Skocz do zawartości
IGNORED

Odniosłem sukces- dla wszystkich z pytaniem czy jest koniec tej drogi ?


Tomek1777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, szpakowski napisał:

Dlaczego no comments? Nie ma się co obrażać, określenie "topowy dźwięk" którego użyłeś każe oczekiwać wybitnej jakości, wręcz najlepszej. Biorąc pod uwagę elektronikę jaką posiadasz dla mnie (z mojego punktu widzenia) nie jest to wiarygodne ... i tu mogło by być pole do kolejnej dyskusji ... 

Ciesz się, że masz fajny dźwięk za niewielkie relatywnie pieniądze i tyle ...

Uczę się pisać  przy użyciu mikrofonu to bardzo ułatwia pracę i moje wypowiedzi mogą być dużo dłuższe i bardziej rozbudowane ha ha ha 😄 ( przepraszam za błędy). Postaram się jednak nie uprawiać wodolejstwa dzięki tej technice ale jakoś to wszystko ogarnąć w skrócie. Otóż, system na jakim obecnie gram ma perfekcyjne walory dynamiczne również bardzo wyśrubowany poziom basu. Kolumny w obudowie zamkniętej, wysokoskuteczne i bardzo łatwe do napędzenia są u mnie wysterowywane przez wzmacniacz który tak naprawdę jest zazwyczaj używany do: ciężkich do napędzenia, wolnych, mało dynamicznych skrzynek. W efekcie przekłada się to na doskonałe podanie mikrodetali oraz skoków dynamicznych w skali makro. Mogę powiedzieć że przekłada się to na odbieranie spektaklu muzycznego na dwóch równorzędnych poziomach jest to poziom oczywiście słyszalnej muzyki ale również poziom rozwibrowania całego powietrza wypełniającego mój salon odsłuchowy. Jest to system który nigdy nie przeżywa turbo dziury prądowej, spadków napięcia i tak dalej. Nie odczuwam znaczącej różnicy pomiędzy odsłuchami odbywającymi się tak jak teraz po południu i tymi wieczornymi. Jest to granie które jest jak to można powiedzieć na tu i teraz. Doskonała synchronizacja czasowa nic nie jest spowolnione nic nie nie nadąża. Dlaczego o tym mówię? Otóż dlatego że uważam że kluczowym elementem do tego aby muzyka z systemu HiFi była odbierana jako realistyczna jest właśnie odczuwanie realistycznej dynamiki oraz tego spasowania czasowego wszystkich elementów układanki danego spektaklu muzycznego. To jest podstawa bez której nigdy nie doświadczymy Muzyki która będzie jak najlepszym odwzorowaniem tej słuchanej czy odbieranej na żywo. Oczywiście może zdarzyć się tak że będzie system grający przepiękną barwą czyli będzie nas łapał za serce, będzie miły, płynny,  słodki dla naszych uszu ale jeśli to nie zostanie połączone z odpowiednim poziomem dynamiki to odczujemy na dłuższą metę niedosyt realizmu słuchanej muzyki i znużenie . Jest to nieprawda że pewne gatunki muzyczne nie potrzebują do wiernego odwzorowania realistycznego perfekcyjnej dynamiki i spójności czasowej.  Oczywiście odtwarzanie muzyki na sprzęcie elektronicznym to nie tylko fizyczna prądowa dynamika tutaj trzeba zadbać też o aspekty związane z realizmem samej barwy. Zdaje się że się powtarzam ale te dwa aspekty dynamika i realistyczna barwa budują szkielet systemu HiFi. Zawsze uważałem i zawsze próbowałem tworzyć różnego rodzaju układanki konkretnych elementów toru na zasadzie łączenia przeciwieństw. Dlatego połączyłem mega dynamiczny z potężnym basem wzmacniacz z przetwornikiem cyfrowo-analogowym grającym po bardziej analogowej stronie. Dalszymi elementami szlifowania było dobieranie okablowania, to cały czas u mnie się zmienia aczkolwiek w tej chwili pracuje już na kilku kablach prądowych które mi się sprawdziły. Wracając jeszcze do kolumn to warto tutaj zwrócić uwagę na to że są to kolumny z tubą z hornem na górze. Wiąże się to z określonymi aspektami ich działania które trzeba w jakimś stopniu okiełznać ale też zaakceptować. Głośnik tubowy jest bardzo kierunkowy, więc miejsce odsłuchowe konkretne położenie naszej głowy naszych uszu wobec poziomu głośników wysokotonowych ma bardzo duże znaczenie. Tak więc najlepszą jakość muzyki słyszę siadając w konkretnym miejscu salonu. Uważam mimo to że udało mi się osiągnąć z tym głośnikiem bardzo duży sukces polegający na tym że jest to granie przestrzenne a to nie jest takie oczywiste w przypadku głośników tubowych. Sama szerokość ceny dźwiękowej nie jest wybitna, jest po prostu poprawna,  natomiast sporo  udało mi się osiągnąć w zakresie głębokości sceny.  Jeśli realizację na to pozwalają to potrafię odebrać głębokość sceny która kończy się bardzo daleką za ścianą mojego domu. Nie wiem co jeszcze mogłoby kogoś interesować ? Nie obyło się zdaje się bez małego wodolejstwa 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
17 minut temu, Tomek1777 napisał:

a to nie jest takie oczywiste w przypadku głośników tubowych

Tak bez złośliwości - ile kolumn tubowych słyszałeś lub ile systemów na nich skonfigurowałeś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Seyv napisał:

Tak bez złośliwości - ile kolumn tubowych słyszałeś lub ile systemów na nich skonfigurowałeś? 

Trzy słuchałem , łącznie z moimi. Jeśli faktem jest że tuby nie maja problemów z przestrzeni to ok. Człowiek cały czas się uczy . To niewiele zmienia z mojej poprzedniej wypowiedzi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, Tomek1777 napisał:

Trzy słuchałem , łącznie z moimi

Ale miałeś możliwość porównań różnych zestawień, wzmacniaczy, daców itp? Ja jak najbardziej rozumiem Twój zachwyt i radości i nie zamierzam Ci ich odbierać natomiast pytasz o koniec drogi więc warto czasem zerknąć przez ramię i zobaczyć ile się jej przebyło. Kiedy cofnę się w czasie do początku mojej drogi, każda zmiana w systemie powodowała zachwyt i od razu czułem się królem tej zakładki. Dopóki nie odwiedziłem ludzi, którzy w temacie siedzieli dłużej i mieli pojęcie o audio (takich co siedzieli długo i nie mieli pojęcia też odwiedzałem ale to był stracony czas) i wtedy zacząłem odczuwać potrzebę zmiany. Z pewnością, duża część kolegów miała podobne przeżycia stąd ich chłodna reakcja wobec Twojego zachwytu. Bo jest taka prawidłowość, że stopnień zachwytu jest odwrotnie proporcjonalny do stopnia osłuchania.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Seyv napisał:

Ale miałeś możliwość porównań różnych zestawień, wzmacniaczy, daców itp? Ja jak najbardziej rozumiem Twój zachwyt i radości i nie zamierzam Ci ich odbierać natomiast pytasz o koniec drogi więc warto czasem zerknąć przez ramię i zobaczyć ile się jej przebyło. Kiedy cofnę się w czasie do początku mojej drogi, każda zmiana w systemie powodowała zachwyt i od razu czułem się królem tej zakładki. Dopóki nie odwiedziłem ludzi, którzy w temacie siedzieli dłużej i mieli pojęcie o audio (takich co siedzieli długo i nie mieli pojęcia też odwiedzałem ale to był stracony czas) i wtedy zacząłem odczuwać potrzebę zmiany. Z pewnością, duża część kolegów miała podobne przeżycia stąd ich chłodna reakcja wobec Twojego zachwytu. Bo jest taka prawidłowość, że stopnień zachwytu jest odwrotnie proporcjonalny do stopnia osłuchania.  

