Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A i 7100 w mostku to podchodzi pod M8000

Dla M8000 parametry na papierku są takie :

6944512500_1405138954_thumb.jpg

 

Oczywiście to dane dla fabrycznych końcówek Accuphase...

Naszych klonów nikt chyba nie mierzył...chociaż zapytam w odpowiednim temacie.

Ciekawostka: M8000 ma na swoim pokładzie toroida 3 kVA !!!

Także w stereo to już 6kVA-niemal połowa normalnego przydziału ZEORKu na chaupe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Znaczy się, że eksperyment, Twoje plany, raczej nie wypaliły?

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się wypaliło ale w inny sposób. Nie muszę już szukać dziury w całym jak mam cało i dobrze.

Woofery są dobre i szkoda by leżały i się kurzyły , kiedy ktoś może mieć z nich radochę. Ja tą frajdę mam teraz z tego co mam. Plany są po to by je móc weryfikować. Ślepe trzymanie się jednego założenia prowadzi w ślepe zaułki. Głośniki są więc na sprzeaż.

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK:)

Pytałem, bo kiedyś rozmawialiśmy i wspominałeś o "składance" z Watkinsami na dole pasma...

 

Pozdrawiam!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla M8000 parametry na papierku są takie :

6944512500_1405138954_thumb.jpg

 

Oczywiście to dane dla fabrycznych końcówek Accuphase...

Naszych klonów nikt chyba nie mierzył...chociaż zapytam w odpowiednim temacie.

Ciekawostka: M8000 ma na swoim pokładzie toroida 3 kVA !!!

Także w stereo to już 6kVA-niemal połowa normalnego przydziału ZEORKu na chaupe :)

 

No to do obslugi tego potwora to już nawet uprawnienia elektryczne do 1 kVa nie wystarczą ;)))

Wow, nie widziałem w żadnym sprzęcie damping factor 400...

48kg wagi...

Chciałbym to kiedyś usłyszeć...

Jeśli klony wyciągają połowę tego, to i tak jest już super sprzęt (na papierze przynajmniej).

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee tam, 400 to jeszcze nic ;-) Crown jakieś 15-20 lat temu miał już końcówkę z damping factor 3000, chyba najlepsza końcówka do pędzenia basu.

 

Hm...

Najlepsza jest taka końcówka, która nie "pędzi", ale GRA i to na całości pasma, a nie tylko - w basie. Bywają...

Choć, oczywiście JBL-owcy są zupełnie odmiennego zdania:)

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U JBLa ma nie grać tylko trzymać membrany za pysk...

 

I wszystko:)

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do obslugi tego potwora to już nawet uprawnienia elektryczne do 1 kVa nie wystarczą ;)))

Wow, nie widziałem w żadnym sprzęcie damping factor 400...

Nie ma uprawnień elektrycznych (innych też chyba) na VA.

No może damping factor 400 nie ma w żadnym sprzęcie ale są sprzęty z większym np. rotele jak i mniejszym (przynajmniej na papierze).

Edytowane przez skwaruch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry nie zawsze są istotą sprawy... Bywają czasami.

Wysoki, czy też bardzo wysoki DF, niestety nie gwarantuje MUZYKI:)

Np. tu jest ponad 1000:

http://www.parasound.com/vintage/hca2200.php

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

W przypadku Infinity czasami może DF być za wysoki. Jak wiecie miałem ASR Emittera 1 podpiętego do Kapp 8.2i.

To naprawdę zacny i pancernie zbudowany kloc. Ale nie pozwalał basowi wybrzmieć. Trzymał go za pysk aż za bardzo.

Była totalna kontrola tych 30-tek, ale niestety jak dla mnie była to nadkontrola.

Kupił go ode mnie kolega który ma paki od Azusa i tam ogromne przetworniki basowe jeszcze w BR z większością klocków buczały. Było basu za dużo. Teraz jak spiął je z ASR-em to ma świetnie. Trzyma je za mordę idealnie.

Więc w spółgraniu sztuka. Nie każdy piec nadaje się jednakowo do wszystkich pak i do każdego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma uprawnień elektrycznych (innych też chyba) na VA.

