Skocz do zawartości
IGNORED

Kable z Aliexpress


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, venom200 napisał:

Pierwszy raz przyznam rację że nastrój psychofiziczny powoduje różny odbiór przekazu muzycznego.
Niestety dla ciebie kable wprowadzają różne korekty w brzemieniu zestawu. Nie mówię że zmieniają jak np inne lampy czy bardziej drastyczne zmiany typu DAC, ale zmieniają. Czy te zmiany są warte kasy jaką przeważnie chcą producenci kabli, to już jest kwesta indywidualnego podejścia i zasobności kieszeni.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Dlatego poszukiwania takich kabli odbywają się na Aliexpress 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, venom200 said:

Pierwszy raz przyznam rację że nastrój psychofiziczny powoduje różny odbiór przekazu muzycznego.
Niestety dla ciebie kable wprowadzają różne korekty w brzemieniu zestawu. Nie mówię że zmieniają jak np inne lampy czy bardziej drastyczne zmiany typu DAC, ale zmieniają. Czy te zmiany są warte kasy jaką przeważnie chcą producenci kabli, to już jest kwesta indywidualnego podejścia i zasobności kieszeni.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Są sytuacje, w których typ kabla a znaczenie. Wszystko zależy od impedancji wejściowej i wyjściowej tego co kable załączyć. Przy wartościach tych parametrów z jakimi mamy doczynienia we współczesnym sprzęcie, to czym łączymy nie ma znaczenia, oczywiście poza aspektami czysto mechanicznymi, pewnością kontaktu i, co dla niektórych może być nawet najistotniejsze - wyglądem zewnętrznym.

Winyle, magnetofony to obecnie nisza, którą niewiele osób się zajmuje. Zresztą w magnetofonach mało kto grzebie.

Z okablowanie ramienia gramofonowego interkonektem pomiędzy gramofonem i przedwzmacniaczem trzeba uważać.

Natomiast w żadnym z tych urządzeń nie ma wpływu kabla zasilającego. Nawet najdrobniejszego.

I to jest wszystko co na temat kabli wiedzieć się powinno.

Jak widać jest to parę zdań - chyba niewiele by to zapamiętać 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dlatego poszukiwania takich kabli odbywają się na Aliexpress
Mam też kable markowe, ale ceny są po prostu chore

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Są sytuacje, w których typ kabla a znaczenie. Wszystko zależy od impedancji wejściowej i wyjściowej tego co kable załączyć. Przy wartościach tych parametrów z jakimi mamy doczynienia we współczesnym sprzęcie, to czym łączymy nie ma znaczenia, oczywiście poza aspektami czysto mechanicznymi, pewnością kontaktu i, co dla niektórych może być nawet najistotniejsze - wyglądem zewnętrznym.
Winyle, magnetofony to obecnie nisza, którą niewiele osób się zajmuje. Zresztą w magnetofonach mało kto grzebie.
Z okablowanie ramienia gramofonowego interkonektem pomiędzy gramofonem i przedwzmacniaczem trzeba uważać.
Natomiast w żadnym z tych urządzeń nie ma wpływu kabla zasilającego. Nawet najdrobniejszego.
I to jest wszystko co na temat kabli wiedzieć się powinno.
Jak widać jest to parę zdań - chyba niewiele by to zapamiętać
 
A widzisz jednak ma, nie są do duże różnice, ale są. Też się zastanawiam dlaczego tak się dzieje

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minutes ago, venom200 said:

A widzisz jednak ma, nie są do duże różnice, ale są. Też się zastanawiam dlaczego tak się dzieje

Mogą być, ale w specyficznych sytuacjach. Kabel sieciowy, kabel cyfrowy żadnych zmian nie będzie dawał.

Interkonekty - tylko gramofon przedwzmacniacz. Przedwzmacniacz-wzmacniacz już nie 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, venom200 napisał:

Czy te zmiany są warte kasy jaką przeważnie chcą producenci kabli, to już jest kwesta indywidualnego podejścia i zasobności kieszeni

Tu nie powinno byc pojecia "indywidualne podejscie" Te zmiany nie sa absolutnie warte tych pieniedzy. To jest bezczelne zdzierstwo. Ale niestety zmiany sa i wszelkie negowanie tego zjawiska swiadczy o chorobie negujacego, czy to natury laryngologicznej czy tez psychicznej.

