Skocz do zawartości
IGNORED

UNITRA reaktywacja


jacekm22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Stary200 napisał:

Odpowiedz sobie na jedno pytanie! 
 

Potrzebny Ci SACD? Masz płyty? Zamierzasz je kupować mimo to iż są bardzo drogie?

Dla mnie to jest kryterium pytań! Jeżeli nie zamierzasz to szukasz jak najlepszego CD! Powtarzam CD a nie multiformatowca… równie dobrze możesz kupić starego CD-ka firmy Sony z wyjściem 5.1 multi chanel właśnie pod SACD

Tak mam, tak zamierzam.
Z tym starym CD z wyjściem pod 5.1 to jakiś żart chyba, bo z takim podejściem to równie dobrze zamiast UNITRA CD mogę kupić Yamahę za 1500.

3 godziny temu, Jacchusia napisał:

Ale my zdaje sie o czymś zupełnie innym, bo ja w głównej mierze o mozliwościach zakupowych z mojej "wypłaty" i przykładowego Niemca, czyli o tym na co sobie mozemy pozwolić z naszych zarobków.

A bym przy wydawaniu takiej kasy wolał posłuchać 🙂

Dam ci przykład, z ostatnich dni. W ciagu dnia duzo słucham radia, żeby oszczędzić sprzęt audio mam ampiltuner i monitory, które służa mi tylko do tego. Do niedawno miałem amp. Denona 1000 - najwyzsza półka Denona w owym czasie, ale nastał kres jego żywota 🙂 i przy wybieraniu nowego przypadł mi do gustu mocno vitydżowy Rotel RX503 - średnia półka, ale wygląd perfect od firmy, myśle sobie, kupie najwyżej zwrócę jak będzie jakaś masakra. I wiesz co? Zdumienie, bo ten stary kloc gra o niebo lepiej od nowszego Denona, nie wnikam dlaczego, ładniej i już 🙂 Co prawda obu słuchałem tylko jako radio, ale na dodatek pięknie wieczorem świeci 🙂

Tak mi się przypomniało 🙂 przy okazji wspomnienia marki Denon.

DENON był w sumie tylko dla przykładu. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jacchusia napisał:

Piotrek, ja o sile nabywczej naszej wypłaty, a sprowadza się ona do tego ile możemy z naszych oszczędnosci, ja i Niemiec - jako przykład.

Ceny w Polsce i w innych krajach nie grają roli, bo mogę sobie kupić w Niemczech, czy w Japonii, przy odp. cenie nawet przesyłki bywają gratis.

No to chyba znowu mówimy o tym samym tylko w innych słowach i przez to mamy wrażenie że się wzajemnie nie rozumiemy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2023 o 13:13, dzarro napisał:

Pomijam, że nie każdy chce wstawiać piekarnik do pokoju.

Tylko czarny.

(Kompletnie nie wiem czemu)

Chyba to jakiś przesąd.

W dniu 6.10.2023 o 22:05, romeksz napisał:

tej Unitry schemat

Audio to hobby czyli zabawny sposób spędzania wolnego czasu.

To nie PN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a'propos CD z Unitry - może i koncepcja interesująca, zwłaszcza jeśli chodzi o wyświetlacz, ale są dwa problemy. Pierwszym jest cena, za którą można kupić multum co najmniej równie interesujących odtwarzaczy, a drugim- koszmarna brzydota urządzenia. Sorry, ale sam fajny wyświetlacz, to za mało, by się podobał design.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MagneticFields napisał:

Tak mam, tak zamierzam.
Z tym starym CD z wyjściem pod 5.1 to jakiś żart chyba, bo z takim podejściem to równie dobrze zamiast UNITRA CD mogę kupić Yamahę za 1500.

