Skocz do zawartości
IGNORED

high-endowe prawdy czyli subiektywnie o audio


Meloman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pachnie mi to prowokacją, bo trudno uwierzyć, że szpakowski jako długoletni na forum, spał na lekcjach ;-)

Drogi szpakowski, wystarczy się rozejrzeć, tylko z najbliższego otoczenia. 

Wyrywkowo, bo o wszystkich pisać nie mogę, a także o tych u których byłem i co widziałem, więc przypomnę z ogólnie dostępnych w sieci, że;

 - umka bawił się '15 (Isis), a nawet '18 (Ardento) na długo przed pandemią 

- Miroslav1 cieszy się OB 15 od bodaj 2, a moze 3 lat, wcześniej też nie mało, bo '12 w Herbs 40.2, a poświęcił temu parę stron swojego wątku. Jeśli dobrze pamiętam z jego wątku, to przymierza się do '18

 - Muzofan od paru już lat ATC 100 na '12, a teraz ATC 15

Dalej;

Asura, Stefek, Isis na 15, Mariusz Isis '15, Xajas, Sly, to wiemy, Sonic, moduły na '15, ze o sobie nie wspomnę, bo pierwsze OB miałem w 2016 roku, co wyżej udokumentowałem zdjęciem, że o stadku na 12 i 15 nie wspomnę.  

Jak widać, nic nowego, żadna moda. Nie śpimy na lekcjach 😉 

Nic się też nie kreuje. Sławek xm założył wątek o OB w 2021. Melo V8 pracuje nad OB też nie od wczoraj I chwała im za to, bo gdyby nie takie działania, to dalej mieszkalibyśmy w jaskiniach.  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz @szpakowski, nie masz wyboru, powinieneś myśleć jak .....

Podzespoly za 400€

s-l500.jpg

tu na  18 za 600€

s-l1600.jpg

za 1000€

s-l1600.jpg

 

I wtedy dopiero będziesz, objawiony w audio 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym ostrożny z tym liczeniem kosztu podzespołów kolumn, bo może się okazać, że z Twoimi jest podobnie… :-)) Przecież wiadomo, że koszt użytych części to ułamek wartości kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sly30 napisał:

z Twoimi jest podobnie…

jego nie sięgną wskazanej sumy 🙂 🙂 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to sie ZG słuchało i wybierało te które się podobały, dzisiaj wystarczy mieć "duże OB" bo tak piszą na forum
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Kiedyś to sie ZG słuchało i wybierało te które się podobały, dzisiaj wystarczy mieć "duże OB" bo tak piszą na forum
 

każdy ma prawo do własnych pomysłów na system, dźwięk

OB to tylko jedna z wielu opcji i nie każdemu może do gustu przypaść zresztą jak z każdym innym elementem systemu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

jego nie sięgną wskazanej sumy 🙂 🙂 🙂

Trochę więcej ,ale tylko trochę, żebyś mógł się wyśmiewać

 

2 minuty temu, slawek.xm napisał:

każdy ma prawo do własnych pomysłów na system, dźwięk

OB to tylko jedna z wielu opcji i nie każdemu może do gustu przypaść zresztą jak z każdym innym elementem systemu

 

Najlepiej to wydać kasę i być niezadowolonym, cieszyć sie ze będą koledzy na forum

28 minut temu, sly30 napisał:

Byłbym ostrożny z tym liczeniem kosztu podzespołów kolumn, bo może się okazać, że z Twoimi jest podobnie… :-)) Przecież wiadomo, że koszt użytych części to ułamek wartości kolumn. 

Tak szczerze, kupiłbyś kolumny ATC ? Dlaczego tak/nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Widzisz @szpakowski, nie masz wyboru, powinieneś myśleć jak .....

Widzisz @.:Gerard:. do tej pory naiwnie myślałem, że w hiendzie najważniejsza jest najlepsza z możliwych jakość dźwięku ... jak się okazuje nie jest to priorytetem ... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly, dobrze się zastanów, bo ATC jak mrówków 😉

Pytający jest przekonany, ze one wszystkie grają tak samo, bo nie podał modelu ;-))))

ubaw po pachy, a posiadaczom puszczają zaworki. 

ale, dlaczego miałbyś mieć z górki, więc podpowiem, ze nie dość, ze mrówków, to jeszcze są wersje active i passive, na ścianę też są ;-)))

i wersje Classic też

Mam wymieniać dalej?;-)))

i takie też są 

ale co tam, one grają na równi z scm 7 ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, szpakowski napisał:

Widzisz @.:Gerard:. do tej pory naiwnie myślałem, że w hiendzie najważniejsza jest najlepsza z możliwych jakość dźwięku ... jak się okazuje nie jest to priorytetem ... 

