Skocz do zawartości
IGNORED

Kef LS50 vs LS50 Meta


LeonidK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Piopio napisał:

Tylko na papierze. 

Co masz na myśli? Pytam, ponieważ nie mam pojęcia, jaki te starsze konstrukcje trzymają poziom w stosunku do współczesnych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, LeonidK napisał:

Co masz na myśli? Pytam, ponieważ nie mam pojęcia, jaki te starsze konstrukcje trzymają poziom w stosunku do współczesnych głośników.

Nie kombinuj tylko kup LS50 jak nie możesz sobie pozwolić na Meta. To naprawdę wybitne kolumny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piopio a słyszałeś może coś z B&W? Mnie interesują 707 S2, niestety słyszałem tylko S3 dzięki karygodnej postawie sklepu, a dlaczego to już opisałem w tym wątku 

Podobało mi się wszystko, oprócz sztucznie brzmiącej w akustycznej muzyce, "cienkiej" średnicy. Na pewno było to bardziej dynamiczne, angażujące granie od LS50M z bardzo dobrym basem, ale trudno mi je porównywać, kiedy odsłuchy były w odstępie kilku dni w zupełnie innych salach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LeonidK napisał:

a słyszałeś może coś z B&W?

Owszem słuchałem różnych modeli. Dla mnie niskie B&W grają ostro.  Dopiero od serii 8XX jest bardzo dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2023 o 14:22, Piotr Sonido napisał:

Meta są lepsze grają lepiej. Warto dopłacić.

Ale zaciekawił mnie ten zwrot.

Co oznacza po EQ?

Tak naprawdę to każde kolumny po zmianie equalizera jesteś w stanie doprowadzić do na przykład idealnie prostej linii.

Ale to są pomiary laboratoryjne one nie wskażą ci jak gra dana kolumna.

Mogą być dwa modele o bardzo zbliżonej wypadkowej które brzmią kompletnie inaczej.

Tak jest jak się bierze pod uwagę tylko badania laboratoryjne.

Piotrek 

Pozwolę sobie na drobny wpis o EQ, bo myślę, że warto trochę ten temat rozwinąć. 

EQ, equalizacja kolumny przy pomocy DSP to świetna sprawa, dopóki pamiętamy do kilku rzeczach. 

Po pierwsze korekcja, a nie transformacja. DSP pomaga skorygować aspekty odpowiedzi częstotliwościowej. Wyciąć pik, wygładzić zakres, dodać lub odjąć jakiś tonów. Jednak, musi to być zrobione z głową. Koryguje się niewiele, po 1,2, no może 3dB. 3dB to już dwa razy głośniej. Można szybko przesterować kolumnę lub wzmaka. Albo wejść w zakres pracy głośnika, który już nie jest liniowy. Dotyczy to szczególnie dołu. 

Po drugie, korekcja nie zawsze jest możliwa dla wszystkich źródeł audio, zależy jakiego systemu DSP używamy. Darmowe programy działają na komputerze, ale nie obsłużą gramofonu, czy radia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2023 o 15:48, LeonidK napisał:

Pewnie masz rację, nie pomyślałem o tym, że teoretycznie jest taka możliwość. Wiele osób już mnie przekonuje do Mety i wierzę, że warto dopłacić, tylko obecnie mam lekki problem z budżetem na wzmacniacz, opisałem go w osobnym wątku, w którym odpowiedziałeś. Piotrku, czy słyszałeś te Monitory GX100, ew. GX50 i mógłbyś je jakoś porównać z LS50? Oczywiście trudno w ciemno zgadywać, czy mi to granie podejdzie (a mam kawałek, 75km w jedną stronę), ale na papierze wygląda to ciekawiej - kolumna pozycjonowana wyżej w momencie premiery, mniej wymagająca co do wzmacniacza, pełniejsza w brzmieniu, dzięki czemu odpada zakup suba. Standy gratis. Nie ukrywam, że im taniej tym lepiej, a te Monitory cenowo wychodzą potencjalnie dużo korzystniej. 

Nie patrz na papier bo on wszystko przyjmie.

Ostatnio bardzo popularne jest badanie sprzętu audio w laboratoriach.

Moim prywatnym zdaniem to jest niepokojący trend bo ludzie przestają ufać sobie i swoim oczekiwaniom a zaczynają ufać błędnemu rozumieniu co w audio jest dobre a co nie. 