Widać mało wiesz i g…o widziałeś/szłyszałeś😂😂😂

Takim tokiem podejścia do SACD to zajdziesz tylko do Ciemnej dziury w głębi kanału ściekowego… bu ha ha ha 

@MagneticFields

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Już nie wspomnę o modelach bardziej nowszych 555ES czy 777ES

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, porlick napisał:

Tak a'propos CD z Unitry - może i koncepcja interesująca, zwłaszcza jeśli chodzi o wyświetlacz, ale są dwa problemy. Pierwszym jest cena, za którą można kupić multum co najmniej równie interesujących odtwarzaczy, a drugim- koszmarna brzydota urządzenia. Sorry, ale sam fajny wyświetlacz, to za mało, by się podobał design.

Dlatego CD bym nigdy nie kupił natomiast wzmacniacz jak najbardziej tak… jeżeli odzyskam ze sprzedaży Yamahy tyle ile za nią dałem to zgłaszam się do kolejki po wzmacniacz w kolorze srebrnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stary200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Stary200 napisał:

Widać mało wiesz i g…o widziałeś/szłyszałeś😂😂😂

Takim tokiem podejścia do SACD to zajdziesz tylko do Ciemnej dziury w głębi kanału ściekowego… bu ha ha ha 

@MagneticFields

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Już nie wspomnę o modelach bardziej nowszych 555ES czy 777ES

Jak mało wie i gówno widział, to te Twoje linki są z dupy wzięte. Nie odniosłeś się do tego, co najistotniejsze - ma płyty sacd i nadal zamierza je kupować. Ja zresztą też. I ciężko mi zrozumieć ludzi, którzy wywalają dziesiątki tysięcy złotych na kable i jeden klocek z sytemu, ale jęczą, że płyty sacd takie drogie…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Audio to hobby czyli zabawny sposób spędzania wolnego czasu.
To nie PN


Aha, czyli UNITRA może sobie napisać Class AA, albo i nawet New Class A - i jeszcze podświetlić dla większego efektu sonicznego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stary200 napisał:

Widać mało wiesz i g…o widziałeś/szłyszałeś😂😂😂

Takim tokiem podejścia do SACD to zajdziesz tylko do Ciemnej dziury w głębi kanału ściekowego… bu ha ha ha 

@MagneticFields

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oraz 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Już nie wspomnę o modelach bardziej nowszych 555ES czy 777ES

Niby to nie rocket science, ale widocznie dla fachowca od Ciemnej dziury to za wysoki level wtajemniczenia, żeby pojąć, że ktoś może być zainteresowany produktami tylko nowymi. Między innymi dlatego, żeby mieć pewność, że żaden fachowiec taki jak Ty w nim nie grzebał ani go nie dotykał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Berbeć napisał:

Nie odniosłeś się do tego, co najistotniejsze - ma płyty sacd i nadal zamierza je kupować

Ja odniosłem się do odpowiedzi w sprawie odtwarzacza Sony😉 a po drugie to właśnie owe Sony przy współpracy z Philipsem stworzyli SACD który był 2.0 jak i 5.1… dzisiaj nie wiem czy są jeszcze wydawane płyty w multi ch. czy tylko 2.0?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2023 o 01:15, MagneticFields napisał:

Taki przypadek. Chcę kupić kolejny odtwarzacz CD – nie to, że nie mam, taka słabość, może, żaden z obecnych nie jest idealny. Budżet nie jest z gumy.

UNITRA CD - CSH-801 - 6499 zł [odtwarza CD]

DENON DCD-1700NE - 5999 zł [odtwarza CD i SACD]

Czy tylko dla mnie wybór jest oczywisty?

Dla mnie wybór byłby oczywisty. Kupiłbym porządny odtwarzacz CD a nie kombajn z napędem komputerowym. Unitry nik z nas na razie nie zna, ale ogólnie tak rozumując od razu skazujesz siebie na gorszą jakość w obu formatach. Ile masz i możesz kupić płyt SACD z ulubiona muzyką, a ile CD? Poza tym, dla mnie lepiej brzmi hi res flac niż sacd (a kiedyś DVD audio - i szkoda, że ten format nie przyjął się w audio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pantagruel napisał:

Dla mnie wybór byłby oczywisty. Kupiłbym porządny odtwarzacz CD a nie kombajn z napędem komputerowym. Unitry nik z nas na razie nie zna, ale ogólnie tak rozumując od razu skazujesz siebie na gorszą jakość w obu formatach. Ile masz i możesz kupić płyt SACD z ulubiona muzyką, a ile CD? Poza tym, dla mnie lepiej brzmi hi res flac niż sacd (a kiedyś DVD audio - i szkoda, że ten format nie przyjął się w audio).

