Skocz do zawartości
IGNORED

Akustyk EXL3 Ellipticor


Wojtek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, LUKAS 84 napisał:

Pytanie do Seyv i melo,czy będąc na moim miejscu i mając do dyspozycji  2 subwofery ,każdy bazujący na 2 sztukach 10 "subniskotonowych rewelatorach pracujących w obudowie zamkniętej zamontowanych przeciwsobnie .Czy podjęli byście próbę zintegrowania ich z 38 elli .Teoretycznie mógłbym to zrobić bezkosztowo bo takowe moduły będę zaczynał robić od poniedziałku.Ewentualny koszt dla mnie to tylko znalezienie kogoś kto wykonał by pomiary po skończeniu projektu i pomógł zgrać to do kupy.Rewelatory pedzone oczywiście 1000w wzmacniaczem z korekcją. Na dzień dzisiejszy nie odczuwam takowej potrzeby .

Moim zdaniem zrobiłeś błąd kupując te subniskotonowe. Na Twoim miejscu bym je sprzedał i kupił suby studyjne które potem uzywalbym w kinie domowym.

To jest sub adekwatny do Twojego pomysłu. APS sub15 🙂

 

Mnie zastanawia czy nie ma jakiegoś haczyka w łączeniu kolumny głównych które maja BR z subem. Mam nadzieję że można tak robić 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, S0nic napisał:

Moim zdaniem zrobiłeś błąd kupując te subniskotonowe. Na Twoim miejscu bym je sprzedał i kupił suby studyjne które potem uzywalbym w kinie domowym.

To jest sub adekwatny do Twojego pomysłu. APS sub15 🙂

Dojść długo rozważałem 15"daytona na stronę lub 12" scana, po rozmowie z Panem Andrzejem skończyło się na rewelator 23w ,tym bardziej że dostałem je od niego po kosztach, mam na razie 2 szt ,za 2 jeszcze mu niezaplacilem. Wypowiadał się na ich temat dość entuzjastycznie z zastrzeżeniem że potrzeba ich przynajmniej 2 szt, i odpowiedni wzmacniacz. Weź pod uwagę że takowe przetworniki stosuje Arek Szweda w swoich chupakabra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, LUKAS 84 napisał:

Dojść długo rozważałem 15"daytona na stronę lub 12" scana, po rozmowie z Panem Andrzejem skończyło się na rewelator 23w ,tym bardziej że dostałem je od niego po kosztach, mam na razie 2 szt ,za 2 jeszcze mu niezaplacilem. Wypowiadał się na ich temat dość entuzjastycznie z zastrzeżeniem że potrzeba ich przynajmniej 2 szt, i odpowiedni wzmacniacz. Weź pod uwagę że takowe przetworniki stosuje Arek Szweda w swoich chupakabra.

Wiem bo Ci o tym mówiłem 🙂

Z tego co wiem rewelatory 23w są już wycofywane z produkcji. Ja tam osobiście nie jestem fanem tych 23W, mimo, że Arek na nich majstruje różne rzeczy. 15" dayton jako sub mi się osobiście bardziej podoba. W tej cenie powiedziałbym, że jest bardzo dobry. Nie wiem jak wypadają głośniki wysokosprawne w subie grające w BR bo takiego nigdy nie miałem i też nie słuchałem. WLM DUO 18" jest chyba w OZ ale nie pamiętam już, u Wojtka fajnie to grało. Pokój bez adaptacji a było na prawdę dobrze i miał tylko 1 suba.

 

Pół żartem, pół serio... jak możesz łączyć 15" woofer z 10" subem, przecież to brzydko wygląda 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, LUKAS 84 napisał:

Możesz spać spokojnie i kontynuować projekt, grają fantastycznie ,tym bardziej u ciebie ,w twoich ,lepszych warunkach. Moje spostrzeżenia pokrywają się z tym co pisałeś mi wcześniej na priw. Obudowa którą robisz jest wystarczająca, u mnie już tym momencie jest bardzo sztywna I wątpię aby piasek i dodatkowa ścianka wiele zmieniła. Jaką miałeś Wojtek odległość od osi monitorów względem siebie i względem miejsca odsłuchowego?Jutro poczynię testy z wysunięciem zespołów i kanapy do tyłu. 

