Skocz do zawartości
IGNORED

Odniosłem sukces- dla wszystkich z pytaniem czy jest koniec tej drogi ?


Tomek1777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I'm back 😎. Dawno mnie tu mnie było . Musiałem to napisać . Być może ktoś tutaj śledzi wątki , ma mętlik w głowie i poczucie że ten szczyt to jakieś kolosalne pieniądze i nierealna rzeczywistość. No ile ? 200 tyś , 500 tyś a może Hi-end zaczyna się od jednego miliona ? Otóż ją osiągnąłem ten szczyt za dużo mniej i osiągnąłem go z kolumnami można powiedzieć DIY. Bo jak inaczej nazwać kolumny tworzone przez jednego człowieka od  podstaw przy pomocy firmy stolarskiej . Mój system widać w stopce - widzicie ? Są ta markowe klocki Rockna Weavelight i Krell Venguard,  ale za streamer robi ledwo Silent Angel M1 a subbas obsługują impulsowy tani jak barszcz Crown który  porusza mebranami Alpine - tak to te głośniki od car audio. Zanim zaczniecie się śmiać zasięgnijcie opinii ludzi z branży jakie maja parametry i wydolność te jednostki w zakresie subbasu i jaki jest ich stosunek cena/jakość,  bo o tym tu piszę.  Było dobrze , bardzo dobrze, miałem doskonały dźwięk dający mega radości z potężnym basem, pod kontrola dsp. Brakowało mi kropki nad '"i" i brakowało mi jej nie dlatego że ją usłyszałem gdzieś indziej . Nie biegam  po salonach , nie mam blisko gromady kolegów audiofili . Ciężko pracuję na wydatki rodziny i  hobby . Po prostu ja sam to słyszałem , że jest extra ale to jeszcze nie to i myślałem sobie : nie  będę ruszał tego co mam bo jeszcze zepsuję. Najzwyczajniej w świecie nie wiedziałem co ruszyć : streamer, kable a może wzmacniacz bo na pewno nie kolumny ! A potem myśl - daj spokój , za duże ryzyko , przecież nie ma się właściwie czego czepić. 

I wydarzyło się .. samo.

Wszedłem od roku w tor słuchawkowy . Kolejne iemy, potem pierwsze duże Audeze LC 2cb - taki słuchawkowy standard 😉 . Zamarzyło mi się dwa miesiące temu zrobić progres. Wypatrzyłem inne planary  i udało mi się je ściągnąć Z Hiszpanii. Są,  ale wielki wow , ale na  głowie leżą super. Wzmacniacz trochę za słaby na ich możliwości . Rozpoczęły się poszukiwania do nich wzmacniacza . Miał być inny ale w końcu zabrałem, fizycznie zabrałem synowi z jego toru Audio-GD R28 ( combo dac/pre/wzmacniacz). Zaczęły się testy . No fajnie to gra. Mocy ma tyle że mało nauszników nie wysadzi w kosmos, no ale dac który ma  wbudowany jest ok , fajny ale to jednak nie poziom Rockny Weavelight . No wiec szybka decyzja. Z wyjść Rockny puszczę sygnał na wzmacniacz w Audio-GD. No teraz to zagrało ! Temat mam załatwiony myślę.

I wracamy do dużego audio. Kolejna myśl - jak już to jest razem spięte a Audio -GD to też pre , czemu by nie spróbować ? Wracając  kilka dni do tyłu to udało mi się kupić używaną listwę Gigawatta PF-2. Jest dzień kiedy przyjeżdża listwa i kiedy wpinam jako pre Audio- GD.  Dwa razy sprawdziłem kable , czy wszystko ok, żeby nie usmażyć systemu .Daje w Rocknie głośność na fulla , ściszam na maxa potencjometr Audio Gd . Rzucam ulubioną płytę z dysku sieciowego i powoli odkręcam głośność. Dochodzę do godziny 11. Robi się głośno a mi nogi się uginają . Taki moment , kiedy wiesz że coś wskoczyło na ten hi level. Wracam do wariantu bez pre, gra ale to już nie to , szybko wpinam znów pre. Słucham do późnych godziny nocnych. Następnego dnia myślę sobie : może to chwilowe zauroczenie nowym i jak sami wiecie za dzień-dwa czar  pryśnie. Robię sobie dzień bez grania na kolumnach , słucham tylko słuchawek. Kolejnego dnia po pracy włączam duże audio i znów nogi miękną a głowa  szaleje . Jest Cudnie!

Specjalne podziękowanie dla Piotra Machnika - Audiosynergia za stworzenie od podstaw jedynych , niepowtarzalnych w pełni hiendowych kolumn . Bez Niego to by się nie wydarzyło .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2023 o 21:06, EmilioE napisał:

Nie ma dywanu... Hmm... Tego trzeba spróbować na pewno!

