Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Marku S.

Pass jest bardzo znanym i cenionym konstruktorem sprzętu. Zgadzam się też co do funkcji zasilacza , jaką ma w sprzęcie grającym.

Jednak samo brzmienie Passa już nie do końca mi ostatnio pasuje... Mam nawet do sprzedania wzmacniacz Pass Aleph 0s.

Tu wyżej opisywany sprzęt Sansui bardziej mi się zdrał z moimi kolumnami. Co ciekawe to tylko 607 MOS Premium.

Przepraszam za off top .

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Czy ktos kojarzy RS 5000 z takimi driverami ?

Bardziej kojarza sie z seria SM Infinity ale moze o czyms nie wiem ?

To czyjaś radosna twórczość. Czego to ludzie nie wymyślą aby gdzieś upchnąć zalegający sprzęt .

To będą raczej najtańsze głośniki z Allegro pasujące do otworów ;-)) i chyba nie mają nic wspólnego z Infinity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyjaś radosna twórczość. Czego to ludzie nie wymyślą aby gdzieś upchnąć zalegający sprzęt .

To będą raczej najtańsze głośniki z Allegro pasujące do otworów ;-)) i chyba nie mają nic wspólnego z Infinity.

 

To akurat Ebay UK.

Od dluzszego czasu szukam malych Infinity do gabinetu ale w UK to jak w totka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat Ebay UK.

Od dluzszego czasu szukam malych Infinity do gabinetu ale w UK to jak w totka ...

To faktycznie dużo zmienia ;-))

Zerknij w PW , może to coś dla Ciebie , nie ma ryzyka niegodności z tym co było w oryginale .

Edytowane przez Nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam i ja!

Kappy osiem.dwa!

 

Witam się więc ładnie ze wszystkimi a zukzukzuk i don111 dziękuję za porady i własne spostrzeżenia!

Szczególnie zukzukzuk bo dzięki Tobie zwróciłem uwagę na te kolumny.

Właśnie siedzę z nimi w trójkącie i cały czas mam wrażenie, że gra mi tu jeszcze jakiś centralny ze środka czy coś (którego przecież tu nie ma! ;) )

Dźwięk odrywa się od kolumn, dynamiki nie brakuje (nawet na tymczasowym Marantzu PM 75), kolumny grają ze sporym rozmachem a jednocześnie... tak równo i spokojnie, bez wysiłku.

Super sprawa! Wybaczyłem im już, że zajmują tyle miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamien woofery miejscami albo wyjmij woofer i przetestuj bez zwrotnicy. Może membrana się z wiekem zapadła i ociera.

 

Wofery nie są orginalne te przezroczyste chyba były wymieniane tylko niewiem czy to też nie są głośniki watkinsa takie czarnawe membrany mają,myśle że to wina któryś kondensatorów jest tam tego z tyłu od groma niektóre poteżne lecz niewiem które są odpowiedzialne za tor niskotonowy niewiem co z tymi paczkami zrobić a tak ładnie grały wklejam zdjęcie głośnika może ktoś coś podpowie czy to nadal wofery watkinsa tylko nowsze?.

post-23525-0-17768900-1422180997_thumb.jpg

Edytowane przez daro-driver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś zawieszenia, może są już stare i popękały, przy wyłączonym głośniku często prawie tego nie widać. Przy większej głośności może "popierdywać" przez pęknięcia w zawieszeniach. Sam tak miałem kiedyś w 7RS.

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wofery nie są orginalne te przezroczyste chyba były wymieniane tylko niewiem czy to też nie są głośniki watkinsa takie czarnawe membrany mają

 

Niestety to nie są głośniki Watkinsa..Ktoś najzwyczajniej wstawił przypadkowego 12 calowca...

Głośnik jest ewidentnie uszkodzony-cewka ociera o magnes.

Najprawdopodobniej jest to starsza wersja woofera car audio marki Ratho Hamburg.

 

post-27084-0-77252700-1422430694_thumb.jpg post-27084-0-83785800-1422430983_thumb.jpg

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie są głośniki Watkinsa..Ktoś najzwyczajniej wstawił przypadkowego 12 calowca...

