Skocz do zawartości
IGNORED

Akustyka wnętrz


mkorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dźwiek monitorowy reprodukowany przez monitory bliskiego pola to nie jest dźwiek audiofilski w naszym pojmowaniu. Dla mnie jest zbyt bezpośredni i suchy ale taki ma być, to służy do weryfikacji nagrania i dobrego zgrania poszczegolnych instrumentów lub sekcji nagrywanych czesto w różnych pomieszczeniach lub wręcz róznych studiach. Sprzet w studio niesłuży do delektowania sie przestrzenią lub lokalizacja instrumentów na scenie.

Co do akustyki zgadza sie, studio jest projektowane od poczatku do konca dla uzyskania idealnej charakterystyki czestotliwosciowej i fazowej. Ale w studio o wiele wieksza kase wydaje sie wlasnie na sam projekt budowlany i akustyczny niz na na osprzet odsluchowy i jakies audiofilskie wynalazki. W studio sa kilometry okablowania i gdyby ktos chciał to okablowac audiofilskimi kablami wydałby na kable równowartość studia :) Poza tym wlasnie na etapie projektowania pomieszczenia mozna od razu uwględnić wiele spraw akustycznych, których nieuwzględnienie w domu rodzi konieczność stosowania różnych ustrojów korygujących.

Podsumowaując - studio to nie dom i nie znajdziemy tam dźwieku audiofilskiego, dla mnie to bardziej dźwięk "inzynierski" - to słowo chyba najlepiej pasuje do jego okreslenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiego programu użyć aby wstepnie charakterystykę pomieszczenia zdjąć

 

i obliczyć ile mniej wiecej i jakich mniej więcej ustrojów mkorka zakupić

 

wiadomo najlepiej zamówić kogoś kto za 1000 - 2000 zł to zrobi ale trochę to dużo na początek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> djedryk

 

jeżeli pokój masz prostopadłościenny, to całkiem wstępnie spróbuj kalkulatorów Jorga Hunecke:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jak masz bardziej skomplikowany przypadek lub chcesz się bawić poważniej to np. CARA, dystrybuowana w Polsce przez Akkusa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> djedryk

 

suplement: z rzeczy freeware-owych możesz jeszcze sprawdzić CARMĘ Audioneta:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djedryk, 4 Wrz 2007, 10:56

 

>ta carma pod czym to chodzi ??

>bo sie nie uruchamia ??

 

to jest w Javie i wymaga środowiska run-time w wersji 1.4.2 lub wyższej,

powinno więc chodzić pod różnymi platformami.

sam tego programu nie stosowałem w praktyce, obejrzałem go sobie tylko (u mnie pod WinXP uruchamia się bez problemów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wklejam zdjęcia finalne pokoju. Trochę to trwało, ale po pierwsze było się nad czym głowić. Po drugie były zastoje w temacie z przyczyn niezależnych.

Co do ostatecznej ilości ustroi, nie podjąłem jeszcze decyzji. Na tą chwilę skłaniam się do wersji bez 2 dodatkowych rozpraszaczy (stojące na podłodze), ten na tle perforowanej ściany oraz drugi taki sam stojący za sofą (aktualnie słucham bez nich). Ostateczna decyzja zapadnie po zakupie docelowego źródła, a więc za jaaakiś czas :)

 

Ponieważ wielokrotnie (po mimo tłumaczeń z mojej strony) pojawiają się wpisy odnośnie konieczności/sensu takiej adaptacji , powtórzę się po raz kolejny :)

W moim przypadku nie chodziło o udoskonalenie dobrej/poprawnej akustyki istniejącego pokoju, celem wyciągnięcia z niego 250% możliwości.

Ze względów natury użytkowej, dla wygody swojej i rodziny oraz dla bezpieczeństwa dzieci i sprzętu, zmuszony byłem przenieść się z systemem do piwnicy. To wymusiło przebudowę pomieszczeń piwnicznych, tak by z pomieszczenia typu L o pow. ok. 45m kw. uzyskać pokój lepiej nadający się do moich celów. W efekcie wygospodarowałem pok o pow. ok. 30m kw. Niestety wymiary pokoju (tak samo jak wcześniej gdy było L), a także (jak się teraz domyślam) konstrukcja stropu (płyty betonowe z pustymi przestrzeniami wew.) dramatycznie degradowały akustykę.

