Jump to content
norwidos

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)

Recommended Posts

Normalnie jak w siłowni, flexing trwa, kto ma większy biceps.....

Fakt, że jak juz ktoś mówi kino domowe to ja  (IMHO) spodziewałbym się zobaczyć instalację zbliżoną do kin publicznych: duży ekran i siedziska w tym wypadku uzytkowników domowych i ich gości.....ewentualnie jakiś podręczny barek i nic więcej.

W przeciwnym razie jak dla mnie to jest system kina domowego :)

Każdy pownien się cieszyć z tego co ma ot i tyle :)))

• Like 1

Yodas

Tak równowaga to podstawa czy to w kinie czy w stereo. Uważam, że każde pasmo powinno być wyrównane i moc niskich tonów nie powinna zagłuszać reszty dźwięków pasma bo robi się wtedy ogólny hałas. Jestem zdania, że większa ilość subów to bardzo dobre rozwiązanie np.4 szt ustawione oczywiście z umiarem i w takiej sytuacji mamy mniejsze zniekształcenia i lepsze odpowiedzi impulsowe co przekłada się na jakość basu. Oczywiście moim marzeniem jest mieć swoją jaskinię w dedykowanym pomieszczeniu no ale cóż trzeba iść na kompromis w życiu. Życzę wszystkich udanych seansów.

O wyrobach jakiej równowagi i dopasowaniu my w ogóle mówimy. Jesteśmy ludźmi grubo powyżej 20 roku życia i jak zakładam zdrowymi na umyśle więc jeżeli ktoś coś w życiu w ogóle widział i testował to jego system odwzorowuje to na czym mu najbardziej zależy i jego upodobania . Najchętniej dali byście się podporządkować firmom produkującym sprzęt do kina ( nagłośnienie, proja, ekrany , farby itp) i jeszcze żeby one za was mówiły wam co i na jakim etapie macie kupić.  " masz to no to teraz musisz to i tamto bo takie są wymogi i kalkulator ogólnej zajebistosci kina domowego ".

Każdy wie albo się dowiaduje o opcjach zaraz na początku przygody z KD o takich cudach jak projektory jak i duże suby czy nagłośnienie i zdaje sobie doskonale sprawę z korzyści płynących z ich użycia i jeżeli wybierze to i tamto a bez tego to znaczy że tak będzie dla niego ok albo takie są możliwości finansowe w tym momencie ( zapomnieliśmy o tym czynniki) .

Tyle w temacie,  a zaczyna to oceniać gość który ma fronty jak wierze 280rp (klipscha z dwoma 20cm każdą) i suba 225W I 12", gołe ściany i bipole w rogu.

4 godziny temu, HQ150 napisał:

Można odwrócić to określenie i zapytać po co komuś super wypasiony projek i ekran gdy strzela na ekranie ogromny okręt z działa z lufą jak wiadro a u niego słychać kapiszon:-)

I tu się zgodzę pierwszy raz od.....dawna haha

Hq150, może i dlatego słyszę kierunek basu ale jak sobie odetniesz LFE na 80Hz, to pozbędziesz się części tego pasma, bo ono jest tylko dla subwoofera.

Video;TV LG79",Epson eh-tw7300, adeo130" Audio;CD, BD, AVR, PM, MM; Marantz.

Kolumny; Wharfedale Diamond 10.

15 godzin temu, subfan napisał:

Jesteśmy ludźmi grubo powyżej 20 roku życia i jak zakładam zdrowymi na umyśle więc jeżeli ktoś coś w życiu w ogóle widział i testował to jego system odwzorowuje to na czym mu najbardziej zależy i jego upodobania .

Najchętniej dali byście się podporządkować firmom produkującym sprzęt do kina ( nagłośnienie, proja, ekrany , farby itp) i jeszcze żeby one za was mówiły wam co i na jakim etapie macie kupić.  " masz to no to teraz musisz to i tamto bo takie są wymogi i kalkulator ogólnej zajebistosci kina domowego ".

zdecyduj sie: to jak w koncu ma byc ? 

Chcesz to grzeb sobie wg własnych „standardów”, natomiast pozwól innym czerpać z dobrych i potwierdzonych rozwiazan. 

a zaczyna to oceniać gość który ma fronty jak wierze 280rp (klipscha z dwoma 20cm każdą) i suba 225W I 12", gołe ściany i bipole w rogu.

