Skocz do zawartości
IGNORED

Kable z Aliexpress


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, urkoni napisał:

Cześć

To może ja pierwszy 😋

Pozwolę sobie wtrącić 3 grosze odnośnie kabla zasilającego Valhalla z Chin opisywanego w wątku "kable zasilające hi-end" ponieważ jakiś czas temu kupiłem tegoż węża i ja. Dokładnie nabyłem wersję 15cores, koszt niecałe 280zł. U mnie podobnie jak u kolegi Mart2M trzeba było zmienić polaryzację ponieważ była podłączona odwrotnie. Przewód wpiąłem do wzmacniacza i cały mój wpis dotyczy właśnie zasilania tym przewodem tylko wzmacniacza zintegrowanego. Pierwsze co słychać po wpięciu tego masakrycznie "sztywnego grubasa" to ciemna barwa, mocne dociążenie i ogólne "zamulenie" dźwięku. Zrobiło się gęsto, leniwie i mało przejrzyście. Po kilku dniach dźwięk się zmienił na duży plus, zrobiło się skoczniej, dynamiczniej, dźwięk nabrał werwy, było słychać więcej góry, a średnica trochę była bardziej zróżnicowana niż na początku. Niby wszystko było ok., tylko ten nieznośnie wielki i słabo kontrolowany bas mnie irytował - przysłaniał trochę górę, właził i podbarwiał średnicę, było też za mało powietrza wokół instrumentów. Tak sobie grało to kilka następnych dni i już miałem wystawić go na olx? Jednak pomyślałem że jeszcze trochę pobawię się w testowanie i zaaplikuję mu inne wtyki, a konkretnie padło na polecane przez kolegów sir.jax oraz staropolanka2000 wtyki Monosaudio. Po zaaplikowaniu tychże wtyków zmieniło się wszystko - wszystko na naprawdę WIELKI PLUS. Dźwięk się otworzył, jest powietrze i wybrzmienia, bas jest świetny, schodzi nisko i jest go tyle ile trzeba a nawet ciut więcej. Ale nie włazi już na średnicę która zrobiła się czysta i bogata w wybrzmienia, a wysokie tony stały się dźwięczne. Kurczę, nie przypuszczałem że wtyki zasilające aż tak mogą odmienić ten kabel i wpłynąć na brzmienie całego systemu. Polecam każdemu spróbować wymianę wtyków (niekoniecznie na te co ja) do tego kabla, bo te co dają w komplecie bardzo dużo psują. Przewód oczywiście zostaje.

Ps. jest jeszcze jedna mała wada tego kabla. Ze względu na jego grubość musiałem wywalić z wtyków Monosaudio plastikowe i gumowe czarne zaślepki które znajdują się z tyłu wtyków. Ale i tak było warto 🙂 Tyle ode mnie. Pozdrawiam

Wypisz, wymaluj. Miałem też kiedyś ten kabel i miałem identyczne spostrzeżenia. Nie dało się z nim wytrzymać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam wątek na Tapatalku, tutaj nie ma niestety złotego guzika "zgłoś smrodzącego trolla". Nie wdawajmy się w dyskusję z nim. Póki co wszyscy wystawiają środkowy palec, by sobie poszedł i może to zrobi. Najgorzej wejść w dyskusję, bo wtedy już się nie odczepi. Zrobił już kilka podejść by rozwalić wątek, ale tak trzymać, nie dajmy się wciągnąć w te patologiczne zaczepki.

Jakiś jeszcze sprawdzony dobry zasilający?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś, tak ze 2-3 lata temu kupiłem sobie interkonekt na Ali, Cardas Hexlink Rca, taki złoty. Oczywiście bez wątpliwości byłem że to fake a nie oryginał. Miedź platerowana srebrem wg kwiecistego opisu. No ale opinie spoko, jeszcze nie miałem nigdy kabelka z Ali, trzeba spróbować. I co? No i lipa. Tzn grał jak jakiś zwykły Vitalco. Nie powiem, wyglądał spoko, do wykonania nie ma co się czepić, obciachu nie było. No ale w porównaniu z innymi, które wtedy testowałem sobie np Atlas, Neotech, Audioquest, Belden czy Fezz to brzmieniowo jednak taki kundel ten "Cardas".



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, spokojnie napisał:

 

Podobne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

krellali.jpg

Ktory powyzej jest tym koszernym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Tajitsu napisał:

Z tego co się orientuję, Accu i Krell nie produkują przewodów.

Nie wiem jak Krell, ale Accuphase nie robi kabli zasilających, więc ... jeszcze powiedzą że to oryginały z fabryki Accu😉

21 minut temu, Wito76 napisał:

Ja kiedyś, tak ze 2-3 lata temu kupiłem sobie interkonekt na Ali, Cardas Hexlink Rca, taki złoty.

