Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase E280


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko pięknie, ale w porównywalnej cenie mam Masterclass IA-5 Sugdena, a to już dźwięk z zupełnie innej półki. Ten wzmacniacz Accuphase natomiast bym kupił tylko dla pilota i wskaźników wychyłowych. Przypomina mi to złote czasy audio. Design jest po prostu bajkowy i klockowaty Sugden koło Accu pod tym względem nawet nie stał. Jeszcze Leben jest ładny z japońskich ale nie tak cudnie wykonany jak Accuphase.

Ogółem - propozycja dla bogatych zwolenników klasyki.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zdjęć wynika że piecyka wogóle nie podłączono...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
18 godzin temu, marek-1969 napisał:

Z zdjęć wynika że piecyka wogóle nie podłączono...

Do zdjęć nie ma potrzeby podłączać sprzętu… Najpierw zrobiłem zdjęcia, a późnej go słuchałem… Nie wiem co to ma do rzeczy…?

W dniu 27.07.2023 o 12:02, zurek napisał:

Nie mam nic do Accuphase, ale wolałbym jednak pod względem muzyki i wyglądu Macintosha😀

Jako wieloletni właściciel i użytkownik Mcintosha uczciwie muszę przyznać, że akurat Accuohase jest solidniej zrobiony (pod każdym względem). Mcintosh również mi się podoba bardzo, ale jak jest włączony i podświetlony. Wyłączony w świetle dziennym dużo traci na wyglądzie. Natomiast dźwiękowo to jednak nieco inna filozofia, obie drogi cenie równie mocno, to już raczej kwestia gustu.  

W dniu 25.07.2023 o 03:02, il Dottore napisał:

Wszystko pięknie, ale w porównywalnej cenie mam Masterclass IA-5 Sugdena, a to już dźwięk z zupełnie innej półki. Ten wzmacniacz Accuphase natomiast bym kupił tylko dla pilota i wskaźników wychyłowych. Przypomina mi to złote czasy audio. Design jest po prostu bajkowy i klockowaty Sugden koło Accu pod tym względem nawet nie stał. Jeszcze Leben jest ładny z japońskich ale nie tak cudnie wykonany jak Accuphase.

Ogółem - propozycja dla bogatych zwolenników klasyki.

Nie wiem czy jest sens porównywać klasę A 30wattowa to AB klasy kilku razy mocniejszej. To całkiem inne urządzenia, łączy je tylko zbliżona cena. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, plastik1989 napisał:

Nie wiem czy jest sens porównywać klasę A 30wattowa to AB klasy kilku razy mocniejszej. To całkiem inne urządzenia,

Dokładnie. Nic nie może się równać z Czystą Klasą A. 🙂

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
31 minut temu, il Dottore napisał:

Dokładnie. Nic nie może się równać z Czystą Klasą A. 🙂

Ale Accuphase ma w ofercie dwa zintegrowane wzmacniacze A-klasowe: E650 oraz E800. Test E800 zrobiłem kilkanaście miesięcy temu. Kiedyś uważałem, że A-klasa góruje nad innymi rozwiązaniami. Obecnie, wraz z nabraniem doświadczenia, aż tak jednoznacznie na to nie patrzę. Osobiście, obecnie bardziej pasuje mi AB klasa. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zyskam a co stracę zamieniając Naim Supernait2 na ten wzmacniacz? W tej chwili to kolumny Dynaudio Evoke 30 lub ewnentualnie Klipsch Heresy III. Muzyka różna z przewagą rocka. Źródło Gramofon Technics 1210 GR i DAC Chord Qutest + IFI stream.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2023 o 19:38, plastik1989 napisał:

Kiedyś uważałem, że A-klasa góruje nad innymi rozwiązaniami. Obecnie, wraz z nabraniem doświadczenia, aż tak jednoznacznie na to nie patrzę.

A ja wręcz odwrotnie 😉 Z nabywaniem doświadczenia utwierdzam się w przekonaniu, że klasa A i SE jest nie do pobicia ...

26 minut temu, KotD napisał:

Co zyskam a co stracę zamieniając Naim Supernait2 na ten wzmacniacz? W tej chwili to kolumny Dynaudio Evoke 30 lub ewnentualnie Klipsch Heresy III. Muzyka różna z przewagą rocka. Źródło Gramofon Technics 1210 GR i DAC Chord Qutest + IFI stream.

Stracisz naimowski drive. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 4.08.2023 o 15:38, Piopio napisał:

A ja wręcz odwrotnie 😉 Z nabywaniem doświadczenia utwierdzam się w przekonaniu, że klasa A i SE jest nie do pobicia ...