Nie umniejszając nic Z Twoich doświadczenia , bo wieżę że masz ją bardzo duże. Końcowy przekaz jest bardzo pesymistyczny. Nie chce rozwijać tego tematu . Każdy sam sobie może dopowiedzieć lub po prostu zapytać . Po co ta zabawa w audio?  Jeśli zdobywamy kolejne stopnie wtajemniczenia zakladam również kosztem ogromnych finansów i żeby czuć ciągle niedosyt !? To nie mają bajka. Mam za te pieniądze jakie w niego włożyłem doskonały system . Nie w kategoriach bezwzględnych tylko w moich, przeze mnie założonych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szpakowski napisał:

Nikt nie zna Twoich kolumn, nie ma pojęcia jak gra całościowo Twój system a co za tym idzie wszelakie propozycje odnośnie konfiguracji nie mają sensu. 

Ale jakie to ma znaczenie? Przecież to Kolega słucha, nie Wy... Ma mu się nie podobać, bo Ty lub ktoś inny masz krytyczne zdanie?

 

Kolega chciał się z nami pochwalić "tylko" swoją radością, nic więcej... A tu proszę. Jak zwykle zgodnie z tradycją.

Przecież wiadomo, że to jego subiektywny pogląd!!! Inaczej kłamałby przed samym sobą. Bo audio jest tak samo subiektywne jak np. smak czy uroda. Zrozumcie to w końcu. Potwierdzeniem przecież tego są choćby sami producenci sprzętu - każdy z nich ma swoje zapatrzenie na dobry dźwięk.

A jeżeli nawet nasz Kolega ma niżej ustawioną poprzeczkę, bo taki się po prostu urodził to to jest dobrze wg Was czy źle? A może powinien pielgrzymkę na kolanach do Częstochowy odbyć za tą radość, jaką mu sprawia słuchanie muzyki.

Jeżeli to jest Jego Top, to nic nam do tego. A podśmie[ch]ujki zostawcie w domu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Meloman napisał:

Ale jakie to ma znaczenie? Przecież to Kolega słucha, nie Wy... Ma mu się nie podobać, bo Ty lub ktoś inny masz krytyczne zdanie?

Gdybyś czytał wcześniejsze wypowiedzi to byś wiedział, że nie mam krytycznego zdania a kolega sam prosił o wpisy ...

10 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Bardzo bym prosił o to aby następnym razem wpisy dotyczyły merytorycznie  kwestii dotyczących mojego systemu lub innych propozycji związane z konfiguracją.

Trudno o merytoryczne wpisy na temat jego systemu, którego nikt nie słuchał. Tym bardziej kolumn które "szyte" były pod jego sprzęt i preferencje. 

Ok. Rozumiem zachwyt kolegi i cieszę się jego szczęściem ale nic sensownego nikt nie może napisać na temat jego systemu do czasu aż go posłucha ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Meloman napisał:

Ale jakie to ma znaczenie? Przecież to Kolega słucha, nie Wy... Ma mu się nie podobać, bo Ty lub ktoś inny masz krytyczne zdanie?

 

Kolega chciał się z nami pochwalić "tylko" swoją radością, nic więcej... A tu proszę. Jak zwykle zgodnie z tradycją.

Przecież wiadomo, że to jego subiektywny pogląd!!! Inaczej kłamałby przed samym sobą. Bo audio jest tak samo subiektywne jak np. smak czy uroda. Zrozumcie to w końcu. Potwierdzeniem przecież tego są choćby sami producenci sprzętu - każdy z nich ma swoje zapatrzenie na dobry dźwięk.

A jeżeli nawet nasz Kolega ma niżej ustawioną poprzeczkę, bo taki się po prostu urodził to to jest dobrze wg Was czy źle? A może powinien pielgrzymkę na kolanach do Częstochowy odbyć za tą radość, jaką mu sprawia słuchanie muzyki.

Jeżeli to jest Jego Top, to nic nam do tego. A podśmie[ch]ujki zostawcie w domu...

