Skocz do zawartości
IGNORED

Akustyka wnętrz


mkorek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odpowiedziałeś sobie sam na pytanie - na tak niskie częstotliwości nadają się rezonatory Helmholtza.

 

Mam jeszcze dwa pytania:

 

- jaki dokładnie wyszedł Ci w pomiarach podstawowy mod pomieszczenia?

- jaki jest czas wybrzmienia tych rezonansów 40 i 60 Hz?

 

no na te właśnie pytania nie znam dopowiedzi - już nie pamiętam, muszę czekać tydzień do powrotu kolegi.

Generalnie pomieszczenie jest dość specyficzne - ma wymiary 390 x 382 cm i wysokość 288 cm.

 

Właśnie myślałem o takim rezonatorze. Pamiętam że przy pomiarach najniższe częstotliwści - te 60 Hz miały prawie 15dB górki...

Pytanie tylko jak taki rezonator skonstruwoać... chciałbym zrobić na próbę wresje roboczą żeby pomierzyć wpływ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rollins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę to się doskonale sprawdzi rura kanalizacyjna :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę to się doskonale sprawdzi rura kanalizacyjna :-)

 

Widzę uśmiech na Twojej twarzy - a rury jednak działają.

 

Pomiar przed i po zastosowaniu RH z rur. Trochę są inne poziomy ale widać gołym okiem, że zmniejszył się główny rezonans (po długości) oraz jego czas wybrzmienia pomieszczenia, podobnie z tym po szerokości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11945-0-31598700-1343645738_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę uśmiech na Twojej twarzy - a rury jednak działają.

 

Pomiar przed i po zastosowaniu RH z rur. Trochę są inne poziomy ale widać gołym okiem, że zmniejszył się główny rezonans (po długości) oraz jego czas wybrzmienia pomieszczenia, podobnie z tym po szerokości.

 

No tak, tylko właśnie co piwnienem zrobić... możę właśnie rury na początek...tylko jaka srednia, jaka konstrukcja...?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę uśmiech na Twojej twarzy - a rury jednak działają.

 

Pomiar przed i po zastosowaniu RH z rur. Trochę są inne poziomy ale widać gołym okiem, że zmniejszył się główny rezonans (po długości) oraz jego czas wybrzmienia pomieszczenia, podobnie z tym po szerokości.

 

Wiem, że działają temu o nich napisałem. Cieszę się bo są one łatwo dostępne, nie drogie i idealnie nadają się na sprawdzenie czy taki RH to nie voodoo. Tym samym pozyskamy kolejnego "wiarusa".

Piano wysyłał Ci koncepty jak z rur zrobić coś współgrającego z pokojem. Będziesz coś z tego wcielał w życie?

 

>>rollins

A jak duże i jak strojone to zależy od tego ile masz miejsca w rogach pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>rollins

A jak duże i jak strojone to zależy od tego ile masz miejsca w rogach pomieszczenia.

 

Miejsca mam dużo 1m x 1m - wysokośc 2,5 m odliczając gniazda elektryczne które tam się znjadują.

Od czego zacząć - tzn, jaka średnica, wysokość, konstrukcja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piano wysyłał Ci koncepty jak z rur zrobić coś współgrającego z pokojem. Będziesz coś z tego wcielał w życie?

 

 

Jak to było pytanie do mnie - to o nie wiem o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak na szybko, jadę do marketu, kupuję jakąś rurę kanalizacyjną..i teraz jaką najlepiej kupić - średnica, długość... i jak teraz z otworem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imacman >> Chodziło o ten post:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

rollins>> Szukajcie, a znajdziecie, np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imacman >> Chodziło o ten post:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Już wiem :) - generalnie plany się trochę pozmieniały i mam pewien pomysł na ubranie tych wstrętnie wyglądających rur. Jak zrobię to się pochwalę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem :) - generalnie plany się trochę pozmieniały i mam pewien pomysł na ubranie tych wstrętnie wyglądających rur. Jak zrobię to się pochwalę.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pogadaj z babką.... może Ci pomoże:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Podłoga piękna, ale trzeba dać coś na nią.

Aaa, bo to sosna z Puszczy Augustowskiej:)

Adaptacje są ukryte - wełna pod podłogą(plus rezonatory w płycie stopowej) i grzejnik kanałowy zamiast ściennego.