Mnie osobiscie bardzo bolal ostatni zakup PADa Neptune. Niestety zmiana byla na tyle powazna ze nie bylo odwrotu, a wszelkie proby oklamywania siebie ze poprzedni kabel gral niezle, mozna sobie podarowac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[mention=83469]Wito76[/mention]. Rozważ czy wchodząc z nimi w interakcje nie dostarczasz im pokarmu i nie budujesz ich sensu istnienia.
 
No cóż, trudno się nie zgodzić. Bo przecież tu nie chodzi o wartości edukacyjne, tylko cała zabawa polega na sprowokowaniu dyskutantów do irytacji i wciągnięciu w idiotyczną dyskusję. Jakieś pseudo mądre pytania o filtry grzebieniowe, by sprawić wrażenie mniejszego trolla, czy pytania o parametry kabli. WTF. No i znalazły się szybko parametry RLC Neotecha i co, wyszło że "nie gra"? Oczywiście nie pytam a raczej nie chcę odpowiedzi, po prostu nie chcę ciągnąć takiej dyskusji. Wiem, że teraz Bum postawi kropkę, w postaci kolejnej wypowiedzi, że kablarstwo to fatamorgana dla naiwnych, ale cytując klasyka "trzy słowa do...".
Wolę sobie z moimi chłopakami pojeździć na łyżwach. No i czekamy na interesy życia od 10 lutego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wito76 napisał:

No cóż, trudno się nie zgodzić. Bo przecież tu nie chodzi o wartości edukacyjne, tylko cała zabawa polega na sprowokowaniu dyskutantów do irytacji i wciągnięciu w idiotyczną dyskusję. Jakieś pseudo mądre pytania o filtry grzebieniowe, by sprawić wrażenie mniejszego trolla, czy pytania o parametry kabli. WTF. No i znalazły się szybko parametry RLC Neotecha i co, wyszło że nie "nie gra"? Oczywiście nie pytam a raczej nie chcę odpowiedzi, po prostu nie chcę ciągnąć takiej dyskusji. Wiem, że teraz Bum postawi kropkę, w postaci kolejnej wypowiedzi, że kablarstwo to fatamorgana dla naiwnych, ale cytując klasyka "trzy słowa do...".
Wolę sobie z moimi chłopakami pojeździć na łyżwach. No i czekamy na interesy życia od 10 lutego.

każdy wtyk dobrej jakości , każdy kabel dobrej jakości itp itd podnosi system do góry , nawet taki budżetowy i wielu może się zdziwić jaki można osiągnąć efekt i naturalizm dźwięku , kiedyś eksperymentowałem z kablami i wtykami z Ali , z wiadomych względów , teraz nie mam żadnego elementu - szkoda nawet małej kasy , czasu na eksperymenty a nadzieja że może to zagra jest złudna a jeśli , to na krótką metę do przełknięcia a jak już o tym mowa to lepiej kupić dobrego wiskacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, Wito76 said:

Bo przecież tu nie chodzi o wartości edukacyjne

Mylisz się i to bardzo. Ale nie martw się, to nie ty jesteś adresatem. I tak dalej nic nie rozumiesz.

Napisałem, kiedy kabel może mieć znaczenie, ale oczywiście do tego się nie odniesiesz. Wolisz podtrzymywać swój sposób wypowiedzi, bo zdaje mi się, że merytorycznie nie masz nic do powiedzenia. Zatem lepiej odwracać uwagę i grać rolę pokrzywdzonego przez nędznego sceptyka forumowicza. Wygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, że mam jeszcze interkonekt Audiocrast z Aliexpress. Coś takiego jak na zdjęciu, niby posrebrzane OCC, ale wątpię, nie w tych pieniądzach na pewno. Miało być niedrogo a i przy okazji zaspokoić moją ciekawość. Potrzebowałem coś do garażu/warsztatu by tam czasem podłączać sobie Chromecasta do takiej plastikowej miniwieży Philips. Oczywiście sprawdziłem go w swoim systemie. Fajnie prezentuje scenę i to jego duża zaleta. Są takie różne czary mary jeśli chodzi o stereofonię, źródła pozorne itd. Ale trochę jednak filtruje czy tam muli, jak kto woli. Nie jest tak precyzyjny, jak inne które testowałem. Polecam? Nie.