Jeżeli chodzi o odległości to jest to prawie trójkąt równoboczny w tej chwili : 3m między środkami kolumn  oraz 3,3 m od kolumny do miejsca odsłuchowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, S0nic napisał:

Wiem bo Ci o tym mówiłem 🙂

Z tego co wiem rewelatory 23w są już wycofywane z produkcji. Ja tam osobiście nie jestem fanem tych 23W, mimo, że Arek na nich majstruje różne rzeczy. 15" dayton jako sub mi się osobiście bardziej podoba. W tej cenie powiedziałbym, że jest bardzo dobry. Nie wiem jak wypadają głośniki wysokosprawne w subie grające w BR bo takiego nigdy nie miałem i też nie słuchałem. WLM DUO 18" jest chyba w OZ ale nie pamiętam już, u Wojtka fajnie to grało. Pokój bez adaptacji a było na prawdę dobrze i miał tylko 1 suba.

 

Pół żartem, pół serio... jak możesz łączyć 15" woofer z 10" subem, przecież to brzydko wygląda 😄

 

Też się nad tym zastanawiam ,mam już pewien pomysł jak to wystrugać żeby w miarę to wyglądało ale muszę to jeszcze skonsultować z ,,konstruktorem".Aż się boję znowu mu tyłek zawracać tym bardziej że ubolewał nad tym pomysłem i uznał go za szkodliwy dla pasma subniskotonowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, LUKAS 84 napisał:

Też się nad tym zastanawiam ,mam już pewien pomysł jak to wystrugać żeby w miarę to wyglądało ale muszę to jeszcze skonsultować z ,,konstruktorem".Aż się boję znowu mu tyłek zawracać tym bardziej że ubolewał nad tym pomysłem i uznał go za szkodliwy dla pasma subniskotonowego.

Kibicuję z projektem exl3 🙂
Subów już nie będę komentował, zrobisz jak uważasz 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2024 o 10:32, LUKAS 84 napisał:

Cześć, tak jak Wspomniał Wojtek ja również realizuję ten projekt. Obudowa będzie wykonana w przekroju truj warstwowej kanapki ze sklejki ,czesciowo plyty wiórowej i piaskiem w środku. Czyli obudowa wewnętrzna zamknięta będzie w zewnętrznej ,między ich ściankami znajdował się będzie piasek żeby dodatkowo wygasić rezonanse. Wykonałem już część wewnętrzną, zamontowałem przetworniki i zwrotnice na złączki wago żeby zawieszenia i kondensatory już się wygrzewały. Na razie bez rewelacji, dzwięk nie bardzo ma ochotę oderwać się od głośników, basu przy normalnym słuchaniu praktycznie nie ma ,przy rozkręceniu wzmacniacza zaczyna grać, dynamika makro jest wprost porażajaca,ale mikrodynamika na razie leży, ciekaw jestem jak długo potrwa docieranie całego układu. Wytłumienie wewnętrzne nie jest jeszcze docelowe, powsadzalem to co miałem pod ręką. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20240109_003011.jpg

20240109_231808.jpg

20240109_231743.jpg

20240104_182253.jpg

500-1000h muszą grać non-stop żeby jakieś wnioski wyciągać co do charakteru brzmienia. To powinno być w nocie do głośników. Są bardzo duże zmiany podczas układania się przetworników, dzwiek powoli sie zaczyna wypelniac, w ciagu 24h zmiany ogromne! Producent powinien wygrzewać, albo zamiescic to w instrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, electro napisał:

500-1000h muszą grać non-stop żeby jakieś wnioski wyciągać co do charakteru brzmienia. To powinno być w nocie do głośników. Są bardzo duże zmiany podczas układania się przetworników, dzwiek powoli sie zaczyna wypelniac, w ciagu 24h zmiany ogromne! Producent powinien wygrzewać, albo zamiescic to w instrukcji.

Zdążyłem to zauważyć, powolna dźwiękowa ewolucja, grają cały czas ale raczej nie za głośno. Na dzień dzisiejszy wiem już jak przezroczyste to głośniki, obnażają niedociągnięcia ale nie masakrują słabszych nagrań, mam wrażenie że lampa ogranicza potencjał tych zespołów. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, LUKAS 84 napisał:

mam wrażenie że lampa ogranicza potencjał tych zespołów. 