Głośnik jest ewidentnie uszkodzony-cewka ociera o magnes.

Najprawdopodobniej jest to starsza wersja woofera car audio marki Ratho Hamburg.

 

post-27084-0-77252700-1422430694_thumb.jpg post-27084-0-83785800-1422430983_thumb.jpg

 

 

Dzięki fredi za podpowiedz niewiem już sam co mam robić czy wstawić coś przypadkowego dwucewkowego ale przecież każdy głośnik ma swoje parametry do danej skrzynki a nieznam parametrów watkinsa boje się że może być już nie tak lecz z tymi rto było całkiem nieżle ciekawe jak by było z orginalnymi trapi mnie niepewność czy zainwestować w orginały gdyż po tych paczkach niemogę niczego innego słuchać może to zaleta wstęg i niskiego basu z obudowy zamkniętej?proszę ratujcie i wskażcie mi drogę:)tutaj link do orginałów tylko ta cena kompletu http://www.watkinsstereo.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki fredi za podpowiedz niewiem już sam co mam robić czy wstawić coś przypadkowego dwucewkowego ale przecież każdy głośnik ma swoje parametry do danej skrzynki a nieznam parametrów watkinsa boje się że może być już nie tak lecz z tymi rto było całkiem nieżle ciekawe jak by było z orginalnymi trapi mnie niepewność czy zainwestować w orginały gdyż po tych paczkach niemogę niczego innego słuchać może to zaleta wstęg i niskiego basu z obudowy zamkniętej?proszę ratujcie i wskażcie mi drogę:)tutaj link do orginałów tylko ta cena kompletu http://www.watkinsstereo.com/

 

Mam fabrycznie nowe głośniki Watkinsa o wymiarze 10 cali , znam tez zalecaną dla nich pojemnośc obudowy .

Jak jesteś zainteresowany adaptacja takich głośników to pisz na PW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nr-1-infinity-reference-standard-irs-v-usa-i5002073089.html

 

 

Kto pierwszy ten lepszy.....wpisuje cene bo z czasem link wygasnie 199 999zł

post-35933-0-32796800-1422934464_thumb.jpg

Sharp AQUOS 80" Full LED LC-80LE645E .......Benq w1070 120" ... clone Pro-Ac d100 kino+ tannoy mercury 7.4 stereo... 4K... 4k ultrabox+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jestem posiadaczem od niedawna kolumn Kappa osiem.dwa. jako wzmacniacza używam Technics SU-VX700. Chcę zmienić ten wzmacniacz na coś innego używanego. Nie jestem osłuchany, ani nie posiadam odpowiedniej wiedzy. Stąd moja prośba o pomoc w dobrze wzmacniacza z oferty która jest na Allegro, lub z innego źródła rynku wtórnego. Słucham jazzu, bluesa, muzyki tzw. poważnej. Brakuje mi obecnie selektywności instrumentów i szerokiej sceny. Chciałbym również zakupić źródło. Budżet na wzmacniacz to do około 3k zł. Na Allegro widziałem :HARMAN http://allegro.pl/najlepsza-integra-harman-kardon-pm665-dual-mono-i5087204342.html, http://allegro.pl/wzmacniacz-cambridge-audio-azur-851a-mega-okazja-i5078899230.html. Nie wiem czy dobrze szukam - proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mi ostatnio w moim zestawie z Infinity Epsilon zaczęło "brumieć" stereofonicznie... Pierwsze co wzbudziło moje podejrzenia to był lampowy preamp Audio Research Ref2 mk2 lub końcówka sterująca środkiem i górą Audio Research VT10 mk3. Myślałem że jedna ze sterujacych lapm się skończyła, niestety po weryfikacji w firmie Nomos vintage w warszawie okazało się że pre i końcówka są ok. Zawiozłem do weryfikacji kolejny z elementów, czyli servo sterujące basem, czekam na weryfikację... ma ktoś mozę pomysł cóż mogło się stać? dodam że brumienie jest tylko na górze/średnicy i po odłączeniu wzmaka od góry brumeinei ustaje. Servo na ten zakres ma w sumie tylko bypass... i sam już nie wiem co o tym myśleć....