 

"Subiektywnie", to miałem OB i to było bardzo kiepskie granie, mój kolega słuchał u Sylwka i u mnie  OB, według niego to dwa różne światy, ja słuchałem u siebie i nie tylko, w różnych warunkach i różne modele.
Wierze ze OB potrafią dobrze zagrać ale ja jeszcze takich nie słyszałem, z mojego skromnego doświadczenia przypuszczam ze muszą być bardzo duże i mieć warunki, u mnie było bardzo mało basu, wrzeszczały, brzmiało konturowo i ostro, okrojone wybrzmienia, przesadne wypchniecie centrum itd.

Tylko trzeba pamiętać ze każdy z nas lubi inne prezencje, ilu poznałem audiofilów to każdy "stroi" inaczej

 

Sylwek raczej nie jest pol-inteligenty i wie jakie modele słuchał, wątpię aby opisywał coś ze zdjęć jak większość tutejszych hiendowcow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, szpakowski napisał:

Widzisz @.:Gerard:. do tej pory naiwnie myślałem, że w hiendzie najważniejsza jest najlepsza z możliwych jakość dźwięku ... jak się okazuje nie jest to priorytetem ... 

 

musiałbyś zebrać komisję akceptowalną przez ogół audiofilów i która zbierałaby się w celu słuchania  kolejnych systemów i wystawiała certyfikaty 🙂

a tak w ogóle to nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi?

masz problem z tolerancją tych którzy zdecydowali się na kolumny typu OB? czy uważasz, że system oparty o takie kolumny nie może być hi-endowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

"Subiektywnie", to miałem OB i to było bardzo kiepskie granie, mój kolega słuchał u Sylwka i u mnie  OB, według niego to dwa różne światy, ja słuchałem u siebie i nie tylko, w różnych warunkach i różne modele.
Wierze ze OB potrafią dobrze zagrać ale ja jeszcze takich nie słyszałem, z mojego skromnego doświadczenia przypuszczam ze muszą być bardzo duże i mieć warunki, u mnie było bardzo mało basu, wrzeszczały, brzmiało konturowo i ostro, okrojone wybrzmienia, przesadne wypchniecie centrum itd.

Tylko trzeba pamiętać ze każdy z nas lubi inne prezencje, ilu poznałem audiofilów to każdy "stroi" inaczej

 

Sylwek raczej nie jest pol-inteligenty i wie jakie modele słuchał, wątpię aby opisywał coś ze zdjęć jak większość tutejszych hiendowcow

Słuchałeś kiepskich OB. Też takie znam i też mam o nich takie samo zdanie jak Ty. Co do ATC, to dziś nie kupiłbym żadnych takich kolumn, żadnej firmy bo….lepsze mogę mieć Custom Made, uszyte dla mnie na miarę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

musiałbyś zebrać komisję akceptowalną przez ogół audiofilów i która zbierałaby się w celu słuchania  kolejnych systemów i wystawiała certyfikaty 🙂

a tak w ogóle to nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi?

masz problem z tolerancją tych którzy zdecydowali się na kolumny typu OB? czy uważasz, że system oparty o takie kolumny nie może być hi-endowy?

I kto tu pisze o braku tolerancji ?
Nie widać wpisów aby szpakowski próbował coś narzucać, wyśmiewać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, .:Gerard:. napisał:

Nie widać wpisów aby szpakowski próbował coś narzucać, wyśmiewać.

Po prawdzie to Ty zacząłeś od prezentacji kolumn i oceniania ich elementów

Twoje kolumny to nie najnowsza konstrukcja i ceny jej przetworników to maks 1000 euro

dlatego to zauważyłem

zresztą nie każdego stać system marzeń i dyskredytowanie tych którzy mają niedrogie systemy to trochę zagrania poniżej pasa

poza tym nic nikomu nie narzucam.... a jeszcze do niedawna sam chciałeś bym konstruował kolumny ... które Tobie by się spodobały i nawet na ten temat otwarcie w moim wątku pisaliśmy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to czytają litości...

