Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki rower wybrać?


qrczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może kup po prostu koła crank brothers :-)

 

Koła kupić mogę. Tylko jak z obręczami ?. Występują takie szerokie obręcze ? ... Nie grzebałem w internecie.

Te piasty / obręcze co chce kupić " patrz wyżej post " mogę sobie / chciałbym złożyć na takich obręczach jakich ja chce ... powiedzmy.

Podobają mi się obręcze DT Swiss XM 551 ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

: )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie zakonczylem projekt na razie (kiery jeszcze nie zmienilem). Kilka fotek jak to wyglada (waga 6.57 kg).

 

W pewnym sensie zakonczylem projekt na razie (kiery jeszcze nie zmienilem). Kilka fotek jak to wyglada (waga 6.57 kg).

No i koniec tego projektu. Wymienilem kiere na Fizik Cyrano 00 no i wreszcie zaczalem jezdzic z pomiarem mocy (zamontowalem 'Stages Power'). Jakby sie ktos pytal to ucialem tez 'rure'. Caly rower razem z pomiarem mocy wazy 6.47kg. Jakby ktos byl ciekawy (szosowiec) to moge podac 'wymiary' tego roweru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam takie światło. Takie same jak na filmie które ludzik prezentuje na filmie ...

W rzeczywistości jest o wiele jaśniej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Chyba już czas odświeżyć temat, jak i rowery. Przyznać się kto już miał łapy usmarowane?

Ja uszczknę rąbka tajemnicy… za litr irlandzkiej łychy kupiony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

a ja czekam na nową kierę z ali....

miałem problem , żeby znaleźć karbonową 25,4 bo wszędzie nowy standard.

teraz też mam karbonową ale 60 i jest trochę za wąska( nie mieszczą mi się ręce na uchwytach bo manetki przeszkadzają), kupiłem 64 i będzie miodzio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pogoda zaskakuje negatywnie. Pytanie zasadnicze kiedy, kiedy, kiedy będzie ciepło?!

Na tyle, by spokojnie w lekkim stroju przepedalowac trasę 160-200 km.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja czekam na nową kierę z ali....

miałem problem , żeby znaleźć karbonową 25,4 bo wszędzie nowy standard.

teraz też mam karbonową ale 60 i jest trochę za wąska( nie mieszczą mi się ręce na uchwytach bo manetki przeszkadzają), kupiłem 64 i będzie miodzio.

 

Kumpel miał chińską kierownice z ali, podczas kraksy kierownica się roztrzaskała i rozcięła mu nogę. Podczas operacji wyciągali mu kawałki z rany. Od tamtej pory wszystkim odradza karbonowe kierownice, zwłaszcza te z ali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kumpel miał chińską kierownice z ali, podczas kraksy kierownica się roztrzaskała i rozcięła mu nogę. Podczas operacji wyciągali mu kawałki z rany. Od tamtej pory wszystkim odradza karbonowe kierownice, zwłaszcza te z ali.

 

A moja ciocia to w ogóle itd. Tyle są warte takie opinie.

Po 1 w przypadku kraksy każdy rodzaj materiału użytego do budowy roweru stwarza zagrożenie.

Po 2 karbon nie jest więcej lub mniej niebezpieczny od aluminium.

Po 3 większość rzeczy wystawiana na Ali pochodzi od tych samych źródeł co sprzęt kupowany w naszych super-hyper salonach markowych.

Po 4 wypadek nigdy nie jest równy wypadkowi. Jeden złamie kierownice, drugi nogę, trzeci może złamać kark, dlatego zalecam kask na rower.

I na koniec 5 punkt x piszesz wasc bzdury o tym, ze wina lezy po stronie „karbonu z Ali”. A jeśli jeszcze nie wiesz dlaczego, zapoznaj się raz jeszcze z powyższymi punktami.

 

P.s.

Mój znajomy na rowerze z Ali (rzecz jasna karbon) po 3 latach śmignął więcej kilometrów niz kilkanaście ładnych rowerków rodem z Polskich salonów rowerowych razem wziętych. I nic mu z nogi nie wyciągali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbonowe kierownice mozna stosowac w najciezszych odmianach kolarstwa

 

Ale nie te z Aliexpress :).

 

A moja ciocia to w ogóle itd. Tyle są warte takie opinie.

Po 1 w przypadku kraksy każdy rodzaj materiału użytego do budowy roweru stwarza zagrożenie.

Po 2 karbon nie jest więcej lub mniej niebezpieczny od aluminium.

