Skocz do zawartości
IGNORED

Co gra - gramofon czy wkładka


dzidek860
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Misio38 napisał:

Gramofon ma tylko stabilnie kręcić płytą i nie przenosić drgań i innych zakłóceń z silnika. To wszystko. Za resztę odpowiada wkładka.

Zapomniałeś o precyzyjnym prowadzeniu igły w rowku. Od tego jest RAMIĘ. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od naprawdę precyzyjnego to ważny chyba też antyskating 😉 

i zawsze coś można jeszcze dopisać ... Ale gram bez kompleksów

na zwykłej Unitrze nie przejmując się, że to aż 440 MLb ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bolo_senor napisał:

co mm jest drogie ?

za cenę vm95ml czy 540 nie znajdziesz żadnej mc z mikro linią.

a ja wyrosłem z jednorazowych wkładek mc.

Bardzo dobra nowa wkładkę MC można kupić poniżej 3kzł. To lepszy wydatek niż wywalenie kasy na dodatkowe pre, jeśli masz do dyspozycji doskonale pre w firmowym Luxmanie.

2 godziny temu, porlick napisał:

Zapomniałeś o precyzyjnym prowadzeniu igły w rowku. Od tego jest RAMIĘ. 

To napisałem już na początku, proste ramię, nie S, do tego bardzo dobra wkładka MC najlepiej Microline. Kosmiczne kalibrację z kiepskimi wkładkami MM się chowają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, porlick napisał:

Zapomniałeś o precyzyjnym prowadzeniu igły w rowku. Od tego jest RAMIĘ. 

Igłę rowku po odpowiednim ustawieniu obciążenia kładki prowadzi sam rowek, a ramię ma w tym jak najmniej przeszkadzać. Ale nie ma co robić doktoratów z kawałka rurki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Misio38 napisał:

Ale nie ma co robić doktoratów z kawałka rurki.

a uwierz , że można robić z tego doktorat.

39 minut temu, Misio38 napisał:

Igłę rowku po odpowiednim ustawieniu obciążenia kładki prowadzi sam rowek

i z małą pomocą antyskatingu oczywiście

54 minuty temu, Audroc napisał:

Bardzo dobra nowa wkładkę MC można kupić poniżej 3kzł

abstrahując od tej dziwnej matematyki , bo za niecały tysiąc masz dobrą wkładkę mm i za 2k bardzo dobry pre.

to po 800h grania na mc nie masz 3k

po 800h grania na mm nie masz igły za ok 800 zł.

59 minut temu, Audroc napisał:

To napisałem już na początku, proste ramię, nie S, do tego bardzo dobra wkładka MC najlepiej Microline. Kosmiczne kalibrację z kiepskimi wkładkami MM się chowają.

😄

kształt ramienia nie ma znaczenia - to raz.

dwa - tak samo kalibruje się wkładkę mc jak i mm.

dokładność kalibracji jest powiązana , ze szlifem igły nie rodzajem , ceną , czy wuj wie jeszcze czym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Misio38 napisał:

Igłę rowku po odpowiednim ustawieniu obciążenia kładki prowadzi sam rowek

I tu też się mylisz. A JAK igła trzymałaby się w rowku, gdyby nie ramię? CO wymusiło by kąty pod którymi igła jest w rowku w każdej płaszczyźnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, porlick napisał:

I tu też się mylisz. A JAK igła trzymałaby się w rowku, gdyby nie ramię? CO wymusiło by kąty pod którymi igła jest w rowku w każdej płaszczyźnie?

Przecież napisałem: "a ramię ma w tym jak najmniej przeszkadzać." Także nie ma co demonizować tematu ramienia. Tak samo jego sztywności. Przy obciążeniach występujących w takim ramieniu to nawet plastik nie będzie się odkształcał. Te wszystkie grafeny, włókna węglowe nie są dop niczego potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, Misio38 napisał:

Przecież napisałem: "a ramię ma w tym jak najmniej przeszkadzać." Także nie ma co demonizować tematu ramienia. Tak samo jego sztywności. Przy obciążeniach występujących w takim ramieniu to nawet plastik nie będzie się odkształcał. Te wszystkie grafeny, włókna węglowe nie są dop niczego potrzebne.

