Skocz do zawartości
IGNORED

Akustyk EXL3 Ellipticor


Wojtek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Lech36 napisał:

Niewątpliwie są to głośniki topowe, tego nie neguję, ale cena to jakiś absurdalny szczyt za który chociaż w pomiarach powinna być bardzo wyraźna różnica na plus a tu tymczasem nie ma tego plusa, ale jak są chętni to czemu nie, w końcu hi-end nie zna barier cenowych 😉.

Diamentowa Bliesma T25D kosztuje dziesiec razy wiecej niz wersja aluminiowa T25A, ktora w promiarach nie wypada jakos gorzej, a nawet w niektorych lepiej od wersji diamentowej. Na pewno nie jest to glosnik 10 razy lepszy, ale czy wart tej kwoty? Dopiero subiektywna ocena brzmienia przez ekipe Hifi Compass, na ktora tak sie powolujesz mowi nam, ze wersja diamentowa brzmi najlepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafa napisał:

Jakby byla tylko w samych pomiarach to malo kto chcialby za to placic.

Opinie oparte o odsłuchy są tylko i wyłącznie subiektywne i należą do kategorii marketingowych. Jak się ma dużo płacić to dobrze jest znać konkrety a nie tylko opowieści. Już kiedyś jakaś znana firma próbowała sprzedawać tani sprzęt firmy Pioneer opakowany w wykwintną obudowę z logo tej znanej i cenionej w świecie audio firmy.

8 minut temu, meloV8 napisał:

subiektywna ocena brzmienia przez ekipe Hifi Compass

Subiektywna, to słowo klucz.

P.S. Mnie w firmie HIFICompass interesują tylko pomiary i ich porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 minut temu, Lech36 napisał:

Opinie oparte o odsłuchy są tylko i wyłącznie subiektywne

Oczywiście ale większość ludzi interesuje tylko to co słyszą. Producenci sprzętu audio w tym głośników kierują się więc gustem grupy docelowej do której chcą trafić. Parametry techniczne są potrzebne do prawidłowej aplikacji ale konstruktor musi wiedzieć jakie finalnie brzmienie chce uzyskać - przynajmniej jeśli zależy mu na jakimś sukcesie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Lech36 napisał:

P.S. Mnie w firmie HIFICompass interesują tylko pomiary i ich porównania.

To jak z Tobą rozmawiać o brzmieniu, skoro Ciebie interesują wyłącznie pomiary?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Seyv napisał:

Parametry techniczne są potrzebne do prawidłowej aplikacji ale konstruktor musi wiedzieć jakie finalnie brzmienie chce uzyskać - przynajmniej jeśli zależy mu na jakimś sukcesie. 

Sukces w konstrukcji ZG to skomplikowana sprawa, nie ma jednoznacznego schematu dojścia do niego. Najlepszy dowód to wszystkie ZG legendy z dawnych lat np. takie LS3/5A. Do dziś stanowią legendę i są poszukiwane pomimo wielu ograniczeń jakie oferują. Przetworniki w nich zastosowane do drogich nie należały, legendę podtrzymują próby klonowania tych ZG współczesnymi produktami. 

3 minuty temu, meloV8 napisał:

To jak z Tobą rozmawiać o brzmieniu, skoro Ciebie interesują wyłącznie pomiary?

O brzmieniu na forum chcesz rozmawiać? I co mam z tego mieć, jaką wiedzę? Tylko taką czy komuś się podoba czy nie. To żadna wiedza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 minut temu, Lech36 napisał:

O brzmieniu na forum chcesz rozmawiać? I co mam z tego mieć, jaką wiedzę?

Parametry widać w notach katalogowych ale jak brzmi dany głośnik nie wiesz a nie sposób przecież posłuchać wszystko dlatego dobrze jak ktoś choć trochę coś podpowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafa napisał:

Jakby byla tylko w samych pomiarach to malo kto chcialby za to placic. Takie sa realia.

To ze cena jest z pupy wszyscy sie zgadzamy. 