Po 3 większość rzeczy wystawiana na Ali pochodzi od tych samych źródeł co sprzęt kupowany w naszych super-hyper salonach markowych.

Po 4 wypadek nigdy nie jest równy wypadkowi. Jeden złamie kierownice, drugi nogę, trzeci może złamać kark, dlatego zalecam kask na rower.

I na koniec 5 punkt x piszesz wasc bzdury o tym, ze wina lezy po stronie „karbonu z Ali”. A jeśli jeszcze nie wiesz dlaczego, zapoznaj się raz jeszcze z powyższymi punktami.

 

P.s.

Mój znajomy na rowerze z Ali (rzecz jasna karbon) po 3 latach śmignął więcej kilometrów niz kilkanaście ładnych rowerków rodem z Polskich salonów rowerowych razem wziętych. I nic mu z nogi nie wyciągali.

 

Po moderatorze spodziewałem się czegoś więcej, dużo pisania a jakieś bajki.

Co mam wkleić zdjęcie kumpla rozwalonej nogi żeby kolegę przekonać ?

Ścigałem się jakieś 8 lat i różne rzeczy widziałem, sam miałem 2 wypadki na wyścigach, nikomu kiera alu nie pękła, nawet sie nie wygięła. Karbon pękał nadzwyczaj często (ramy, koła)

Nie będę łapał się słówek bo szkoda mojego czasu. Z aliexpress miałem 2 pary kół karbonowych, wiotkie, sztywności zero, takiego gniotu nikomu nie polecam.

Kumpel o którym pisałem wcześniej złamał kierownice, karbonowa aero coś jak speca czyli wiadomo, niby z tej samej linii produkcyjnej. Nie ma sklepu ani firmy od której można zażądać odszkodowanie. Pomyśl trochę kolego jak pęka karbon a jak niszczy się alu. I sam nie pisz bzdur bo nie wypada moderatorowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie te z Aliexpress :).

 

 

 

Po moderatorze spodziewałem się czegoś więcej, dużo pisania a jakieś bajki.

Co mam wkleić zdjęcie kumpla rozwalonej nogi żeby kolegę przekonać ?

Ścigałem się jakieś 8 lat i różne rzeczy widziałem, sam miałem 2 wypadki na wyścigach, nikomu kiera alu nie pękła, nawet sie nie wygięła. Karbon pękał nadzwyczaj często (ramy, koła)

Nie będę łapał się słówek bo szkoda mojego czasu. Z aliexpress miałem 2 pary kół karbonowych, wiotkie, sztywności zero, takiego gniotu nikomu nie polecam.

Kumpel o którym pisałem wcześniej złamał kierownice, karbonowa aero coś jak speca czyli wiadomo, niby z tej samej linii produkcyjnej. Nie ma sklepu ani firmy od której można zażądać odszkodowanie. Pomyśl trochę kolego jak pęka karbon a jak niszczy się alu. I sam nie pisz bzdur bo nie wypada moderatorowi.

 

Jak mawiał Sofronow, "mądremu dwa słowa wystarczą, głupiemu i referatu mało".

Piszesz bzdury jakich mało. Raz jeszcze to powtórzę - BZDURY!

Po 1 Karbon sprawdza się nie tylko w temacie "wyścigów" szosowych, gdzie w zawodowym ale także półamatorskim kolarstwie szosowym karbon jest obecnie jedynym sensownym rozwiązaniem. Nikomu kierownica się nie wygina, nie pęka i nie łamie. I to uwzględniając naprawdę silnych facetów pracujących bardzo mocno.

 

Nigdzie nie stwierdziłem, że komuś czegoś nie wyciągali, stwierdzam wprost, że pisanie jakoby uzycie komponentów alu do roweru gwarantowało wyższy stopień bezpieczeństwa to bzdury wyssane z brudnego palca.

A jakiś przykład twojego znajomka to tylko jednostkowy przykład, który w żadnym przypadku nie stanowi reguły!

Jeden z obecnie najlepszych rowerów do Downhill'u S-Works Demo 8 posiada kierownice karbonową (zresztą cały jest praktycznie z karbonu).

Kupując dobry węgiel na Alliexpress o wysokiej ilości pojedynczych wiązań (liczona w liczbie K) gwarantuje produkt wytrzymały i trwały.

To, że ścigałeś się 8 lat nie robi na mnie żadnego wrażenia, więc daruj sobie tego typu teksty, bo to nie świadczy o niczym. Na pewno nie o tym, że alu jest bardziej wytrzymały od karbonu.

