Skocz do zawartości
IGNORED

Transport CD vs Streamer


carlos med
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kontaktowałem się z dystrybutorem. W CDP-707 jest napęd Sanyo HD 850.

Nie ma egzemplarza do wypożyczenia . Robią na zamówienie . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj napisano, że siedział, a raczej wyglądał na pochodną Philips CDM12, cokolwiek autor miał na mysli.

Czyli albo producent potanił albo nie ma już dostepu do starych Philipsów albo audio.com.pl mijało się z prawdą.

 

Tu stoi "new CDM laser", cokolwiek to znaczy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zestawienia tez wynika , że to Sanyo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę raczej o używanym. Nowy do odsłuchu i podjęcia decyzji czy pasuje. Chociaz lectora to akurat wziąłbym nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, carlos med napisał:

Z tego zestawienia tez wynika , że to Sanyo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co nie zmienia faktu, że warto go posłuchać. 

BTW jak wspominałem jest też sam transport, CDP-7 TL. Może to jest opcja dla Ciebie?

 

Opcji na nowy sprzęt nie masz zbyt wiele w twoim budgecie:

- Lector

- Moon

- Jay's Audio

 

A może na początek warto spróbować to:

images?q=tbn:ANd9GcTCjDcSDt_oaEv7ALty743

Szymon wypowiadał się o tym pochlebnie, jest o nim w wątku o Transportach wszechczasów czy jakoś tak.

 

Cena za używke rzędu  2000-3000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, carlos med napisał:

Jaki to model TEACA'a ? 

Transport T1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, carlos med napisał:

Kontaktowałem się z dystrybutorem. W CDP-707 jest napęd Sanyo HD 850.

Nie ma egzemplarza do wypożyczenia . Robią na zamówienie . 

Można przesłuchać w pokoju odsłuchowym Lectora .

Lector TL3 z flagowym DAC .

Lector CDP-707 +PSU-3T lub 7T.

Bylem w ubiegłym roku i słuchałem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Stas napisał:

Można przesłuchać w pokoju odsłuchowym Lectora .

Lector TL3 z flagowym DAC .

Lector CDP-707 +PSU-3T lub 7T.

Bylem w ubiegłym roku i słuchałem .

To jednak nie to samo co w swoim systemie w domu.

To jak słuchanie a Audio Show, słuchasz i ... nic nie słyszysz 🙂 .

😞 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2022 o 15:46, Audiotrendt napisał:

Witaj. Ja odpowiem, krótko i zwiężle na Twoje pytanie jaki transport CD do 15000-tu tysięcy złotych. MOON 260DT by SIMAUDIO. Większośc produkowanych obecnie odtwarzaczy, czy transportów CD jako napęd wykorzystuje DVD ROM. Natomiast w MOONIE 260DT jest zastosowany klasyczny napęd CD opracowany przez inzynierów SIMAUDIO, zamontowany na zawieszeniu M-QUATTRO, czyli czterech żelowych elementach tłumiących wibracje. 

tam siedzi napęd Sanyo SF-HD65 co nie przeszkadza mu grać po ciepłej i muzykalnej stronie, najgorszy jest ten wyświetlacz rodem z lat 80 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zn21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

To jednak nie to samo co w swoim systemie w domu.

To jak słuchanie a Audio Show, słuchasz i ... nic nie słyszysz 🙂 .

😞 

Generslniesię zgadzam ale...

Byłem na AVS 2019 w pokoju Lectora i w mojej ocenie jeden z lepszych dźwięków wystawy. Frekwencja osób  które  chciały tam posiedzieć dłużej, a nie tylko zaliczyć wskazywała że nie tylko mi sie podobalo. Tak wiec jesli ktoś włoży serce i pracę, podepnie wygrzane klocki itp. to czasem coś tam słychać😉

Jesli autor wątku ma niedaleko na Dolny Śląsk to mimo wszystko warto sie wybrać do dystrybutora. Na pewno lepsze warunki niż  na wystawach....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez guinness_bis

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2022 o 23:30, carlos med napisał:

2. Kupno transportu CD używki to jednak ryzyko awarii co przy droższym sprzęcie trochę zniechęca .

ryzyko jest wpisane i trzeba się z tym liczyć, szczególnie w przypadku dobrych, cenionych, ale już leciwych Transportów czy zintegrowanych CD np. Teac VRDS -25XS, pytanie czy bierzemy ryzyko na klatę czy chcemy mieć święty spokój, skupiając się na treści/ muzyce. 