OK. Tylko, w takim razie pytanie o jakość CD UNITRY - nie znamy jej.

Przy okazji, czy orientujesz się w temacie jakości stosowanych napędów we współczesnych odtwarzaczach CD?

Bo wyszydzacie multidrive, a akurat, jeśli ktoś zagląda do środka i trochę się orientuje we współczesnych konstrukcjach, to wspominany Denon pod tym względem wygląda dużo lepiej niż niejeden odtwarzacz CD z delikatnie mówiąc średniej jakości napędem. Dlatego moje pytanie brzmi, czy wypowiadający dysponują wystarczającą wiedzą nt. jakości napędów występujących we WSPÓŁCZESNYCH odtwarzaczach CD i SACD, czy bazują na wiedzy z minionych dekad i na jej podstawie konstruują tutaj osądy i porównania - dotyczące dla przypomnienia - współczesnych sprzętów?

2 godziny temu, Stary200 napisał:

Ja odniosłem się do odpowiedzi w sprawie odtwarzacza Sony😉 a po drugie to właśnie owe Sony przy współpracy z Philipsem stworzyli SACD który był 2.0 jak i 5.1… dzisiaj nie wiem czy są jeszcze wydawane płyty w multi ch. czy tylko 2.0?

I co w związku z tym, że Sony z Philipsem stworzyło SACD?
Podaj współcześnie produkowane modele odtwarzaczy CD/SACD Sony, Philipsa też możesz dorzucić - chętnie się zapoznam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MagneticFields napisał:

Bo wyszydzacie multidrive, a akurat, jeśli ktoś zagląda do środka i trochę się orientuje we współczesnych konstrukcjach, to wspominany Denon pod tym względem wygląda dużo lepiej niż niejeden odtwarzacz CD z delikatnie mówiąc średniej jakości napędem. Dlatego moje pytanie brzmi, czy wypowiadający dysponują wystarczającą wiedzą nt. jakości napędów występujących we WSPÓŁCZESNYCH odtwarzaczach CD i SACD, czy bazują na wiedzy z minionych dekad i na jej podstawie konstruują tutaj osądy i porównania - dotyczące dla przypomnienia - współczesnych sprzętów?

Ja mam cec cd3n, spójrz jak wygląda napęd CD.

Poza ty, sam napęd nie gra w kompletnym odtwarzaczu. Implementacja daca jest kluczowa a potem wyjścia analogowe, ich jakość etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pantagruel napisał:

Ja mam cec cd3n, spójrz jak wygląda napęd CD.

Nie mogę znaleźć, gdzie go można kupić? NOWEGO - na wszelki wypadek przypomnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie kupisz. Chyba, że używany, ja swojego nie sprzedam (chociaż chyba widziałem na japońskich portalach jeszcze fabrycznie nowe do kupienia) Wycofali i wprowadzili oszczędniejszego cd5.

To napęd cd3n

 

TL3N-m-750.jpg

A tu uproszczony, obecnie dostępny cd5

 

cd5.jpg

Edytowane przez pantagruel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MagneticFields napisał:

Podaj współcześnie produkowane modele odtwarzaczy CD/SACD Sony, Philipsa

Niestety już są nie produkowane, złota era stereo dla tych firm się skończyła… 

Dla mnie CD/SACD to w obecnych czasach nisza… królują teraz tylko streamery, wykupujesz subskrypcje za 40-100 zł na miesiąc i cieszysz się tysiącami tytułów… 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MagneticFields napisał:

Tylko, w takim razie pytanie o jakość CD UNITRY - nie znamy jej.

