Skocz do zawartości
IGNORED

Akustyka wnętrz


mkorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rozumię, ale może się np: okzać, że wystraczy na tej ściance powiesić np: ten "mebelek" 3D i to jest właśnie to. Zapytałbym ich czy np: nie wybierają się w twoje okolice by przy okazji zachaczyli o ciebie coś dobrali (by zaoszczędzić na kosztach wizyty ekstra tylko do ciebie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->A30dam

 

Te dyfuzory na ścianach można pokryć jakąś cienką tkaniną - nie zmienią swoich właściwości, a można dowolnie wkomponować je w wystrój pokoju.

 

-->gutekbull

 

Wypróbuj na początek płaty wełny mineralnej o możliwie dużej gęstości obite jakąś tkaniną zapobiegająca pyleniu (ja użyłem grubych pokrowców na materace dziecięce, z tego, co pamiętam 110cmx60cm). Koszt czegos takiego niewielki, a możliwości wypróbowania w różnych miejscach spore. Zacząłbym od narożników pokoju. Potem możesz schować je za grubymi kotarami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull,

jak masz mus kupować wełnę (jak proponuje pwit1) to proponuuję się wstrzymać, w lipcu zapewne będę w Gdańsku, mogę ci wówczas podrzucić panele na bazie wełny Rockton, które sam robiłem (1,0x0,5x0,1 [m])w ramce drewnianej całość obciągnięta żółtym materiałem (nie są jakieś bardzo pięne ale do sprawdzenia wystraczą, a przerobić zawsze możesz), mam tego chyba 4 szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMD=>

będę wdzięczny ;-) Postaram się wrzucić zdjęcia. Ja przestawiłem z powrotem klocki i dźwięk teraz jest ok. Ale w poprzednim ustawieniu na długiej ścianie był o dużo bardziej funkcjonalnie mimo problemów z basem i trochę gorszego dźwięku ,dlatego chce powalczyć .............

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, popieram przedmówców - daj sobie spokój z tą ofertą z allegro. Nie dość że koszmarnie drogo to jeszcze sprzedający nie odróżnia dyfuzorów od absorberów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ,ze to z Allegro to może być kicha,ale dostałem cennik z firmy 4Sound plus wizyta pana w domu - szkoda gadać ,jak się kiedyś przeprowadzę do 30 -50 m i będę miał salon odsłuchowy to wtedy zadzwonię do nich ;-)

Z drugiej strony to audiofil powinien z tym sam walczyć - to sprawa honoru ;-)!!

Meloman to może korzystać z ich usług ;-)

Przy 4Sound to te z Allegro są za darmo !

Muszę coś samemu popróbować.

 

Sorry za jakość zdjęcia, ale dysponuje tylko takim z komórki i prześwietlonym, a chciałem ,abyście mieli rozeznanie o co chodzi ;-)

Ja wróciłem do starego ustawienia ,ale dziś będę znowu przestawiał do wersji ze zdjęcia.

A te panele ze zdjęcia ? ;-) - to skora barania okazała się bardzo ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chcę zamontować po 2-3 takie panele za kolumną - czego mogę się spodziewać ?

Czy ktoś już to robił ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>gutekbull

Na poczatek, najprosciej jest tak jak juz tu niektorzy robili po prostu nagrac sobie krotkie sygnaly o roznych czestotliwosciach i posluchac na jakich najbardziej sie wzbudza. Pochodzic po pokoju, posluchac gdzie sie wzmacniaja, gdzie calkiem znosza... Np. moja nora puchnie na jakis 150hz, (ale juz nie dlugo, jeszcze kilka dni i przepycham sie do wiekszego ;-) Jak masz problemy z basem to Ci takie piramidki z linku wyzej nic nie pomoga. Wiecej zyskasz meblami oraz przesuwajac kolumny przod-tyl. Warto w miare mozliwosci sciagnac z lini glosnikow te klocki, a sciany tlumic lub rozpraszac jak Ci ucho podpowie. Choc na dzien dobry, jak bedziesz cos robil na scianach, to staraj sie rozpraszac i nie gabkami-piramidkami, ale ksiazkami, plytami...

