Skocz do zawartości
IGNORED

Polska gospodarka szoruje po dnie - oto rezultat 8 lat "sukcesów gospodarczych" socjalistów z PiS.


ałopos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, il Dottore napisał:

Tak jak komuna otwierała po wojnie. W miejscach bez tradycji, z marną kadrą... Ale kraj potrzebował lekarzy.

I co? Pokończyli te gównouczelnie i poszli w Polskę. I nikt jakoś nie umarł, wskaźniki zdrowotności (długość życia, śmiertelność noworodków itp) systematycznie się poprawiały. Zwalczono gruźlicę, polio i wiele innych chorób. Znamy je już tylko z podręczników.

Także - dla mnie OK. Niech Rydzyk zakłada Wydział Medyczny. Im więcej polskich lekarzy - tym lepiej!

Kto by pomyślał,że będziesz bronił komuny ? Ale jakoś mnie to nie dziwi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Kto by pomyślał,że będziesz bronił komuny ?

Taki wniosek wysnułeś? 

Godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

jakoś mnie to nie dziwi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

To przeczytaj wpis doktorka jeszcze raz.

Oczywiście, że bronię komuny! Bo postawienie w sytuacji drastycznego braku lekarzy na ilość, zamiast na jakość, okazało się dobrym dla społeczeństwa posunięciem.

I jeśli znów jesteśmy w tej samej sytuacji, to dlaczego mamy nie sięgać po sprawdzone rozwiązania?

Nie matura, lecz chęć szczera! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.11.2023 o 06:38, il Dottore napisał:

Circa about 4 lata. Wtedy po UE już nawet smród nie zostanie. Za to Polska będzie wolna.

Normalnie jak jasnowidz Jackowski. Też mu się nigdy nic nie sprawdziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

My z ZMP, My z ZMP, socjalizmu nie boimy się.... 🥴

Socjalizm jest dobry, dla leni z PO

Socjalizm nie jest dobry, niedobry. Co? 🥴

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, YunnanTEA napisał:

Socjalizm jest dobry, dla leni z PO

sugerujesz, że betonowy elektorat 800pis+ powstał za peło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kostropaty napisał:

sugerujesz, że betonowy elektorat 800pis+ powstał za peło?

Sugeruje, że jest skrytosocjalistą 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2023 o 18:49, ASURA napisał:

Przecież to jest już paranoja…

Wielce szanowny Pan Premier, w wywiadzie mówił nie tak dawno, że polski dług, to 40.000 pln na łeb (czytaj na obywatela). Na koniec ten bandyta stwierdził, że to NIE JEST DUŻO(!). Ogółem wychodzi 1.5 bln pln, z czego 700 mld wyprodukował sam PiS. Powiedz mi więc, gdzie widzisz ten spadek?

Warto dodać, że ww. kwota NIE UWZGLĘDNIA jeszcze większej dziury w ZUS. Jak zapewne wiesz, pracujący Polacy (nie mówię o tych, którzy LEŻĄ I PACHNĄ, ale o tych którzy PRACUJĄ) przekazują (bo muszą) część swoich dochodów na swoje przyszłe emerytury. W uczciwie zarządzanym państwie, te pieniądze powinny być w obrocie, ale większa część powinna się na kontach ZUS znajdować. Praktyka jest natomiast taka, że TYCH PIENIĘDZY NIE MA. NIE MA, natomiast na kontach ludzie mają fikcyjne złotówki.

I nie pisz mi proszę, jak większość zwolenników Kaczyńskiego, czy innych pseudo włodarzy tego nieszczęsnego kraju, że to jest praktyka powszechna i że PO też kradło. Jeśli PO kradło, to złodziejstwo PiS też jest ZŁODZIEJSTWEM i nie jest ono złodziejstwem PO usprawiedliwione.

Jak to złodziejstwo i brak rzetelnej informacji mają się do nazwy partii "prawo" i "sprawiedliwość" oraz wartości chrześcijańskich, do których ta obłudna partia notorycznie się odwołuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mrok napisał:

Wielce szanowny Pan Premier, w wywiadzie mówił nie tak dawno, że polski dług, to 40.000 pln na łeb (czytaj obywatela. Wychodzi 1.5 bln pln, z czego 700 mld wyprodukował sam PiS. Powiedz mi więc, gdzie widzisz ten spadek?