Wiesz teraz nic mi do tego bo nie pracuje już jako sprzedawca więc niech sobie każdy kupuje to co chcę. Tylko po prostu szkoda że tak się dzieje.

Moim zdaniem Monitor Audio seria GX gra ciekawiej od kefa. przynajmniej dla mnie. To granie wciągające bardziej energiczne z wykopem tak zwane rockowe. Ls50 grają spokojniej bardziej subtelnie delikatnie ale nie nudno w żadnym wypadku.

 

W dniu 22.01.2023 o 22:57, LeonidK napisał:

@Piopio a słyszałeś może coś z B&W? Mnie interesują 707 S2, niestety słyszałem tylko S3 dzięki karygodnej postawie sklepu, a dlaczego to już opisałem w tym wątku 

Podobało mi się wszystko, oprócz sztucznie brzmiącej w akustycznej muzyce, "cienkiej" średnicy. Na pewno było to bardziej dynamiczne, angażujące granie od LS50M z bardzo dobrym basem, ale trudno mi je porównywać, kiedy odsłuchy były w odstępie kilku dni w zupełnie innych salach.

Jeżeli przy krótkim odsłuchu byłeś już w stanie stwierdzić że tak bardzo kuleje średnica i jest sztuczna to uwierz że im dłużej słuchałbyś tych kolumn to byłoby tylko gorzej. 

Ja mam podobne zdanie brzmienie bowersa trzeba po prostu lubić.

20 godzin temu, iFi Audio napisał:

Pozwolę sobie na drobny wpis o EQ, bo myślę, że warto trochę ten temat rozwinąć. 

EQ, equalizacja kolumny przy pomocy DSP to świetna sprawa, dopóki pamiętamy do kilku rzeczach. 

Po pierwsze korekcja, a nie transformacja. DSP pomaga skorygować aspekty odpowiedzi częstotliwościowej. Wyciąć pik, wygładzić zakres, dodać lub odjąć jakiś tonów. Jednak, musi to być zrobione z głową. Koryguje się niewiele, po 1,2, no może 3dB. 3dB to już dwa razy głośniej. Można szybko przesterować kolumnę lub wzmaka. Albo wejść w zakres pracy głośnika, który już nie jest liniowy. Dotyczy to szczególnie dołu. 

Po drugie, korekcja nie zawsze jest możliwa dla wszystkich źródeł audio, zależy jakiego systemu DSP używamy. Darmowe programy działają na komputerze, ale nie obsłużą gramofonu, czy radia. 

Dziękuję za twój wpis uważam za bardzo przydatny.

Mi bardziej chodziło o to że każde kolumny które nawet na wykresach grają inaczej przez equalizer da się wyrównać do innych ale to nie znaczy że będą grały tak samo.

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Sonido masz rację, nowe Goldy grają ciekawiej niż LS50. Z Naimem NAP100 gra bardzo fajnie. Jednak mówiąc z angielska "in the long run" wolę KEFy. Są równiejsze i super sobie radzą w bliskim polu. Jeszcze myślę nad wzmacniaczem, zobaczymy. 

Ludzie często traktują DSP jako receptę na wszystko co złe i niestety tak to nie działa. Szczególnie jeżeli chodzi o korekcję akustyki pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w bliskim polu to fakt tu kef trzyma się kupy. Goldy do klasycznego odsłuchu w stereo. No i grają mniej liniowo. Lubię tak.

Co do dsp całkowicie się z tobą zgadzam. Na sąsiednim forum otworzyłem nawet o tym temat.

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie jak koledzy oceniają kef r3 w stosunku do ls50m?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RobG1974 napisał:

A mam pytanie jak koledzy oceniają kef r3 w stosunku do ls50m?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Ciemniejsze, ciut gorsze wokale, zdecydowanie do większych pomieszczeń, trzeba siedzieć dalej od kolumn niż w przypadku LS50M. 

Zalety to więcej basu, pełniejsze granie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, RobG1974 napisał:

A mam pytanie jak koledzy oceniają kef r3 w stosunku do ls50m?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Moim zdaniem to jest troszeczkę inny produkt w sensie do innego przeznaczenia.

Jak napisał piopio przy modelach R3 zachowujesz raczej klasyczny rozstaw kolumn oraz ich odległość do słuchacza.

Ls50 nadają się do węższych i bliższych odsłuchów.

