Skocz do zawartości
IGNORED

dac do ok 50k (nowy lub s/h)


xsnailx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, xsnailx napisał:

Mam osobny preamp - denafrips athena, ale ... założenie było takie by się go pozbyć 🙂  i właśnie mam pomału zamiar go sprzedać. nie zeby byl zly - bo to bardzo neutralny sprzet i dodatkowo mozna go uruchomic w trybie pół-pasywnym z pominieciem selektora (złącze xlr 4) : 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

ale poza ..  dacem nie mam innych źródeł a chce trochę zminimalizować wielkość szafki audio i pozbyć się trochę granitu a konto podkładek.

ja słuchałem tej nagry: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  - ona ma regulacje głośności, ale nie epatuje nowością 😉

Niestety u mnie szczyt budżetu na jaki sobie mogę pozwolić to używany bartok lub nowy esoteric (czyli 5X k zl)

 

Niestety w avalonach nie mam jak do niej sie w latwy sposob dobrac 😉

I jak ta nagra co słuchałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, S0nic napisał:

I jak ta nagra co słuchałeś?

Odsłuchałem Esoteric N-05xd, DCS Bartok i właśnie w/w nagrę w systemie zawierającym końcówkę Karan KA S600 oraz wilson audio sabrina x 🙂 na swoim materiale, zacznę od DCS-a :

Jeśli miał bym określić jakoś bartoka to chirurgiczna precyzja - świetna dynamika, radzi sobie z każdym materiałem (co w sumie nie powinno dziwić) Czuć ze nic nie jest w stanie go zaskoczyć. Bas dobrze kontrolowany i nie wycofany. Góra bardzo detaliczna ale nie jest sucha czy ostra ale niektórych ta precyzja może męczyć - nie jest to też jakieś ciemne granie ale na pewno najbardziej chłodne z całej trójki i nie ma nic wspólnego z ciepłymi kluchami ;). Nie brakowało nic w żadnym zakresie pasma.


Kolejny był esoteric dalej świetna dynamika ale z jakby wygładzoną górą i lekko ocieploną barwą - precyzyjny ale wydaje się mniej chirurgiczny od dcs-a, radził sobie z każdym materiałem  Bas analogicznej jakości jak w DCS Góra bardzo detaliczna ale ocieplona i jakby wyoblona. moim zdaniem bliżej mu barwą w stronę ciepłych przetworników denafripsa czy np. marantza / accuphase.  Czuć japońską szkole brzmienia moim zdaniem. Nie brakowało oczywiście nic w żadnym zakresie pasma ale o ile dcs stawia na kontur to tutaj mamy bardziej muzykalność i ciepło. 

I na koniec Nagra - określ bym ją jako łącząca zalety obu w/w urządzeń i mimo wieku dzielnie potrafiła obronić się przed nowszymi konstrukcjami co tylko może świadczyć o klasie tego przetwornika. Brzmienie precyzyjne, detaliczne jak w dcs, nie wyoblone na górze. Jednak nie brakuje ciepła i muzykalności. Oczywiście nie brakuje nic na skrajach pasma, rezerwa mocy jest i radzi sobie z blastami itp. Niestety ma trochę wad funkcjonalnych - brak streamera, brak triggera i brak wejscia usb. Nie czyta też wszystkich formatów i przy zmianie rozdzielczości / częstotliwości próbkowania słychać delikatny pyk. 

Szkoda ze niestety nie było opcji odsłuchać ich w swoim systemie. Jednak będę próbował do tego doprowadzić.

Co dalej - będę próbował wypożyczyć mcintosha oraz mola mola i o ile musictools ma jakiegoś weissa / lavry / bricasti.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.04.2023 o 12:48, xsnailx napisał:

Odsłuchałem Esoteric N-05xd, DCS Bartok i właśnie w/w nagrę w systemie zawierającym końcówkę Karan KA S600 oraz wilson audio sabrina x 🙂 na swoim materiale, zacznę od DCS-a :

Jeśli miał bym określić jakoś bartoka to chirurgiczna precyzja - świetna dynamika, radzi sobie z każdym materiałem (co w sumie nie powinno dziwić) Czuć ze nic nie jest w stanie go zaskoczyć. Bas dobrze kontrolowany i nie wycofany. Góra bardzo detaliczna ale nie jest sucha czy ostra ale niektórych ta precyzja może męczyć - nie jest to też jakieś ciemne granie ale na pewno najbardziej chłodne z całej trójki i nie ma nic wspólnego z ciepłymi kluchami ;). Nie brakowało nic w żadnym zakresie pasma.


