Skocz do zawartości
IGNORED

Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bo panel wisi wysoko nad podlogą -prosze podać wysokośćna jakiej wisi panel.

 

Dyfuzor z przodu oraz z tyłu rozpoczyna się 54 cm od podłogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem uzytkownikiem paneli Waszej firmy 1D i 2D i zastanawia mnie jedna rzecz-czemu panel 2D jest umieszczony za kolumnami.

Za kolumnami mam 1D-jak powinno być-bo w/g reguły za kolumnami powinny być rozpraszające.a są tłumiąco-rozpraszajace.

Proszę uzasadnić takie ustawienie-tylko proszę nie pisać,że tak wychodzi z pomiarow.......bo to bajki są.

Symulacja była wykonana,a panel wisi dość wysoko.............prosze podać tego przyczynę.

Elberoth sugeruje bakielity..............można tego nie ogarnąć i sie pogubić-proszę o wyjaśnienie.

Czy Pan Kaktus słucha na stojąco-czy tak jest lepiej słychać....bo panel wisi wysoko nad podłogą -prosze podać wysokośćna jakiej wisi panel.

 

W pierwszej kolejności chciałbym doprecyzować który panel to 1D, a który 2D.

Panele 1D to te z pionowymi przegrodami - 1D bo działają w 1 płaszczyźnie - w uproszczeniu - rozproszona fala tworzy półwalec.

2D to panele z "kratkami" rozpraszają w płaszczyźnie półsfery.

W tym projekcie zostały zastosowane panele 1D ze względu na ich szerszy zakres działania zwłaszcza w zakresie niskich częstotliwości.

Panele typu dyfuzor 1D (2D również) są zdecydowanie w większym stopniu rozpraszające niż pochłaniające to właściwość dyfuzorów.

Oczywiście pochłaniają też niski zakres częstotliwości ich zastosowanie jest celowe, bo dążymy do wyrównania charakterystyki pełnym paśmie.

 

Panele są zamontowane na wysokości +/-55cm, dążymy do tego aby środek panela pokrywał się z uchem słuchacza.

Wygląd paneli a w przypadku dyfuzora za słuchaczem jego rozmiar miały tez pasować do wnętrza.

W przypadku aranżacji pokoju który pełni również rolę salonu, aranżacja często jest kompromisem pomiędzy estetyką a akustyką.

Jedni kładą większy nacisk na kwestie akustyczne ktoś inny na akustyczne, w każdym przypadku trzeba wypracować kompromis.

Inaczej jest w pokojach dedykowanych do audio, tam wszystko staramy się robić zgodnie ze sztuką, łącznie z doborem materiały z którego będą wykonane ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 4sound
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

4sound, możesz rozwinąć kwestię tłumienia poprzez panele 1 i 2D ? Jeden z przedmówców z uporem mówi o takiej funkcji wspomnianych paneli.

Wprawdzie każdy przedmiot posiada jakieś właściwości tłumiące (nawet deska do krojenia), to jednak skala takiego działania jest tak niewielka, że mówienie o tłumieniu fal jest nadużyciem. Niektóre firmy wypełniają (pianka itp.) od tylnej strony wnęki powstałe w panelach, w celu usztywnienia ich. Może to odrobinę zwiększyć tłumienność, jednak nadal jest to działanie śladowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaktus w jaki sposób dobierałeś sprzęt audio bo wydaje się bardzo przeciętny jak na możliwości całego pomieszczenia. Czy będziesz go dalej rozwijał i ile systemów miałeś wcześniej?

 

 

 

1. 4sound, to pomieszczenie już było czy projektowaliście je od podstaw bo wymiary 6m x 6m nie są zbyt korzystne. Jak rozumiem to jest pomieszczenie wielofunkcyjne?