Osobiście, nigdy nie miałem problemu z żadnym z posiadanych Transportów, a wszystkie używki z wyjątkiem demo MBL 1521A.

Grunt, to sprawdzić faktyczną dostępność serwisową, aby w razie W nie było z tym udręki. Druga sprawa, to dalsza odsprzedaż Transportu, która jest łatwiejsza/ wiarygodniejsza, gdy się ma stosowny papier z firmowego serwisu. 

Co do konkretnych modeli z uznanej półki Transportów w tym z uwzględnieniem ich trwałości oraz stosunku cena/jakość, to szału w tym budżecie nie ma, jednym słowem - ilość mocno ograniczona. 

Z umownie pewnych jakościowo oraz pod względem dalszej pracy/ dostępności części, to m.in;

- Accustic Arts Drive 2

- Audiomeca Mephisto II Drive

- Lector Digidrive TL-3 PSU-DTL

Reszta, którą mógłbym polecić pomijam - przekraczają budżet. 

z zintegrowanych CD dobrą mz, propozycją jest np. Lector 707 PSU 3/ PSU 7 z naciskiem na ten ostatni, ale tu > budżet.

Z PSU3 też można żyć. Nowy z dobrym stosunkiem cena/ jakość z postawionym akcentem na muzykę. Tu nie szukasz kurzu na strunach, raczej skupiasz się na treści CD i.., i zamykasz się w budżecie. U mnie grał cały rok bez najmniejszych problemów od strony technicznej/ obsługowej. 

Nie jest idealny, ale żaden nie jest, szczególnie, gdy mamy do czynienia z różnymi preferencjami/ plastyki reprodukcji/ złożoności systemowej. 

To nie koniec, bo w budżecie mamy np. CEC CD 5/ pasek, który też wydaje się ciekawą propozycją w określonej stylistyce reprodukcji. 

Warto mz, rozważyć jeszcze używki zintegrowanych Metronome i pancerny Mbl 1531A, ale ten ost, trzyma cenę i nie łatwo o dobrą sztukę z s/h, podobnie jak starsze Nagra, ale to też grubiej > budżet. 

Z całą pewnością warto rozważyć ML, ale te często bywają upgradowane i tu zachodzi pytanie co robiono i kto z naciskiem na to ostatnie. 

W kwestii potocznie zwanej muzykalności, to mamy jeszcze Reimyo ( integra/ Tr/ DAC), Meridian 808 Ref, Electrocompaniet EMC - 1 Ref

Także trzymam kciuki, kibicuję, bo sam aktualnie mam podobny problem i budżet, a niestety mam świadomość, że na dobry TR/ DAC, to ciężko. Tzn, doskonale wiem co chcę, ale brakuje $.

Jak pisałem wcześniej. Można pokusić się o uznany, acz leciwy Transport/ DAC, ale trzeba wziąć na klatę ewentualne przygody. Wszystko można, ale mniemam, że raczej wolisz  słuchać niż biegać po serwisach, tudzież przypadkowych lutmistrzach. Dlatego w powyższym, skupiłem się na modelach, które żywotem jeszcze rokują. 

Powodzenia, 😉

Maciek, 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, guinness_bis napisał:

 

😉

Jesli autor wątku ma niedaleko na Dolny Śląsk to mimo wszystko warto sie wybrać do dystrybutora. Na pewno lepsze warunki niż  na wystawach....

Na stronie dystrybutora nie ma info o lokalizacji salonu odsłuchowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. Bo to nie typowy salon, a pokój audio w prywatnym domu. Dzwoń i otrzymasz wszelkie informacje. Troche to nietypowe ale w zamian otrzymujesz spkojne warunki odsluchu, elastyczne podejście do klienta i prawdopodobnie najlepsze ceny Lectora w Europie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, guinness_bis napisał:

To fakt. Bo to nie typowy salon, a pokój audio w prywatnym domu. Dzwoń i otrzymasz wszelkie informacje. Troche to nietypowe ale w zamian otrzymujesz spkojne warunki odsluchu, elastyczne podejście do klienta i prawdopodobnie najlepsze ceny Lectora w Europie. 

