Skocz do zawartości
IGNORED

Nichicon FW vs FG


karoles75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, absolem napisał:

Nie. W uproszczeniu  FG to kompresja góry pasma epatowanie wybrzmieniami/przestrzenią, środek z naciskiem na tembr i luźny uproszczony bas. KZ to kondensator całkowicie odwrotny. Duża spokojna góra z dobrymi transjentami  przewiewny holograficzny środek I zwarty skompresowany konturowy bas z harmonicznymi. Każdy jest dobry. Zależy gdzie i do czego

Zawsze myślałem, że KZ jest tylko rozwinięciem serii FG a tu proszę. Pewnie bliżej im do FW albo KW. Moim zdaniem to chyba Silmic ma najlepszy środek, na którym mi najbardziej zależy, jeszcze gdyby nie ta góra, na której słabo wypadają blachy, a jeszcze, żeby bas był taki, jak w KZ...Ach, rozmarzyłem się. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, karoles75 napisał:

Zawsze myślałem, że KZ jest tylko rozwinięciem serii FG a tu proszę. Pewnie bliżej im do FW albo KW. Moim zdaniem to chyba Silmic ma najlepszy środek, na którym mi najbardziej zależy, jeszcze gdyby nie ta góra, na której słabo wypadają blachy, a jeszcze, żeby bas był taki, jak w KZ...Ach, rozmarzyłem się. 

Nie to nie marzenie wystarczy mieszać kondy różnych firm w różnych miejscach i będzie wszystko. Przyklad przed samym wejściem na analog wstaw kaisei lub seiryu nonpolar dalej tylko silmic II,  będzie wszystko co potrzebujesz.  Piękny środek, piękne blachy i dół fajnie dociążony. W zasilanie stosujesz inne kondesatory i po temacie. Jak ograniczamy się do jednej tylko firmy to zawsze będzie tylko wiekszy kompromis. Oczywiście to tylko sugestia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mariusz03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A może wiecie czy która seria z Nichicon , FG, KA czy może ES, który ma najlepszy bas? Zaimplantowałem FW w jedno miejsce  w moim wzmacniaczu, ale brakuje mi teraz dołu, tego dociążenia na basie. Poradzicie coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2023 o 11:41, karoles75 napisał:

A może wiecie czy która seria z Nichicon , FG, KA czy może ES, który ma najlepszy bas? Zaimplantowałem FW w jedno miejsce  w moim wzmacniaczu, ale brakuje mi teraz dołu, tego dociążenia na basie. Poradzicie coś?

Daj mu pograć, ciężko powiedzieć ile ale potrzebuje czasu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, trueman napisał:

Daj mu pograć, ciężko powiedzieć ile ale potrzebuje czasu. 

Masz rację, bo jestem strasznym raptusem a to w tej materii jest najgorsze. Wzmacniacz trochę pograł i raz bas jest, a nawet jest go za dużo, innym razem jest, ale taki dudniący a jeszcze innym razem jest go po prostu za mało. Wnioski mam takie, żeby to dobrze zrobić, to potrzeba czasu i cierpliwości, której mi brakuje. Jeżeli po zmianie kondensatora na nowy od razu jest super, to prawie jest pewne, że nie potrwa to długo, bo proces formowania, czy tam "układania" kondensatora musi zajść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) chwalone są Jupiter Cosmos, stawiane nawet wyżej o wymienianych tu wcześniej Elna i Nichiconów. 

Używał ich ktoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2023 o 10:00, Wito76 napisał:

W tym wątku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) chwalone są Jupiter Cosmos, stawiane nawet wyżej o wymienianych tu wcześniej Elna i Nichiconów. 

Używał ich ktoś?

Tak używał, mam je na wysokich prądach (we wzmaku lampka),  one są przezroczyste niczym szczególnym się nie wyróżniają (myślę że to dobrze), mają fajną barwę, po z mieszaniu z kaisei nonpolar (lub innym czystym kondem) mogą tworzyć świetny duet. 

W analogu je nie testowałem i nie mogę powiedzieć czy zagrają lepiej niż silmic, (od nichikona są na pewno "czystsze" , jak kilka innych kondow 😉)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś "wywaliłem" wszystkie kondensatory Silmic z podstawowego wzmacniacza i powiem tak,  żałuję, że dopiero teraz. Tak, jak kiedyś je lubiłem, tak teraz dołączyłem do drugiego grona, które ich nie cierpi. Silmic to taki kondensator "na sterydach" i do neutralności to im daleko. Poza fają średnicą nie mają nic ciekawego do zaoferowania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo silmic nie jest do wzmaka tylko analogu. W analogu jest nie do pobicia. Choć ma swoich zwolenników w niskich pradach we wzmakach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mariusz03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Mariusz03 napisał:

Bo silmic nie jest do wzmaka tylko analogu. W analogu jest nie do pobicia. Choć ma swoich zwolenników w niskich pradach we wzmakach.

