Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  575 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Porównałem kable zasilające do mojego XS.Tak jak wcześniej pisałem że wyczytałem na forum Naima że najlepiej grają ze standardowymi czarnymi i taki udało mi się zakupić.Wczesniej miałem podłączonego Furutecha FP-3TS762 i hmm sam już nie wiem ale zwykły czarny kabel zasilający 3x0,75 z KEMA-KEUR według mnie jest lepszy niż Furutech.Wybrałem utwory gdzie na słuchawkach dobrze słychac szczegóły np delikatne talerze w tle itd.W Furutechu by te szczegóły usłyszeć muszę zwiększyć głośność dość solidnie w KEMA przy standardowej głośności słyszę to wyraźnie.Dziwne to troszkę bo tu kabel z rodowanymi wtykami a tu kabel za parę złotych .Życie jednak jest pełne niespodzianek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie połączenia XS z odtwarzaczem CD Rotel RCD971.Na chwilę obecną mam go połączony ze wzmacniaczem poprzez analogowe RCA MB Audio Diamond ale mam okazję wypróbować teraz 5DINx RCA MB Audio Crystal.Czy to połączenie będzie lepsze od analogowych RCA ?Nie powiem bo kable MB Audio bardzo dobrze mi się zgrywają z systemem kwestia czy 5DIN x RCA wniesie coś lepszego niż RCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, puszkin napisał:

Już coś podobnego widziałem..

Screenshot_20230204-155425_Chrome.jpg

Narcom 5

Screenshot_20230204-160018~2.png

9 minut temu, filok napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie połączenia XS z odtwarzaczem CD Rotel RCD971.Na chwilę obecną mam go połączony ze wzmacniaczem poprzez analogowe RCA MB Audio Diamond ale mam okazję wypróbować teraz 5DINx RCA MB Audio Crystal.Czy to połączenie będzie lepsze od analogowych RCA ?Nie powiem bo kable MB Audio bardzo dobrze mi się zgrywają z systemem kwestia czy 5DIN x RCA wniesie coś lepszego niż RCA

Jak jesteś zadowolony to nie ruszaj, próbowałem din/rca, (nawet mam w szufladzie), din/din (też mam w szyfladzie) 

 używam rca/rca

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2023 o 14:59, filok napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie połączenia XS z odtwarzaczem CD Rotel RCD971.Na chwilę obecną mam go połączony ze wzmacniaczem poprzez analogowe RCA MB Audio Diamond ale mam okazję wypróbować teraz 5DINx RCA MB Audio Crystal.Czy to połączenie będzie lepsze od analogowych RCA ?Nie powiem bo kable MB Audio bardzo dobrze mi się zgrywają z systemem kwestia czy 5DIN x RCA wniesie coś lepszego niż RCA

w połączeniu DIN najważniejsze w sumie jest prowadzenie masy - jeśli z jednej strony jest rca to zasadniczo to nie działa...

The main advantage of DIN over phono for stereo is that the ground is commoned between left and right signals thereby reducing low level noise, and there is one less (two for an end to end lead) physical connections required. Physical connections are a weak link in the chain and should ideally be minimised

Być może gniazdo DIN jest nieco lepiej wlutowane w XS - to może coś tam zmienić 

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2023 o 14:27, maciekplacek napisał:

Ten Supernait 3 też będzie wycofany i zastąpiony nowym klockiem? 

Jeszcze nie, to "stosunkowo nowa" integra i na pewno się dobrze sprzedaje. Naim wymienia je równo co sześć lat. 2007 (SN1), 2013 (SN2), 2019 (SN3). Łatwo wyliczyć, że SN4 może wyjść dopiero w 2025. Patrząc na nową serie 200, to można łatwo przewidzieć, że SN4 będzie miał 2x100W, białe logo, świecącą gałkę, XLR i radiatory po bokach.

Edytowane przez leszeksz
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, leszeksz napisał:

Jeszcze nie, to "stosunkowo nowa" integra i na pewno się dobrze sprzedaje. Naim wymienia je równo co sześć lat. 2007 (SN1), 2013 (SN2), 2019 (SN3). Łatwo wyliczyć, że SN4 może wyjść dopiero w 2025. Patrząc na nową serie 200, to SN4 będzie miał 2x100W, białe logo, XLR out i radiatory po bokach.

I pewnie będzie kosztował 35k 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dekoracja napisał:

w połączeniu DIN najważniejsze w sumie jest prowadzenie masy - jeśli z jednej strony jest rca to zasadniczo to nie działa...

The main advantage of DIN over phono for stereo is that the ground is commoned between left and right signals thereby reducing low level noise, and there is one less (two for an end to end lead) physical connections required. Physical connections are a weak link in the chain and should ideally be minimised

Być może gniazdo DIN jest nieco lepiej wlutowane w XS - to może coś tam zmienić 

Działa, w DIN łączone są 3 piny bez obudowy DIN - lewy i prawy kanał oraz masa, która z drugiej strony jest łączona do mas wtyków rca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, leszeksz napisał:

i na pewno się dobrze sprzedaje

Super wzmacniacz to i super sprzedaż. 😉

25 minut temu, leszeksz napisał:

Łatwo wyliczyć, że SN4 może wyjść dopiero w 2025.

