Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki rower wybrać?


qrczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
14 godzin temu, soundchaser napisał:

Teren prywatny.

Dla mnie jest to polski negatywny obrazek, bo jeśli nie jesteś właścicielem jeziora lub jego części to jest kilkumetrowa strefa nadbrzeżna, która nie jest własnością posiadacza działki. To samo z pomostami, które w 99,9% są budowlaną samowolą, a ewentualne hasło o "prywatności" to też bzdury wobec budowlanej samowoli na terenie(akwenie) publicznym.

Kolega wędkarz ma Dziewczynę (60?) w Wałczu. Łapał ryby z pomostu i twórca pomostu (czy jego kolega) zrobił mu awanturę że wlazł i łowi. Kumpel powiedział, żeby spadał a jak im nie pasuje to w najbliższym czasie pójdzie do stosownego urzędu i pozgłasza te metalowo drewniane samowole i wobec oficjalnego zgłoszenia wszystko im skasują. Miejscowy poburczał, popluł i sobie poszedł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, stench napisał:

Dla mnie jest to polski negatywny obrazek, bo jeśli nie jesteś właścicielem jeziora lub jego części to jest kilkumetrowa strefa nadbrzeżna, która nie jest własnością posiadacza działki. To samo z pomostami

Zgadza się. Nikt nikomu nie zabrania tam wejść, posiedzieć nad wodą, czy nawet wykąpać się. Tylko te działki są na skarpie, ogrodzone płotem i właściwie w większości przypadków dostęp do linii brzegowej mają tylko właściciele, bo mają furtkę i zejście po schodach, albo nawet bez schodów w dół. Ktoś z zewnątrz nawet nie ma jak tam się dostać, bo drogi przy samym jeziorze nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33km dzisiaj, żeby się dowiedzieć, skąd się biorą stejki. 🙂 Same byki ras mięsnych: Black Angus i Hereford.

FZqxwSsWIAEoKoo?format=jpg&name=900x900

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie łąka, tam gdzie las, gdzie nie było jeszcze nas... 🙂

FZq1jrWWQAIvliK?format=jpg&name=4096x409

FZq1nflWAAI1fVm?format=jpg&name=4096x409

FZq1vBAWYAAP18g?format=jpg&name=4096x409

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tam gdzie łąka, tam gdzie las, gdzie nie było jeszcze nas...
FZq1jrWWQAIvliK?format=jpg&name=4096x4096


To mi sie podoba
Zamiast zapiendralalac twarda szosowka albo gravelem po ulicach, w smrodzie ciezarowek, autobusow, traktorow i innych wariatow, w poscigu za jeszcze wyzsza srednia km/h i jeszcze nizszym tetnem, delektujemy sie natura.

To jest to, co ja rozumiem przez jezdzenie na rowerze

PS
Jak zobaczylem te czarne krowki, pomyslalem sobie, ze znowu trzeba odwiedzic rzeznika.

BTW.
Gdzie kupujesz te fajne maski?
Bylem ostatnio w rowerowym, bo tez chcialem takie, ale nie mieli. Ale za to znalazlem inny gadzet. Powiedzieli ze wystarczy na 3 tygodnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xajas napisał:

Powiedzieli ze wystarczy na 3 tygodnie

Ojej! Kolanko? Co się stało? Źle stanąłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, jak się schodzi po schodach, majac na nosie niewłaściwe okulary. Okazało się, ze maja jeden stopień więcej, niż myślałem 🙂

Podobno statystyki mówią, ze najwiecej wypadkow w biurze i w domu to właśnie schody. Kos musi pracować na te statystyki 🙂

Trzeba się przesiąść z elektryka na auto. Po miesiącach nieużywania zaplilo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
2 godziny temu, xajas napisał:

Tak to jest, jak się schodzi po schodach, majac na nosie niewłaściwe okulary.

Współczuję. Wyliżesz się z tego! 😉

Monachium, rok 2001. Jedziemy z kolegą rowerami z Am Birkicht Strasse do centrum. Założone mam okulary p-słoneczne ze stopniem przyciemnienia wysokim. Pewnie 3 albo więcej, nie pamiętam dokładnie. Wiem, że Uvex. Ostatni raz wtedy miałem takie okulary na nosie!

