Skocz do zawartości
IGNORED

UNITRA reaktywacja


jacekm22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.10.2023 o 15:30, szymon1977 napisał:

Dla porównania Anglicy na samą wieść o powrocie klasycznej marki rzuciliby się do sklepów i wykupili cały nakład w przedsprzedaży, dając tym finansowego kopa na rozwój. Obstawiam więc, że projekt umrze zanim się odrodzi. Szkoda.

Hmm, wątpię. Kwestia ceny oczywiście. Wbrew pozorom nie każdy Anglik jeździ jaguarem i mieszka w zamku.
Wzmacniacz Unitra kosztuje 15000 zł a mediana płac w Polsce to 5000 zł brutto miesięcznie, więc cena tego 'cuda' to trzykrotność mediany!

Mediana płac w UK wynosi £2300, więc mając powyższe na uwadze ten rzekomy Mr Smith musiałby się rzucić na wzmacniacz w cenie £6900. Śmiem wątpić czy jakikolwiek zdroworozsądkowy Angol byłby w stanie wysupłać ze swej sakiewki taką kwotę na powracający po latach model z upadłej niegdyś firmy. 

To są kolosalne kwoty zarówno dla Polaka jak i dla Anglika i produkty w takich cenach sprzedają się ilościach zdawkowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Stary200 napisał:

Gdzie znajdę takie patenty jak np mechaniczny włącznik sterowany elektronicznie i działający z pilota!!!

To jeszcze proponuję tuner ze skalą i gałką napędzaną silnikiem sterowanym pilotem- będzie komplet.

6 godzin temu, max-bit napisał:

Nie lepiej było wystartować z prostym wzm a tańszym ? Wiele firm tak zaczynało. 

A później może iść w góre. 

Pisałem o tym na pierwszej stronie tematu. Ich strategia marketingowa jest całkiem od czapy. O ile w ogóle ją mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tunera ze skalą i pokrętłem to tak wygląda nowy Nikon Zf. Protoplastą jest model FM2 z 1982 roku.972b8ab4b4aebe30d7195d6684b22e8c.jpg48b9b8bf4d6b4c188a4d2dbcc2074a7f.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2023 o 09:42, czester15.30 napisał:

Nowy film od Akustyki.
 

 

O,mają własne "wydewelopowane" ramię.
Kamień spadł mi z serca.

Teraz to pójdzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio przetestowało Unitrę, są też pomiary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no teraz to się wszędzie musi pojawić.

Jeszcze w stereo i kolorowo tam najczęściej używają synonimów najlepszy, wspaniały, .....

Więc pora na to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ich stać to nawet na pudelku będzie info…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam wspomniana Yamaha to cena w sklepie 12 tys zł. I teraz tak czym ona się wywyższa nad Unitrą? Ja nie widzę by miała klasę A!


Może dlatego, że nie masz schematu?

A do tej Unitry schemat jest, czy to tak jak kiedyś z Technicsem było?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2023 o 20:26, yayacek napisał:

Hmm, wątpię. Kwestia ceny oczywiście. Wbrew pozorom nie każdy Anglik jeździ jaguarem i mieszka w zamku.
Wzmacniacz Unitra kosztuje 15000 zł a mediana płac w Polsce to 5000 zł brutto miesięcznie, więc cena tego 'cuda' to trzykrotność mediany!

Chyba zbyt mody jesteś najwidoczniej lata 80-te i kupno polskiego sprzętu… w tamtych czasach jak myślisz kupowałeś magnetofon czy gramofon za jedną wypłatę czy za dziesięć??? Śmiem twierdzić że dalej jesteśmy biedni tak jak to było kiedyś tak i dziś…

W dniu 4.10.2023 o 20:37, porlick napisał:

To jeszcze proponuję tuner ze skalą i gałką napędzaną silnikiem sterowanym pilotem- będzie komplet

Silnikiem odrzutowym by w ciągu mili sekundy znajdował stację😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.10.2023 o 19:26, yayacek napisał:

Wzmacniacz Unitra kosztuje 15000 zł a mediana płac w Polsce to 5000 zł brutto miesięcznie, więc cena tego 'cuda' to trzykrotność mediany!