 

Jasne, racja - są do jednego kV.

 

Parametry nie zawsze są istotą sprawy... Bywają czasami.

Wysoki, czy też bardzo wysoki DF, niestety nie gwarantuje MUZYKI:)

Np. tu jest ponad 1000:

http://www.parasound.com/vintage/hca2200.php

 

Racja, a przecież dyskutowałem z Tobą nt. hca2200 i hca 2205. Zapomniałem.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panowie.

Są uprawnienia powyżej 1 KV. tzw bez ograniczeń. Są na eksploatację oraz na dozór.

Jan

 

Zukzukzuk dobrze prawi, muza ma grać a nie wypełniać strony danych technicznych. Muza jest najważniejsza.

Często to nie te dane a dobre dobranie systemu są gwarancją dobrze grającego systemu.

Miłego odsłuchu.

 

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2014 o 20:37, janvideo24 napisał:

Zukzukzuk dobrze prawi, muza ma grać a nie wypełniać strony danych technicznych. Muza jest najważniejsza.

Często to nie te dane a dobre dobranie systemu są gwarancją dobrze grającego systemu.

Miłego odsłuchu.

 

W dniu 11.08.2014 o 15:08, gość napisał:

W przypadku Infinity czasami może DF być za wysoki. Jak wiecie miałem ASR Emittera 1 podpiętego do Kapp 8.2i.

To naprawdę zacny i pancernie zbudowany kloc. Ale nie pozwalał basowi wybrzmieć. Trzymał go za pysk aż za bardzo.

Była totalna kontrola tych 30-tek, ale niestety jak dla mnie była to nadkontrola.

 

A zatem czy ruch membrany ma być ścisłym odzwierciedleniem przebiegu elektrycznego , czy jakąś jego interpretacją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem M8000 ale mam i słucham w mostku 2 x 7100 Accuphase Klon. DF pewnie podobny.

 

GRA MUZYKA !

 

Ostatnio miałem na testach C-2810 Klon.

 

Dopiero GRAŁA MUZYKA !

 

Potwierdzam - GRA cudownie...za takim dźwiękiem się tęskni.

Co do tego DF to jeden z wielu parametrów zmierzalnych dzięki któremu możemy wstępnie cokolwiek powiedzieć o wzmacniaczu.Tylko nie zapominajmy,że słuchamy muzyki i nasze odczucia już tak łatwo zmierzalne raczej nie są :)

 

Taka ciekawostka:

 

4642252200_1408196783_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Do tego Sony mogą być kappy ale nie 8.2 a tym bardziej renaissance 90. Maks kappy 7.2 choć najlepiej 6.2. Do renaissance trzeba wyłożyć troszke kasy na napęd bo inaczej kupno tych kolumn może przynieść odwrotny skutek do zamierzanego i z dźwięku będzie kicha. Co do dźwięku to szkoła sonego może z kappami się jakoś tam przyjemnie zgrać lecz do kappa 8.2 by sie zdała koncówka mocy ta-n80es np. Najlepiej radził bym wybrać się z piecem na odsłuchy i zdecydować bo może sie okazać ze nawet z renaissance dźwiękowo moze sie spodobać lecz na uwadze trzeba mieć ze ten sony wykorzysta maks ze 20% możliwości renaissance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! czy ktoś może miał do ''czynienia'' z Infinity kappa 8.2 plus Sony taf 870 ES?? ewentualnie z Infinity Renaissance 90!!poproszę o ewentualne opinie ,będę wdzięczny za każdą odpowiedz!!

 

Mój znajomy pędzi Kappy 8.2 za pomocą 770ES (prawie to samo co 870ES) i jest bardzo fajnie, pokój to prostokąt 4x6m, kolumny prawie w samych rogach, na krótszej ścianie, dużo mebli, gruby dywan na 90% podłogi. Za każdym razem jak u niego słucham, jestem pod wrażeniem jak taki zestaw w takim pomieszczeniu potrafi pięknie zagrać. Testowaliśmy tam też dla porównania 7.2 i 9.2, 8.2 to optimum.