2. Czy stosowaliście rezonatory na wskazane mody niskich składowych, jeżeli tak to gdzie są zabudowane.

3. Proszę wkleić pomiary (bez filtracji) przed i po adaptacji.

4. Jak poradziliście sobie z neutralizacją działania wielkiej połaci szklanej?

5. Jakie są wymiary (głębokość) dyfuzorów za słuchaczem?

 

Palton to Ci wszystko wyjaśni. Każdy ustrój ma 3 właściwości. Niestety każdy działa też jako absorber. Wiele zależy od materiału i jego pokrycia, rodzaj drewna i sposób lakierowania widocznie zmienia charakterystykę dla najwyższych częstotliwości. Przerabiałem to u Siebie walcząc z zachowaniem naturalnego przekaz elektrostatów bez pochłaniania w najwyższych oktawach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4sound, możesz rozwinąć kwestię tłumienia poprzez panele 1 i 2D ? Jeden z przedmówców z uporem mówi o takiej funkcji wspomnianych paneli.

Wprawdzie każdy przedmiot posiada jakieś właściwości tłumiące (nawet deska do krojenia), to jednak skala takiego działania jest tak niewielka, że mówienie o tłumieniu fal jest nadużyciem. Niektóre firmy wypełniają (pianka itp.) od tylnej strony wnęki powstałe w panelach, w celu usztywnienia ich. Może to odrobinę zwiększyć tłumienność, jednak nadal jest to działanie śladowe.

 

Że tak pozwolę się wtrącić.

Stary audiofil napisał tak jak by wiedział o czym mówi, ale z wypowiedzi to nie wynika. Wrażenie jest zgoła odmienne, no ale na tym forum każdy zna się na wszystkim.

Dość taktownie wytłumaczył mu to 4sound i można stwierdzić że jest odwrotnie od tego co przedstawił SA.

 

Palton, kwestię rozpraszania i pochłaniania wytłumaczył Ci już częściowo 4sound. Każdy element jest mieszanką pochłaniania z rozpraszaniem kwestia tylko pewnych proporcji, gdzie nawet bardzo twarda wełna mineralna może odbijać. Choć jak sam zauważyłeś mogą być to mało istotne jak w wymienionym prze zemnie przykładzie.

 

Teraz czytając różne opracowania na temat dyfuzorów z zakresu projektowania i optymalizacji, można zauważyć że parametr pochłaniania jest istotny. Osoby zajmujące się tym na zawodowo uwzględniają takową kwestię w symulacji. Potem kwestia pomierzenia itd.

 

Przy tych powierzchniach i materiałach, jest to istotnym elementem o którym wypadło by zdawać sobie sprawę przy projektowaniu wnętrza. Czy projektant to uwzględnia to osobna sprawa, już chyba kiedyś MIrek z AL wspomniał że dyfuzor wsadzony do pomieszczenia obniży czas pogłosu. Co oczywiście jest pochodną tłumienia w określonym przedziale częstotliwości.

 

Co do rozmieszczenia dyfuzorów w pomieszczeniu kolegi skaktus to panel za kolumnami ujdzie. Gdyby wisiał np 15 cm niżej nie było źle :). Ale to chyba kwestia gniazdek i stolika na moje oko.

 

Większe zastrzeżenia można mieć do ściany za słuchaczem. Gdzie podstawowym zarzutem będą zamykane szafki o lakierowanej strukturze które są od sufitu do połowy wysokości pomieszczenia. Na panele przeponowe mi to nie wygląda a nawet gdyby to można je zastosować na innej wysokości. Więc można troszkę ponarzekać gdyż akustycznie nie jest to najlepsze miejsce. Kolejnym elementem jest bardzo nisko osadzony dyfuzor za plecami. Gdzie bardzo duża jego część jest poniżej sofy. Co tak naprawdę w sposób istotny eliminuje wpływ tego dyfuzora na akustykę. Nie można zapominać że część jego jest powyżej kanapy i na linii uszu co oczywiście jest na plus. Ale jak wspomniałem nie jest to optymalne rozwiązanie.

 

Choć cały zarzut do tylnej ściany jest pewnie pochodną estetyki. Zapewne część sprzętu jest schowana w szafkach jak BD player co wymusza jego bliskość względem rzutnika.

 

1. 4sound, to pomieszczenie już było czy projektowaliście je od podstaw bo wymiary 6m x 6m nie są zbyt korzystne. Jak rozumiem to jest pomieszczenie wielofunkcyjne?

