Skocz do zawartości
IGNORED

Nawet nasi sąsiedzi mieli lepsze...


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

23 minutes ago, arturp said:

Dla mnie to trochę brzmi tak jak polskie elektryczne auta Morawieckiego . Sami nie umieli więc wzięli projekt niemiecki i na dodatek już przestarzały zanim trafi do produkcji . A perspektyw na produkcję jakoś nie widać bo kto kupi auto z zasięgiem 50 km i w dodatku bez możliwości taniego ładowania - bo nie ma gdzie i droga energia . Ale ktoś się przy tym obłowił a polityk pochwalił i naobiecywał .

Ja to pisałem o tym że na świecie obecnie jest pat a nie że u nas. Polski samochód elektryczny to była od samego początku sciema na resorach. Nie chcę schodzić na wiadomy temat bo się zacznie dyskusja.

W tym problemie z autonomia jest tak że firmy mają już 99.99% poprawności - niestety nadal brakuje ciut do 99.9999 i w obecnej "state of the art" jest to prawd nieosiągalne. Potrzebny jest przełom typu sztuczna inteligencja kontekstowa która rozumie że czerwona kropka na murze lub balon to nie czerwone światło. Dlatego m.in Musk co rok ogłasza że za rok będzie a nadal nie ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się włączyć w dyskusję dot tematu wątku nie schodząc na politykę, czego wolę uniknąć. Ograniczę się więc do komentarza dot zamieszczonych schematów i małej swojej obserwacji. Dwa pierwsze to raczej nic szczególnego i wcale nie lepsze niż nasze. Połowa Unitr i dzisiejszych kin domowych w klasie AB na nich bazuje. Ot prościej się nie da nic sensownego zrobić. Dwa kolejne już bardzo fajne, sam bym się nimi interesował.

Jako, że średnio mnie interesuje co było, a bardzo to co będzie to wielce ubolewam, że dzisiaj przy możliwościach jakie mamy, względnej dostępności różnych elementów dalej królują prymitywne układy i ciężko się przebić z czymś ambitnym. Wśród konstruktorów brakuje chęci zbudowania czegoś lepszego, sięgania po nowe rozwiązania, często niesprawdzone i zmierzenie się z realnymi problemami. Tak się niczego nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O autach elektrycznych i tego typu folklorze nie rozmawiajmy, nie tylko Morawieckiego , ale nawet Tesli , to kiepski żart na obecnym etapie, bez dopłat , zachęt i medialnego prania mózgów są przerostem chciejstwa nad ich praktycznymi możliwościami - o ekologii nawet nie chcę zaczynać. Ale mamy dostęp do elementów , wiedzy, i wielu technologii i dobre audio możnaby robić w Polsce. Są ambitni ludzie , którzy próbują i niektórzy nawet trwają - Pylon wyglada , że się rozwija , STX ma swoich klientów , ale już Tonsil miota się którąś dekadę i popełnia te same błędy. Są manufaktury , które walczą, ale najczęściej to produkcja jednostkowa i w cenach z kosmosu. Im też kibicuję, ale marzy mi się powrót np. UNITRY w postaci dużej profeskonalnej , stabilnej firmy  , która potrafi zaoferować produkty dobre budżetowe sprzedawane w dużych ilościach i coś ambitniejszego dla zamożniejszych klientów, ale też coś z wyższej półki , co byłoby dowodem , że firma ma know-how i potrafi to zmaterializować. 

Niestety oprócz ws205 żaden wzmaciacz prl nie sięgnął nawet takiego "zaawansowania" jak dwa pierwsze schematy - no jeszcze Eltrony i tyle , reszta to żałosny książkowy prymitywizm i takie kartonowo-jazgoczące brzmienie.... no ws311d grał chyba najlepiej ze wszystkich popularnych wzmacniaczy - miał jedno żródełko prądowe przy parze różnicowej i rozsądnie zaprojektowany przedwzmacniacz , ale do produktów zachodnich nie chcę go porównywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bogdan napisał:

Im też kibicuję, ale marzy mi się powrót np. UNITRY w postaci dużej profeskonalnej , stabilnej firmy  , która potrafi zaoferować produkty dobre budżetowe sprzedawane w dużych ilościach i coś ambitniejszego dla zamożniejszych klientów, ale też coś z wyższej półki , co byłoby dowodem , że firma ma know-how i potrafi to zmaterializować. 