Mediana płac w UK wynosi £2300, więc mając powyższe na uwadze ten rzekomy Mr Smith musiałby się rzucić na wzmacniacz w cenie £6900.

Źle liczysz: nie powinieneś porównywać zarobków, a ile po opłatach zostaje. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Stary200 napisał:

Chyba zbyt mody jesteś najwidoczniej lata 80-te i kupno polskiego sprzętu… w tamtych czasach jak myślisz kupowałeś magnetofon czy gramofon za jedną wypłatę czy za dziesięć??? Śmiem twierdzić że dalej jesteśmy biedni tak jak to było kiedyś tak i dziś…

Różnica jest zasadniczo inna.

Po pierwsze siła nabywcza złotówki/wypłaty była inna i często wkład importowanych części czynił sprzęt b.drogim.

A dwa, to tzw. życie było tańsze i ludzie mieli oszczędności bo niczego nie było w sklepach. 

a z tymi cenami to było tak, ze Altusy w sklepie kosztowały moja jedną wypłatę,ale ich tam nie było, kupowane na tzw, czarnym rynku kosztowały 3-4 wypłaty.

Wiec imho porównywanie cena z tamtych czasów nie ma najmniejszego sensu.

12 godzin temu, szymon1977 napisał:

Źle liczysz: nie powinieneś porównywać zarobków, a ile po opłatach zostaje. 

 

Dokładnie. Chodzi o oszczędności. Bo jesli np. ja jestem w stanioe odłożyć w Polsce 1000zł miesiecznie, a Szymon w GB 4000zł to w sumie to tak jakbny zarabiał 4 razy więcej, bo na tyl sobie może pozwolić z oszczędności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jacchusia napisał:

a z tymi cenami to było tak, ze Altusy w sklepie kosztowały moja jedną wypłatę,ale ich tam nie było, kupowane na tzw, czarnym rynku kosztowały 3-4 wypłaty

Pytałem o to jeszcze raz ojca i masz rację… ojciec mówił że od cyganów pare razy kupował sprzęt bo właśnie nie było go w sklepach a oni go mieli tylko że za 4-5 wypłat…

sorry za pomyłkę🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Jacchusia napisał:

Dokładnie. Chodzi o oszczędności. Bo jesli np. ja jestem w stanioe odłożyć w Polsce 1000zł miesiecznie, a Szymon w GB 4000zł to w sumie to tak jakbny zarabiał 4 razy więcej, bo na tyl sobie może pozwolić z oszczędności.

Ale fajnie 🙂 Niestety jeśli wziąć pod uwagę lokalne koszty stałe (np ceny mieszkania, podatek miejski, ubezpieczenie samochodu, autobus szkolny dla dzieciaków), to łatwiej zdechnąć z głodu niż odłożyć na nową Unitrę 😞

Bogactwo w UK to legenda z czasów, gdy za 3 godziny na zmywaku w UK, można było po przyjeździe do Polski zrobić tygodniowe zakupy w Biedronce, a na FB pochwalić się BMW przechwyconym przed bramą złomu. Żyć w UK godnie z pensji minimalnej? Szacunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

How many people are paid the NMW?

The LPC estimates that there were around 1.6 million workers paid at or below the minimum wage in April 2022, which is around 5% of all UK workers. Jobs paid around the minimum wage are concentrated within a small number of low-paying occupations. The report finds that 45% of all jobs paying at or below the minimum wage are in retail, hospitality, cleaning and maintenance professions.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahahahhahaahahahhahhah

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hey, friend, jeśli język polski to dla ciebie magia rodem z Harryego Potterka, to nie PISz, PIS to zło.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2023 o 00:19, szymon1977 napisał:

Źle liczysz: nie powinieneś porównywać zarobków, a ile po opłatach zostaje. 

