Skocz do zawartości
IGNORED

Nawet nasi sąsiedzi mieli lepsze...


Bogdan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już ktoś chce koniecznie inwestować odpowiednią kasę i reanimować/wskrzeszać skutecznie podrzędną światowo do tej pory markę oraz ją dodatkowo nobilitować współcześnie - powinien moim zdaniem szukać kooperacji, wspólnego biznesu/spółki  z marką bardziej uznaną a obecnie również nieaktywną tzn. np. Sansui. 

Z logo SANSUI UNITRA na froncie - sprzęt miałby zupełnie inną wiarygodność. A tak, coś przewiduję, będzie wtopa.

Cytat

Japońska witryna internetowa producenta HiFi została ostatnio zaktualizowana w styczniu 2014 r. Sansui zakończył działalność w 2014 r. Sprzedaż Sansui skurczyła się do zaledwie 40,4 miliona jenów do 2010 r. [22]. Założona w 2003 roku firma Sansui Electric China Co Ltd[23] działała dłużej niż w 2014 roku.[24] W Japonii, producent produktów konsumenckich Doshisha ma prawo do produkcji i sprzedaży pod marką Sansui.[22] Poza Japonią marka należy do Nimble Holdings z Hongkongu.[25]

Wiele urządzeń Sansui, w szczególności przedmioty zabytkowe, ma jak dotąd wielu zwolenników w społeczności audio, z forami internetowymi [26] poświęconymi marce Sansui.

Źródło: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjście na rynek światowy może być właśnie początkiem końca. tam jest wyścig nszczurów, i musieliby mocno zejść z ceny, a to jest możliwe tylko poprzez pogorszenie jakości.japończycy mają pod nosem, indie, wietnam, taiwan i chinoli, i jeśli mieliby szukać kooperacji to tam, a nie u nas. moim zdaniem na początek nasz rynek krajowy, bo dla nas jest rozpoznawalna, a potem sie zobaczy.. dziś na rynek światowy mogą wejść tylko bardzo bogate firmy, albo właśnie  manufaktury z doskonałym produktem. poszukiwacze takowego sami w razie czego ich znajdą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez silver_sound
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Design i estetyka nawiązuje do dawnej Unitry i na tym etapie , czyli początku reaktywacji marki jest ok. Mi się podoba. Widziałem prezentację firmy i podejście mają poważne i profesjonalne . Jednak cena 15 tys. za wzmacniacz spowoduje jednostkową sprzedaż , co będzie pułapką dla firmy. Owszem można zaproponować serię top , która pokaże możliwości firmy , ale jednocześnie trzeba zaoferować serię tańszą - bardziej masową , która pozwoli na finansowanie bieżącej dzialalności i rozwoju. Kibicuję bardzo Unitrze , ale mam obawy o jej przyszłość. 

PS Panowie niektóre wynurzenia polityczne są tak infantylne , że lepiej by było sobie ich darować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Bogdan napisał:

Panowie niektóre wynurzenia polityczne są tak infantylne , że lepiej by było sobie ich darować.

Gdyby polityka i gospodarka kreowana przez polityków nie miały wpływu na działalności w tym zakresie to pewnie byśmy o tym nie pisali. Ale ma a nawet determinuje bo jeśli rząd nie tworzy warunków do rozwoju tego rodzaju działalności no to się nie będzie rozwijała . 

50 minut temu, Bogdan napisał:

Kibicuję bardzo Unitrze , ale mam obawy o jej przyszłość. 

A może tu wcale nie chodzi o sprzedaż produktów UNITRA dla klienta masowego. Tylko o jakieś działanie wizerunkowe, albo przyjemność dla panów, którzy mają dużo pieniędzy. Przecież to nie są goście, którzy są nowicjuszami w biznesie. Z pewnością przeprowadzili jakąś analizę i na jej podstawie podjęli decyzję o tym, żeby ruszyć temat .

