Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  574 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pstrokaty,

z moich doświadczeń najpierw xps lub możesz nabyć dualteddy cap i jeżeli nie masz kasy to może być najlepsze wyjście które da najlepszy efekt(pod warunkiem że ndaca da się zasilić capem bo zupełnie nieznam tego klocka,jestem starej daty)lub wyślij email do Tedego to uczciwy gość i napewno najlepiej Ci odpowie.

pozdrawiam i miłej zabawy

(chętnie bym pożyczył ale jestem z Gdańska,chyba że masz ochotę na wypad nad morze i odsłuchy,zapraszam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

I jak z Twoimi Dynaudio się zgrywa? Porównując do dzielonki...?

 

Dynaudio w wersji Contour (Esotec D-260) są fantastyczne zważywszy na ich wielkość i generowany dźwięk (cecha dynek). Słychać, że XS-2 lepiej sobie radzi z prezentacją na niższych poziomach głośności. Każdy z przekazów, dzielonki czy integry miał swoje mocne i "słabe" strony. W innych warunkach pomieszczenia pewnie pozostałbym przy systemach dzielonych wykorzystując ich potencjał ale ten kompromis jest bardziej akceptowalny. Chciałbym kiedyś spróbować Naim-a z małymi ProAc Response 1sc podobno też fantastyczne połączenie ! Na średnie i duże monitory nie mam warunków ! :(

 

ps. koniecznie "pobawcie się" z zasilaniem da Naim-a tzn. okablowanie, listwy itp. czynią cuda !!!!!!

Edytowane przez ciupaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. koniecznie "pobawcie się" z zasilaniem da Naim-a tzn. okablowanie, listwy itp. czynią cuda !!!!!!

Do tego stopnia czynią cuda, że można zadać sobie pytanie czy istnieje coś takiego jak sygnatura brzmienia Naima. I nie mam na myśli utraty legendarnych cech motorycznych, ale odkrycie i przywołanie możliwości tej elektroniki w zakresie choćby kreowania ładnej przestrzeni i głębi sceny.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego stopnia czynią cuda, że można zadać sobie pytanie czy istnieje coś takiego jak sygnatura brzmienia Naima. I nie mam na myśli utraty legendarnych cech motorycznych, ale odkrycie i przywołanie możliwości tej elektroniki w zakresie choćby kreowania ładnej przestrzeni i głębi sceny.

 

podpisuję się pod tym co napisałeś cyt. "ale odkrycie i przywołanie możliwości tej elektroniki w zakresie choćby kreowania ładnej przestrzeni i głębi sceny." POTWIERDZAM i

od ustalenia prawidłowej polaryzacji zaczynając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie powinien być gorący pin? U mnie jest na górze w wzmaku jak i cd. Podłączyłem zgodnie z sugestią recenzji XS'a w HiFi i Muzyka, ale nie jestem pewien, czy takie panują standardy w elektryce...

 

To gdzie powinien być gorący pin? U mnie jest na górze w wzmaku jak i cd. Podłączyłem zgodnie z sugestią recenzji XS'a w HiFi i Muzyka, ale nie jestem pewien, czy takie panują standardy w elektryce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie powinien być gorący pin? U mnie jest na górze w wzmaku jak i cd. Podłączyłem zgodnie z sugestią recenzji XS'a w HiFi i Muzyka, ale nie jestem pewien, czy takie panują standardy w elektryce...

 

To gdzie powinien być gorący pin? U mnie jest na górze w wzmaku jak i cd. Podłączyłem zgodnie z sugestią recenzji XS'a w HiFi i Muzyka, ale nie jestem pewien, czy takie panują standardy w elektryce...

 

Trzeba uzbroić się w probówkę i sprawdzić gniazdko bo różnie są zmostkowane fazy - w tym i moim przypadku faza jest na dole gdyż wtyczkę kabla sieciowego od strony naima obracamy w prawą stronę.

post-16501-0-80551700-1305704639_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>de_moon

Podłącz kable sieciowe w taki sposób w jaki najbardziej Ci pasuje brzmieniowo.

Moim zdaniem w Naimie faza jest u góry w gnieździe, przynajmniej w supernaicie i nDACU. Przy podlączonym kablu sieciowym właśnie w taki sposób scena jest najbardziej naturalna, nie nadmuchana, bas jest konturowy i generalnie lepsza jest definicja instrumentów.