2. Czy stosowaliście rezonatory na wskazane mody niskich składowych, jeżeli tak to gdzie są zabudowane.

3. Proszę wkleić pomiary (bez filtracji) przed i po adaptacji.

4. Jak poradziliście sobie z neutralizacją działania wielkiej połaci szklanej?

5. Jakie są wymiary (głębokość) dyfuzorów za słuchaczem?

 

Palton to Ci wszystko wyjaśni. Każdy ustrój ma 3 właściwości. Niestety każdy działa też jako absorber. Wiele zależy od materiału i jego pokrycia, rodzaj drewna i sposób lakierowania widocznie zmienia charakterystykę dla najwyższych częstotliwości. Przerabiałem to u Siebie walcząc z zachowaniem naturalnego przekaz elektrostatów bez pochłaniania w najwyższych oktawach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

O i kolega ładnie wkleił obrazek wiec jest już wszystko jak na talerzu :).

 

1. Z tego co pamiętam to użytkownik skaktus wspominał, że pełni też funkcję salonu.

2. W rogach są rezonatory szczelinowe, więc pytanie o ich zestrojenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i kolega ładnie wkleił obrazek wiec jest już wszystko jak na talerzu :).

 

1. Z tego co pamiętam to użytkownik skaktus wspominał, że pełni też funkcję salonu.

2. W rogach są rezonatory szczelinowe, więc pytanie o ich zestrojenie?

 

Muszę się znowu zgodzić z arczi87.

Pytanie tylko czy dwa ustroje wystarczą do likwidacji najniższych modów? Moim zdaniem to nierealne. Muszą byc jeszcze gdzieś ukryte :)

U mnie są pod podłogą na 20-28Hz.

 

Jest jeszcze kwestia tłumaczenia na polski diffusion i scattering. Elb ty jesteś "english man" to nam przetłumacz.

Bo słownik podaje rozpraszanie a tu mamy też do czynienia z odbiciem i to nie tylko w głowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że pomieszczenie kolegi skaktus bardzo ładne, choć zupełnie nie w moim guście. Rzuca się w oczy, iż nic w tym pomieszczeniu nie jest przypadkowe.

 

Pytanie tylko czy dwa ustroje wystarczą do likwidacji najniższych modów? Moim zdaniem to nierealne. Muszą byc jeszcze gdzieś ukryte :)

U mnie są pod podłogą na 20-28Hz.

 

Jeśli wymiary się zgadzają, to rezonans na 28 Hz jest nie do ruszenia. Nie ma co ukrywać że do tego potrzeba dużych litrów, których po schemacie widać że brakuje.

 

Ale jest on na tyle nisko, że może uzupełniać niedostatki kolumn i dawać wypełnienie na subsonicznym basie. Może być tak że nie ma co dramatyzować, bo zabudowana jedna ścianka osłabi falę stojącą. Na przeciwnej osi jest okno, które nie będzie aż tak trzymać 28 Hz. Narożne pułapki jeśli są strojone szeroko, to ogarniają problemy na wyższym basie.

Finalnie i tak jest pewnie lepiej, niż w niejednej grocie tutejszego audiofila.

Mam nadzieję że kolega skaktus nie czuje się urażony dyskusją na temat jego pomieszczenia, bo nie ma w tym nic osobistego. Myślę że dyskusja potwierdza tylko opinię, iż jego wnętrze mocno emocjonuje innych użytkowników.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaktus w jaki sposób dobierałeś sprzęt audio bo wydaje się bardzo przeciętny jak na możliwości całego pomieszczenia.

Szymon, dobór sprzętu wyłącznie na zasadzie odsłuchów oraz trochę funkcjonalności, jednak tak naprawdę to najpierw trzeba się było wziąć za akustykę a ona przyszła niestety na samym końcu. Jeśli chodzi o głośniki to wcześniej miałem Magnepany Ascent-i, które swego czasu radziłeś mi zatrzymać i miałeś sporo racji bo wtedy jakieś dwa lata temu przez telefon zdiagnozowałeś, że to nie problem głośników a problem źródła więc zmieniłem wkładkę gramofonową na lepiej dopasowana do ramienia i nastapiła znaczna poprawa. Jeszcze wcześniej ( Infinity Renaissance 90, KEF 105, o sprzętach z poprzedniego domu nie będe wspominał bo to nie miejsce) Zresztą każdy element wprowadzany do systemu przynosił poprawą, zawsze miałem możliwość posłuchania i porównania sprzętu.