No i jeszcze taka refleksja mnie naszła. By pisać w wątku o kablach z Ali, by mieć do tego jakieś moralne prawo czy uzasadnienie, to chyba trzeba taki kabelek posiadać. Ewentualnie wykazać zainteresowanie jakimiś kabelkami. Inne wpisy to zwykły trolling.

b9d1686997609a617c1d3f6415f8184a.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Wito76 napisał:

trochę jednak filtruje czy tam muli, jak kto woli.

A jak u kogoś innego nie muli , to co Ty na to ?🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A jak u kogoś innego nie muli , to co Ty na to ?
A u mnie muli. Co Ty na to?
  
Grubo.
Masz coś do doradzenia w kwestii tytułowych kabli, chcesz się podzielić doświadczeniami z ich stosowania czy co, bo nie rozumiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wito76 napisał:

A u mnie muli. Co Ty na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To ja zadałem  pytanie , więc oczekuję jakiejś konkretnej odpowiedzi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wito76 napisał:

Masz coś do doradzenia w kwestii tytułowych kabli, chcesz się podzielić doświadczeniami z ich stosowania czy co, bo nie rozumiem?

Mialem cos do powiedzenia w kwestii kabli, o ktorych sie tu juz wypowiadalem. Cokolwiek wiecej dopiero jak ochlone po wtrecie o moralnosci i prawach w kontekscie wypowiadania sie o produktach z ali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że u mnie muli i ja nie polecam. Nie wykluczam, że u kogoś zagra inaczej. Choć prawdę mówiąc to kiedyś zrobiliśmy sobie z kolegą forumowiczem maraton z Rca, wysyłaliśmy sobie różne Rca i on ma dokładnie takie samo zdanie jak ja, więc pewna spójność zeznań jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Wito76 napisał:

Napisałem, że u mnie muli i ja nie polecam. Nie wykluczam, że u kogoś zagra inaczej.

No właśnie , jak u kogoś nie muli i " zagra " inaczej , to co ten kabel wnosi do dżwięku ?

Nic nie wnosi , bo ty masz inny system i to reszta toru audio tak gra , masz inną akustykę , inaczej słyszysz , i tak  wyglądają dywagacje na temat " grających " kabli , i nie tylko .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Wito76 napisał:

Przypomniało mi się, że mam jeszcze interkonekt Audiocrast z Aliexpress. Coś takiego jak na zdjęciu, niby posrebrzane OCC, ale wątpię, nie w tych pieniądzach na pewno. Miało być niedrogo a i przy okazji zaspokoić moją ciekawość. Potrzebowałem coś do garażu/warsztatu by tam czasem podłączać sobie Chromecasta do takiej plastikowej miniwieży Philips. Oczywiście sprawdziłem go w swoim systemie. Fajnie prezentuje scenę i to jego duża zaleta. Są takie różne czary mary jeśli chodzi o stereofonię, źródła pozorne itd. Ale trochę jednak filtruje czy tam muli, jak kto woli. Nie jest tak precyzyjny, jak inne które testowałem. Polecam? Nie.

To para kabli za 70 zł / metr (90 zl / 2m) - chyba najtańsze na Ali, mające w nazwie OCC*.

Ale powiedz:
- ile godzin grał w systemie, zanim go oceniłeś? 

- oprawy wtyczek są plastikowe / metalowe?

- z czym go porównywałeś? (chociaż półkę cenową)

--

* To czy to są kable robione na "modłe OCC" i jaki jest stopień ich czystości (5N / 6N / 7N) to już kwestia trochę uznaniowa - Chińczycy lubią ten sam kabel różnie oznaczać 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






No właśnie , jak u kogoś nie muli i " zagra " inaczej , to co ten kabel wnosi do dżwięku ?
Nic nie wnosi , bo ty masz inny system i to reszta toru audio tak gra , masz inną akustykę , inaczej słyszysz , i tak  wyglądają dywagacje na temat " grających " kabli , i nie tylko .
 