Znamy. To przeciętny odtwarzacz. Nic specjalnego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Stary200 napisał:

Dla mnie CD/SACD to w obecnych czasach nisza… królują teraz tylko streamery, wykupujesz subskrypcje za 40-100 zł na miesiąc i cieszysz się tysiącami tytułów… 

Wygoda na pewno w streamingu i dostęp do tytułów poza dyskusją. Jednak, kiedy chodzi o jakość i przyjemność słuchania, to u mnie wciąż wygrywa odtwarzacz cd. Chociaż wielu ma tak dopieszczony tor streamingu, że sami mówią, że już nie słyszą różnicy. Na końcu pozstaje dla mnie sentyment do fizycznego nośnika, przywiązanie do swojej kolekcji. Ciągle żałuję, że kiedyś zrezygnowałem z winyli na rzecz cd. Teraz powrót trochę bez sensu już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, pantagruel napisał:

Chociaż wielu ma tak dopieszczony tor streamingu, że sami mówią, że już nie słyszą różnicy

Bez przesadyzmu, nie razi uszu ale niewielka różnica jednak dalej jest i to z wielu powodów także po stronie nadawcy streamingu

To samo jest u odbiorcy, zależnie od jakości i producenta napędu CD/SACD to też to między sobą inaczej gra. Inaczej gra napęd Philipsa inaczej Sony a inaczej jszcze napęd Esoterica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Stary200 napisał:

Takim tokiem podejścia do SACD to zajdziesz tylko do Ciemnej dziury w głębi kanału ściekowego… bu ha ha ha 

Z SACD sprawa sie ma tak, ze jest do du.py 🙂 A to z tego powodu, ze przytłaczająca większosć płyt SACD to konwersja z CD , bo od lat bodajże 90` cyfrowy zapis i mastering był normą w studiach nagrań, cyfrowy - 16 bit 44,1 khz i SACD z tego nie zrobisz, pocyganisz jak już.

2 godziny temu, pantagruel napisał:

Wygoda na pewno w streamingu i dostęp do tytułów poza dyskusją. Jednak, kiedy chodzi o jakość i przyjemność słuchania, to u mnie wciąż wygrywa odtwarzacz cd. Chociaż wielu ma tak dopieszczony tor streamingu, że sami mówią, że już nie słyszą różnicy. Na końcu pozstaje dla mnie sentyment do fizycznego nośnika, przywiązanie do swojej kolekcji. Ciągle żałuję, że kiedyś zrezygnowałem z winyli na rzecz cd. Teraz powrót trochę bez sensu już. 

A są jakieś streamery odtwarzajace Tidal w jakość Master?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ASURA napisał:

Bez przesadyzmu, nie razi uszu ale niewielka różnica jednak dalej jest i to z wielu powodów także po stronie nadawcy streamingu

To samo jest u odbiorcy, zależnie od jakości i producenta napędu CD/SACD to też to między sobą inaczej gra. Inaczej gra napęd Philipsa inaczej Sony a inaczej jszcze napęd Esoterica

Na czym polega "niewielka róznica" ?

I jakich powodów ?

Odpowiedz na pytania tylko w przypadku, gdy opierasz się na własnych doświadczeniach wynikających z używania konkretnych,  wymienionych z nazwy serwisów streaming'owych. Dodatkowo określ jak długo i z jakiej opcji subskrypcji korzystałeś/korzystasz z każdego, którego będziesz podawał jako punkt odniesiena. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stary200 napisał:

Niestety już są nie produkowane, złota era stereo dla tych firm się skończyła… 

Dla mnie CD/SACD to w obecnych czasach nisza… królują teraz tylko streamery, wykupujesz subskrypcje za 40-100 zł na miesiąc i cieszysz się tysiącami tytułów… 

"Dla Ciebie" jak słusznie zaznaczyłeś, a dla kogoś innego np. dla mnie nadal podstawa. Nie znaczy to, że nie mam abo na muzykę w plikach, ale nie traktuję jej priorytetowo, tylko jako narzędzie. Dobre narzędzie, bo nie muszę kupować wszystkich płyt w ciemno, tylko mogę niektóre "podsłuchać" przed zakupem. Jednak co do przyjemności słuchania to potrzebuję fizyczny nośnik, podejść do półki, wybrać, włożyć do odtwarzacza, popatrzeć na okładkę... I zakładam, że nie jestem w tym sam.