Cena nie jest z pupy tylko z Danii. Tam jest producent. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Sukces w konstrukcji ZG to skomplikowana sprawa, nie ma jednoznacznego schematu dojścia do niego. Najlepszy dowód to wszystkie ZG legendy z dawnych lat np. takie LS3/5A. Do dziś stanowią legendę i są poszukiwane pomimo wielu ograniczeń jakie oferują. Przetworniki w nich zastosowane do drogich nie należały, legendę podtrzymują próby klonowania tych ZG współczesnymi produktami. 

O brzmieniu na forum chcesz rozmawiać? I co mam z tego mieć, jaką wiedzę? Tylko taką czy komuś się podoba czy nie. To żadna wiedza.

Widzę ,że idziesz jak lodołamacz.  Chłopie gdzie ty te wszystkie punkty reputacji zdobyłeś . W dziale polityka? Twoje wpisy w tym wątku to 2/3 kontentu i może poza dwoma pierwszymi już nic nowego  nie wnoszą..   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

O brzmieniu na forum chcesz rozmawiać? I co mam z tego mieć, jaką wiedzę? Tylko taką czy komuś się podoba czy nie. To żadna wiedza.

Mamy rok 2024 i ludzie używają różnych form komunikacji, wymiany doświadczeń, również przy użyciu internetu, więc nie bardzo rozumiem ten argument. Pod testami Amira również są subiektywne oceny brzmienia testowanego urządzenia.

Wymiana doświadczeń, to właśnie forma zdobywania wiedzy. 

W tym temacie nie ma ani jednego pomiaru, a mimo to prowadzisz dyskusje na temat brzmienia Ellipticorow, z tą jednak drobna różnica, że Ty ich w ogóle nie słyszałeś, nie mówiąc o budowaniu systemu głośnikowego w oparciu o te przetworniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wojtek napisał:

Twoje wpisy w tym wątku to 2/3 kontentu i może poza dwoma pierwszymi już nic nowego  nie wnoszą..   

Ja nie oceniam co wnoszą Twoje wpisy, ewentualnie z nimi polemizuję.

3 minuty temu, meloV8 napisał:

również przy użyciu internetu, więc nie bardzo rozumiem ten argument.

Trudno jest przez Internet wiarygodnie opisać dźwięk tak żeby ten opis miał jakieś znaczenie dla drugiej osoby tej po drugiej stronie "kabla", tak z brzegu, odsłuch odbywa się w warunkach akustycznych nazwijmy je x. Warunki akustyczne mają kluczowe znaczenie na postrzeganie brzmienia, więc co ma mi dać opis czyjś odsłuchu skoro nie znam jego warunków lokalowych. Dochodzi do tego jeszcze kwestia udziału w marketingu, której nie można pominąć. Komunikacja internetowa, jak najbardziej, ale tylko do cech mogących dać się szybko zweryfikować, np. pomiary. 

11 minut temu, meloV8 napisał:

Pod testami Amira również są subiektywne oceny brzmienia testowanego urządzenia.

Nie przywiązuje do nich wagi choć też je z ciekawości czytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez pomiarowo ellipticory stozkowe wypadaja conajmniej bardzo dobrze, ale nie mozna tego powiedziec niestety o kopolkach. Ellipticor mial z zalozenia rozwiazywac problem z membrana stozkowa, i jak mozna sie domyslec kopolki zostaly dolozone do pomyslu mimo ze tam ten pomysl juz chyba nie ma takiego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tak jak Wspomniał Wojtek ja również realizuję ten projekt. Obudowa będzie wykonana w przekroju truj warstwowej kanapki ze sklejki ,czesciowo plyty wiórowej i piaskiem w środku. Czyli obudowa wewnętrzna zamknięta będzie w zewnętrznej ,między ich ściankami znajdował się będzie piasek żeby dodatkowo wygasić rezonanse. Wykonałem już część wewnętrzną, zamontowałem przetworniki i zwrotnice na złączki wago żeby zawieszenia i kondensatory już się wygrzewały. Na razie bez rewelacji, dzwięk nie bardzo ma ochotę oderwać się od głośników, basu przy normalnym słuchaniu praktycznie nie ma ,przy rozkręceniu wzmacniacza zaczyna grać, dynamika makro jest wprost porażajaca,ale mikrodynamika na razie leży, ciekaw jestem jak długo potrwa docieranie całego układu. Wytłumienie wewnętrzne nie jest jeszcze docelowe, powsadzalem to co miałem pod ręką. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20240109_003011.jpg

