Skocz do zawartości
IGNORED

Kochamy streaming, ale....


MacP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Klimkr napisał:

Pomiędzy iPhonem/iPadem i Macbookiem przy korzystaniu z Airplay 2 jest AAC 256...

Dzięki bardzo. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Majmaj. napisał:

Dzięki temu wszystkiemu odkryłem tą fajna apke VRadio

Ma bardzo przydatną funkcję programowania nagrań audycji. Interesujące mnie audycje mam wpisane w harmonogram nagrań. Jeśli z jakiegoś powodu nie mogę słuchać audycji na żywo, to w wolnej chwili odsłuchuję ją z nagrania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kwestii wykorzystania UPNP do słuchania serwisów to pojawiła się nowa aplikacja na IOS zrobiona przez jPlay. Ciekawe, że jej celem nie jest używanie iPhone czy iPada jako transportu to DAC(można to robić na siłę ale działa słabo - zwłaszcza z plikami z sieci lokalnej). Ma to być aplikacja zamieniająca urządzenie mobilne w pełnowartościowy transport sieciowy.
Wziąłem sobie wersję próbną i wygląda to całkiem spoko. Apka zapewnia pełną integrację własnej biblioteki z Tidalem lub Qobuzem. Oferuje dodatkowo funkcje radia a la Roon(choć działa oddzielnie dla plików własnych i muzyki z Tidala/Qobuza), pozwala tworzyć wspólne playlisty, łyka hiresy i MQA. Gra - jak na apkę tego typu - całkiem nieźle.

Wada jest tylko jedna - za to fundamentalna. Cena.
250 zeta… za rok.

Nie wiem dla kogo ma być ten produkt. Wydaje się ciekawą propozycją dla użytkowników skazanych na Heosa, DTS Play-Fi, Bubble czy MConnect . Ale oni raczej nie będą skłonni wydawać sporej sumki na apkę do smartfona. Porównałem wpływ na brzmienie z natywnym softem mojego Arcama - i ten drugi wypada jednoznacznie lepiej. Również pliki stremowane po Wifi z laptopa przy pomocy starszej wersji Audirvāny wydają się mieć przewagę. Nowa Audirvāna Studio kosztuje raptem 70 zeta więcej i gra lepiej niż stara.

Nawet opcja, że wykorzystujemy apkę jako pilota do instalacji PC opartej na jPlay wydaje się słabym pomysłem - bo urządzenie mobilne będzie ograniczać jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, dzarro said:

Ma to być aplikacja zamieniająca urządzenie mobilne w pełnowartościowy transport sieciowy.
Wziąłem sobie wersję próbną i wygląda to całkiem spoko. Apka zapewnia pełną integrację własnej biblioteki z Tidalem lub Qobuzem. Oferuje dodatkowo funkcje radia a la Roon(choć działa oddzielnie dla plików własnych i muzyki z Tidala/Qobuza), pozwala tworzyć wspólne playlisty, łyka hiresy i MQA. Gra - jak na apkę tego typu - całkiem nieźle.

To nie jest zaden transport i niczego nie łyka. To UPnP control point. Czyli aplikacja sterujaca.
Potrzebuje serwera UPnP jako źródła plikow lokalnych. Potrzebuje renderera UPnP jako wyjścia dzwięku.
JPlay iOS tylko i wyłącznie zarządza odwarzaniem muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maxijazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To nie jest zaden transport i niczego nie łyka. To UPnP control point. Czyli aplikacja sterujaca.
Potrzebuje serwera UPnP jako źródła plikow lokalnych. Potrzebuje renderera UPnP jako wyjścia dzwięku.
JPlay iOS tylko i wyłącznie zarządza odwarzaniem muzyki.