Warto dodać, że ww. kwota NIE UWZGLĘDNIA jeszcze większej dziury w ZUS. Jak zapewne wiesz, pracujący Polacy (nie mówię o tych, którzy LEŻĄ I PACHNĄ, ale o tych którzy PRACUJĄ) przekazują (bo muszą) część swoich dochodów na swoje przyszłe emerytury. W uczciwie zarządzanym państwie, te pieniądze powinny być w obrocie, ale większa część powinna się na kontach ZUS znajdować. Praktyka jest natomiast taka, że TYCH PIENIĘDZY NIE MA. NIE MA. I nie pisz mi proszę, jak większość zwolenników Kaczyńskiego, czy innych pseudo włodarzy tego nieszczęsnego kraju, że to jest praktyka powszechna i że PO też kradło. Jeśli PO kradło, to złodziejstwo PiS też jest ZŁODZIEJSTWEM i nie jest ono niczym usprawiedliwione.

Od Bismarcka emerytury nigdy nie zarabiały na siebie, to młodsze pokolenia płaciły na utrzymanie tych zniedołężniałych najstarszych w społeczeństwie

Pobierany za to podatek od każdej czynności w państwie jest czystym zarobkiem państwa i ono może częścią niego wesprzeć najstarszych. To że pieniędzy w ZUS nie ma świadczy tylko o tym że państwo nie chce się dzielić z najstarszymi z banalnego powodu: bo nie wyjdą przed sejm z petardami i kilofami

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ASURA napisał:

Od Bismarcka emerytury nigdy nie zarabiały na siebie, to młodsze pokolenia płaciły na utrzymanie tych zniedołężniałych najstarszych w społeczeństwie

Pobierany za to podatek od każdej czynności w państwie jest czystym zarobkiem państwa i ono może częścią niego wesprzeć najstarszych. To że pieniędzy w ZUS nie ma świadczy tylko o tym że państwo nie chce się dzielić z najstarszymi z banalnego powodu: bo nie wyjdą przed sejm z petardami i kilofami

 

Czyli wszystko według zasady: skoro ktoś kiedyś nasrał sąsiadowi na wycieraczkę i od tamtej pory wszyscy tak postępują, to ja w swojej rzetelności również nie będę gorszy. To co piszesz to jest popieranie syfu.

Dalej, co z 700 miliardami pln, które wygenerował PiS w ciągu ostatnich 8 lat? Pozostałe partie w ciągu ponad 20 lat zaciągnęły dług w wysokości 800 mld. Dostrzegasz różnicę? Kto to do k.... nędzy będzie spłacał? Ty, Twoja partia?

I jeszcze raz Cię pytam:

1. Jak to złodziejstwo i brak rzetelnej informacji mają się do nazwy partii "prawo" i "sprawiedliwość" oraz wartości chrześcijańskich, do których ta obłudna partia notorycznie się odwołuje?


2. Dlaczego jako uczciwie pracujący katolik, będąc przez inne frakcje notorycznie utożsamiany z obłudnym PiS-em mam za tych zjebów odpowiadać?

Odpowiedz mi na te dwa pytania.

Cisza? Cisza. Tak myślałem.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mrok napisał:

Cisza? Cisza. Tak myślałem

Zacznijmy od tego że nie umiesz czytać wykresów

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ASURA napisał:

Zacznijmy od tego że nie umiesz czytać wykresów

 

Gościu przestań mi robić wodę z mózgu. Dług k.... to są pieniądze, które trzeba spłacić. Żaden wykres tego za Ciebie nie zrobi. Na dzień dzisiejszy mamy do spłaty 40.000 zł na obywatela. Jeśli więc masz 4-osobową rodzinę, to wisisz bankom 160 tys. zł., czy tego chcesz czy nie. To jest realne zobowiązanie, a nie słupki na wykresach.

Prawie połowę tego syfu wygenerował PiS w ciągu 8 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Mrok napisał:

Na dzień dzisiejszy mamy do spłaty 40.000 zł na obywatela. Jeśli więc masz 4-osobową rodzinę, to wisisz bankom 160 tys. zł., czy tego chcesz czy nie

Ty dalej nie rozumiesz że wasal mojego wasala nie jest moim wasalem!
 

Znajdź mi i pokaż umowę z bankiem któremu Twoja rodzina wisi od głowy po 40tysięcy złotych

 

Dług publiczny obywatel ma totalnie w doopie. Nawet jak by miasto Warszawa splajtowała to jego mieszkańcy posiadający akty własności prywatnej też mieli by to głęboko tam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ASURA napisał:

Znajdź mi i pokaż umowę z bankiem któremu Twoja rodzina wisi od głowy po 40tysięcy złotych

 

Dług publiczny obywatel ma totalnie w doopie. Nawet jak by miasto Warszawa splajtowała to jego mieszkańcy posiadający akty własności prywatnej też mieli by to głęboko tam...