Kiepska lub za słaba lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ricambi napisał:

Kiepska lub za słaba lampa.

 

Dobra niestety też ma problemy. Moim zdaniem to nie są głośniki do lampy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wojtek napisał:

 

Dobra niestety też ma problemy. Moim zdaniem to nie są głośniki do lampy..

Powiedz to Szymonowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2024 o 08:39, Pawellang napisał:

Fajne pomieszczenie. Stricte pod audio.

U mnie niestety musiałem pogodzić z salą kinową co niestety trochę negatywnie wpływa mi na dźwięk (lekkie przytłumienie).

 

U mnie na odwrót ,też lubię kino ale jakoś ostatecznie priorytet nadałem audio. Na górze pod sufitem, między kolumnami widać belkę zwijanego ekranu. Nie mam atmosu  nie mam nawet głośnika centralnego bo gdzie by go wsadzić?  😞 Ze względu na ekran kolumny też są trochę za bardzo rozsunięte ale jeszcze jest ok.

 

W dniu 12.01.2024 o 21:07, S0nic napisał:

WLM DUO 18" jest chyba w OZ ale nie pamiętam już, u Wojtka fajnie to grało. Pokój bez adaptacji a było na prawdę dobrze i miał tylko 1 suba.

 

 

Wojtek inny ale sub ten sam. Tam są dwa Eminnence DEFINIMAX 4018LF  w zamkniętej komorze góra-dół.
Zrobiłem nawet zdjęcie porównawcze z 38WE, kto wie może w niedługo będą się uzupełniać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Wojtek napisał:

U mnie na odwrót ,też lubię kino ale jakoś ostatecznie priorytet nadałem audio. Na górze pod sufitem, między kolumnami widać belkę zwijanego ekranu. Nie mam atmosu  nie mam nawet głośnika centralnego bo gdzie by go wsadzić?  😞 Ze względu na ekran kolumny też są trochę za bardzo rozsunięte ale jeszcze jest ok.

 

Wojtek inny ale sub ten sam. Tam są dwa Eminnence DEFINIMAX 4018LF  w zamkniętej komorze góra-dół.
Zrobiłem nawet zdjęcie porównawcze z 38WE, kto wie może w niedługo będą się uzupełniać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak masz tego suba to na pewno warto przetestować 😉

Tak jak mówiłem, nie wiem jak to wygląda z łączeniem kolumn głównych w BR z subem. Zazwyczaj takie 4 drożne zestawy są robione tak, że woofer gra w OZ a sub ewentualnie w BR. 

To już chłopaki od projektowania ewentualnie coś podpowiedza, czy tak można łączyć. Tzn, połączyć można zawsze ale czy to ma sens 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
14 godzin temu, Wojtek napisał:

Zrobiłem nawet zdjęcie porównawcze z 38WE, kto wie może w niedługo będą się uzupełniać.

To trochę tacy bracia, którzy by chcieli grać to samo. Jeśli duży subwoofer to zaproponowałbym Beyme 18WRS600. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Wojtek napisał:

 

Dobra niestety też ma problemy. Moim zdaniem to nie są głośniki do lampy..

Szczerze, uważam że wzmacniacz lampowy to pomyłka do tych kolumn (no chyba, że ma min 150-200 W na kanał co jest rzadkością).

Polecam hybrydowy. Łączy zalety tranzystora i lampowego.

Mój przyjaciel przerobił u siebie wszystkie najlepsze wzmacniacze lampowe (Kondo,Phasemation,VTL itd) jakie są dostępne w Polsce i doszedł do wniosku, że wkurza go brumienie lamp i brak kontroli na basie i kupił końcówkę KARAN ACOUSTICS MASTER COLLECTION POWERa STEREO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
37 minut temu, Pawellang napisał:

Szczerze, uważam że wzmacniacz lampowy to pomyłka do tych kolumn (no chyba, że ma min 150-200 W na kanał co jest rzadkością).

Efektywność powyżej 90 dB i w miarę równa impedancja to raczej kolumny do lampy. Kolumny nie do lampy to takie, które mają niską efektywność i nierówną impedancję.