20240109_231808.jpg

20240109_231743.jpg

20240104_182253.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu ciezko o oderwanie sie dzwieku od kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, rafa napisał:

Przy takim ustawieniu ciezko o oderwanie sie dzwieku od kolumn.

Masz na myśli że przy samej ścianie? One mają 60 cm głębokości, jeżeli wysunę je do przodu to będą za blisko względem miejsca odsłuchowego. Przetworniki są nowiutkie, nie wygrzane. Tv i goła ściana też pierdzieli sprawę. Myślę zrobić jakiś opuszczany dyfuzor 2d .Co ty byś zmienił w ustawieniu na moim miejscu?Odległości między osiami pionowymi przetworników to 225cm ,odległość od frontu modułu średnio wysokotonowego każdej kolumny do głowy słuchacza to 350 cm .Myślę żeby odsunąć kanapę do tyłu i wysunąć zestawy do przodu, ale żona nie bardzo się z tym pomysłem zgadza. Teoretycznie można by tak zrobić bo za kanapą jest jeszcze 4 metry przestrzeni, ale jest tam stół jadalni i zrobiłoby się trochę ciasno ,jak i sam komfort oglądania filmów spadłby. Będę kombinował jeszcze z ustawieniem i doborem reszty toru pod nowe kolumny, ale to muszą najpierw pograć z 500 godzin i muszę dokończyć obudowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LUKAS 84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LUKAS 84 napisał:

Masz na myśli że przy samej ścianie? One mają 60 cm głębokości, jeżeli wysunę je do przodu to będą za blisko względem miejsca odsłuchowego. Przetworniki są nowiutkie, nie wygrzane. Tv i goła ściana też pierdzieli sprawę. Myślę zrobić jakiś opuszczany dyfuzor 2d .Co ty byś zmienił w ustawieniu na moim miejscu?Odległości między osiami pionowymi przetworników to 225cm ,odległość od frontu modułu średnio wysokotonowego każdej kolumny do głowy słuchacza to 350 cm .Myślę żeby odsunąć kanapę do tyłu i wysunąć zestawy do przodu, ale żona nie bardzo się z tym pomysłem zgadza. Teoretycznie można by tak zrobić bo za kanapą jest jeszcze 4 metry przestrzeni, ale jest tam stół jadalni i zrobiłoby się trochę ciasno ,jak i sam komfort oglądania filmów spadłby. Będę kombinował jeszcze z ustawieniem i doborem reszty toru pod nowe kolumny, ale to muszą najpierw pograć z 500 godzin i muszę dokończyć obudowy. 

Jesli odleglosc do sluchacza to 3.5 to ja bym rozsunal kolumny zeby zblizyc sie do tej wartosci jak najblizej i lekko skierowal kolumny prawa w prawe ucho a lewa w lewe.

Jak najblizej trojkata rownobocznego.

Odsuniecie od sciany testuj najbardziej pod katem zachowania niskiego basu. Przy scianie czesto jest dosc buczacy ale kazdy pokoj jest troche inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2024 o 11:42, LUKAS 84 napisał:

Masz na myśli że przy samej ścianie? One mają 60 cm głębokości, jeżeli wysunę je do przodu to będą za blisko względem miejsca odsłuchowego. Przetworniki są nowiutkie, nie wygrzane. Tv i goła ściana też pierdzieli sprawę. Myślę zrobić jakiś opuszczany dyfuzor 2d .Co ty byś zmienił w ustawieniu na moim miejscu?Odległości między osiami pionowymi przetworników to 225cm ,odległość od frontu modułu średnio wysokotonowego każdej kolumny do głowy słuchacza to 350 cm .Myślę żeby odsunąć kanapę do tyłu i wysunąć zestawy do przodu, ale żona nie bardzo się z tym pomysłem zgadza. Teoretycznie można by tak zrobić bo za kanapą jest jeszcze 4 metry przestrzeni, ale jest tam stół jadalni i zrobiłoby się trochę ciasno ,jak i sam komfort oglądania filmów spadłby. Będę kombinował jeszcze z ustawieniem i doborem reszty toru pod nowe kolumny, ale to muszą najpierw pograć z 500 godzin i muszę dokończyć obudowy. 

