Skocz do zawartości
IGNORED

Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O fak ... no to dasz do pieca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pokój.

Realizacja: SMT Sweden

Ściana za kolumnami będzie dłuższa, ok 6-7 metrów. Na drugim rysunku widać zarys i takie będzie własnie pomieszczenie, ok 50-55m2. (Nie zrozumielismy się z Mattsem i prawidłowa wersja będzie w przyszłym tygodniu :) )

 

1ipwbdnhlt5d.jpg

 

7gm1g8i2u03a.jpg

 

Oczywiście to tylko pierwszy zarys "na brudno".

 

Kurde pokój w kształcie litery L widzę duże problemy z ustawieniem ,akustyką dosłownie wszystko mocno skomplikowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie idealny prostokąt, 8x6 lub 8x7. 'L' wyszło przez nieporozumienie. Poza tym przy oknach przezroczyste dyfuzory.

 

Poza tym to oczywiste, będzie dość kompromisowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sobie tych przeźroczystych dyfuzorow tez nie sprawić bo bokach ... wiesz ile kosztują ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co bedzie na suficie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie podobnie do projektu z Taipei. Oczywiście wszystko do przedyskutowania z projektantami i ze mną (to ma być użytkowy elegancki salon :) ) i że trochę czegoś ubędzie, ewentualnie postawimy na jeden kolor, np biel, a cała reszta np. czarna. Coś się wymyśli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Myślę, że będzie podobnie do projektu z Taipei. Oczywiście wszystko do przedyskutowania z projektantami i ze mną (to ma być użytkowy elegancki salon :) ) i że trochę czegoś ubędzie, ewentualnie postawimy na jeden kolor, np biel, a cała reszta np. czarna. Coś się wymyśli.

 

Gratuluję rozmachu,zazdroszczę budżetu:)życzę powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dobra akustyka pozwala systemowi rozwinąć skrzydła.

Glębokie, oj głębokiem, widzę, że pisze się posty dla samego pisania, a treść to sprawa drugorzędna.

 

Do fotek.

 

-Tannoy Westminster

-Sophie Electric 91-01 300B

-Leben RS100 Line Preamplifier + New Valve Order SPA-II Phono Preamplifier.

oraz

VPI Classic 1 / EMT TSD-15 MC phono

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-43720-0-16632400-1368793650_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega Dominic2509....wkleja fotki źeby wklejać bo cóż takiego wyjątkowego na nich jest?

Zwykły pokój, makatka na ścianie i sprzęt. Pokoj jakich miliony w każdym kraju.

 

A co złego jest w treści że akustyka jest tak ważna? A niestety niedoceniana, co zresztą widać za tych zdjęciach.

Po zamieszczonych zdjęciach widać że koledze podoba się pokój gdzie akustyka ważna nie jest.

To dopiero jest głębokie...a może wręcz przeciwnie.... :-)

 

Ps....na Show w Monachium wszedłem do pokoju Tannoya.

Piękne były Kingdom Royal w karbonie ale niestety nie były podłączone.

Nie były też podłączone Westminstery więc trudno mi je ocenić.

Za to były podłączone podobne mniejsze chyba Cuntenbury czy jakiś tak.

Gorszego dźwięku dawno nie słyszałem. Pusty, głuchy, kartonowy dźwięk, zupełnie bez basu, bez blasku, suchy, bez przestrzeni.

Dramat. Wytrwałem 15 min i to z trudem.

Poważnie myślałem o zakupie Kingdom Royal i miałem nadzieję, że będę mógł ich tam posłuchać ale ta szkoła brzmienia skutecznie mnie odstraszyła.

Później rozmawiając z konstruktorami kolumn posłuchałem trochę jakie wady ma głośnik współosiowy który musi odtwarzać bas.

Nie wiedziałem źe ma aż takie zniekształcenia. Okazuje się, że tweeter w środku podczas pracy średniotonowca który pracuje wokoło niego ciagle jest zasłaniany przez wychylajacy się ten średiotonowiec i wtedy tweeter nie może oddawać w pełni tego co powinien.

Rozwiazanie takie można użyć gdy kolumna jest trójdrożna z oddzielnym basem i wtedy wychyły średniotonowca są minimalne.

Ponoć nieźle opanował to Kef a najlepiej TAD gdzie wychyły średniotonowca to tylko...0.2mm więc berylowy tweeter nigdy nie jest zasłaniany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam zdjęcie rzeczywistego pokoju, prawdziwego pasjonata, a nie fotki z katalogu firmowego.