Więc to jest ta pisowska propaństwowość?

Moja mojszość jest najmojsza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Mrok napisał:

Nie wiem jakie studia masz za sobą, ale w czasie edukacji zrobiono Ci ewidentną krzywdę.

Mogą mieć to w dupie, ale ten dług przekładać się ZAWSZE będzie na ich OBCIĄŻENIA, w postaci podatków, rosnących cen itd., które CHORE PAŃSTWO OD NICH WYDUSI. Krótko mówiąc możesz to mieć w dupie, ale bez względu na to gdzie to masz, będziesz permanentnie DYMANY na każdy kroku.

Cechuje Cię typowo komunistyczne, maksymalnie pojebane podejście do rzeczywistości i ciągłego życia na kredyt. Dla Ciebie to norma, dla mnie j**ana patologia. W normalnym uczciwym świecie, coś co jest SPŁACONE DO KOŃCA, jest Twoje. Nie mam długów, zobowiązań i kredytów, bo tak mnie wychowano. W przeciwieństwie do całej masy pociągających z gwinta, nigdy nie pobrałem od tego chorego państwa jakiejkolwiek zapomogi. Niestety z powodu przewałów j**anych bandziorów i złodziei, którzy sami sobie dupy nie potrafią podetrzeć, ciążą na mnie zobowiązania, które jestem zmuszony tym pojebańcom co miesiąc spłacać  w różnej formie.

Głoś swoją marksistowską ewangelię komuś innemu.

Fajnie piszesz ale właśnie koalicja PO zamierza nie spłacając starego długu odblokować pożyczkę z UE i powiększyć jeszcze bardziej dług publiczny przyspieszając jak twierdzisz nasze zadłużone  państwo do plajty za tym zagłosowałeś na jeszcze większych szkodników (Twoim zdaniem ) niż PiS !

No za jakąś (czyją?) te nowe wydumane programy polityczne na szkodę Polski rotacyjna koalicja PO musi realizować!

Przypominam Ci że nasze państwo bez pożyczek mimo światowego kryzysu, pandemii koronawirusa, wojen będących coraz bliżej nas a nie w jakiejś tam "Kambodży" nie było by gospodarczo w rozwoju na 20 miejscu na świecie

Nadrobiliśmy i do tej chwili nadrabiamy w rozwoju pierońskie zaległości po tłumiących gospodarkę poprzednich partiach rządzących....

Gospodarka głupcze

Może znasz ten ważny cytat a może jednak masz braki w edukacji....


 

Czego nie rozumiesz? kolejne dane są dla Ciebie propagandą jak za Gierka?

Te wykresy to nie komuna rysowała…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

To wszystko oznacza też, że Polska w ostatnich 4 latach rosła najszybciej… 

Za Gierka też Polska rosła w siłę a ludziom żyło się coraz dostatniej. Dopóki długi nas nie zdusily.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ASURA napisał:

Fajnie piszesz ale właśnie koalicja PO zamierza nie spłacając starego długu odblokować pożyczkę z UE i powiększyć jeszcze bardziej dług publiczny przyspieszając jak twierdzisz nasze zadłużone  państwo do plajty za tym zagłosowałeś na jeszcze większych szkodników (Twoim zdaniem ) niż PiS !

No za jakąś (czyją?) te nowe wydumane programy polityczne na szkodę Polski rotacyjna koalicja PO musi realizować!

Przypominam Ci że nasze państwo bez pożyczek mimo światowego kryzysu, pandemii koronawirusa, wojen będących coraz bliżej nas a nie w jakiejś tam "Kambodży" nie było by gospodarczo w rozwoju na 20 miejscu na świecie

Nadrobiliśmy i do tej chwili nadrabiamy w rozwoju pierońskie zaległości po tłumiących gospodarkę poprzednich partiach rządzących....

Gospodarka głupcze

Może znasz ten ważny cytat a może jednak masz braki w edukacji....

Jednym ze sposobów pozyskiwania pieniędzy przez państwo (m.in. na obsługę długu, inwestycje itd.), jest sprzedaż obligacji państwowych. Obecnie oprocentowanych ok 10% rocznie. Można te pieniądze pozyskać z funduszu KPO oprocentowanego  ok. 2%, ale to wymyka się tęgim umysłom pisowskich hunwejbinów.