Ja bynajmniej na razie jestem "obrażony" na Silmica. Pozwolę sobie od nich odpocząć. Mam tylko jeszcze takie małe pytanie:  Który z Nichiconów FW czy FG ma wyraźniejszą górę, czy jak tam zwał więcej góry? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, karoles75 napisał:

Ja bynajmniej na razie jestem "obrażony" na Silmica. Pozwolę sobie od nich odpocząć. Mam tylko jeszcze takie małe pytanie:  Który z Nichiconów FW czy FG ma wyraźniejszą górę, czy jak tam zwał więcej góry

Też kiedyś byłem na nie obrażone, ale wstawiałem je tam gdzie nie trzeba, szybko się przeprosiłem z nimi w DACu i streamerze.

Co do nichikon nie pomogę, bo są dla mnie kiepskie. Tolerowałem od bólu tylko serię KZ. Dziś nawet tej serii nie lubię 😉.

Jednak wyżej koledzy opisali różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jednak po wielu dniach odsłuchów stwierdzam ,że Silmic to syf i chyba tylko do wygładzania napięcia zaraz po stabilizatorach się nadaje, choć ja na pewno już go nie użyję w ogóle, a już na pewno nie w ścieżce sygnału, gdzie miał być taki super i robić robotę. Już mam dosyć jego nadętego, zlepionego i dudniącego basu, braku w wysokich tonach i w szczegółach. Jeżeli ktoś chce zastępować Nichicona Silmicem, jak ja, to ta operacja jest z góry skazana na niepowodzenie.  Próbowałem go umieścić w różnych miejscach w moim CD, ale zawsze była kupa mniejsza, czy większa, ale kupa. Pamiętam tylko jedną sytuację z Silmic, gdzie podmieniłem Cerafine na Silmic w CD Denona i było lepiej. Silmic idzie w odstawkę na długooooo! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, karoles75 said:

Jeżeli ktoś chce zastępować Nichicona Silmicem, jak ja, to ta operacja jest z góry skazana na niepowodzenie.

Jedna opinia wiosny nie czyni.. W sumie to nawet 1000 opinii.. A tam wyżej brakuje "moim zdaniem.." 

Jesli jedynym narzędziem do wyrokowania są uszy to polecam wielokrotnie już przytaczany film na kanale 0db żeby się nimi nie kierować bo niestety oszukują właściciela. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Daniel_68412 napisał:

Jedna opinia wiosny nie czyni.. W sumie to nawet 1000 opinii.. A tam wyżej brakuje "moim zdaniem.." 

Jesli jedynym narzędziem do wyrokowania są uszy to polecam wielokrotnie już przytaczany film na kanale 0db żeby się nimi nie kierować bo niestety oszukują właściciela. 

Ale niestety

dźwięki są dla uszu a nie dla przyrządów pomiarowych, na których Silmic to elita elektrolitów audio. Muzyka ma dawać przyjemność słuchania a z Silmic jej nie miałem, niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel_68412 trafnie zaznaczył, że opinia o Silmic jest tylko i wyłącznie moją opinią i każdy może mieć o tych kondensatorach odmienne zdanie. Kiedyś ktoś pisał, że do wzmacniaczy są the best, ale nie do cd i ja podzielam tę opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, karoles75 napisał:

opinia o Silmic jest tylko i wyłącznie moją opini

Dokładnie, ja tylko dodam ze sprawdzaja się (są wybitne) tylko w analogu. Choć czasem w innym miejscu można z nimi trafić. W zasialniu są beznadziejne. A Ty z tego co opisałes właśnie tam je użyłes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś o tym też pisałem, u mnie Elna Smilic w Xonarze ST też mocna zaciemniła granie, wysokie straciły blask i energię, dodatkowo dynamika ostro siadła. Moim zdaniem, jak dodawać to w nie dużych ilościach i sprawdzać efekt, ja poszedłem po całości i prawie wszystkie kondy na raz wymieniłem na karcie, zostało parę Sanyo w sekcji cyfrowej. Po wstawieniu mieszanki Nichicon KA i KZ karta odzyskała żywość i dynamikę grania, dodatkowo w stosunku do fabrycznego FG, wysokie tony zyskały na czystości, poprawiła się przestrzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiając temat Silmica na boku zapytam jeszcze o inną rzecz. Załóżmy że mam w torze sygnału kondensator 47uf/16V i zamienię go na taki sam typ ale na napięcie 50V i czy Waszym zdaniem coś się zmieni? Gdzieś na jakimś forum czytałem, że co prawda poprawi się przestrzeń i wysokie tony złagodnieją, ale wokal się oddali. Czy ktoś może to potwierdzić albo podzielić się swoim doświadczeniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,o dźwięku decyduje klasa kondensatora a o poprawnej pracy w danym miejscu pojemność .Pomiar ESR w najlepszych Silmic jakie mam pokazuje wartość 0 i one oferują najbardziej poukładany dźwięk ,pomijając oczywiście nic nie znaczące zmiany w barwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysieks_2007

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, karoles75 napisał:

Zostawiając temat Silmica na boku zapytam jeszcze o inną rzecz. Załóżmy że mam w torze sygnału kondensator 47uf/16V i zamienię go na taki sam typ ale na napięcie 50V i czy Waszym zdaniem coś się zmieni? Gdzieś na jakimś forum czytałem, że co prawda poprawi się przestrzeń i wysokie tony złagodnieją, ale wokal się oddali. Czy ktoś może to potwierdzić albo podzielić się swoim doświadczeniem?