Kolejny był esoteric dalej świetna dynamika ale z jakby wygładzoną górą i lekko ocieploną barwą - precyzyjny ale wydaje się mniej chirurgiczny od dcs-a, radził sobie z każdym materiałem  Bas analogicznej jakości jak w DCS Góra bardzo detaliczna ale ocieplona i jakby wyoblona. moim zdaniem bliżej mu barwą w stronę ciepłych przetworników denafripsa czy np. marantza / accuphase.  Czuć japońską szkole brzmienia moim zdaniem. Nie brakowało oczywiście nic w żadnym zakresie pasma ale o ile dcs stawia na kontur to tutaj mamy bardziej muzykalność i ciepło. 

I na koniec Nagra - określ bym ją jako łącząca zalety obu w/w urządzeń i mimo wieku dzielnie potrafiła obronić się przed nowszymi konstrukcjami co tylko może świadczyć o klasie tego przetwornika. Brzmienie precyzyjne, detaliczne jak w dcs, nie wyoblone na górze. Jednak nie brakuje ciepła i muzykalności. Oczywiście nie brakuje nic na skrajach pasma, rezerwa mocy jest i radzi sobie z blastami itp. Niestety ma trochę wad funkcjonalnych - brak streamera, brak triggera i brak wejscia usb. Nie czyta też wszystkich formatów i przy zmianie rozdzielczości / częstotliwości próbkowania słychać delikatny pyk. 

Szkoda ze niestety nie było opcji odsłuchać ich w swoim systemie. Jednak będę próbował do tego doprowadzić.

Co dalej - będę próbował wypożyczyć mcintosha oraz mola mola i o ile musictools ma jakiegoś weissa / lavry / bricasti.

Nagra grała z jakimś preampem czy regulowałeś głośność bezpośrednio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, S0nic napisał:

Nagra grała z jakimś preampem czy regulowałeś głośność bezpośrednio?

Bezpośrednio, w każdym przypadku 

Jakkolwiek zastanawiam się od wczoraj czy faktycznie pozbyć się pre. Wtedy miał bym jeszcze większy wybór dacow - np meitner czy terminator 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xsnailx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xsnailx napisał:

Bezpośrednio, w każdym przypadku 

Jakkolwiek zastanawiam się czy faktycznie pozbyć się pre. Wtedy miał bym jeszcze większy wybór dacow - np meitner czy terminator 

Meitner MA3 ma regulacje jak coś 🙂

No to jest zasadnicze pytanie. Czy posiadać preamp i dokupić sobie DAC czy za całą kwotę kupić lepszy DAC z regulacją głosności. Mówimy o sytuacji gdzie ma się jakiś budżet. Rozwiązania bezkompromisowe to inny temat 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, S0nic napisał:

Meitner MA3 ma regulacje jak coś 🙂

No to jest zasadnicze pytanie. Czy posiadać preamp i dokupić sobie DAC czy za całą kwotę kupić lepszy DAC z regulacją głosności. Mówimy o sytuacji gdzie ma się jakiś budżet. Rozwiązania bezkompromisowe to inny temat 😉

Poprostu wg ostatnich danych od małżonki 🙂 sprzedaż preampa u mnie nie spowoduje by budżet wyskoczył ponad te ~50k i stąd te rozważania 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xsnailx napisał:

Poprostu wg ostatnich danych od małżonki 🙂 sprzedaż preampa u mnie nie spowoduje by budżet wyskoczył ponad te ~50k i stąd te rozważania 

Rozumiem, ale wiesz o co mi chodzi 😉

50 koła to i tak spora kwota 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, S0nic napisał:

Rozumiem, ale wiesz o co mi chodzi 😉

50 koła to i tak spora kwota 😉

Jasne 🙂  - ja poprostu bede sobie dalej wg planu podażal. A szanowna małżonka stwierdziła po ostatnich odsłuchach ze poczynajac od dzis bedzie porownywac filtry w okto-stereo - co dzien inne ustawienie. Az sam jestem ciekaw co jej z tego wjdzie bo ja ustawiłem kiedyś "fast rolloff, minimum-phase" i tak zostawilem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xsnailx napisał:

Jasne 🙂  - ja poprostu bede sobie dalej wg planu podażal. A szanowna małżonka stwierdziła po ostatnich odsłuchach ze poczynajac od dzis bedzie porownywac filtry w okto-stereo - co dzien inne ustawienie. Az sam jestem ciekaw co jej z tego wjdzie bo ja ustawiłem kiedyś "fast rolloff, minimum-phase" i tak zostawilem

Co to za filtry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, S0nic napisał:

Co to za filtry?

