Skocz do zawartości
IGNORED

Nawet nasi sąsiedzi mieli lepsze...


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Waldemar Brzeziński w środkowej części opowieści o półprofesjonalnym magnetofonie szpulowym M 3401 SD oraz o M 3201 SD "Koncert".

Publikacje mają miesięczny cykl produkcyjny - podsumowanie (czyli 3 część) jest w planach na koniec listopada 2022 roku (m.in. o eksporcie myśli technicznej "Koncerta" do ZSRR).

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dokończenie opowieści, czyli o prototypie z Kijowa i o użytkownikach.

Próbuję namówić autora, aby odnalazł legendę COBRESPU - Eumig.

Chodzi o MS 5020 D czyli Eumig 1000μP.

Kompletnie nielegalna politycznie konstrukcja.

Austriacko-Peerelowska z jugosłowiańskimi pośrednikami w roli paserów 🙂

Opowieść byłaby o szpiegostwie gospodarczym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czeskie kd padały nie wiadomo czemu, jedynie kd 3773 był nie do zajechania, wada to ultraniska częstotliwość graniczna... żaden z tych co pokazaliście układów nie pokazywał jak tą wade rekompensować, a konstrukcje były takie na ile pozwalały ówczesne półprzewodniki, gdzie wzmocnienie było, h21e, na poziomie od 1. do 10

wzmacniacz eltron 100/60/30 był bardziej ceniony przez kapele, niż mocniejszy, ale matowy w brzmieniu ddr- wermona

we wszystkich pokazanych schematach ta sama ułomność, kondensatory w pętli ujemnego sprzężenia. dla mnie żadne to cuda techniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez silver_sound
poprawa tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 23.09.2022 o 19:08, Bogdan napisał:

A nasi sąsiedzi chyba byli ambitniejsi . Przemilczę tych ze wschodu ze względów oczywistych nie chcę o nich pisać, ale nawet w DDR czy w Czechosłowacji elekrtonika byla chyba wyższym poziomie.

Trochę późno, ale wreszcie znalazłem w swoim archiwum - póki co DDR, Czesi będą później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No byłoby miło ale z tymi cenami to chyba kosmos .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 tyś ???????!!!!!! no niestety 😞  oczywicie kibicuję nowej UNITRZE , ale taka cena to samobójstwo , choć do tematu podeszli ambitnie .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Bogdan napisał:

choć do tematu podeszli ambitnie .....

Mnie to jednak martwi. Ktoś wykorzystuje markę , którą Polacy darzą sentymentem bo jest symbolem tego, że w Polsce można robić urządzenia elektroniczne i to na potężną skalę . Jedna próba reaktywowania Unitry już się nie powiodła . A 2 próba wygląda tak, że próbuje się Polakom zaproponować urządzenia , które są po prostu zbyt drogie w stosunku do tego, co oferują oraz oferty konkurencji . Zainteresowanie będzie małe i w rezultacie interes upadnie. I co nam to da oprócz rozczarowania ?

Ponadto , ja rozumiem ludzi, którzy kierują się sentymentami, bo przecież w audio chodzi o przyjemność i radość a nie tylko o pieniądze. 

Ale czy współczesnemu audiofilowi a nawet snobowi chodzi o to, żeby postawić sobie coś takiego w domu ? Czy sentyment jest silniejszy od dobrego gustu ? Czy styl vintage polega na tym, żeby skopiować tandetę z przeszłości ?  Ktoś chciałby jeździć dzisiaj samochodem tak pięknym jak ,, Polonez ". Dla mnie to jest po prostu okropne brzydactwo będące wynikiem nieco przypadkowego upchnięcia różnych elementów ( które w PRL-u były dostępne ) na płycie czołowej, tak żeby się zmieściły i to przy bardzo nowoczesnym wyglądzie szuflady napędowej CD , która jest z zupełnie innej epoki . Gramofon wygląda dużo lepiej tylko co z tego, skoro patrzę na to ramię i przeraża mnie tak samo jak 40 lat temu - siermiężny kloc.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gram.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wcale nie chodzi o sukces komercyjny tej reaktywacji, tylko (tu posłużę się cytatem z filmu "Miś"):

„To jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony i to nie jest nasze ostatnie słowo!”

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wykorzystuje pęd ku analogom. ot zwyczajnie zimne brzmienie, nawet po 'ociepleniu' cyferki staje się nudne i ludzie wracają do korzeni, czyli czarnej płyty i taśmy magnetycznej. nie zdziwie się jak ktoś reaktywuje mak-a...dla młodych info. to mały magnetofon szpulowy, w sumie skonstruowany do zadań profesjonalnych z zastosowaniem dla dziennikarzy i wojsku w prl-u. urządzenie było bardzo dobre moim zdaniem, rozwiązania budowy nowoczesne nawet jak na dzisiejsze czasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, frobek napisał:

A może wcale nie chodzi o sukces komercyjny tej reaktywacji, tylko (tu posłużę się cytatem z filmu "Miś"):

„To jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony i to nie jest nasze ostatnie słowo!”