Nie ma szans. Niestety. Duże firmy w świecie mają problem. Przecież trend do produkcji tandety zastąpił ambitniejsze poczynania. Oczywiście manufaktury tworzone przez entuzjastów są i będą, ale to jest malutka nisza, a sprzęt dla mas wiadomo skąd pochodzi.

Balcerowicz powiedział, ze Polsce elektronika niepotrzebna no i sie zmaterializowało. 

Kiedyś początkiem lat dwutysięcznych znaczek Diory kupiło dwóch cwaniaków za śmieszną kase, a ci sprzedali prawa Chinczykom. Taki znak czasów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 25.09.2022 o 21:39, piku bb napisał:

Faktycznie przeglądając te gazety pozornie tak to wygląda.Ale 80% zawartości to tylko schematy i piernik jeden wie czy to będzie działało.

Natomiast porównując wizualnie unitry i diory z rotelami czy nadami z lat 80/90 to sory ale nie było się czego wstydzić.

Dziś przyzwyczailiśmy się do innej sygnatury dżwięku więc mamy inne spojrzenie, ale biorąc pod uwagę ówczesne fatalne choćby przewody głośnikowe to Mannam na papierowych membranach brzmiał genialnie. Żeby totalnie mieszać błotem trzeba by połączyć tamte wzmacniacze z tamtymi głośnikami z przeważnie większymi membranami. Kolejna sprawa to że tworzono sprzęt bardziej imprezowy a nie do dzisiejszego cichego plumkania. To samo towarzyszące trunki : skrzynka jabola a nie szklanka whiski.

To była moja pierwsza wieża. Potem kupiłem szufladę (wzm, eQ i tuner) , tylko magnetofon i cd od razu miałem Technicsa.

obraz.png.24edeaba60bb5d787886a7cc23377fa0.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Krzych 2 napisał:

Balcerowicz powiedział, ze Polsce elektronika niepotrzebna no i sie zmaterializowało

Mówi Kolega że to powiedział Balcerowicz? A ja sądzę że o tym zawyrokował rynek. Obecnie rządzący wracają do centralnego sterowania gospodarką to mogą odbudować rynek elektroniki w oparciu o polskie produkty 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

Mówi Kolega że to powiedział Balcerowicz? A ja sądzę że o tym zawyrokował rynek. Obecnie rządzący wracają do centralnego sterowania gospodarką to mogą odbudować rynek elektroniki w oparciu o polskie produkty 😉.

Sprostowanie, to powiedział Bielecki. Nie do końca rynek bo trzeba było trochę osłonić i nie puszczać na żywioł urynkawiania gospodarki. Owszem o prowadzeniu za rączkę nie mogło być mowy. Radźcie sobie, ale restrukturyzacja z głową, zeby jak najmniej zarzynać.

Fakt. Paradoks naszych czasów. Rządząca partia prawicowa, a metody komunistyczne. Potem powstają kwiatki w stylu przekop mierzei wiślanej psu na bude.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze...wtedy tak niektórzy marzyli o zachodnich produktach, to powinni być teraz szczęśliwi że nic innego nie ma...jednak marzenia się spełniają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, J.Jerry napisał:

No i dobrze...wtedy tak niektórzy marzyli o zachodnich produktach, to powinni być teraz szczęśliwi że nic innego nie ma...jednak marzenia się spełniają.

Dokładnie. Pamiętam ten bum na kolorowy szmelc. Nasze kolorowe nie było i ...przegrało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Krzych 2 napisał:

Nasze kolorowe nie było i ...przegrało.

Przegrało bo nie było wysokich lotów, choć oczywiście do pewnej klasy całkiem złe nie było. Z reguły ekstremalnie proste struktury układowe i bardzo siermiężne wykonanie. Były też i perełki, ale nic z wyższych klas. Na przykład PA428 z Foniki to była w pewnym sensie perełka, mocna jak na tamte czasy i zrobiona w dużym stopniu z elementów importowanych, przynajmniej w zakresie półprzewodników, schematy jak to w polskim sprzęcie ekstremalnie proste bez odrobiny polotu, ale działało to całkiem dobrze. Te schematy zamieszczone wyżej przez Kolegów wyżej to już rewolucja, ale nie pamiętam czy zostały wprowadzone w życie, raczej nie.