 

Ale sprzęt audio w Europie jest w tej samej cenie albo przynajmniej być powinien więc akurat w tym przypadku porównywalnie w ten sposób ma bardzo sens.

Ale ale jest nowe info 

Przeglądnąłem w weekend Facebooka i okazuje się że większość sklepów zamieszcza na swoich stronach że wkrótce będzie możliwy odsłuch u nich.

Czyli UNITRA wchodzi na salonu 🙂

i tak jak się spodziewałem zainteresowanie ze strony salonów audio jest olbrzymie.

Niestety nie wiem jaki będzie rabat przewidziany zakupowy dla salonów audio ale nawet jeżeli niewielki to większość z nich potraktuje to jako formę reklamy i inwestycji.

A już zamieszczenie informacji że sprzęt będzie do odsłuchu przykuwa bardzo wielką uwagę.

działa 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2023 o 19:46, romeksz napisał:

Cały czas źle używałem STEREO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

efe563c4792189e94eec0045509955e5.jpg

Dalej będziesz!


z kolumnami 4Way trzeba będzie 8 kanałów Dual-Mono😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kolumnami 4Way trzeba będzie 8 kanałów Dual-Mono
Dual mono, to nie. Ja słucham muzyki także z prawego kanału. AC/DC też

460aece514399d76936038c792b5e55a.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„If you don't like the weather, wait a minute.” -- Scottish proverb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ale sprzęt audio w Europie jest w tej samej cenie albo przynajmniej być powinien więc akurat w tym przypadku porównywalnie w ten sposób ma bardzo sens.

Niby tak, ale moim zdaniem nie. Bo co mi z tego że w Niemczech klocek kosztuje tyle samo, skoro opłaty, jedzenie i inne musowe opłaty zżerają mi cała wypłatę? A patrząc na zarobki Niemiec może kupić 3 klocki , a ja taki sam ale jeden, teoretycznie jeden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jacchusia napisał:

Niby tak, ale moim zdaniem nie. Bo co mi z tego że w Niemczech klocek kosztuje tyle samo, skoro opłaty, jedzenie i inne musowe opłaty zżerają mi cała wypłatę? A patrząc na zarobki Niemiec może kupić 3 klocki , a ja taki sam ale jeden, teoretycznie jeden.

Zrobiłem na ten temat kiedyś wielki elaborat na forum audio.

Mogę tu zrobić skrót.

Dla prostoty załóżmyzl  że producent jest z UK. To gdzie produkowane są jego sprzęty nie ma tutaj znaczenia.

I teraz tak producent filia główna w UK sprzedaje do Niemiec , Polski, Hiszpanii czy Indii w tej samej cenie.

Dlaczego?

Ano dlatego że to jest koszt produkcji, serwisu, magazynowania, marketingu i tak dalej.

Później każdy z tych dystrybutorów w poszczególnych krajach sprzedaje swoim dilerom. Na większej lub mniejszej marży. Cena została z góry zasugerowana przez producenta czyli nazwijmy w tym przypadku główną siedzibę w UK.

I teraz tak. 

Polak narzeka bo zarabia mało w stosunku do sumy kosztów produkcji serwisu magazynowania i wszystkich pozostałych które ponosi główna siedziba plus tego samego ale u swojego dystrybutora i marży sklepu.

Biorąc pod uwagę że sugerowana cena jest taka sama na cały świat no to przysłowiowy Kowalski ale z Niemiec będzie w lepszej sytuacji. 

Weźmy natomiast Kowalskiego z Indii nie mówimy tutaj oczywiście o dużych miastach z wielką bazą korporacji. 

Tak na prawdę to Ashish może narzekać że cena tego produktu jest dla niego przecież za droga.

Ale brzydko mówiąc i idąc od kłębka do kłębka co to obchodzi producenta który na każdym produkcie musi zarobić tyle samo. 

Różnice jeżeli się skąd biorą to z ilości sprzedawanych produktów przez poszczególnych dystrybutorów w krajach.