To by było smutne, bo przekonałoby ludzi do tego, że w Polsce możemy jednak tylko produkować ,,misie". A to przecież nieprawda . Każdy, kto na tym forum zajmuje się diy wie dokładnie, ile takie rzeczy kosztują . Chyba to żadna sztuka, żeby zbudować bardzo dobrze brzmiący wzmacniacz , przetwornik cyfrowo-analogowy itp za 1000-2000 zł. Do tego podatki , zus , marża handlowa i wychodzi 2-4 tys. Skoro takie rzeczy mogą robić Chińczycy i jeszcze sprzedawać w Europie , mimo że doliczone są cła ,vat i koszty transportu to jakim cudem to się nie udaje w Polsce ? Popyt jest tak niski, że po prostu się nie opłaca tańsza produkcja masowa ? I trzeba projektować tylko pojedyncze egzemplarze, na których można zarabiać po kilka, kilkanaście tys. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, frobek said:

A może wcale nie chodzi o sukces komercyjny tej reaktywacji, tylko (tu posłużę się cytatem z filmu "Miś"):

 

nie sądzę - prywatna kasa na to poszła

4 minutes ago, arturp said:

Skoro takie rzeczy mogą robić Chińczycy i jeszcze sprzedawać w Europie , mimo że doliczone są cła ,vat i koszty transportu to jakim cudem to się nie udaje w Polsce ?

słowo klucz: tania siła robocza, ja tam nie chciałbym pracować za 100$ miesięcznie

a z tym cłem to bym nie przesadzał - chińczycy robią wszystko żeby latać pod radarem (150$)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pierwszy raz zobaczyłem jak nowe UNITRy mają wyglądać zewnętrznie, przeszył mnie dreszczyk wspomnień: siermiężny sprzęt, którego główną zaletą była jako taka dostępność. Teraz podobnie wyglądającym klockom ktoś w domu ma zrobić niby ołtarzyk na garbie wspomnień o brakach i niedostatkach płacąc 15k za sam wzmacniacz? Komuś urwało głowę i wylądowała ona w mikrofalówce. Zadufanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że kasa prywatna niczego nie zmienia. Kilka lat temu śledziłem losy wzmacniacza Block produkcji Elzab/G-Lab. Na projekt (techniczny, przygotowanie produkcji, zaopatrzenie, wystawy, marketing itd.) poszło kilka milionów, dziś nie ma po tym śladu. Tam jeszcze bardziej przesadzili z ceną 4100 Euro 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez frobek

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, frobek said:

To że kasa prywatna niczego nie zmienia. Kilka lat temu śledziłem losy wzmacniacza Block produkcji Elzab/G-Lab. Na projekt (techniczny, wystawy, marketing itd.) poszło kilka milionów, dziś nie ma po tym śladu. Tam jeszcze bardziej przesadzili z ceną 4100 Euro

niedawno widziałem definitywny koniec inwestycji wartej 350mln $... chodziło mi o to, że pobudki na pewno było stricte rynkowe czyli zarobienie kasy a nie pokazanie, że nas stać - tego typu motywację raczej bym widział np w przypadku słynnej już Izery :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Daniel_68412 napisał:

słowo klucz: tania siła robocza, ja tam nie chciałbym pracować za 100$ miesięcznie

Myślę, że to słowo klucz powoli staje się mitem. Rozmawiam z ludźmi, którzy współpracują z firmami w tych dużych ośrodkach przemysłowych chińskich i oni twierdzą, że Chińczycy zarabiają już dużo więcej niż Polacy. Natomiast jak patrzę na sprzęt produkcyjny , który posiada firma, w której ja zamawiam obecnie płytki w Chinach , to żadna w Polsce takiego nie ma . Oni skutecznie obniżyli koszty pracy przez automatyzację i dzięki temu nadal mają niskie koszty więc mogą produkować masowo na cały świat . My natomiast zatrzymaliśmy się na etapie manufaktur, które mogą produkować urządzenia jednostkowe lub krótkie serie za bardzo wysokie ceny . Co gorsza, jak widać, nawet taki interes jest kiepski . Ile znacie polskich manufaktur audio , które powstały w przeszłości i co się z nimi stało , gdzie są dzisiaj ? ESA , Baltlab , Amplifon ,  Sound Project , Kustagon , Ancient Audio, Haiku Audio ... dziesiątki firm .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym pomysłem na nową UNITRę byłoby zaproponować coś w formie klocków Lego z  możliwością zmiany i frontów i bebechów, dając nabywcy ciągłą możliwość jak nie polepszania parametrów to przynajmniej istotnej zmiany. Taki periodyk ala Mały Modelarz tylko już złożony. Pierwszy element: budgetowy wzmacniacz, na zachętę powinien być oferowany na granicy opłacalności w imię przyszłych zysków. Potem można by kasować klientów na udoskonalaniu i wymianie modułów na lepsze w już kupionej bazie.  Takie to trudne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby warszawski żont nie obdzierał nas z kasy, każdego chętnego byłoby stać wydać te 15 kafli... zamiast tego mamy panoszących się po kraju potomków ... którzy wymuszają stawianie pomników mordercom naszych przodków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, arturp said:

Myślę, że to słowo klucz powoli staje się mitem.

Oficjalne statystyki a realia... porównaj sobie ile ludzi jest w PL a ilu w Chinach... Chiny chcą w ciągu 20lat gospodarczo prześcignąć US a my jesteśmy w 3ciej 10tce pod względem gospodarczym. Dodatkowo całkiem niedawno skręciliśmy w socjal pt "stać nas i teraz można sobie leżeć i pić piwko za państwowe...".

A do tego poszczególne grupy społeczne zyskują kolejne ciche profity typu 5% podatku dla informatyków etc...

no taki mamy klimat tudzież dobrą zmianę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Internet wydał (nie tyko tu) werdykt: nic z tego nie będzie: za drogie, brzydkie i polskie. Nawet w naszym biednym kraju 15tys za wzmacniacz to nie jest jakaś wielka suma, szczególnie dla audiofila. Wzmacniacz na początek, bo przecież nie trzeba kupować wszystkiego. Jednego nie stać, a  innego bez problemu, zwarzywszy, ze na przykład  taki iPhone 14 kosztuje od 4 do 6 tys pln zależnie od wersji. Pomijam kultowość bo iPhone jakąś ma a nowa Unitra nie i to jest trochę problem. 

Brzydkie/ładne - kwestia gustu, mnie się na przykład bardzo podoba. Mamy problem z tym ze polskie. Wszystko zo z zagranicy lepsze i  tylko dla tego - wystarczy poczytać ten wątek . Komuna  wyryła w nam w głowach, że tu się nie może udać, bo jak to w Polsce ktoś zrobił to słabe , lepiej kupić z Chin. A jak polskie to max damy 1500 PLN z 10 letnią gwarancją. 

Tak wydano wyrok, a pewnie nawet nikt tego nie posłuchał. A ja bym chętnie posłuchał. Nie z sentymentu, bo wzmacniacze z PRL były zwyczajnie słabe, ale to temat na inna dyskusję. Posłuchałbym dlatego właśnie że polskie. Może będzie kiedyś taka możliwość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Dodatkowo całkiem niedawno skręciliśmy w socjal pt "stać nas i teraz można sobie leżeć i pić piwko za państwowe...".

Gdyby tak było za państwowe, to bym się nawet cieszył tylko, że państwo nie ma własnych pieniędzy, wszystko to nasza praca. Niestety nieroby leżą na koszt tych, którzy pracują. Przedsiębiorców już najnormalniej nie stać na to, żeby płacić podatki na nierobów i składki do zus-u, który rozdaje forsę na prawo i lewo - głównie wyborcom partii rządzącej i klerowi , który ma świetne emeryturki a przecież zus płaci tylko symbolicznie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomek_j napisał:

Brzydkie/ładne - kwestia gustu, mnie się na przykład bardzo podoba. Mamy problem z tym ze polskie.

jak jeszcze byłem czynny zawodowo, dochodziły mnie wieści że jest bardzo drogi, i ktoś mi przykleił łatke''' ostatnia deska ratunku, bo fakt mnie udawało się naprawić nawet to czego nie chciał się podjąć nikt w kraju..drogi byłem, bo wiedziałem, że robie dobrze i z najlepszych komponentów.bardzo często słyszałem, że gdzieś na jakimśforum pisali, że taka naprawa poeinna kosztować tyle to a tyle, mówie zatem gościowi, to czemu wiedząc że jestem drogi przyniosłeś do mnie, a nie oddałeś temu forumowemu fachmanowi..... i wtedy padała kuriozalna odpowiedź.... bo tamten trzyma sprzęt miesiącami, a naprawy nie zawsze były skuteczne... pan jest najlepszy...  zatem nie ma co przejmować się takimi ludźmi, trzeba robić swoje, a ich olewać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, tomek_j napisał:

Posłuchałbym dlatego właśnie że polskie.