Podstawowy błąd każdego audiofila. Najpierw przygotowuje się pomieszczenie a później kupuje dobre kolumny.

Możesz kupić Wilsony Chronosonic za prawie 2 mln, ale jak je wstawisz do słabo przygotowanego pomieszczenia to zagrają jak kolumny za 20 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 1/10/2024 at 11:14 AM, rafa said:

Przy takim ustawieniu ciezko o oderwanie sie dzwieku od kolumn.

To ciekawe. Szczerze mówiąc nie słyszałem jeszcze kolumn, w których nie byłoby efektu "oderwania dźwięku od kolumn" (śmieszne i cudaczne określenie 🙂 ). Nawet malutkie kolumienki na szerokopasmowym głośniku z małej i taniutkiej wieżyczki JVC generowały przestrzenny dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Pawellang said:

Podstawowy błąd każdego audiofila. Najpierw przygotowuje się pomieszczenie a później kupuje dobre kolumny.

Możesz kupić Wilsony Chronosonic za prawie 2 mln, ale jak je wstawisz do słabo przygotowanego pomieszczenia to zagrają jak kolumny za 20 tys.

Troche smutna prawda. Co gorsza to im pomieszczenie wieksze tym lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pawellang napisał:

Podstawowy błąd każdego audiofila. Najpierw przygotowuje się pomieszczenie a później kupuje dobre kolumny.

Możesz kupić Wilsony Chronosonic za prawie 2 mln, ale jak je wstawisz do słabo przygotowanego pomieszczenia to zagrają jak kolumny za 20 tys.

Zdaję sobie z tego sprawę ,niemniej wcześniejsza ocena nie jest już aktualna. Kolumny dzisiaj,,zaskoczyły "Nie wiem jak to się stało?Wczoraj zmieniłem prawie całe okablowanie stemu na ricable i zasilajace viablue ,wyeliminowałem złączki wago z toru glosnikowego i pominołem listwę enerra. Kolumny grały całą noc, jak rano wstałem i puściłem ulubioną muzykę to to doznałem szoku. Dzwięk jaki reprezentują te zestawy jest nie do opisania,a mają za sobą dopiero 40 godzin. Takiego basu nie słyszałem nigdy wcześniej, on wibruje, otula ,otacza, jest czysty, transparentny ,barwny ,nie ma żadnych rezonansów, buczenia. Paradigmy ,rele i velodyne które miałem wczesniej nawet w połowie nie zbliżają się do tego poziomu. Z czystym sercem mogę potwierdzić że 38 elli jest przetwornikiem ,,absolutnym" tak samo jak jego aplikacja dokonana przez A Kisiela .Cała kolumna jest fenomenalnie zestrojona,gładka, totalnie przejrzysta,taka oaza spokoju która potrafi cię nagle zwalić z kanapy.Ten kij ma jednak drugi koniec, obnaża wszystkie wady systemu ,głównie za sprawą wspomnianej transparentności,i niezwykłej umiejętności grania do tyłu,całymi  planami. Dyfuzor z tyłu jest wręcz konieczny ,tv I goła ściana za nimi  strasznie psują całościowy efekt. Generalnie, dzwięk przypomina ten który usłyszałem na twoim kanale yt ,oczywiście na pewno gorszy bo masz odgrody i ultrahiend-owy tor ,ale jest to ten sam sznyt i podobna sygnatura. ,,Jestem w domu," mam to czego zawszę pragnąłem.Na dzień dzisiejszy to boję się kończyć konstrukcję żeby czegoś nie popsuć. A co się w nocy stało? Nie wiem! Prawdopodobnie kondy w zwrotnicy ożyły i głośniki się trochę dotarły, lub zareagowały pozytywnie na lepsze okablowanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe głośniki potrzebują czasu. Zawieszenia, kleje muszą się dotrzeć. Osiągnąć swoje optymalne warunki pracy. To żadne kablarskie czary mary.