R3 także do sporych pomieszczeń jak na monitory oczywiście. Ls50 jednak do mniejszych.

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Moim zdaniem to jest troszeczkę inny produkt w sensie do innego przeznaczenia.

Jak napisał piopio przy modelach R3 zachowujesz raczej klasyczny rozstaw kolumn oraz ich odległość do słuchacza.

Ls50 nadają się do węższych i bliższych odsłuchów.

R3 także do sporych pomieszczeń jak na monitory oczywiście. Ls50 jednak do mniejszych.

Piotrek 

LS50 mają fajniejszą przestrzeń. Powiem Wam szczerze, że mi LS50M pasowały nawet na odsłuchu w dużym pomieszczeniu. Ale trzeba przyznać jedno, wybór wzmaka to nie prosta sprawa. No i przy tych kolumnach słychać wszystko już: źródło, kable, etc. Nie ma przebacz 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2023 o 18:09, iFi Audio napisał:

wybór wzmaka to nie prosta sprawa.

Do tego dochodzi się po wielu latach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Do tego dochodzi się po wielu latach. 

Po ilu 🤔

Sorry Panowie. Ale dla mnie to jest totalna bzdura i dorabianie do banalnego hobby, jakim jest audio, jakiejś magicznej otoczki. Ja rozumiem, że synergia, że naturalne granie, że to, że tamto. Tylko jest jeden mały problem. Każdy z nas słucha na innych zestawach. Pytam więc - wg jakiego wzoru dobieracie swoje komponenty, bo z doświadczenia wiem, że dwa zestawy, nawet takie same, w 2 różnych pomieszczeniach grają inaczej. Nie ma zatem mowy o jakiejś powtarzalności. A wszyscy wkoło pieją o barwie instrumentów, namacalności wokali, tymczasem u każdego brzmi to inaczej. Pytam więc "o co do jasnej anielki chodzi" 🙂

Bo mi się wydaje, że tylko o gust i budżet. Żadnej więcej magii w tym nie ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że casami gra coś lepiej a czasami gorzej, a postrzeganie jest subiektywne i wrażliwość też każdy ma inną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gust, pieniądze,  akustyka pomieszczenia,  stan słuchu i wrażliwość na dźwięki. 

Plus rzetelność techniczna sprzętu. 

Reszta to piękna filozofia i religia.  Też miło jak komu daje radość. Szkoda tylko że i stres. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie co my tu wszyscy robimy?

Każdy dopięta według jakieś wzoru. No tak. Więc skąd bierze się tyle postów? 

Wymiana zdań?

Uważam że jest to dziedzina wkoło której można budować właśnie nie banalne hobby. To zależy od podejścia. Jeden będzie zbierał kamyki i jeździł po całej Europie w poszukiwaniu brakującego (znalem kiedyś takiego) a drugi powie "banalne hobby", "to tylko kamyk". 

Fora ogólnie już upadają. Żyją w zasadzie w małych grupach tematycznych już. W audio mają się dobrze. 

Ja tam lubię powymieniac się zdaniami 

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No to w takim razie co my tu wszyscy robimy?

Każdy dopięta według jakieś wzoru. No tak. Więc skąd bierze się tyle postów? 

Wymiana zdań?

Uważam że jest to dziedzina wkoło której można budować właśnie nie banalne hobby. To zależy od podejścia. Jeden będzie zbierał kamyki i jeździł po całej Europie w poszukiwaniu brakującego (znalem kiedyś takiego) a drugi powie "banalne hobby", "to tylko kamyk". 

Fora ogólnie już upadają. Żyją w zasadzie w małych grupach tematycznych już. W audio mają się dobrze. 

Ja tam lubię powymieniac się zdaniami 

Piotrek 

Piotrze, ale ja nie mam nic przeciwko temu hobby. Jeśli ktoś nie traktuje go jak religii to wręcz super, bo wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje, ale pisanie, że dobieranie komponentów audio to jakieś cuda na kiju, wg mnie są trochę przesadzone. Jak wspomnieli koledzy wyżej, każdy z nas ma inną wrażliwość, inne ucho i inne budżety więc każdy dźwięk odbiera inaczej. 

Ps. Ja też nie mam nic przeciwko wymienianiu się zdaniami, i nie zawsze te zdania muszą się zgadzać byle tylko nie wprowadzać niepotrzebnych napięć 😉

Pozdrawiam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no nie to ja tego tak nie traktuję jak religię.