Chwila, solidarny z dwoma "kryształowymi"? Ułaskawić ich winy.
Upraszczasz trochę i napisanie, że ten kabel nic nie wnosi to nadużycie. Przecież opisałem jak zagrał u mnie biorąc pod uwagę to, co usłyszałem na innych kablach w dokładnie tym samym systemie.
[mention=114413]nakomaro[/mention] Napisałem przecież że kupiłem by zaspokoić ciekawość. Temat sprzed 2 lat albo lepiej. Tak jak piszesz, miał w nazwie Occ, więc łyknąłem haczyk, a nuż kiler. A jeśli nie kiler tylko kundel to też nie ma problemu, bo opisałem jego przeznaczenie. Ile grał? Najpierw z 20-30h u mojego nastolatka. Wtyki plastikowe. Z czym porównywałem? A z 10szt tego było. Neotech 5220, Neotech 3110, Atlas Equator Integra, Fezz Fac 01 (ten został na stałe), Belden 82xx nie pamiętam, Kacsa ten złoty Occ, jakiś Van Damme. I jeszcze kilka innych. Wklejałem tu na forum kiedyś opis, recenzje z tych odsłuchów.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Wito76 napisał:

Chwila, solidarny z dwoma "kryształowymi"? Ułaskawić ich winy.

Ja mam swoje zdanie i nie potrzebuję się z kimś solidaryzować .

9 minut temu, Wito76 napisał:

Upraszczasz trochę i napisanie, że ten kabel nic nie wnosi to nadużycie.

Nic nie upraszczam nie nadużywam , tak się składa że mam ten IC i u mnie nie muli , więc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nic nie upraszczam nie nadużywam , tak się składa że mam ten IC i u mnie nie muli , więc ?
Oo, bo nawet pomyślałem że zaryzykuje i mógłbym pożyczyć, skoro tak dopytujesz się, a jeszcze chętniej oddam w zamian za PLN. No i tu się kłania pytanie, które zadał mi Nakomaro, z czym porównywałeś. Wpinając go jako jeden i jedyny ciężko odnieść wrażenie, że filtruje,masz wrażenie że wszystko jest ok. Powtórzę się, kolega też tak uznał. Oczywiście nie ma tragedii, nie jest to koc i mgła , ale z tych co porównywałem na kilku innych dało się usłyszeć coś niecoś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wito76 napisał:

Oo, bo nawet pomyślałem że zaryzykuje i mógłbym pożyczyć, skoro tak dopytujesz się,

No to już wiesz że nie trzeba , staram się nie pisać w wątkach kablarskich ale że taki zbieg okoliczności zaistniał z tym IC postanowiłem się odnieść .

A wszystko leży w tym co napisałem , przytoczę jeszcze raz .

Pozdrówko .

43 minuty temu, KALIBER napisał:

No właśnie , jak u kogoś nie muli i " zagra " inaczej , to co ten kabel wnosi do dżwięku ?

Nic nie wnosi , bo ty masz inny system i to reszta toru audio tak gra , masz inną akustykę , inaczej słyszysz , i tak  wyglądają dywagacje na temat " grających " kabli , i nie tylko .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IC akurat potrafi mocno zamulić. Kiedyś miałem jakiś od kogoś to była jedna wielka buła. Bas potężny rozpływał się jak guba kobieta w łóżku. Dynamiki w dźwięku zero. Nie pamiętam co to było ale był to najgorszy kabel jaki miałem u siebie. Kosztował około 2 k PLN. W innych systemach pewnie robił by robotę
Kupiłem kiedyś Albedo flat i to był hit, grał wyśmienicie, poszedłem krok dalej i wypożyczyłem Monilith od albedo. Pomimo kasy ogromnej nie czułem tego skoku jakościowego jak w przypadku Flat. Teraz I tak finalnie został MPS m-9g. Bo gra naprawdę świetnie i tak z Aliexpress zakopiony z oficial store

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka







Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem podłączyć dziś te Audiocrast, o których wczoraj z [mention=77597]KALIBER[/mention] gawędziłem, ale niestety nie udało mi się. One są tylko 0,5m a od tamtej pory gdy ich używałem trochę zmienił mi się sprzęt i jego ustawienie na szafce. Oczywiście dałoby radę, ale trochę za dużo grzebania, wypinania, przekładania klocków i odpuściłem. Szkoda, bo teraz mają dobre kilkadziesiąt godzin na koncie, sprzęt też inny niż wtedy i kto wie, może by było bardzo fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli z Aliexpress... 