Oczywiście walka z akustyką będzie trwała dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fajne pomieszczenie, zmieściłby CI się nawet taaaaaki sprzęt :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tera ja chetnie pomecze temat naglosnienia pomieszczen ;)

Kurcze odkag 2 lata temu wymienilem osprzet audio w samochodzie to odkrylem "nowy swiat":), od tamtego momentu cieszy mnie tylko sluchanie muzyki z CD (nie mp3), dlatego tez budujac dom nie wyobrazam sobie mieszkac w "czyms" co nie ma dobrego naglosnenia.

 

co chce osiagnac:

- dobry odbior dzwieku podczas ogladania filmow na TV/projektor,

- dobry odbior dzwieku podczas sluchania muzyki z CD-DVD,

 

czym to chce osiagnac:

- salon=48m2, jadalnia=45m2 - oba wysokie na 2.8m

- TV/Projektor - narazie nie znane,

- głośniki sufitowe BOSE 791 x 7szt, ( na schemacie oznaczone gwiazdkami, 5xsalon+2xjadalnia),

- subwoorfer REL r218 ( na schemacie oznaczony jako czany romb kolo TV),

- Amplituner Maratz SR6006/6007,

- BR Maratz UD5007,

- Sonos ZP120,

 

Proze o oponie na temat takiego mojego rozwiazania, cos zmienilibyscie?, cos dolozylibyscie? oczym moze zapomnialem ;)

 

41253787378981003431.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co chce osiagnac:

- dobry odbior dzwieku podczas ogladania filmow na TV/projektor,

- dobry odbior dzwieku podczas sluchania muzyki z CD-DVD,

 

Kurcze, czytam to już trzeci raz i nie wiem co mam Ci powiedzieć - choć jedno mogę - masz ciekawe podejście do nagłośnienia.

 

Zapytam z ciekawości, skąd czerpałeś pomysł do tego co zaprezentowałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie na tej ścianie gra lepiej - scena uzyskała pełne 3D :)

 

jak moze być 3D z dwóch zródeł tj dwóch pudeł??oj chyba kolega ściemniasz tak na wesoło i reperujesz swe doznania i fantazja i poezja albo dobry humor bo pogoda piękna za oknem. Albo też tak uogólniając tą tematykę czemu ludzie sobie wmawiają i to sami (no chyba że po lampce dobrego shcłodzonego do 10 stopni wina to wtedy szacun do Kolegi i rozumiem) a tak ogólnie czemu...sobie takie bzdury sobie wmawiamy w tej branży a inni jeszcze w to są w stanie uwierzyć ??? ostatnio co raz czesciej chodze po skleplach audio bo mnie moja baba nudzi bym jej pomógł w jej projekcie i takiej ilości fantazji jaką słyszę tu i uwdzie dawno nie słyszlem .niedługo usłysze ze dziwęk jest dla kogoś na danym kablu...brązowy a na innym ....zielony albo pachnący ....cytryną !!!... a wszystko jeszcze zależy od .....tego czy dany kabel był u szamana na zaklinaniu czy nie. normalne żarty z takich jak ja tj mających kasę a nie do konca znających sie teoretycznie na rzeczy nie mniej są granice absurdu...... oj bujna wyobraźnia u audiofilów.

 

Ja rozumiem ze po zmianie ściany odsłuchu to sie zawsze coś zmieni i to nawet często bardzo tzw jak to mówią fachowcy "akustyka odsłuchu " -to oczywiste ale by od razy walić z grubej rury o " 3D"???oj to przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak moze być 3D z dwóch zródeł tj dwóch pudeł??

 

Chodziło mi o to, że można zlokalizować dany grający instrument w przestrzeni 3 wymiarów - szerokości, długości i wysokości.

 

Podam przykład koledze - instrument jest słyszalny np: 1,5 m w lewo (licząc oczywiście od środka bazy), cofnięty jest na ok 2 metry do tyłu i jest na wysokości np 1,8m - u mnie to słychać i ja to nazwałem 3D. Są trzy wymiary? Dlatego śmiem twierdzić, że to 3D.