Jeśli taki Niemiec ma trzy razy większy rynek niż nasz i sprzedaje zapewne 10 razy więcej to może obniżyć marzę poszczególnego produktu. 

My jesteśmy w tej patowej sytuacji trochę i tyle. Bo mimo dużej ilości ludności nasz rynek nie jest dużym. A zarobki są jakie są. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Później każdy z tych dystrybutorów w poszczególnych krajach sprzedaje swoim dilerom. Na większej lub mniejszej marży. Cena została z góry zasugerowana przez producenta czyli nazwijmy w tym przypadku główną siedzibę w UK.

No i dobrze… 

ale

Dlaczego sklepy w Polsce tak windują ceny?!?! Skoro do Niemiec i Polski sprzęt trafia po tej samej cenie( przykład Yamaha A-S 1200 w cenie 1800€ ~ 1800 x 4,60 zł = 8280 zł ) a na Niemieckich półkach jest droższy tylko o 100€ ( 1900€ ) to dlaczego w Polsce ten sam wzmacniacz na półce jest droższy aż o 3719 zł? Przecież to nie 100€ wzrostu tylko aż o ponad 800€ !!! Toż to zdzierstwo!!! Ale polak głupi jest i daje robić się w wała bo myśli że ma z Polskiej dystrybucji ( rzekoma gwarancja w kraju ) 

No muszę przyznać jedno! Jesteśmy bogaci😂😂😂

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jeśli taki Niemiec ma trzy razy większy rynek niż nasz i sprzedaje zapewne 10 razy więcej to może obniżyć marzę poszczególnego produktu. 

My jesteśmy w tej patowej sytuacji trochę i tyle. Bo mimo dużej ilości ludności nasz rynek nie jest dużym. A zarobki są jakie są. 

Nie, bo Polak mądry jest i kupuje z zagranicy! To po pierwsze, po drugie mając dany budżet powiedzmy 9 tys zł nie kupisz czegoś co kosztuje 12 tys jak wspomniana wyżej Yamaha! Co robi Polak? A no szuka alternatywy, albo używka tego modelu który mu się podobał albo zamawia z zagranicy po czym cieszy się jak głupi a polskie sklepy tracą przez co nie ma aż takiego zbytu sprzętu ( nowego ) jak we wspomnianych Niemczech. Na zwoziłem tego tyle do Polski że wiem iż to się opłaca…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przypadek. Chcę kupić kolejny odtwarzacz CD – nie to, że nie mam, taka słabość, może, żaden z obecnych nie jest idealny. Budżet nie jest z gumy.

UNITRA CD - CSH-801 - 6499 zł [odtwarza CD]

DENON DCD-1700NE - 5999 zł [odtwarza CD i SACD]

Czy tylko dla mnie wybór jest oczywisty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Stary200 napisał:

Dlaczego sklepy w Polsce tak windują ceny?!?! Skoro do Niemiec i Polski sprzęt trafia po tej samej cenie( przykład Yamaha A-S 1200 w cenie 1800€ ~ 1800 x 4,60 zł = 8280 zł ) a na Niemieckich półkach jest droższy tylko o 100€ ( 1900€ ) to dlaczego w Polsce ten sam wzmacniacz na półce jest droższy aż o 3719 zł? Przecież to nie 100€ wzrostu tylko aż o ponad 800€ !!! Toż to zdzierstwo!!! Ale polak głupi jest i daje robić się w wała bo myśli że ma z Polskiej dystrybucji ( rzekoma gwarancja w kraju )

A widzisz bo tu dochodzi kolejny problem.

To są moje przypuszczenia ale widziałem już takie akcje wcześniej i to akurat tłumaczy twoje pytanie.

Mianowicie polski dystrybutor kupuje sprzęt od niemieckiego. 

Z tak zwanej centrali Europy. A dilerzy w Niemczech bezpośrednio od niego.

Więc finalnie wygląda to tak że u nas jest po drodze jedna więcej morda do karmienia. Ze tak to brzydko wyrażę. 