Jeszcze się rozegrają, a do tego Twój słuch przywyknie do nowego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, meloV8 napisał:

Nowe głośniki potrzebują czasu. Zawieszenia, kleje muszą się dotrzeć. Osiągnąć swoje optymalne warunki pracy. To żadne kablarskie czary mary.

Jeszcze się rozegrają, a do tego Twój słuch przywyknie do nowego dźwięku.

No ok ,ale to skąd ta nagła zmiana? Grały w nocy raptem z 7 godzin.

Wpiąłem z powrotem listwę zasilająca, brzmienie takiego samo, no może bardziej dynamiczne,energetyczne,więc to nie jej wina. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to zwykle wygląda, jest to magiczne "cyk" i gra. Podobnie z głośnikami, które bardzo długo nie były używane.

Z czasem zaakceptujesz ten dźwięk, który stanie się zupełnie oczywisty i normalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zaakceptowałem, wpiolem na próbę stare zestawy ,bolesne doświadczenie. Brzmienie exl3 to inna opowieść z zupełnie innej bajki, i odrębny gatunek literacki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

@LUKAS 84 jesteś w stanie pokazać pomiary tych kolumn? Nawet z miejsca odsłuchu.

 

 

56 minut temu, meloV8 napisał:

Tak to zwykle wygląda, jest to magiczne "cyk" i gra

Myślisz, że jeśli na niskim basie brakuje przypuśćmy 10 dB to gdy głośnik się wygrzeje to zyska te 10 dB ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Seyv napisał:

Myślisz, że jeśli na niskim basie brakuje przypuśćmy 10 dB to gdy głośnik się wygrzeje to zyska te 10 dB ?

10 dB to bardzo bardzo dużo, ale pływanie rezonansu głośnika niskotonowego o 10 Hz, to dość typowy przypadek. Zbudowanie przetwornika,  który w szerokim zakresie wychylenia utrzymuje liniowość zawieszenia, i Fs to duża sztuka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Seyv napisał:

@LUKAS 84 jesteś w stanie pokazać pomiary tych kolumn? Nawet z miejsca odsłuchu.

 

 

Myślisz, że jeśli na niskim basie brakuje przypuśćmy 10 dB to gdy głośnik się wygrzeje to zyska te 10 dB ?

Niestety nie, nie posiadam potrzebnych do tego narzędzi jak i odpowiednią wiedzą aby takie pomiary wykonać. Co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, to że bas pomimo to że jest tak potężny, niewymuszony,to się nie wzbudza, jest czysty ,nawet przy bardzo dużej głośności i jakby taki przestrzenny ,dookulny.Jednakże przy niskiej głośności jest go znowu troszkę za mało wzgledem reszty pasma, ale Obstawiam na 90% że to kwestia rozruszania zawieszenia drivera w dalszym procesie wygrzewania w 38. Na razie przy cichym odsłuchu odbieram to tak jakby wzmacniacz nie miał siły pchnąć membrany, sytuacja zmienia się diametralnie przy rozkręceniu lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2024 o 16:33, meloV8 napisał:

Diamentowa Bliesma T25D kosztuje dziesiec razy wiecej niz wersja aluminiowa T25A, ktora w promiarach nie wypada jakos gorzej, a nawet w niektorych lepiej od wersji diamentowej. Na pewno nie jest to glosnik 10 razy lepszy, ale czy wart tej kwoty? Dopiero subiektywna ocena brzmienia przez ekipe Hifi Compass, na ktora tak sie powolujesz mowi nam, ze wersja diamentowa brzmi najlepiej...

Wszystko też zależy co, kto i jak aplikuje, czy robi to poprawnie. 