 

P.S. Pijam czerwone wina, których nie trzeba schładzać do 10 C. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak moze być 3D z dwóch zródeł tj dwóch pudeł??oj chyba kolega ściemniasz tak na wesoło i reperujesz swe doznania i fantazja i poezja albo dobry humor bo pogoda piękna za oknem. Albo też tak uogólniając tą tematykę czemu ludzie sobie wmawiają i to sami (no chyba że po lampce dobrego shcłodzonego do 10 stopni wina to wtedy szacun do Kolegi i rozumiem) a tak ogólnie czemu...sobie takie bzdury sobie wmawiamy w tej branży a inni jeszcze w to są w stanie uwierzyć ??? ostatnio co raz czesciej chodze po skleplach audio bo mnie moja baba nudzi bym jej pomógł w jej projekcie i takiej ilości fantazji jaką słyszę tu i uwdzie dawno nie słyszlem .niedługo usłysze ze dziwęk jest dla kogoś na danym kablu...brązowy a na innym ....zielony albo pachnący ....cytryną !!!... a wszystko jeszcze zależy od .....tego czy dany kabel był u szamana na zaklinaniu czy nie. normalne żarty z takich jak ja tj mających kasę a nie do konca znających sie teoretycznie na rzeczy nie mniej są granice absurdu...... oj bujna wyobraźnia u audiofilów.

 

Ja rozumiem ze po zmianie ściany odsłuchu to sie zawsze coś zmieni i to nawet często bardzo tzw jak to mówią fachowcy "akustyka odsłuchu " -to oczywiste ale by od razy walić z grubej rury o " 3D"???oj to przesada.

 

Kolega chyba sobie jaja robi i być może nie rozumie czym jest 3D!!

Jak najbardziej w kreowaniu sceny w stereo dąży się do efektu 3D.

Jest to proste jak...wiadomo.

2D to płaski obraz sceny góra/dól i prawo/lewo czyli wysokość i szerokość.

Jak dochodzi głębia a po to robi się adaptacje akustyczne żeby doszła głębia to dochodzi trzeci wymiar

i kolega Imacman dobrze napisał.

 

Inną rzeczą jest że wiele osób mających systemy stereo nigdy nie zakosztowało obrazu muzycznego 3D bo mają

tak fatalną akustykę że 3D nie pojawia się nigdy i zawsze jest płasko.

Błędem jest jednak sądzić że jeśli u nich nigdy nie ma 3D to nie ma czegoś takiego w ogóle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imacman....... Moja wizja powstala po rozmowal z ew. Dostawca osprzetu audio. Niby dlaczego moje podejscie Wam sie nie podoba..? Prosze o uzasadnienie tego:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duss

 

5 szt Bose 791 to 6250zł. W tej cenie szukałbym 5.0 z frontami w postaci podłogowych kolumn Paradigma.

Podwieszane Bose może grać ładnie, ale jako tło w łazience czy jadalni. Osobiście nie wyobrażam sobie oglądać film i słyszeć dialogi z pod sufitu. Przy odsłuchu stereo scena będzie kreowana od wysokości sufitu w górę?

Po za tym kanapa jest dziwnie umieszczona, bo tak jak jest teraz to 3 osoby będą siedziały bokiem do ekranu.

 

A jak to co kupisz zagra zależy od tego jak urządzisz pomieszczenia. Jeśli nie będzie wykładzin/dywanów na podłogach, mebli tapicerowanych materiałami, a nie skórą, podwieszanego sufitu pełniącego rolę pochłaniacza dźwięku i ewentualnie dodatkowych pochłaniaczy dźwięku to grając na KD dźwięk będzie się niósł z salonu do:

- jadalni

- kuchni

- hallu

- wiatrołapu

- klatki schodowej

- hallu na piętrze (o ile nie będzie drzwi na piętrze pomiędzy schodami a hallem)

 

I może się okazać że rozmawiając w kuchni słychać wszystko w salonie, a oglądając film w salonie słychać wszystko w sypialni na górze, bo jedyną przeszkodą dla dźwięku będą drzwi sypialni. To jest standardowy błąd popełniany przez architektów nie mających pojęcia o akustyce i nie umiejących zrozumieć że niski poziom hałasu zwiększa komfort mieszkania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego moje podejscie Wam sie nie podoba..?

 

Nie napisałem, że mi się nie podoba, tylko, że jest nietypowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duss

 

5 szt Bose 791 to 6250zł. W tej cenie szukałbym 5.0 z frontami w postaci podłogowych kolumn Paradigma.

Podwieszane Bose może grać ładnie, ale jako tło w łazience czy jadalni. Osobiście nie wyobrażam sobie oglądać film i słyszeć dialogi z pod sufitu. Przy odsłuchu stereo scena będzie kreowana od wysokości sufitu w górę?