Zainteresuj sie tez sciana za uszami ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydaje, przynajmniej na oko, że sama ściana za kolumnami nie jest największym problemem, tylko fale od niej odbite (te kolumny mają BR na tylnych ściankach zapewne...) które się "nadpobudzają" gdzieś w pustym kącie (nie widzę wszystkich rogów pomieszczenia na tej fotce) niekoniecznie blisko kolumn, ale może za plecami słuchacza na przykład i tam bym szukał przyczyny, tak jak przedmówca słusznie zauważył "na ucho" chodząc po pomieszczeniu i nasłuchując, gdzie dokładnie ma miejsce niepożądane zjawisko i tam zaatakować z grubej rury ;) Jeśli jest tak jak sobie przypuszczam, a bardzo prawdopodobne, że tak właśnie jest, to czegokolwiek nie powiesisz na ścianie za kolumnami, efekt ogólny w postaci poprawy basu będzie raczej mizerny, a w przypadku tych "paneli" z gąbki w ramce - żaden. To jest dobre do przechwytywania echa w pomieszczeniu czy zredukowania nadmiaru wyższych częstotliwości odbijanych przez duże płaskie powierzchnie, na których wtedy się wiesza podobne ustrojstwa, ale basu tym nie pokonasz, no chyba że wyprujesz gąbkę z ramek i wepchcniesz jakoś w wyloty BR kolumn, to kto wie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"że sama ściana za kolumnami nie jest największym problemem"

 

Chyba jest bo zrobiłem proste doświadczenie odjechałem z kolumnami dość mocno od ściany i poprawa jest niewielka - czyli wniosek powstaje odbita fala.Rogi są wygłuszone w prawym widać regał z książkami, a w lewym stoi komoda.

Bas refleks jest z przodu kolumn - szczeliny po dwie w każdej kolumnie.

Sytuacja nie jest dramatyczna ,słuchając nie za głośno jest ok. bardzo dobry bas, ale jak podgłośnię plus płyta z dużym głębokim basem to powstaje efekt odbicia- podbicia basu.

Myślę o pół-walcach 100cm - 40 cm po 2 na każdą kolumnę ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull, 17 Cze 2008, 14:56

 

>Myślę o pół-walcach 100cm - 40 cm po 2 na każdą kolumnę ??

 

A ja myślę, żebyś tam jakoś się wcisnął za te kolumny i jeśli nic niepokojącego wyraźnie nie usłyszysz, to wniosek jest jeden - niczego niepokojącego tam akurat nie ma. Problematyczny fragment muzyki powtórz z tym samym poziomem głośności i "posłuchaj" kolejnych narożników w pomieszczeniu, bo słyszalny "efekt" dochodzący ze ściany za kolumnami wcale nie musi stamtąd akurat bezpośrednio pochodzić. Może to być kumulacja fali wypromieniowanej przez same głośniki i odbitej od ściany (narożnika) za słuchaczem. Ale wtedy powinieneś słyszeć wyraźne podbicie czy buczenie w tych właśnie miejscach (za słuchaczem) i tam coś postawić, te walce na przykład czy cóś, na pewno nie te piramidki z linku powyżej. U mnie jest jeszcze fajniej, bo sam pokój "odsłuchowy" jest w miarę przeźroczysty akustycznie (ponad rok walki ech...) i jakież było moje zdumienie kiedy przy odkręceniu gałki VOLUME się okazało, że przy pewnych poziomach głośności zbieram na uszy cały syf jaki powstaje... w przedpokoju za mną ha ha! Ja już nie mam siły i olewam temat póki co, może za niedługo się tym zajmę, ale fakt jest faktem, że szlag jasny mnie trafił na miejscu i bliski byłem zrywania wszystkiego ze ścian, rzucenia na środek pokoju i podpalenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rezonans ,to raczej podbity-spotęgowany bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-870-100001139 1213712031_thumb.jpg

post-870-100001140 1213712031_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyklej ściany pokoju i sufit grubą tapetą, a na okno daj grube zasłony. Zmiana będzie ogromna i niewielkim kosztem. To podstawa i potem będziesz mógł pójść dalej. Na chwilę obecną masz akustykę jak w magazynie przemysłowym. Szkoda tam ustawiać "zabawki".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gutekbull

 

Wydałeś kupę kasy na sprzęt, a teraz żałujesz 7-8 kzł na adaptację pomieszczenia, która może sprawić, żę zagra on tak jak naprawdę potrafi. Przypuszczam, że każda zmiana wzmacniacza to strata tego rzędu - jeśli kupujesz nowe urządzenia. Pamiętam, że moje testy ustroi 4sound (2x 2D za kolumnami i 2x 3D na bocznych ścianach - pokój 18 m2) zakończyłe się po 15 minutach, po których zacząłem słuchać dla przyjemności. Tym co zdumiało mnie najbardziej nie była poprawa ostrości lokalizacji czy stabilności sceny, pojawienie się znacznej ilości powietrza, a poprawa jakości przetwarzania basu, jego zwartości, czytelności, siły oraz, tak mi się przynajmniej wydawało, głębokości.

