise napisał:

@Piotr SonidoSłuchałem obu konstrukcji na żywo obok siebie i takie różnice słychać jak są na filmie, Diamond zdecydowanie jest po jaśniejszej stronie. No ja, nic lepszego dla siebie nie znalazłem do 25tys niż Jasper, coraz więcej opinii, iż żeby je przebić trzeba wydać dwa razy tyle, pojawiła się też fajna recenzja w sieci na blogu Szymona Fabera(jak wrzucam link to mi admin wywala) fajna lektura i zgadzam się z testującym co do oceny 🙂

Niefart że akurat jego tu przytoczyłes. To jest bardzo stronniczy recenzent. Polskie produkty mają też u niego dodatkowe punkty za kraj produkcji. Można tak oceniać czemu nie. To jego strona.

Ja w tej cenie zdecydowanie wolę inne konstrukcje. 

Natomiast także mnie cieszy że to krajowy produkt który jest jednak lubiany 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, SlaveNoise napisał:

@Piotr SonidoSłuchałem obu konstrukcji na żywo obok siebie i takie różnice słychać jak są na filmie, Diamond zdecydowanie jest po jaśniejszej stronie. No ja, nic lepszego dla siebie nie znalazłem do 25tys niż Jasper, coraz więcej opinii, iż żeby je przebić trzeba wydać dwa razy tyle, pojawiła się też fajna recenzja w sieci na blogu Szymona Fabera(jak wrzucam link to mi admin wywala) fajna lektura i zgadzam się z testującym co do oceny 🙂

Na filmie to niestety nic nie słychać. Równie dobrze mogły grać te kolumny w tle.

Jaspery są dość drogie. Taniej można mieć kolumny zbudowane na illuminatorach lub elipticorach.

Bardzo byłbym ciekawy porównania kolumn np. Akustyk'a ILR22 z Jasper'ami 25.

Może ktoś słuchał i coś może napisać?

Jeśli przeszkadza w wątku o Jasper'ach, to może być na PW.

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Za wysoka jasperow. Ale inna sprawa to za ile je można realnie wyrwać. Tego nie wiem. 

Na tle Diamondów, też mi się wydaje, że Jasper'y są zbyt drogie.

Nie słuchałem Jasperów (chętnie bym to zrobił i na pewno posłucham), ale słuchałem Diamondów 25 i 28 z elektroniką tanią i bardzo drogą, i wiem, że to są bardzo solidne paczki, w swojej cenie po prostu rewelacyjne, mogące spokojnie konkurować z kolumnami wyraźnie droższymi innych marek.

Blokadą jest ich cena, no bo jak to tak, kolumny za mniej niż dychę podłączyć do klocka za 2 dychy. Nie wypada przecież.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2023 o 05:49, SlaveNoise napisał:

Bardzo fajne porównanie do Diamondow 28 mimo, że to jakość YouTube to nawet na filmie przy różnorodnej muzyce czuć ich wyższość, wklejam dla zainteresowanych tematem lub przyszłych nabywców obu konstrukcji.

Mimo że to Yutube to używając słuchawek można usłyszeć różnice. Mimo wszystko przewaga Jasper-ów daje się wychwycić szczególnie jeżeli chodzi o gładkość prezentacji wysokich tonów, ale nie jest to coś czego nie można by spróbować poprawić w Diamondach odpowiednim okablowaniem albo sieciówką czy listwą. Świadczy to dobrze o Diamondach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2023 o 10:30, Piotr Sonido napisał:

Za wysoka jasperow. Ale inna sprawa to za ile je można realnie wyrwać. Tego nie wiem