Niestety trudno się z tym zgodzić. Sztywność ramienia, jak i zdolność tłumienia niepożądanych rezonansów ma spore znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Misio38 napisał:

Przecież napisałem: "a ramię ma w tym jak najmniej przeszkadzać." Także nie ma co demonizować tematu ramienia. Tak samo jego sztywności. Przy obciążeniach występujących w takim ramieniu to nawet plastik nie będzie się odkształcał. Te wszystkie grafeny, włókna węglowe nie są dop niczego potrzebne.

a ile kombinacji ta sama wkladka + różne ramie sluchales w zyciu ? 
ile kombinacji rózne ramiona na tym samym napędzie i odwrotnie? 
po tym co piszesz wnioskuję że niewiele...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że niewiele. Szkoda mi czasu na słuchanie ramion. Wolę posłuchać muzyki, a tej najlepiej słucha się z plików oraz cd. Gramiak tylko rozrywkowo-nostalgicznie.

2 godziny temu, Marcinus napisał:

Sztywność ramienia, jak i zdolność tłumienia niepożądanych rezonansów ma spore znaczenie.

Jakie masz tam amplitudy drgań. Nie trzeba żadnych wyszukanych materiałów by zachować sztywność ramienia. To nie żuraw portowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Misio38 napisał:

Przecież napisałem: "a ramię ma w tym jak najmniej przeszkadzać."

To tak, jakbyś napisał, że w poruszaniu się z miasta A do B szosa wyznacza twoją trasę, a samochód ma ci w tym jak najmniej przeszkadzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w założeniu, że ma się odpowiednio wysokosprawne głośniki stawiam tezę, że im większa ich efektywność to wpływ grania  /w sensie negatywnym/ samego gramofonu zaczyna mieć kluczowe znaczenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Lisor napisał:

... w założeniu, że ma się odpowiednio wysokosprawne głośniki stawiam tezę, że im większa ich efektywność to wpływ grania  /w sensie negatywnym/ samego gramofonu zaczyna mieć kluczowe znaczenie. 

może nie tyle efektywność co ogólnie cały tor.

ramiona słychać nawet na słabszym sprzęcie , znaczy różnice , są lepsze mikrodetale i ogólnie niektóre dźwięki są. 

ale te różnice łatwo "zabić" naprawdę wszystkim od kabla , poprzez pre , wzmacniacz i głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ogólnie  mam na myśli chamskie subtelności😂 samego gramofonu, które wyraźnie zaczyna być słychać wraz ze wzrostem efektywności głośnika. Mogą sprawić, że montownie lepszych wkładek nie będzie miało sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, Lisor napisał:

... ogólnie  mam na myśli chamskie subtelności😂 samego gramofonu, które wyraźnie zaczyna być słychać wraz ze wzrostem efektywności głośnika. Mogą sprawić, że montownie lepszych wkładek nie będzie miało sensu.

Dlatego gramofon musi być dobrze odizolowany od podłoża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lisor napisał:

... ogólnie  mam na myśli chamskie subtelności😂 samego gramofonu....

Chyba tych współczesnych, w których księgowy obciął koszty, zwłaszcza na aspekty związane z tłumieniem drgań.

Mam dwa "salonowe" gramofony- Duala 491 (42 lata) i Lenco L500 (24 l.). Oba mają drgania "gdzieś ", choć w inny sposób z nimi sobie radzą: Dual jest na ciężkiej płycie, separowany od skrzyni na 3ch amortzatorach, a Lenco ma porządne, gumowe nogi i talerz ponad 3 kg, ale cała konstrukcja jest sztywna, na desce. Wyjątek stanowi silnik, wiszący na gumowym oringu. Dziś podobnie skonstruowane ProJect'y wykazują się gorszymi właściwościami, bo nie mają tak ciężkich talerzy i całość jest zbyt lekka, by skutecznie tlumić drgania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20221105_061609.jpg

Dodam, że Dual to full automat, a Lenco to jego totalne przeciwieństwo pod tym względem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, porlick napisał:

Chyba tych współczesnych, w których księgowy obciął koszty, zwłaszcza na aspekty związane z tłumieniem drgań.

Mam dwa "salonowe" gramofony- Duala 491 (42 lata) i Lenco L500 (24 l.). Oba mają drgania "gdzieś ", choć w inny sposób z nimi sobie radzą: Dual jest na ciężkiej płycie, separowany od skrzyni na 3ch amortzatorach, a Lenco ma porządne, gumowe nogi i talerz ponad 3 kg, ale cała konstrukcja jest sztywna, na desce. Wyjątek stanowi silnik, wiszący na gumowym oringu. Dziś podobnie skonstruowane ProJect'y wykazują się gorszymi właściwościami, bo nie mają tak ciężkich talerzy i całość jest zbyt lekka, by skutecznie tlumić drgania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20221105_061609.jpg

Dodam, że Dual to full automat, a Lenco to jego totalne przeciwieństwo pod tym względem. 