Cardas i jeszcze do tego Nordost to chyba ulubione marki do podrabiania na Ali. Gorzej jak ktoś nie świadomy kupi takie cudo na OLX, bo też tu często się pojawiają, oczywiście informacji że pochodzenia chińskiego nikt nie pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, często widzimy takie ogłoszenia na Olx. W tytule jak byk szacowna nazwa, a cena 140zł. Takie sprzedawanie na krzywy ryj "ja tam nie wiem, chyba oryginał, od kolegi dostałem albo szwagra itp". Są też goście co mają kilkanaście takich "markowych" w swojej ofercie, wiadomo z jakąś tam marżą względem Ali i tu już chodzi o taki mini biznes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Tajitsu napisał:

tego co się orientuję, Accu i Krell nie produkują przewodów.

Posiadam kabel marki Accuphase, ale nie jest to audiofilskie dzieło sztuki użytkowej, a najzwyklejszy w świecie interkonekt. Wygląda* dokładnie tak:

cable_al.jpg

Z tego co widzę to dwa kable w ofercie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-----

* - gra dokładnie tak samo jak te z marketu za piątkę, moim zdaniem oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bum1234 napisał:

Ciekawy jestem który z was, geniuszy odróżni na ślepo podróbę od oryginału ......

Odpowiem

Żaden.

😄

 

ten zestaw napewno jest oryginałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ten zestaw napewno jest oryginałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
O ile sprzedaż podróbek to jest oszustwo oczywiste, to sprzedaż takich kabelków w tej cenie niestety też jest jawnym oszustwem licząc na to że ludzie sa- będą naiwni i kupią coś z przebitką 2000%

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, venom200 napisał:

O ile sprzedaż podróbek to jest oszustwo oczywiste, to sprzedaż takich kabelków w tej cenie niestety też jest jawnym oszustwem licząc na to że ludzie sa- będą naiwni i kupią coś z przebitką 2000%

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

taki mamy klimat niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzystekov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmacniacz lub listwy zasilającej polecam wypróbować Monosaudio P-902.W moim systemie sprawdził się lepiej niż Audioquest NRG-4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, venom200 napisał:

Co do XLR, mam już od dawna MPS -M9G , który juz mam z 4 lata. I zostawiłem tego MPSa, raz ze dzwiek chyba lepszy, to i kasa sie zgadza bardziej. Swoja droga ten RCA MPS był 3 razy drozszy niz ten XLR Valhalla

Bo MPS to jest mało znana u nas, ale bardzo dobra marka z Tajwanu. Kolega od dawna używa i bardzo chwali, jako porównywalne lub nawet lepsze od drogich, znanych marek. Swoją drogą, to też nie są tanie produkty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bo MPS to jest mało znana u nas, ale bardzo dobra marka z Tajwanu. Kolega od dawna używa i bardzo chwali, jako porównywalne lub nawet lepsze od drogich, znanych marek. Swoją drogą, to też nie są tanie produkty. 
A to nie są tanie taki rca co ja.mam to ponad 1000 PLN koszt. Ale gra naprawdę wyśmienicie.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kupiłem i nie kupię kabli z Aliexpress.

Nigdy nie wiadomo co przyjdzie i jak to będzie " grało ". Nawet jak ktoś inny kupi coś co będzie chwalił nigdy nie wiem czy dostanę to samo. Miewam od lat kontakt z typową chińszczyzną i tam dominuje kompletny brak powtarzalności czego okiem z zewnątrz nie widać.

Kable drogie kupuję z krajowej dystrybucji z pełną dokumentacją mając pewność oryginału i większe zainteresowanie przy ewentualnej odsprzedaży. Uważam też że jest tyle fajnych, dostępnych kabli że szkoda mi czasu na eksperymenty.

ALE

Ciekawostka. Kiedyś kupiłem w kraju używane kable Audioquest Colorado w org opakowaniu z fakturą zakupu. Sprzedałem je by po jakimś czasie kupić inne używane. Te drugie " grały " dużo gorzej. Kupiłem jeszcze kilka, to samo. Przejrzałem stare zdjęcia i okazało się ze ten pierwszy to nie był oryginał 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, muda44 said:

że szkoda mi czasu na eksperymenty.

Nareszcie jakiś sensowny wniosek. Trzeba go tylko uściślić:

szkoda czasu na bezsensowne eksperymenty z kablami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Może coś w tym jest. Sam mam kilka takich biletów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, muda44 napisał:

Nigdy nie kupiłem i nie kupię kabli z Aliexpress.

Nigdy nie wiadomo co przyjdzie i jak to będzie " grało ". Nawet jak ktoś inny kupi coś co będzie chwalił nigdy nie wiem czy dostanę to samo. Miewam od lat kontakt z typową chińszczyzną i tam dominuje kompletny brak powtarzalności czego okiem z zewnątrz nie widać.