Dlaczego są lubiane przez polskich Dystrybutorów i recenzentów a szczególnie tych z własnymi sklepami? Ponieważ jest na nich gigantyczna marża. Kupiłem je w cenie dla „dystrybutora” plus transport. Sklepy mają znacznie większy zarobek na nich, niż na innych paczkach gdzie dochodzi jeszcze marża multi dystrybutora na Polskę i dopiero ta sklepowa.  Przetworniki, każdy wie jakie, nie rozbierałem - nie wiem jak wyglada środek. Po kilku tyg charakter grania uległ zmianie … góra jest dla mnie za ostra (a niektóre wokale wręcz skrzeczą), niski bas dostał rozprężenia (utrata kontroli) przy większym poziomie głośności 1/3. Nie są to „uniwersalne” kolumny. Grają świetnie w jednej aranżacji a w kolejnej jest dramat i cierpienie. Bardzo wrażliwe na ustawienie - ale to może kwestia mojego pomieszczenia. Nie chciałbym nawet sobie wyobrazić konfigu z analitycznym piecem. Nawiazując do wątku przypomnę, że są podpięte pod Roksan Black lub K3.  Na tym pierwszym szczególnie słychać przemianę tych kolumn w czasie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stavi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stavi A którą posiadasz wersję MK1 czy MK2?  U mnie nie ma ostrej góry oraz skrzeczącego wokalu, akurat na to jestem mega przewrażliwiony, góra jest gładziutka, przyjemna w ogóle nie męczy w przeciwieństwie do Diamondów, nawet na jakiś mocnych kawałkach, zaś wokal , piękny również w żaden sposób ne kłuje i  nie męczy, przede wszystkim się nie wybija, Twój opis kompletnie nie pasuje mi do Jasperów,  jedynie przyznam, ze każde delikatne ich przesunięcie zmienia brzmienie - może się z tymi wzmacniaczami nie zgrywają bo dla mnie ten Roksan to dramat, słuchać tego wzmaka się nie dało, mianowicie K3 nie dość,  że za jasny to tam basu jest tyle co pies napłakał, Blacka nie miałem okazji słyszeć, ale jak ma taką samą charakterystykę jak K3 to podziękował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SlaveNoise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SlaveNoise napisał:

A którą posiadasz wersję MK1 czy MK2? 

MK2. Nie było słychać ostrości przez pierwsze tygodnie. Black to zupełnie inna bajka niż K3. K3 nie jest jasny wg mnie. To angielski klimacik - za 3 tysiące z rynku wtórnego to dobra propozycja. Ale nigdy nie uświadczyłem na żadnym z nich takich artefaktów. Wymieniłem kable CD - wzmak - bez efektu. Zastanawiam się czy czasem CD się nie uszkodziło a ja słucham tylko z CD lub przez DAC w CD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@staviJa bym nie kupił z takim brzmieniem no, ale jak kto lubi, jeśli Ci się podoba to super też bym chciał trafić w swój i mieć spokój - dziwna sprawa u Ciebie z tymi artefaktami, pamietam jak przyjechały do mnie Jaspery to brzmienie było takie przyciemnione jak lubię dopiero po czasie się otworzyło i pojawiło się więcej szczegółów, ale właśnie bez ostrości czy krzykliwości jest bardzo wygładzone zaś jak miałem Diamondy to po czasie mnie ta góra zaczęła denerwować( one też trochę inaczej ukazują materiał w tych górnych rejestrach jakby coś dodawały od siebie )również używam CD do odsłuchu, filmy oglądam przez blootha, rozstaw kolumn ok 2,42 dlatego się zdziwiłem opisem - ostatnio rozmawiałem z muzykiem na ich temat, który właśnie chwalił je za bas(kontrolę )i ogólnie za całokształt ,polecał wzmaki za ponad 30tys no ale to nie na moją kieszeń. Może kable, które wymieniłeś ? Gościu z filmiku ma jakieś Tellurium Q albo jak pisałeś wystarczy przysunąć bądź odsunąć.

 

@miki450Mi nie przeszkadza jak ktoś porówna kolumny w tym wątku 🙂 ILR22 niestety nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest co piszesz o wysokich w Diamondach. Bo pamiętam, że one właśnie nie były jasne, czy krzykliwe. Zresztą dostępna w jednym z testów charakterystyka to potwierdza. Co ciekawe zastosowany w Diamondach tweeter jest wyższej serii i droższy niż ten w Jasperach. Średnio - niskie Seasy CA18RLY też są powszechnie stosowane w sprzęcie z dość wysokiej półki, klasyfikowanej jako hiend, np. któreś Kudosy (nie pamiętam które).