Skąd wziąłeś te OB z wykopalisk?

Czy - bez złośliwości -  jesteś tak słabym opiniotwórcą?

Naprawdę sądzisz, że ktoś się na to nabierze?! cyt.;

u mnie było bardzo mało basu, wrzeszczały, brzmiało konturowo i ostro, okrojone wybrzmienia, przesadne wypchniecie centrum itd.

Podpowiem.

Mało jest konstrukcji total skaszanionych, jak to opisałeś.

Nawet konstrukcje, które nie grają po naszemu, mają w sobie coś, co można w opinii podkreślić i obiektywnie uznać za dobre czy obiecujące lub mogące się podobać jakiejś grupie słuchaczy.

Może to być średnica, albo góra pasma, albo prezentacja sceny itp.

Podam przykład. Nie jestem fanem plastyki Harbeth np. 40.1 ale i w nich dostrzegam jakieś dobrodziejstwo, coś co obiektywnie może się podobać innym. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sly30 napisał:

Słuchałeś kiepskich OB. Też takie znam i też mam o nich takie samo zdanie jak Ty. Co do ATC, to dziś nie kupiłbym żadnych takich kolumn, żadnej firmy bo….lepsze mogę mieć Custom Made, uszyte dla mnie na miarę. 


Mam problematyczny pokój, mniejsze kolumny mnie nie zadowolą a większe raczej się nie wpasują, przydałoby się jakbym miał jeszcze minimum 1.5m głębiej pomieszczenie
 

Mysle ze dopiero za dziesięć lat będę miał pokój odsłuchowy, wtedy będę szalał 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slawek.xm napisał:

zresztą nie każdego stać system marzeń i dyskredytowanie tych którzy mają niedrogie systemy to trochę zagrania poniżej pasa

Dostrzegam w tym buractwo, które chce wszystkim  diyowcom powiedzieć, aby z powodu taniości podzespołów, weszli pod kamień.

a przecież - to ode mnie - najczęściej właśnie od tego się zaczyna, od projektu bazy, next dopracowuje, czasem latami...

wie o tym każdy konstruktor, twórca oraz ja piano, wredny i bez kultury osobnik, który od ponad dekady nic innego nie robi, tylko pracuje nad technikami mamienia otoczenia. 

Będąc skupionym na udoskonalaniu tychże technik i narzędzi mamienia czytelnika, rykoszetem, okaleczyłem audio hobby. W istocie, mało wiem, popełniam błąd za błędem.. i piszę głupoty. 

Dobranoc, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, slawek.xm napisał:

Po prawdzie to Ty zacząłeś od prezentacji kolumn i oceniania ich elementów

Twoje kolumny to nie najnowsza konstrukcja i ceny jej przetworników to maks 1000 euro

dlatego to zauważyłem

 

Zacytuj moja ocenę ZG ze zdjęć

Opisałem inne ZG za kilkanaście tys €,

Jak widać to ty mi wyliczasz ile co u mnie kosztuje, ja pisze zawsze o dźwięku i zawsze o tym którym słyszałem 

 

22 minuty temu, slawek.xm napisał:

zresztą nie każdego stać system marzeń i dyskredytowanie tych którzy mają niedrogie systemy to trochę zagrania poniżej pasa

 


Co to za tekst ...., chyba nie do mnie tylko do siebie piszesz
 

Ja cały czas pisze ze nie ma znaczenia wielkość, pieniądze,
 powtarzam ze zależy od konstrukcji, systemu i pomieszczenia, poczytaj ten wątek od początku a może zauważysz te wasze wymądrzania, naśmiewania i poklepywania bzdur wmawianych 

 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, slawek.xm napisał:

masz problem z tolerancją tych którzy zdecydowali się na kolumny typu OB? czy uważasz, że system oparty o takie kolumny nie może być hi-endowy?

Doprawdy nie wiem Sławku skąd przyszło Ci to do głowy. Nie mam problemów z tolerancją, guzik mi do tego na czym kto słucha. Sam nigdy nie słuchałem OB, więc nie mam na ten temat zdania, tym bardziej nie zamierzam krytykować takiego rozwiązania ... 

