Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 40 k PLN


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie chyba wstrzymam ze zmianą bo do 40 koła tak naprawdę nic nie gra lepiej niż Arcady. Jestem troszkę w szoku, bo tak naprawdę w tej cenie wydają się być najbardziej uniwersalne. Oczywiście nie posłuchałem 20 różnych kolumn, ale jakieś wnioski już mam. Oczywiście gdzieś w głowie wciąż jest to że chcę lepiej zmian, ale najpierw na spokojnie może uda się sprzedać Arcady a potem do tych 40K PLN coś dołożę może wtedy będę bardziej zadowolony

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@venom200możesz jeszcze posłuchać Arcad mk2 duży progres dźwiękowy podobnie jak Ethos Ultimo vs Ethos mk2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[mention=54815]venom200[/mention]możesz jeszcze posłuchać Arcad mk2 duży progres dźwiękowy podobnie jak Ethos Ultimo vs Ethos mk2.
Tak ja ciągle mam to na uwadze, Ale problemem jest odsłuch. Daleko wszędzie. A z czasem słabo jest ogólnie

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 godziny temu, cortes napisał:

@venom200możesz jeszcze posłuchać Arcad mk2 duży progres dźwiękowy podobnie jak Ethos Ultimo vs Ethos mk2.

Ale chodzi o mk2 new Signature, czy mk2 Signature, czy może mk2 Signature plus, a może mk2 singature plus custom? Jak się ma wersja mk1 singnature plus do wersji mk2? 🙂 Bo w końcu to te same głośniki i ta sama obudowa czyli zmiany jakiś lekkie w zwrotnicy. Wcześniej robiło się wersje "krojone" pod klienta, tuningi i podnoszenie z signature na signature plus takie to ponoć super było, a teraz trzeba kolumny sprzedawać i kupować takie same tylko z lekko inną zwrotnicą? 🙂 Nic już się z tego nie da zrozumieć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, venom200 napisał:

Tak ja ciągle mam to na uwadze, Ale problemem jest odsłuch. Daleko wszędzie. A z czasem słabo jest ogólnie

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Trochę kombinujesz , ale z drugiej strony się nie dziwie. Duża kasa do wydania. Jeśli tak Ci się podobają Arcady to Ethosy to by był naturalny upgrade, ale pytanie czy zagrają pod 30W lampą. Tu bym miał obawy. Nie miałem okazji posłuchać w takiej konfiguracji. Może być tak sobie. Musiałbyś sprawdzić. Pisałeś , że słuchałeś Figaro L2 . Daj znać znać jak zagrały ? Bardzo ładne klasyczne paczki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, venom200 napisał:

Na razie chyba wstrzymam ze zmianą bo do 40 koła tak naprawdę nic nie gra lepiej niż Arcady. Jestem troszkę w szoku, bo tak naprawdę w tej cenie wydają się być najbardziej uniwersalne. Oczywiście nie posłuchałem 20 różnych kolumn, ale jakieś wnioski już mam. Oczywiście gdzieś w głowie wciąż jest to że chcę lepiej zmian, ale najpierw na spokojnie może uda się sprzedać Arcady a potem do tych 40K PLN coś dołożę może wtedy będę bardziej zadowolony

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Slabo szukasz … 😉 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, pmcomp napisał:

Slabo szukasz … 😉 .

Raz, że słabo szuka, dwa że do odsłuchów wybiera dziwne wynalazki (kolumny po 60tys, przy założonym budżecie 30 tys... Czyli dystrybutor/sklep chce sprzedać za pół ceny, bo produkt okazał się nie trafiony... ). Trzy, że kolumny które ma obecnie, nie mają zbyt dużej wartości rynkowej więc by kupić nowe, prawie całą kwotę trzeba dołożyć z kieszeni - co również studzi zapał w zakupach.