No chyba troszeczkę przesadziłeś. Już najtańsze Pro-Jecty np. X2 kosztujący wraz z 2M Silver 5-6kzł waży ponad 10kg. Do tego nowoczesna konstrukcja bijąca na głowę te starocia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wziąć 30-40 letnie gramofony kosztujące wtedy porównywalne pieniądze, to ten ProJect wyglądałby przy nich jak zabawka. Podobnie byłoby z jakością dźwięku (w porównywalnej klasie cenowej).

18 minut temu, Audroc napisał:

Już najtańsze Pro-Jecty np. X2

Doprawdy najtańsze? Te mają talerz z papieru (no niech będzie- mdf) i kosztują poniżej tysiaka. I to by była obecnie konkurencja cenowa dla moich gramofonów, wraz z AT LP120, który byłby na szczycie stawki cenowej. Każdy z nich kosztował mnie sporo mniej kasy, za to trochę przyjemnej pracy w dopieszczaniu szczegółów.

A jaka satysfakcja w odrestaurowaniu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, porlick napisał:

Gdyby wziąć 30-40 letnie gramofony kosztujące wtedy porównywalne pieniądze, to ten ProJect wyglądałby przy nich jak zabawka. Podobnie byłoby z jakością dźwięku (w porównywalnej klasie cenowej).

Doprawdy najtańsze? Te mają talerz z papieru (no niech będzie- mdf) i kosztują poniżej tysiaka. I to by była obecnie konkurencja cenowa dla moich gramofonów, wraz z AT LP120, który byłby na szczycie stawki cenowej. Każdy z nich kosztował mnie sporo mniej kasy, za to trochę przyjemnej pracy w dopieszczaniu szczegółów.

A jaka satysfakcja w odrestaurowaniu!

Nie mam nic do restauracji, chętnie chodzę na golonkę.

A serio - nie udawaj naiwniaka, nowy wspomniany przeze mnie Pro-Ject to ponad 10kg wagi, doskonale cyfrowo trzymane obroty 3/46, piękny 2kg talerz akrylowy, na wyposażeniu bardzo droga wkładka Ortodonta 2M Silver, do tego piękne srebrne kable i wszystko za niewiele ponad 5 kzł. Fakt że Pro-Ject robi jeszcze tańsze graniaki, ale tu na forum nikogo one nie interesują. Tu za kable ludzie więcej płacą...

Podsumowujac- wolę nowe gramofony i płyty. Nic tak nie zagra jak 45 RPM 200g Half Speed z Abbey Road

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
13 minut temu, Audroc napisał:

na wyposażeniu bardzo droga wkładka Ortodonta 2M Silver

Nie wiem czy to prowokacja, z Twojej strony?

Ta wkładka, to najniższy produkt Ortofona. Oczywiście. nie oznacza to, że jest zła, choć to odpowiednik 2m Red (o podobnej jakości i wartości), przeznaczona do sprzedaży wyłącznie z gramofonami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcinus napisał:

Nie wiem czy to prowokacja, z Twojej strony?

Ta wkładka, to najniższy produkt Ortofona. Oczywiście. nie oznacza to, że jest zła, choć to odpowiednik 2m Red (o podobnej jakości i wartości), przeznaczona do sprzedaży wyłącznie z gramofonami.

Tania to jest 2MRed. Jak kiedyś wchodziły te wkładki z tej serii to ludziska w salonach audio wzdychali na myśl o droższych modelach. Podobnie było z Grado, wszystko to jedna linia podobnie jak procesory Intela, tyle że ten który słabiej wyjdzie kosztuje 100 zielonych, a ten który trzyma parametry kosztuje 1000 zielonych.

Ale skoro jesteście tacy zaciekli i złośliwi to ja też bede- te szepty że zdjęć nie trzymają już od lat żadnych parametrów. Obudowa zawilgocona, ramię starodawne do którego sam producent się nie przyznaje (w nowych modelach dokładnie opisywane są wady starszych wersji), a na koniec obroty, które w porównaniu z obecnymi trzymanymi cyfrowo mają się nijak do jakości czy precyzji.