 

 

 

 

U mnie dywany się nie sprawdzają . Za dużo kurzu się unosi . Już lepsza pufa wypełniona styropianem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare dyni temu zmieniłem dywan na grubszy, stary wyrzuciłem, dźwięk bardzo się zmienił, dociążenie średnicy siadło, męczę się trzeci dzień z ustawieniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Pare dyni temu zmieniłem dywan na grubszy, stary wyrzuciłem, dźwięk bardzo się zmienił, dociążenie średnicy siadło, męczę się trzeci dzień z ustawieniem

Zmień kable ... dopieść, może sie polepszy? I koniecznie zasilanie do switcha, bas ci niżej zejdzie, może i średnica się dociąży?

🙂 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Pare dyni temu zmieniłem dywan na grubszy, stary wyrzuciłem

I małżonka jest przeszczęśliwa ... 🙂 .

Moja co jakieś 6 miesięcy pyta się kiedy pozbędę się tych wszystkich gratów 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się tutaj nie wywiazała jakaś niepotrzebna "dywanowo-kablowa" krucjata😀.

Fakt jest taki że kiedy już szkielet systemu jest pozszywany i wszystko leży jak ulał to jak z garniturem szytym na miarę . Jest szyk i klasa a ten czy inny krawacik , muszka , pasek to już smaczki i dodatki zależne od humoru i nastroju. Przynajmniej u mnie konfekcja, tudzież wystrój wnętrza nie mają diametralnego znaczenia . Przerzucam obecnie 3 kable XLR i słyszę który No1 potem No2 i 3 ale żebym miał doła jak No1 wypnę z toru ? Gdzie tam. Żegluga po oceanie muzyki . Raz taka fala raz inna. Jest i tak super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.03.2023 o 20:51, Tomek1777 napisał:

Jest Cudnie!

Zawsze tutaj powtarzałem, że lepiej być autentycznie szczęśliwym z jakości jakiej oferuje nasz sprzętu nawet typu hi-fi, niż całe życie szukać utopijnej doskonałości. Jak czytam niektóre posty, to zastanawiam się czy to w ogóle dla nich jest jakaś pasja czy nawet hobby czy jednak tylko pasmo rozterek, wątpliwości, poszukiwań. Czego? Czym jest ten wzorzec?

Jeden z ludków już Ci wypomniał brak dywanu. Zazdrość, kompleks? Trudno powiedzieć.. Cięty dowcip - raczej nie sądzę.

I wybacz Drogi kolego, ale Twoje pytania z tytułu wątku powinno być skierowane tylko do Ciebie, do nikogo z tego forum, także nie do mnie - bo to Ty słuchasz i nikt za Ciebie tego nie będzie czynił. Rady innych są nieistotne.

Z doświadczenia wiem, że jeżeli po pół roku sprzęt nadal brzmi dobrze, to nie ma sensu szukać dalej. Wiadomo - każdy z nas ma inaczej postawioną poprzeczkę, ale jest granica, której uważam, że nie powinno się przekraczać. Wtedy to nie przyjemność, a patologia. Choć pewnie zaraz jakiś lewak wyskoczy w imię źle pojętej tolerancji, że każdy robi co uważa za stosowne. Owszem, ale tym nie można tłumaczyć każdej np. dewiacji.

Jeżeli gra Ci to super, to bardzo fajnie. Szczere gratulacje. Znowu odwołując się do tego forum - jesteś jak widać wyjątkiem. 

Oczywiście - lepsze wrogiem dobrego, ale jeżeli masz rozeznany rynek i wiesz jak brzmią topowe urządzenia, to masz po prostu masz wiedzę, która jest wystarczająca do oceny czy gra Ci to dobrze czy nie.

A o tych ciągłych brakach w spójności, dociążeniach już czytać nie mogę. Niektórych to nawet nie żal. Sami sobie zgotowali taki los.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Meloman napisał:

Oczywiście - lepsze wrogiem dobrego, ale jeżeli masz rozeznany rynek i wiesz jak brzmią topowe urządzenia, to masz po prostu masz wiedzę, która jest wystarczająca do oceny czy gra Ci to dobrze czy nie.

A o tych ciągłych brakach w spójności, dociążeniach już czytać nie mogę. Niektórych to nawet nie żal. Sami sobie zgotowali taki los.

 

 Tak jak pisałem dwa lata gram i nie mam zamiaru  niczego ruszać , kabelki to taka zabawa z nudów i chwilowego nadmiaru gotówki. Pisałem też że niczego markowego nie słuchałem , mowa o kolumnach. A przepraszam raz w Łodzi przypadkiem wszedłem do salonu i z ciekawości poprosiłem żeby mi podłączyli. Jakieś Focale , cena była chyba  56 tys za parę plus wysoki zestaw Naima, ale to kolumny grały nie tak jak trzeba. Po dwóch minutach podziękowałem.