Ale np. w przypadku zasilaczy pana Pardo jest zgoła wręcz przeciwnie. Faza w gniazdkach zdaje się być w na dole. Jednocześnie gniazda te zamontowane/zorientowane są w taki sam sposób jak gniazda w elektronice Naima.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłałem maila do Audionova z zapytaniem, co by proponowali w ramach upgrade'u po Skylink'u. odpisali, że właśnie nad czymś pracują i za około 2 tygodnie mam się im przypomnieć, to ustalę szczegóły pożyczenia/zakupu nowego IC.

byłem wczoraj w audiopunkcie, właśnie w kwestii Chorda Cadenza i mają go na stanie, tak więc niebawem zorganizuję bezpośrednie "starcie" na IC. po głowie chodzi mi również IC od Teddy'iego... może ktoś z wawy posiada ów kabelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłałem maila do Audionova z zapytaniem, co by proponowali w ramach upgrade'u po Skylink'u. odpisali, że właśnie nad czymś pracują i za około 2 tygodnie mam się im przypomnieć, to ustalę szczegóły pożyczenia/zakupu nowego IC.

byłem wczoraj w audiopunkcie, właśnie w kwestii Chorda Cadenza i mają go na stanie, tak więc niebawem zorganizuję bezpośrednie "starcie" na IC. po głowie chodzi mi również IC od Teddy'iego... może ktoś z wawy posiada ów kabelek?

No to będzie ciekawie, warto zaczekać na tę nową Audionovę i przeprowadzić porównanie. A podzwoniłem też po znajomych ale niestety nikt nie ma IC od Teddy'iego :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

joł,

mam info od audionova o nowym IC, co wabić się ma Highline (500zł 0,5m). jutro wrzucą oficjalne info na ich stronie. dogadałem się, co do kaucji, więc liczę, że do końca tygodnia będzie u mnie.

a dzisiaj odebrałem chord'a cadenza - nooo powiem, że się podoba. czyściutki dźwięk, poukładany, więcej wybrzmień przy skyline od audionova. basu niby tyle samo słychać a czuć więcej pompowanego powietrza, więcej życia. wciąga w słuchanie. fajny. jestem nim zainteresowany, choć porównam go jeszcze z highline'em. ogólnie chord mnie mile zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joł,

mam info od audionova o nowym IC, co wabić się ma Highline (500zł 0,5m). jutro wrzucą oficjalne info na ich stronie. dogadałem się, co do kaucji, więc liczę, że do końca tygodnia będzie u mnie.

a dzisiaj odebrałem chord'a cadenza - nooo powiem, że się podoba. czyściutki dźwięk, poukładany, więcej wybrzmień przy skyline od audionova. basu niby tyle samo słychać a czuć więcej pompowanego powietrza, więcej życia. wciąga w słuchanie. fajny. jestem nim zainteresowany, choć porównam go jeszcze z highline'em. ogólnie chord mnie mile zaskoczył.

 

od tygodnia mam zrobionego na DIN Naim IC Sonus Oliva 1ag - porównywalny chodź trochę jaśniejszy od Albedo Flat One

Srebro jest SUPER !!!!!!!!!!!!!

Sonus Oliva 1 Ag.pdf

Edytowane przez ciupaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim CD5X z zasilaczem to już słuszne źródło. w moim odczuciu jest neutralne i myślę, że mezaliansu z makiem być nie powinno, ale to tylko moje domysły… trzeba by posłuchać.

 

ja natomiast wczoraj otrzymałem Highline od Audionova. hmmm przyznam, że spodziewałem się większej zmiany w porównaniu do Skyline. owszem jest odrobina więcej wybrzmień, ale bez szału. Chord Cadenza więcej pokazał. było jeszcze więcej wybrzmień, więcej miejsca miał każdy instrument, bas pompował jakby więcej powietrza.

 

foto Highline i Skyline:

 

audionova.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoney - daj sobie spokój z takimi zmianami - kup od razu sobie 5X lub 2X

 

jakieś argumenty? bo nie bardzo rozumiem skąd taka opinia...

czy przez to, że Vindent i Naim to ta sama półka cenowa, czy może podobny poziom źródła?

 

różnica cenowa między CD5i a 5x to 50% tego pierwszego, a 2x to dla mnie kosmos- zupełnie poza moim zainteresowaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoney dla mnie CD5i naima jak i chyba dla wielu forumowiczów to wypadek przy pracy.

Po za wizualną stroną nie zyskasz nic szczególnego i godnego uwagi, ba myślę że ten "vicek" jest na podobnym, ba a być może lepszym poziomie... (nie wiem nie słuchałem)

myślę że to zabawa w półśrodki, poczekaj odłóż grosika i kup 5X czy XS, 5X z drugiej ręki zadbanego ładnego kupisz za 4500zł spokojnie, poczekaj może ktoś z klubu będzie się chciał przesiąść na np. 2X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.