A o tym, że piszesz bzdury o krabonie (jego wytrzymałości) niech świadczy poniższy film. Kierownica uzyta do Demo to węgiel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

By zakończyć idiotyczne wywody, ścigam się od wielu lat na pełnych dystansach Tri jedynie na karbonie. Miałem już różne koła od tych z Ali za 3000 zł. po te od Polskich dystrybutorów za 9000 zł. i nikt mi nie wmówi, że dobrej klasy węgiel z Ali jest do tyłka.

Na żadnym rowerze jaki posiadałem czy posiadam (SHIV czy Venge) nie miałem problemów z ramą, kołami...a nawet butami zbudowanymi na węglu.

 

Na poniższej fotce jedna z moich zabawek, jestem ciekaw czy zgadniesz które koło jest na węglu z Ali, a które na węglu od "wielkiego" producenta.

Na kolejnym zdjęciu użytkownik klasycznej kierownicy alu, o mały włos nie doszło do przecięcia żył w nadgarstku co mogłoby być naprawdę poważne w skutkach.

Takich pękniętych kierownic alu i z węgla są tysiące. I nie ma znaczenia co komu wyciągali i z czego. Jedno pewne, węgiel nie jest mniej bezpieczny, bezpieczeństwo w głównej mierze wynika z dbałości o rower, stosowanie dobrej klasy podzespołów (nawet tych z Ali) oraz zdrowy rozsądek. Kiedy dochodzi do zdarzenia na drodze z udziałem rowerzysty może się zdarzyć właściwie wszystko lub nic - klasycznie - odrobina szczęścia, zdolności rowerzysty w temacie zachowania w przypadku kolizji oraz praw fizyki. Nie ma identycznych 2 zdarzeń, jak napisałem powyżej - jeden złamie kierownicę, drugi ramę, trzeci może złamać kręgosłup lub kark.

post-52523-0-46402400-1522243474_thumb.jpg

post-52523-0-20462600-1522243730_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiał Sofronow, "mądremu dwa słowa wystarczą, głupiemu i referatu mało".

Piszesz bzdury jakich mało. Raz jeszcze to powtórzę - BZDURY!

Po 1 Karbon sprawdza się nie tylko w temacie "wyścigów" szosowych, gdzie w zawodowym ale także półamatorskim kolarstwie szosowym karbon jest obecnie jedynym sensownym rozwiązaniem. Nikomu kierownica się nie wygina, nie pęka i nie łamie. I to uwzględniając naprawdę silnych facetów pracujących bardzo mocno.

 

Nigdzie nie stwierdziłem, że komuś czegoś nie wyciągali, stwierdzam wprost, że pisanie jakoby uzycie komponentów alu do roweru gwarantowało wyższy stopień bezpieczeństwa to bzdury wyssane z brudnego palca.

A jakiś przykład twojego znajomka to tylko jednostkowy przykład, który w żadnym przypadku nie stanowi reguły!

Jeden z obecnie najlepszych rowerów do Downhill'u S-Works Demo 8 posiada kierownice karbonową (zresztą cały jest praktycznie z karbonu).

Kupując dobry węgiel na Alliexpress o wysokiej ilości pojedynczych wiązań (liczona w liczbie K) gwarantuje produkt wytrzymały i trwały.

To, że ścigałeś się 8 lat nie robi na mnie żadnego wrażenia, więc daruj sobie tego typu teksty, bo to nie świadczy o niczym. Na pewno nie o tym, że alu jest bardziej wytrzymały od karbonu.

A o tym, że piszesz bzdury o krabonie (jego wytrzymałości) niech świadczy poniższy film. Kierownica uzyta do Demo to węgiel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

By zakończyć idiotyczne wywody, ścigam się od wielu lat na pełnych dystansach Tri jedynie na karbonie. Miałem już różne koła od tych z Ali za 3000 zł. po te od Polskich dystrybutorów za 9000 zł. i nikt mi nie wmówi, że dobrej klasy węgiel z Ali jest do tyłka.

Na żadnym rowerze jaki posiadałem czy posiadam (SHIV czy Venge) nie miałem problemów z ramą, kołami...a nawet butami zbudowanymi na węglu.

 

Na poniższej fotce jedna z moich zabawek, jestem ciekaw czy zgadniesz które koło jest na węglu z Ali, a które na węglu od "wielkiego" producenta.