Zamówiłem zestaw jak powyżej.

 

 

Zanim przykleisz jakieś gąbki itp na ścianie pamiętaj, że wszyskie tego typu ustroje działają w pewnym wycinku pasma.

 

pozdrawiam i powodzenia w walce z pokojem, będze ciężko (zwłaszcza jeżeli użyjesz półśrodków)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk jest bardzo dobry,a nawet lepiej ;-) Pokój jest nieźle wygłuszony , stoją spore regały ( jeden na zdjęciu)z książkami- takie są 2 w rogach pokoju, bo pierwotnie klocki stały na krótszej ścianie i regaly były tak zamocowane celowo, ale zachciało mi się zmian i wszystko przewróciłem dom góry nogami -klocki poszły na dłuższa w 3/4 pustą ścianę.

Bo tak jest sporo wygodniej dla domowników i dla odsłuchu też,choć nie dla dźwięku.

Poza tym 2 mniejsze półki z książkami i potężny regal na z płytami CD (140X100), gruby dywan i sporo mebli . Ja na zdjęciu celowo uwidoczniłem to co jest gołe ;-) co może wpływać na spotęgowany bas i z tym mam problem i to tylko na niektórych płytach ,gdzie jest potężny niższy bas !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Polecam przeczytać:

 

Bas w małym pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie skontaktuj się z firmą z Wrocławia, nie pamiętam jak się nazywają (koledzy pewnie podpowiedzą), ale mają takie wypasione skrzynki, które będą pięknie komponowały się z twoimi meblami i super uzupełnią resztki wolnej przestrzeni w scenie.

W ubiegłym roku na AS w którymś z pokoi mieli nawalone tych skrzyń na kilku ścianach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

jestem na etapie sładania ustrojów akustycznych wypełnianych wełną akustyczną Rockwool. Czy może ktoś doradzić jakiś materiał na jego obszycie? Powinien dobrze przepuszczać dźwięki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam uczestników tego ciekawego wątku.

Własnie podjąłem decyzję, że przenoszę swój system z salonu (o zupełnym braku symetrii) do oddzielnego pomieszczenia - dotąd niewykorzystywanego. Pomieszczenie ma 34 m.kw. w podłodze i skosy po bokach od wysokości 1m do samego szczytu (bryła namiotu). Podstawa zbliżona do kwadratu. Na wysokości ok. 2,20 m są poprzeczne belki - elementy konstrukcji dachowej.

Własnie planuję remont i chciałbym przy okazji dokonać lekkiej adaptacji akustycznej. Wstępnie już zdecydowałem, że do wysokości 1m będzie boazeria z pionowych desek, a powyżej (na skosach) jakaś mocno chropowata powierzchnia, coś a'la baranek. Ściany szczytowe - przód i tył - zamierzam wykleić płytą korkową. Upatrzyłem sobie korek, który ma bardzo chropowatą, nierówną powierzchnię i jest woskowany, aby nie łapał kurzu. Jest trochę drogi (48,- zł/m.kw.), ale nie będzie tego aż tak dużo.

Myślę, że zdecyduję się na jakieś ustroje akustyczne, albo przeszkody, w miejscach pierwszych odbić. No i coś bym chciał ustawić w narożnikach za linią kolumn.

Zrobiłem kilka fotek, które wkleję. Będę bardzo zobowiązany za jakieś sugestie bądź uwagi. Mogą być krytyczne... a w zasadzie powinny być ... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rzeczą, którą na razie zrobiłem w celu uzyskania lepszych warunków, jest pociągnięcie oddzielnego przewodu elektr. od szafki z bezpiecznikami. Prąd nie będzie więc zakłócany pracą innych urządzeń domowych. Oto fotki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17481-100009416 1238113066_thumb.jpg

post-17481-100009417 1238113066_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod drzwiami będą trzy drewniane stopnie. I jeszcze trzy foty:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17481-100009413 1238113230_thumb.jpg