Zresztą odbiegamy od tematu, bo tematem są odtwarzacze CD, a skoro UNITRA wypuszcza odtwarzacz, to nie skręcajmy dyskusji na tory płyta CD vs. pliki.

13 minut temu, Jacchusia napisał:

Z SACD sprawa sie ma tak, ze jest do du.py 🙂 A to z tego powodu, ze przytłaczająca większosć płyt SACD to konwersja z CD , bo od lat bodajże 90` cyfrowy zapis i mastering był normą w studiach nagrań, cyfrowy - 16 bit 44,1 khz i SACD z tego nie zrobisz, pocyganisz jak już.

A są jakieś streamery odtwarzajace Tidal w jakość Master?

Nie wiem jak to "pocyganione", ale skoro słychać różnicę między płytami Dire Straits standardowymi i tymi SACD [tylko SACD, nie hybrydami, made in Japan] to dlaczego z tego nie korzystać? A jeśli to jak mówisz wszystko z tych samych materiałów tzn., że na normalnych CD nas cyganią, sztucznie degradując jakość. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, MagneticFields napisał:

"Dla Ciebie" jak słusznie zaznaczyłeś, a dla kogoś innego np. dla mnie nadal podstawa. Nie znaczy to, że nie mam abo na muzykę w plikach, ale nie traktuję jej priorytetowo, tylko jako narzędzie. Dobre narzędzie, bo nie muszę kupować wszystkich płyt w ciemno, tylko mogę niektóre "podsłuchać" przed zakupem. Jednak co do przyjemności słuchania to potrzebuję fizyczny nośnik, podejść do półki, wybrać, włożyć do odtwarzacza, popatrzeć na okładkę... I zakładam, że nie jestem w tym sam.

Zresztą odbiegamy od tematu, bo tematem są odtwarzacze CD, a skoro UNITRA wypuszcza odtwarzacz, to nie skręcajmy dyskusji na tory płyta CD vs. pliki.

dyskusja cd vs streaming, wyprzedza tylko trochę niedaleką przyszłość przedmiotowego producenta, a przede wszystkim korzystanie ze streamingu przez użytkowników integry U 🤭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pantagruel napisał:

Dla mnie wybór byłby oczywisty. Kupiłbym porządny odtwarzacz CD a nie kombajn z napędem komputerowym. Unitry nik z nas na razie nie zna, ale ogólnie tak rozumując od razu skazujesz siebie na gorszą jakość w obu formatach. Ile masz i możesz kupić płyt SACD z ulubiona muzyką, a ile CD? Poza tym, dla mnie lepiej brzmi hi res flac niż sacd (a kiedyś DVD audio - i szkoda, że ten format nie przyjął się w audio).

Dla mnie wybór też byłby oczywisty. Kupiłbym porządny odtwarzacz SACD, a nie jakiś ograniczony odtwarzacz CD z napędem komputerowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pantagruel napisał:

Wygoda na pewno w streamingu i dostęp do tytułów poza dyskusją. Jednak, kiedy chodzi o jakość i przyjemność słuchania, to u mnie wciąż wygrywa odtwarzacz cd. Chociaż wielu ma tak dopieszczony tor streamingu, że sami mówią, że już nie słyszą różnicy. Na końcu pozstaje dla mnie sentyment do fizycznego nośnika, przywiązanie do swojej kolekcji. Ciągle żałuję, że kiedyś zrezygnowałem z winyli na rzecz cd. Teraz powrót trochę bez sensu już. 