A cztery i chyba najważniejsze, żadna z tych kolumn nie pasuje do 30W lampy SE. Do takich wzmacniaczy są potrzebne specyficzne kolumny i wybierając wzmacniacz SE o 30W trzeba mieć świadomość jak mocno ogranicza to wybór kolumn. Ja na miejscu autora albo odpuścił bym dalsze poszukiwania albo diametralnie zmienił wytyczne doboru kolumn na odsłuch. Przede wszystkim, jechanie do sklepu gdzie akurat mają jakieś tam dwie kolumny i akurat pasują budżetem to zaprezentują, bo a nóż się uda wcisnąć - to bez sensu... A żeby solidnie dobrać kolumny i posłuchać u siebie to trzeba narobić setki kilometrów, mieć znajomych z takimi kolumnami, jeździć, słuchać, polować na oferty... Moim zdaniem nie uda się to załatwić jednym, dwoma wypadami do sklepu... Jeśli dotychczasowe kolumny pasują, zakup nowych to spory wydatek, nie ma czasu/chęci/możliwości jeżdżenia po całym kraju to ja bym odpuścił zmianę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet założyłem około 40, ale on nie jest jakoś sztywny. Zgodzę się z dalszą częścią, że na resztę potrzeba czasu którego nie mam i dlatego decyzję noz zmianach biorę na spokój

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acoustic Zen Crescendo Mark II [excellent condition] USD $6500.00

''Description

You know these. I would not be selling BUT, I'm going through a divorce and I need all the funds I can get. Read the reviews. No bad reviews. I won't sing their praises. I'll let the reviews do that. I am going to the CAF on Saturday. I can bring them if you want to save shipping. Thank you. I have the boxes of course. Joe''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Shipping Cost: Allow Local Pickup

Contiguous USA : $1000.00 (standard)

About Seller: 

henryjnovak
Bethlehem, PA
United States

4757480-bbe16031-acoustic-zen-crescendo-4757481-47e4e225-acoustic-zen-crescendo-4757482-0c52454c-acoustic-zen-crescendo-4757483-eb2eb8de-acoustic-zen-crescendo-

CRESCENDO MARK II

Following the success of the Adagio and Adagio Junior loudspeakers, Acoustic Zen set forth to create another ground-breaking loudspeaker design based on our no compromise philosophy.

The Crescendo Mark II is a three-way full range loudspeaker built on the same component, cabling and cabinet quality of the Adagios. It incorporates two 5 inch midrange drivers, two 8" woofers and one horn-loaded ribbon tweeter all in a transmission line design. Like the Adagios, the upper half of the Crescendo Mark II is a D'Apolito MTM configuration, featuring two 5 inch midrange "underhung" voice coil ceramic-coated drivers around a 2 inch horn-loaded ribbon tweeter. In addition, the bottom of the Crescendo Mark II tower features two 8 inch "underhung" voice coil ceramic-coated woofers.

Now in its second generation, the Crescendo Mark II features drivers with larger magnet assemblies for even higher linearity and heavier and reinforced cabinets for even lower resonance and overall lower distortion. The resulting sound is remarkably clear, full, accurate and lifelike.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Specifications

Design: 3-way transmission line

Frequency Response: 20 Hz to 30 kHz (+/- 3 dB)

Crossover: 3rd order (Linkwitz/Riley)

Tweeter: 2" horn loaded ribbon

Midrange: 2 5" underhung voice coil drivers

Woofer: 2 8" underhung voice coil drivers

Impedance: 6 Ohms nominal

Efficiency: 90 dB SPL @ 1 meter

Power Handling: 50-200 wpc RMS

Dimensions: 50" H x 11" W x 17" D   (1270mm H x 279mm W x 432mm D)

Weight: 125 lbs.   (62.5 Kg) each

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sovereign napisał:

Acoustic Zen Crescendo Mark II [excellent condition] USD $6500.00

''Description

You know these. I would not be selling BUT, I'm going through a divorce and I need all the funds I can get. Read the reviews. No bad reviews. I won't sing their praises. I'll let the reviews do that. I am going to the CAF on Saturday. I can bring them if you want to save shipping. Thank you. I have the boxes of course. Joe''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Shipping Cost: Allow Local Pickup