Gdybym miał tyle kasy, co oni, to zamiast siedzieć w domu i bawić się w swoje diy ... kupiłbym sobie fabrykę.🤣

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, arturp napisał:

A może tu wcale nie chodzi o sprzedaż produktów UNITRA dla klienta masowego.

już sobie wyobraźam, jak w całym kraju tylko na takim sprzęcie słuchają zenka albo sławomira...albo dode.... a każdy co ma otwarzacz z wejśiem usb na mp3  danona za 500 zeta kupuje ten magnetofon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez silver_sound
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tyle lat , że pamiętam kto dobił polską elektronikę. Owszem branża była zapóźniona, ale bezcłowy nieograniczony napływ dalekowschodniej tandety był gwoździem do trumny. Jakoś nie pamiętam wladzy po 89 roku, która wspierałaby jakoś szczególnie przedsiębiorczość. Obecna władza przynajmniej nie zwalcza metodycznie wszystkiego co polskie , jak  bywało np. OPTIMUS . Jeśli komuś sie wydaje , że zapowiedź wejścia Intela za 20.000.000.000 do Polski jest kwestią przypadku , to jest bardzo naiwny. Nie chcę dalej politykować .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bogdan napisał:

Owszem branża była zapóźniona

Była, ale żywioł transformacji zmiótł również to czego absolutnie robić nie powinien - mózgi. Ile było przypadków dobrych inżynierów np po AGH sprzedających kapuste

Sprawa druga. Odpustowej jakości elektronika nie powinna była trafiać tak szerokim strumieniem np na bazary. Rynek szybko sie nasycał, a naszych wyrobów niejednokrotnie znacznie lepszych od tego gówna nikt nie chciał

Upadek Optimusa to inna sprawa. Według mnie i gościa z którym pracuje, a który znał właściciela to sprawa kryminalna zrobiona na wysokim szczeblu w rękawiczkach. Mogliśmy mieć markę światową, a tak gościa zwyczajnie zniszczono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniknęła cała branża, możliwości produkcyjne, doświadczona kadra. Nawet dziś nie da się kupić przyzwoitej obudowy w rozsądnej cenie wyprodukowanej w Polsce. Owszem powstały montownie , czy nawet spore firmy elektroniczne , ale audio to niemal wyłącznie manufaktury. A przecież mieliśmy przemysł masowy - wysokoseryjny. Było, minęło i oby udało się jednak coś reaktywować. Przykład Tonsilu nie napawa optymizem ,  choć ostatnia próba wydaję się najsensowniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poczytać pryncypia - Fryderyk Bastiat. Podstaw ekonomii brak..

Pociąg pt sprzęt grający dawno odjechał.. dużo dawniej niż UNITRA padla

Polska swoją szansę tradycyjnie przejadła i teraz padniemy na kolana przez wysokie ceny energii. Jesteśmy na szarym końcu modernizacji sieci energetycznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Bełchatowie ,którego elektrownia produkuje najtańszą energię elektryczną w Europie. Finalna cena energii , to wynik ekoszaleństwa i polityki podatkowej wymuszanej przez ue , a nie rzeczywistych kosztów jej wytworzenia , czy przesyłu. Niczego nie przejedliśmy , tylko Chiny jest trudno przebić . Przez ostatnie 10 lat zniknęło pewnie z 80 % branży audio na zachodzie i w Japonii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdym kolejnym postem coraz więcej detali o gospodarce i polityce ... Wszystkie one tak naprawdę układają się w jeden obraz kraju, w którym pewnie wcale nie od 1989 każdy ma swojego pana i to ów decyduje co reszta folwarku robi i jak. Ciekawe, bo to wygląda jak wkomponowane w tzw. decydującą większość, jej mentalność i oczekiwania. Dziwne, że tak mało ludzi uwiera odwrotne ustawienie proporcji do demokratycznego świata. Tak, tutaj ogon macha psem: brak służebnej roli polityki względem gospodarki. Zaczyna się od pana Zdziśka w gminie, a kończy na tzw. poważnych politykach, wiadomo: polityka w Polsce żywi gospodarkę 😉 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na naszym rynku firma audio ,która powoli i ostrożnie , ale konsekwentnie się rozwija - STX. Zaczynali od klejenia komponentów z Chin i pierwsze głośniki były kiepskie , ale bardzo tanie. Obecnie robią coraz więcej komponentów sami , np membrany , a glośniki są coraz lepsze. Oferta zawiera pozycje bardzo tanie , ale też droższe i ambitniejsze. Bardzo mnie cieszy , że trwają i mają się dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, arturp napisał:

 A może tu wcale nie chodzi o sprzedaż produktów UNITRA dla klienta masowego. Tylko o jakieś działanie wizerunkowe, albo przyjemność dla panów, którzy mają dużo pieniędzy. Przecież to nie są goście, którzy są nowicjuszami w biznesie. Z pewnością przeprowadzili jakąś analizę i na jej podstawie podjęli decyzję o tym, żeby ruszyć temat .