Przez ok. pół roku próbowałem samodzielnie poradzić sobie z problemem (korzystając z porad na forum oraz rad znajomych), który wg wszystkich doradzających (a przynajmniej doradzających na forum), był banalny i łatwy do pokonania. Wydałem jakąś ilość środków płatniczych, narobiłem się ustroi, rozdrażniłem żonę, bo większość czasu po pracy spędzałem w piwnicy przestawiając jak nie sprzęt to ustroje, dodając, odejmując, wieszając na ścianach co się dało, w każdym niemal miejscu. Sprzęt stał na wszystkich ścianach i w każdym z 4-ech narożników . Ustawiałem kolumny metodą Cardasa, Audiophisica, czyjąś tam jeszcze, producenta kolumn, własną itp.

Osiągnąłem pewną poprawę, ale daleko nie wystarczającą. W skrajnych przypadkach udawało mi się całkowicie przetłumić pokój co również daje dalece niesatysfakcjonujący efekt. Na koniec stwierdziłem, że to wszystko jest bez sensu, lepiej było kupić dobry zestaw słuchawkowy, bo na tamtą chwilę lepszy dźwięk miałem z komputera z Sound Blasterem Audigy i słuchawkami komputerowymi za 40zł. (no może nie tyle lepszy ile bardziej zadawalający).

Wówczas na scenie pojawił się 4sound, posłuchał co się dzieje, pomierzył i stwierdził, że da się to postawić na nogach, nie ma co się poddawać, dramatu jeszcze nie ma (czyt. inni mieli gorzej :) )

 

Tym przydługim powtórzeniem, pragnę jeszcze raz przypomnieć, że celem adaptacji jaką wykonał 4sound było stworzenie warunków akustycznych pozwalających użytkować zakupiony sprzęt audio w sposób całkowicie satysfakcjonujący , czyli ma się dać słuchać z przyjemnością i ma być słychać całe pasmo, a nie tylko midbas i rezonanse pomieszczenia.

 

Zamierzony cel udało się uzyskać w 100%. Bardzo możliwe, że w przypadku pomieszczeń o właściwych proporcjach, wykonanych z odpowiednich materiałów uzyskało by się ten sam efekt jaki ja ma aktualnie przy całej tej adaptacji. Jednocześnie, obserwując skalę i kierunek zmian jakie wprowadzały kolejne etapy adaptacji, jestem przekonany, że warto w takich pomieszczeniach (tych teoretycznie dobrych) przetestować niektóre z posiadanych przeze mnie ustroi. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na całokształt doznań z odsłuchu waszych systemów. Nie wątpliwą zaletą tych „mebli” jest możliwość „bezinwazyjnego” testu i ewentualnego dalszego użytkowania (nie trzeba zaraz wiercić dziur, wieszać na ścianach).

 

Po za usunięciem pasożytniczych rezonansów i skróceniem czasu pogłosu, uzyskano istotną poprawę stereofonii (lokalizacja źródeł pozornych). Fantastycznie wzrosła czytelność, co w sumie wynika po części z samego skrócenia czasu pogłosu, ale też w dużej mierze z zastosowanych rozpraszaczy. To też powód dla którego waham się z tymi dodatkowymi meblami. Tylko, że dalsze zwiększanie ilości tych rozpraszaczy ma też negatywne skutki (nadmierne utwardzenie, podsuszenie). Czyli słyszymy więcej ale ucieka ta wilgotność :) wokalu. To jednak w dużym stopniu związane jest też z klasą elementów składowych systemu. Dla tego myślę, że po wymianie ostatniego elementu tj. źródła, te 2 ustroje nie będą potrzebne, już w tej chwili robi się to dyskusyjne.

 

Aktualnie schodzę na dół i słucham z autentyczną przyjemnością. Wspomnienia początków wywołują u mnie gęsią skórkę. Jak widać ze zdjęć skala adaptacji jest tak poważna, że bez fachowej pomocy nie byłbym w stanie sobie poradzić. Oczywiście nie byłem w tym procesie bierny, cały czas w nim aktywnie uczestniczyłem, odbyliśmy też wiele dyskusji nt. tego co zaszło, co chcemy dalej uzyskać, jaka ma być skala ingerencji/przebudowy , co wiąże się wszak ściśle z możliwościami finansowymi. To jednak 4sound, posiadał wiedzę bez, której nie było by sukcesu. Nie ukrywam, że początkowo żywiłem pewne obawy, czy dokonałem słusznego wyboru, stawiając na w sumie młodą, nie znaną firmę. Dziś mogę powiedzieć, że wybór był słuszny, efekt soniczny zgodny z planami, a wizualny bardzo estetyczny. Można było oczywiście piękniej, to już „tylko” kwestia środków.

