Skocz do zawartości
IGNORED

Kable z Aliexpress


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, nakomaro napisał:

bo że gra o wiele lepiej od kabla marketowego to chyba jasne 🙂

To raczej dziwne i swiadczace o problemach z torem, braku nazwijmy to "higieny" audio, niz jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ProjectPi napisał:

To raczej dziwne i swiadczace o problemach z torem, braku nazwijmy to "higieny" audio, niz jasne.

O Boże... Czyli wychodzi na to, że każdy porządny sprzęt ma problem z torem? 🤔

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bukaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, KALIBER napisał:

Skąd ci przyszły do głowy  jakieś licytacje ?

Ty zachęcasz a ja nie , i tyle .

No o gitara 🙂

11 godzin temu, nakomaro napisał:

Cześć, witam wszystkich....

Mam całą czwórkę 🙂

YYTCG:

- "niebieski" USB, 6N OCC - ocieplone granie (często kojarzone z miedzią OCC), szersza scena, znacznie mocniejszy i bardziej zróżnicowany bas, detaliczna ale delikatna góra. Taki tonizujacy, muzykalny kabelek.

- "czarny" USB, OCC (2 wiązki) + OCC srebrzony (2 wiązki) - u mnie jako zasilający miedzy LPS i DAC. 

YYAudio:

- "żelazkowy" USB, 7N OCC srebrzony - rozjaśniony względem "niebieskiego", bardziej detaliczny, lepsza przestrzeń i jeszcze szersza scena. Za to bas w nieco mniejszej ilości.

Powyższe kable to OEM - pochodzą z jednej fabryki - ta sama jakość wykonania (bardzo dobra) - oplot, metalowe wtyczki, bajerancki filtr ferrytowy (kable sa bardzo dobrze ekranowane folia + siatka), więc pełni on raczej role ozdobnika

ATAudio:

"zielona róża" USB, 4 wiązki - każda po 7 grubszych drucików OCC w tym 1 srebrzony - u mnie jako zasilający miedzy LPS a DAC. Zastąpił zestawowy, ekonomiczny kabelek. Przepaść dźwiękowa - bas, wysokie, dynamika, przestrzeń. Nie miałem pojęcia, że kabel zasilający może tak zmienić sposób grania taniego DAC'a.

W odróżnieniu od powyższych kabelek domowej roboty - bez oplotu, wtyki na końcu kabla obrócone pod kątem 45 stopni, koszulki termo-kurczliwe, i do tego tani tani filtr ferrytowy, który oczywiscie nie pełni żadnej roli, bo kabelek jest bardzo dobrze ekranowany.

Xangsane:

"szary" Coaxial - 6N OCC w pełni srebrzony, 2 x 7 drucików. Kabelek "firmowy" - bardzo dobra jakość wykonania - oplot, duże, miedziane wtyczki (wyglądają mega porządnie), pierścień pokazujący kierunek podłączania. Ekran to folia i siatka miedziana). Kilka dni temu porównałem go z Cordialem Cik122 - Cordial ma więcej basu (jest lekko ocieplony) - cala reszta to już przewaga Xangsane - tony średnie, wysokie, detal, przestrzeń, scena, dynamika, przejrzystość. Ale nie są to duże różnice i raczej wynikające ze sposobu grania (dociążonego - rozjaśnionego). Generalnie Cordial trzyma poziom, bo "chińczyk" zastąpił u mnie Prolinka Exclusive, który też miał fajny bas (coś jak Cordial), ale górą pasma już "za mgłą".

--

A finalnie skuszony opiniami na Head-fi.org, zakupiłem w promce kabel zasilający - chińskiego Nordosta Odin2 z oryginalnymi wtyczkami (wg strony Nordosta to właśnie wtyki są kluczowe). Wg mnie po kilkuset godzinach gra bardzo fajnie, ale nie mam niczego referencyjnego (tj. sensownego punktu odniesienia), bo że gra o wiele lepiej od kabla marketowego to chyba jasne 🙂

Witam w klubie słyszących 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie z kablami a Aliexpres zawęża się do dwóch modeli. Kable głośnikowe Audio Note (modelu nie pamiętam) oraz RC Kimber Kable KCAG. Ówcześnie ceny ich odpowiedników w Polsce kształtowały się w kwotach około 1200 zł za metr kabla Audio Note oraz 4000 zł za interkonekty Kimbera. 

W sumie chińczyki nawet całkiem dobrze grały. Gdybym miał ocenić relacje jakość do ceny to zdecydowanie było warto wydać po te parę stówek, bo za podobnej klasy kable oferujące podobne brzmienie w Polsce trzeba zapłacić o wiele więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bukaj napisał:

Akurat tych firm nie musisz się obawiać. 