Jeśli chodzi o obecne serce systemu to octave v70se było najbardziej uniwersalnym wzmacniaczem oczywiście w swojej kategorii cenowej i przy wcześniejszej akustyce nawet przypadkowe trochę porównanie u mnie z końcówką Reimyo pat777 pokazało, że octave w wielu aspektach ( dynamika, góra i dół pasma) potrafi być lepszy od lampy 300b. Tyle tylko, że wtedy bardziej słuchałem zakłóceń pomieszczenia niż tego jak ten sprzęt może zagrać w lepszych akustycznie warunkach. To jak zmienił się dzwięk po adaptacji którą jak juz wiecie wykonał 4 sound, przerósł moje oczekiwania, wiele dzwięków których dotąd nie było nagle się pojawiło np znacznie większa róznorodność dzwięków basowych w dole pasma, oraz czystość średnicy i góry pasma, większa namacalność dzwięków i bardzo duża poprawa sceny tj. umieszczenia źródeł pozornych - tu największy wpływ odegrały dyfuzory. Bardzo ciekawe jest zjawisko że teraz nawet przy znacznie wyższych poziomach głośności można swobodnie rozmawiać i mowa jest zrozumiała i czytelna. Z pewnością nic na zawsze i juz myślę o sprawdzeniu czegoś na gm70 i duelundach ;). Tor cyfrowy niedawno zmodyfikowany Lumin się sprawdził znacznie lepiej od wcześniej posiadanego Nad M51+Nad m50 i wrócił na stałe. Tor analogowy wymaga więcej zmian i chyba zacznę od wymiany okablowania w gramofonie. Z chęcią poznam Szymon twoje propozycje co do elementów systemu na które warto zwrócić uwagę. Choć powiem wam, że teraz cieszę się niesamowicie dzwiękiem, który mam bo jest klasę lepszy od tego co można posłuchać z bajecznie drogich systemów w zupełnie nieprzystosowanych pokojach hotelowych.

 

5. Jakie są wymiary (głębokość) dyfuzorów za słuchaczem?

głębokość 30 cm

 

Gdyby wisiał np 15 cm niżej nie było źle :). Ale to chyba kwestia gniazdek i stolika na moje oko.

racja z przodu chodziło o gniazdka, z tyłu nie było sensu niżej.

 

Gdzie podstawowym zarzutem będą zamykane szafki o lakierowanej strukturze które są od sufitu do połowy wysokości pomieszczenia

Tak dyfuzor tylni kończy się na wysokości 1.30 pokrywa więc w zupełności ucho słuchacza na wysokości około 1 m, w zamykanych szafkach znajdują się płyty analogowe i wysokoprocentowe wspomagacze słuchacza więc ja chętnie bym z drzwiczek zrezygnował ale jak wcześniej wspomniałem nie jest to tylko pokój odsłuchów,

 

BD player co wymusza jego bliskość względem rzutnika

akurat ten element jest z przodu, hdmi jest pociągnięte przez całą długość pomieszczenia.

 

Mam nadzieję że kolega skaktus nie czuje się urażony dyskusją na temat jego pomieszczenia, bo nie ma w tym nic osobistego

Przecież po to na forum dyskusyjne się wkleja takie rzeczy żeby spowodować dyskusję. Kiedyś dużo czytałem na forum MLO (Martin Logan Owners) i tam prezentacja włsnego pokoju odsłuchowego była wręcz typowa dla każdego aktywnego uczestnika dyskusji. Mi się to podobało. Rozumiem równiez obawy przed umieszczaniem zdjęć, ja na przykład celowo nie pokazuję widoku na witrynę za dnia, aby nie ujawniać do końca gdzie mieszkam.

 

Proszę wkleić pomiary (bez filtracji) przed i po adaptacji.