 

Dla Ciebie to zwykły pokój, masz lepszy ? pokaż.

 

Dla mnie to piękny pokój, dużo w nim naturalnego światła, a nie jest schowany w piwnicy, rośliny, co mówi wiele o właścicielu, przyjazna atmosfera, ładnie dobrane dodatki, widać,że osoba ma czas i gust, a nie tylko pieniądze, którymi gustu nie nadrobisz.

Nic nie jest złego w treści że akustyka jest tak ważna, ale sam komentarz, oczywista oczywistość, to tak jakbyś napisał, w dziale odżywiana, że woda jest potrzebna do życia. Wpisa dla samego wpisu, ale taki który nic nowego, kompletnie nic, nie wnosi, według mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo mieć swój pogląd.

Żeby jednak krytykować samemu warto by być obiektywnym.

Po zamieszczonych fotkach widać, że oczywista oczywistość taka oczywista nie jest bo w tym pokoju

nie ma i nie może być dobrej akustyki. Makatka między kolumnami ma wpływ zerowy a to miejsce to newralgiczne miejsce dla systemu stereo.

Nie wiem czy pokój jest jasny bo na drugim zdjęciu jest dość ciemno. Ale nawet jeśli jest jasny to dobrze bo powinien być jasny.

 

Mówisz, że właściciel ma gust i czas i ma nawet roślinkę.Pomijam fakt, że ona biedna stoi w cieniu za kolumną ale może to taki gatunek który lubi cień niemniej jednak trudno mówić przy tym pokoju o guście.

Jeśli uważasz, że pokój z retro zegarem, indiańską makatką na ścianie i poduszkami na podłodze to coś co zasługuje na uznanie dobrego gustu to co mam powiedzieć?...może lepiej nic.

 

Sam uważam, że nie ma nic złego w takim pokoju i ktoś może tak właśnie mieć bo tak lubi. Nie powinno się tego krytykować.

Ale co innego jest zauważyć, że ktoś tak ma bo tak lubi a co innego jest próbować wmówić innym, że to jest dobry gust i wielkie staranie właściciela.

Przyznaję rację, że kasą nie nadrobi się gustu ale mając pomysł, inwencje i właśnie ten dobry gust o którym pisałeś można zrobić coś fajnego przy umiarkowanym nakładzie kosztów.

I wtedy pełen szacun i uznanie dla gościa za to że ma pomysły, ma styl i potrafił to zrealizować.

 

A na tych zdjęciach nic takiego nie widzę.Ot, zwykły pokój kogoś kto nie zadał sobie trudu i raczej nie ma też wyszukanego gustu.

Tak przeciętność. Jak to mówią....mierny, bierny ale wierny.

 

Nie zrozum mnie źle.Nie chcę krytykować czyjegoś pokoju ale na uznanie też nic tam nie zasługuje...oczywiście moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, masz pewną rację, mnie się osobiście podoba, i zostaje przy swoim w kontekście, że jest to parwdziwy pokój, nie przeglądałem wszystkich stron, zdjęć które się tutaj pojawiły, ale połowa z tego co widziałem to zdjęcia z katalogów firm audio, a nie rzeczywiste pokoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu podzielam pogląd, że fajnie gdy zamieszcza się prawdziwe pokoje.

Z drugiej strony nie każdy uważa, że ma super gust i jego pokój zaraz zasługuje na uznanie.

Dlatego nie wszyscy tak chętnie zamieszczają zdjęcia swoich pomieszczeń.

 

Jeff jest zawodowym recenzentem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ach to już wiem kto to jest.To ten znawca Tannoy-i.

Fajnie, że jest taki gość ale za bardzo się nie wysilił w temacie aranżacji pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

sly, do czego były podłączone te Tannoye?

 

ciekaw jestem ponieważ, tak jak już to w którymś wątku napisałem, Glenair 15 z PM11s3 mnie nie przekonały (fakt, że to nie było u mnie w domu).

ale i tak, jak mi trauma po odsłuchu minie, wezmę ten wzmacniacz do posłuchania u mnie - podoba mi się ;-)

 

ale szczęśliwie, ja jednak słyszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tam gramofon i jakieś lampowe końcówki.

Dokładnie nie pamiętam ale jak przejrzysz fotki z wystawy to na którejś to jest.