Czy to nadal hobby czy pasja nie wiem tak naprawdę jakie są różnice.

Lubię sobie nadal coś poczytać, posprawdzac nowości. Zrobić tescik. 

Ale wszystko na spokojnie na chłodno. 

Nie sprzedam nerki dla upragnionego dan dagostino. Nie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Nie sprzedam nerki dla upragnionego dan dagostino. Nie 🙂

Nie starczy 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, GT napisał:

A te kolumienki LS50 nie maja troche sztucznie nadmuchanego PRu? Sporo tego na rynku wtornym wraca do obiegu. 

Nie. Są faktycznie znakomite. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, GT napisał:

A te kolumienki LS50 nie maja troche sztucznie nadmuchanego PRu? Sporo tego na rynku wtornym wraca do obiegu. 

Mają rzeczywiście znakomitą średnice z niesamowitą jak na te półkę cenową rozdzielczością, ale trochę brakuje mi w nich powietrza i rozciągnięcia w górze, co jestem w stanie zaakceptować, ale niskiego basu to one niestety nie mają w ogóle, za to ten wyższy jest dobrej jakości. Wkurza mnie takie relatywizowanie w każdej recenzji, że bas jest dobry/świetny/niesamowity jak na taki rozmiar skrzynki. Sorry, ten bas jest po prostu obiektywnie bardzo słabym elementem tych kolumn. BW 707 S2 można lubić lub nie, ale przy jeszcze mniejszym wooferze schodzą gdzieś do 40Hz, właściwie reprodukując każdy dźwięk jaki im się wrzuci w realistycznym zastosowaniu i to w sposób konkretny i wyrazisty. 

Słyszał ktoś może Polk R200? Mierzą się jeszcze neutralniej od LS50 i ten bas wygląda naprawdę nieźle. Jak z rozdzielczością i dynamiką w praktyce? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sobie na drobny wpis o EQ, bo myślę, że warto trochę ten temat rozwinąć. 
EQ, equalizacja kolumny przy pomocy DSP to świetna sprawa, dopóki pamiętamy do kilku rzeczach. 
Po pierwsze korekcja, a nie transformacja. DSP pomaga skorygować aspekty odpowiedzi częstotliwościowej. Wyciąć pik, wygładzić zakres, dodać lub odjąć jakiś tonów. Jednak, musi to być zrobione z głową. Koryguje się niewiele, po 1,2, no może 3dB. 3dB to już dwa razy głośniej. Można szybko przesterować kolumnę lub wzmaka. Albo wejść w zakres pracy głośnika, który już nie jest liniowy. Dotyczy to szczególnie dołu. 
Po drugie, korekcja nie zawsze jest możliwa dla wszystkich źródeł audio, zależy jakiego systemu DSP używamy. Darmowe programy działają na komputerze, ale nie obsłużą gramofonu, czy radia. 


Ja tez mysle ze warto ten temat troche rozwinac, bo powyzsze uwagi moim zdaniem zawieraja zasadnicze bledy: w (powaznej) korekcji sie nie dodaje. W korekcji sie odejmuje .

I to czasami o znacznie wiecej niz 1-3dB

Dlatego ten wspomniany problem przesterowania raczej nie wystepuje.

A to, jakie zrodla sa korygowane, to zalezy od uzytego procesora. Sa tez takie z wejsciem na analogowe zrodla.

BTW.
DSP potrafi korygowac nie tylko „aspekty odpowiedzi czestotliwosciowej“. W zaleznosci od uzytego systemu potrafi tez korygowac „aspekty odpowiedzi czasowej“, czyli faze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można mieć wszystkiego, punktowy dźwięk super ale już time coherence w głośniku z MET robi trochę bałaganu. Lepiej to wychodzi w TAD-ach ale cena zabija

 

p.s. po ile LS-50M można wyrwać z rynku wtórnego? 

W dniu 26.01.2023 o 17:11, Piotr Sonido napisał:

Ls50 nadają się do węższych i bliższych odsłuchów

Fajne też były by do efektów dla kina domowego mz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ASURA napisał:

Nie można mieć wszystkiego, punktowy dźwięk super ale już time coherence w głośniku z MET robi trochę bałaganu.