 

JAcek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mi ostatnio w moim zestawie z Infinity Epsilon zaczęło "brumieć" stereofonicznie... Pierwsze co wzbudziło moje podejrzenia to był lampowy preamp Audio Research Ref2 mk2 lub końcówka sterująca środkiem i górą Audio Research VT10 mk3. Myślałem że jedna ze sterujacych lapm się skończyła, niestety po weryfikacji w firmie Nomos vintage w warszawie okazało się że pre i końcówka są ok. Zawiozłem do weryfikacji kolejny z elementów, czyli servo sterujące basem, czekam na weryfikację... ma ktoś mozę pomysł cóż mogło się stać? dodam że brumienie jest tylko na górze/średnicy i po odłączeniu wzmaka od góry brumeinei ustaje. Servo na ten zakres ma w sumie tylko bypass... i sam już nie wiem co o tym myśleć....

 

JAcek

 

 

jesli brumiene jest u gory pasma, to servo raczej nie ma tutaj nic do rzeczy..... chyba...., no bo przeciez steruje wooferami .... zlacza sygnalowe na sekcje wysokotonowa nie ida przez zadna elektronike - sa spiete na krotko z gniazdami wprowadzajacymi sygnal do serva...

hmm troche to dziwne, ze woofery tego brumienia nie maja.... moze jakies mikrofonowanie...w lampie, na zlaczach jakis efekt anteny moze powstal...??

 

jakbys potrzebowal - mam serwisowke serva i kolumn - powodzenia w tropieniu bruma...!

Edytowane przez VISTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mi ostatnio w moim zestawie z Infinity Epsilon zaczęło "brumieć" stereofonicznie... Pierwsze co wzbudziło moje podejrzenia to był lampowy preamp Audio Research Ref2 mk2 lub końcówka sterująca środkiem i górą Audio Research VT10 mk3. Myślałem że jedna ze sterujacych lapm się skończyła, niestety po weryfikacji w firmie Nomos vintage w warszawie okazało się że pre i końcówka są ok. Zawiozłem do weryfikacji kolejny z elementów, czyli servo sterujące basem, czekam na weryfikację... ma ktoś mozę pomysł cóż mogło się stać? dodam że brumienie jest tylko na górze/średnicy i po odłączeniu wzmaka od góry brumeinei ustaje. Servo na ten zakres ma w sumie tylko bypass... i sam już nie wiem co o tym myśleć....

 

JAcek

 

Przypomnij sobie co zmieniałeś w otoczeniu (pokój/mieszkanie/dom) systemu w ostatnim czasie, szczególnie w czasie przed powstaniem brrr...umienia.

 

Może doszło jakieś źródło zakłóceń, które łapią przewody z systemu stereo ?

Jakiś nowy odbiornik prądu (coś z AGD, zasilacze, WiFi itd.) ?

 

Lampy "lubią" łapać różne "śmieci".

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem preampa, końcówkę oraz servo do kontroli u fachowców... Nic nie znaleźli ale po rozkręceniu i skręceniu wszystko działa jak należy :)

 

Ostatnio zmieniłem okablowanie na VoVox Textura, głośnikowe i 2 xlry, musze jeszcze dokupić 1 xlr i wszystko będzie w vovoxie. Bas się poprawił, bardziej zwarty i miększy jakby się zrobił no i co nafjaniejsze scena się cofnęła i jest lepsze pozycjonowanie elementów. Do systemy ostatnio też dołączył Audio Research PH5 pre phono który też fajnie z basem zadziałał i pozycjonowaniem instrumentarium :)

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Chętnie zakupię kolumny Infinity z serii 7, 8 lub 9

 

jeżeli ktoś chciałby się pozbyć albo zna namiar na sprzedawcę proszę o kontakt na PW.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.