YYTCG, Ataudio, YYAudio, Xangsane

Ale po co. Znam różne, dobre, pewne kable do różnych systemów. Do tego znane, uznane i takie które w razie czego można odsprzedać z niewielką stratą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dlmtb napisał:

Moje doświadczenie z kablami a Aliexpres zawęża się do dwóch modeli. Kable głośnikowe Audio Note (modelu nie pamiętam) oraz RC Kimber Kable KCAG. Ówcześnie ceny ich odpowiedników w Polsce kształtowały się w kwotach około 1200 zł za metr kabla Audio Note oraz 4000 zł za interkonekty Kimbera. 

W sumie chińczyki nawet całkiem dobrze grały. Gdybym miał ocenić relacje jakość do ceny to zdecydowanie było warto wydać po te parę stówek, bo za podobnej klasy kable oferujące podobne brzmienie w Polsce trzeba zapłacić o wiele więcej.

Zgadzam się. Tylko niech drukują na nich swoje loga. 

To wszystko.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Witam w klubie słyszących 🙂

Witam Pana Prezesa 😄

Zanim kupiłem pierwszy kabelek USB audio, to też nie bardzo chciało mi się wierzyć, że kable cyfrowe mogą mieć wpływ na transmitowany sygnał. Ale primo - coaxiale z CD wpływają, a co do USB, to tryb izochroniczny używany do transmisji Audio nie ma retransmisji błędnych pakietów, co otwiera pole do możliwości istnienia zniekształceń w dźwięku.

Kabelek nie był drogi (77 zł za 1,5 m) więc zamiast przez 10 lat "teoretyzować na chłopski rozum" (bo nie natknąłem się na teorie wykluczające taką możliwość) wolałem przekonać się osobiście czy kabel USB wpływa w sposób słyszalny na dźwięk i jak wpływa (szum / podbarwienia).

 

Godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Tylko niech drukują na nich swoje loga. 

W kwestii "podróbek"

1. Podrabiać ma sens rozpoznawalne marki (Apple, Adidas, Yamaha itd), a nie jakieś totalnie niszowe produkty.

2. Większość tych "podrabianych" firm udaje że problem nie istnieje, jedynie zachęcają do kupowania produktów z oficjalnych kanałów dystrybucji. (FAQ - można kupić taniej / bezpośrednio od producenta? - nie, tylko w oficjalnych sklepach!)

3. Największy koszt jest ponoszony na początku produkcji - trzeba oprogramować maszyny, zrobić próbne partie, pomierzyć je itd.

4. Ludzie na Head-fi.org posiadający (lub mający kontakt) oryginały twierdzi, że to te same kable. Ta sama jakość wykonania (bez oznak oszczędzania), to samo brzmienie (w graniach wygrzewania) - jedynie in minus - czasem błędy w składaniu kabli.

--

Sumując to co wyżej, myślę że sytuacja wygląda następująco:

a. Markowe kable (których "odpowiedniki" można nabyć na Aliexpress) są produkowane właśnie w Chinach

b. Zdecydowanie bardziej opłaca się produkować duże nakłady, bo cena jednostkowa jest wielokrotnie niższa.

c. markowy producent nie sprzeda 10 razy tyle kabla, bo nie po to przez dwie dekady budował hi-endową markę, żeby teraz zrobić ceny 2 czy 3 razy niższe (a wciąż drogie i dostępne tylko dla audiofilii).

d. z tego może wynikać taka zależność - markowy producent (np. Nordost) dogadał się z chińczykami, że zamiast 1 km kabla za $100'000, to się zrobi 10 km za $200'000. "Chińczyk" wyłoży $150'000 i weźmie 9 km, które sprzeda na szpuli własnymi kanałami.

e. Nabywca kabla za $100, nigdy nie był i nie będzie klientem takiego Nordosta - oni nic na tym nie tracą. Myślę, że obie strony są tu dogadane i zadowolone, a Nordost (jak każdy inny zamawiający) liczy na dyskrecję.

--

"Kable z poza oficjalnego kanału dystrybucji" - tak można to dyplomatycznie określić i chyba najlepiej oddaje to sens tego procederu.