45 minut temu, J.Jerry napisał:

No i dobrze...wtedy tak niektórzy marzyli o zachodnich produktach, to powinni być teraz szczęśliwi że nic innego nie ma...jednak marzenia się spełniają

Więcej szczęścia mogą dać produkty wschodnie, ale nie te zza wschodniej granicy tylko tych dalszych 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno była bieda i brakowało podzespołów, maszyn do części, materiałów, zasobów wiedzy, zasób ludzkich, którzy zamiast wzmaków mogli robić coś znacznie pożyteczniejszego. Jak w takim razie wyjaśnić szeroką ofertę, kilka firm audio, bogate wyposażenie w funkcje...czemu to nie wyglądało jak sprzęt audiofilski od firmy z garażu? Albo jeszcze inaczej - czemu się nie podzielili - jedni niech robią decka, drudzy szpulowca, trzeci wzmacniacz itd. Po co tunery hifi miały zakresy inne niż FM? - taki przykład jak można zużyć dużo zasobów i osiągnąć marny efekt, a zamiast sekcji AM można było zrobić lepiej sekcje FM.

Jak była jakaś perełka, to trzeba było to jedną perełkę produkować, a reszta do szafy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
24 minuty temu, J.Jerry napisał:

Po co tunery hifi miały zakresy inne niż FM?

Fale długie musiały być ze względów prawno-strategicznych (nadawanie państwowych info w wypadku W lub kataklizmu) , a co do średnich to 100 % racji . Po co to komu?

To samo z przełącznikami głośników A/B, z którego nie korzysta chyba 99% użytkowników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, J.Jerry napisał:

Podobno była bieda i brakowało podzespołów, maszyn do części, materiałów,

W Bomisie można było dostać sporo ciekawych importowanych elementów po atrakcyjnych cenach, trzeba było tylko "zapolować". Do dziś w mojej starszej analogowej dłubance aktywnej na płytkach wzmacniaczy końcowych zamontowane są elektrolity Siemensa 6800 uF/63V, kupione w Bomisie. 

33 minuty temu, J.Jerry napisał:

Po co tunery hifi miały zakresy inne niż FM?

Może po to żeby słuchać Radia Wolna Europa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie dowodzi biedy, tylko czegoś innego...

16 minut temu, stench napisał:

To samo z przełącznikami głośników A/B, z którego nie korzysta chyba 99% użytkowników

Jak dobrze pamiętam, to kiedyś duża ilość przycisków świadczyła o klasie.

Pewnego razu zadałem ojcu takie pytanie "dlaczego w tym tv jest więcej przycisków kanałów od kanałów dostępnych?" - taki był sens pytania. Gdybym znał się na audio pewnie bym się spytał "dlaczego zamiast 1-2 dobrych wzmaków jest 10-20 przeciętnych?" albo "dlaczego za 20 lat kabel głośnikowy będzie droższy od wzmacniacza?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stench napisał:

a co do średnich to 100 % racji . Po co to komu?

Co Ty gadasz?!

Niegdysiejsze Radio Luxemburg... 

Wspomniana już Wolna Europa czy Głos Ameryki albo France Inernationale...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To własnie dlatego nie ma polskiej elektroniki , bo myslenie tamtej władzy o Polsce , jak dokladnie tych samych ludzi np. o przekopie .... nic nie potrzebne... megalomania , po co.... itd .. a moze to brak wyobraźni , wiedzi i nie chcę mysleć co jeszcze doprowadzilo do upadku tego co trzeba nyło zlikwidować i przy okazjo tego , co wartościowe. Czesi nie poszli na żywioł i zachowali dużo rodzimego przemysłu , rolnictwa i chyba nigdy nie mieli ponad 10% bezrobocia... a u nas ... lepiej nie przypominać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

W Bomisie można było dostać sporo ciekawych importowanych elementów po atrakcyjnych cenach, trzeba było tylko "zapolować". Do dziś w mojej starszej analogowej dłubance aktywnej na płytkach wzmacniaczy końcowych zamontowane są elektrolity Siemensa 6800 uF/63V, kupione w Bomisie.

A świadczyło to tylko o tym, ze polski przemysł sprowadzał wszystko niemal co chciał. Z tego były wykonywane konstrukcje prototypowe albo eksportowe... Potem towarzysze na górze korygowali bazę podzespołową na rzecz udziału produktów krajów RWPG. I działało to jak działało. 