38 minut temu, Pawellang napisał:

dostępne w Polsce i doszedł do wniosku, że wkurza go brumienie lamp i brak kontroli na basie

Zdarza się, że czasem lampy szumią czy brumią czy też z głośnikach coś "drapie" ale wiele jest absolutnie cichych. Natomiast "luźniejszy" bas jest dla wielu zaletą. Zwłaszcza jeśli kolumny mają filtry o niskiej dobroci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Seyv napisał:

Natomiast "luźniejszy" bas jest dla wielu zaletą.

Dużo zalet mają w audiofilstwie wady niektórych systemów, to taki paradoks tego hobby 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
12 minut temu, Lech36 napisał:

taki paradoks tego hobby

Bo to hobby oparte jest na psychoakustyce. Pomimo świetnych aparatów fotograficznych wielu dalej lubi malarstwo i wiesza na ścianach obrazy a nie zdjęcia. A nawet i zdjęcia często się "psuje" i oddała od rzeczywistości. Dzięki urządzeniom audio z różnymi "wadami" każdy audiofil może być "artystą" we własnym salonie i słuchać muzyki w sposób, który mu się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Seyv napisał:

Bo to hobby oparte jest na psychoakustyce. Pomimo świetnych aparatów fotograficznych wielu dalej lubi malarstwo i wiesza na ścianach obrazy a nie zdjęcia. A nawet i zdjęcia często się "psuje" i oddała od rzeczywistości. Dzięki urządzeniom audio z różnymi "wadami" każdy audiofil może być "artystą" we własnym salonie i słuchać muzyki w sposób, który mu się podoba.

Porównanie malarstwa do fotografii, to raczej kiepski pomysł. Porównanie fotografii cyfrowej do analogowej byłoby celniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Seyv napisał:

A nawet i zdjęcia często się "psuje" i oddała od rzeczywistości. Dzięki urządzeniom audio z różnymi "wadami" każdy audiofil może być "artystą" we własnym salonie i słuchać muzyki w sposób, który mu się podoba.

Czyli jak się używa różnych regulatorów w torze, np. EQ to się jest artystą? To ciekawe, naprawdę ciekawe 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
36 minut temu, Lech36 napisał:

Czyli jak się używa różnych regulatorów w torze, np. EQ to się jest artystą? To ciekawe, naprawdę ciekawe 😉.

Warto zauważyć, że słowo artysta jest w cudzysłowie. Każdy może być artystą na miarę swoich umiejętności 😉

Godzinę temu, meloV8 napisał:

Porównanie fotografii cyfrowej do analogowej byłoby celniejsze.

Być może.

 

Ps. Byłem kilka razy na koncercie, gdzie ten który miał EQ zepsuł cały występ. Raz nawet muzycy musieli interweniować. Także aby "kręcić gałkami" też trzeba trochę talentu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Seyv napisał:

Ps. Byłem kilka razy na koncercie, gdzie ten który miał EQ zepsuł cały występ. Raz nawet muzycy musieli interweniować. Także aby "kręcić gałkami" też trzeba trochę talentu.

To prawda widać to po wielu realizacjach uwiecznionych na płytach. Czasem trudno je zaakceptować, na koncertach też doświadczyłem ogromnych różnic w jakości realizacji a to co się dzieje na dyskotekach to już lepiej nie opowiadać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2024 o 13:09, meloV8 napisał:

Czyli ich integracja raczej nie jest poprawnie wykonana.

Czy na tym filmie brakuje basu? Wiem, że YT tego może nie oddać, ale gwarantuje, że nie 🙂

 

Dla odmiany coś innego niż Jazz i Rock 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2024 o 14:49, Seyv napisał:

To trochę tacy bracia, którzy by chcieli grać to samo. Jeśli duży subwoofer to zaproponowałbym Beyme 18WRS600. 