Mam tak samo☺️
 

Właśnie czekam na info od Q21 kiedy będą mieli WiiM Pro Plus na sprzedaż, a dlaczego? Bo do tej pory używałem kabla mini jack vs 2 rca do podłączenia Ipada pod wzmacniacz Yamahy by przesłuchiwać albumy które później kupowałem na Vinylu😍 

Kocham to brzmienie w pełni analogowe bez żadnych wodotrysków i etc… I jest tak jak mówisz, podejść uruchomić manualnie( bo mam w pełni manuala ) wyczyścić płytę, przejrzeć sobie okładkę wraz z wkładką itd… to się nazywa obcowanie z płytą♥️

6 godzin temu, Berbeć napisał:

Dla mnie wybór też byłby oczywisty. Kupiłbym porządny odtwarzacz SACD, a nie jakiś ograniczony odtwarzacz CD z napędem komputerowym.

Też bym kupił gdyby SACD był wydany na wszystkie zespoły! Niestety SACD się ogranicza…😞😭 

 

I nabył bym Sonego właśnie 555ES lub 777es które są bardzo poszukiwane i k**ew…o drogie😬😬😬

A co do Unitry!!!

To zamiast CD-ka mogli od razu iść w streaming do wzmacniacza z możliwością podpięcia zewnętrznego źródła a tak ten CD bedzie skazany na piekło tz brak zainteresowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stary200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.10.2023 o 18:19, porlick napisał:

Tak a'propos CD z Unitry ... koszmarna brzydota urządzenia.

Czy się podoba to kwestia gustu, nie możesz natomiast odmówić spójności stylistycznej kompletu wzmavniacz/CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2023 o 00:17, romeksz napisał:

 


Aha, czyli UNITRA może sobie napisać Class AA, albo i nawet New Class A - i jeszcze podświetlić dla większego efektu sonicznego?

 

Zaklęcia powyższe nic nie mają wspólnego z życzeniem żeby udostępniać schemat. Producent nie musi się go trzymać, może modyfikacje robić i nie działać według schematu.

Na razie wszystkie obecne działania to w skrócie - preorder.

Życzenie publikacji schematu jest mocno przedwczesne a poza tym nie ma potrzeby. Sens owszem byłby ale co jeśli akurat zechcą zrobić podmiankę elementów? Wtedy schemat straci aktualność.

W dniu 11.10.2023 o 12:14, Jacchusia napisał:

od lat bodajże 90` cyfrowy zapis i mastering był normą w studiach nagrań, cyfrowy - 16 bit 44,1 khz

Niemen reedycje robił dla PN Muza w formacie 20bit.

Różnica między 20 a 16 jest słyszalna.

W dniu 11.10.2023 o 12:24, MagneticFields napisał:

tematem są odtwarzacze CD, a skoro UNITRA wypuszcza odtwarzacz, to nie skręcajmy dyskusji na tory płyta CD vs. pliki.

Według mnie to jak na razie nieco zlekceważyli projekty źródłowych urządzeń - i gramofonów i odtwarzacza.

Dobrze że w ogóle są, ale mnie zainteresują te które powstaną, może za 2 lata.

Po prostu zaczęli zabawę w audio, ale dość niedawno temu. Czekam jeszcze (może?) na: headamp, konwerter, preamp gramofonowy, tuner, itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2023 o 20:29, Stary200 napisał:

zamiast CD-ka mogli od razu iść w streaming do wzmacniacza z możliwością podpięcia zewnętrznego źródła a

No nie wiem, bo:

 

W dniu 10.10.2023 o 19:19, porlick napisał:

są dwa problemy

 

W dniu 10.10.2023 o 19:19, porlick napisał:

drugim- koszmarna brzydota urządzenia.

 

Po co mieliby robić coś o "koszmarnej brzydocie"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xetras napisał:

Po co mieliby robić coś o "koszmarnej brzydocie"?

Też się temu dziwię, zwłaszcza, że w podobnej cenie są urządzenia ciekawsze technicznie i ładniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.