Skocz do zawartości
IGNORED

RCA czyli Rozterki Cierpliwego Audiofila


Przyslaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Przyslaw

Owszem jakaś pętla masy, rezystancja, pojemność czy wtrącona indukcyjność może ma pewien

wpływ - śladowy zapewne, ale powiedzmy, że jest. Jednak dużo ważniejszym zagadnieniem

dla tematu RCA o w miarę niedużym wpływie na barwę jest problem dotyczący uprawnień

autora wątku. Jeśli od razu - w "założycielskim" wpisie wnosi o:

Kablosceptyków proszę o nie robienie bałaganu  to czy ma prawo ( może nawet obowiązek )

usuwania wpisów które tej prostej, zdawało by się prośby - nie potrafią zrozumieć,

czy też nie ma do tego uprawnień ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Ehhh... i kolejny wątek rozwalony stawianiem się złotouchych nad szarym światem głucholców.

A zauważyłeś że 5 glucholców sie wypowiada zupełnie nie w temacie i bez proszenia 😄

Kto więc rozwalił wątek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, marcinmarcin napisał:

Kto więc rozwalił wątek?

Każdy, kto w tym syfie uczestniczy i zamiast zgłosić OT moderacji, sam swoimi komentarzami ten syf pogłębia. Ty m.in. jesteś tym userem, o którego pytasz.

28 minut temu, marcinmarcin napisał:

A zauważyłeś że 5 glucholców sie wypowiada zupełnie nie w temacie i bez proszenia 😄

Zauważyłem, że jest to forum publicznie i nie trzeba mieć zaproszenia. A kim trzeba być, żeby odpowiedzieć epitetami na merytoryczny komentarz do własnej wypowiedzi, tylko dlatego, że jest odmienny od oczekiwanego, sam sobie odpowiedz. Jak oczekujesz kulturalnej dyskusji, to sam musisz być kulturalny.

-----

45 minut temu, audioburak napisał:

Jeśli od razu - w "założycielskim" wpisie wnosi o:

Kablosceptyków proszę o nie robienie bałaganu  to czy ma prawo ( może nawet obowiązek )

usuwania wpisów które tej prostej, zdawało by się prośby - nie potrafią zrozumieć,

czy też nie ma do tego uprawnień ?

Jeśli o coś prosi, to sam niech tego nie robi - na tym koniec uprawnień usera na forum dyskusyjnym. A jeśli sami robicie bałagan, to nie obwiniajcie innych o to, że jest, nie wypada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Oczywiście, że może. Pętla masy - prąd w pętli - napięcie błędu dodane do przemiennego sygnału audio. 

Jeden przewód doda mniej inny więcej. Przykład dla dwóch przewodów IC RCA 1m. Jeden ma średnicę przewodu masy 0,5mm2, drugi 2mm2. Jeden ma rezystancję masy 0,034 oma, drugi 0,008 oma. Załóżmy prąd w pętli masy 50uA (można dyskutować czy mało czy dużo). Napięcie błędu jakie doda się w przypadku 1 to 1,7uV w drugim 0,4uV. 

Czy to dużo czy mało można dyskutować ale różnica jest. Zakładając, że sygnał użytkowy audio ma 10mV i potraktujemy jako sygnał odniesienia dostaniemy odpowiednio -75dB i - 88dB. Jest różnica? A to tylko rezystancja masy IC 😉 

I w rezultacie bedzie proba pudrowanie syfa polsrodkami pokroju roznych kabelkow za n $$$ zamiast eliminowania przyczyny.

23 godziny temu, Przyslaw napisał:

Kablosceptyków proszę o nie robienie bałaganu. Różnicę w brzmieniu kabli głośnikowych słyszę.

Zalozmy, ze roznice miedzy glosnikowymi faktycznie slyszysz. Maja swoja dlugosc, sa ze swymi charakterystykami dodatkiem do kolumn, z perspektywy wzmacniacza. Niech bedzie.

Skad jednak pomysl, ze roznice miedzy IC RCA tez slyszec bedziesz? Skad pomysl, ze przy swej niklej dlugosci i mizernym obciazeniu pradowym, bo impedancje odbiornikow znaczace, okreslone modele beda posiadaly staly i zdefiniowany wplyw na brzmienie, ktore z reguly jest wplywem harmonicznych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ProjectPi napisał:

w rezultacie bedzie proba pudrowanie syfa polsrodkami pokroju roznych kabelkow za n $$$ zamiast eliminowania przyczyny

Nie chodzi o pudrowanie tylko upieranie się, że przewody nic nie wnoszą. Coś tam wnoszą. Umówmy się na 3 grosze. Przy systemie za 100 000 z przewodami za 10 000 to niewiele chyba 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Przyslaw napisał:

Dzięki.