Bo (moim zdaniem) za bardzo koncentrujesz się na jakiś tanich objawieniach, best buy i sprzętami oszukującymi system - czyli jak za grosze uzyskać hi-end. Klasa D, chińskie wynalazki, DIY Itd. A na koniec tych objawień posłuchasz jakiejś klasy A i nagle olśnienie, jak miło może brzmieć system audio… A wystarczyło pójść w coś rozsądnego, przewidywalnego i wtedy nawet w innych topologiach brzmiało by na tyle dobrze, że ta A klasa  nie robi takiego objawienia. 
 

Żeby mnie jasno zrozumieć, nie mam nic do A klasy, ale jej główna zaleta, czyli naturalność, muzykalność, jest do uzyskania w zbliżonej formie w w bardzo wielu (dobrych) urządzeniach AB klasa. Natomiast wygar, moc i energia z (dobrej) AB klasy, rzadko kiedy jest w A klasie dostępna. W zasadzie to tylko topowe rozwiązania A klasowe nie maja bolączek w tej kwestii - przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. 

W dniu 4.08.2023 o 15:38, Piopio napisał:

Stracisz naimowski drive. 

Ale przecież Ty nie słuchałeś E280, prawda? I piszesz na podstawie przypuszczań, zasłyszanych opinii które powielasz. Owszem straciłby NAIMowiski drive, gdyby podpiął do starej A klasy, np. E550. Ale z tą E280 drive jest conajmniej tak dobry jak z NAIM, natomiast wyrafinowanie całego przekazu wyraźnie lepsze. To moja opinia poparta tym, że zarówno SuoerNait2 jak i E280 słuchałem własnymi uszami. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, plastik1989 napisał:

A wystarczyło pójść w coś rozsądnego, przewidywalnego i wtedy nawet w innych topologiach brzmiało by na tyle dobrze, że ta A klasa  nie robi takiego objawienia. 

Słucham stosunkowo dużo różnych drogich systemów. Klasa AB nigdy nie odda wokali tak jak klasa A czy SE. Wiem co mówię. Zgadzam się, że przeciętna klasa A gra mniej dynamicznie od AB. Chyba, że jest to Accuphase E800 😉 

Akurat E280 nie słuchałem. Ale słuchałem inne Accuphase i Naim. Naim zawsze był charakterystyczny - taki na sterydach. Może się coś zmieniło. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie E280 ma do starszych odslon tego wzmacniacza E250, E260 E270? Mialem u siebie ostatnio tunery T109V i T1000 .Z wygladu to bym wybral starszy T109V ale T1000 jest lepszy i to slychac nawet w stosunkowo skromnym systemie. No i jak to zwykle bywa cholera trudno oprzec sie odrobinie luksusu wiec zatrzymalem sobie T-1000 "na troche" i jak to zwykle bywa rozgladam sie "mimowoli" za integra , ktora moglbym tez uzyc jako przedwzmacniacz do koncowek mocy ktore posiadam jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Dodam, ze wpialem Accuphase w moj sypialniany system Naima (ostatni nabytek ) Nait3 , Nat 3, CDX, Rehdeko RK125 i gra to dzien i noc , czasem wspomagane przetwornikiem Abbas z wyjscia cyfrowego T1000. Przyznam ze Naim 3 ktory uwazany jest za jeden z najgorszych produktow Naima spisuje sie swietnie w tym zestawieniu. Prawde mowiac od tygodni nie wlaczam nic innego. Oczywiscie zostalem z "lekka" wyrolowany przez polskiego sprzedawce (normalka) bo wzmak mial byc w wersji 3R (z pillotem ) zgodnie ze specyfikacja a przyszedl z zamieniona plyta przedwzmacniacza na wersje bez pilota ,-pewnie to nic nie znaczaca roznica  roznica w kraju nad Wisla. Co do jednego sprzedawca mial racje , ze to mala "petarda" . Idac za ciosem , zaraz kupilem sobie NAIt5 i Flatcap2 z mysla ze zmontuje sobie altrenatywny systemik z odtwarzaczem CDS3 ktory lezy w kartonie od jakiegos czasu czekajac na okazyjny zasilacz xps ale kombo Nait5/FC2 to jakas popierdolka w porownaniu do starego Nait3 . Gra jak japonski amplituner. Moze wymiana kondow jest konieczna ale Nait 3 tez gra na orginalnych czesciach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 17.08.2023 o 17:33, limono napisał:

 