Na kolejnym zdjęciu użytkownik klasycznej kierownicy alu, o mały włos nie doszło do przecięcia żył w nadgarstku co mogłoby być naprawdę poważne w skutkach.

Takich pękniętych kierownic alu i z węgla są tysiące. I nie ma znaczenia co komu wyciągali i z czego. Jedno pewne, węgiel nie jest mniej bezpieczny, bezpieczeństwo w głównej mierze wynika z dbałości o rower, stosowanie dobrej klasy podzespołów (nawet tych z Ali) oraz zdrowy rozsądek. Kiedy dochodzi do zdarzenia na drodze z udziałem rowerzysty może się zdarzyć właściwie wszystko lub nic - klasycznie - odrobina szczęścia, zdolności rowerzysty w temacie zachowania w przypadku kolizji oraz praw fizyki. Nie ma identycznych 2 zdarzeń, jak napisałem powyżej - jeden złamie kierownicę, drugi ramę, trzeci może złamać kręgosłup lub kark.

Odpowiadasz nie na temat. Mowo jest chinskich czesciach karbonowych zrobionych nie wiadomo przez kogo. Zaden szanujacy sie kolarz nie zalozy ultralekkich czesci od nie wiadomo jakiego producenta. Mozna sobie wmawiac ze to jest bezpieczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odpowiadasz nie na temat. Mowo jest chinskich czesciach karbonowych zrobionych nie wiadomo przez kogo. Zaden szanujacy sie kolarz nie zalozy ultralekkich czesci od nie wiadomo jakiego producenta. Mozna sobie wmawiac ze to jest bezpieczne.

 

Nigdzie nie napisałem o byle jakich częściach. Zwracałem uwagę w swoim tekście na to, by wybierać węgiel o konkretnej ilości wiązań (im więcej K tym lepiej).

A te są tak samo dobre jak kupione w sklepach rowerowych PL.

Tak samo jak obalam mit, ze Alu jest wytrzymalsze od wegla-to bzdura.

 

2 lata temu mialem w ręce ramę z węgla kupioną na ALI. Właściciel nie byle sobie facet (ok. 188 cm) jeździ na nim do dziś. Sztywna, bardzo dobrze przemyślana. Klasyczny klon ramy Plasma. Koszt z tego co pamietam 1200$.

Nic się nie złamało. I takich produktów bronię, bo jeśli ktos ma odrobine wiedzy w temacie roweru, to świadomie kupując dany produkt na Ali doceni jego zalety.

 

Ale zgadzam się z Tobą, unikać jak ognia wszelkich wynalazków jak kierownica z węgla za kilkanaście dolarów.

A bzdura jest twierdzenie, ze Alu jest wytrzymalsze od węgla. Nie, nie jest. Często bywa nawet odwrotnie z racji cech węgla, swego czasu w Niemczech na targach o tym wspominało kilku prezenterów dużych marek.

 

Węgiel to obecnie przyszłość...kto wie, może kiedyś grafen ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jednym wyscigu gokartow wkurzony zawodnik (wiek okoko 10lat) rzucil kaskiem o ziemie, a ten rozpadl sie na dwie polowki. Ruski rondel lepiej by go uchronil w razie wypadku niz chinski kask hitech. A najlepiej sie jezdzi na ramach crmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ze stala i tymi ramami po 1kg ? robia sie ? bo ucichlo :)

Są lżejsze w produkcji na indywidualne zamówienie. Koszt jednak jest tak kosmiczny, że wolę cięższy rower o te kilkaset gram ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiał Sofronow, "mądremu dwa słowa wystarczą, głupiemu i referatu mało".

 

Jak nazywasz mnie głupim to napisz mi to wprost jak odwaga pozwala i dopisz jakieś dane adresowe, wyślę zaproszenie na rozprawę.

 

 

Piszesz bzdury jakich mało. Raz jeszcze to powtórzę - BZDURY!

Po 1 Karbon sprawdza się nie tylko w temacie "wyścigów" szosowych, gdzie w zawodowym ale także półamatorskim kolarstwie szosowym karbon jest obecnie jedynym sensownym rozwiązaniem. Nikomu kierownica się nie wygina, nie pęka i nie łamie. I to uwzględniając naprawdę silnych facetów pracujących bardzo mocno.

 

W pro tourze 50- 60% zawodników nadal używa alu kierownic, nie jest jedynym sensownym rozwiązaniem to tylko Twoja wersja kolego! A jedna z przyczyn to właśnie obawa o bezpieczeństwo.