Naim ma teraz dodatkowe ręce do pracy (Słowacja) i wcale się nie zdziwię jak już w przyszłym roku będzie SN4. Niedobrze dla takich osób jak ja, które będą sprzedawać swojego SNa bo jak sprzęt już nieprodukowany to ceny używek idą mocno w dół. Chętnych na 4 miesięcznego SN3 zapraszam na prv. Dodam, że według Naim Community mój egz. jeszcze nawet nie jest dobrze wygrzany - trzeba aż 7 miesięcy 😉

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzysiek H napisał:

Działa, w DIN łączone są 3 piny bez obudowy DIN - lewy i prawy kanał oraz masa, która z drugiej strony jest łączona do mas wtyków rca

W przyszłym tygodniu będę miał okazję potestowac takie kable z MB Audio.Bardzo jestem ciekaw tego porównania bo po ostatnich testach kabli zasilających to może być bardzo ciekawe porównanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzysiek H napisał:

upadek?

1 godzinę temu, maciekplacek napisał:

Nigdy nie miałem do czynienia z Naim no może poza Atom którego gdzieś słuchałem jak kupowałem głośniki ale to było kilka lat temu. Od czego warto zacząć tj jakiego modelu?

zależy tylko od budżetu. napisz jaki masz to dostaniesz odpowiednie rady. nawet tanie naity (5i, 5si) są bardzo ciekawe

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maciekplacek napisał:

Od czego warto zacząć tj jakiego modelu?

W integrach polecam Naita XS3. Ma wszystko z czego słynie dobry Naim. Jest bardzo mocne uderzenie / dynamika na basie, jest bardzo bliski środek, są pięknie namacalne wokale i jest coś ekstra czyli otwarta góra. Oczywiście tu i tam XS3 trochę przesadza a i precyzyjne granie jest mu zupełnie obce ale gra tak bardzo radośnie i z taką werwą, że polecam. Będziesz wiedział czy Naima brzmienie lubisz czy nie.

No chyba, że masz już trochę lat i chcesz spokojnego, mocno ocieplonego, dusznego brzmienia bez otwarcia i powietrza na wysokich, bez naimowskiej dynamiki w skali makro to wtedy Supernait 3.  Takie stateczne, milusie, ułożone granie dla dojrzałego wiekiem melomana. 

Wybieraj.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maciekplacek napisał:

Nigdy nie miałem do czynienia z Naim no może poza Atom którego gdzieś słuchałem jak kupowałem głośniki ale to było kilka lat temu. Od czego warto zacząć tj jakiego modelu?

Atom HE jest ok na strat, 1 klocek All In One. Potem jeśli się spodoba to możesz do niego końcówkę mocy  zapodać np Nap 200 lub 250.

Jeśli masz już źródło i szukasz wzmaka to jak Adam pisał może się spodobać Xs2, Xs3  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adam 38 napisał:

W integrach polecam Naita XS3. Ma wszystko z czego słynie dobry Naim. Jest bardzo mocne uderzenie / dynamika na basie, jest bardzo bliski środek, są pięknie namacalne wokale i jest coś ekstra czyli otwarta góra. Oczywiście tu i tam XS3 trochę przesadza a i precyzyjne granie jest mu zupełnie obce ale gra tak bardzo radośnie i z taką werwą, że polecam. Będziesz wiedział czy Naima brzmienie lubisz czy nie.

No chyba, że masz już trochę lat i chcesz spokojnego, mocno ocieplonego, dusznego brzmienia bez otwarcia i powietrza na wysokich, bez naimowskiej dynamiki w skali makro to wtedy Supernait 3.  Takie stateczne, milusie, ułożone granie dla dojrzałego wiekiem melomana. 

Wybieraj.

Na ten moment gram na Lyngdorfie 3400 i chciałbym sprawdzić jak zagra Naim. Myślałem właśnie o tym supernait 3 ale z drugiej strony nie chcę w ciemno wyrzucać tyle kasy dlatego myślałem o jakimś modelu niższym i tańszym który odda charakter Naim-a bo albo zaskoczy albo nie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XS2 - kilkuletnia używka jest do kupienia pewnie za 5-6K i z tym wzmacniaczem IMHO najlepiej spróbujesz, co potrafi Naim. Choć, jak napisał Adam, czasem jest aż za bardzo radosny i tu i ówdzie za dużo tego i owego, a precyzja jest, jaka jest. Ale jeżeli chcesz poznać clou filozofii Naima za rozsądne pieniądze, to właśnie XS2 wydaje mi się najbardziej dostępnym wyborem. 

Supernait 3 vs XS 2 to przepaść w cenie i jednocześnie spore różnice w sygnaturze brzmienia - poczytaj choćby posty Adama o SN3 i XS3 (a XS2 bardzo niedaleko XS3).