Chodzi o filtry FIR  w przetworniku  które można zmieniać w menu urządzenia. dla dsd ustawia się tam wysokość odcięcia filtra low-pass 50-70 khz a dla pcm mamy parę ustawień:

  • FRLP (fast roll-off, linear phase)
  • SRLP (slow roll-off, linear phase
  • FRMP (fast roll-off, minimum phase)
  • SRMP (slow roll-off, minimum phase)
  • AFRLP (apodizing, fast roll-off, linear phase)
  • HFRMP (hybrid, fast roll-off, minimum phase)
  • BW (brickwall filter)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

notabene po odsłuchach uważam w/w recenzje za troche nazbyt optymistyczna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xsnailx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xsnailx napisał:

Chodzi o filtry FIR  w przetworniku  które można zmieniać w menu urządzenia. dla dsd ustawia się tam wysokość odcięcia filtra low-pass 50-70 khz a dla pcm mamy parę ustawień:

  • FRLP (fast roll-off, linear phase)
  • SRLP (slow roll-off, linear phase
  • FRMP (fast roll-off, minimum phase)
  • SRMP (slow roll-off, minimum phase)
  • AFRLP (apodizing, fast roll-off, linear phase)
  • HFRMP (hybrid, fast roll-off, minimum phase)
  • BW (brickwall filter)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

notabene po odsłuchach uważam w/w recenzje za troche nazbyt optymistyczna. 

HFRMP (hybrid, fast roll-off, minimum phase)

Ten sobie od razu ustawcie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, pantagruel napisał:

Poproszę i kilka słów o tym okto, np. też w zestawieniu z spl. Jest dystrybucja w Polsce? jaka obecnie cena?

Z dystrybucja w polsce kiepsko, producent sprzedaje bezposrednio na stronie ale ma problem z wyrobieniem sie i trzeba pilnowac, kiedy pojawi sie partia: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   ja na moj czekalem okolo roku. 

Dac jest o tyle ciekawy ze ma wyjscie odrazu na 2 koncowki i 2 wejscia usb oraz regulacje glosnosci. Mozna miec tez wbudowany rasbery pi jako streamer (ktory wtedy korzysta z zasilania liniowego w dacu). ogolnie w srodku panuje niemiecki ordnung jak w avm. Wykonanie świetne - obudowa cała aluminiowa (niestety galka to plastik). wyswietlacz tez bardzo ladny.  moim zdaniem - bardzo uczciwie wyceniony. w tej cenie (~1400eur ) to napewno lepszy wybór niz toppingi, lks-y itp.

Dobra dynamika jednak nie jest tak energetyczny jak spl, radzi sobie z każdym materiałem, ma rezerwę prądu jednak nie taka jak spl. Bas dobrze kontrolowany i nie wycofany. Góra nie jest sucha czy ostra,detale oddane bardzo dobrze - mozna powiedziec ze gra bardzo rownomiernie, neutralnie ale lekko beznamietnie. Nie jest po cieplej stronie mocy ale tez nie jest ciemny czy zimny w odbiorze. scena praktycznie chyba najszersza z tych dacy ktore sluchalem -  te cechy których mi brakuje w okto w porowaniu z spl-em to wlasnie ta energia, okto jest precyzyjne i dokladne z fenomenalna wrecz scena.

po zmianie filtra z ciekawosci porownam go z leciwym streamerem marantza na-11s1 (kosc burr browana + hdam)  w oczekiwaniu na kolejne dace do odsluchu (ale to w czwartek najwczesniej) 

 

5 godzin temu, EMiL napisał:

HFRMP (hybrid, fast roll-off, minimum phase)

Ten sobie od razu ustawcie;)

Ok 🙂 ustawione - ja na spokojnie w czwartek bede cos sluchal. a moja jutro

W dniu 31.01.2023 o 19:42, p0is0n napisał:

Niestety nie znam nizszych denafripsow, ale mi terminator tez nie lezal, co oczywiscie niczego nie oznacza.