Proponuje jednak tę część poprowadzić w zakładce akustyka

 

... a teraz idę słuchać taka idealna cisza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

arczi87

Tak jak napisałem, wszystko w jakimś stopniu tłumi, kwestia skali i nazewnictwa. Panele 1/2D są rozpraszaczami, ubocznym niewielkim skutkiem jest tłumienie. Elektronika stojąca pomiędzy kolumnami, oraz meble posiadają te cechy. Nikt jednak przy zdrowych zmysłach, nie nazwie sprzętu służącego do regulacji głośności- wzmacniająco/wytłumiajacym. Jestem pewien, że stolik ze sprzętem będzie wpływał na pomiar, ale to już inna historia.

 

skaktus

Pomieszczenie masz niezłe, wielu może o takim tylko pomarzyć...

 

Octava to świetne urządzenia, dynamiczne i szczegółowe. Nie oszukują jak większość lamp. Nie zmieniaj z powodu ceny, lepiej dopieścic lampami i okablowaniem. Jak się upierasz, to idź w dzielone pre i końcówkę. Charakter pozostanie ten sam, a wyrafinowanie będzie większe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arczi87

Tak jak napisałem, wszystko w jakimś stopniu tłumi, kwestia skali i nazewnictwa. Panele 1/2D są rozpraszaczami, ubocznym niewielkim skutkiem jest tłumienie. Elektronika stojąca pomiędzy kolumnami, oraz meble posiadają te cechy. Nikt jednak przy zdrowych zmysłach, nie nazwie sprzętu służącego do regulacji głośności- wzmacniająco/wytłumiajacym. Jestem pewien, że stolik ze sprzętem będzie wpływał na pomiar, ale to już inna historia.

 

palton nie bij piany otwórz pdf'a który przesłał szymon i przeczytaj. Poniżej 480 Hz ten konkretny dyfuzor lepiej tłumi jak rozprasza i odbija. Więc warto o tym wiedzieć i jest to podawane. Przy powierzchni dyfuzorów którą ma np skaktus to warto mieć to na uwadze. To że każdy element na świecie można opisać wedle jakiś parametrów fizycznych jest oczywiste. Nawet wymienioną przez Ciebie deskę do krojenia.

 

Ja rozumiem że Tobie nie jest potrzebne podawanie wszystkich informacji technicznych na temat danego produktu. Ale znajdą się tacy którzy będą chcieli to znać. Przy projektowaniu sal bierze się pod uwagę wszystko, nawet ilość publiczności na sali, która będzie istotnym elementem tłumiącym i rozpraszającym.

 

Więc odpowiem Ci tak, jeśli uważasz że ten parametr jest nie potrzebny, to jest to tylko twoje osobiste przekonanie. Ale jeśli uważasz że wobec tego może on być ignorowany, to jesteś w dużym błędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arczi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arczi87 znowu plusik :)

 

Palton czy przez Swoją nienawiść do Starego nie możesz pojąć, że dyfuzory również pochłaniają. Przecież masz wykres, który wszystko jasno pokazuje. Na siłę szukasz rzeczy, które mają pogrążyć Piotrka. Mniej nienawiści a więcej zrozumienia zalecam. Nikt przecież nie wie wszystkiego.

 

Akustyka to skomplikowana i mało popularna dziedzina wśród słuchaczy ale coraz więcej osób zaczyna rozumieć jak ważny ma wpływ na całościowy przekaz muzyczny.

 

Skaktus świetnie, że się rozwijasz. pamiętam Logany Ascent i. Oczywiście zawsze tak jak każdy użytkownik możesz liczyć na moją pomoc i radę. Więcej na priv. Szczerze gratuluję rozwijania pasji i docenienia wpływu akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Ja na miejscu naczelnego moderatora, po wklejeniu przez niego zdjęć "pokoju odsłuchowego" w ogóle nie zabierałbym w tej kwestii głosu, tylko grzecznie czytał lub prosił o pomoc, no ale jak ktoś ma,że musi bo inaczej się udusi to tak to wygląda.Urządzenia, które było testowane między kanapami, bez odsłuchu a tylko na podstawie takiego "testu" nie przyjąłbym pod dach nawet jak by mi dopłacano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4sound napisał:

Panele typu dyfuzor 1D (2D również) są zdecydowanie w większym stopniu rozpraszające niż pochłaniające to właściwość dyfuzorów.