Oczywiście Polski dystrybutor kupuje taniej niż niemieckie sklepy ale mimo wszystko.

11 godzin temu, Stary200 napisał:

bo Polak mądry jest i kupuje z zagranicy! To po pierwsze, po drugie mając dany budżet powiedzmy 9 tys zł nie kupisz czegoś co kosztuje 12 tys jak wspomniana wyżej Yamaha! Co robi Polak? A no szuka alternatywy, albo używka tego modelu który mu się podobał albo zamawia z zagranicy po czym cieszy się jak głupi a polskie sklepy tracą przez co nie ma aż takiego zbytu sprzętu ( nowego ) jak we wspomnianych Niemczech. Na zwoziłem tego tyle do Polski że wiem iż to się opłaca…

Tak robi coraz częściej osób. Ale wciąż za mało żeby pokazać że coś jest nie tak.

Dosłownie miesiąc temu założyłem temat na sąsiednim forum że polskie dystrybutor Denona robi sobie kpiny gdyż wchodzący model X 1800 amplituner raki na domowego był droższy od wyższego modelu x 2 800 i że to jest kpina i robienie sobie żartów z klientów. Mija tydzień i pisze tam użytkownik że kupił x1800 i jak go ustawić.

No comment. 

Uwierz że ludzie którzy walczą o cenę to nie połowa kupujących.

5 godzin temu, MagneticFields napisał:

Taki przypadek. Chcę kupić kolejny odtwarzacz CD – nie to, że nie mam, taka słabość, może, żaden z obecnych nie jest idealny. Budżet nie jest z gumy.

UNITRA CD - CSH-801 - 6499 zł [odtwarza CD]

DENON DCD-1700NE - 5999 zł [odtwarza CD i SACD]

Czy tylko dla mnie wybór jest oczywisty?

Wiadomo ale

- unitra

- kupisz swoje. Co rusz słyszę taki postulat. Chciałbym polskie

Czemu by za to nie zrezygnować z sacd i zapłacić więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MagneticFields napisał:

Taki przypadek. Chcę kupić kolejny odtwarzacz CD – nie to, że nie mam, taka słabość, może, żaden z obecnych nie jest idealny. Budżet nie jest z gumy.

UNITRA CD - CSH-801 - 6499 zł [odtwarza CD]

DENON DCD-1700NE - 5999 zł [odtwarza CD i SACD]

Czy tylko dla mnie wybór jest oczywisty?

Odpowiedz sobie na jedno pytanie! 
 

Potrzebny Ci SACD? Masz płyty? Zamierzasz je kupować mimo to iż są bardzo drogie?

Dla mnie to jest kryterium pytań! Jeżeli nie zamierzasz to szukasz jak najlepszego CD! Powtarzam CD a nie multiformatowca… równie dobrze możesz kupić starego CD-ka firmy Sony z wyjściem 5.1 multi chanel właśnie pod SACD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Zrobiłem na ten temat kiedyś wielki elaborat na forum audio.

Mogę tu zrobić skrót.

Dla prostoty załóżmyzl  że producent jest z UK. To gdzie produkowane są jego sprzęty nie ma tutaj znaczenia.

I teraz tak producent filia główna w UK sprzedaje do Niemiec , Polski, Hiszpanii czy Indii w tej samej cenie.

Dlaczego?

Ano dlatego że to jest koszt produkcji, serwisu, magazynowania, marketingu i tak dalej.

Później każdy z tych dystrybutorów w poszczególnych krajach sprzedaje swoim dilerom. Na większej lub mniejszej marży. Cena została z góry zasugerowana przez producenta czyli nazwijmy w tym przypadku główną siedzibę w UK.

I teraz tak. 

Polak narzeka bo zarabia mało w stosunku do sumy kosztów produkcji serwisu magazynowania i wszystkich pozostałych które ponosi główna siedziba plus tego samego ale u swojego dystrybutora i marży sklepu.

Biorąc pod uwagę że sugerowana cena jest taka sama na cały świat no to przysłowiowy Kowalski ale z Niemiec będzie w lepszej sytuacji. 