Naprowadze na moje tropy, może komuś pomogę.  Proszę zerknąć na fotkę mojego systemu . Tam po środku jest 10 calowa Beyma. Ona ma zdaje się wychylenie membrany coś 5 mm lub coś podobnego -nie chce kłamać po mówię z pamięci. 5 mm.. Poniżej jest Alpine za maskownica również na sztywnym resorze. Kiedyś intuicyjnie zaczęło mi świtać że prawdziwe audio to .. kontrola, potem dowiedziałem się o znieksztalceniach jakie generują niektrolowane membrany. 

Tu już trzeba grać coś innego a jeszcze stara nuta się nie skończyła..

Nie jestem techniczny i proszę mnie o szczegóły nie pytać .

Tak wyszło że mam takie a nie inne kolumny i do nich wzmacniacz o 2-3 razy za mocny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolumny. Co do tego czy da się lepiej to trzeba by posłuchać, bo z samej relacji właściciela ciężko wywnioskować coś więcej niż to że jest zadowolony. Być może to już koniec, a być może za rok znów będzie lepiej.

Mam teraz jedną i tylko jedną płytę która jest tak nagrana że jest wrażenie jakby się było na koncercie. No i po takiej płycie słychać, że inne płyty mają kompresję. Jak żyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowałeś mnie . Poleciała nie najwyższych lotów koncertowa Faithless.

W poprzednim wpisie pisałem o dynamice i kontroli co nie oznacza że tylko to mnie interesuje, bo tak nie jest. Uważam jednak że jest to fundament bez którego nie ma mowy o żywym i realnym odbieraniu muzyki z urządzeń HiFi. Poza tym jest oczywiście barwa decydującą o tym czy nam się ta muzyka zobrazuje jako mająca jak największe konotacje z tym co słyszymy na żywo , czy tylko jakaś tam próba odwzorowania tego co brzmi na żywo lub  w studiu nagraniowym. Ja zawsze testowałem to na wokalach kobiecych. I mając kiedyś jedne , czy drugie kolumny wyraźnie słyszalne że być może i miło to gra ale nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością.  Tak te dwie a właściwie trzy kwestie mnie intrygowały : dynamika, kontrola i barwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowami trudno jest opisać całościowo wrażenie, bo można jedynie po kolei wymieniać elementy. Faktycznie dynamika i barwa są najważniejsze i tak jak mówisz powinny poszczególne instrumenty zbliżać się do tego co jest na żywo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia płyta brzmi lifowo. Niema czego się czepić. Tutaj bardziej emocje grają i ciało nie potrafi usiedzieć na miejscu.

Miałem dużo szczęścia że się mi udało. Szczęście plus 30% determinacji i podążania w jednym obranym  kierunku . Na tym forum multum defetyzmu ( co to znaczy 😁??) . Tak więc dawka pozytywnej energii się Wam przyda.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 16:58, fafarskid napisał:

Mam teraz jedną i tylko jedną płytę która jest tak nagrana że jest wrażenie jakby się było na koncercie. No i po takiej płycie słychać, że inne płyty mają kompresję. Jak żyć?

Zmień system na dobry.

W dniu 24.03.2023 o 16:58, fafarskid napisał:

Co do tego czy da się lepiej to trzeba by posłuchać, bo z samej relacji właściciela ciężko wywnioskować coś więcej niż to że jest zadowolony

Litości, proszę. Tylko "coś więcej niż zadowolony"? To powiedz mi w takim razie, co ma być tym celem, jak nie zadowolenie? Naprawdę nie ogarniam tego forum...

W dniu 24.03.2023 o 16:58, fafarskid napisał:

Być może to już koniec, a być może za rok znów będzie lepiej.

Na szczęście nie Ty o tym decydujesz tylko Szanowny nasz kolega. Poza tym pisałe przecież, że słucha już tego systemu 2 lata, więc to raczej nie tymczasowe zauroczenie. Jeżeli mu zazdrościsz, bo słuchanie muzyki nie daje Ci takiej samej satysfakcji to powtórzę zmień system albo hobby. Po co się męczyć?

W dniu 24.03.2023 o 15:47, Tomek1777 napisał:

Jakieś Focale , cena była chyba  56 tys za parę plus wysoki zestaw Naima, ale to kolumny grały nie tak jak trzeba. Po dwóch minutach podziękowałem.

Po pandemii i po ataku ruskich na Ukrainę ceny sprzęt audio poleciały w kosmos. Żeby było ciekawiej najbardziej wzrosły ceny sprzętu, który wcale nie gra jakoś super spektakularnie. Te Focale za 50 tysi to żart.