W zeszłym roku na AVS w Sobieskim w jednym z pokoi grały zestawy na szpilkowych Illuminatorach, bodajże R3004/662000. 
Nie mogłem wytrzymać tego jazgotu. 
Nazwy producenta nie pamiętam ale u Pacuły w recenzji opowiadał o wpływie docięcia nóżek kondensatora. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh, kojarzę. Może przy składaniu konstruktor miał gorszy dzień, za krótko przyciął nóżki kondensatorów i dźwięk wyostrzyło (przy dłuższej nóżce byłyby większe straty, a co za tym idzie spokojniejszy dźwięk szpilki). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LUKAS 84 napisał:

Zdaję sobie z tego sprawę ,niemniej wcześniejsza ocena nie jest już aktualna. Kolumny dzisiaj,,zaskoczyły "Nie wiem jak to się stało?Wczoraj zmieniłem prawie całe okablowanie stemu na ricable i zasilajace viablue ,wyeliminowałem złączki wago z toru glosnikowego i pominołem listwę enerra. Kolumny grały całą noc, jak rano wstałem i puściłem ulubioną muzykę to to doznałem szoku. Dzwięk jaki reprezentują te zestawy jest nie do opisania,a mają za sobą dopiero 40 godzin. Takiego basu nie słyszałem nigdy wcześniej, on wibruje, otula ,otacza, jest czysty, transparentny ,barwny ,nie ma żadnych rezonansów, buczenia. Paradigmy ,rele i velodyne które miałem wczesniej nawet w połowie nie zbliżają się do tego poziomu. Z czystym sercem mogę potwierdzić że 38 elli jest przetwornikiem ,,absolutnym" tak samo jak jego aplikacja dokonana przez A Kisiela .Cała kolumna jest fenomenalnie zestrojona,gładka, totalnie przejrzysta,taka oaza spokoju która potrafi cię nagle zwalić z kanapy.Ten kij ma jednak drugi koniec, obnaża wszystkie wady systemu ,głównie za sprawą wspomnianej transparentności,i niezwykłej umiejętności grania do tyłu,całymi  planami. Dyfuzor z tyłu jest wręcz konieczny ,tv I goła ściana za nimi  strasznie psują całościowy efekt. Generalnie, dzwięk przypomina ten który usłyszałem na twoim kanale yt ,oczywiście na pewno gorszy bo masz odgrody i ultrahiend-owy tor ,ale jest to ten sam sznyt i podobna sygnatura. ,,Jestem w domu," mam to czego zawszę pragnąłem.Na dzień dzisiejszy to boję się kończyć konstrukcję żeby czegoś nie popsuć. A co się w nocy stało? Nie wiem! Prawdopodobnie kondy w zwrotnicy ożyły i głośniki się trochę dotarły, lub zareagowały pozytywnie na lepsze okablowanie. 

 

Dobrze ,że zaczęło grać , bo wiesz ja już wysłałem zaliczkę do stolarza a w ten weekend będę robił zwrotnice...
Postuluję za kol . Rafa abyś odsunął kolumny od ściany jednak,  tam jest dla tych kolumn za ciasno. Też tak miałem i zrobiłem dwie rzeczy :

1 odsunięcie kolumn od ściany

2. na środku dyfuzory Schroedera

Efekt to znacznie czytelniejsza i głębsza scena dźwiękowa. 

Teraz u mnie wygląda to tak jak poniżej : dźwięk wskakuje na inny poziom.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2 godziny temu, meloV8 napisał:

Nowe głośniki potrzebują czasu. Zawieszenia, kleje muszą się dotrzeć. Osiągnąć swoje optymalne warunki pracy. To żadne kablarskie czary mary.

Jeszcze się rozegrają, a do tego Twój słuch przywyknie do nowego dźwięku.

Swoje Ellipticory wygrzewałem  przez 10dni non-stop i zacząłem ich słuchać dopiero po tym czasie a i tak miałem wrażenie ,że  po kolejnym tygodniu osiągnęły docelowy poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.