A skąd wiesz jak to gra? Ze zdjecia? Byłeś tam?

Yodas moze mieć lepszy balans na wskroś pomoeszczenia niz u Ciebie, wiec teges....ja w każdym bądź razie nie szastał bym tak opiniami na temat co i kto. 

Guest HQ150
6 godzin temu, RAF77 napisał:

Hq150, może i dlatego słyszę kierunek basu ale jak sobie odetniesz LFE na 80Hz, to pozbędziesz się części tego pasma, bo ono jest tylko dla subwoofera.

RAF77

Mylisz się:

" W praktyce kanał LFE nie jest osobnym kanałem w tym samym rozumieniu jak kanał lewy czy kanał prawy w dwukanałowej stereofonii. Z jednej strony zawartość zapisana w kanale LFE może być odtworzona w systemie całkowicie pozbawionym subwoofera. System dekodowania dźwięku wielokanałowego może bowiem rozdzielić zawartość kanału LFE na szeropasmowe głośniki frontowe, szerokopasmowy głośnik centralny czy nawet szerokopasmowe głośniki tylne. Z drugiej strony w wielokanałowym systemie z subwooferem dekoder może do subwoofera skierować nie tylko zawartość kanału LFE, ale także część sygnałów niskotonowych zapisanych w kanałach szerokopasmowych. W ten sposób można zmniejszyć obciążenie niskimi tonami kolumn przednich, głośnika centralnego i głośników tylnich.

W dwukanałowych systemach stereofonicznych za podział pasma pomiędzy subwooferem i kolumnami lewą-prawą odpowiada zwrotnica. W systemach wielokanałowych z zarządzeniem basem sygnał przychodzący na wejście subwoofera może co prawda być przepuszczany przez filtr dolnoprzepustowy subwoofera, ale zasadnicze znaczenie dla podziału sygnału ma nie tyle zwrotnica, co dekoder dźwięku wielokanałowego. Dekoder syntezuje i filtruje sygnały dla poszczególnych kolumn, w tym także sygnał dla subwoofera. "

Cytat ze str. :

http://www.hifi.pl/slownik/lfe.php

Edited by HQ150

@HQ150 Ameryki żeś nie odkrył tym wpisem, przecież to normalne jak ustawiamy na small i cięcie na 80hz to bas z tych kolumn przejmuje sub... w stereo nigdy suba nie używałem przy stereofonicznym wzmacniaczu...

Guest HQ150

Może i Ameryki faktycznie nie, jednak przeczytaj na jaki wpis i komu odpowiadałem.

7 godzin temu, RAF77 napisał:

Teraz już widzisz sens przypomnienia jak to jest z ustawienia filtra LPF kanału LFE czy w dalszym ciągu jednak nie?

A w moim wpisie co innego jest istotne a co do czego miał wątpliwości RAF77.

Pisał, że jak ustawi LPF kanału LFE na 80Hz to straci część pasma z tego kanału. A to nieprawda, bo wtedy zakres 80-120Hz z kanału LFE przejmie reszta kolumn.

Gdyby było niebezpieczeństwo utraty części pasma to nigdy studio Lucasfilm nie rekomendowały by w normie THX takiego właśnie ustawienia systemów kina.

Edited by HQ150

Tak widziałem właśnie moje niedopatrzenie, czasami za szybko czytam i nie ze zrozumieniem heh w pracy tak jest niestety... a do THX to święta prawda 

Guest HQ150

Wydaje mi się że takie ustawienie systemu naszego kina domowego, powinno mieć jeszcze jedną zaletę.

Mało tego, że pasmo powiedzmy poniżej 80Hz skierowane na suba również z reszty kolumn, powinno być z racji jego możliwości lepiej odtworzone , to ,, odciążony'' z konieczności wzmacniania pasma subniskotonowego nasz amplituner powinien zagrać lepiej na całej reszcie pasma.

Ja u siebie w amplitunerze mam jeszcze normalne toroidalne trafo 1kW ale wolę właśnie, żeby mimo to amplituner nie musiał tego najtrudniejszego pasma odtwarzać. Zresztą po co, skoro może to zrobić stworzony właśnie w tym celu subwoofer?