Skąd różnica w oprocentowaniu? Przecież Polska w opinii pisowych jest gospodarczą potęgą?

W zaufaniu. Banki wierzą UE, a nie wierzą pisowskiej Polsce. Dowodem była ostatnia (odwołana) próba sprzedaży polskich obligacji... Nie było chętnych. Pewnie nie wiesz dlaczego?

Kolejną transzę będzie trzeba oprocentować wyżej... Będziemy musieli więcej oddać naszych pieniędzy.

Co do rozwoju gospodarki... To jej głównym czynnikiem jest poziom inwestycji. Ten od lat spada, a gospodarka jest sztucznie podtrzymywana przez dosypywanie kasy na konsumpcję.

Na resztę twoich bredni nie chce mi się odpowiadać, bo to nie na twój łeb.

Jak ładnie napisałeś:

Gospodarka głupcze

Może znasz ten ważny cytat a może jednak masz braki w edukacji....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cocacol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Less napisał:

Za Gierka też Polska rosła w siłę a ludziom żyło się coraz dostatniej. Dopóki długi nas nie zdusily.

No a rotacyjna PO chce nabrać kolejnych co by swoje wydumane szkodliwe dla Polski niemiecko rosyjskie pomysły realizować

 

popatrz na USA jak każda gospodarka też miały okresy przegrzania z tym tylko że tam za późno przychamowano ich system bankowy dający kredyty na lewo i prawo a u nas Balcerowicz przychamował to na samym starcie a to już był🤦‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ASURA napisał:

popatrz na USA jak każda gospodarka też miały okresy przegrzania z tym tylko że tam za późno przychamowano ich system bankowy dający kredyty na lewo i prawo a u nas Balcerowicz przychamował to na samym starcie a to już był🤦‍♂️

Jest spora różnica między gospodarką Polski i USA, czy Japonii. USA jest zadłużone w dolarach i to oni mają drukarki. Japonia pomimo najwyższego zadłużenia na świecie swój dług ma przede wszystkim u SWOICH obywateli. Nie martw się o przegrzanie gospodarek liberalnych.  Co innego z gospodarkami ręcznie sterowanymi jak Chiny, czy obecnie w znacznej mierze Polska.

O zadłużeniu Polski dowiadujemy się z gazet koreańskich...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cocacol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kredytów żadna firma nie rozwinie się skokowo, korzystając tylko z własnych wypracowanych pieniędzy rozwój jest długotrwały powolny i na wieki a wokół wszystko może się zmienić.

 

Tak że np. dzięki zacofaniu ale wzięciu kredytów przeskoczyliśmy brytyjski system bankowy z ręcznie wypisywanymi czekami o lata. Telefonia, internet GSM 5 super u nas hula, przepływ informacji jest błyskawiczny a co za tym gospodarka ma okazję bardzo szybko reagować na zmiany. Popatrz jak potężnie nadrobiliśmy zaległości z infrastrukturą drogową, teraz każda firma u nas może dostarczyć towar wręcz na wczoraj.

Moim zdaniem ostatni czas dobrze był wypełniony. Gospodarka rozkręcona i niepotrzebny nam żaden Tusk wkładający koła w szprychy i zmuszający znów ludzi do pracowania za 3,50zł za godzinę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ASURA napisał:

Bez kredytów żadna firma nie rozwinie się skokowo, korzystając tylko z własnych wypracowanych pieniędzy rozwój jest długotrwały powolny i na wieki a wokół wszystko może się zmienić.

 

Tak że np. dzięki zacofaniu ale wzięciu kredytów przeskoczyliśmy brytyjski system bankowy z ręcznie wypisywanymi czekami o lata. Telefonia, internet GSM 5 super u nas hula, przepływ informacji jest błyskawiczny a co za tym gospodarka ma okazję bardzo szybko reagować na zmiany. Popatrz jak potężnie nadrobiliśmy zaległości z infrastrukturą drogową, teraz każda firma u nas może dostarczyć towar wręcz na wczoraj.

Moim zdaniem ostatni czas dobrze był wypełniony. Gospodarka rozkręcona i niepotrzebny nam żaden Tusk wkładający koła w szprychy i zmuszający znów ludzi do pracowania za 3,50zł za godzinę...