Mnie się udało skompletować swój system dokładnie przed koronką, kiedy wszystko jeszcze było w miarę normalne. Dzisiaj za 50-100 tysi kupisz co najwyżej średniaka. A jeszcze kilka lat temu wyższa z tych kwot pozwalała naprawdę kupić topowy sprzęt. Można kupić Vivaldiego, tylko po co? Nie jest wart takich pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek jest fachowcem wysokich lotów. Mam od niego wzmacniacz, dac i kolumny. Od paru lat nic nie zmieniłem, tylko sobie słucham muzyki. Z ciekawości próbowałem różne firmowe graty i mimo szczerej chęci zmiany, nie dały rady. 

Polecam Ci jeszcze mikrofon pomiarowy i podstrojenie systemu, umów się z PM na wizytę, albo zdalnie Ci to ogarnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Meloman napisał:

Zmień system na dobry.

Litości, proszę. Tylko "coś więcej niż zadowolony"? To powiedz mi w takim razie, co ma być tym celem, jak nie zadowolenie? Naprawdę nie ogarniam tego forum...

Na szczęście nie Ty o tym decydujesz tylko Szanowny nasz kolega. Poza tym pisałe przecież, że słucha już tego systemu 2 lata, więc to raczej nie tymczasowe zauroczenie. Jeżeli mu zazdrościsz, bo słuchanie muzyki nie daje Ci takiej samej satysfakcji to powtórzę zmień system albo hobby. Po co się męczyć?

Po pandemii i po ataku ruskich na Ukrainę ceny sprzęt audio poleciały w kosmos. Żeby było ciekawiej najbardziej wzrosły ceny sprzętu, który wcale nie gra jakoś super spektakularnie. Te Focale za 50 tysi to żart.

Mnie się udało skompletować swój system dokładnie przed koronką, kiedy wszystko jeszcze było w miarę normalne. Dzisiaj za 50-100 tysi kupisz co najwyżej średniaka. A jeszcze kilka lat temu wyższa z tych kwot pozwalała naprawdę kupić topowy sprzęt. Można kupić Vivaldiego, tylko po co? Nie jest wart takich pieniędzy.

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ja zrozumiałem że słucha "tego" systemu od kilku dni, przez 2 lata to on do tego dochodził...

Pisze o tym bo to ważne, raz że od razu gonicie kolege który słusznie podniósł sprawę z dywanem, a dwa że dziwnie stawiacie sprawę z tym niby domknięciem systemu. To brzmi tak jakby Accuphase nagle ogłosił że już nigdy nie pokaże nowego wzmacniacza bo ten obecny model jest najlepszy na świecie i nic lepszego nie da się wymyślić.

A ja mam pytanie do autora tematu, czy sprawdzał jak winyle grają na tym zestawie ? 

A czy sprawdzał zrównoważenie tonalne przy cichym słuchaniu, to spore kolumny i ciekawe ile mocy potrzebują aby dało się słuchać i jak że znikaniem kolumn z pokoju...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2023 o 14:52, Meloman napisał:

Z doświadczenia wiem, że jeżeli po pół roku sprzęt nadal brzmi dobrze, to nie ma sensu szukać dale

Ja już 3 m-ce nic nie ruszam. Czyli jeszcze trzy. I to trochę żartobliwie, ale bardziej na poważnie.

To co zrobię w następnej kolejności, to będzie buda pod audio. Z odpowiednimi proporcjami itd; nieduża może ze 30-32 m2. I wtedy powalczymy na poważnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Audroc napisał:

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ja zrozumiałem że słucha "tego" systemu od kilku dni, przez 2 lata to on do tego dochodził...

Dwa lata słucham bez zmian czegokolwiek. Było bardzo dobrze , do tego stopnia że nie  miałem pomysłu który element toru bym chciał wymienić . Miesiąc temu pożyczone kable głośnikowe pograły z tydzień i wróciłem do swoich pierwotnych. Zmiany i skok w górę nastąpił przy okazji szukania wzmacniacza do słuchawek, który okazało się że  ma też  świetny przedwzmacniacz.

9 godzin temu, Audroc napisał:

Pisze o tym bo to ważne, raz że od razu gonicie kolege który słusznie podniósł sprawę z dywanem, a dwa że dziwnie stawiacie sprawę z tym niby domknięciem systemu. To brzmi tak jakby Accuphase nagle ogłosił że już nigdy nie pokaże nowego wzmacniacza bo ten obecny model jest najlepszy na świecie i nic lepszego nie da się wymyślić.

Możesz mi wierzyć lub nie ale dywany nie mają prawie żadnego znaczenia. Mam sensownie umeblowany salon. Z tyłu skromna kotara, kolumny stoją około 1,5 metra od tylnej ściany . W rogach ma absorbery z wełny mineralnej. . Boki dość szczelnie zabudowane półkami i stojakiem ze książkami . Przed kolumnami mam duże łóżko , za nim ścianką również wypełniona wełną mineralną . Salon jest pomierzony pod względem modów basowych i jest to  oprogramowanie wgrane do wzmacniacza subów - Crowna.