Natomiast jak rozmawiałem z salonami (bo chciałem wypożyczyć Jaspery), to na pytanie o ogólną równowagę dźwięku, padło, że Jaspery (całą seria) są po jaśniejszej stronie.

Widać, że pomieszczenie, elektronika i inne uszy, to inna opinia nt. Jasperów. A to może oznaczać, że są bardzo transparentne i grają, jak im się pozwoli zagrać. Kiepskie otoczenie, to kiepskie granie, dobre towarzystwo oznacza bardzo wysoką klasę grania.

Zresztą podobnie było z Diamondami. Z tanim sprzętem odwalały pańszczyznę, dopiero z drogim rozwijały skrzydła. Do tego były bardzo wrażliwe na okablowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy audiofile, wróćmy na chwilę do sedna wątku. Jaki waszym zdaniem wzmacniacz będzie pasował do Jasperów? Jestem na etapie wyboru wzmacniacza bo Jaspery już mam. Jako ciekawostkę powiem, że dobrze się zgrały z Shanling A3.2 ale chce mieć szersze spektrum. Shanling ma jedną wadę, wystarczy kilka skoków na potencjometrze głośności i gra bardzo głośno.  Rozważam też Audioanalogue Puccini choć moc ma mnieszą i cenę dużo wyższą to niebawem będę go testował w domowym otoczeniu. Posłałem też o Naim supernait Nova ale cenę ma odereaną. Jak to Naim mała moc duże możliwości.  Słuchałem supernait Star. Gra ładnie ale d... nie urywa. Stosunek ceny do jakisci taki sobie. Czy ktoś sluchal powyższych wzmacniaczy z Jasperami? Jakie macie opinie? Może są inne propozycje? 

Przepraszam Naim chodziło o unity Nova i unity star. Supernait nie słuchałem. Wracając do Shaing A3.2 grało to bardzo dobrze z dużym nasyceniem treści i mocnym basem. Mi się podobało. Stosunek ceny wręcz genialny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miki450W Diamondach coś się dzieje w rejonie wysokich, one muszą być delikatnie tam gdzieś podgrzane, wałki które dobrze znam jakby bardziej sypią po okresie wygrzania , może kolumny mają za słaby bas, który powinien bardziej pierdyknąć i dlatego takie odczucie, zawsze mi w nich brakowało tego zejścia i kopa na średnim, a w D30 to już w ogóle ten cykacz był bardzo duży, a jak się przerzucasz na Jasper to od razu czuć lekkość, a z Diamondów wychodzi agresywność, no musiałbyś posłuchać obu kolumn obok siebie, dwa razy je porównywałem na różnych wzmacniaczach w salonie tylko ,że wersję MK1.

 

@Marc2022Nie jestem audiofilem, ostatnio słuchałem atoll in200 to do dupy to grało, jak coś przetestuejsz to śmiało opisuj swoje odczucia w tym wątku , polecano mi Atolla in300 oraz  B.M.C Audio C1 mam zamiar w następnym tygodniu posłuchać kilku produktów w salonie. Ten Shaing A3.2 jak gra ana wysokich i na basie z Jasper (podkreśliłeś, że basior jest mocny) możesz coś więcej napisać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SlaveNoise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shanling -Basior jest nawet zbyt mocny przy muzyce np hiphop czy rap. Nie słucham takiej muzyki ale jak testowałem to przeleciałem przez każdy repertuar. Ta  moc basu nie meczy, jest dobrą podstawą utrzymana w dobrej kontroli. Moje odczucie z tym wzmacniaczem i Jasperami MK2 to bardzi dobre granie. Jest tu dużo tzw mięsa. Dźwięk jest soczysty, piękna stereofonia, no jest moc. Rozważam ten wzmacniacz bo za to co daje w zamian za cenę to świetna proporcja. Tak jak pisałem wyżej, potencjometr głośności jest dziwnie ustawiony. Zaczynamy od -80 do 0 i przy 75 czy 74 jest już głośno. W nocy na 76 slucha się z obawą o sąsiadów. Co więcej z tyłu ma taki hebelek aby trochę go ostudzić i to co wyżej napisałem jest już na tym ostudzonym poziomie. Do tego Shanling jest brzydki u wielki ale to moje gusta. Atoll in300 - słuchałem ale w salonie. Dobrze to grało ale czegoś mi brakowało. To chyba nie to. Do końca miesiąca będę po odsłuchach Puccini i chętnie się podzielę opinią. Cena Pucciniego jest dużo wyższa. 