Sub odpada. Jestem subosceptykiem . Dla mnie stereo to 2 kolumny

Postaw dwa suby pod kolumnami a bedziesz miał kolumny do kwadratu 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Nie chodzi o pudrowanie tylko upieranie się, że przewody nic nie wnoszą. Coś tam wnoszą.

Ewentualnie i w pewnych okolicznosciach cos tam wnosza 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Przyslaw napisał:

Średnica - chciałbym ją odrobinę ocieplić , wokale na lini kolumn.

Jeszcze bardziej ocieplić? Przecież ten EverSolo powinien się nazywać ŻelekGumiś - tak ciepłego grania ciężko znaleźć.

23 godziny temu, Przyslaw napisał:

Góra ma być dźwięczna niosąca dużo informacji ale bez kłucia w uszy.

Jakim cudem chcesz kablem naprostować to co ten EverSolo skleił? Musisz się zdecydować na coś.

Podsumowując: żadnym kablem nie naprostujesz tego co EverSolo zepsuł.

Jak chcesz sobie ocieplić średnicę bez utraty rozdzielczości spróbuj kabla prądowego Elpar H05RR-F - u mnie ten kabel miał największy wpływ na barwę bez degradacji rozdzielczości. Jak masz BiWire to ten sam kabel też skróci bas. Jak chcesz go spróbować moge go wysłać na test - pisz na priv.

 

Podsumowanie 2: jak chcesz poprawić te w/w aspekty zmień DACa. Mój ostatni test Primare NP30 zdecydowanie poprawia moc i definicję basu, rozdzielczość wysokich -- ale barwę średnicy masakruje. Do dobrych realizacji jezzowych bajka .. ale gęstą muzykę skutecznie pierdzieli odzierając radość ze słuchania do suchego spalonego kikuta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zakończyć temat zrobię jedno.

Wypożyczę któryś z wymienionych kabli w czasie świąt zaproszę moich przyjaciół audiolaików i poproszę ich o porównanie kabla A z kablem B. Bez informowania ich o producencie ( choć to im nic nie powie ) czy cenie. Po prostu usłyszą nawet nie widząc 2 kable.

Skończmy tę burzę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, Przyslaw napisał:

Po prostu usłyszą nawet nie widząc 2 kable.

Znajomi mogą udzielić oczekiwanej odpowiedzi nawet, jeśli muzykę puścisz ze stojącego obok hifi bluetooth speakera, tak działa sugestia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"– umiał odpowiedzieć na pytanie poprawnie tylko wtedy, gdy widział pytającego i kiedy osoba pytająca znała odpowiedź. Ktoś, kto znał rozwiązanie zadania i jednocześnie wiedział, ile razy koń ma stuknąć kopytem, nieświadomie dawał podpowiedzi mową ciała czy oczekiwane jest więcej stuknięć, czy też nie,"

A człowiek jest mądrzejszy od konia. Chcesz się bawić w dobre audio to się baw, ale jak chcesz forsować błędne wnioski... to już Twoja decyzja.

17 minut temu, Przyslaw napisał:

magia/ sugestia zadziałała w przypadku 5 osób?

Dokładnie tak się stanie, a brak wiedzy laików nawet w tym pomoże. Mądry Hans wystukał by kopytem prawidłową odpowiedzieć nie będąc nawet świadomym, że jest o cokolwiek pytany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przyslaw

Kup sobie Mogami 2534 albo 2549 chociaz z Neutrikami Rean albo Canare czy Switchcraft RCA i poprobuj, to sa cieplo brzmiace kable (2534 bardziej od 2549) albo uzywane Audioquest King Cobra / Columbia / Colorado.

Nie ma sensu ladowac tysiecy w druty i to nie wazne w jakim systemie. W srodku w wiekszosci jest to samo, tylko wyglad, grubosc i waga sie rozni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audionormik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś mnóstwo propozycji.

Masz co testować 🙂

Wybierz mądrze!

Nie zawsze to co kosztuje 4x, 6x, 10x więcej jest rzeczywiście wart tych pieniędzy.

Udanego wyboru! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szymon1977 napisał:

 

Znajomi mogą udzielić oczekiwanej odpowiedzi nawet, jeśli muzykę puścisz ze stojącego obok hifi bluetooth speakera, tak działa sugestia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"– umiał odpowiedzieć na pytanie poprawnie tylko wtedy, gdy widział pytającego i kiedy osoba pytająca znała odpowiedź. Ktoś, kto znał rozwiązanie zadania i jednocześnie wiedział, ile razy koń ma stuknąć kopytem, nieświadomie dawał podpowiedzi mową ciała czy oczekiwane jest więcej stuknięć, czy też nie,"

A człowiek jest mądrzejszy od konia. Chcesz się bawić w dobre audio to się baw, ale jak chcesz forsować błędne wnioski... to już Twoja decyzja.