Contiguous USA : $1000.00 (standard)

About Seller: 

henryjnovak
Bethlehem, PA
United States

4757480-bbe16031-acoustic-zen-crescendo-4757481-47e4e225-acoustic-zen-crescendo-4757482-0c52454c-acoustic-zen-crescendo-4757483-eb2eb8de-acoustic-zen-crescendo-

CRESCENDO MARK II

Following the success of the Adagio and Adagio Junior loudspeakers, Acoustic Zen set forth to create another ground-breaking loudspeaker design based on our no compromise philosophy.

The Crescendo Mark II is a three-way full range loudspeaker built on the same component, cabling and cabinet quality of the Adagios. It incorporates two 5 inch midrange drivers, two 8" woofers and one horn-loaded ribbon tweeter all in a transmission line design. Like the Adagios, the upper half of the Crescendo Mark II is a D'Apolito MTM configuration, featuring two 5 inch midrange "underhung" voice coil ceramic-coated drivers around a 2 inch horn-loaded ribbon tweeter. In addition, the bottom of the Crescendo Mark II tower features two 8 inch "underhung" voice coil ceramic-coated woofers.

Now in its second generation, the Crescendo Mark II features drivers with larger magnet assemblies for even higher linearity and heavier and reinforced cabinets for even lower resonance and overall lower distortion. The resulting sound is remarkably clear, full, accurate and lifelike.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Specifications

Design: 3-way transmission line

Frequency Response: 20 Hz to 30 kHz (+/- 3 dB)

Crossover: 3rd order (Linkwitz/Riley)

Tweeter: 2" horn loaded ribbon

Midrange: 2 5" underhung voice coil drivers

Woofer: 2 8" underhung voice coil drivers

Impedance: 6 Ohms nominal

Efficiency: 90 dB SPL @ 1 meter

Power Handling: 50-200 wpc RMS

Dimensions: 50" H x 11" W x 17" D   (1270mm H x 279mm W x 432mm D)

Weight: 125 lbs.   (62.5 Kg) each

Ho, ho … linia transmisyjna z modulem d’Apollito … to moze bardzo fajnie grać.

Do tego w bonusie przepiekna naturalna okleina w połysku.

🙂 

W dzisiejszych czasach za tego typu kolumny do bez kilkuset tysięcy nie podchodź.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 13.04.2024 o 14:26, pmcomp napisał:

Ho, ho … linia transmisyjna z modulem d’Apollito … to moze bardzo fajnie grać.

Do tego w bonusie przepiekna naturalna okleina w połysku.

🙂 

W dzisiejszych czasach za tego typu kolumny do bez kilkuset tysięcy nie podchodź.

 

Tak, to akurat świetna kolumna i dobrze pasuje do lampy. Bas z linii transmisyjnej to trzeba lubić - mi akurat nie leży, chociaż trzeba mu oddać, że z tej kolumny jest bardzo dobrej jakości. Góra i średnica są piękne, dobrze nadają się do pomieszczeń 30-50m, pewnie używkę za 30-40 tys by się w Polsce dorwało (chociaż jest ich tylko kilka egzemplarzy w kraju...)> Ceny w USA dużo niższe, bo tam ta kolumna się sprzedwała, z racji gabarytów i wagi, mało kto importował je do EU, stąd nie ma prawie w ogóle używek. Obecnie w USA nowa kosztuje chyba 25tys $, czyli w Polsce po cle, VAT, trnapsorcie i marży pośrednika daje lekko 150-200 tys zł. Ale wykonana jest jak kolumna za tą cenę i przy kontakcie z nią od razu to widać i słychać... Krąży gdzieś ostatni egzemplarz sprawdzony do EU przez Chillout Studio z Krakówa, jak zamykali sklep oddali ją w komis/rozlicznie. Jeszcze nie tak dawno widziałem gdzieś ogłoszenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowalem kiedys posluchanie konstrukcji openbaffle i zaprosilem venom200 do siebie na posluchanie, bo moze akurat ten rodzaj reprodukcji dzwieku by mu bardziej odpowiadal, niz z konstrukcji tradycyjnych.  A tu pisze, gdyz akurat przyszly mi na mysl bardzo ladne konstrukcje tego typu, a mianowicie Jamo R907 z dwoma niskotonowymi 12-to calowymi, lub R909 z 15-to calowymi. A jesli jeszcze tak graja jak opisuja...?  No i  mialbys je venom200 sporo ponizej zakladanego budzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, plastik1989 napisał:

Tak, to akurat świetna kolumna i dobrze pasuje do lampy. Bas z linii transmisyjnej to trzeba lubić - mi akurat nie leży, chociaż trzeba mu oddać, że z tej kolumny jest bardzo dobrej jakości. Góra i średnica są piękne, dobrze nadają się do pomieszczeń 30-50m, pewnie używkę za 30-40 tys by się w Polsce dorwało (chociaż jest ich tylko kilka egzemplarzy w kraju...)> Ceny w USA dużo niższe, bo tam ta kolumna się sprzedwała, z racji gabarytów i wagi, mało kto importował je do EU, stąd nie ma prawie w ogóle używek. Obecnie w USA nowa kosztuje chyba 25tys $, czyli w Polsce po cle, VAT, trnapsorcie i marży pośrednika daje lekko 150-200 tys zł. Ale wykonana jest jak kolumna za tą cenę i przy kontakcie z nią od razu to widać i słychać... Krąży gdzieś ostatni egzemplarz sprawdzony do EU przez Chillout Studio z Krakówa, jak zamykali sklep oddali ją w komis/rozlicznie. Jeszcze nie tak dawno widziałem gdzieś ogłoszenie. 

Crescendo których i Ty słuchałeś, to były w pierwszej czy drugiej wersji? Poznasz po przetworniku.

04.jpg06.jpg

acoustic_zen_cennik_11.2016.pdf

  • Crescendo II (84 900 zł/para)
  • Maestro (199 000 zł/para)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

acoustic_zen_cennik_2022.04.pdf

  • Crescendo II (89 000 zł/para)
  • Maestro (220 000 zł/para)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W 2014 r. w USA

  • Crescendo II ($18,000/pair)
  • Maestro ($43,000/pair)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W 2024 r. w USA

  • Crescendo II ($24,000/pair)
  • Maestro ($48,000/pair)

photo41.jpgphoto51.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Proponowalem kiedys posluchanie konstrukcji openbaffle i zaprosilem venom200 do siebie na posluchanie, bo moze akurat ten rodzaj reprodukcji dzwieku by mu bardziej odpowiadal, niz z konstrukcji tradycyjnych.  A tu pisze, gdyz akurat przyszly mi na mysl bardzo ladne konstrukcje tego typu, a mianowicie Jamo R907 z dwoma niskotonowymi 12-to calowymi, lub R909 z 15-to calowymi. A jesli jeszcze tak graja jak opisuja...?  No i  mialbys je venom200 sporo ponizej zakladanego budzetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Ja.mam.na uwadze to ale w życiu się dzieją inne rzeczy niż audio. A ja jestem bardzo zajętą osobą. Na pewno się odezwę

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej idealne do takiej powierzchni to używane Tannoy Westminster SE ale mogą być też używane:

B&W: Matrix 801 lub 802 D3 lub 800 D3
Dynaudio: Confidence C4
Franco Serblin: Ktema
German Physiks: Unlimited lub HRS-120 lub HRS-130
JBL: 4320, 4343 lub 4344
Sonus Faber: Elipsa lub Amati Homage
Wilson Audio: Sasha
Altec 604
Klipsch: Klipschorn
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, venom200 napisał:

Ja.mam.na uwadze to ale w życiu się dzieją inne rzeczy niż audio. A ja jestem bardzo zajętą osobą. Na pewno się odezwę

Ok., rozumiem. Jesli latwiej bedziesz mogl zanalezc czas w sobote, lub dzien swiateczny, to nie ma problemu. Obym ja tylko sie czul wowczas chociaz jako tako, bo w ostanich dniach ze mna kiepsko 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ok., rozumiem. Jesli latwiej bedziesz mogl zanalezc czas w sobote, lub dzien swiateczny, to nie ma problemu. Obym ja tylko sie czul wowczas chociaz jako tako, bo w ostanich dniach ze mna kiepsko
Przykro słyszeć zdrowia życzę

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2024 o 13:29, venom200 napisał:

Na razie chyba wstrzymam ze zmianą bo do 40 koła tak naprawdę nic nie gra lepiej niż Arcady

Kolega wymienił Arcady na tańsze Dynaudio z którymi jest już kilka lat, nie wiem czego słuchałeś i jakie masz preferencje, ale uwierz jest wiele lepszych kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 14.04.2024 o 18:40, Sovereign napisał:

Crescendo których i Ty słuchałeś, to były w pierwszej czy drugiej wersji? Poznasz po przetworniku.

Te które ja słuchałem miały na dolnym głośniki średniotonowym, wypukły stożek na osłonce przeciwpyłowej (albo był to korektor fazy?).  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kolega wymienił Arcady na tańsze Dynaudio z którymi jest już kilka lat, nie wiem czego słuchałeś i jakie masz preferencje, ale uwierz jest wiele lepszych kolumn
No nie wiem . Nie ulegam opiniom na forum. Powiem więcej na razie zrezygnowałem ze sprzedaży. Na jakiś czas. Arcady naprawdę super granie. Więc na chwilę jeszcze zostaną ze mną

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj do Monitor Audio PL500II mam pod lampą (GM) i naprawdę daje radę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, venom200 napisał:

No nie wiem . Nie ulegam opiniom na forum. Powiem więcej na razie zrezygnowałem ze sprzedaży. Na jakiś czas. Arcady naprawdę super granie. Więc na chwilę jeszcze zostaną ze mną

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Też kiedyś miałem S16hz bo uległem opiniom forum...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2024 o 20:13, RCD napisał:

Też kiedyś miałem S16hz bo uległem opiniom forum...

No ja w poczatkach 21-go wieku rowniez zaczynalem od S16hz. Jeden model kolumn, potem drugi, a pozniej rozne modele Tannoy-i, jednak raczej z niczego nie odczuwalem az takiej przyjemnosci ze sluchania muzyki jak z OB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2024 o 18:18, plastik1989 napisał:

Ale chodzi o mk2 new Signature, czy mk2 Signature, czy może mk2 Signature plus, a może mk2 singature plus custom? Jak się ma wersja mk1 singnature plus do wersji mk2? 🙂 Bo w końcu to te same głośniki i ta sama obudowa czyli zmiany jakiś lekkie w zwrotnicy. Wcześniej robiło się wersje "krojone" pod klienta, tuningi i podnoszenie z signature na signature plus takie to ponoć super było, a teraz trzeba kolumny sprzedawać i kupować takie same tylko z lekko inną zwrotnicą? 🙂 Nic już się z tego nie da zrozumieć. 

Zgadzam się, że zwrotnica, szczególnie analogowa, a o takiej tu mówimy, to mocno kontrowersyjny temat, to raczej strojenie pod określony dźwięk, więc dużo bardziej subiektywny efekt niż zastosowanie innych/lepszych głośników. Czasem mk2 może dla większości grać gorzej niż basic. Może natomiast jeszcze wchodzić w grę inna konstrukcja wewnętrzna i tłumienie rezonansów i to może mieć wpływ. Wtedy jednakże waga kolumny powinna być (nieco) inna 🙂  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.