Weźmy natomiast Kowalskiego z Indii nie mówimy tutaj oczywiście o dużych miastach z wielką bazą korporacji. 

Tak na prawdę to Ashish może narzekać że cena tego produktu jest dla niego przecież za droga.

Ale brzydko mówiąc i idąc od kłębka do kłębka co to obchodzi producenta który na każdym produkcie musi zarobić tyle samo. 

Różnice jeżeli się skąd biorą to z ilości sprzedawanych produktów przez poszczególnych dystrybutorów w krajach.

Jeśli taki Niemiec ma trzy razy większy rynek niż nasz i sprzedaje zapewne 10 razy więcej to może obniżyć marzę poszczególnego produktu. 

My jesteśmy w tej patowej sytuacji trochę i tyle. Bo mimo dużej ilości ludności nasz rynek nie jest dużym. A zarobki są jakie są. 

Ale my zdaje sie o czymś zupełnie innym, bo ja w głównej mierze o mozliwościach zakupowych z mojej "wypłaty" i przykładowego Niemca, czyli o tym na co sobie mozemy pozwolić z naszych zarobków.

9 godzin temu, MagneticFields napisał:

Taki przypadek. Chcę kupić kolejny odtwarzacz CD – nie to, że nie mam, taka słabość, może, żaden z obecnych nie jest idealny. Budżet nie jest z gumy.

UNITRA CD - CSH-801 - 6499 zł [odtwarza CD]

DENON DCD-1700NE - 5999 zł [odtwarza CD i SACD]

Czy tylko dla mnie wybór jest oczywisty?

A bym przy wydawaniu takiej kasy wolał posłuchać 🙂

Dam ci przykład, z ostatnich dni. W ciagu dnia duzo słucham radia, żeby oszczędzić sprzęt audio mam ampiltuner i monitory, które służa mi tylko do tego. Do niedawno miałem amp. Denona 1000 - najwyzsza półka Denona w owym czasie, ale nastał kres jego żywota 🙂 i przy wybieraniu nowego przypadł mi do gustu mocno vitydżowy Rotel RX503 - średnia półka, ale wygląd perfect od firmy, myśle sobie, kupie najwyżej zwrócę jak będzie jakaś masakra. I wiesz co? Zdumienie, bo ten stary kloc gra o niebo lepiej od nowszego Denona, nie wnikam dlaczego, ładniej i już 🙂 Co prawda obu słuchałem tylko jako radio, ale na dodatek pięknie wieczorem świeci 🙂

Tak mi się przypomniało 🙂 przy okazji wspomnienia marki Denon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jacchusia napisał:

Ale my zdaje sie o czymś zupełnie innym, bo ja w głównej mierze o mozliwościach zakupowych z mojej "wypłaty" i przykładowego Niemca, czyli o tym na co sobie mozemy pozwolić z naszych zarobków.

No czyli o tym samym. 

A co to obchodzi producenta? 

On ma zarobić tyle samo na Polaku, Niemcu czy brazylijczyku.

Nie powie przecież "o biedny ty San Bernardo De Asis Moreira masz tu 3 razy taniej bo mieszkasz w ubogiej dzielnicy Sao Paulo". To tak nie działa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Piotr Sonido napisał:

No czyli o tym samym. 

A co to obchodzi producenta? 

On ma zarobić tyle samo na Polaku, Niemcu czy brazylijczyku.

Nie powie przecież "o biedny ty San Bernardo De Asis Moreira masz tu 3 razy taniej bo mieszkasz w ubogiej dzielnicy Sao Paulo". To tak nie działa.

 

Piotrek, ja o sile nabywczej naszej wypłaty, a sprowadza się ona do tego ile możemy z naszych oszczędnosci, ja i Niemiec - jako przykład.

Ceny w Polsce i w innych krajach nie grają roli, bo mogę sobie kupić w Niemczech, czy w Japonii, przy odp. cenie nawet przesyłki bywają gratis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.