Co to metkowców i wspominanego Accupase to zapytam się jaki jest progres jakościowy muzyki nowego urządzenia porównując do 10-15 letniego tej samej marki , kosztującego 1/5 ceny nowego  ? Pytam bo ja nie wiem . Proszę mi to uświadomić jeśli ktoś porównywał. Ok również mam metkowy wzmacniacz - Krella ale kupiony za mniej niż połowę wartości nowego ( następca zdaje się kosztuje coś około 3 razy więcej i nie jest oferowany w Polsce) . Przypomnę że kluczowym zagadnieniem mojego wątku było za ile mogę mieć swój system marzeń.

9 godzin temu, Audroc napisał:

A ja mam pytanie do autora tematu, czy sprawdzał jak winyle grają na tym zestawie ? 

A czy sprawdzał zrównoważenie tonalne przy cichym słuchaniu, to spore kolumny i ciekawe ile mocy potrzebują aby dało się słuchać i jak że znikaniem kolumn z pokoju...

 

Nie słuchałem żadnego poważnego systemu pod winyla i nie czuję w ogóle takiej potrzeby, patrz wyżej..

System mam złożony pod głośniejsze słuchanie muzyki , na styl amerykański ale oczywiście czasami słucham ciszej. Wtedy jest ok , w porządku . Natomiast kluczowe jest to że mogę odkręcić gałkę wzmacniaczy. Usłyszeć , poczuć lifowe  , mega szybkie i dynamiczne granie z ogromną dawką barwy , transparentności, czarnego tła, detalu  itd , itd. Myślę że jak na gabaryty to kolumny nieźle znikają . Monitory zrobiłby to lepiej  ale przepraszam  czy to też nie kwestia wielkości brył  ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2023 o 10:11, Audroc napisał:

a dwa że dziwnie stawiacie sprawę z tym niby domknięciem systemu. To brzmi tak jakby Accuphase nagle ogłosił że już nigdy nie pokaże nowego wzmacniacza bo ten obecny model jest najlepszy na świecie i nic lepszego nie da się wymyślić.

A może dla niektórych nie ma to znaczenia, że ktoś wypuszcza nowy model, bo najważniejszym dla niego jest i słusznie zresztą sama przyjemność ze słuchania? Po drugie - nie każdy ma parcie, aby podobnie jak telefony zmieniać co chwilę sprzęt. Poza tym w dzisiejszych czasach byłbym bardzo ostrożny co do nowości i czy rzeczywiście będzie to brzmiało lepiej. I dlaczego akurat Accuphase? Koniecznie trzeba mieć sprzęt tej marki?

W dniu 26.03.2023 o 10:11, Audroc napisał:

A ja mam pytanie do autora tematu, czy sprawdzał jak winyle grają na tym zestawie ? 

A może go to nie interesuje? Zresztą po co ma sprawdzać, skoro według kolegi gra to mu dobrze? Jaki w tym jest logiczny sens? Co innego jak gościu na tym forum pisze, że kupił MA1200 i że gra to świetnie, ale zaraz pyta się czy można lepiej. Po co? To gra mu to świetnie czy nie?

W dniu 26.03.2023 o 10:11, Audroc napisał:

A czy sprawdzał zrównoważenie tonalne przy cichym słuchaniu, to spore kolumny i ciekawe ile mocy potrzebują aby dało się słuchać i jak że znikaniem kolumn z pokoju.

Skoro naszemu koledze sprawia słuchanie muzyki wielką frajdę, więc nie sądzę, aby miał problem z równowagą tonalną czy też ze znikaniem kolumn. Zresztą nie wiem co jest na tym forum, że to znikanie jest tak często podkreślanie. Przecież to potrafi 90% dobrych systemów, natomiast sztuką jest zagrać z wypełnieniem, a by przy okazji przejrzyście.

W dniu 26.03.2023 o 19:37, Tomek1777 napisał:

Co to metkowców 

Bardzo mi się podoba to określenie. Idealnie do nich pasuje. I żeby nie było. Przepraszam, że trochę nieskromnie, ale bez problemu stać mnie na np. nowe Maki czy Akufejsy, ale jakoś w ogóle mnie nie ciągnie do nich.

W dniu 26.03.2023 o 19:37, Tomek1777 napisał:

Przypomnę że kluczowym zagadnieniem mojego wątku było za ile mogę mieć swój system marzeń.

Patrząc na ludzi tutaj, to nigdy nie będziesz miał wystarczająco dużo. Nie wpadnij w to błędne koło. Szkoda życia. Oczywiście jakość jest dla mnie równie ważna, ale jednak ponadto zawsze będzie muzyka.

Jest tu wiele ludzi naprawdę bogatych, ale proszę wybaczyć - mam wrażenie, że niestety trochę ubogich duchowo. Ja wiem, że wrażliwość, empatia czy właśnie duchowość nie jest w obecnych czasach trendy, ale czy to dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2023 o 19:37, Tomek1777 napisał:

Możesz mi wierzyć lub nie ale dywany nie mają prawie żadnego znaczenia. Mam sensownie umeblowany salon.