Dziękuję! Z jedna mała uwagą. Nie mam nisko ustawionej poprzeczki 😉. I przed nikim nie wstydziłbym się mojego grania . To macie jak w banku 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szpakowski napisał:

 

Trudno o merytoryczne wpisy na temat jego systemu, którego nikt nie słuchał. Tym bardziej kolumn które "szyte" były pod jego sprzęt i preferencje. 

 

Więc po co cokolwiek piszesz?

Widzę wzorce zachowań Starego Audiofila i Sly30 są zaraźliwe jak cholera ... nie wiem, nie byłem, nie słuchałem ale ... GRA DO DOOPY !!! Dlaczego? Bo oni tak mówią. Są baaardzo podobni tylko dowcip SA był wysublimowany, Sly jest śmiertelnie poważny.

🙂 

Dołączyłeś jako trzeci do tego elitarnego klubu.

PS. Sly30 w amoku ostatnio nawet po @umka jedzie jak po łysej kobyle.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pmcomp napisał:

Sly30 w amoku ostatnio nawet po @umka jedzie jak po łysej kobyle.

Gdzie? Coś brałeś ? Jakieś prochy? Masz jakąś obsesje na moim punkcie. pijesz…nie pisz na forum!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sly30 napisał:

Gdzie? Coś brałeś ? Jakieś prochy? Masz jakąś obsesje na moim punkcie. pijesz…nie pisz na forum!

Upppps ... przepraszam i zwracam honor ... to był imć @.:Gerard:., który jak sam stwierdził po pijaku pojechał po Jacku.

 

Choć jeden z twoich ostatnich wczorajszych wpisów jest jak najbardziej "w tym klimacie", stąd moja pomyłka. Pozwolę sobie dokładnie ciebie, obsesyjnie zacytować (post#6186 z wątku o hi-endowych nowościach):

"Ciekawe, że audio hobby przyciąga też aż tylu czubków z poważnymi zaburzeniami psychiki, osobowości i często z ADHD. Mają też kilka wspólnych cech tzn przekonanie o wszechwiedzy w audio, chęć agresywnego pouczania innych, gadają na każdy temat takie bzdury że czytać i słuchać ciężko, bardzo szukają poklasku i uznania, nie mają żadnego sprzętu audio lub tylko taki podstawowy i nie mają też żadnych sukcesów w zakresie biznesu, nauki, ani jakichkolwiek osiągnięć, choć na sile okłamują otoczenie, że jest inaczej, ewentualnie za brak sukcesów winią wszystkich innych i cały świat dookoła." 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Więc po co cokolwiek piszesz?

Widzę wzorce zachowań Starego Audiofila i Sly30 są zaraźliwe jak cholera ... nie wiem, nie byłem, nie słuchałem ale ... GRA DO DOOPY !!! Dlaczego? Bo oni tak mówią. Są baaardzo podobni tylko dowcip SA był wysublimowany, Sly jest śmiertelnie poważny.

🙂 

Dołączyłeś jako trzeci do tego elitarnego klubu.

Widzę, kolega mocno konfliktowy jest ... czyżby kompleksy dawały znać o sobie? Czy to raczej tylko wredny charakter? 

 

 

Godzinę temu, sly30 napisał:

Gdzie? Coś brałeś ? Jakieś prochy? Masz jakąś obsesje na moim punkcie. pijesz…nie pisz na forum!

Chyba nie tylko na Twoim punkcie ma obsesje ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kolega Tomek przekonał ostatnim długim wpisem, gdzie podał więcej szczegółów na temat kolumn. Z mojej strony gratulacje. I powtórzę się: fajne kolumny, a resztę można sobie dobrać wg własnych upodobań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten wątek odbieram inaczej niż większość z Was. Nie uważam, że Kolega chciał się chwalić, raczej dzielił się w mojej ocenie szczerą i nieukrywaną radością jakie daje mu słuchanie muzyki.