 

Nigdzie nie stwierdziłem, że komuś czegoś nie wyciągali, stwierdzam wprost, że pisanie jakoby uzycie komponentów alu do roweru gwarantowało wyższy stopień bezpieczeństwa to bzdury wyssane z brudnego palca.

 

Tak na szybko znalezione w necie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

To, że ścigałeś się 8 lat nie robi na mnie żadnego wrażenia, więc daruj sobie tego typu teksty, bo to nie świadczy o niczym. Na pewno nie o tym, że alu jest bardziej wytrzymały od karbonu.

 

Napisz mi gdzie stwierdziłem że alu jest lepsze od karbonu?

Dyskutujemy tu o chińskich kierownicach z aliexpress prawda i ewentualnie kołach.

 

 

By zakończyć idiotyczne wywody, ścigam się od wielu lat na pełnych dystansach Tri jedynie na karbonie.

 

Gdzie się ścigasz kolego? jakieś fakty, może jakiś zrzut ze stravy lub endo? Wogóle co za porównanie w tym triatlonie, spróbuj jakieś górki w peletonie, zjazd z prędk. 80-100km/h po niezbyt równej polskiej nawierzchni z częściowo łatanymi dziurami, albo 60 po bruku.

 

Takich pękniętych kierownic alu i z węgla są tysiące. I nie ma znaczenia co komu wyciągali i z czego. Jedno pewne, węgiel nie jest mniej bezpieczny, bezpieczeństwo w głównej mierze wynika z dbałości o rower, stosowanie dobrej klasy podzespołów (nawet tych z Ali) oraz zdrowy rozsądek. Kiedy dochodzi do zdarzenia na drodze z udziałem rowerzysty może się zdarzyć właściwie wszystko lub nic - klasycznie - odrobina szczęścia, zdolności rowerzysty w temacie zachowania w przypadku kolizji oraz praw fizyki. Nie ma identycznych 2 zdarzeń, jak napisałem powyżej - jeden złamie kierownicę, drugi ramę, trzeci może złamać kręgosłup lub kark.

 

Pękniętych kierownic alu nie uświadczyłem i jak znam sporo kolarzy nikt nie miał takich problemów (szosa i góral). Z chińskimi produktami pseudo kolarskimi miałem już styczność, jak już pisałem LIPA. jeżdżę teraz na Bontrager Aeolus 3 i bardzo mi pasują, jak dasz mi gwarancję że chińskie za 3 koła (para) będą równie dobre to zwracam honor.

To że Tobie nic złego się nie stało nie znaczy że produkt jest godny polecenia i bezpieczny. Ja się przejechałem, pisze o faktach. Jak chcesz polecić jakiś konkretny produkt z ali daj link, albo nie pisz bajek. Już wspominałem, jak pęknie ci kiera albo koła, od kogo weźmiesz odszkodowanie? z reklamacją też nici. Pomijam fakt że to po części kradzież technologii, a upodobnienie kółek do oryginału jest dla mnie żałosne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze Ci tylko tyle. Jesteś śmieszny z tym straszeniem pozwami. Nie, przepraszam-jesteś żałosny.

Ale rzecz jasna ubawiłem się tym pozwem.

Co do reszty, szkoda czasu wyjaśniać raz jeszcze to, co pisałem powyżej. A dzieckiem nie jestem, by udowadniać komuś cokolwiek, bo tak sobie tego życzy. To nie koncert życzeń.

 

Uważasz, ze węgiel z Ali o dużej ilości wiązań jest kiepski, masz do tego prawo. Jakoś tysiące osób ma inne na ten temat zdanie.

Ale podobno racja jest jak dupa...niby kazdy ma taką samą...

I tym radosnym akcentem zakończmy wzajemną wymianę zdań.

EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

methan, daj spokój z bezsensownymi pyskówkami, jak kera dojdzie to wkleję fotkę to sobie pokrytykujesz.

Poprzednio dla dziewczyny kupiłem z ali... karbonowego Ritcheya 31,8 i wszyscy żyją.

Gdybyś chciał być konstruktywny to byś zapytał czemu siedzę w 25,4 , ale ty wolisz straszyć sądami za cytowanie klasyków.

Jakby co to jako uczestnik forum i dyskusji chętnie stanę po stronie arkadowskiego, ponieważ był to wyłącznie cytat.

 

Uważam, że niektórych forumowiczów warto banować za pieniactwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

methan, daj spokój z bezsensownymi pyskówkami, jak kera dojdzie to wkleję fotkę to sobie pokrytykujesz.