 

Na koniec mogę tylko dodać, szczerze polecam usługi tych Panów, wiedzą co robią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1057-100002844 1192042051_thumb.jpg

post-1057-100002845 1192042051_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d.

 

ponieważ wklejanie zdjęć na forum ma ograniczenia, zdjęcia wyglądają jak widać. Mogę zainteresowanym przesłać te same w lepszej jakości, wielkość średnio ok 1400x800 pixli , waga ok 350kb (1 ego zdjecia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1057-100002841 1192042222_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMD>>> Bardzo ciekawe i zdjecia rowniez.

 

Czy moze nauczyles sie czegos? Masz jakies wnioski? Czy cos moglbys doradzic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na ścianach i suficie wisi chyba wszystko co audio-akustyka wymyśliła... Ale skoro inaczej nie idzie słuchać...

 

Ja na twoim miejscu zmieniłbym jeszcze sofe ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sofa nie moja, ktoś u mnie przechowuje, więc docelowo muszę coś wybrać :), faktem jest że często sobie na niej leżę.

 

himan,

cały ten temat jest po to by osoby potrzebujące mogły skorzystać na bazie doświadczeń innych (tu moich)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki pomocy kolegi z forum: dymu...dka? , który zmniejszył zdjęcia w sposób nie degradujący tak jakości, mogę zamieścić ponownie dwa z nich. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1057-100002764 1192125086_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PMD

 

Śledzę wątek od samego początku, bo sam staram się zapewnić optymalne warunki do odsłuchu, choć w pokoju użytkowym (czyt. zwykłym salonie w mieszkaniu) jest to trudne do pogodzenia z codziennymi potrzebami i tzw. czynnikiem estetycznym... Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się 'posiąść' specjalny pokój do odsłuchów - na pewno twoje doświadczenia będą przydatne przy jego adaptacji...

 

Inaczej mówiąc gratulacje udanej adaptacji i dzięki za pokaz ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest oczywiście kwestią gustu, ale ...

 

wydaje mi się, że rozpraszacze 2D (te z pionowymi szczelinami) jak i 3D (te w kwadraciki różnej głębokości) są na tyle estetycznymi mebelkami, że można zastosować je właśnie w pomieszczeniach, które pełnią także inne funkcje - jak twój salon. Mogą wisieć na ścianie lub stać na podłodze na nóżkach. Kolor dobierasz pod swoje pomieszczenie (ja wybrałem akurat taki - b. ciemna czerwień wpadająca w brąz. W świetle słonecznym widać, że to czerwień jak słońce na to nie pada wydaje się że brąz). Mogły by być nawet o jeden ton jaśniejsze (bardziej czerwone niż brązowe). W twoim przypadku (jeśli akustyka jest w miarę ok.) nie trzeba aż tyle tego wszystkiego. Może tylko dwa za kolumnami lub za fotelem odsłuchowym. Lub po jednym na ścianach bocznych w punktach pierwszych odbić (gdzieś w połowie odległości fotela odsłuchowego od linii kolumn). Musiałbyś sprawdzić jaki efekt to daje, a zapewne pogodziłoby się z funkcją pokoju, stanowiąc dodatkowy element zdobniczy. Nie zorientowanym znajomym zawsze możesz powiedzieć, że to sztuka nowoczesna, taka forma płaskorzeźby, albo obrazu 3D (np: w odniesieniu do ustroju 3D) :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

PMD,

system raczej skromny ale co tam odpowiemci.

 

Monobloki Pass X-1000

Preamp ARC Reference 3

dCS jako źródło

Kolumny Cabasse Adriatis

Kable najwyższe MIT'y Oracle MA (lepsze niż Oracle MAX)

Shunyata Anaconda sieciówki i V-Ray kondycjoner

 

 

 

Jak grało, muszę się zastanowić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lud roboczy wytrzeszczył oczy.... i zamilkł. W szacunku nabożnem.

 

Ja chętnie bym się dowiedział JAKIE zaszły zmiany, nie jak grało, no i w jakim pomieszczeniu.

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem owe ustroje kilka dni, chyba 3 lub 4. Był to okres świąt, pożyczyłem od znajomego sporo nowych płyt.

Odsłuch prowadziłem prawie na nowych płytach (nieznane mi dotąd) ponieważ chciałem jak najszybciej zapoznać się z ich materiałem (co przegrać co nie).

 

Generalnie podobało mi się, zmiany zaszły owszem ale nie jestem jeszcze zbyt dobry w dziedzinie akustyki aby jednoznacznie wypowiedzieć się.