 

No chyba niezupełnie , Eminnence DEFINIMAX to przecież 18 stka  ( a w zasadzie dwie tam są ) a 38WE to 15 cali. Myślę o połączeniu  z 38WE w granicach 80Hz.
Patrząc po parametrach to oba głosniki ( Eminence i Beyma) mają dużo podobnych  ( Fs  i Xmax takie same, Qts porównywalne ) Beyma ma większą skuteczność ( 97db vs 95db) i wolniej opadającą charakterystykę poniżej 100Hz ale to chyba do pewnego stopnia można wyrównać odpowiednio dobranym projektem. Beyma potrzebować będzie pewnie też dużo większej obudowy - czyli byłby jeszcze większy kloc niż DUO18. Generalnie to raczej, tak sądzę, skok w bok niż coś dużo lepszego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2024 o 15:55, Seyv napisał:

Efektywność powyżej 90 dB i w miarę równa impedancja to raczej kolumny do lampy. Kolumny nie do lampy to takie, które mają niską efektywność i nierówną impedancję.

Zdarza się, że czasem lampy szumią czy brumią czy też z głośnikach coś "drapie" ale wiele jest absolutnie cichych. Natomiast "luźniejszy" bas jest dla wielu zaletą. Zwłaszcza jeśli kolumny mają filtry o niskiej dobroci.

Generalnie to masz rację ale w praktyce przy bezpośrednim porównywaniu Elle  ( które też mają spolegliwą raczej charakterystykę impedancji - najniżej jest 8 ohm, efektywność 89db) wyraźnie lepiej grały z cyfrowym Purifi niż z lampami. Średnica była czystsza  a góra bardziej rozdzielcza ( mniej "sklejona") . Przy lampie co jakiś czas  słyszałem jakieś "zadziory" i brudy. W aktywnym WLM ,  nie słyszę tego  (lampa gra od 100hz do 1000hz  a purifi powyżej 1000hz) ale to tylko dlatego moim zdaniem , że w porównaniu do Ellipticorów  WLM brak detalu, konturowości, wszystko jest trochę jakby rozmyte. Do takich głośników jak WLM lampa wystarczy ale do Ellipticorów już nie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
7 godzin temu, Wojtek napisał:

Beyma ma większą skuteczność ( 97db vs 95db) i wolniej opadającą charakterystykę poniżej 100Hz ale to chyba do pewnego stopnia można wyrównać odpowiednio dobranym projektem.

Chodzi właśnie o te charakterystyki. To one wskazują, gdzie dany głośnik grać powinien. Owszem można zmusić go do grania tego czego nie chce ale wiadomo, że z niewolnika nie ma pracownika. 

7 godzin temu, Wojtek napisał:

ale to tylko dlatego moim zdaniem , że w porównaniu do Ellipticorów  WLM brak detalu, konturowości, wszystko jest trochę jakby rozmyte. Do takich głośników jak WLM lampa wystarczy ale do Ellipticorów już nie.

Lampa lampie nie równa. Wzmacniacze lampowe to naprawdę duży rozrzut brzmienia. Osobiście uważam, że głośników "ciężkich" mało rozdzielczych nie należy łączyć z lampą bo wtedy robi się już całkiem "pulpa" brzmieniową. Co innego głośniki szybkie, dynamiczne - one pokażą prawdziwe brzmienie wzmacniacza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Pawellang napisał:

Czy na tym filmie brakuje basu? Wiem, że YT tego może nie oddać, ale gwarantuje, że nie 🙂

Nie bardzo rozumiem. Mam ocenić integracje basu z filmu na YT? Sądziłem, że rozmawiamy poważnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, meloV8 napisał:

Nie bardzo rozumiem. Mam ocenić integracje basu z filmu na YT? Sądziłem, że rozmawiamy poważnie...

Nie chodzi o integrację, bo na filmie subwoofery są wyłączone tylko o ilość basu z 4x38 WE i jego zejście. Niestety film nie oddaje tego co słychać na żywo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz wzbudził moje zainteresowanie ,opinie o nim sa takie że to taki dzwięk jak z tanszych Krell tylko bardziej nasycony wokal,bardziej muzykalny ,moc całkiem spora 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tu drugi 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miał ktoś z was z nimi styczność. Intuicja podpowiada że mogłyby się sprawdzić z exl .Wiem że to mezalians cenowy ala na razie nie stać mnie na prawdziwy wzmacniacz .Są jeszcze te moduły purifi ale musiałbym szukać jakiegoś pre do nich. 

Teoretycznie hegel hd 12dsd który posiadam ma cyfrową regulację głośności ale im ciszej, tym większa degradacja sygnału. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LUKAS 84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.