Dokładnie tak się stanie, a brak wiedzy laików nawet w tym pomoże. Mądry Hans wystukał by kopytem prawidłową odpowiedzieć nie będąc nawet świadomym, że jest o cokolwiek pytany.

Jaka sugestia? Posłuchajcie dwóch kabli i wyraźcie swoją opinię. TAKĄ PROŚBĘ USŁYSZĄ.

Gdzie tu sugestia?

17 minut temu, audionormik napisał:

@przyslaw

Kup sobie Mogami 2534 albo 2549 chociaz z Neutrikami Rean albo Canare czy Switchcraft RCA i poprobuj, to sa cieplo brzmiace kable (2534 bardziej od 2549) albo uzywane Audioquest King Cobra / Columbia / Colorado.

Nie ma sensu ladowac tysiecy w druty i to nie wazne w jakim systemie. W srodku w wiekszosci jest to samo, tylko wyglad, grubosc i waga sie rozni.

Dziękuję kolego. To jest konkretną rada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Temat typowo o kablach. Każdą wypowiedzi antykablarską, pytanie jak to działa itd będę traktował jako trolling i daje 5 punktów z regulaminu. Drugi wpis to od razu ban. Proszę przemyśleć dokładnie kto chce brać udział w dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audionormik napisał:

Nie ma sensu ladowac tysiecy w druty i to nie wazne w jakim systemie.

Akurat w systemie kolegi za "tysiące" możnaby zmienić monitory na podłogowe z tej samej serii, co poprawi fatalną moim zdaniem charakterystykę basu, a co za tym idzie JAKOŚĆ basu, a brzmienie ogólne pozostanie takie jak lubi - nie ma w tym nic antykablarskiego.

-----

7 minut temu, Seyv napisał:

5 punktów z regulaminu.

5pkt w Regulaminie to jakieś zmiany, czy ja coś przeoczyłem?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Przyslaw napisał:

Kup sobie Mogami 2534 albo 2549

Miałem Mogami 2497 - ciepłe owszem, ale jednak zbyt mało klarowne i takie zamglone granie. Wysłałem na priv autorowi link do mojego wątku z testami 10,  a w rozwinięciu nawet 11 interkonektów, może coś wpadnie w oko. Nie wrzucam publicznie, bo wiadomo, łapanie za słówka, podważanie słuchu itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szymon1977 napisał:

jak widzisz OT to je zgłoś

No właśnie widzę 🙂. Ale nie będę rozwijał tematu co widzę, by nie wyszedł OT. 

Natomiast mogę jeszcze polecić Belden 8402, jako poniekąd celujący w oczekiwania autora, ciepły, muzykalny, fajna barwa, taki "analogowy" i nie gra "cierpko". Aczkolwiek też ma swoje grzeszki, dla mnie trochę za miękki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 godziny temu, Wito76 napisał:

Natomiast mogę jeszcze polecić Belden 8402

Z Beldenem jest ten problem, że ciężko trafić na prawdziwy NOS - te nie mają tej zbytniej miękkości czy kluchowatości. Na kilka tylko jeden taki miałem. Przez długie lata grałem na Duelundzie 20AWG - myślę, że mógłby się spodobać autorowi tematu, tyle, że trzeba RCA samemu zrobić.

Ostatecznie gdy zmieniłem pomieszczenie odsłuchowe mogłem bardziej poszaleć z adaptacją akustyczną, przestroić kolumny i nie potrzebuje już "ciepłych" kabli a efekt bez porównania większy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma takie możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Seyv napisał:

Z Beldenem jest ten problem, że ciężko trafić na prawdziwy NOS - te nie mają tej zbytniej miękkości czy kluchowatości.

Co to jest NOS w kontekście kabli? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
7 minut temu, ProjectPi napisał:

Co to jest NOS w kontekście kabli? 

To samo co i w kontekście lamp. Wiadomo, że w przypadku kabla nie ma większego znaczenia czy jest używany czy nie ale skrót wydaje się być bardziej zrozumiały niż OS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Seyv napisał:

To samo co i w kontekście lamp. Wiadomo, że w przypadku kabla nie ma większego znaczenia czy jest używany czy nie ale skrót wydaje się być bardziej zrozumiały niż OS.

Chodzi o “New Old Stock“? Nie znam terminologii używanej przy lampach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
32 minuty temu, ProjectPi napisał:

Chodzi o “New Old Stock“?

Tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, audionormik napisał:

W srodku w wiekszosci jest to samo, tylko wyglad, grubosc i waga sie rozni.