Jedziemy ścieżką rowerową. Kolega jedzie przede mną. Za mną jedzie tubylec rowerem trekkingowym i siedzi mi "na ogonie". Wkurza mnie to, ale nie chcę przyspieszać i wyprzedzać kumpla. Postanawiam zjechać Niemcowi. Robię ruch kierownicą w prawo i nagle słyszę głośne szorowanie i w ułamku sekundy podbija mnie coś i leeeecę...

Tam był krawężnik, którego nie widziałem. Krawężnik o wysokości może 3-4cm. Wystarczyło jak na oponę typu slick Kenda 26"x1,95. Ciśnienie jakieś 2,5-2,8 bara, bo pompowałem z myślą o asfalcie.

Pedały wyposażone w noski (koszyczki). Nie zdążyłem wysunąć butów. Kolega zdążył zatrzymać się, odwrócić i ujrzał jeszcze kawałek mojego lotu i lądowanie na lewy bok i częściowo plecy.

Niemiec zatrzymał się również i mówił kilka razy "O, scheisse". P czym odjechał.

Przetarty plecak, wypatroszona gąbka z lewej części siodełka, zdarta skóra z lewego łokcia, stłuczone lewe biodro. Kask nawet nie musnął betonowych płyt chodnika. Żadnych złamań.

Podobno wstałem, otrzepałem się (nie wiem z czego - kurzu?), spojrzałem na łokieć i rzekłem "Ręka jak ze stali!". 😄

Po kilku dniach doszedłem do siebie.

Od tamtego zdarzenia żadnych ciemnych okularów na rower. Używam tylko przezroczystych. Ciężko na słońcu, ale od tego mam daszek w kasku.

Xajas, powrotu do zdrowia życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kangie
Dopisanie zdania

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, xajas napisał:

Tak to jest, jak się schodzi po schodach, majac na nosie niewłaściwe okulary. Okazało się, ze maja jeden stopień więcej, niż myślałem

Shit happens. Przyjmij wyrazy i wracaj szybko na rower. Wszak potrzebna rehabilitacja! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33km dzisiaj, żeby się dowiedzieć, skąd się biorą stejki. Same byki ras mięsnych: Black Angus
FZqxwSsWIAEoKoo?format=jpg&name=900x900


Dziwne, u nas wygladaja inaczej. Wlasnie bylem po nie u rzeznika i wcale nie sa black tylko red.
Ale mysle, ze mimo to beda smakowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kangie napisał:

 

Od tamtego zdarzenia żadnych ciemnych okularów na rower. Używam tylko przezroczystych. Ciężko na słońcu, ale od tego mam daszek w kasku.

Xajas, powrotu do zdrowia życzę.

Kup sobie fotochromy, w lesie się na sprawdzają, ale przy jeździe trekingowej super. Wbrew pozorom jazda bez okularów jest niebezpieczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Ja tez „przesiadlem“ sie na fotochromy. Funkcjonuja bardzo dobrze

Ja też tylko fotochrom. Z musu, bo wzrok mam tak zwichrowany, że w ciemnych zerówkach nic nie widzę po prostu. Przez długie lata miałem obłędne Persole, niestety - brzydko się zestarzały i musiałem zrobić nowe fotochromowe patrzałki. Tym razem wybrałem sportowe oprawki Oakley Traildrop, żeby pasowały i do rowerka.  I pasują! 🙂

s-l500.jpg

Wadą fotochromów jest to, że nie nadają się do prowadzenia samochodu. W aucie nie ściemniają się i musiałem zrobić sobie parę po prostu ciemnych leczniczych szkieł, które trzymam w samochodzie i używam tylko do jazdy. Oprawki Armani, żeby pasowały do Merola. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, il Dottore napisał:

Wadą fotochromów jest to, że nie nadają się do prowadzenia samochodu. W aucie nie ściemniają się i musiałem zrobić sobie parę po prostu ciemnych leczniczych szkieł, które trzymam w samochodzie i używam tylko do jazdy. Oprawki Armani, żeby pasowały do Merola. 🙂

Wadą fotochromów jest to że za długo się rozjaśniają i w związku z tym są niebezpieczne np. przy wjeździe z otwartej przestrzeni do ciemnego lasu

 

Swego razu bardzo byłem za to zadowolony z polaryzacyjnych (kołowo) okularów polaroida. Usuwanie lśnień nie tylko z przedniej maski samochodu ale także we wnętrzu na tablicy samochodu to fantastyczna sprawa. a przy okazji widzimy lepiej obrazy za witrynami sklepowymi czy też siedzących w mijanych samochodach kierowców. W przyrodzie świecące połyskliwe liście mniej oślepiają i dokładniej je widzimy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, ASURA napisał:

Swego razu bardzo byłem za to zadowolony z polaryzacyjnych (kołowo) okularów polaroida.