Z technicznego punktu widzenia zwiększenie napięcia powoduje zmianę parametrów elektrycznych kondensatora, rośnie prąd, maleje ESR i impedancja oraz maleje kąt stratności. Nie zamierzam się odnosić w żaden sposób do opisu zmiany walorów brzmieniowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie kondensatora ma również znaczenie oczywiście, jak wspomnial mój poprzednik najwazniejsza jest klasa kondensatora, ale...

Jesli masz bardzo czuły tor i kondensator wstawisz "biedny" to zwiekszenie napiecia z 47uf/16V na 25v czy 50v nic nie da. Ale wstawiajac jakiś z wyższej półki przy bardzo czystym torze. To po zwiekszeniu napiecia będzie miał lepsze parametry  i na pewno esr mniejszy. Powinno to dać więcej powietrza i dociazenia. 

Ja zawsze jak wymieniam kondensatory i mam miejsce to daję większe. Oczywiście dużo lepszej klasy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mi dobre Silmic znacznie uszczuplają bas,pojawia się za to pełne zróżnicowanie czyli wszystkie nuty z dolnej oktawy są dobrze rozpoznawalne i tym samym melodia grana w dole pasma jest czytelna.

Wszystkie tu wymienione to pierwsza liga w torze sygnału .Choć w słabym sprzęcie nie da się ich słuchać jest strasznie chudo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysieks_2007

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, krzysieks_2007 napisał:

Akurat mi dobre Silmic znacznie uszczuplają bas,pojawia się za to pełne zróżnicowanie czyli wszystkie nuty z dolnej oktawy są dobrze rozpoznawalne i tym samym melodia grana w dole pasma jest czytelna.

Wszystko sie Krzychu zgadza, ale to dotyczy starych Silmic ARS, nie mylić z Silmic II tymi których jest teraz najwięcej bo te to niestety muły bagienne 

Brązowe japońskiej produkcji też dobre, ale praktycznie nie do zdobycia chyba już dawno nie produkowane. Silmic II to zupełnie co innego i wedlug mnie przykład na próbę jechania na dobrej renomie poprzedników

12 godzin temu, krzysieks_2007 napisał:

Choć w słabym sprzęcie nie da się ich słuchać jest strasznie chudo.

Tak samo zachowują się niektóre serie Epcosów jeszcze przed przejęciem przez TDK. Pierwsza klasa, ale tylko w odpowiedniej aplikacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Krzych 2 napisał:

Brązowe japońskiej produkcji też dobre

Mam ich trochę ,różne pojemności .Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem by je podesłać do Ciebie na formatowanie. Ciekawi mnie jak formatowanie wpływa na kondensatory w torze sygnału,czy w ogóle coś się zmieni w dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krzysieks_2007 napisał:

Mam ich trochę ,różne pojemności .Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem by je podesłać do Ciebie na formatowanie. Ciekawi mnie jak formatowanie wpływa na kondensatory w torze sygnału,czy w ogóle coś się zmieni w dźwięku.

Śmiało Krzychu. Tydzień pod napięciem i będzie git. Właśnie po takim formatowaniu zmiany w dźwięku są minimalne. Dotyczy to wszystkich i nowych i leżaków. Czasem potrafi uratować takie skazane na śmietnik potrafią dojść do stanu praktycznie jak nowe. Warunek jeden nie mogą być wyschnięte, jakikolwiek ubytek elektrolitu, nieszczelność dyskwalifikuje i wtedy rzeczywiście tylko śmietnik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By nie mylić o których silmic mówimy ,pierwsze ARS ,później silmic ll ,czyli brązowe ze złotymi napisami  i ostatnie ,brązowe to silmic RFS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tedi02 napisał:

By nie mylić o których silmic mówimy ,pierwsze ARS ,później silmic ll ,czyli brązowe ze złotymi napisami  i ostatnie ,brązowe to silmic RFS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest chyba więcej wersji20230804_172240.thumb.jpg.936765e5564a5f4fbcef0b3ff25cc0cd.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, tedi02 napisał:

Bardzo możliwe , ja piszę o tych które widziałem w japońskich klockach .

Gdzieś widziałem Silmic II ze złotymi napisami, ale to rzadkość jak słoń w Himalajach 😁 Mnie zdziwiły Silmic ARS w takich koszulkach jak Silmic ll. Niepotrzebne zamieszanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.