Kto powiedział, że przyjemność ma dawać tylko topowy system. Zresztą jaki on ma być, jeżeli nie jest on tajemnicą?  Zresztą Tomek napisał podobnie. Przecież nie twierdzi, że ma najlepszy system na świecie, ale, że udało mu się złożyć za niewielkie w sumie pieniądze zestaw, który w JEGO ocenie gra lepiej niż dużo droższe. I co w tym dziwnego? Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że same pieniądze nie grają. Oczywiście subiektywnie i dla @sly30 oraz dla Tomka dzisiaj te ich systemy grają "najlepiej na świecie". Czy naprawdę nie rozumiecie tej różnicy?

Poza tym jeżeli składacie systemu w oparciu o plumkanie to ja się teraz nie dziwię skąd ta frustracja, zazdrość, ciągłe poszukiwanie i niedowierzanie, że innym może to grać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byście tego nie mogli ująć . Dziękuję Chłopaki !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Meloman napisał:

Nie uważam, że Kolega chciał się chwalić, raczej dzielił się w mojej ocenie szczerą i nieukrywaną radością jakie daje mu słuchanie muzyki.

Super, też tak odbieram ten wpis. Radość w słychaniu jest najważniejsza i dzielenie się radością jest jak najbardziej pozytywne 🙂

Ale ...

Dlaczego autor dzieli się swoją radością w zakładce High End ?  Biorąc pod uwagę brak doświadczenia autora z kolumnami uznanych światowych firm to ten wpis powinien być w zakładce dla początkujących.

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TUX napisał:

Dlaczego autor dzieli się swoją radością w zakładce High End ?  Biorąc pod uwagę brak doświadczenia autora z kolumnami uznanych światowych firm to ten wpis powinien być w zakładce dla początkujących.

TUX

No tak, bo jak nie za równowartość Ferrari to i nie do zakładki hajend.

Zabawny jesteś z tym Twoim wyobrażeniem hajendu.

Jak już będzie fizyczna granica i paszporty, oraz punkty za "pochodzenie i doświadczenie" na styku hifi z hajendem, jesteś jednym z głównych kandydatów na dowódcę straży granicznej. Brawo za "dzielną słuzbę", doceniamy takie postawy... 👏👏👏

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TUX napisał:

Super, też tak odbieram ten wpis. Radość w słychaniu jest najważniejsza i dzielenie się radością jest jak najbardziej pozytywne 🙂

Ale ...

Dlaczego autor dzieli się swoją radością w zakładce High End ?  Biorąc pod uwagę brak doświadczenia autora z kolumnami uznanych światowych firm to ten wpis powinien być w zakładce dla początkujących.

TUX

Moja rada to przewartościowanie podejścia , szczególnie w sprawie kolumn? Niekonwencjonalne, garażowe konstrukcje mogą znacznie wyśrubować poziom jakość muzyki /cena. Nie chce tutaj być posądzonym o fantazjowanie ale to powiem : szukajac alternatywy dla moich kolumn musiałbym założyć budżet 6-cyfrowy , raczej z 2-3 z przodu. Mówimy oczywiście o zakupie nowych kolumn w ekskluzywnym salonie audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego autor dzieli się swoją radością w zakładce High End ?  Biorąc pod uwagę brak doświadczenia autora z kolumnami uznanych światowych firm to ten wpis powinien być w zakładce dla początkujących.
TUX

I co by to zmienilo?
Skad ten ciagly ped do zamiatania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xajas napisał:


I co by to zmienilo?
Skad ten ciagly ped do zamiatania?

Spokojnie. Przecież każdy mniej więcej doświadczony w tematyce audio , życzliwy lub mniej ..😉 wie że temat znajduje się we właściwej zakładce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Moja rada to przewartościowanie podejścia , szczególnie w sprawie kolumn? Niekonwencjonalne, garażowe konstrukcje mogą znacznie wyśrubować poziom jakość muzyki /cena. Nie chce tutaj być posądzonym o fantazjowanie ale to powiem : szukajac alternatywy dla moich kolumn musiałbym założyć budżet 6-cyfrowy , raczej z 2-3 z przodu. Mówimy oczywiście o zakupie nowych kolumn w ekskluzywnym salonie audio. 