Kontakt z p. Joanną miły i profesjonalny, ale o lokalizację nie zapytałem . Temat dojrzewa. 

@piano dzięki za obszerne zainteresowanie tematem i podpowiedzi. Lector wydaje mi się specyficzną ( w pozytywnym znaczeniu) oferta ze względu na warunki powstawania, to co oferuje i po prostu trzeba go posłuchać . Bardziej szukam transportu więc może TL-3 wszystko zależy od tego co prezentują no i oczywiście od ceny .A ma z się okazać , że cdp-707 jako całość po analogu jest lepszy niż cokolwiek (transport) z moim DAC. Zachęcające jest to że to CD jakby stary jeśli chodzi o pomysł i komponenty , a jednak nowy. 

Wpadł mi w oko jeszcze Electrocompanient emc-1 - tu chyba siedzi Philips pro-2 ???, ale to już leciwa konstrukcja i widzę że sprzedający już chyba długo próbuje go sprzedać . 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez carlos med
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, carlos med napisał:

po prostu trzeba go posłuchać

też tak uważam, naj u siebie w systemie, ale rozumiem, że nie zawsze jest to możliwe. 

Jeśli mogę podpowiedzieć, to z grubsza odbieram Lector 707 + PSU 3 jako produkt skierowany bardziej do melomana z lekkim audiofilskim zapędem. Tym, którym bliżej do szukania kurzu na strunach lub gdy oczekują czegoś więcej, sugeruję inny kierunek lub skupienie się na duecie 707 + PSU 7, tudzież wybór Transport/ DAC.

707 + PSU 3, to player raczej z gatunku tych potocznie zwanych muzykalnymi, przy których raczej odpoczywasz po pracy, skupiając się na treści, a nie detalach. Okraszony lekkim czarem. Mimo, że jego plastyka dźwięku nie jest tym co Maciek lubi ceni najbardziej, to uczciwie muszę przyznać, że da się z nim żyć i w sumie, mile go wspominam, bo potrafi wciągnąć, zaangażować. Do tego, podwójnie zyskuje w kategorii cena/ jakość. Nabyłem nowego i podczas rocznego użytkowania nie puszczał brzydkich bąków w sensie eksploatacji/ obsługi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 godzin temu, pmcomp napisał:

Transport T1.

Miałem tego TEACa i szczerze odradzam. Prócz fajnego wyglądu i solidnej budowy w środku, prezentuje raczej mierne wartości soniczne. Dużo dawał tam tuning w postaci lepszego zegara i poprawienie wyjścia cyfrowego. Ja swojego kupiłem za 1500 zł, ale to było już lata temu. Teraz jeśli kosztują 2-3 tys to IMO nie warto, pamiętam, że po przejściu na Sonic Frontiers SFT1, to była przepaść dźwiękowa. Do dziś uważam, że ten Sonic Frotniers to zdecydowanie najlepszy transport CD w kwocie poniżej 10 tys. Taki SF to koszt 4,5 do 5,5 tys, a wyraźnie lepsze od niego transporty CD to koszt ponad 10-15 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj też na Cyrusa, w zależności od budżetu. Mój transport CD T gra naprawdę przyzwoicie. Totalnie zdeklasował poprzednią u mnie Yamahę CD-S 700. 

A co do streamingu ja poszukałem Moon Mind ver. 1 i Yamaha WXC-50 została sprzedana. Ten Moon jest świetny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, carlos med napisał:

y

Wpadł mi w oko jeszcze Electrocompanient emc-1 - tu chyba siedzi Philips pro-2 ???, ale to już leciwa konstrukcja i widzę że sprzedający już chyba długo próbuje go sprzedać . 

 

Piękny sprzęt, gra bardzo muzykalnym i wciągającym dźwiękiem, ale jak na mój gust brakuje mu drive i pazura... Nie chcę już pisać, że gra zmulonym dźwiękiem, ale póki co nie słyszałem go w konfiguracji w której można by nazwać go rześkim i energicznym... Piszę o wersji EMC1 UP, bodajże mark II. Raczej wszystkie EMC1 są oparte o laser PRO2, więc ewentualna awaria to obecnie 1tys $, o ile się uda w ogóle kupić...  