Panowie, akurat w przypadku gramofonu najważniejsze to  prezyzja, technologia i nowoczesna inżynieria. Poczytajcie sobie o nowych Transrotoracj, Thorensach itp. co by było gdyby świat analogowy pozostał przy starodawnych Działach, których już w latach świetności płyty analogowej nikt nie chciał, bo wszyscy woleli doskonałego technologicznie Techniczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
16 minut temu, Audroc napisał:

Tania to jest 2MRed.

Tak samo tania jak Silver.

 

17 minut temu, Audroc napisał:

Ale skoro jesteście tacy zaciekli

Nie jesteśmy, a na pewno ja nie jestem.

 

18 minut temu, Audroc napisał:

Panowie, akurat w przypadku gramofonu najważniejsze to  prezyzja, technologia 

Zgadzam się z tym.

21 minut temu, Audroc napisał:

i nowoczesna inżynieria.

Z tym już niezupełnie się zgadzam.

Jestem posiadaczem dwóch gramofonów Clearaudio, ze średniej i wyższej półki, zakupionych jako nowe. Od paru miesięcy kupuję również używane drapaki, właśnie po to aby mieć porównanie. Od dotychczasowo zakupionych starych gramofonów, to faktycznie posiadane nowe są trochę lepsze. NIestety stosunek ceny do jakości, to przewaga tych starych.

W przyszły weekend dotrze do mnie kultowy model starego Pioneera i obawiam się, że te moje nowe drapaki mogę polegnąć przy nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Audroc napisał:

nowoczesna inżynieria

a ta akurat robi wszystko by nowy gramofon był jak najtańszy w produkcji i jak najdrożej dało się go sprzedać.

Godzinę temu, Audroc napisał:

Thorensach itp.

akurat to , to zły przykład , bo robią go teraz chińczyki .

Godzinę temu, Audroc napisał:

że zdjęć nie trzymają już od lat żadnych parametrów.

po części racja , ale części jest w wuj , a ponowną regulację można zazwyczaj przeprowadzić , zazwyczaj dokręcić trzeba kilka śrubek , a z nowymi nie zawsze.

a zobacz jeszcze  ile talerz do pj-ta kosztuje , a ile do np lenco. Porównaj rodzaj materiałów i myśl techniczną - ja jako inż mechanik powiem ci tylko tyle , że dzisiejsze gramofony to zabawki z papieru (mdf) lub plasticzaki z agd-recyklingu.

popatrz ile kosztuje nowy gramofon z regulacją azymytu i vta , a za ile można dostać używany.

podpowiem ci , że chyba thorens 160 mk1 jest najtańszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzja obrotów? A proszę - oba moje "rzęchy" są w tym celujące. Dual ma napęd DD, Lenco silnik synchroniczny. Podczas pracy stroboskop ani drgnie, obroty są doskonale stabilne również dzięki bardzo ciężkim, wyważanym talerzom. W tamtych czasach księgowi mieli jednak mniej do powiedzenia, jak dziś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy naprawdę uważacie że o jakości świadczy to kiedy karuzelę wyprodukowano?

Jak dzieci, normalnie jak dzieci 😁😜🤪!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie kiedy, a JAK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, porlick napisał:

Nie kiedy, a JAK.

Uff.... To dobrze.

Bo jak się Was czyta bez komentarza to można dojść do mylnych wniosków 😲

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości poszukałem tego ProJecta X2.

Silnik zawieszony jak u mnie w Lenco, też na gumowym oringu. U mnie za stabilizację robi częstotliwość sieci, w X2 jest generator dc/ac, czyli też jest silnik prądu przemiennego. Nigdzie (kilka różnych stron sklepów) nie znalazłem wzmianki o kwarcowej stabilizacji, tylko że jest "elektroniczna". Łożysko zbudowane podobnie- tuleja z brązu, na stalowej osi mam kulkę opierającą się na teflonie. W dodatku u mnie da się w małym zakresie zmienić VTA, bo dno łożyska to nakrętka, która może być przesunięta w pionie w zakresie ok 3-4mm i zakontrowana. 

Na pierwszej fotce X2, na drugiej mój Lenco.

Za to cena 6,5 tysia za coś takiego (X2) wydaje się mocno zawyżona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20221105_222457.jpg

A ten plastikowy talerz, to mi się w ogóle nie podoba. Zarówno wizualnie, jak i technicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.