W niektórych słabo wymienionych pomieszczeniach położenie dywanu może zmienić brzmienie. Oczywiście nie w sposób spektakularny, ale w jakiś sposób zauważalny. Oczywiście dywan też nie poprawi fizycznych ograniczeń systemu. A te ma niemal każdy znany mi system.

Mnie zastanawia, a raczej dziwi coś innego. Tezy, że jakiś system np. gra niedociążoną wysoką średnicą przy fakcie, że niemal każda znana mi płyta brzmi zupełnie inaczej tonalnie. W jednych średnica jest wyeksponowana, w innych mniej. Więc jak to ocenić, hę?

W dniu 18.03.2023 o 20:51, Tomek1777 napisał:

Ciężko pracuję na wydatki rodziny i  hobby . P

Mało ludzi potraf się do tego przyznać co piszesz, a przecież wydając na hobby trzeba być rozsądnym. Jeżeli ktoś ma np. pół miliona oszczędności i wszystkie je wydaje na audio, to ten ktoś to jest dla mnie idiota. I tylko proszę mi tutaj nie wyskakiwać z lewackimi tezami, że każdy w życiu robi co uważa za słuszne.

Przy okazji irytują mnie recenzje z Soundrebels, które specjalnie łechczą męskie ego. Mnie to w ogóle nie rusza, bo nie mam tu żadnych kompleksów, ale jeden z recenzentów sam się kiedyś przyznał, że przynajmniej kiedyś cały swój drogi sprzęt zawdzięcza bogatej współmałżonce. Super, naprawdę szczere gratulacje, ale trochę to śmieszne zważywszy w jaki sposób pisane są te recenzje. No i ta obciachowo-żałosna ilustracja z ich strony. Wiocha na kilometr.

Słuchaj muzyki. Ciesz się! Czerp przyjemność. Podmiotowość zostaw innym. Niech szukają, testują, analizują. Że płytkie, to? No cóż... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2023 o 19:37, Tomek1777 napisał:

Możesz mi wierzyć lub nie ale dywany nie mają prawie żadnego znaczenia. Mam sensownie umeblowany salon. Z tyłu skromna kotara, kolumny stoją około 1,5 metra od tylnej ściany . W rogach ma absorbery z wełny mineralnej. . Boki dość szczelnie zabudowane półkami i stojakiem ze książkami . Przed kolumnami mam duże łóżko , za nim ścianką również wypełniona wełną mineralną . Salon jest pomierzony pod względem modów basowych i jest to  oprogramowanie wgrane do wzmacniacza subów - Crowna.

 

To lepiej tobie nie wierzyć ....
Słucha się z bliskiego pola to nawet wyburzenie ścian, zmiana okablowania itp. ma rzeczywiście znikome znaczenie.


Dywan ma znaczenie a wielkość i grubość jest zależnością wpływu.
Jeżeli cienkie absorbery albo dyfuzory na suficie potrafią wpływać znacząco na dźwięk to 70kg czy 80kg dywanu tez ma wpływ, raz ze na pogłos, dwa fale stojące, trzy pierwsze odbicia 
Średnica i centrum tworzy się ze stereo miedzy kolumnami, pierwsze odbicia pas przed słuchaczem a ZG, dywan leży przede mną a nie wisi na ścianie jak u niektórych, nie jest w rogach i nie spełnia roli absorbera dla zakresu subsonicznego
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

To lepiej tobie nie wierzyć ....
Słucha się z bliskiego pola to nawet wyburzenie ścian, zmiana okablowania itp. ma rzeczywiście znikome znaczenie.


Dywan ma znaczenie a wielkość i grubość jest zależnością wpływu.
Jeżeli cienkie absorbery albo dyfuzory na suficie potrafią wpływać znacząco na dźwięk to 70kg czy 80kg dywanu tez ma wpływ, raz ze na pogłos, dwa fale stojące, trzy pierwsze odbicia 
Średnica i centrum tworzy się ze stereo miedzy kolumnami, pierwsze odbicia pas przed słuchaczem a ZG, dywan leży przede mną a nie wisi na ścianie jak u niektórych, nie jest w rogach i nie spełnia roli absorbera dla zakresu subsonicznego
 

 