 

Nie znaczy to, że nie podobało mi się jak grało bez ustroi, z ustrojami grało inaczej.

 

Teraz kilka miesięcy poźniej mam coraz więcej wątpliwości, dowiedziałem się również i usłyszałem inne kierunki w akustyce. Okazuje się, że jest to ślepy zaułek gdzie każdy proponuje włsne rozwiązania i gdzie każdy ma rację. Trzeba samemu nabrać doświadczenia a to wymaga czasu i pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Mirek Potempski,

 

Mirkowy system:

 

Monobloki Pass X-1000

Preamp ARC Reference 3

dCS jako źródło

Kolumny Cabasse Adriatis

Kable najwyższe MIT'y Oracle MA (lepsze niż Oracle MAX)

Shunyata Anaconda sieciówki i V-Ray kondycjoner

 

Dobre!!!, dobre!!!, na brak pieniędzy to Ty chyba narzekać nie musisz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, masz jakiś problem, ten system to lata doświadczeń, niekończących się prób.

Chcesz rozmawiać o pieniądzach,zawsze mogę cię zatrudnić w bakutilu, mam wolne etaty zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek Potempski, 10 Cze 2008, 09:29

 

>Teraz kilka miesięcy poźniej mam coraz więcej wątpliwości, dowiedziałem się również i usłyszałem

>inne kierunki w akustyce. Okazuje się, że jest to ślepy zaułek gdzie każdy proponuje włsne

>rozwiązania i gdzie każdy ma rację. Trzeba samemu nabrać doświadczenia a to wymaga czasu i

>pieniędzy...

 

...żeby na końcu drogi dojść do wniosku, że 3/4 opisywanych zjawisk, rozwiązań i jedynie słusznych patentów... to pic na wodę i pitolenie o Szopenie. Komputerowo obliczane i projektowane dyfuzory, rozpraszacze, pochłaniacze w cenach z kosmosu nie różniące się niczym szczególnym od zwykłej półki z płytami CD, fotela czy na przykład kwiatka. Podstawowe znaczenie ma fakt co i gdzie postawimy, a nie książkowe teorie, skomplikowane obliczenia czy dziwaczne wzornictwo, a już pokładam się ze śmiechu czytając pełne przejęcia dywagacje na temat średnicy i rozstawienia otworów w płycie metr na metr, przyklejonej do sufitu... bardzo mnie ciekawi jak by wypadło porównanie tak przemyślnie skonstruowanego ustroju z... z czymkolwiek o podobnych rozmiarach umieszczonym w tym samym miejscu ;)

Nie dajmy się zwariować, coś być musi bez dwóch zdań, ale proponowałbym zachować nieco zdrowego rozsądku przy podniecaniu się bajecznymi opisami, roztrząsaniem mało istotnych zagadnień i wydawaniem dość znacznych kwot na coś, co z powodzeniem można zastąpić czymś znacznie tańszym, a przy tym "trochę" bardziej praktycznym :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład to.

Nawet nie próbuję sobie wyobrażać ile kasy coś takiego może kosztować, ale z ciekawości zapytam jutro w Urzędzie Skarbowym ile oni zapłacili za coś prawie identycznego, służącego jako przepierzenia między stanowiskami, co nazywa się "parawan" i jest dostępne za śmieszne pieniądze w najróżniejszych wzorach i rozmiarach chociażby na allegro. Przypuszczam, że ze trzy spore mieszkania można by nimi obdzielić za cenę jednego takiego ze zdjęcia poniżej, no ale te na fotce pewnie komputer wyliczał i dobierał gęstość, masę oraz wiek drewna, z którego zostały wykonane ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np takie ustroje koszują 199$ i wygladaja całkiem przystępnie, walorów akustycznych nie znam. Można je kupić na audiogon.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15842-100001517 1213209618_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwieście dolków jeszcze jest do przyjęcia, bo trochę roboty przy tym było i wygląda to to wiarygodnie, więc pewnie i działa. Ja piłem raczej do tych "firmowych" gdzie trzy strony pierdzielenia pseudo naukowych bzdetów mają usprawiedliwiać cenę wziętą z sufitu. Wiadomo ZA DARMO NIE MA NIC ale jak luknąłem na stronkę pewnej "profesjonalnej firmy" i ujrzałem tam cenę 799,00 PLN za metrowy ćwierćwalec z pianki obszyty jakąś tanią szmatą (zapewne taka specjalna jakaś) to aż się osmarkałem ze śmiechu jak w ogóle można taka ściemę uskuteczniać i funkcjonować na rynku, profesjonalnym w dodatku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.