PS. rozumiem że w Polsce jest wielkie larum, bo te niby "podróbki" markowych kabli za grube tysiące $, uderzają w dość czuły punkt (kabli do 1000 zł), będąc jednak sonicznie od nich o dwie półki wyżej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, nakomaro napisał:

a. Markowe kable (których "odpowiedniki" można nabyć na Aliexpress) są produkowane właśnie w Chinach

 

Odpowiedniki ,lub marne kopie,lub też kopie udające kopie :)

Nie mam nic do kabli oferowanych na portalu zakupowym ali ,oferowanych tam w sprzedaży.Jednak są tam kable firm europejskich,które imitują kable oryginalne.

Chciałem kupić kiedyś kabel,zasilający Siltecha dość wysoki model,pochodzący ze sklepu ,o którym mowa.

Sprzedający nie ukrywał ,że kabel pochodzi z ali ,cena dość wysoka (ponad tysiąc zł ) więc zaproponowałem ,żeby rozkręcił wtyk schucko (od gniazdka) i pokazał mi jak wygląda kabel w środku :)

Niestety,tu chińczycy mnie rozczarowali ,bo kabel okazał się zwykłym trzy żyłowym kablem sterowniczym .Niechlujnie oprawiony do tego. Oczywiście nie uwierzę ,żeby ktoś sprzedawał kabel z czystego srebra za parę setek dolarów :)

Nie wspomnę o budowie kabla ,gdzie geometria tego modelu sieciówki w oryginale wymaga użycia już dość zaawansowanej technologii.

Inna sprawa,to modele kabli  słuchawkowych produkowane w Chinach ,te są całkiem ok. Używam z powodzeniem kabli słuchawkowych z ali i powiem,że tu Chińczycy osiągnęli wysoki poziom.Mają swoje produkty,wykonane świetnie i stosunkowo niedrogie . Na bazie ich kabli robione są kable wielu znanych firm .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez baltfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, baltfan napisał:

Odpowiedniki ,lub marne kopie,lub też kopie udające kopie 🙂

To też fakt, nie chce generalizować, bo z kabli "z poza oficjalnego kanału dystrybucji" mam tylko Odin2.

 

32 minuty temu, baltfan napisał:

Oczywiście nie uwierzę ,żeby ktoś sprzedawał kabel z czystego srebra za parę setek dolarów 🙂

Nie wspomnę o budowie kabla ,gdzie geometria tego modelu sieciówki w oryginale wymaga użycia już dość zaawansowanej technologii.

Ale nie porównuj gotowego produktu sprzedawanego z mega marżą, do  ceny komponentów. 1 metrowy kabel z dwoma żyłami o średnicy 0,5mm zawiera 4 gram srebra. Więc i do tych "parę setek dolarów" daleka droga.

"Zaawansowana technologia do składania kabla" - chyba jednak nie doceniasz rozwoju technologii u chińczyków 😄 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, nakomaro napisał:

nie porównuj gotowego produktu sprzedawanego z mega marżą,

Gotowy produkt musiał jednak zostać wymyślony,zaprojektowany i wdrożony do sprzedaży. A renoma firmy ,sama się zrobiła ot tak ? Budowanie wizerunku i renomy trwa latami :)  Marża ,to kwestia umowna .

Nie oceniam kabla w kategoriach użytych ilości surowca :) 100 gram srebra = xxx $

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne teorie, tylko pytanie czy to "wydaje mi się" czy faktycznie tak jest. Na przykład ten fakt że duże światowe audiofilskie korpo są dogadane z chińczykami, przymykają oko na podróby, zrobili z nimi jakiś cichy deal - gdzieś pisali o tym czy własna fantastyka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, nakomaro napisał:

kabli "z poza oficjalnego kanału dystrybucji"

Mitologizujesz nieco :) Nie ma czegoś takiego na rynku OEM . Nie wierzę ,żeby Chińczycy aż tak nisko upadli.

No chyba ,że kolesie wynoszą z fabryki produkty i sprzedają na ali :) 

2 minuty temu, Wito76 napisał:

światowe audiofilskie korpo są dogadane z chińczykami,

Nie sądzę.To wbrew wszelkim zasadom .

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzę.To wbrew wszelkim zasadom .
 
 
No właśnie brzmi to trochę nieprawdopodobnie. Tu chyba bardziej kłopoty prawne, ustrojowe nie pozwalają za bardzo światowym firmom walczyć z chińczykami, taka niestety bezsilność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wito76 napisał:

Bardzo fajne teorie, tylko pytanie czy to "wydaje mi się" czy faktycznie tak jest. Na przykład ten fakt że duże światowe audiofilskie korpo są dogadane z chińczykami, przymykają oko na podróby, zrobili z nimi jakiś cichy deal - gdzieś pisali o tym czy własna fantastyka?