Chyba rok temu spaliłem amplituner. Zamówiłem z Ali dwie pary tranzystorów końcowych. Jeszcze dobrze amplituner nie zdążył się rozgrzać a już się spaliły. Zamówiłem później już kilka razy droższe "oryginalne" tranzystory. Zapłaciłem blisko 200 zł i... Podziałały tydzień... Cały tydzień za tyle kasy. 

Znalazłem autoryzowany serwis Arcam i miłego Pana, który mi pomógł zamawiając mi oryginalne tranzystory i działa to do dziś bez żadnego problemu. Nie raz już zawarłem kable na włączonym sprzęcie i nic się nie spaliło nawet... 

To samo z zamówionymi precyzyjnymi drogimi śrubokrętami... Tydzień wytrzymały i pękają przy dokręcania śrubek... Ponad 30 zł sztuka śrubokręt... Zwykle w Polsce kupione takie śrubokręty za 10 sztuka i po kilku miesiącach jak mi spadł taki na czubek to się zepsuł... 

Dlatego ja osobiście nic już nie kupuje wyprodukowanego i sprzedawane go na Ali. Tam są chyba same odrzuty z produkcji sprzedawane 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu mowa o kablach. Te są akurat nie złe. Mówię przy najmniej o zasilających. Przeczuwam że same zakończenia bananów nie są najwyższych lotów. Ale mimo to budżet rozsądny. Z tym ze nie kupił bym tam nic droższego. 

Oraz nie podoba mi się drukowanie obcych logotypów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opowieść o glosnikowych "Blue Heaven -Nordost" za niecale 250 pln :

Podłączyłem i odłączyłem po ok 20 minutach , bo myslalem ze cos się popsuło. Z ulgą ponownie podpiąłem  Chord Clearway. "Nordosty" wróciły do właściciela.

Koniec opowieści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słyszeniu 😉 generalnie rzecz biorąc.

Bierzesz słuchawki w CD i słuchasz przyjmując to jako pewien wzorzec.

Jeśli otwarcie dźwięku, jego atak i naturalna agresja jest zachowana w tym, co słyszysz

w głośnikach, to znaczy, że jest OK. Psują to dość mocno np. grube kable.

Fakt, że często agresywne kopułki, czy wzmacniacze z wysokimi  THD czy nawet

kable dają pewną można rzec "namiastkę" tej naturalności.

Ale dla niezbyt  wymagającego słuchacza taki dźwięk jest też zadowalający.

Jednak ten naturalny daje się słuchać dłużej, głośniej i bez dyskomfortu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, audioburak napisał:

Na słyszeniu 😉 generalnie rzecz biorąc.

Bierzesz słuchawki w CD i słuchasz przyjmując to jako pewien wzorzec.

Jeśli otwarcie dźwięku, jego atak i naturalna agresja jest zachowana w tym, co słyszysz

w głośnikach, to znaczy, że jest OK. Psują to dość mocno np. grube kable.

Fakt, że często agresywne kopułki, czy wzmacniacze z wysokimi  THD czy nawet

kable dają pewną można rzec "namiastkę" tej naturalności.

Ale dla niezbyt  wymagającego słuchacza taki dźwięk jest też zadowalający.

Jednak ten naturalny daje się słuchać dłużej, głośniej i bez dyskomfortu ...

Ale co to znaczy "muli" i czym sie to objawia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A intuicyjnie nic nie przychodzi do głowy? Zamulony, zamglony, mało klarowny, zza koca, zza firanki i co tam jeszcze w naszym żargonie.  Przeciwieństwo do grania detalicznego, czystego, klarownego, konturowego.

Puść sobie coś z odtwarzacz CD czy nawet streamera, a potem to samo po bluetooth. Szybko usłyszysz różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.