Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

> Zyzio, no jasne że lepiej gdy kolumny ważą więcej niż mniej ale entuzjazm dla tego założenia rosnie odwrotnie proporcjonalnie do numeru piętra, na które trzeba je wtaszczyć być może nie jeden raz...

 

> EMil To te dynaudio waza podejrzanie malo.

 

Kolumny dwudrozne na 2 wooferach? Chyba w miarę normalnie...

post-8726-100002771 1178200688_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dopisuję do grona zwolenników paradigma ale z modelem titan .v2 :)

Jakby mi się jeden wysokotonowiec nie spalił to pewnie do tej pory bym ich używał-jak dla mnie rewelacja w tej cenie. Z dobrym wzmakiem zaskoczyły mnie totalnie.

Miałem studio 20 .v3 ale to już trochę inne brzmienie i nie do końca pasowały do mojego pokoju. Tak więc lepiej się sprawdziły titan .v2 mimo że niby gorsze :)

Przy okazji zapytam czy ktoś wie jak zdobyć głośnik wysokotonowy do titan .v2 (ale nie w polpaku bo cena z kosmosu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

rownież wpisuje sie do klubu zwolennikow paradigma!

posiadam model monitor 5v3 -chyba nie zbyt popularny , nie widzialem zeby ktos jeszcze mial taki.

 

kupilem je troche w ciemno , bez wczesniejszego odsluchu, ale jak je podlaczylem i pozwolilem robic swoje , to przez kilka godzin nie moglem wyjsc z podziwu (moze dla tego ze wczesniej nie mialem zadnych pozadnych kolumn) . Mam je od dwoch lat i pomimo tego ze czasami mozna doszukac sie jakis brakow (wiadomo nie jest to zadna gorna półka) , to i tak charakter ich brzmienia jest dla mnie strzalem w dziesiatke

 

slucham rocka i ogolnie muzyki dynamicznej , gdzie licza sie szczegoly -a slychac , ze paradigmy w tej dziedzinie radzą sobie bardzo dobrze

 

chcialbym kiedys (jak bede mial odpowiedni budżet) nabyc jakis wyzszy model i tu mam pytanie:

czy są jakies monitory (w znaczeniu kolumny podstawkowe) paradigma z serii studio lub moze signature, ktore maja wylot powietrza z tylu ?

post-6173-100002707 1178237952_thumb.jpg

post-6173-100002708 1178237952_thumb.jpg

post-6173-100002709 1178237952_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon

 

jak kupilem te kolumny to piewsze co chcialem zrobic to zastosowac podwojne okablowanie, ale podlaczylem tak jak jest i jest bardzo dobrze.

 

po za tym wydaje mi sie, ze na tym poziomie (jesli chodzi o sprzet w tym przedziale cenowym) inwestujac w kabel nie usyskam jakiejs powalajacej poprawy biorac pod uwage stosunek porawy do kosztu tego przedsiewzięcia, a nie chce ryzykowac kupna jakiegos na prawde dobrego (drogiego) kabla, bo moze okazac sie, ze nic nie zmieni albo w najgorszym wypadku popsuje. wole juz inwetowac w akustyke pomieszczenia , bo tak na prawde to od niej najwiecej zalezy

 

a jesli chodzi o zworki , to chyba to zrobie jakos nie dlugo, chociaz tez nie spodziewam sie cudu!

 

jak kiedys wymienie moj obecny sprzet audio na cos co leżało chciażby w sklepie obok komponentów "high-endowych" to moze bede sie bawil w dobieranie do nich drucików w celu uzyskania "poprawy" dzwieku

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, wielu z nas zapomina, tak jak jeden z forumowiczów, który tutaj pisał ..." w tej cenie nie znalazłem na odsłuchach nic sensownego co mogłoby zastapic moje paradigmy...: czy cos w tym guscie, chodzi o kontekst,

 

ze

osłuchiwanie kolumn w salonie rtv, nawet jesli mamy profesionalne studio odsłuchowe, to nie to samo co warunki domowe, oraz te samoe kolumny po okresie wygrzania. ma to kapitalne znaczenie, bo nie ukrywajmy, brzmienie głośnikó swiezo wyciągniętych z kartonu, a głośników po powiedzmy 120 godzinach pracy, to przeciez dwie skrajnie nieraz odmienne charakterystki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denon.dcd.2560, 5 Maj 2007, 18:59

 

>osłuchiwanie kolumn w salonie rtv, nawet jesli mamy profesionalne studio odsłuchowe, to nie to samo

>co warunki domowe, oraz te samoe kolumny po okresie wygrzania.