Kable drogie kupuję z krajowej dystrybucji z pełną dokumentacją mając pewność oryginału i większe zainteresowanie przy ewentualnej odsprzedaży. Uważam też że jest tyle fajnych, dostępnych kabli że szkoda mi czasu na eksperymenty.

ALE

Ciekawostka. Kiedyś kupiłem w kraju używane kable Audioquest Colorado w org opakowaniu z fakturą zakupu. Sprzedałem je by po jakimś czasie kupić inne używane. Te drugie " grały " dużo gorzej. Kupiłem jeszcze kilka, to samo. Przejrzałem stare zdjęcia i okazało się ze ten pierwszy to nie był oryginał 🙂 

Akurat tych firm nie musisz się obawiać. 

YYTCG, Ataudio, YYAudio, Xangsane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Teraz już mi się nie chce. Ale dawniej lubiłem eksperymenty kablowe. 

I nadal zachęcam do nich innych

A jednak , przez circa 15 lat zmieniałem okablowanie , było niemal wszystko z rynku znanych marek w różnych cenach .

Ja nie zachęcam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, KALIBER napisał:

A jednak , przez circa 15 lat zmieniałem okablowanie , było niemal wszystko z rynku znanych marek w różnych cenach .

Ja nie zachęcam .

Mamy się licytować w latach czy co?

Czemu odmawiasz tego innym?

Tak samo jak ktoś nie wybrał żony/partnerki za porada innych tak też niech wybierze lub nie okablowanie z własnej woli/doświadczenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr Sonido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Mamy się licytować w latach czy co?

Skąd ci przyszły do głowy  jakieś licytacje ?

Ty zachęcasz a ja nie , i tyle .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witam wszystkich....

2 godziny temu, Bukaj napisał:

YYTCG, Ataudio, YYAudio, Xangsane

Mam całą czwórkę 🙂

YYTCG:

- "niebieski" USB, 6N OCC - ocieplone granie (często kojarzone z miedzią OCC), szersza scena, znacznie mocniejszy i bardziej zróżnicowany bas, detaliczna ale delikatna góra. Taki tonizujacy, muzykalny kabelek.

- "czarny" USB, OCC (2 wiązki) + OCC srebrzony (2 wiązki) - u mnie jako zasilający miedzy LPS i DAC. 

YYAudio:

- "żelazkowy" USB, 7N OCC srebrzony - rozjaśniony względem "niebieskiego", bardziej detaliczny, lepsza przestrzeń i jeszcze szersza scena. Za to bas w nieco mniejszej ilości.

Powyższe kable to OEM - pochodzą z jednej fabryki - ta sama jakość wykonania (bardzo dobra) - oplot, metalowe wtyczki, bajerancki filtr ferrytowy (kable sa bardzo dobrze ekranowane folia + siatka), więc pełni on raczej role ozdobnika

ATAudio:

"zielona róża" USB, 4 wiązki - każda po 7 grubszych drucików OCC w tym 1 srebrzony - u mnie jako zasilający miedzy LPS a DAC. Zastąpił zestawowy, ekonomiczny kabelek. Przepaść dźwiękowa - bas, wysokie, dynamika, przestrzeń. Nie miałem pojęcia, że kabel zasilający może tak zmienić sposób grania taniego DAC'a.

W odróżnieniu od powyższych kabelek domowej roboty - bez oplotu, wtyki na końcu kabla obrócone pod kątem 45 stopni, koszulki termo-kurczliwe, i do tego tani tani filtr ferrytowy, który oczywiscie nie pełni żadnej roli, bo kabelek jest bardzo dobrze ekranowany.

Xangsane:

"szary" Coaxial - 6N OCC w pełni srebrzony, 2 x 7 drucików. Kabelek "firmowy" - bardzo dobra jakość wykonania - oplot, duże, miedziane wtyczki (wyglądają mega porządnie), pierścień pokazujący kierunek podłączania. Ekran to folia i siatka miedziana). Kilka dni temu porównałem go z Cordialem Cik122 - Cordial ma więcej basu (jest lekko ocieplony) - cala reszta to już przewaga Xangsane - tony średnie, wysokie, detal, przestrzeń, scena, dynamika, przejrzystość. Ale nie są to duże różnice i raczej wynikające ze sposobu grania (dociążonego - rozjaśnionego). Generalnie Cordial trzyma poziom, bo "chińczyk" zastąpił u mnie Prolinka Exclusive, który też miał fajny bas (coś jak Cordial), ale górą pasma już "za mgłą".

--

A finalnie skuszony opiniami na Head-fi.org, zakupiłem w promce kabel zasilający - chińskiego Nordosta Odin2 z oryginalnymi wtyczkami (wg strony Nordosta to właśnie wtyki są kluczowe). Wg mnie po kilkuset godzinach gra bardzo fajnie, ale nie mam niczego referencyjnego (tj. sensownego punktu odniesienia), bo że gra o wiele lepiej od kabla marketowego to chyba jasne 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.