Zresztą nie tylko w zakresie elektroniki użytkowej tak było. Pracowałem wówczas jako młody tzw. naukowiec z biurem rozwojowym LUMEL`u. Wymyśliliśmy nowoczesny w skali świata przyrząd pomiarowy po czym towarzysze z góry nie zatwierdzili prototypu. Jednym z argumentów była "zbyt nowoczesna zasada działania i zastosowanie algorytmów cyfrowych do przeliczania danych pomiarowych..." a dalej, że "...na świecie uznani producenci nie stosują w tym segmencie aparatury podobnych rozwiązań...". Tym podobne pierdoły pisali ludzie z tzw. Polskiej Akademii Nauk będący konsultantami tego typu projektów. Uwalono projekt. Pół roku później jak już nie pracowałem na Politechnice dostałem informację, że dwie z największych wówczas firm tego segmentu wypuściły na rynek podobne produkty. I kuźwa jakoś dziwnie były podobne do naszego prototypu... 

Ale cofnijmy się o kilka lat.

Jako tzw. pracę magisterską zbudowałem przetwornik AC o wielkokrotnym całkowaniu napięcia odniesienia. Oczywiście zabudowałem go w woltomierz 6,5 cyfry (sic). Był rok 1985. Przyrząd miał procedury autokalibracji i zerowania. Miał szałowy wyświetlacz LED na panelu przednim. Ponieważ zastosowane podzespoły miały być pochodzenia RWPG więc jako wyświetlacze zastosowałem jakieś świeżo wypuszczone przez CEMI wyświetlacze 7-segmentowe. 

Demonstruję więc ów epokowy sprzęt na obronie pracy. Zjechali naukowcy z całej Polski bo w międzyczasie był on  przedmiotem tzw. publikacji naukowych. Wszyscy więc śledzą procedurę testową; pomiar tzw. ogniwa odniesienia... Już następuje sukces... i kuźwa spalił się (zgasł) segment w jednym z wyświetlaczy...

A na pokaz wymieniłem ich połowę bo taka była niezawodność tych naszych produktów. 

I mimo, iż boli mnie jak jedziecie po polskim przemyśle elektronicznym to nie mam za bardzo argumentów obrony...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stocznie też nie były potrzebne, gazoport , balitc pipe też , a teraz cpk i tak jest od 89 , a właściwie od 45. Ludzie bez wyobraźni i z mentalnoscią niewolniczą nie mogą uwierzyć , że my też potrafimy. Wyrwal się za prl Gierek  i tylko dlatego wspominamy Unitrę.

Ja absolutnie nie jadę po konstruktorach , którzy funkcjonowali w tamtej specyfice. To dzięki nim , coś powstalo i miało niepodważalne zalety -  wzornictwo i solidność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minutes ago, Bogdan said:

Wyrwal się za prl Gierek  i tylko dlatego wspominamy Unitrę.

Unitra była bo trzeba było natrzepac sprzętu dla domostw czyli z potrzeby...

Teraz też potrzeba jest bo za chwilę ani ropy ani silnika spalinowego nie uświadczysz i wychodzi ze jednak nie do końca z tym potrafieniem..

Przy czym przekopu mierzei czy rurociągu to ja nie rozpatruje w kategoriach potrafienia - to normalny projekt - płacisz i powstaje.

Jest też potrzeba totalnej przebudowy sieci energetycznej i znowu zonk. Tematy zastępcze i od 30lat nic się nie dzieje w temacie odejścia od węgla. Na dotacje górnictwa w tym czasie poszło 250mld PLN. Zaznaczam: dotacje. Te kopalnie kopały energię i sprzedawały za pieniądze. 

Jesli natomiast zbudujemy to cpk to tylko będzie wyrazem naszej narodowej głupoty bo z lotnictwem na wiele dekad będzie się trzeba pożegnać. Samolot lata bo nie płaciliśmy za energię a jej wyjecie z ziemi.

Przypominam deklaracje że polski samochód elektryczny miał powstać do 2022r.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel głupoty piszesz , bo pod poddajesz się propagandzie , że trzeba .  A sprawdź ile górnictwo odprowadzilo podaktów , składek , ile zapłacilo pracownikom i kooperantom. Ani samoloty , ani samochody spalinowe nie pójdą do lamusa , a już niedlugo taki los czeka lewactwo , które prowadzi świat ku upadkowi. Alenie chcę o polityce , tylko o Unitrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Bogdan napisał:

my też potrafimy

Np mamy producentów doskonałego sprzętu nurkowego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minutes ago, Bogdan said:

Daniel głupoty piszesz , bo pod poddajesz się propagandzie , że trzeba .