 

No i? :)

 

Jak to mówią - na bezrybiu i rak ryba. Co wybierzesz, jak masz do wyboru nie posłuchać kolumn w ogóle, albo posłuchać niewygrzanych w salonie? Oczywiście, że najfajniej pożyczyć wygrzane kolumny na odsłuchy do domu, ale nie oszukujmy się. Tu jest Polska. :)

 

A nawiązując do tego aspektu i tematu wątku - byłem miło zaskoczony wygrzewaniem się 40v4. W zasadzie jedyna rzecz, która faktycznie się w dużym stopniu zmieniła to bas. W okolicy stopy perkusji - barwa, atak, szybkość. Poza tym po wygrzaniu zrobiło się ogólnie go więcej, mocniejszego, bardziej zróżnicowanego i niżej schodzącego. Ponadto nieco zmiękczyły się soprany. No i wzrosła ogólnie rozumiana dynamika.

 

Ale nie było mowy o odmianie charakterystyki czy jakichś innych skrajnych zmianach.

 

No i trwało to znacznie krócej, niż wygrzewanie 20v3... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper, 5 Maj 2007, 20:30

>Ale nie było mowy o odmianie charakterystyki czy jakichś innych skrajnych zmianach.

 

Własciwie to niechetnie ale jednak się nie zgodzę,Przeciez sam napisałes że nieco zmieniła sie charakterystyka sopranów ,zrobiły sie dokładniejsze pokazała się mikroinformacja ,więc głosnik musiał zmienić charakter .Ja to na podstawie swoich Studio 40 v4 stwierdziłem .Oczywiście wygrzewanie albo ułozenie głośnika jest to proces złozony i wielogodzinny w moim przypadku to było około 120 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon, 5 Maj 2007, 22:32

 

> Przeciez sam napisałes że nieco zmieniła sie charakterystyka sopranów ,zrobiły sie dokładniejsze pokazała się

> mikroinformacja ,więc głosnik musiał zmienić charakter

 

Słusznie prawisz, zmienił. Niemniej denon.dcd.2560 pisał o diametralnych zmianach. A tutaj zmiany (poza basem) były naprawdę minimalne.

 

Wiem, że na pewnym poziomie audiofilskiego zajoba każdą zmianę ochoczo nazywamy "diametralną" i licytujemy się, czy jest to różnica dwóch, czy może czterech klas. ;) Więc napiszę to tak: niewygrzane 40v4 grają w 90% jak wygrzane. Dla porównania: niewygrzane 20v3 grają w 50% jak wygrzane. Podsumowując - różnica pomiędzy tymi dwoma modelami kolumn w stanie wygrzanym i niewygrzanym była znacznie większa w przypadku 20v3, niż w przypadku 40v4. I ogólnie moim niefachowym zdaniem była mała (pamiętając cały czas o basie).

 

Możemy oczywiście poczepiać się tych procentów, ale mam nadzieję, że idea jest jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz, 6 Maj 2007, 08:15

 

>o widze ze juz powstaje szkola dzwieku paramedig? ciekawe jak wypadnie porownanie mojej szkoly

>dzwieku z tymi parara......No czekamy ,i będziemy kibicować

 

Swoją drogą o co chodzi z tą szkołą dźwieku?? Mnie Paradigm przekonał najbardziej naturalnym i konsekwentnym oddaniem szczegółow i dynamiki .Nic złego nie dzieje się w wypadku głośniejszego słuchania, nie nastepuje kompresja,

 

*W wypadku nagrań z "życiem" Paradigm deklasuje wiekszość stawki*

 

Każdy potrafi zrobić głośniki które grają dokładnie i szczegółówo problem zaczyna się z implementacja własciwego basu i przy dynamicznych nagraniach .Paradigm prezentuje rozsądny kompromis ,ale nie oszukuje i nie szufladkuje sie w kategori głośników sprawdzających sie tylko w ""plumkaniu""czy tylko w muzyce rozrywkowej .Gra wszystko i w dowolnych warunkach .Oczywiscie pisze o serii Reference i Signature . Co do serii Monitor to ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bo nie

>ukrywajmy, brzmienie głośnikó swiezo wyciągniętych z kartonu, a głośników po powiedzmy 120 godzinach

>pracy, to przeciez dwie skrajnie nieraz odmienne charakterystki.

 

Swięte słowa! moje phonary były nieznosne na poczatku teraz nawet daja pozory dzwieku:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerikawon, 6 Maj 2007, 10:38

>Każdy potrafi zrobić głośniki

 

Tak właśnie się zastanawiam jakie głośniki jest łatwiej zaprojektować:

- podobające się recenzentom

- podobające się ludziom

 

Paradigm wszędzie gdzie tylko może opisuje genezę powstania głośników która zdeterminowała tak często przywoływaną tutaj "szkołę brzmienia", ale im dłużej słucham tych kolumn i częściej je porównuje z innymi głośnikami tym bardziej dochodzę do wniosku że może faktycznie coś w tym jest? I po prostu stworzono kolumny które podobają się ludziom. Na tych kolumnach można faktycznie słuchać wszystkiego czyli może dlatego tak się je lubi że dobrze grają muzykę ;-)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.