No i właśnie. Ktoś z kasą zamiast kupować  kolejny jacht, czy apartament w Londynie próbuje zrobić coś co jakby nie patrzeć jest próbą wykorzystania krajowego potencjału: inżynierów, technologów, projektantów tak zwanego designu itp. W Internecie jest pełno narzekania, że nic włanego nie mamy, że wszsytko zniszczono i że tylko montownie. I że na pewno sie nie uda bo innym wcześniej sie nie udało. Uda, nie uda trudno powiedzieć, ale ktoś próbuje i może właśnie ta próba będzie udana.  ja mocno kibicuję, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomek_j napisał:

 A może tu wcale nie chodzi o sprzedaż produktów UNITRA dla klienta masowego. Tylko o jakieś działanie wizerunkowe, albo przyjemność dla panów, którzy mają dużo pieniędzy. Przecież to nie są goście, którzy są nowicjuszami w biznesie. Z pewnością przeprowadzili jakąś analizę i na jej podstawie podjęli decyzję o tym, żeby ruszyć temat .

ja miałem kiedyś ten sam dylemat, czy drogo, ale nowatorsko i o wysokiej jakości, czy masówka... wybrałem to pierwsze, i wyszedłem na tym  lepiej. dla małych manufaktur to moim zdaniem najlepsza droga z masówka w warunkach manufaktury nigdy się wygra, bo koszty własne za wysokie, nie jestem specem od marketingu itd, ale wiem, że na tym samym głośniku jestem w stanie zrobić conajmniej jakościowo taki sam co oni wyrób , a być może lepszą konstrukcje co wielka korporacja, i za mniejszy kesz na dodatek. przykład to bsr212, subbas grający kierunkowo... nie znam takiej konstrukcji u żadnego molocha, czy tzw supermarki..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez silver_sound
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNITRA kojarzy mi się z seryjną produkcją , a nie manufakturką - po co Unitrą nazywać firemkę , która wypuści kilkanaście produktów w miesiącu w najlepszym wypadku ? Tak samo jest z Rometem i Junakiem - brandowanie chińszczyzny polskimi legendarnymi markami jest pomyłką. Jeszcze żeby np. Junak miał ambicję wypuścić klasyczną serię autorską nawet tylko składaną w Polsce , to bym zrozumiał. Sam chętnie kupiłbym nieco odświerzoną wizualnie  i technicznie poprawioną wersję Junaka z singlem 350 cm3 - to był przepiękny motor w swoim czasie , a ładny egzemplarz nawet dziś wygląda super.

Nazywanie tandetnej chininy Junakiem jest profanacją. Nowa Unitra wydaje się być zdecydowanie bardziej ambitna , więc może doczekamy się jej rozkwitu..... oby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Daniel_68412 napisał:

Jednak opinii brak..

Coś jednak na końcu powiedział, że kibicuje... Ciężko będzie, cena niekonkurencyjna to nie produkt dla mas i w zasadzie tyle.

5 godzin temu, Daniel_68412 napisał:

ciekawe czy RS dostanie coś na testy. 

Może dostanie, ale powiem szczerze. Musieli by tych sprzętów puścić w Polskę na odsłuchy sporo. Musiałoby to być oprócz wyglądu coś wyjątkowego bardzo korzystnego w relacji cena do jakości. Wtedy jest szansa, a teraz... ani nikt za bardzo nie widział, ani nie słyszał, a kota w worku no to niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2022 o 11:16, Krzych 2 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Popatrzcie koledzy na to. W linku jest schemat. Ruscy to produkowali w czasach, kiedy polskie firmy tkwiły jeszcze głęboko w czasach zasilań pojedynczych. Schemat zasadniczego preampa bez buforów i regulacji barwy robi wrażenie. Pewnie to zerżnęli, ale nieważne. Nie widziałem w sieci końcówki mocy do tego. Może nie powstała? Nie wiem

Znam to ustrojstwo.....miałem to.

Słuchałem tego z kolumnami aktywnymi które na początku można było nabyć w komplecie, potem sprzedawali niestety tylko przedwzmacniacze.
Pamiętam że dość małe kolumny (S30, S50(?) mniejsze jak niżej) miały taki wykop że mnie naprawdę zadziwiły.
Właściciel sprowadził mnie bym mu pomógł podłączyć te aktywne kolumny do wzmacniacza.    🙂
Takie to dawne czasy były, (taki młody i jeszcze głupi), że sam się nie od razu zorientowałem że to nie ma sensu.

obraz.thumb.png.80466bd77c795fc040de5b12c45b9511.png

Czytałem że robili do tego też S90.