Zużyliśmy połowę paliw kopalnych do teraz. Biorąc pod uwagę trend starczy może jeszcze na 50lat. Co druga rzecz która w szpitalu weźmiesz do ręki jest zrobiona z pochodnej ropy naftowej i póki co zamienników brak. Zmiany klimatu nawet nie przywołuje. Trzeba. Choć trudno odejść od tego przyjemnego myślenia, że życie jest coraz łatwiejsze.

W IT mamy jako naród mamy spore osiągnięcia. Korzysta z tego zachodni kapitał i mówiąc szczerze po pewnych doświadczeniach ze współpracy z PL kapitałem nie dziwi mnie to specjalnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by się zastanowić nad stworzeniem popytu na polskie marki, to trzeba by się pogodzić z faktem, że przez jakiś czas nie będzie to sprzęt najlepszy, a kupować go trzeba - to już mamy za sobą, jak tylko była okazja kupowało się zachodnie produkty.

Potem jeszcze producent musiałby mieć motywacje do polepszania jakości mimo i tak ogromnych zysków - to też przerabialiśmy.

W ten sposób można dojść do wniosku, że obecny stan jest prawidłowy, a jak wyrośnie nam jakiś producent sprzętu audio, to kierując się zyskiem tak czy inaczej osiągnie wysoką jakość albo zwinie interes.

Wniosek jest taki, że trzeba zacząć od wyprodukowania czegoś bardzo dobrego, co będzie konkurencyjne i będzie kupowane dla jakości, a nie z sentymentu. Żeby do tego doszło musi być pomysł i warunki, żeby to było opłacalne zamiast np. zakładać panele.

1 godzinę temu, Daniel_68412 napisał:

Przypominam deklaracje że polski samochód elektryczny miał powstać do 2022r.

Jeden mógł powstać...widziałem malucha przerobionego na prąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, J.Jerry said:

Wniosek jest taki, że trzeba zacząć od wyprodukowania czegoś bardzo dobrego, co będzie konkurencyjne i będzie kupowane dla jakości, a nie z sentymentu. Żeby do tego doszło musi być pomysł i warunki, żeby to było opłacalne zamiast np. zakładać panele.

Unitra powstała z potrzeby. Dziś w moim domu jest jakieś kilkanaście urządzeń wytwarzających z siebie muzykę. Za unitry ludzie nie mieli go wcale. Oczywiście mówię tylko o: tv, tabletach, komórkach, przenośnych słuchawkach bt, laptopach i caraudio. Nie mam na myśli sprzętu do mojego hobby. W projekcie gdzie jestem pracuje jakieś 30 osób - przez 6lat dosłownie jedna osoba kupiła dedykowany sprzęt pod muzykę klasyczna. Poszła do sklepu i kupiła mini wieze Sony. Cała reszta głównie używa airpods lub słuchawek z noise canceling od bose, które wymieniaja co kilka lat jak się zużyją.

Śmiem twierdzić że za unitry miało to większy sens 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Malucha to klepie jakiś amator w garażu. Ma osiągi lepsze od elektryka Morawieckiego...

A propos tej "Unitry".

Wierzę a nawet jestem pewien, że Polak potrafi i jest w stanie wyklepać całkiem odjazdowy klocek. 

Tak było z jakimś super samochodem, tak jest ze sprzętem audio. Widzieliście na wklejce wyżej te przełączające się z pilota heble?! 

Problem jest taki, ze niczego się nie da zrobić bo przysłowiowe Chińczyki zniszczyły rynek. Nie przeskoczy ich nikt. A na sprzęt klepany na miejscu i wysokiej klasy (patrz ceny) zwyczajnie nie będzie, jak to wspomina @Daniel_68412, chętnych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Unitra powstała z potrzeby. Dziś w moim domu jest jakieś kilkanaście urządzeń wytwarzających z siebie muzykę. Za unitry ludzie nie mieli go wcale. Oczywiście mówię tylko o: tv, tabletach, komórkach, przenośnych słuchawkach bt, laptopach i caraudio. Nie mam na myśli sprzętu do mojego hobby. W projekcie gdzie jestem pracuje jakieś 30 osób - przez 6lat dosłownie jedna osoba kupiła dedykowany sprzęt pod muzykę klasyczna. Poszła do sklepu i kupiła mini wieze Sony. Cała reszta głównie używa airpods lub słuchawek z noise canceling od bose, które wymieniaja co kilka lat jak się zużyją.