Rozumiem, że też masz już Jaspery u siebie? Dla mnie grają rewelacyjnie. Potrafią się wpasować w każdy repertuar muzyczny. To oczywiście moje odczucia i każdy ma swój słuch ale moja jak i innych odczucia może posłużą innym dla nabrania kierunku do znalezienia zestawu idelanego do swoich uszu. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2023 o 13:42, stavi napisał:

Dlaczego są lubiane przez polskich Dystrybutorów i recenzentów a szczególnie tych z własnymi sklepami? Ponieważ jest na nich gigantyczna marża. Kupiłem je w cenie dla „dystrybutora” plus transport. Sklepy mają znacznie większy zarobek na nich, niż na innych paczkach gdzie dochodzi jeszcze marża multi dystrybutora na Polskę i dopiero ta sklepowa.  Przetworniki, każdy wie jakie, nie rozbierałem - nie wiem jak wyglada środek. Po kilku tyg charakter grania uległ zmianie … góra jest dla mnie za ostra (a niektóre wokale wręcz skrzeczą), niski bas dostał rozprężenia (utrata kontroli) przy większym poziomie głośności 1/3. Nie są to „uniwersalne” kolumny. Grają świetnie w jednej aranżacji a w kolejnej jest dramat i cierpienie. Bardzo wrażliwe na ustawienie - ale to może kwestia mojego pomieszczenia. Nie chciałbym nawet sobie wyobrazić konfigu z analitycznym piecem. Nawiazując do wątku przypomnę, że są podpięte pod Roksan Black lub K3.  Na tym pierwszym szczególnie słychać przemianę tych kolumn w czasie. 

Nie chciałem tego mówić głośno jako że mam jeszcze sentyment do branży ale niestety taka jest prawda. 

W dniu 6.03.2023 o 17:02, stavi napisał:

MK2. Nie było słychać ostrości przez pierwsze tygodnie. Black to zupełnie inna bajka niż K3. K3 nie jest jasny wg mnie. To angielski klimacik - za 3 tysiące z rynku wtórnego to dobra propozycja. Ale nigdy nie uświadczyłem na żadnym z nich takich artefaktów. Wymieniłem kable CD - wzmak - bez efektu. Zastanawiam się czy czasem CD się nie uszkodziło a ja słucham tylko z CD lub przez DAC w CD. 

Zgadzam się. K3 nie jest jasny to świetny wzmacniacz. Skoro tak zagrał to wina kolumn.

W dniu 7.03.2023 o 01:18, Marc2022 napisał:

Drodzy audiofile, wróćmy na chwilę do sedna wątku. Jaki waszym zdaniem wzmacniacz będzie pasował do Jasperów? Jestem na etapie wyboru wzmacniacza bo Jaspery już mam. Jako ciekawostkę powiem, że dobrze się zgrały z Shanling A3.2 ale chce mieć szersze spektrum. Shanling ma jedną wadę, wystarczy kilka skoków na potencjometrze głośności i gra bardzo głośno.  Rozważam też Audioanalogue Puccini choć moc ma mnieszą i cenę dużo wyższą to niebawem będę go testował w domowym otoczeniu. Posłałem też o Naim supernait Nova ale cenę ma odereaną. Jak to Naim mała moc duże możliwości.  Słuchałem supernait Star. Gra ładnie ale d... nie urywa. Stosunek ceny do jakisci taki sobie. Czy ktoś sluchal powyższych wzmacniaczy z Jasperami? Jakie macie opinie? Może są inne propozycje? 