Miałem jakiś czas sprowadzone (bardzo drogie jak na ZSRR) kolumny (chyba) na tych samych głośnikach jedynie wysokich tonów był inny, bo był wstęgowy.....szybko zacząłem żałować że je sprzedałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2023 o 13:50, Grzegorz7 napisał:

Dalej nie widzę na wyjściu mocy SpeakON`ów... 🙂

Też mam podobną obsesję co do gniazd głośnikowych.

Najpewniej trzymają i zbyt rzadko są stosowane.

HiFi i norma DIN z lat 70 ich nie objęła i jest pod tym względem kompletna anarchia producencka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xetras napisał:

Też mam podobną obsesję co do gniazd głośnikowych.

Najpewniej trzymają i zbyt rzadko są stosowane.

HiFi i norma DIN z lat 70 ich nie objęła i jest pod tym względem kompletna anarchia producencka.

Oj, jakoś na wyjściach wielo-set-amperowych zasilaczy laboratoryjnych też nie ma speakon-ów. Połączenia śrubowe są też w falownikach na 100kW+.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu mowa o konsumenckiej elektronice.

(Dzieci są ciekawskie i lubią rozkręcać to i owo)

Złącza powinny być bezpiecznie także dla potencjalnego przysłowiowego "idioty" 🙂

Zwłaszcza przy rozłączaniu - szybko znaczy pewnie!

Szybkie rozłączanie gwarancją szybkiego zejścia.

Aha.

(Sam uwielbiałem przytrzymywać włączniki od światła tak żeby iskrzyły, wtedy jest krótka przerwa między stykami - za krótka dla izolacji potencjałów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Muzg napisał:

śrubowe są też

Jak ktoś jest ze Szczecina to mogę mu oddać widełki kilkuset amperowe złocone... 

Tylko w co to wkręci... 🙂

4 godziny temu, xetras napisał:

Najpewniej trzymają

Dokładnie.

A gdzieś Ty się podziewał @xetras?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xetras napisał:

Ale tu mowa o konsumenckiej elektronice.

(Dzieci są ciekawskie i lubią rozkręcać to i owo)

Złącza powinny być bezpiecznie także dla potencjalnego przysłowiowego "idioty" 🙂

Zwłaszcza przy rozłączaniu - szybko znaczy pewnie!

Szybkie rozłączanie gwarancją szybkiego zejścia.

Aha.

(Sam uwielbiałem przytrzymywać włączniki od światła tak żeby iskrzyły, wtedy jest krótka przerwa między stykami - za krótka dla izolacji potencjałów).

Audiofilom trzeba zrobić wyjście kompatybilne z ich audiofilskimi kablami inaczej zostanie się "pominiętym".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

 

🙂

A gdzieś Ty się podziewał @xetras?

Ostatnio jestem bardzo zajęty (ekspedycja towaru, głównie przez wieczory i noce, a dzień jest do odsypiania).

Tu w zakładce rzadko piszę, bo obecnie niczego nie dłubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.06.2023 o 14:08, Krzych 2 napisał:

Branża audio to głównie "marketing szeptany". Ktoś próbuje pojechać na nostalgii mas. W tych cenach nie ma szans. Nie wiem czy jakiś średniozamożny postawi sobie w salonie wieże ze znaczkiem Unitry i kolumny altusopodobne wydając na to np 50tys

CIRCLE LABS - Polska prosta konstrukcja, ceny wyższe od wzmacniaczy  ACCUPHASE i bardzo dobrze się sprzedają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez djedryk
zmiana tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
W dniu 19.06.2023 o 11:08, arturp napisał:

Ile znacie polskich manufaktur audio , które powstały w przeszłości i co się z nimi stało , gdzie są dzisiaj ? ESA , Baltlab , Amplifon ,  Sound Project , Kustagon , Ancient Audio, Haiku Audio ... dziesiątki firm .

Pylon, Gigawatt, Lampizator, Sveda , TCL, APS (Audio Pro Solution)  trzymają się nieźle, a może nawet świetnie, tak jak STX

(Z kolei Tonsil z Sounddeco i Witowa mniej zauważalne)

Infado przepadło z systemem Boson, a mnie zmartwiła nieaktywność Sound Project 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Poprawka

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.