W sensie? 
Mety nie są koherentne czasowo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Może jak się usiądzie poniżej TW lub lekko pochyli kolumne to względnie będzie.
 

4 minuty temu, ASURA napisał:

Lepiej to wychodzi w TAD-ach ale cena zabija

Porównanie z czapy, bo za TADy można kupić kilkanaście/kilkadziesiąt par LS50 Meta, a i tak KEFy mniej dzwonią. 
Do tego, TADy już wgl nie są jakkolwiek koherentne. 
image.thumb.png.a9ccda15c18308754d3d0a6bb2cd2d9c.png
Tutaj Micro Evolution One.
Elegancko rozjechane.
Jak się człowiek położy na podłodze i pochyli kolumnę to może będzie mieć koherencję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ktore zestawy maja de facto dobra odpowiedz impulsowa

Mozesz je policzyc na palcach dwoch rak

No i do tego jeszcze moje


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LeonidK napisał:

ale trochę brakuje mi w nich powietrza i rozciągnięcia w górze

Wcale im nie brakuje. Raczej Ty wolisz jak jest ostro. Jasne, że nie jest to poziom głośników berylowych. 

 

Godzinę temu, LeonidK napisał:

BW 707 S2 można lubić lub nie

To są ostro grające kolumny. Daleko im do neutralności.

Godzinę temu, LeonidK napisał:

Polk R200

Nie jest to poziom KEF LS50 Meta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, #Szakovsky napisał:

W sensie? 
Mety nie są koherentne czasowo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Może jak się usiądzie poniżej TW lub lekko pochyli kolumne to względnie będzie.
 

Porównanie z czapy, bo za TADy można kupić kilkanaście/kilkadziesiąt par LS50 Meta, a i tak KEFy mniej dzwonią. 
Do tego, TADy już wgl nie są jakkolwiek koherentne. 
image.thumb.png.a9ccda15c18308754d3d0a6bb2cd2d9c.png
Tutaj Micro Evolution One.
Elegancko rozjechane.
Jak się człowiek położy na podłodze i pochyli kolumnę to może będzie mieć koherencję. 

Doprecyzuję wyższe i niższe modele niż TAD-E1 nie są dla mnie jakimś mrocznym przedmiotem pożądania 😉 

 

Nie masz czasem dla TAD-E1 wykresu odpowiedzi impulsowej?

1 godzinę temu, xajas napisał:

Tak, ale ktore zestawy maja de facto dobra odpowiedz impulsowa

Mozesz je policzyc na palcach dwoch rak

No i do tego jeszcze moje emoji3.png

Moje też na dodatek bez DSP no ale budą wolałem walczyć niż dodatkowo coś w tor wsadzać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Piopio napisał:

Wcale im nie brakuje. Raczej Ty wolisz jak jest ostro. Jasne, że nie jest to poziom głośników berylowych. 

 

To są ostro grające kolumny. Daleko im do neutralności.

Nie jest to poziom KEF LS50 Meta.

1. Dlatego napisałem, że mnie brakuje. Zdecydowanie zaliczam się do grupy ludzi, którzy wolą bardziej jasno niż ciemno. Jestem przyzwyczajony do słuchawek Hifimana, Austrian Audio czy Moondrop Blessing 2 z IEM'ów. LS50 są neutralne, dlatego nie uznaję tego za zarzut, bo to porządnie zrobione strojenie. Niemniej, w Kefach ja i znajomy na odsłuchu zwróciliśmy uwagę, że góra jest jakby trochę skompresowana/ściśnięta. Posłuchaj Triangle Comete EZ jak będziesz miał okazję, to najlepsze soprany, jakie słyszałem, nawet biorąc pod uwagę kolumny 2-3 razy droższe. Lekko rozjaśnione, ale ciepłe i szlachetne, nie wyobrażam sobie, żeby mogły kogokolwiek męczyć.

2. Bowersy to efekciarskie kolumny, ja lubiłem zawsze najbardziej neutralne brzmienie, ale przyznaję, że bardzo przyjemnie się ich słuchało i ciągle chodzą mi po głowie. W kwestii basu, separacji, rozdzielczości i napowietrzenia sceny, zostawiają LS50M daleko w tyle, w Kefach na plus naturalna barwa i średnica.

3. Eh, tak myślałem. Pomiary pomiarami, ale pewnie rozdzielczość nie ta. No i okleina w tej cenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.