Więc mówisz, że "przeskoczyliśmy brytyjski system bankowy" ? Ktoś jeszcze o tym wie? Londyńskie City pewnie już popuszcza ze strachu przed naszą ekspansją?

Jak pisałem. Nie na twój łeb to jest.

 

Co do kredytów pełna zgoda. Polska może dostać kredyt droższy, oprocentowany komercyjnie, lub kredyt tańszy z KPO. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cocacol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, cocacol napisał:

Jest spora różnica między gospodarką Polski i USA, czy Japonii. USA jest zadłużone w dolarach i to oni mają drukarki. Japonia pomimo najwyższego zadłużenia na świecie swój dług ma przede wszystkim u SWOICH obywateli. Nie martw się o przegrzanie gospodarek liberalnych.  Co innego z gospodarkami ręcznie sterowanymi jak Chiny, czy obecnie w durzej mierze Polska.

O zadłużeniu Polski dowiadujemy się z gazet koreańskich...

Ostatni kryzys światowy mamy właśnie przez dodrukowanie $$$ ale nasz dług w $$$ też przez to zmalał i można się dzięki temu rozwijać z zredukowanym w ten sposób długiem szybciej i to zrobiliśmy. Jak inne gospodarki zaczną się rozkręcać to nasza będzie hulać na najwyższych obrotach i ten dług migiem spłacimy

 

Trzeba myśleć perspektywicznie i w biznesie kto nie ryzykuje ten nie ma

 

Jak teraz nie wybudujemy CPK to ten plan znów zostanie osłabiony no ale ja tylko 20 lat prowadziłem moją małą rodzinną firmę za tym pewnie nie mam czuja takiego jak rotacyjni  politycy dochodzący na chama do koryta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA
CPK

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, cocacol said:

Jednym ze sposobów pozyskiwania pieniędzy przez państwo (m.in. na obsługę długu, inwestycje itd.), jest sprzedaż obligacji państwowych. Obecnie oprocentowanych ok 10% rocznie. Można te pieniądze pozyskać z funduszu KPO oprocentowanego  ok. 2%, ale to wymyka się tęgim umysłom pisowskich hunwejbinów.

Skąd różnica w oprocentowaniu? Przecież Polska w opinii pisowych jest gospodarczą potęgą?

W zaufaniu. Banki wierzą UE, a nie wierzą pisowskiej Polsce. Dowodem była ostatnia (odwołana) próba sprzedaży polskich obligacji... Nie było chętnych. Pewnie nie wiesz dlaczego?

Kolejną transzę będzie trzeba oprocentować wyżej... Będziemy musieli więcej oddać naszych pieniędzy.

Co do rozwoju gospodarki... To jej głównym czynnikiem jest poziom inwestycji. Ten od lat spada, a gospodarka jest sztucznie podtrzymywana przez dosypywanie kasy na konsumpcję.

Na resztę twoich bredni nie chce mi się odpowiadać, bo to nie na twój łeb.

Jak ładnie napisałeś:

Gospodarka głupcze

Może znasz ten ważny cytat a może jednak masz braki w edukacji....

Do calej ukladanki pompowania balonika PKB nalezy dodac niebotyczny skok cen nieruchomosci ktory zostal ostatnio sztucznie podtrzymany kredytami na kredyt panstwowy (czyli kolejny raz centralne sterowanie rynkiem). Wszystkie takie operacje maja niestety dosc krotkie nozki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piter z napisał:

Do calej ukladanki pompowania balonika PKB nalezy dodac niebotyczny skok cen nieruchomosci ktory zostal ostatnio sztucznie podtrzymany kredytami na kredyt panstwowy (czyli kolejny raz centralne sterowanie rynkiem). Wszystkie takie operacje maja niestety dosc krotkie nozki.

No dodaj jeszcze wprowadzanie na rynek 2x droższych "ekologicznych" samochodów elektrycznych na które społeczeństwo po prostu nie stać i ręczne sterowanie zamykaniem dotychczasowych miejsc pracy przy samochodach spalinowych...

Ceny nieruchomości wzrosły z wielu powodów a głównym było dodrukowanie $$$ koronawirus i wybuch dużej liczby wojen na świecie Ty chyba jednak nie potrafisz łączyć danych z różnych dziedzin?

Zbrojeniówka także nasza ma teraz $$$ żniwa a w latach 90" palcem sobie nie mogła trafić, całe zbrojeniówki rejony Polski dotknęła bieda...
 