Kiedy masz Roon Core albo Audirvanę ma kompie możesz odpalić muzykę bez apki sterującej - oba są zarówno serwerem jak i transportem a streamer jest tylko endpointem. Na moim Soundgenicu mogę odpalić muzykę przez apkę Fidata i potem ją wyłączyć. Jeśli chcę używać Soundgenica jako „pasywny” serwer Upnp - to mogę odpalić Muzę pilotem bezpośrednio z Arcama albo z apki MusicLife i potem ją wyłączyć. Na tym jPlayu to nie działa - wyłączysz apkę - utwór do końca zagra, reszta kolejki nie. Zresztą mogę zrobić przy pomocy tego jPlays odtwarzacz z IPhone, który gra wtedy samodzielnie - z apką sterującą do Roona czy Audirvany tego nie zrobisz. Dlatego MConnect lub Bubble to protezy - chyba, że używasz Bubble w środowisku OpenHome albo MConnect Control z odpowiednim hardwarem od producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, dzarro said:

Na tym jPlayu to nie działa - wyłączysz apkę - utwór do końca zagra, reszta kolejki nie.

Dlatego bo jest to control point UPnP. 
Apka musi pracować cały czas. Monitoruje prace renderera UPNP. I jak kończy się  poprzedni utwór to wysyła do renderera URL następnego utworu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dlatego bo jest to control point UPnP. 
Apka musi pracować cały czas. Monitoruje prace renderera UPNP. I jak kończy się  poprzedni utwór to wysyła do renderera URL następnego utworu.

OK - dlatego ma wpływ na brzmienie. Określenie „transport” to skrót myślowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pojawił się Apple Music Classical.

Aplikacja na razie mocno okrojona, tylko po angielsku, nie ma wersji na iPada. Ale tagowanie jakby lepsze, czasami jest też nudnawy opis. No i te same problemy z odtwarzaniem w lepszej jakości co z AM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę że szybko wprowadzą obsługę pozostałych urządzeń Apple (iPad czy MacBook).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Klimkr napisał:

No i pojawił się Apple Music Classical.

Jakie wartości sygnału są przesyłane z iPhona do DACa przez BT?

Pokazuje 44,1 kHz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Apple Classical wypada słabo. Liczyłem, że będą jakieś fajne algorytmy wyszukiwania nowej muzyki zrobione pod klasykę. A tu w ogóle ich nie ma - czyli nawet Idagio wypada lepiej pod tym względem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakie wartości sygnału są przesyłane z iPhona do DACa przez BT?
Pokazuje 44,1 kHz. 

iPhone nie wspiera żadnych „gęstych” kodeków BT - czyli max to pewnie 256-320 kbs. W ekosystemie Apple bitrate kodeka AAC wzrasta do bodaj 380 kbs - czyli trochę lepiej niż AptX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, dzarro napisał:

Jak dla mnie to Apple Classical wypada słabo. Liczyłem, że będą jakieś fajne algorytmy wyszukiwania nowej muzyki zrobione pod klasykę. A tu w ogóle ich nie ma - czyli nawet Idagio wypada lepiej pod tym względem.

Wyszukiwanie jest zrobione całkiem nieźle. Można szukać kompozytora, okresu (np. barok) lub rodzaju muzyki, dyrygenta, orkiestry, solisty, zespołu czy chóru. Można szukać też konkretnego instrumentu lub głosu (np. tenor). Po wyszukaniu np. baroku pokazują się kompozytorzy, najbardziej znane utwory, najnowsze wykonania, często opatrzone opisem (czysty tekst). W sumie informacji jest dużo, niestety po angielsku no i na małym ekraniku iPhone wiele nie widać.

Jest też dużo różnych playlist, ale nie ma (na razie?) takich spersonalizowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, dzarro napisał:

W ekosystemie Apple bitrate kodeka AAC wzrasta do bodaj 380 kbs - czyli trochę lepiej niż AptX.