Dopóki nie zaproponujesz mi hiendowego grania za kwotę powiedzmy Max 100-120 Tyś PLN to proponuj jednak mi wierzyć. Być może nie do końca precyzyjnie sformułowałem swoją opinię na temat dywanu. W moim przypadku wolna przestrzeń przed kolumnami to około 2 m, gdzie pośrodku leży duża pufa wypełniona w styropianem. Dalej mam centralnie duże łóżko o powierzchni 2 m na 2,20. Tak więc ta powierzchnia przed kolumnami jest w dużym stopniu czymś zasłonięta. Salon mam można powiedzieć totalnie zagracony i tak jak już pisałem boczne ściany są zasłonięte: lampami, szafkami,obrazami. Nie stwierdziłem problemów z pogłosami a obraz muzyczny który mam jest bardzo detaliczny poukładany i właściwie nie ma się czego do przyczepić. Oczywiście profesjonalne pomiary akustyczne wykazałyby na pewno jakieś drobne błędy, sam widzę że na pewno polem do popisu byłby tutaj sufit. Jednak zapewniam że jeżeli czułbym że mam tu jakieś definitywnie duże braki to bym się tematem zajął. Jeszcze raz sprowadzam ton wypowiedzi na tym wątku do meritum. Nie będziemy tutaj dyskutować o akustyce jako  temacie przewodnim. Możemy natomiast porozmawiać o innych alternatywach zbudowania systemu najwyższych lotów za stosunkowo nieduże pieniądze biorąc za wyznacznik ceny nowych markowych komponentów które możemy nabyć w salonach audio. Gdzieś w sąsiednim wątku widziałem dyskusję na temat budowania systemu w nowoczesnym zaaranżowanym wnętrzu gdzie króluje beton i szkło i w takich warunkach jest absolutna zgoda z mojej strony zagrać nic dobrze nie może. Natomiast kiedy mamy średnio zabudowane pomieszczenie mieszkalne z pomysłem, uważam że akustyka może być już na całkiem przyzwoitym poziomie. Byłem świadkiem co prawda lata temu ale odsłuchów w profesjonalnym studiu audio gdzie według mojej oceny przegłuszenie tego pokoju było zabójcze dla muzyki. Co prawda scena muzyczna była bardzo poukładana natomiast definitywnie brakowało w tej muzyce wybrzmień ,blasku i tlenu.  Także proszę nie przesadzać i tym bardziej nie proponować komuś budującemu swój system audio wydawania setek tysięcy złotych na budowanie profesjonalnych salonów odsłuchowych we własnym mieszkaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tomek1777 napisał:

Możemy natomiast porozmawiać o innych alternatywach zbudowania systemu najwyższych lotów za stosunkowo nieduże pieniądze biorąc za wyznacznik ceny nowych markowych komponentów które możemy nabyć w salonach audio

Nie możemy ale niestety szkłem d. nie wytrzesz a po ostatnim skoku z inflacją to poniżej 150kzł za kompletny system audio bez adaptacji akustycznej to mrzonki mimo zakupów z drugiego a nawet jeśli taki jest? trzeciego obiegu sprzedaży

Takie systemy odjechały z ceną w kosmos i są poza zasięgiem zwykłych zjadaczy chleba

 

Jak jesteś Jarkiem Waszczyszynem, Lukaszem Fikusem to żeś uratowany bo dużo sobie samemu mając doświadczenie zrobisz ale widać skoro pytasz to nie jesteś....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Tomek1777 napisał:

Dopóki nie zaproponujesz mi hiendowego grania za kwotę powiedzmy Max 100-120 Tyś PLN to proponuj jednak mi wierzyć. Być może nie do końca precyzyjnie sformułowałem swoją opinię na temat dywanu. W moim przypadku wolna przestrzeń przed kolumnami to około 2 m, gdzie pośrodku leży duża pufa wypełniona w styropianem. Dalej mam centralnie duże łóżko o powierzchni 2 m na 2,20. Tak więc ta powierzchnia przed kolumnami jest w dużym stopniu czymś zasłonięta. Salon mam można powiedzieć totalnie zagracony i tak jak już pisałem boczne ściany są zasłonięte: lampami, szafkami,obrazami. Nie stwierdziłem problemów z pogłosami a obraz muzyczny który mam jest bardzo detaliczny poukładany i właściwie nie ma się czego do przyczepić. Oczywiście profesjonalne pomiary akustyczne wykazałyby na pewno jakieś drobne błędy, sam widzę że na pewno polem do popisu byłby tutaj sufit. Jednak zapewniam że jeżeli czułbym że mam tu jakieś definitywnie duże braki to bym się tematem zajął. Jeszcze raz sprowadzam ton wypowiedzi na tym wątku do meritum. Nie będziemy tutaj dyskutować o akustyce jako  temacie przewodnim. Możemy natomiast porozmawiać o innych alternatywach zbudowania systemu najwyższych lotów za stosunkowo nieduże pieniądze biorąc za wyznacznik ceny nowych markowych komponentów które możemy nabyć w salonach audio. Gdzieś w sąsiednim wątku widziałem dyskusję na temat budowania systemu w nowoczesnym zaaranżowanym wnętrzu gdzie króluje beton i szkło i w takich warunkach jest absolutna zgoda z mojej strony zagrać nic dobrze nie może. Natomiast kiedy mamy średnio zabudowane pomieszczenie mieszkalne z pomysłem, uważam że akustyka może być już na całkiem przyzwoitym poziomie. Byłem świadkiem co prawda lata temu ale odsłuchów w profesjonalnym studiu audio gdzie według mojej oceny przegłuszenie tego pokoju było zabójcze dla muzyki. Co prawda scena muzyczna była bardzo poukładana natomiast definitywnie brakowało w tej muzyce wybrzmień ,blasku i tlenu.  Także proszę nie przesadzać i tym bardziej nie proponować komuś budującemu swój system audio wydawania setek tysięcy złotych na budowanie profesjonalnych salonów odsłuchowych we własnym mieszkaniu.