No to idź , posłuchaj i kup bo inaczej to tylko przeczysz temu, co napisałeś . Wszystko jest fajne bo polskie ale i tak nie kupię, bo nie posłucham , bo mi się nie chce. Niech inni kupią .😉

15 minut temu, tomek_j napisał:

Mamy problem z tym ze polskie. Wszystko zo z zagranicy lepsze i  tylko dla tego

Zupełnie odwrotnie. Nam bardzo zależy na tym, żeby pojawił się jakiś polski produkt ale taki, który trafi do odbiorców. A nie kolejna porażka . My się opieramy na faktach na przykładach firm, które istnieją, istniały , na porównaniach cen. A ty po prostu konfabulujesz, tworzysz teorie wyssane z palca . Ale jak dochodzi do konkretów, to stwierdzasz, że w zasadzie to Polaka audiofila stać, ale ty i tak nie kupisz.🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam robiłem wzmacniacze mocy dla kapelek itd, i wiem, że dobrze zrobiony musi mieć swoją cene, choćby na począ tek opłata w urzędzie patentowym za ochrone, a jeśliby chcieć korzystać z usług mafii rzeczników patentowych, to na dzień dory trza wybulić 20-50 tysi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, arturp napisał:

No to idź , posłuchaj i kup bo inaczej to tylko przeczysz temu, co napisałeś . Wszystko jest fajne bo polskie ale i tak nie kupię, bo nie posłucham , bo mi się nie chce. Niech inni kupią .😉

Zupełnie odwrotnie. Nam bardzo zależy na tym, żeby pojawił się jakiś polski produkt ale taki, który trafi do odbiorców. A nie kolejna porażka . My się opieramy na faktach na przykładach firm, które istnieją, istniały , na porównaniach cen. A ty po prostu konfabulujesz, tworzysz teorie wyssane z palca . Ale jak dochodzi do konkretów, to stwierdzasz, że w zasadzie to Polaka audiofila stać, ale ty i tak nie kupisz.🤣

Ależ drogi Arturze, po co te złośliwości. Poczytałem trochę opinii o tym projekcie i większość pisze, że za drogie i że się nie uda.  Kupię nie kupię, przyszłość jest niewiadoma. Na razie nie ma gdzie. Poza tym przed każdym zakupem dobrze jest posłuchać - tak czy nie? . Gdybyś się nie dał ponieść emocjom i dokładnie przeczytał to co napisałem to teraz nie było by ci z tego powodu głupio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, tomek_j napisał:

Ha! Internet wydał (nie tyko tu) werdykt: nic z tego nie będzie: za drogie, brzydkie i polskie

to należy moim zdaniem odczytać iż forumowi amplifierzy swoich marek boją się, stąd profilaktyczny atak, i opluwanie, ja życze tej firmie powodzenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzornictwa; to szczytowy design. Mi się bardzo podoba. Nawet trochę za mało hebelków i gałek... 😉

Co do ceny. Jeśliby wszystkie gałki były wspomagane silniczkami i hebelki także (!)... Jeśliby wszystkie funkcjonalności  były szczytowymi na danym poziomie rozwoju to cena jest jak najbardziej do zaakceptowania.

Tyle, że nie wszystkie hebelki przeskakują jak operuje się pilotem...

Wskaźniki to też takie byle co. A można było dać sterownik prawdziwej wartości logarytmicznej dla napięć o dynamice przynajmniej 80dB a mocy 😉... ew. z "rozmiękczonym" początkiem skali... Takie da radę obecnie zrobić za paręset zł...

Od sprzętów, które chcą zaistnieć należy czegoś wymagać...

PS: Dalej nie widzę na wyjściu mocy SpeakON`ów... 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek_j napisał:

przeczytał to co napisałem to teraz nie było by ci z tego powodu głupio. 

Nie Tomek , nie jest mi głupio. Uzasadniłem to. Opierajmy się na konkretach. Ja im życzę jak najlepiej i byłbym wniebowzięty, gdyby ten biznes się powiódł a w Polsce działałaby prężnie prawdziwie audiofilska marka. Ale po ,,wstępnych oględzinach" nic na to nie wskazuje. Firmy działające w tym segmencie w takich pieniądzach i w takiej jakości już mieliśmy . Co w takim razie wyróżnia ten projekt i czy nie skończy tak samo ? Wątpliwa estetyka ? Ceny, o których kilka osób wyraziło się, że są po prostu niedostosowane do polskich warunków ? Wysoka jakość, która przekłada się na walory brzmieniowe ? Wysoka funkcjonalność umożliwiająca współpracę ze wieloma współczesnymi źródłami dźwięku ? A może dostęp do szerokiej sieci handlowej i serwisowej ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża audio to głównie "marketing szeptany". Ktoś próbuje pojechać na nostalgii mas. W tych cenach nie ma szans. Nie wiem czy jakiś średniozamożny postawi sobie w salonie wieże ze znaczkiem Unitry i kolumny altusopodobne wydając na to np 50tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.