Apt-X ma 576 kbit/s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym Apple Classical od razu czuć „ducha czasów”. W zakładce Composer Essientials co najmniej 1/4 playlist dotyczy kompozytorek, za to nie ma np. Berga,Faure, Prokofiewa i Szostakowicza. Nie ma Gustawa Holsta(OK - twórca jednego przeboju) za to jest Imogen Holst. Nasza Bacewicz się nie załapała - bo parytet narodowy wyczerpali Chopin i Szymanowski. Nie wiem tylko czy Karolek nie dostał „dzikiej karty” za orientację. Oczywiście nie zabrakło „klasyków” w stylu Frahma i Richtera. Widać, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Naszego Góreckiego nie ma - choć utorował drogę tym wszystkim Rubikom. Nawet nie ma Morricone i Nymana a przecież ich muza przy tym badziewiu Frahma to sztuka przez duże S.

PS. Na szczęście jest John Williams 🥹

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dzarro napisał:

W tym Apple Classical od razu czuć „ducha czasów”. W zakładce Composer Essientials co najmniej 1/4 playlist dotyczy kompozytorek, za to nie ma np. Berga,Faure, Prokofiewa i Szostakowicza. Nie ma Gustawa Holsta(OK - twórca jednego przeboju) za to jest Imogen Holst. Nasza Bacewicz się nie załapała - bo parytet narodowy wyczerpali Chopin i Szymanowski. Nie wiem tylko czy Karolek nie dostał „dzikiej karty” za orientację. Oczywiście nie zabrakło „klasyków” w stylu Frahma i Richtera. Widać, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Naszego Góreckiego nie ma - choć utorował drogę tym wszystkim Rubikom. Nawet nie ma Morricone i Nymana a przecież ich muza przy tym badziewiu Frahma to sztuka przez duże S.

PS. Na szczęście jest John Williams 🥹

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) emoji23.pngemoji1787.png

Nie ma Szostakowicza, ale jest jakiś Dmitri Shostakovich. Faure też jest, Bacewicz na liście kompozytorów nie znalazłem, ale w wyszukiwarce już tak. Nie jest chyba tak źle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie ma Szostakowicza, ale jest jakiś Dmitri Shostakovich. Faure też jest, Bacewicz na liście kompozytorów nie znalazłem, ale w wyszukiwarce już tak. Nie jest chyba tak źle...

Oczywiście, że są - mi chodziło o selekcję Essentials dla „świeżaków”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dzarro napisał:


Oczywiście, że są - mi chodziło o selekcję Essentials dla „świeżaków”.

No tak, sorki przeoczyłem.

Patrząc na listę ulubionych automatycznie zaimportowaną do Classical  z Muzyki też pomyślałem, że sporo brakuje. Chyba nie wszystkie albumy są otagowane i te się nie zaimportowały. Co ciekawe, te nie zaimportowane albumy, są w Classical -  widocznie tagi zostały przejęte z Primephonic, ale podział na "klasykę" został zrobiony przez Apple.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testując tę apkę jPlaya zauważyłem, że bardzo fajnie działa radio w Qobuzie w klasyce. To chyba import ustawień z firmowej apki Qobuza i zasługa bardziej złożonego targowania w tym serwisie. Zresztą radio z klasyki w zwykłym Apple Music też jest całkiem spoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o apkach, to moją ulubioną do audio jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Jest prosta, ładna, funkcjonalna, stabilna, ma parę ciekawych funkcji (potrafi np. wymusić grę gapless na chromecaście), ma też radio. Niestety, w odróżnieniu od MConnect czy BubbleUPNP nie integruje sieciowego streamingu. Żałuję że nie ma chyba nic podobnego na Apple, większość znanych mi aplikacji do UPNP nie umywa się do tej.