To w końcu jest wątek „jestem szczęśliwy bo stworzyłem system idealny dla siebie” czy wątek „stworzyłem system najlepszy na świecie”? Każdy ma swoje preferencje, o gustach się nie dyskutuje i tak dalej, ale opis Twoich preferencji może równie dobrze oznaczać dźwięk genialny dla prawie każdego, jak i dźwięk kompletnie niestrawny - co
najmniej dla niektórych., z piszącym te słowa na czele. A frazy w stylu „barwę oceniam na podstawie wokali kobiecych” mogą nastrajać podejrzliwie - tak samo jak prognozy pogody sporządzane na podstawie symptomów reumatoidalnych.

Wybacz - po prostu zawiść prze ze mnie przemawia z ten dźwięk wart 2-3 bańki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dzarro napisał:


To w końcu jest wątek „jestem szczęśliwy bo stworzyłem system idealny dla siebie” czy wątek „stworzyłem system najlepszy na świecie”? Każdy ma swoje preferencje, o gustach się nie dyskutuje i tak dalej, ale opis Twoich preferencji może równie dobrze oznaczać dźwięk genialny dla prawie każdego, jak i dźwięk kompletnie niestrawny - co
najmniej dla niektórych., z piszącym te słowa na czele. A frazy w stylu „barwę oceniam na podstawie wokali kobiecych” mogą nastrajać podejrzliwie - tak samo jak prognozy pogody sporządzane na podstawie symptomów reumatoidalnych.

Wybacz - po prostu zawiść prze ze mnie przemawia z ten dźwięk wart 2-3 bańki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zaznaczyłem widełki cenowe dla konkurencyjnych kolumn. I już wspominałem że sytem gra rewelacyjnie jak na założony budżet czyli 100 tys/ plus . Nadal uważam że trafiłem w tym załozeniu jak "6" w Totka😃. Niech to bedzie jedyne odniesieniu do wspomnianych "baniek"😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
16 godzin temu, dzarro napisał:

To w końcu jest wątek „jestem szczęśliwy bo stworzyłem system idealny dla siebie” czy wątek „stworzyłem system najlepszy na świecie”?

To jest wątek służący promocji wyrobów Audiosynergi. Od kiedy właściciela nie ma na forum jego wyroby promują tu jego klienci. Jest wprawdzie wątek klubowy ale tam zazwyczaj zaglądają posiadacze jego produktów. Założenie tematu w zakładce hi-end to haczyk na nowych klientów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Seyv napisał:

To jest wątek służący promocji wyrobów Audiosynergi. Od kiedy właściciela nie ma na forum jego wyroby promują tu jego klienci. Jest wprawdzie wątek klubowy ale tam zazwyczaj zaglądają posiadacze jego produktów. Założenie tematu w zakładce hi-end to haczyk na nowych klientów. 

W tym momencie mnie obrażasz ! Przytocz mi jeden przykład gdzie nachalnie promuję producenta kolumn. ??  Zdjęcia wkleiłem na wyraźną prośbę Usera. Na prośby o kolejne zdjęcia kolumn nie zareagowałem. Wobec założenia tego co napisałeś powyżej , każde , zaznaczę każde pochwały jakichkolwiek kolumn lub innych elementów toru to jest ich promowanie ? Do czego w takim razie do cholery służy to Forum ??

Lepiej lać wodę , tłuc sie po pysku , wyzywać się ? Co robię bardziej znamienitsi bywalcy . To jest główne założenie tego Forum ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
44 minuty temu, Tomek1777 napisał:

Przytocz mi jeden przykład gdzie nachalnie promuję producenta kolumn. ?

Proszę z pierwszego Twojego postu:

"Specjalne podziękowanie dla Piotra Machnika - Audiosynergia za stworzenie od podstaw jedynych , niepowtarzalnych w pełni hiendowych kolumn . Bez Niego to by się nie wydarzyło ."