Ehhh niby tylko opis kabla ale jakże pasujący do opisu człowieka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Oczywiście, że może. Pętla masy - prąd w pętli - napięcie błędu dodane do przemiennego sygnału audio. 

Jeden przewód doda mniej inny więcej. Przykład dla dwóch przewodów IC RCA 1m. Jeden ma średnicę przewodu masy 0,5mm2, drugi 2mm2. Jeden ma rezystancję masy 0,034 oma, drugi 0,008 oma. Załóżmy prąd w pętli masy 50uA (można dyskutować czy mało czy dużo). Napięcie błędu jakie doda się w przypadku 1 to 1,7uV w drugim 0,4uV. 

Czy to dużo czy mało można dyskutować ale różnica jest. Zakładając, że sygnał użytkowy audio ma 10mV i potraktujemy jako sygnał odniesienia dostaniemy odpowiednio -75dB i - 88dB. Jest różnica? A to tylko rezystancja masy IC 😉 

Pętle masowe nie są cechą jakichkolwiek kabli i nie zależą od ich jakości, pętle masowe tworzone są nawet przez bardzo drogie wyrafinowane kable. Oczywiste jest że pętle masowe mogą wpłynąć na dźwięk, ale przypisywanie takiej zmiany jakiemuś kablowi jest nieporozumieniem i świadczy o niezrozumieniu zasady takiej pętli.
Zalecam przejście na system połączeń symetrycznych który bardzo ogranicza tworzenie takich pętli.

P.S. Szczególnie dla wejść gramofonowych symetria jest głęboko zalecana a tak mało popularna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Seyv napisał:

Ostatecznie gdy zmieniłem pomieszczenie odsłuchowe mogłem bardziej poszaleć z adaptacją akustyczną, przestroić kolumny i nie potrzebuje już "ciepłych" kabli a efekt bez porównania większy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma takie możliwości.

Dlaczego przestrajać prawidłowo zestrojone (z 1m) ZG 😉?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lech36 napisał:

Oczywiste jest że pętle masowe mogą wpłynąć na dźwięk, ale przypisywanie takiej zmiany jakiemuś kablowi jest nieporozumieniem i świadczy o niezrozumieniu zasady takiej pętl

Pętle masy to przypadłość wielu systemów audio. Nie każdy użytkownik ma świadomość występowania pętli masy. Bez przewodów w dużym uproszczeniu nie ma pętli więc przewody i pętle współistnieją.

Każdy może zatroszczyć się o wymianę IC na taki o mniejszej rezystancji przewodu masy zmniejszając wplyw pętli masy.

Mniejsza rezystancja masy IC = mniejszy sygnał błędu = lepsza jakość muzyki. 

Proponujesz połączenia symetryczne uciekając od meritum dyskusji i to jest dobry kierunek w tym przypadku ale jak nie ma możliwości alternatywnego połączenia to co? Prawo Ohma już nie obowiązuje bo jest w tym przypadku dla kablosceptyków niewygodne? 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Seyv napisał:

Każdą wypowiedzi antykablarską,

Można prosić o definicję wypowiedzi antykablarskiej?

1 minutę temu, MariuszZ. napisał:

Pętle masy to przypadłość wielu systemów audio.

Zgadza się, szczególnie jak używamy połączeń typu RCA, ale na forum było już tak dużo tekstów o tym zagadnieniu że uważnie śledzący forum, nawet początkujący forumowicz będzie wiedział co zrobić w przypadku wystąpienia takich pętli, choć w przypadku połączeń w systemie RCA może czasami to wymagać mocno nietypowych działań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MariuszZ. napisał:

Proponujesz połączenia symetryczne uciekając od meritum dyskusji i to jest dobry kierunek w tym przypadku ale jak nie ma możliwości alternatywnego połączenia to co?

Ja mam optyka zamiast kabla i pętli masy nie słucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MariuszZ. napisał:

Mniejsza rezystancja masy IC = mniejszy sygnał błędu = lepsza jakość muzyki. 

Najlepiej jak masa nie jest sygnałowa, czyli połączenia symetryczne 😉.

2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Ja mam optyka zamiast kabla i pętli masy nie słucham.

I słusznie, ale czasem masa sama się narzuca do słuchania 😉.

16 godzin temu, Bukaj napisał:

Wybierz mądrze!

To trochę tak jak w filmie o "Poszukiwaczach Zaginionej Arki" 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, MariuszZ. napisał:

Prawo Ohma już nie obowiązuje bo jest w tym przypadku dla kablosceptyków niewygodne? 

Prawo Ohma zawsze obowiązuje, ale często hobbyści audio o tym zapominają. "Kablosceptycy" o tym Prawie nie zapominają. Niewygodne jest to prawo tyko dla ekstremalnych hobbystów audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.