A tak z ciekawosci co w nim ci nielezalo ? w jakim zestawieniu i w jakiej wersji go sluchales?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy słuchałeś Aurender, A15 ma wyjście bezpośrednio na końcówki, charakterystyka może przypaść ci do gustu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, xsnailx napisał:

Z dystrybucja w polsce kiepsko, producent sprzedaje bezposrednio na stronie ale ma problem z wyrobieniem sie i trzeba pilnowac, kiedy pojawi sie partia: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   ja na moj czekalem okolo roku. 

Dac jest o tyle ciekawy ze ma wyjscie odrazu na 2 koncowki i 2 wejscia usb oraz regulacje glosnosci. Mozna miec tez wbudowany rasbery pi jako streamer (ktory wtedy korzysta z zasilania liniowego w dacu). ogolnie w srodku panuje niemiecki ordnung jak w avm. Wykonanie świetne - obudowa cała aluminiowa (niestety galka to plastik). wyswietlacz tez bardzo ladny.  moim zdaniem - bardzo uczciwie wyceniony. w tej cenie (~1400eur ) to napewno lepszy wybór niz toppingi, lks-y itp.

Dobra dynamika jednak nie jest tak energetyczny jak spl, radzi sobie z każdym materiałem, ma rezerwę prądu jednak nie taka jak spl. Bas dobrze kontrolowany i nie wycofany. Góra nie jest sucha czy ostra,detale oddane bardzo dobrze - mozna powiedziec ze gra bardzo rownomiernie, neutralnie ale lekko beznamietnie. Nie jest po cieplej stronie mocy ale tez nie jest ciemny czy zimny w odbiorze. scena praktycznie chyba najszersza z tych dacy ktore sluchalem -  te cechy których mi brakuje w okto w porowaniu z spl-em to wlasnie ta energia, okto jest precyzyjne i dokladne z fenomenalna wrecz scena.

po zmianie filtra z ciekawosci porownam go z leciwym streamerem marantza na-11s1 (kosc burr browana + hdam)  w oczekiwaniu na kolejne dace do odsluchu (ale to w czwartek najwczesniej) 

 

Ok 🙂 ustawione - ja na spokojnie w czwartek bede cos sluchal. a moja jutro

A tak z ciekawosci co w nim ci nielezalo ? w jakim zestawieniu i w jakiej wersji go sluchales?

Ze swojej strony polecam jeszcze polskiego Lampizatora. Mają fajną, analogowa regulację głośności, serwis działa wzorowo w razie czego. GG/Big7 bardzo angażujące brzmienie, rewelacyjna barwa, reszta na baaardzo wysokim poziomie. Trochę taniej golden Atlantic (dużo tańsze lampy) bardziej równy ale nie ma już takiej barwy co lampy DHT na wyjściu. Nadal "analogowe", lekko podbarwione brzmienie. Może się podobać jeżeli ktoś nie lubi suchotnikow.

 

Powiem szczerze, że gdyby te lampy DHT jak np.  PX4 były dostępne w normalnych cenach to nie szukałabym nic innego, miałem w domu Big7 na 300b i już wtedy grało to świetnie 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Nie pamiętam czy słuchałeś Aurender, A15 ma wyjście bezpośrednio na końcówki, charakterystyka może przypaść ci do gustu

Nie słuchałem, spróbuje odsłuchać - dzięki 🙂

24 minuty temu, S0nic napisał:

Ze swojej strony polecam jeszcze polskiego Lampizatora. Mają fajną, analogowa regulację głośności, serwis działa wzorowo w razie czego. GG/Big7 bardzo angażujące brzmienie, rewelacyjna barwa, reszta na baaardzo wysokim poziomie. Trochę taniej golden Atlantic (dużo tańsze lampy) bardziej równy ale nie ma już takiej barwy co lampy DHT na wyjściu. Nadal "analogowe", lekko podbarwione brzmienie. Może się podobać jeżeli ktoś nie lubi suchotnikow.

 

Powiem szczerze, że gdyby te lampy DHT jak np.  PX4 były dostępne w normalnych cenach to nie szukałabym nic innego, miałem w domu Big7 na 300b i już wtedy grało to świetnie 😉

 

 widzisz ja się mimo wszystko tych lamp obawiam w kontekście konieczności ich wymiany. zwłaszcza ze moja użytkuje audio praktycznie co dziennie po 6-7h w trakcie home office-u. Napisz proszę jak pamiętasz co cię denerwowało w tym terminatorze 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xsnailx napisał:

Nie słuchałem, spróbuje odsłuchać - dzięki 🙂

 widzisz ja się mimo wszystko tych lamp obawiam w kontekście konieczności ich wymiany. zwłaszcza ze moja użytkuje audio praktycznie co dziennie po 6-7h w trakcie home office-u. Napisz proszę jak pamiętasz co cię denerwowało w tym terminatorze 😉

Hehe w Lampizatorze 😉


Mając Golden Gate na lampach PX4 już nic nie denerwuje. Tam wszystko będzie jak trzeba z absolutnie muzykalnym, ciepłym, ORGANICZNYM, brzmieniem. Jedyny problem to lampy. Są drogie i trzeba je wymieniać co jakiś czas w zależności od sluchania. Tak jak mówię jakby lampy były tańsze, nie podpytywałbym tutaj 😉

Słuchałem tych lamp PX4 w Lampizatorze Pacyfiku, Golden Gate troche mniej wyczynowy. Jak znajde chwilę to podjadę do kolegi Bartka do Warszawy, on ma w tym momencie GG i Pacyfika, 2 kpl lamp to sobie na spokojnie porównam.


Z 300B też fajnie sobie to pogrywa ale teraz z perspektywy czasy uważam, że takie zwykłe lampki 300B (nie specjalnie KR audio) trochę za bardzo pogrubiają bas i trza iść w PX4. Są one ogólnie polecane przez użytkowników lampizatorów. Ludzie sobie chwalą, nie trzeba kombinować z poszukiwaniami ale jest niestety drogo : /


Atlantic jest dobrym rozwiązaniem które mam w domu. Jest sporo tańszy, kpl lamp kosztuje 400zł i pograją spokojnie 2 lata. Słuchając mniej to i z 5 lat da rade pewnie.

Mój DAC jest zbalansowany i ma regulacje głośności analogową. Mam problem bo ciężko w normalnych pieniądzach znaleźć coś lepszego a i kupiłem go bardzo okazyjnie 🙂

 

Przekopując się przez internet wpadłem jeszcze na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Absolutnie nie wiem jak to gra, podsyłam tylko jako opcję, firma TAD zawsze mi się kojarzyła dobrze, chociaż na targach nigdy brzmienie mnie jakoś specjalnie nie jarało 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2023 o 09:19, S0nic napisał:

 

Przekopując się przez internet wpadłem jeszcze na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Absolutnie nie wiem jak to gra, podsyłam tylko jako opcję, firma TAD zawsze mi się kojarzyła dobrze, chociaż na targach nigdy brzmienie mnie jakoś specjalnie nie jarało 🙂

Postaram sie go jakos obczaic (TAD-a)

Dotarł dac Muzg-a, bede go przez weekend odsłuchiwał. Zbudowany pancernie. Tego jak nalezy zrobic gałkę to panowie z okto mogli by się od Muzg-a uczyc. Od strony uzytkowej bardzo fajnie ze mozna sterowac jasnoscia podswietlania przycisku power i wyswietlacza - niezaleznie 🙂 mala rzecz a cieszy.

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 12.04.2023 o 09:19, S0nic napisał:

Słuchałem tych lamp PX4 w Lampizatorze Pacyfiku,

Jakiej produkcji te PX4?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, xsnailx napisał:

Tego jak nalezy zrobic gałkę to panowie z okto mogli by się od Muzg-a uczyc.

Bez przesady, to zwykła gałka z Ali ale faktycznie, bardzo dobrze wykonana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taką samą we wzmacniaczu. 

IMG_20230415_113036.thumb.jpg.3da149c4ba5ea3d545a6afbd64e8f2d8.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szpakowski napisał:

Bez przesady, to zwykła gałka z Ali ale faktycznie, bardzo dobrze wykonana.

 

Mam taką samą we wzmacniaczu. 

 

Tylko w okto jest poprostu delikatnie mówiąc średnio fajny plastik i to jest przykład moim zdaniem na dziadowskie oszczędności. Koszt mały a efekt duży. Tak samo np nóżki w urządzeniach robią różnice a suma sumarum dla producentów nie stanowią dużego kosztu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xsnailx napisał:

Tylko w okto jest poprostu delikatnie mówiąc średnio fajny plastik i to jest przykład moim zdaniem na dziadowskie oszczędności. Koszt mały a efekt duży. Tak samo np nóżki w urządzeniach robią różnice a suma sumarum dla producentów nie stanowią dużego kosztu 

Faktycznie to nie są duże koszty a efekt finalny jest pod względem wizualnym dosyć istotny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Seyv napisał:

Jakiej produkcji te PX4?