Dla mnie dyfuzor też jest w znacznie większym stopniu rozpraszaczem niż pochłaniaczem. A jak to samo napisał Palton to już na niego naskoczyliście. Czasami nie rozumiem o co chodzi na tym forum.

 

Jest jeszcze kwestia tłumaczenia na polski diffusion i scattering. Elb ty jesteś "english man" to nam przetłumacz.

Bo słownik podaje rozpraszanie a tu mamy też do czynienia z odbiciem i to nie tylko w głowie :)

Scattering - mierzy jedynie o ile słabsza jest fala odbita od padającej, przy założeniu że kąt padania fali jest równy kątowi odbicia. Jak fala pada pod kątem -30 stopni to mierząc scattering bierzemy pod uwagę jedynie energię fali odbitej pod kątem 30 stopni. Gdy fala padająca ma 100% energii, a odbita ma 70%, to scattering wynosi 30%, czyli 0,3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Diffusion - mierzy cały rozkład fal odbitych pod kątem 180 stopni, a nie tylko dla kąta lustrzanego względem fali padającej jak w przypadku scattering.

 

 

Przykładowe zdjęcie z pomiarów scattering'u:

post-30067-0-16157700-1395581432_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Acoustic Lab

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirku jasne że jest i tego nikt nie kwestionuje. Tylko ze strony paltona wyglądało to na sugestię, iż można ten parametr ignorować. Bo każdy przedmiot coś tam pochłania. Ja zaś stwierdziłem, że przy poważnych adaptacjach powinno się to kontrolować. Bo dyfuzor ma już słuszną powierzchnię. To tak jak wspomniałem o sali kinowej, w ktorej zapomniano że będą tam ludzie i będą ochłonąć dźwięki. Dosłownie i w przenośni :). Ze strony 4sound nie odczułem takiej sugestii. Jesli uważają, że można to ignorować to nie mi to oceniać: ) tylko ich klientom.

 

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Jeżeli ktoś mógłby polecić mi firmę do profesjonalnej adaptacji akustycznej mieszkania będę wdzięczny.

Najchętniej sprawdzoną i przetestowaną we własnym pomieszczeniu.

 

pozdr.

 

Gratuluję, w poszukiwaniu audiofilskiego Graala trochę to trwało ale w końcu dojrzałeś, mądra decyzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Palton

Odpowiedź na offtop można znaleźć w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

 

Jeśli chodzi o panele, to są rozpraszające i tłumiące. Te pierwsze nieco tłumią, te drugie również rozpraszają. Całe roztrząsanie dotyczyło terminologii, BŁĘDNIE wcześniej użytej. Nie ma co sprawy drążyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

 

Jeżeli ktoś mógłby polecić mi firmę do profesjonalnej adaptacji akustycznej mieszkania będę wdzięczny.

Najchętniej sprawdzoną i przetestowaną we własnym pomieszczeniu.

 

pozdr.

Podaję namiary na dobrego fachowca z dziedziny akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest salon High-End prokuratora generalnego Ukrainy Wiktora Pszonki ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale nie tędy droga.

Wsadzenie kolumn do toalety nie powoduje że jest to pomieszczenie odsłuchowe.

Tak samo z powyższymi zdjęciami, wsadzenie kolumn do jakiegokolwiek salonu nie sprawia że jest to pomieszczenie odsłuchowe.

 

Na moje oko to tylko jedno zdjęcie z powyższych przedstawia pomieszczenie odsłuchowe. Cała reszta to jednak salon z kolumnami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

Cała reszta to jednak salon z kolumnami..

 

Ale kolego Arczi tak jak pozwoliłem sobie zacytować ma 90% "ałdiofili" tu na forum więc ogólnie rzecz biorąc większość tu wrzuconych zdjęć nie ma wiele wspólnego z zawodowym odsłuchem, co nie znaczy że nie można w niektórych przypadkach czerpać przyjemności ze słuchania muzyki.

A to że te 90% uważa się za specjalistów w dziedzinie akustyki itp. to już inna inszość ;-)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.