Na prawdę grało to strasznie.Nie mogłem uwierzyć, że coś takiego pokazują na takim

Audio Show.To nawet nie była subiektywna kwestia bo wiadomo, że każdy lubi co innego

ale wycięte skraje pasma to już nie jest kwestia subiektywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Panowie dekoratorzy wnętrz.

Da się z tego zrobić elegancki nowoczesny salon? Bo ja myślę i myślę i mam problem :)

 

za3p71vqi902.jpg

 

suxvlvjutyrs.jpg

 

11ihoga67vah.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie miałem tobie nic nie pisać na ten temat bo znów będzie że się czepiam.

Z drugiej strony czułbym się gorzej wiedząc że ładujesz się z kłopoty.

Powiedz mi wpierw...co to za firma robi tobie ten projekt akustyczny?

I czy oni byli w tym pomieszczeniu i czy robili profi pomiary?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMT.

Nie byli, to jest dokładniejsza rycina poglądowa i oczywiście może się zmienić po pomiarach. Wiadomo, pomieszczenie jest dalekie od idealnego jeśli chodzi o akustykę i będzie sporo kompromisów. Dyfuzory w miejscach pierwszych odbić. Reszta jak widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam są bass trapy?

I jakim cudem mogą robić projekt bez pomiarów?

Oczywiście z proporcji i wymiarów pokoju pewne rzeczy można określić

ale bez szczegółowych pomiarów nie powinien nikt zabierać się za projekt.

Ale słyszałem że są firmy akustyczne które robią niezłą kasiorę udzielając

porad....telefonicznie.Podobnie robią z projektami.

W projekt wpisują gotowce jako dyfuzory, napchają tego ile się da i takie gotowce

żenią klienteli.

Nie wiem czy to akurat ta firma ale wszystko na to wskazuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że adaptację ściany za kolumnami robią zawsze w identyczny sposób. Jak dobierzesz odpowiednie kolory to może to ładnie wyglądać. Na sufit możesz dać perforowany Barrisol to zakryje te dyfuzory, lub zakryć to materiałem przepuszczającym powietrze o szerokości około 130cm naciąganym w listwach TNT.

Te dwa rezonatory przy lewej ścianie wg mnie mocno szpecą. Lepiej gdyby były wyższe i węższe. Dzięki temu dyfuzory mogły by stanąć bliżej ściany. A nad tymi pułapkami dałbym pochłaniacze o współczynnikach pochłaniania zbliżonych do okien żeby postarać się jeszcze bardziej wyrównać bas z lewej i prawej kolumny.

 

edit:

sly30 na ścianie przedniej i tylnej są RH z wlotami pod dyfuzorami w formie płaskiej szczeliny. Przy ścianie lewej są dodatkowe 2 postawione od czapy za dyfuzorami.

Zgadzam się z tym że ich ilość i strojenie powinna wynikać z analizy pomiarów przeprowadzonych w pomieszczeniu.

 

Po tym co napisałeś ciekawi mnie czy te rezonatory stroją pod konkretne pomieszczenie czy może stroją je ogólnie na bas i robią masówkę w której można lekko zmienić jedynie wlot korygując jego szerokość lub długość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Acoustic Lab

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

A więc np. firma Marten ze Szwecji (i wiele innych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) również telefonicznie załatwiła sobie pokój odsłuchowy? :)

MartenL3Fthrd.png

 

I sam Matts przy pracy :)

 

IMG_9571.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LUKASIQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

SMT.

Nie byli, to jest dokładniejsza rycina poglądowa i oczywiście może się zmienić po pomiarach. Wiadomo, pomieszczenie jest dalekie od idealnego jeśli chodzi o akustykę i będzie sporo kompromisów. Dyfuzory w miejscach pierwszych odbić. Reszta jak widać.

Lukasiq trzymam za ciebie kciuki ,żeby wszystko wyszło po twojej myśli.

Ja tam jakieś doświadczenie w budownictwie posiadłem i "szczerze współczuję" stresu (jeszcze wszystko przed tobą) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak załatwiali sobie to inny klienci.

Wiem jedno, że jeśli u ciebie nie byli i pomiarów nie było to nie traktują ciebie poważnie

i walą gotowce. Ale lepsze to niż nic.Na pewno zagra lepiej niż gdybyś nic nie zrobić z akustyki.

Dałem tobie namiar ale wolisz "markowego" akustyka z zagranicy i OK. Twoja kasa i twój wybór.

Może będzie jeszcze lepiej.Nie znam tej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.