Śmiem twierdzić że za unitry miało to większy sens 😉

W ten sposób myśląc, to w ogóle nie powinno być producentów np. wzmacniaczy, a jakoś są...komu to oni w ogóle sprzedają? Istnienie szerokiej oferty sprzętu u dystrybutorów oznacza jakiś rynek, a nie brak rynku i jeszcze to, że dobry producent miałby klientów.

Ja uważam, że po prostu są lepsze sposoby na biznes niż sprzęt audio np. produkcja akcesoriów. To się bardziej opłaca, zrobienie kabla do wzmacniacza w cenie wzmacniacza musi się bardziej opłacać niż produkcja tego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, Grzegorz7 said:

Problem jest taki, ze niczego się nie da zrobić bo przysłowiowe Chińczyki zniszczyły rynek.

Tu się nie zgodzę. Rynek nie został zniszczony a przez kreacje potrzeb zmieniony w coś co zarówno konsumentowi (ma co chwila nowe i modne) oraz producentowi (sprzedaż się nie wysyci) jest na rękę. Chińczycy tylko to umożliwili. Wyrzucić i kupić nowe znacznie łatwiej niż naprawić. Moda i prestiż do tego i mamy to co mamy. 

1 minute ago, J.Jerry said:

ten sposób myśląc, to w ogóle nie powinno być producentów np. wzmacniaczy, a jakoś są...komu to oni w ogóle sprzedają? Istnienie szerokiej oferty sprzętu u dystrybutorów oznacza jakiś rynek, a nie brak rynku i jeszcze to, że dobry producent miałby klientów.

Jasna sprawa no ten jeden kumpel kupił mini wierzę Sony. Rynek jest i pewno raz lepiej się ma raz gorzej. Teraz tylko spraw żeby ten mój kumpel zamiast uznanego produktu z renomą, ciągłością i wypłacalnością kupił coś nowej unitry. Wejście na rynek to zbudowanie marki, design, serwis po sprzedażowy. Korporacja ma zasoby ludzkie, moce produkcyjne i kapitał który nawet jak wtopi to puści cenę poniżej kosztu, pozbędzie się towaru i najwyżej wyjdzie z rynku nic się nie stanie.

Zaraz po studiach miałem takie nastawienie żeby kupować głównie polskie. Były to jakieś buty, plecaki, śpiwory nawet elektronika się trafiła z polskiej marki w Chinach klepanej, ba! Nawet kolumny z poznańskiej manufaktury nowe kupiłem 😄Powiem tak - teraz jakbym miał kupić pompę ciepła z pl firmy to jednak wolę zachodnia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś marny obrazek się z tego wyłania - jesteśmy do niczego, inni są lepsi, więc nie ma sensu próbować.

A Chińczycy są dowodem, że można się zmienić, ale od czegoś trzeba zacząć, powoli, małymi krokami.

Jak już wiadomo, że nic się nie da, to jaki jest plan? - chyba żaden teraz nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
27 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Zaraz po studiach miałem takie nastawienie żeby kupować głównie polskie. Były to jakieś buty, plecaki, śpiwory nawet elektronika się trafiła z polskiej marki w Chinach klepanej, ba! Nawet kolumny z poznańskiej manufaktury nowe kupiłem 😄Powiem tak - teraz jakbym miał kupić pompę ciepła z pl firmy to jednak wolę zachodnia. 

Wiem co masz na myśli.

Ja tam z dwóch plecaków wrocławskiej firmy Wisport (tutaj szyją, nie w Chinach), wzmacniacza Linear Audio Research (dr inż. E. Czyżewski wytwarza wzmacniacze w Kamieńcu Wr. i/lub we Wrocławiu) od 53 lat - jestem zadowolony. Mam jeszcze trochę polskich produktów i nie jest źle.

Ale zdarzały się wtopy, głównie wnikające przez brak czasu na testy. Ja okazałem się "najlepszym" testerem, bo wyłapywałem słabe punkty. 😉

Tylko "Dlaczego ja?". 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.