Po za tym kanapa jest dziwnie umieszczona, bo tak jak jest teraz to 3 osoby będą siedziały bokiem do ekranu.

 

A jak to co kupisz zagra zależy od tego jak urządzisz pomieszczenia. Jeśli nie będzie wykładzin/dywanów na podłogach, mebli tapicerowanych materiałami, a nie skórą, podwieszanego sufitu pełniącego rolę pochłaniacza dźwięku i ewentualnie dodatkowych pochłaniaczy dźwięku to grając na KD dźwięk będzie się niósł z salonu do:

- jadalni

- kuchni

- hallu

- wiatrołapu

- klatki schodowej

- hallu na piętrze (o ile nie będzie drzwi na piętrze pomiędzy schodami a hallem)

 

I może się okazać że rozmawiając w kuchni słychać wszystko w salonie, a oglądając film w salonie słychać wszystko w sypialni na górze, bo jedyną przeszkodą dla dźwięku będą drzwi sypialni. To jest standardowy błąd popełniany przez architektów nie mających pojęcia o akustyce i nie umiejących zrozumieć że niski poziom hałasu zwiększa komfort mieszkania.

 

 

Wizja głosnikow sufitowych powstala ze wzgledu na to, ze glosniki tylnie yblyby bardzo blisko kanapy i moglby byc zly odsluch. Ulozenie kanapy jest narazie "umowne".... bedzie na pewno tak ustawiona aby osoby siedzace na niej byly frontowo do ruchomego TV na rogu oraz frontowo do opuszczanego tla projektora. Podloga bedzie z plytek lub beton ew zywica, wiec jedynym pochlaniaczem bedzie obnizony sufit, moze kanapa.

 

Chcialem zaryzykowac i zamontowac narazie sufitowki Bose, ale kable do "standardowych" kolumn tez zostawie - gdyby sie okazalo, ze bedzie nie zadowolony (tylko ze znow bede musial wydac z 5k). Gdyby sie okazalo, ze Bose gra fajnie to byloby to idealne rozwiazanie,.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podloga bedzie z plytek lub beton ew zywica, wiec jedynym pochlaniaczem bedzie obnizony sufit, moze kanapa.

W takim przypadku warto wykonać sufit z płyt Nida Sonic, lub Ecophon, Heradesign lub podobnych pochłaniających dźwięk. Przykłady takich rozwiązań możesz zobaczyć na mojej stronie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Warto poszukać kogoś prywatnego lub salonu gdzie były by zamontowane te lub podobne głośniki do Bose żebyś mógł ich posłuchać i odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto w to inwestować. Co do bliskości ustawiani tylnych głośników "standardowych" to w amplitunerach ustawia się odpowiednie opóźnienia i zmniejsza poziomy dźwięku tak żeby sygnał docierał do słuchacza ze wszystkich głośników w tym samym czasie i o podobnej głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Akustyka

Cięzkie, dwukomorowe szafy,duże regały upakowane książkami, udrapowane mocno firany do podłogii, zasłony z pluszu, do tego fotele i kanapy "pufiaste", obite "misiowatym materiałem" na podłoge gruby dywan - i kasujecie wszystkie te smieszne gabki i psuedo dyfuzory. 60cm x 60cm. i grubości 5 cm czy walce do basu o srednicy 30cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Cięzkie, dwukomorowe szafy

Nie zawsze się to sprawdzi. Miałem taką ciężką sosnową szafę wyładowaną po brzegi tekstyliami, a i tak "grała" sobie radośnie, gdy podkręciłem gałkę wzmacniacza. Energia ją rozpierała głównie w okolicach 60Hz. Zastanawiałem się tylko, czy któregoś dnia nie zacznie tańczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze się to sprawdzi. Miałem taką ciężką sosnową szafę wyładowaną po brzegi tekstyliami, a i tak "grała" sobie radośnie, gdy podkręciłem gałkę wzmacniacza. Energia ją rozpierała głównie w okolicach 60Hz. Zastanawiałem się tylko, czy któregoś dnia nie zacznie tańczyć.

 

hehe...to tak z szafami czasem jest że pod naporem fal basowych wpadają w swoje drgania, rezonanse i zaczynają hałasować!

Bywa to denerwujące i najgorsze że nie wiele można na to poradzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.