Następnie ani o akustyce ani za bardzo o DACu czy wzmacniaczu rozmawiać nie chcesz, natomiast temat kolumn ciągniesz jak najbardziej. Nie odnosisz się przy tym do kolumn, które miałeś wcześniej lub też porównywałeś u siebie czy u kogoś innego. 

W dniu 31.03.2023 o 15:17, Tomek1777 napisał:

Nie chce tutaj być posądzonym o fantazjowanie ale to powiem : szukajac alternatywy dla moich kolumn musiałbym założyć budżet 6-cyfrowy , raczej z 2-3 z przodu

Ale miałeś takie kolumny u siebie? Słuchałeś ich? Ilu takich kolumn słuchałeś u kogoś innego? Gdybyś napisał - miałem TAD Reference ONE ale sprzedałem i kupiłem Audiosynergia to byłbyś w jakiś sposób wiarogodny. 

Mogłeś też podzielić się radością zakupu w klubie Audiosynergii  - tam z pewnością nikt by Ci złego słowa nie powiedział.

56 minut temu, Tomek1777 napisał:

Do czego w takim razie do cholery służy to Forum ??

Na pewno nie promowaniu i naganianiu klientów na manufakturowe kolumny.

Czemu służy to forum?

Wymianie doświadczeń. Porównuj więc obecne kolumny z kolumnami, które miałeś a nie z kolumnami na 200 czy 300 tysięcy, których być może w kontrolowanych warunkach nigdy nie słyszałeś a jeśli słyszałeś to napisz jakie i z czym one grały. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Postaram się posłuchać coś z wysokich markowych kolumn. Co jeszcze polecacie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Seyv napisał:

 

Czemu służy to forum?

 

Ja jednak sadze ze generalnie to promocji … sprzetu, marek, dystrybucji 🙂 . Jak cala branza AV w Polsce.

Manufakturom mowimy zdecydowane NIE.

Mogę tak sądzić?

I AS sie w to jak najbardziej wpisuje. Bo cale AS to też … branża.

 

PS. ciekawe czy naruszylem jakis punkt regulaminu? 😉 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Zaznaczyłem widełki cenowe dla konkurencyjnych kolumn.

Brak konsekwencji i wiarygodności w Twoich wypowiedziach. Napisałeś wcześniej, że słuchałeś jedynie jakichś  Focali za ok. 50 tys. i że Ci się nie spodobały. Czyżbyś na tej podstawie przyjął założenie, że wszystkie kolumny w założonych przez Ciebie widełkach grają równie kiepsko (wg Ciebie) jak te Focale? Podobnie z tym, że raz piszesz, że chcesz uwag co do konfiguracji, a jak Ci ktoś pisze, że trudno się odnieść jak się nie słyszało to wtedy okazuje się, że tylko chciałeś się podzielić swoja radością.

Stąd ta niepotrzebna przepychanka, którą moim zdaniem sam sprowokowałeś.

Oczywiście ogólnie to gratuluję satysfakcji z osiagniętego celu.👍

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2023 o 16:53, Tomek1777 napisał:

co jeszcze mogłoby kogoś interesować

Konkretnie jakiego typu masz kondensatory elektrolityczne w wzmacniaczu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Seyv napisał:

To jest wątek służący promocji wyrobów Audiosynergi. Od kiedy właściciela nie ma na forum jego wyroby promują tu jego klienci. Jest wprawdzie wątek klubowy ale tam zazwyczaj zaglądają posiadacze jego produktów. Założenie tematu w zakładce hi-end to haczyk na nowych klientów. 

Tylko że Audiosynergia się nie promuje ani nigdzie nie ogłasza, nie ma nawet swojej strony internetowej, bo ma coś lepszego... klientów z polecenia, co jak widać zaczyna przeszkadzać ludziom z branży, bo odbiera im klientów, nawet tych z zakładki ,,hi end,, a tu już idzie o gruby hajs, więc co? Zagrajmy po naszemu - z jakimi kolumnami światowych marek porownywałeś, w jakim zestawieniu? Wszyscy smart wiedzą o co chodzi, panie moderatorze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.