Historia, tylko paczki: Dali 3b, 400, Skyline1000, Euphonia MS5, Infinity Kappa 7RS, 8RS, 7.2, 8.1, 8.2, 9.2, 90, SM112, Thiel CS3.6, B&W 801F, Quadral Taurin, Amun, Ascent 650, Martin Logan Mosaic, Onkyo SC-900, THOR Evo 04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo owszem mogą sie zgrać i wyjdzie z tego całkiem przyjemny dźwięk lecz w mojej wypowiedzi chodziło bardziej o zdolność poprowadzenia tych kolumn niż zgranie się dźwiękiem. Bał bym się dotknąć pokrywy 870/770es po głośniejszym graniu przez ładną chwile gdyż same z siebie nagrzewają się konkretnie a z trudnymi kappami mozę być nie przyjemnie i nadal bede uważał ze integry z seri es są poprostu za cienkie do ich kontrolowania. Sam przeszedłem przez infinity i sony lecz inne modele a wzmacniacz to lichota przejściowa za 250 zł a do cichego plumkania wystarczył lecz jak przyszło dać choć na godzine 11 na kilka utworów to wzmak gorący a dźwięk zaczął sie poprostu psuć. Ani w tym ładu i składu i dlatego uważam ze mając tak swietne kolumny warto zapewnić równie godny napęd gdyż wtedy naprawdę się odwdzięczą. Grać będzie grało i to całkiem przyjemnie ale to nie będzie to czego one potrzebują. Radze najpierw posłuchać i zdecydować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do napędu re90 to jak mówią z g...bata nie ukręcisz. Nak -TA-4 daje radę, ale tylko tak do godziny 10.30 ;), w niedzielę zachciało mi się spróbować czegoś innego, ale równie budżetowego i podłączyłem dwie końcówki Rotela rb-980 w biampingu, po godzinie grania jedna poszła z dymem, nie zadziałał Protect i tysiak w plecy.

Moje wnioski, jako posiadacza RE90 są takie, że jeżeli nie ma się kasy na drogi napęd do nich to lepiej sobie odpuścić. Miałem kilka systemów, za pieniądze mniejsze niż Re90 i grały dużo lepiej niż infinity z budżetowym napędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co do napędu re90 to jak mówią z g...bata nie ukręcisz. Nak -TA-4 daje radę, ale tylko tak do godziny 10.30 ;), w niedzielę zachciało mi się spróbować czegoś innego, ale równie budżetowego i podłączyłem dwie końcówki Rotela rb-980 w biampingu, po godzinie grania jedna poszła z dymem, nie zadziałał Protect i tysiak w plecy.

Moje wnioski, jako posiadacza RE90 są takie, że jeżeli nie ma się kasy na drogi napęd do nich to lepiej sobie odpuścić. Miałem kilka systemów, za pieniądze mniejsze niż Re90 i grały dużo lepiej niż infinity z budżetowym napędem.

Trzeba dobrego "kozaka" aby usmażyć ten wzmacniacz ;-))

Ta próba raczej nie miała dużo wspólnego z normalnym odsłuchem ( tzn na zwyczajowo stosowanych poziomach ) , ale dam głowę , ze trzymał w ryzach do ostatniego tchnienia ;-)).

Edytowane przez Nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dobrego "kozaka" aby usmażyć ten wzmacniacz ;-))

Ta próba raczej nie miała dużo wspólnego z normalnym odsłuchem ( tzn na zwyczajowo stosowanych poziomach ) , ale dam głowę , ze trzymał w ryzach do ostatniego tchnienia ;-)).

 

No bez przesady to był tylko 980 a nie 990, zjarała się końcówka która była "zapięta" na dole. Za pre robił NAK , podkręciłem głosność do godziny 11 bo akurat musiałem odkurzyć chałupę, i po chwili z końcówki poleciał dymek, coś łupnęło i basowe przestały grać ;(. Na szczęście są całe....., ale nauka kosztuje ;(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.