Przepraszam ze zabrałem głos w tej zakładce, czasami się zapomnę ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ASURA napisał:

Nie możemy ale niestety szkłem d. nie wytrzesz a po ostatnim skoku z inflacją to poniżej 150kzł za kompletny system audio bez adaptacji akustycznej to mrzonki mimo zakupów z drugiego a nawet jeśli taki jest? trzeciego obiegu sprzedaży

Takie systemy odjechały z ceną w kosmos i są poza zasięgiem zwykłych zjadaczy chleba

 

Jak jesteś Jarkiem Waszczyszynem, Lukaszem Fikusem to żeś uratowany bo dużo sobie samemu mając doświadczenie zrobisz ale widać skoro pytasz to nie jesteś....

Tu mnie masz 😄. Nie śledzę ostatnio giełd i wątków anonsowych sprzętu audio i zapewne nie jestem w temacie do końca. Mogę jedynie powiedzieć jak wygląda sytuacja na rynku słuchawek. Ceny używanych są bardzo niskie i jest ogromny problem ze sprzedażą. Można znaleźć bardzo dużo ofert promocji dyskontów i tak dalej. Jeśli jeszcze nowe czasy nie zawitały w sprzęcie dużego audio to zapewniam cię że to kwestia najbliższych miesięcy. Rynek pierwotny się kurczy budowlanka stoi w miejscu tak więc właściciele nowych mieszkań jako ostatni punkt wyposażenia nowego domu będą brali pod uwagę wysokiej klasy sprzęt hi-fi. Każdym rynkiem również tym audio kierują te same zasady czyli popyt i podaż tak więc według mnie należy spodziewać się co najmniej zatrzymania cen a sądzę że w niedalekiej przyszłości będzie można już widzieć dużo okazyjnych promocji.

1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Przepraszam ze zabrałem głos w tej zakładce, czasami się zapomnę ....

Nie ma powodów żebyś od razu na siebie obrażać. Nie mieliśmy ze sobą do tej pory nigdy na pieńku i nie sądzę abyśmy się mieli potrzebę kiedykolwiek jeszcze z czymś tutaj ostro ścierać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tomek1777 napisał:

Tu mnie masz 😄. Nie śledzę ostatnio giełd i wątków anonsowych sprzętu audio i zapewne nie jestem w temacie do końca. Mogę jedynie powiedzieć jak wygląda sytuacja na rynku słuchawek. Ceny używanych są bardzo niskie i jest ogromny problem ze sprzedażą. Można znaleźć bardzo dużo ofert promocji dyskontów i tak dalej. Jeśli jeszcze nowe czasy nie zawitały w sprzęcie dużego audio to zapewniam cię że to kwestia najbliższych miesięcy. Rynek pierwotny się kurczy budowlanka stoi w miejscu tak więc właściciele nowych mieszkań jako ostatni punkt wyposażenia nowego domu będą brali pod uwagę wysokiej klasy sprzęt hi-fi. Każdym rynkiem również tym audio kierują te same zasady czyli popyt i podaż tak więc według mnie należy spodziewać się co najmniej zatrzymania cen a sądzę że w niedalekiej przyszłości będzie można już widzieć dużo okazyjnych promocji.

Jak wzrostowo nadążnie za inflacją a nawet  wyżej utrzymasz swoje źródło dochodu bo prawa rynkowe dotyczą wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I proszę mi nie pisać że nie można złożyć systemu dobrze grającego za te pieniądze . Bo można !

12 minut temu, ASURA napisał:

Jak wzrostowo nadążnie za inflacją a nawet  wyżej utrzymasz swoje źródło dochodu bo prawa rynkowe dotyczą wszystkich

W mojej branży , co prawda bardzo odległej od technologicznej konkurencja ma obecnie bardzo duże problemy ze sprzedażą swoich produktów po kosztach . Konkurencja między nami  jest ogromna i nie ma komu  sprzedać  tego co produkujemy. 

Słyszę od znajomych mających komisu, że sprzedaż używanych aut zamarła .

Baloniki w innych działach gospodarki  pękną i spadną na ziemię . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tomek1777 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I proszę mi nie pisać że nie można złożyć systemu dobrze grającego za te pieniądze . Bo można !

Złóż i zdaj nam relację

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.