Jam prosty człowiek jest, nie obeznany z hiendem i chciałbym po prostu usystematyzować sobie pewne fakty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, .:Gerard:. napisał:


Mam problematyczny pokój, mniejsze kolumny mnie nie zadowolą a większe raczej się nie wpasują, przydałoby się jakbym miał jeszcze minimum 1.5m głębiej pomieszczenie
 

Mysle ze dopiero za dziesięć lat będę miał pokój odsłuchowy, wtedy będę szalał 

Przecież nikt nie wymusza na Tobie zmian. Po co ta spinka? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

wymądrzania, naśmiewania i poklepywania bzdur wmawianych

dobrze drogi Gerardzie ... myslę , że nasza wymiana poglądów nie ma już żadnego sensu

życzę Ci idealnego w Twoim mniemaniu systemu i dużo zdrówka

trzymaj się

7 minut temu, szpakowski napisał:

chciałbym po prostu usystematyzować sobie pewne fakty. 

czyli jakie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sly30 napisał:

Przecież nikt nie wymusza na Tobie zmian. Po co ta spinka? 

Nie należę do tych co dają sobie wymusić
 

NIe znoszę nieprawdy, Ty ciągle piszesz ze OB powinny spełniać warunki,
piano mi tu pianę leje ze miałem skopane konstrukcje, może to dla niego bas,
Robi z siebie guru audio i ocenia co mam i co słyszałem, takiego hejtu nie ominę ....., staram sie powstrzymywać .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sly30 napisał:

Przecież nikt nie wymusza na Tobie zmian. Po co ta spinka? 

Dodam, jako ze to otwarta konstrukcja, wiemy ze trzeba trochę tych przetworników zastosować, jak tylko dwa to trzeba je podbić
Niedawno tez mi prezentowano, podane przez DSP i wzmocnione do OB, na maksa musiał podkręcić aby trochę w bluesie było bluesa
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sly30 napisał:

Byłbym ostrożny z tym liczeniem kosztu podzespołów kolumn, bo może się okazać, że z Twoimi jest podobnie… :-)) Przecież wiadomo, że koszt użytych części to ułamek wartości kolumn. 

To zdjęcia z ogłoszeń pierwsze znalezione na eBay, gość sprzedaje tylko podzespoły bez konstrukcji, dlatego napisałem "podzespoły" aby szpakowski nie pomyślał ze to cena za cały projekt 
Cienie poszły za Twoim postem który źle odebrałeś
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sly30 napisał:

Nadal uważam, że 0B muszą spełniać pewne warunki. Inaczej będzie lipa. 

Sądzę że o większość już pisałeś ale czy możesz podsumować i wypunktować te wymogi ?

7 godzin temu, slawek.xm napisał:

każdy ma prawo do własnych pomysłów na system, dźwięk

OB to tylko jedna z wielu opcji i nie każdemu może do gustu przypaść zresztą jak z każdym innym elementem systemu

 

Czy są jakieś marki, modele driverów które mają opinie najlepszych do użycia w konstrukcji OB? Takie z którymi ryzyko wpadki i problemów jest niewielkie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą nie każdego stać system marzeń i dyskredytowanie tych którzy mają niedrogie systemy to trochę zagrania poniżej pasa



To powinno byc podwieszone pod tytulem forum

To niestety typowe zachowanie
Jak „nie slyszysz“, to sa tylko trzy mozliwosci:
1. twoj sprzet nie jest wystarczajaco drogi
2. nie znasz sie na dobrym dzwieku
3. jestes gluchy

A najprawdopodobniej wszystkie trzy naraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Tomek1777 napisał:

Czy są jakieś marki, modele driverów które mają opinie najlepszych do użycia w konstrukcji OB? Takie z którymi ryzyko wpadki i problemów jest niewielkie ?

Myślę że musisz sobie przewertować cały wątek @slawek.xmo OB. Jest tam mnóstwo informacji, które mogą Ci się przydać przy takiej konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy są jakieś marki, modele driverów które mają opinie najlepszych do użycia w konstrukcji OB? Takie z którymi ryzyko wpadki i problemów jest niewielkie ?

Melo ostatnio wysymulowal tutaj przetworniki AE. „Wszyscy“ biora AE. Nie chcesz ryzykowac? Bierz AE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.