Ogólnie markę Electrocompanient bardzo lubię i cenię, ale odnoszę wrażenie, że premacy i końcówki mocy, to jednak ich konik, a CD nieco odstaje klasą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne , jak zauważył @piano .. żaden CD nie jest idealny ...nie ma takiego ,a już na pewno w założonym budżecie . Drożej jest na pewno lepiej , ale też rozczarowania mogą być bardziej bolesne bo każdy z nas oczekuje czego innego ,a i to się zmienia z czasem.  Cieszę się, że dyskusja jest merytoryczna i trzyma fason. 

13 minut temu, hlary napisał:

 

A co do streamingu ja poszukałem Moon Mind ver. 1 i Yamaha WXC-50 została sprzedana. Ten Moon jest świetny.

Yamaha ( moja np-S303 po modyfikacji i dobra sieciówka) gra na poziomie mojego CD i jest nieźle i jedno ma dobre na pewno MusicCast, obawiam się jednak , że to jest przeciętne nieźle w zakresie obu źródeł , chociaż przy okazji tych poszukiwań odkryłem , że napęd w moim CD Sanyo SF-P101N jest również w innych , chwalonych CD  , chociaż to tylko jeden z elementów wpływających na efekt końcowy nawet w transporcie . . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kontakt z p. Joanną miły i profesjonalny, ale o lokalizację nie zapytałem . Temat dojrzewa. 
[mention=28354]piano[/mention] dzięki za obszerne zainteresowanie tematem i podpowiedzi. Lector wydaje mi się specyficzną ( w pozytywnym znaczeniu) oferta ze względu na warunki powstawania, to co oferuje i po prostu trzeba go posłuchać . Bardziej szukam transportu więc może TL-3 wszystko zależy od tego co prezentują no i oczywiście od ceny .A ma z się okazać , że cdp-707 jako całość po analogu jest lepszy niż cokolwiek (transport) z moim DAC. Zachęcające jest to że to CD jakby stary jeśli chodzi o pomysł i komponenty , a jednak nowy. 
Wpadł mi w oko jeszcze Electrocompanient emc-1 - tu chyba siedzi Philips pro-2 ???, ale to już leciwa konstrukcja i widzę że sprzedający już chyba długo próbuje go sprzedać . 
 
Ja wprawdzie nie gram z CD, nie szukałem transportu, ale po dość długich poszukiwaniaxh skończyłem z DAC Lectora. Polecam zainteresować się produktami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Yamahę i je posprzedawałem, bo jednak grają ostro, skrajami pasm, ale bardzo wyraziście i energicznie. Ale brak było środka, może nie brak, ale anemiczność. Chociaż mam sentyment do Yamahy i została tylko Yamaha WX-010 do słuchania w kuchni 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlos med,

analizując rynek Transportów CD z s/h/nowe przy uwzględnieniu w/w budżetu, minimum jakościowego oraz świętego spokoju w sensie obsługi, awaryjności, to na tu i teraz wydaje się, że jednym z najciekawszych jest Lector Digidrive TL-3 PSU-DTL;

- mieści się w założonym budżecie

- nowy

- dostępny serwis

- dobre opinie

- nietuzinkowa obsługa na terenie PL 😉 

- wzornictwo zwykło być dyskusyjne, dla mnie OK, a dodatkowym atutem są opcje wykończenia

Decyzję pozostawiam Tobie, ale na moje, warto wpisać na listę.

ps. Nie wykluczone, że i ja pójdę tym tropem, albo wrócę do już sprawdzonego duetu TR/ DAC. Sonicznie nie mam wątpliwości, a jedyną przeszkodą jest cena/ dostępność z s/h. 

Z drugiej strony z Lectorem też da się żyć 😉 

Zobaczymy... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2022 o 12:19, pmcomp napisał:

Chyba szukałbym po uzywkach.

 

 

po używkach wszytsko zagra lepiej - to fakt!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastawnawia mnie fakt , że wiele ogłoszeń " sprzedam CD"  na hifishark czy innym ebay'u jako powód sprzedaży ma ... ja już nie korzystam z CD bo słucham plików/streamuję ... coś ci Niemcy albo idą z duchem czasu albo są wygodni i przestaje im zależeć na jakości absolutnej...albo przesiadają się stream bo mają go w jakości CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do postawionych tez można jeszcze dorzucić - koszt samej muzyki. Miesięczny abonament dostępu do platformy streamingowej to orientacyjny koszt jednej płyty CD. W ramach dostępu masz bibliotekę która pozwala odkrywać wiele nowych ciekawych treści. Płyty CD to w dużej mierze element kolekcjonerski. Streaming "pod strzechą" goni jakość CD i można się spodziewać, że z czasem go przewyższy.