KR

3 godziny temu, xsnailx napisał:

Postaram sie go jakos obczaic (TAD-a)

Dotarł dac Muzg-a, bede go przez weekend odsłuchiwał. Zbudowany pancernie. Tego jak nalezy zrobic gałkę to panowie z okto mogli by się od Muzg-a uczyc. Od strony uzytkowej bardzo fajnie ze mozna sterowac jasnoscia podswietlania przycisku power i wyswietlacza - niezaleznie 🙂 mala rzecz a cieszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzg fajny, słuchałem u siebie przez chwilę, bardzo równe, dokładne brzmienie, nie dodaje raczej takiej barwy jak lampizator 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, xsnailx napisał:

Postaram sie go jakos obczaic (TAD-a)

Dotarł dac Muzg-a, bede go przez weekend odsłuchiwał. Zbudowany pancernie. Tego jak nalezy zrobic gałkę to panowie z okto mogli by się od Muzg-a uczyc. Od strony uzytkowej bardzo fajnie ze mozna sterowac jasnoscia podswietlania przycisku power i wyswietlacza - niezaleznie 🙂 mala rzecz a cieszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu dziwny temat, niskie ceny używek. Wersja bez regulacji. Mógłbyś zostawić sobie preamp 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co ciekawe wersja z regulacją już w normalnych cenach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

@sly30 Sylwek zachwalał bardzo tego DAC.

To jest chyba wyższy poziom niż wszystkie wcześniejsze urządzenia o których rozmawialiśmy 😉 (może poza tuba DAC nagry)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, S0nic napisał:

 

Tu dziwny temat, niskie ceny używek. Wersja bez regulacji. Mógłbyś zostawić sobie preamp 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co ciekawe wersja z regulacją już w normalnych cenach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

@sly30 Sylwek zachwalał bardzo tego DAC.

To jest chyba wyższy poziom niż wszystkie wcześniejsze urządzenia o których rozmawialiśmy 😉 (może poza tuba DAC nagry)

3 i 4 ogłoszenie to jakieś podejrzane jest... Te same foto 🙂 ale dobre znalezisko, To by mi pasowało,  do tych ~12k eu bym się nagiął ale muszę to sobie zweryfikować na spokojnie po weekendzie. Jak na razie to nawet nie miałem dziś czasu by muzga pomęczyć 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xsnailx napisał:

3 i 4 ogłoszenie to jakieś podejrzane jest... Te same foto 🙂 ale dobre znalezisko, To by mi pasowało,  do tych ~12k eu bym się nagiął ale muszę to sobie zweryfikować na spokojnie po weekendzie. Jak na razie to nawet nie miałem dziś czasu by muzga pomęczyć 😞

Jasna sprawa, jak coś ciekawego znajduje to po prostu Ci wrzucam 😉

Sam też długoterminowo zastanawiam się na spokojnie na co mógłbym wymienić w dalekiej przyszłości swojego golden atlantica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze po drodze dziś na treningu się zastanawialem jak odsłuchać soul note d2 (ten wyższy model) i terminatora u siebie bo np. na stronie 4hifi nie widzę info o możliwości odsłuchu. Trzeba będzie dzwonić. Na sprzedaż pre przestaje pomału tez przestaje mieć ciśnienie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xsnailx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, xsnailx napisał:

Ja jeszcze po drodze dziś na treningu się zastanawialem jak odsłuchać soul note d2 (ten wyższy model) i terminatora u siebie bo np. na stronie 4hifi nie widzę info o możliwości odsłuchu. Trzeba będzie dzwonić. Na sprzedaż pre przestaje pomału tez przestaje mieć ciśnienie. 

 

jeszcze mi się teraz przypomniało, kolega Paweł z Warszawy kupił nówkę aries cerat helene, z tego co pisał to zadowolony, coś koło 12k euro płacił jak mnie pamięć nie myli, kupował od dystrybutora z DE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, S0nic napisał:

 

jeszcze mi się teraz przypomniało, kolega Paweł z Warszawy kupił nówkę aries cerat helene, z tego co pisał to zadowolony, coś koło 12k euro płacił jak mnie pamięć nie myli, kupował od dystrybutora z DE

Tylko on na lampach 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xsnailx napisał:

Tylko on na lampach 🙂

Ojtam, ojtam, trzy małe lampki 🙂 . I pewnie dlatego fajnie gra.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2713339-31675c20-new-aries-cerat-helene-

IMG_5616.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.