unnamed.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach używania muszę stwierdzić, że ten jPlay to jednak inna jakość. Można tak dostosować ustawienia, że dźwięk nie odstaje od konfiguracji bez „Control point” - opcje zarządzania biblioteką są bardzo fajne. Generalnie w zakresie funkcji, których potrzebuję jest to opcja prostsza i bardziej intuicyjna niż Roon lub Audirvāna. Na razie nie wykupię - bo w zakresie własnych plików apka Fidata, której używam, też jest dobra - jPlay jest wygodniejszy w tworzeniu playlist ale Fidata jest za darmo. Niestety, z jPlayem jest ten sam problem co z konkurentami - żeby to miało sens trzeba kupić abonament Qobuza (Tidal jednak gra dziwnie). Wtedy już wychodzi około tysiaka rocznie. Za Deezera Family płacę 15 zeta miesięcznie - a gra minimalnie gorzej od Qobuza, przeskok jest praktycznie bezbolesny. 1000 zeta to sporo kasy. Wiosna idzie - tysiak przyda się na inne cele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Odgrzewając wątek - Apple Classical pojawił się w wersji na Androida - nie jest autonomiczna, "podczepia się" jak podzbiór pod Apple Music, które też trzeba abonować, ale za 20 zł/mies na pewno warto. Poza omawianymi już ograniczeniami jakości streamingu. Niestety, wciąż nie obsługuje Chromecasta (co dziwaczne, w końcu to tylko dodatkowy interfejs już istniejącej aplikacji - zakładam, że to wina przeciągającej się certyfikacji Google'a, który wymyślił niezły i bardzo rozpowszechniony standard, a potem go olał), ale pewnie kiedyś to dodadzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Na poniższej stronie można bez problemu dołączyć do programu wczesnego dostępu do Tidal i potestować wersję beta Hi-Res FLAC zarówno na iOS jak i na Androida.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Th5f4yS.jpg

1qAwj2h.png

QSQXD9X.png

YZ1fu0J.png

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Tal napisał:

Na poniższej stronie można bez problemu dołączyć do programu wczesnego dostępu do Tidal i potestować wersję beta Hi-Res FLAC zarówno na iOS jak i na Androida.

 

 

 

 

 

 

Rozumiem, że to są zrzuty z Twojego iPhona? w którym bez problemu można dołączyć się do programu testowania, a dodatkowe możliwości pojawiają się natychmiast po w wyrażeniu chęci testowania.

Niestety na Androidzie czekam już dwa tygodnie na uzyskanie dostępu do wersji beta. Dzieje się tak dlatego, że nie wystarczy samo przystąpienie do programu beta, a dodatkowe opcje pojawią się dopiero przy następnej aktualizacji programu. 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to zrzuty z mojego iPhone'a. Szkoda bo w takim razie słabo to trochę rozwiązane jest na Androidzie.

HkbFGv1.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Tal napisał:

Tak to zrzuty z mojego iPhone'a. Szkoda bo w takim razie słabo to trochę rozwiązane jest na Androidzie.

 

Dzięki. Jak pojawi się soft beta na Androidzie, dam znać.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest przyszły Hi-Res FLAC na Tidalu. 

Działa tak że ustawiasz jakość "wysoka" lub "max" zależnie od abonamentu i słuchasz.

Czy słychać różnicę to nie wiem bo jeszcze aż tak szczegółowo się nie wsłuchiwałem ale działa spoko choć nie ukrywam że liczę na informowanie mnie o próbkowaniu utworów tak jak jest to na Qobuz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się aktualizacja na Androidzie. Nie ma informacji o próbkowaniu, jedynie jakość albo wysoka albo max, czyli nie wiemy przy jakości max  czy utwór jest hires czy mqa. Działa na urządzeniach mobilnych lub rozpoznających format mqa. Czyli u mnie są to komórka, tablet i BS Node. Próba przesłania do Naim Uniti Nova  poprzez Tidal connect utworu w jakości max daje w efekcie docelowo jakość flac 44,1 kHz 16bit. Czyli trzeba poczekać aż Naim dogada się z Tidalem żeby wprowadzić zmiany w oprogramowaniu urządzeń Naima, ale dobrze, że coś w ogóle dzieje się w tym temacie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.