post-17481-100009414 1238113230_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że po wykończeniu i w miarę odpowiednim zaadoptowaniu tego pomieszczenia przeżyjesz szok jak bardzo dźwięk może ulec poprawie za sprawą zmiany akustyki i geometrii pomieszczenia,bardzo dużo pozytywnego wniosą skosy dachowe,wiem to bo sam zrobiłem taką przeprowadzkę dwa miesiące temu i oprócz lepszej akustyki zyskałem jeszcze święty spokój od reszty domowników,co też jest ważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za motywujące słowa. Za trzy dni zabiera się za to ekipa. Najpierw oczyszczenie i polakierowanie belek, potem struktura na skosy, korek na ściany szczytowe, boazeria dookoła, a na końcu podłoga. Za dwa tygodnie planuję wstawić sprzęt i posłuchać tego "na surowo", po czym wezmę się za jakieś ustroje i to chyba będzie najtrudniejsze zadanie. Na ścianie za kolumnami chyba powieszę jakiś gruby gobelin. Oczywiście gdzieś muszę umieścić półki z płytami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałbym kilka rzeczy...

 

Te drewniane belki wyglądają bardzo obiecująco, nieregularność powierzchni to jest akurat rzecz pożądana. Stąd rozważyłbym takie przyczepienie do ściany tych płyt korkowych, żeby tworzyły "powyginaną" powierzchnię, jaką można często zaobserwować na salach koncertowych (dla przykładu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pod drzwiami będą trzy drewniane stopnie. I jeszcze trzy foty:

 

piękna ściana na ostatnim zdjęciu - IDEAŁ pod EKRAN do KD

- wiem wiem - miało byc do czego innego -

ale szkoda nie wykorzystać :))) - moja sugestia

- zaplanuj przewody do podwieszenia projektora na suficie

- na razie może nawet same rury - jakieś peszle

- tak żeby zmieścić HDMI VGA prąd i kable do efektowych głośników

- żeby w przyszłości nie rzeźbić w G... :)))

 

za rok - dwa projektor fullHd będzie za 3 - 4 tysiaki

i szkoda nie wykorzystać możliwości...

 

zazdrosze takiego wolnego pomieszczenia :)))

- i stereo i kino D. może byc w najlepszym wydaniu!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ustrojami wstrzymałbym się do czasu ukończenia pokoju i przetestowania akustyki. Zrezygnowałbym też jak na razi z korka, zawsze zdążysz to przykleić, na początek zostawiłbym ściany (szczytowa i ta z drzwiami) takie jakie są (oczywiście pomalowałbym na kolor pasujący do reszty. MAsz sporo skosów w regipsach za którym jest wełna. Dla basu nie stanowi to przeszkody więc efekt będzie taki że sporo tego basu pochłonie wełna za tymi regipsami. Dla tego zostawiłbym resztę, "twardych" ścian i podłogi dla jakieś akustycznej równowagii. Nie można wszytkiego pochałaniać jak i nie można wszytkiego odbijać czy rozpraszać (jak w komorze bezechowej), musisz zachować równowagę. Ja po wykonanoiu grubych robót sprawdziłbym co się dzieje z akustyką i dopiero coś dokładał, zminiał.

Co z podłogą? Czy będzie tylko wylewka jak widaći na to wykłądzina? Czy jakiś parkiet, kafle, panele? To co znią zrobiśz również wpłynie na efekt końcowy.

Ustroje naprawdę zostawiłbym na koniec jako element dostrajający. Przy tych kartongipsowych skosach raczej nie powinno byćproblemu z midbasemi niższym basem, jak już może się wręćz okazać że brakuje mu trochę wypełnienia, ale to oczywiście spekulacje, zrób i zobacz co się dzieje i na razie nie kombinój z elemntami które jeszcze dodatkowow będą pochłaniaćten zakres.

POwodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ashirgo 27 Mar 2009, 18:29

 

No nie wiem, czy powyginanie płyt korkowych nie byłoby tu przesadą. Poza tym trzeba by było wtedy czymś wypełnic przestrzeń za nimi.

 

 

> mily 27 Mar 2009, 19:40

 

Odnośnie kina domowego nie mam większych wymagań, to co mam mi wystarczy.

 

 

> PMD 27 Mar 2009, 22:15

 

Z ustrojami się oczywiście wstrzymam do odsłuchu. Co do okładzin korkowych, to nie spodziewam się, aby pochłaniały one niskie częstotliwości. Jeżeli chodzi o podłogę, to pomiedzy kolumnami a miejscem odsłuchu będzie gruby dywan. Nie wiem, czy to co będzie pod nim ma jakieś istotne znaczenie...

Przy okazji - gratuluję tego, co zrobiłeś u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.