Tak działa gospodarka, KAŻDA, są lata hossy, spokoju i bessy i na te ostatnie trzy rotacyjnie zmieniające się okresy nie ma bata i trzeba kombinować żeby spadać na cztery łapy

 

Te Twoje nieruchomości jak byś umiał łączyć fakty podrożały bo w tym samym czasie ruszyły za PiS gigantyczne inwestycje drogowe i w tym samym czasie zapotrzebowanie na materiały budowlane tak wzrosło że produkt zaczął być poszukiwany za tym dlaczego jego producenci nie mieli by podnieść cen i na tej koniunkturze nie zarobić???

Przypominam że produkowanie materiałów budowlanych to też potrzeba potężnych inwestycji co by za potrzebami gospodarki- czytaj przedsiębiorstw nadążyć i braków nie uzupełni się od strzału palcami

Najlepiej na tym wyszedł handel, nacisk Enter i marża skacze 200-300-400% tak bez wydania ani jednej złotówki na inwestycje i brania kredytów

 

No ale jak za pewne wiesz nie wszyscy mogą handlować..., nie wiesz?

No i politykiem fajnie być....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, ASURA napisał:

No dodaj jeszcze wprowadzanie na rynek 2x droższych "ekologicznych" samochodów elektrycznych na które społeczeństwo po prostu nie stać i ręczne sterowanie zamykaniem dotychczasowych miejsc pracy przy samochodach spalinowych...

Ceny nieruchomości wzrosły z wielu powodów a głównym było dodrukowanie $$$ koronawirus i wybuch dużej liczby wojen na świecie Ty chyba jednak nie potrafisz łączyć danych z różnych dziedzin?

Zbrojeniówka także nasza ma teraz $$$ żniwa a w latach 90" palcem sobie nie mogła trafić, całe zbrojeniówki rejony Polski dotknęła bieda...
 

Samochody elektryczne jedną z przyczyn inflacji?

Pisowcy chyba o tym nie wiedzieli, bo mieli budować fabrykę elektryków.

Wzrost cen nieruchomości bo dodrukowali $$$? 

Jak ze wszystkim. Ceny wzrastają gdy podaż przekracza popyt. Również wtedy, gdy finansami państwa i gospodarką rządzą idioci.

Nasza zbrojeniówka i żniwa? Byłoby tak, gdyby miała kontrakty zewnętrzne, a nie produkowała na potrzeby WP. Zapłaci za to Polska bo musimy się zbroić. Nie pisz mi tylko o kontraktach na karabinki Grot, czy Kraby bo w żaden sposób nie zrównoważą one koniecznych wydatków.

W Rosji produkcja wzrasta... Produkcja zbrojeniówki napędza statystyki, ale dla przeciętnego obywatela jest to KOSZT. Słupiki jednak rosną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cocacol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, cocacol said:

Samochody elektryczne jedną z przyczyn inflacji?

Pisowcy chyba o tym nie wiedzieli, bo mieli budować fabrykę elektryków.

Wzrost cen nieruchomości bo dodrukowali $$$? 

Jak ze wszystkim. Ceny wzrastają gdy podaż przekracza popyt. Również wtedy, gdy finansami państwa i gospodarką rządzą idioci.

Nasza zbrojeniówka i żniwa? Byłoby tak, gdyby miała kontrakty zewnętrzne, a nie produkowała na potrzeby WP. Zapłaci za to Polska bo musimy się zbroić. Nie pisz mi tylko o kontraktach na karabinki Grot, czy Kraby bo w żaden sposób nie zrównoważą one koniecznych wydatków.

W Rosji produkcja wzrasta... Produkcja zbrojeniówki napędza statystyki, ale dla przeciętnego obywatela jest to KOSZT. Słupiki jednak rosną.

Wzrost cen byl spowodowany glownie tanim kredytem i nie byl to tylko Polski fenomen, ale u nas dodatkowo wspomagany ogromna imigrancja chociazby z Ukrainy. Chcialem tylko pokazac ze wzrost PKB nie mial nic wspolnego z dobrze radzacym sobie przemyslem. Kolejny raz - to ma krotkie nogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ASURA napisał:

No a rotacyjna PO chce nabrać kolejnych co by swoje wydumane szkodliwe dla Polski niemiecko rosyjskie pomysły realizować

Na całe szczęście nasi sąsiedzi nie słuchają tych bredni pisowskich 

Inwestują u nas i aktywnie przyczyniają się do rozwoju naszej gospodarki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.