Przepraszam Naim chodziło o unity Nova i unity star. Supernait nie słuchałem. Wracając do Shaing A3.2 grało to bardzo dobrze z dużym nasyceniem treści i mocnym basem. Mi się podobało. Stosunek ceny wręcz genialny. 

Accuphase, luxmany, karan, z nauką widziałem nie dawno na giełdzie dzielone w świetnej cenie. Ale chyba była tam dość krótko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie chciałem tego mówić głośno jako że mam jeszcze sentyment do branży ale niestety taka jest prawda. 

Sugerujesz że wszystkie te ochy i achy na temat Jasper 25MKII są dęte, dla tego że branża na tych głośnikach realizuje srogą marżę?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, dlmtb napisał:

Sugerujesz że wszystkie te ochy i achy na temat Jasper 25MKII są dęte, dla tego że branża na tych głośnikach realizuje srogą marżę?  

Owszem. Same głośniki zastosowane w kolumnie są tanie. To najniższa połka Scan-Speak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piopio napisał:

Owszem. Same głośniki zastosowane w kolumnie są tanie. To najniższa połka Scan-Speak. 

licząc po cenie ''dla każdego '' za sztukę głośnika ok 900 zł to raczej niezbyt tanie ? ,

znalazło by się przykładów wiele z ceną 200-300 zł sztuka w kolumnach ok 15000 zł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jarekb napisał:

licząc po cenie ''dla każdego '' za sztukę głośnika ok 900 zł to raczej niezbyt tanie ? ,

znalazło by się przykładów wiele z ceną 200-300 zł sztuka w kolumnach ok 15000 zł 

Ale najlepsze jest to, że często kolumny złożone na tanich przetwornikach (np. PMC linia Twenty) grają lepiej niż te, w których użyto drogie głośniki, ale nie umiano ich dobrze zaimplementować.

Kiedyś moja firma zajmowała się dystrybucja latarek taktycznych. W tej branży jest ciągły wyścig o ilość lumenów jakie generuje latarka. Dla klienta to te Lumeny są wyznacznikiem siły światła a tak naprawdę całą robotę robi odbłyśnik. W 80% przypadków to latarki o mocy 1000- 1500 Lum. z dobrym odbłyśnikiem wygrywają porównanie w warunkach bojowych z tymi o mocy 2000-3000 Lum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, jarekb napisał:

znalazło by się przykładów wiele z ceną 200-300 zł sztuka w kolumnach ok 15000 zł 

Dajesz. Jakie to kolumny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piopio napisał:

Dajesz. Jakie to kolumny. 

Ja podam, PMC Twenty 24  lub 24.5. Zresztą 26.5 też idzie na taniochach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Piopio napisał:

Owszem. Same głośniki zastosowane w kolumnie są tanie. To najniższa połka Scan-Speak. 

W Jasperach są dwie 18-tki z serii Revelator, to chyba jednak nie jest najniższa półka Scan-Speak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, dlmtb napisał:

Sugerujesz że wszystkie te ochy i achy na temat Jasper 25MKII są dęte, dla tego że branża na tych głośnikach realizuje srogą marżę?  

Jaspery grają bardzo dobrze, a marże salony mają zapewne podobną do innych marek. Pylon korzystnie wycenił Jaspery. Wystarczy policzyć koszt przetworników, skrzynek, marża salonów i wcale aż tak dużo dla nich nie zostaje. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Silver_85 napisał:

Pylon korzystnie wycenił Jaspery.

Diamond 28 są w detalu po prawie 8998. W hurcie poniżej 5500. Uważasz, że są dobrze wycenione ?

32 minuty temu, memphissto napisał:

W Jasperach są dwie 18-tki z serii Revelator, to chyba jednak nie jest najniższa półka Scan-Speak.

Za to wysokotonowy to jeden z tańszych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piopio napisał:

Diamond 28 są w detalu po prawie 8998. W hurcie poniżej 5500. Uważasz, że są dobrze wycenione ?