FAQ ze strony Nordosta - do wyciągnięcia wniosków:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

28 minut temu, Wito76 napisał:

Na przykład ten fakt że duże światowe audiofilskie korpo są dogadane z chińczykami

Nie wiem o kim piszesz. Nordost to firma "garażowa" - nawet oficjalnego adresu nie podają 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Wito76 napisał:

walczyć z chińczykami,

Nie ma szans na walkę z nimi,gdyż to oni dyktują warunki.Dysponują wszystkimi środkami jakie są potrzebne do produkcji.Nie są zrzeszeni w układach handlowych i mają swój bardzo chłonny rynek zbytu.Chiński audiofil też chce mieć kable takiej marki jak Nordost 🙂 w dobrej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wito76 napisał:

duże światowe audiofilskie korpo są dogadane z chińczykami

Te?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zrzutekranu2024-02-02195247.thumb.jpg.5957b4d7a7df8c80ed7a1547dadf6bed.jpg

Zrzutekranu2024-02-02195350.thumb.jpg.d8c9b1a7e22698ac78050dd19b59ef09.jpg

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale po co. Znam różne, dobre, pewne kable do różnych systemów. Do tego znane, uznane i takie które w razie czego można odsprzedać z niewielką stratą.
Muda44 no ja nie mogę. Się ma chłopie!
A w temacie.
No ja wszystko sprzedaję z dużą stratą - naprawdę. Liczenie strat i zysków jest chorobą dzisiejszej cywilizacji. Ja nie liczę tego w ten sposób. Kupuję doświadczenie i uczę się całe życie z kim gadać a kogo opluć.
Skurwieli bez honoru nie brakuje. Wystarczy spojrzeć na olx ilu chce sprzedać kabelki bez rachunku jako oryginały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do Amira wykazywać się swoimi spostrzeżeniami.

Kurde, a dopiero co pisałem, by ignorować forumowych trolli wpadających do wątków kablarskich, a sam zareagowałem na zaczepkę. Sorry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po coz mialbym? Tam zdaje sie wiekszosc podziela opinie, ze proceder dojenia w audio ze szczegolnym uwzglednieniem galezi kablarskiej, jest wielce rozwiniety. Ty takiej nie podzielasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ProjectPi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Wito76 napisał:

Nie wiem skąd w ogóle znasz te marki.

Widać, że to troll profesjonalista. Neguje wszędzie wpływ przewodów, ale zna firmy , które je produkują. Trzeba docenić zaangażowanie. 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, ProjectPi napisał:

Te?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zrzutekranu2024-02-02195247.thumb.jpg.5957b4d7a7df8c80ed7a1547dadf6bed.jpg

Zrzutekranu2024-02-02195350.thumb.jpg.d8c9b1a7e22698ac78050dd19b59ef09.jpg

 

 

 

 

A może te?
 

Combak audio-3.png

VanDerHull.png-800x600.jpg

2 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

Widać, że to troll profesjonalista. Neguje wszędzie wpływ przewodów, ale zna firmy , które je produkują. Trzeba docenić zaangażowanie. 😁

Ja doceniam.
Doceniam również zaangazowanie osób,które za xx tys kupują kable z tych firm-wspierając ich rozwój.
To pasja przez duże "P"
Zwłaszcza Van Der Hull ma okazałą siedzibę.
W takim miejscu to dopiero ida miliony na badania kwantowe.
Głupki z CERN sa ze 20 lat z tyłu co najmniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

Widać, że to troll profesjonalista. Neguje wszędzie wpływ przewodów, ale zna firmy , które je produkują. Trzeba docenić zaangażowanie. 😁

Pewnie, ze znam. Ich jakze zyskowne pomysly na biznes wywoluja u mnie szczery podziw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pseudodrummer napisał:

A może te?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

VanDerHull.png-800x600.jpg

Ja doceniam.
Doceniam również zaangazowanie osób,które za xx tys kupują kable z tych firm-wspierając ich rozwój.
To pasja przez duże "P"
Zwłaszcza Van Der Hull ma okazałą siedzibę.
W takim miejscu to dopiero ida miliony na badania kwantowe.
Głupki z CERN sa ze 20 lat z tyłu co najmniej.

Nie odniosłem się do żadnego konkretnego przypadku. To raz. A dwa, że wygląd siedziby o niczym nie świadczy. Można w garażu wymyślać przełomowe rzeczy. 

Że wam się chcę to wyszukiwać, żeby obcym randomom z forum udowadniać,że są idiotami. Na prawdę winszuję smutnego życia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.