W mojej ocenie zbudowanie obecnie systemu streamujacego, grającego na poziomie zbliżonym do CD jest trudniejsze. Wymaga więcej przewodów, switchy, zasilaczy itp. Większą ilość zmiennych które dopiero są rozpoznawane przez rynek. Łatwiej jest wpiąć dany, uznany model odtwarzacza CD i z grubsza gra muzyka. Technologia CD osiągnęła wysoki poziom odtwarzania i obecnie nie oferuje nowych, rewolucyjnych rozwiązań. Przed streamingiem natomiast jest przyszłość.


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, carlos med napisał:

albo przesiadają się stream bo mają go w jakości CD.

O to !

11 minut temu, guinness_bis napisał:

W mojej ocenie zbudowanie obecnie systemu streamujacego, grającego na poziomie zbliżonym do CD jest trudniejsze. Wymaga więcej przewodów, switchy, zasilaczy itp. Większą ilość zmiennych które dopiero są rozpoznawane przez rynek.

Serio ?

A co powiesz na Gustard R26 ? DAC i endpoint Roon.

Albo Lumin czy Auralic ?

Nie mówiąc już o dCS Bartok czy Rose RS150.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minutes ago, carlos med said:

Zastawnawia mnie fakt , że wiele ogłoszeń " sprzedam CD"  na hifishark czy innym ebay'u jako powód sprzedaży ma ... ja już nie korzystam z CD bo słucham plików/streamuję ... coś ci Niemcy albo idą z duchem czasu albo są wygodni i przestaje im zależeć na jakości absolutnej...albo przesiadają się stream bo mają go w jakości CD.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mam powiedzieć? 
Sam słucham z Tidal i jest to moje jedyne źródło muzyki. Mnie akurat do streamingu nie trzeba przekonywać 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Ronaldo9 said:

 

Bo to idealna wymówka żeby pozbyć się sprzętu a jednocześnie nie  wzbudzać  podejrzenia kupującego,przecież nie napiszesz ze sprzedajesz bo po roku użytkowania sprzęt cie rozczarował. Ja kiedy sprzedawałem wzmacniacz marantz pm11 to klientowi  mówiłem że sprzedaje bo chce kupić  pm10.Co do głośnikow to pisałem że zmieniam mieszkanie i glosniki są za duże lub za małe. 

18 minutes ago, guinness_bis said:

Do postawionych tez można jeszcze dorzucić - koszt samej muzyki. Miesięczny abonament dostępu do platformy streamingowej to orientacyjny koszt jednej płyty CD. W ramach dostępu masz bibliotekę która pozwala odkrywać wiele nowych ciekawych treści. Płyty CD to w dużej mierze element kolekcjonerski. Streaming "pod strzechą" goni jakość CD i można się spodziewać, że z czasem go przewyższy.

W mojej ocenie zbudowanie obecnie systemu streamujacego, grającego na poziomie zbliżonym do CD jest trudniejsze. Wymaga więcej przewodów, switchy, zasilaczy itp. Większą ilość zmiennych które dopiero są rozpoznawane przez rynek. Łatwiej jest wpiąć dany, uznany model odtwarzacza CD i z grubsza gra muzyka. Technologia CD osiągnęła wysoki poziom odtwarzania i obecnie nie oferuje nowych, rewolucyjnych rozwiązań. Przed streamingiem natomiast jest przyszłość.


 

Jestem z uk I tutaj tidal  to koszt chyba 20£ ,za spotyfi  kasują  coś koło 15£ a uzywane płyty cd w charity shop to koszt od 2£ do 5£ .kolejna sprawa to ile tej muzyki w miesiącu przesłuchasz??  Ja w tygodniu  nie mam czasu  i jak już to zostaje mi niedziela wiec nie wyobrażam sobie płacić 20£ za tidala. Na  półce mam ze  100plyt cd I jak już znajde czas na muzyke to zawsze coś się na półce znajdzie.Mam konto na spotyfi ale dla mnie płyta zawsze brzmi lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.