Jeżeli tak samo są skalkulowane Jaspery (-40% od ceny detalicznej) to znaczyło by że cena zakupu dla salonu to około 12.000 -13.000 zł ? Czyli jest na czym przyciąć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Piopio napisał:

Diamond 28 są w detalu po prawie 8998. W hurcie poniżej 5500. Uważasz, że są dobrze wycenione ?

Jeśli dobrze kojarzę to przetworniki do D28 to koszt w detalu około 3k . Wiadomo że pylon kupuje je taniej. Załóżmy że 2k + do tego skrzynki fornirowane dobrze zrobione, kilka elementów zwrotnicy itd. Zapewniam Cię że wsad materiałowy u takich producentów jak Monitor Audio, Kef itp jest znacznie mniejszy, a marże biorąc pod uwagę, że jest jeszcze po drodze dystrybutor są jeszcze wyższe. Wystarczy spojrzeć po ile są wyprzedawane przez dystrybutora serie wychodzące. Co nie znaczy , że wszystkim musi się brzmienie Pylonów podobać, ale akurat serie Diamond czy Jasper moim zdaniem są dobrze wycenione. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Silver_85 napisał:

Jeśli dobrze kojarzę to przetworniki do D28 to koszt w detalu około 3k . Wiadomo że pylon kupuje je taniej. Załóżmy że 2k + do tego skrzynki fornirowane dobrze zrobione, kilka elementów zwrotnicy itd. Zapewniam Cię że wsad materiałowy u takich producentów jak Monitor Audio, Kef itp jest znacznie mniejszy, a marże biorąc pod uwagę, że jest jeszcze po drodze dystrybutor są jeszcze wyższe. Co nie znaczy , że wszystkim musi się brzmienie Pylonów podobać, ale akurat serie Diamond czy Jasper moim zdaniem są dobrze wycenione. 

 

Marża dystrybutora to ok 40%  Sporo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wg Ciebie inni producenci to niby mają mniejsze marże ? Rzucasz też tekstem, że w Jasperach są najtańsze Scan-Speaki choć to nieprawda. Można nie lubić Pylonów, ale po co ta dziwna krucjata ?

Diamondy znajdują bardzo wielu nabywców co sugeruje, że są dobrze wycenione skoro wiele osób je wybiera i to często po testach porównawczych z innymi markami.

Jaspery podejrzewam, że sprzedają się słabiej, ale też pewnie dlatego, że to już nominalnie ceny poza budżetem wielu klientów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, memphissto napisał:

Rzucasz też tekstem, że w Jasperach są najtańsze Scan-Speaki choć to nieprawda.

Głośnik wyskotonowy to D2608/913000 za 440 zł w detalu ... W kolumnach za 25.000 zł.

Wstyd. W życiu bym nie kupił takich głośników. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie producent uznał, że to wystarczy do zamierzonego efektu. Natomiast pozostałych głośników w tej kolumnie rozumiem, że postanowiłeś już nie zauważać, bo nie pasują Ci do tezy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, memphissto napisał:

Widocznie producent uznał, że to wystarczy do zamierzonego efektu. Natomiast pozostałych głośników w tej kolumnie rozumiem, że postanowiłeś już nie zauważać, bo nie pasują Ci do tezy.

Wystarczy, że jeden z głośników jest słaby. Oczywiście słaby jak na tą półkę cenową. To znacząco ogranicza potencjał brzmieniowy tych głośników. 

YB Audio Huracan RS - to są dobre i dobrze wycenione kolumny. Chyba zauważasz różnicę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zauważam i przyznaję, że Huracany wydają się lepiej wycenione jeśli chodzi o relację komponentów do ceny finalnej.

Natomiast będę się upierał, że chlapanie, że Jaspery są zbudowane na najtańszych Scan-Speakach jest krzywdzące i zwyczajnie niezgodne z faktami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, memphissto napisał:

Owszem, zauważam i przyznaję, że Huracany wydają się lepiej wycenione jeśli chodzi o relację komponentów do ceny finalnej.

Natomiast będę się upierał, że chlapanie, że Jaspery są zbudowane na najtańszych Scan-Speakach jest krzywdzące i zwyczajnie niezgodne z faktami.

A jest tańszy Revelator 18 ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.