 Dodam, ze wpialem Accuphase w moj sypialniany system Naima (ostatni nabytek ) Nait3 , Nat 3, CDX, Rehdeko RK125 i gra to dzien i noc , czasem wspomagane przetwornikiem Abbas z wyjscia cyfrowego T1000. Przyznam ze Naim 3 ktory uwazany jest za jeden z najgorszych produktow Naima spisuje sie swietnie w tym zestawieniu. Prawde mowiac od tygodni nie wlaczam nic innego. Oczywiscie zostalem z "lekka" wyrolowany przez polskiego sprzedawce (normalka) bo wzmak mial byc w wersji 3R (z pillotem ) zgodnie ze specyfikacja a przyszedl z zamieniona plyta przedwzmacniacza na wersje bez pilota ,-pewnie to nic nie znaczaca roznica  roznica w kraju nad Wisla. Co do jednego sprzedawca mial racje , ze to mala "petarda" . Idac za ciosem , zaraz kupilem sobie NAIt5 i Flatcap2 z mysla ze zmontuje sobie altrenatywny systemik z odtwarzaczem CDS3 ktory lezy w kartonie od jakiegos czasu czekajac na okazyjny zasilacz xps ale kombo Nait5/FC2 to jakas popierdolka w porownaniu do starego Nait3 . Gra jak japonski amplituner. Moze wymiana kondow jest konieczna ale Nait 3 tez gra na orginalnych czesciach. Pozdrawiam

NAIM to świetne sprzęty, bardzo je lubię i wysoko oceniam. 

W dniu 20.08.2023 o 01:54, limono napisał:

Ok , juz wszystko wiem $2270 USD w Japonii , $6950 USD w USA , $6000 USD w Polsce 

Ceny w Japonii tych sprzętów są bardzo niskie - odpada cło, niski podatek, brak transportu i wiele innych czynników. Tam są też te urządzenia na inne napięcia i nasycony jest bardzo rynek wtórny, ponieważ nie są w stanie tego sprzedać nigdzie... To również ma wpływ na ceny nowego sprzętu. 

Porównaj sobie cenę dowolnej Hondy czy Toyoty w USA - są znacznie tańsze w USA niż u nas, a Accuphase na odwrót 🙂

To, że w Polsce mamy o 15% niższą cenę niż w USA, pomimo tego, że mamy wyższe podatki uważam za spory plus. Podobnie w Niemczech, mają niższy VAT, a ceny Accu są u Nich kilka procent wyższe.

W dniu 17.08.2023 o 17:11, limono napisał:

A jak sie E280 ma do starszych odslon tego wzmacniacza E250, E260 E270? Mialem u siebie ostatnio tunery T109V i T1000 .Z wygladu to bym wybral starszy T109V ale T1000 jest lepszy i to slychac nawet w stosunkowo skromnym systemie. No i jak to zwykle bywa cholera trudno oprzec sie odrobinie luksusu wiec zatrzymalem sobie T-1000 "na troche" i jak to zwykle bywa rozgladam sie "mimowoli" za integra , ktora moglbym tez uzyc jako przedwzmacniacz do koncowek mocy ktore posiadam jakby co.

Nie robiłem porównań bezpośrednich. E260 chyba nigdy nie słyszałem. E250 będzie gorsza pod każdym względem: moc, drive PRAT. Do tego bardzo "techniczna" jak na Accuphase barwa. E270 wydaje mi się mniej naturalna i analogowa niż E280, ale piszę to "z pamięci" bo bezpośrednich porównań nie robiłem. 

 

Duże znacznie w takim porównaniu ma cena, bo jednak E280 to nowy sprzęt, E270 to użīwany, więc pytanie w jakim stanie, jaka historia itd.  Zagra raczej gorzej, ale jeśliby go można kupić za pół ceny E280 to na pewno wart zastanowienia. Jeśli różnica w cenie wyniosłaby 25%-30% to ja osobiście wolałbym dopłacić do nowego. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za sensowna odpowiedz. Dodam , ze polityka exportowa Accuphase jest taka, ze firma nie udostepnia zadnej informacji serwisowej ani czesci zamiennych nikomu oprocz autoryzowanego serwisu w danym kraju. Sprzet ktory zostal sprowadzony z innego obszaru nie zostanie naprawiony nigdzie poza orginalnym rynkiem na ktory zostal przeznaczony. Zmiana napiecia sieci we wzmacniaczach jest stosunkowo prosta i nie wymaga praktycznie zadnych kwalifikacji. Zamienia sie miejscami dwa kable na listwie zasilajacej i tyle a wzmacniacze sa dlugowieczne i z reguly bezproblemowe. Poszukam sobie tego E280 w Japonii. choc rozumiem osoby ktore wola kupic lokalnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.08.2023 o 04:49, limono napisał:

Dziekuje za sensowna odpowiedz. Dodam , ze polityka exportowa Accuphase jest taka, ze firma nie udostepnia zadnej informacji serwisowej ani czesci zamiennych nikomu oprocz autoryzowanego serwisu w danym kraju. Sprzet ktory zostal sprowadzony z innego obszaru nie zostanie naprawiony nigdzie poza orginalnym rynkiem na ktory zostal przeznaczony. Zmiana napiecia sieci we wzmacniaczach jest stosunkowo prosta i nie wymaga praktycznie zadnych kwalifikacji. Zamienia sie miejscami dwa kable na listwie zasilajacej i tyle a wzmacniacze sa dlugowieczne i z reguly bezproblemowe. Poszukam sobie tego E280 w Japonii. choc rozumiem osoby ktore wola kupic lokalnie.

 

Witam,

czyli realna wartość tego wzmacniacza to w przeliczeniu około 10000pln (z zyskiem producenta i lokalnymi podatkami).

Nie dość, że mamy zapłacić ponad 2x tyle, to jeszcze jak kupimy taniej z innego rynku to serwis w PL go nie naprawi.

Mimo, że bardzo mi się podoba e280, to będę tą firmę i samego e280 omijał szerokim łukiem, obrzydł by mi gdybym wiedział, że wyrzuciłem nadprogramowo 15000pln.

Normalnie oferta dla ludzi nie szanujących swoich pieniędzy.

Pozdrawiam

Edytowane przez sul76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny urlop w Japonii . Przywiozę jakiś piecyk.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, sul76 napisał:

Normalnie oferta dla ludzi nie szanujących swoich pieniędzy.

Jeżeli nawet tak by było to myślisz że inni producenci naprawdę tak uczciwie wyceniają swoje produkty? Szczególnie ostatnimi czasy gdy ceny istotnie mocno wzrosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mcemsi napisał:

Jeżeli nawet tak by było to myślisz że inni producenci naprawdę tak uczciwie wyceniają swoje produkty? Szczególnie ostatnimi czasy gdy ceny istotnie mocno wzrosły.

Oczywiście masz rację.

Nie zawsze jednak widać jak na dłoni, że kupujesz wzmacniacz o wartości 10000pln brutto płacąc dodatkowo około 14000pln.

Ale jak to się mówi: kto bogatemu zabroni?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2023 o 16:39, plastik1989 napisał:

Żeby mnie jasno zrozumieć, nie mam nic do A klasy, ale jej główna zaleta, czyli naturalność, muzykalność, jest do uzyskania w zbliżonej formie... 

No właśnie... Tylko w zbliżonej formie, a właśnie przewagę uzyskuje się w detalach. 

W dniu 5.08.2023 o 16:39, plastik1989 napisał:

Natomiast wygar, moc i energia z (dobrej) AB klasy, rzadko kiedy jest w A klasie dostępna.

Ale osiągalna. I co z tego, że masz power, jak nie masz takiej muzykalności?

Klasa A potrafi zapewnić najlepszą muzykalność, a są urządzenia, które z dynamiką nie mają żadnych problemów.

Klasa AB zapewni power, ale nigdy nie zapewni takiej muzykalności jak klasa A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie produkuje sie glosnikow dla klasy A poza tzw.  pol amatorska "egzotyka". Czasem (jak juz ze starosci sluch stepieje a czlowiek gorzknieje ) dochodzi sie do wniosku " Na  "zbuj" mi cale to wyrafinowanie jak mysli odrywaja sie od przekazu muzycznego po 5 minutach? Od miesiecy slucham klasy B na najgorszym wedlug opinii wzmacniaczu Naima (Nait 3) w specyficzym zestawieniu z kolumnami szerokopasmowymi o skutecznosci 96dB (Rehdeko RK-125) ustawionymi blisko naroznikow i sciany  w malej sypialni i nabycie owego  piecyka (pod wplywem kobiety audiofila z obcego forum ktora zreszta przez lata bralem za faceta) uwazam za najlepszy zakup ostatnich lat.  Wybudowana "scena" ,stereofonia i tzw. "audiofilskie smaczki" to nie jest alfa i omega systemu hifi. Powinien on miec takze zalety dobrego amplitunera czy tez boomboxa kiedy slucha sie po prostu muzyki a nie kombinuje w trakcie sluchania ktory by tu kabelek wymienic zeby "dogrzac gorna strefe stanow srednich ". Wzmacniacze Accuphase tak jak i Mcintosh'a kupuje sie glownie dla opakowania 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.