A i vice wersa uważam, że pasmo powyżej 70-80Hz powinny lepiej odtworzyć kolumny a nie sub. Dlatego odcinam filtrem LFP pasmo LFE właśnie na 80Hz. I tu plusem jest też to że tak niskie częstotliwości nie dają możliwości lokalizacji ich źródła. Sub się staje ,, niewidoczny''. Te wyższe częstotliwości wydobywające się z poszczególnych kolumn determinują to z którego miejsca wydaje się nam że słyszmy bas.

Raz więc jest z boku, raz ze środa a nawet z tyłu za plecami.

U mnie takie właśnie ustawienie wydaje się być tym dosyć trafionym.

Edited by HQ150

W dniu 12.02.2019 o 11:52, subfan napisał:

Jesteśmy ludźmi grubo powyżej 20 roku życia i jak zakładam zdrowymi na umyśle 

@will66 sam siebie zacytowalem bo jak widac moje założenia nie sa tak oczywiste i po prostu sie pomyliłem. 

Z jakich potwierdzonych rozwiązań chcesz czerpać jeżeli mówimy o projektorach ? Mam albo nie mam oto jest pytanie !? I tyle . To nie są moje standardy czy wasze standardy tylko to co ja lubię i mi na tym zależy i to co wy lubicie i wam na tym zależy w pierwszym rzędzie jak i innemu człowiekowi otwierając przed sobą zagadnienie KINO DOMOWE , bez różnicy na kraj . Tak się właśnie składa że temat  w teorii jest prosty jak budowa cepa ( oczywiście są niuanse ustawień i możliwości ale podstawy są dwie ) bo ma dwie składowe: wizja i fonia.  I jeżeli przedkładasz jedną nad drugą to znaczy że o czymś zapominasz ? Da radę w ogóle ? Zapomniałeś kiedyś o oddychaniu? 

Zaczęło się od wpisu yodasa ale zasada pozostała bez zmian,  to ze ktoś ma dwa czy sześć subów i niezbyt wielgachny ekran czy tez na odwrót nie znaczy że jest coś z nim nie tak , po prostu wypadkowa możliwości finansowych i upodobań zadecydowała co będzie pierwsze .

8 godzin temu, will66 napisał:

A skąd wiesz jak to gra? Ze zdjecia? Byłeś tam?

Yodas moze mieć lepszy balans na wskroś pomoeszczenia niz u Ciebie, wiec teges....ja w każdym bądź razie nie szastał bym tak opiniami na temat co i kto. 

Naprawdę w to wierzysz ? Czy muszę być świadkiem wyścigu z pod świateł żeby przewidzieć że Lada  nie zostawi w tyle GTR-a ? 

Choćbym po prostu rozładował moje suby gdziekolwiek z zamkniętymi oczami w danym pomieszczeniu to jest zawsze 225w kontra 2200w rms na ten moment . Dalsze analogie chyba zbędne. 

Kuźwa puściłem komentarz tam gdzie nie trzeba. W galerii. Sorry nie spojrzałem dokładnie.

Kuźwa puściłem komentarz tam gdzie nie trzeba. W galerii. Sorry nie spojrzałem dokładnie.

Moderator mógłby to wykasować skoro strona tak się zacina.

@Yodas bardzo Ci dziekuje za opublikowanie zdjec w moim Temacie, cieszę się ze zamieściłeś tam zdjęcia jak wyglądało wcześniej i jak wyglada obecnie... widać duży progres na +++ brzmieniowo tez jest o 180’ lepiej .

Jeszcze raz Dziekuje ;)

Edited by Marcinos89

Guest HQ150

Tylko dlaczego musicie w tym temacie pisać i komentować to co tam się dzieje?

To też jest chyba zaśmiecanie tematu. Prosicie o uszanowanie i nie  zaśmiecanie Galerii to też tutaj tego nie róbcie.

Bardzo proszę...

Przechodziłem jeszcze kilka konfiguracji...ale zdjęć już nie mam...

Do tego trzeba doliczyć kilka godzin, a może i nawet dni (by się uzbierało) na ustawienia i moje kalibracje pod moje ucho i oko...po wielu eksperymentach takie ustawienie i rozmieszczenie audio brzmi tak jak lubię...czysto, mocno i z pełną sceną...

• Like 1

Pa jaki gość! @HQ150 Jak prawi stronę o LFE to jest git, mało tego - półtorej strony też prawił nad wspaniałością swojego suba ,też ok. Teraz komentarz dotyczący kina uznaje za zaśmiecania wątku.  Jak dla mnie definicja hipokryzji. 