Żona ma Polaroidy to mówi, że ekran telefonu jakoś dziwnie widać. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, przmor napisał:

A jak odpowiednio obrócisz okulary to ekranu laptopa w ogóle nie zobaczysz. Taka magia.
 

Mam filtry CPL na obiektywy, ale przyznam, że w pomieszczeniach ich nie używałem. 🙂

A wczoraj powtórzyliśmy 33km, aby zmniejszyć skalę grzechu na nadchodzącym grillu. Ja zjadłem stejka z polędwicy, 2 kofty i kiełbaskę Chakalaka, więc kalorie spalone w drodze dały mi pewne alibi. 🙂

FZyenH-X0Ak9Av2?format=jpg&name=4096x409

FZyevRHWYAEzIfh?format=jpg&name=4096x409

FZyew6qXEAAwwjt?format=jpg&name=4096x409

FZyeyUnXoAA8uwd?format=jpg&name=4096x409

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy. Pierwsza - izotonik. Jak ktoś już swoje wyjeździł i wypił, to wie o co chodzi. Ja na przykład słodziki jakoś toleruję, ale normalnie. W czasie wysiłku rzygam. Dosłownie. Więc jak ktoś widział taki market ze wszystkim "Action", to wprawdzie strach tam wchodzić, ale kupiłem izotonik - tani i wydajny i w sumie bardzo dobry. Smaczny, czyli prawie bez smaku 😉 Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Druga sprawa - zegarek. Otóż 😉 jebn#łem amazfitem w ścianę domu przy wystawianiu śmieci. Zarysował się i artefakt na wyświetlaczu pozostał, ale to nic, na szczęście zaczął świrować z baterią i się wyłączać. Więc zrobiłem to co trzeba było zrobić od razu - kupiłem najtańszego garmina 😉 I zegarek jak zegarek, ale aplikacja to jest to o co chodzi. Niby wiedziałem, ale się łudziłem. Tak więc polecam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ajothe napisał:

Panowie, macie może doświadczenie z trekkingami?.

Budżet do 2500pln używka. Za czym się rozglądać? 

Taki z błotnikami  bagażnikiem i stopką do stawiania 🙂 , na zwykłą jazdę i drogi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ajothe napisał:

Chodzi o ultra wygodę i wygodną pozycje..

To nie dla mnie, sam jeżdżę mtb hardtail 😄

Ja jak bym miał kupować jeszcze raz rower , szukał bym na nexus/alfine 8 i tarczowe hamulce , reszta to dopasowanie do ramy trzeba się przejechać 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Ajothe napisał:

Panowie, macie może doświadczenie z trekkingami?.

Budżet do 2500pln używka. Za czym się rozglądać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten fajny. Jakies ma uszkodzenie. Jeżeli tylko lakier to brałbym. Jeżeli na ramie tylko wgniecenie małe to prawdopodobnie bez znaczenia . Kiedy wywaliłem w auto rowerem na ramie reynolds , harmonijka na górnej rurze sie zrobiła i jezdziłem kilka lat jeszcze. No i zalezy ile masz wzrostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mzawek

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo z takich np 🙂 , 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Ajothe napisał:

Ale chyba beż amorka sobie nie wyobrażam....czy to błąd? 

 

można poszukać i z amortyzatorem , ja mam z amortyzatorem  i na początku jakoś tak niepewnie się prowadziło teraz się przyzwyczaiłem ,choć był moment że szukałem sztywnego widelca , ogólnie mało wymagający jestem wychowany na Maszynie Ukraina 🙂 , 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, przemak napisał:

izotonik

Bardzo rzadko coś takiego piję podczas wycieczki rowerowej. Tylko wtedy gdy jest ekstremalny upał, pić się bardzo chce i czuję zmęczenie. Zwykle kupuję sobie jakiś naturalny kefir, maślankę, albo owocowy jogurt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

albo owocowy jogurt

Jogurty i maślanki z owocami zawierają dodany cukier i konserwanty. Lepiej kupować Jogurty, maślanki i owoce osobno -  wtedy jest większa szansa na uniknięcie konserwantów i cukru, a przynajmniej zmniejszenie ich ilości - wystarczy poczytać skład produktu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.