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem sprzedać Naima XS2, nawet go swego czasu wystawiłem na olx, ale zaraz zdjąłem i później pomyślałem, chłopie coś ty chciał zrobić? Myślałem, że za 5-8K kupię hi-end Accu lub Luxman albo cuś innego w czystej klasie A, oczywiście żartuję, ale to była bardziej chęć zmian nie wiadomo po co, tzn. tylko po to, żeby spróbować coś innego, bo będzie pewnie to lepsze. Ale skoro rachunki są w p...u coraz droższe, to zostaję przy XS2, brzmi jak klasa A jak 50 koła (no dobra, żart, ale kto słyszał XS, wie o co mi chodzi), kosztuje ile kosztuje i nie zużywa megawatów;) Ale Regę Elicit MK5 i Exposure 3010/3510 też mam na celowniku;)

6 minut temu, Niepokorny napisał:

Przygodę z Naimem zacząłem właśnie od Xs2 którego miałem 3 razy.

Serio? 3 razy? Nie mów mi jeszcze, że to były 3 rożne egzemplarze?

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy miałem tego samego bo go sprzedałem a potem odkupiłem od klienta🤭 Kolejnego Xs2 zamieniłem za lampę. 
A w ogóle to z tym pierwszym miałem cieką historię bo kupiłem go pamiętam używanego od forumowicza ale z FV wystawioną na recenzenta Filipa Kulpę.
Był to 3 miesięczny egzemplarz który ww pan testował w swojej gazecie (AV - test z 2014 r) gdzie na końcu stwierdził że tak zajefajny wzmak zostawia sobie „na dłużej” a po kwartale był już u mnie..🙃 

Takie tam rozstania i powroty z Xs2

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Niepokorny napisał:

2 razy miałem tego samego bo go sprzedałem a potem odkupiłem od klienta🤭 Kolejnego Xs2 zamieniłem za lampę. 
A w ogóle to z tym pierwszym miałem cieką historię bo kupiłem go pamiętam używanego od forumowicza ale z FV wystawioną na recenzenta Filipa Kulpę.
Był to 3 miesięczny egzemplarz który ww pan testował w swojej gazecie (AV - test z jesieni 2013 r) gdzie na końcu stwierdził że tak zajefajny wzmak zostawia sobie „na dłużej” a po kwartale był już u mnie..🙃 

Takie tam rozstania i powroty z Xs2

Kocham takie historie;) Pamiętam, jak kupowałem ok. 20 lat temu moje pierwsze "poważne" kolumny - Dali 450 i pytałem czy warto. I ktoś tu, na tym forum, opisał mi sytuację, jak wsiadał do pociągu z tymi paczkami (chyba bez kartonów, bo zakup z drugiej ręki), przy pełnym obłożeniu. Pamiętam, że to był dla mnie impuls do zakupu;)

Znalazłem ten stary wątek: 

 

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, filok napisał:

Witam serdecznie

Mam pytanie - Czy warto do XS dokupić FlatCap 2 ? co wniesie do brzmienia.Czytałem sporo na forum Naima ale zdania są bardzo podzielone

Ja mam tu akurat dziwne odczucia. Bo ciężko jest cokolwiek dorwać u nas do spróbowania/wypożyczenia z zasilaczy Naima. Więc ta polityka jest dla mnie lekko wk... Także coraz bardziej się skłaniam do "gotowych" wzmacniaczy, które nie potrzebują pięciu ficzerów/dopalaczy i firmowego regaliku, żeby lepiej zagrać. Nie obrażam się na Naima, nie strzelam foszków, ale klienci Naima są u nas bardzo słabo "zaopiekowani" w zakresie zasilaczy. Chciałem spróbować HiCapa DR do XS2, ale nigdzie nie było. Taka sytuacja.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tomek11 napisał:

Ja mam tu akurat dziwne odczucia. Bo ciężko jest cokolwiek dorwać u nas do spróbowania/wypożyczenia z zasilaczy Naima. Więc ta polityka jest dla mnie lekko wk... Także coraz bardziej się skłaniam do "gotowych" wzmacniaczy, które nie potrzebują pięciu ficzerów/dopalaczy i firmowego regaliku, żeby lepiej zagrać. Nie obrażam się na Naima, nie strzelam foszków, ale klienci Naima są u nas bardzo słabo "zaopiekowani" w zakresie zasilaczy. Chciałem spróbować HiCapa DR do XS2, ale nigdzie nie było. Taka sytuacja.

No niestety też biorę pod uwagę używkę więc i odsłuch raczej nie możliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis oraz Zasilacze do Naim robi p Konrad z Audio Elysium woj łódzkie. Ma stronę na fejsie. Znajomemu do 272 robi zasilacz, coś na bazie 555 poniżej 10 tyś zł. Tym bardziej  HiCapa na dopalaczach pyknie w przyzwoitych pieniądzach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.