Edited by subfan
  • Like 1

Guest HQ150

Marcinos89

Tu piszemy o naszych systemach kina domowego faktycznie bardzo szeroko, ale pisanie i składanie podziękowań czy komentowanie tego co się w sąsiednim temacie dzieje, nie wydaje mi się O.K. Tym bardziej, że prosisz u siebie o niezaśmiecanie tematu.

To załóż może jeszcze jeden temat. Komentarze do mojej galerii i będzie O.K.

Edited by HQ150

@HQ150 dobra zgłoszę do moderatora o usunięcie moich wpisów, nie ma problemu. Ja to uszanuje za to ty mógłbyś tez zgłosić swoich pare do usunięcia bo są nie na miejscu... co do lfe pisz u siebie bo skaczesz z jednego tematu na drugi i już sam nie wiem i w którym temacie jest początek, rozwiniecie i zakończenie którego chyba jeszcze brak... 

możemy się tak umówić???

• Thanks 1

Guest HQ150

Ale ja nie chcę, żebyś coś zgłaszał do usuwania. Tylko miałem uwagę na przyszłość, że lepiej nie pisać może w tym temacie o tym co się dzieje w temacie innym i czy ktoś uszanował Twoją prośbę czy nie. Po co tutaj te informacje?

Dodatkowo myślę, że jak ktoś będzie chciał żeby jego system był oceniany, komentowany to wrzuci zdjęcia też tutaj. Tam ktoś wrzuca jak rozumiem ze świadomością że nikt nie będzie o nich pisał.

A moje zdanie jest takie ze tam niech zostanie sama galeria z ocenami a tu niech są rady, porady, pomoc itp... bo tak naprawdę tego tematu już nie odratujemy choć bym nie wiem co, połowa do usunięcia ale kto by chciał to przeglądać i decydować co zostawić z co usunąć  

bo jak przeglądam obecne zdjęcia w moim temacie to aż uśmiech od ucha do ucha ze tak miło na to wszystko się patrzy 

Edited by Marcinos89
  • Like 1

Guest HQ150
11 minut temu, Marcinos89 napisał:

a tu niech są rady, porady, pomoc itp...

Zgadzam się w 100%. Tylko niech te porady, pomoc i dyskusja tyczą się tego co jest w tym temacie.

I znowu farmazon będzie trwał 2 strony czego off topem nikt nie nazwie .

W dniu Wednesday, February 13, 2019 o 13:14, STELVIO napisał:

Moderator mógłby w końcu ruszyć du... i wpier... kilka banów i wyczyścić wątek :) 

Gdzie jest  Pan A... ? Ferie zimowe chyba się skończyły ! 

"Niech nas zobaczą " ,  tak jest w temacie . 

A tym czasem jest ,  "Niech nas usłyszą" 

Guest HQ150

No to trzeba by zacząć banowanie od założyciela tematu bo już w pierwszych postach gdzie wrzucił zdjęcia swojego systemu, szeroko też o nim pisał i zamieszczał posty z dyskusją na ten temat:-)

Jak rozumiem każdy z nas prowadzących rozmowę tutaj zamieszczał już tu zdjęcia ze swoim kinem domowym i rozmawiamy jak to skonfigurować, ulepszyć itd. I dzieje się to od pierwszej strony tego tematu od grudnia 2005r.

Edited by HQ150

Ja swoje zgłosiłem, uciekam z tego tematu

Edited by Marcinos89

Guest HQ150

...

Edited by HQ150

Może i Ameryki faktycznie nie, jednak przeczytaj na jaki wpis i komu odpowiadałem.
Teraz już widzisz sens przypomnienia jak to jest z ustawienia filtra LPF kanału LFE czy w dalszym ciągu jednak nie?
A w moim wpisie co innego jest istotne a co do czego miał wątpliwości RAF77.
Pisał, że jak ustawi LPF kanału LFE na 80Hz to straci część pasma z tego kanału. A to nieprawda, bo wtedy zakres 80-120Hz z kanału LFE przejmie reszta kolumn.
Gdyby było niebezpieczeństwo utraty części pasma to nigdy studio Lucasfilm nie rekomendowały by w normie THX takiego właśnie ustawienia systemów kina.

To spróbować trzeba z tym 80Hz na lfe.

Video;TV LG79",Epson eh-tw7300, adeo130" Audio;CD, BD, AVR, PM, MM; Marantz.

Kolumny; Wharfedale Diamond 10.