Poprzednio dla dziewczyny kupiłem z ali... karbonowego Ritcheya 31,8 i wszyscy żyją.

Gdybyś chciał być konstruktywny to byś zapytał czemu siedzę w 25,4 , ale ty wolisz straszyć sądami za cytowanie klasyków.

Jakby co to jako uczestnik forum i dyskusji chętnie stanę po stronie arkadowskiego, ponieważ był to wyłącznie cytat.

 

Uważam, że niektórych forumowiczów warto banować za pieniactwo.

Mowimy o g...nym sprzecie a nie o Ritchey ktory notabene jest kultowa marka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Mowimy o g...nym sprzecie a nie o Ritchey ktory notabene jest kultowa marka.

Raczej średnio wierzę w autentyczność Ritcheya , a z drugiej strony to bardzo porządny wyrób, do którego nie mam żadnych zastrzeżeń.

Może gdybym potrzebował kierownic do DH to kupiłbym od autoryzowanego dystrybutora, ale raczej ze względu na możliwość ewentualnego odszkodowania.

Swoją drogą to ceny podróbek z ali, jeśli doliczyć hipotetyczne cło, marże dystrybutora, sklepu i vat dają właśnie ceny z oficjalnych sklepów.

Nie wierzę dziś w oryginały , bo często podróbki są lepszej jakości, może nie koniecznie chodzi o rowery, ale o ciuchy na pewno.

 

na to cudo czekam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...samo grzebanie daje sporo radochy...

Mi zostalo juz samo grzebanie. Przygotowanie do sezonu, pierwsza przejazdzka, pierwszy podjazd i powrot do domu pedalujec jedna noga. Ehhh... Na szczescie znajomi maja dla mnie sporo sztuk do grzebania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

methan, daj spokój z bezsensownymi pyskówkami, jak kera dojdzie to wkleję fotkę to sobie pokrytykujesz.

Poprzednio dla dziewczyny kupiłem z ali... karbonowego Ritcheya 31,8 i wszyscy żyją.

Gdybyś chciał być konstruktywny to byś zapytał czemu siedzę w 25,4 , ale ty wolisz straszyć sądami za cytowanie klasyków.

Jakby co to jako uczestnik forum i dyskusji chętnie stanę po stronie arkadowskiego, ponieważ był to wyłącznie cytat.

 

Uważam, że niektórych forumowiczów warto banować za pieniactwo.

 

Miałem i testowałem ten karbon z ali, jest kiepski. To nie tylko moje zdanie. Był bum na kółka sporo moich ziomków razem ze mną kupowało te produkty. Teraz nikt z nas na tym nie jeździ, skąd jesteście? zapraszam Warszawa, Lublin, Kraków. Tam jeżdżę dam przetestować rower z porządnymi kołami. Weź swój spotkajmy się.

Co do pozwu, nie życzę sobie nazywania mnie głupim. Kolega moderator spękał ! Co miał napisać ? Próbuje wyjść z twarzą to twierdzi że go rozbawiłem hehe kto tu jest żałosny.

Z mojej strony tyle, nie będę wam zaśmiecał wątku. Powodzenia życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez methan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłócić mi się tutaj !!! ... że tak się wyrażę : )

 

Na poniższej fotce jedna z moich zabawek

 

Fajny rowerek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłócić mi się tutaj !!!

Na wyscig sie umowcie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyscig sie umowcie :-)

 

Chyba nie. Sądzę że nasz Pan moderator woli rowery szosowe. Sądząc po fajnym rowerze na zdjęciu.

Pewnie po ścieżkach w lesie dla niedzielnych rowerzystów i na mieście pewnie sobie poradzi z jazdą : ) rowerem górskim.

 

Gorzej jak przyjdzie coś bardziej wymagającego : ) w górach. Pojedzie rowerem do maratonów ? : ) Tak zwane rowery XC.

Jedna mała hopka i rower rozwali się na części : ) A nasz Pan moderator albo przeżyje, albo zejdzie z tego Świata : )

 

: )

 

Szkoda że nie ma dostępnych w Polsce obręczy Stans Hugo 52 ... na 28 szprych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niebawem znowu będę zdzwonił czy są już dostępne obręcze. Zobaczymy ... Może coś się ruszy w tym roku ...

 

Fajne będą obręcze do opon 27.5 x 2.8 : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gry przygodowe ... " Wyłącznie Single Player !!! " ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.