Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej charakterystyka zmian impedancji względem częstotliwości dla Infinity Renaissance 90 :

 

Hz Ohm

20 5.5

25 4.2

30 3.2

32 3.0

35 3.2

40 3.9

46 5.1

50 4.4

55 4.0

60 3.4

70 3.1

80 3.0

100 2.9 najniższy punkt impedancji kolumny w zakresie częstotliwości w przedziale od 20 Hz do 20 kHz

120 3.3

150 4.4

210 6.0

300 5.1

500 4.8

580 5.8

700 4.4

1K 3.3

2K 3.2

3K 3.6

4K 5.5

4.8K 6.0

7K 5.8

9K 6.0

20K 7.0

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając w temacie R90 zapytam się: skąd wiadomo że te kolumny schodzą nisko z impedancją?

Ktoś to mierzył? Jaka jest niby ta minimalna impedancja? Czy ona występuje przy danej częstotliwości?

Czy musi być kilka nałożonych częstotliwości?

Ja właśnie zrobiłem pomiary i wyszło mi min. 3,5 Ohm przy 26Hz (sinusoida).

Za rezystor pomocniczy służył mi czajnik elektryczny i teraz pytanie czy on ma rezystancję liniową?

 

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-sansui_60891.html/page__st__2820?do=findComment&comment=3070792

 

 

Pozdrawiam z Makarskiej:)

post-7648-0-95104000-1403371443_thumb.jpg

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są oficjalne wyniki.

 

 

 

Również pozdrawiam i życzę udanego pobytu :-)

 

Dzięki:)

 

Nowość!

http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/infinity-renaissance-90-klavierlack-schwarz-sonderedition-highend/216827825-172-16513?ref=search

Z wyglądu ładne, w sumie niedrogie i niedaleko!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki zukzukzuk ;) , kolumienki juz stoją u mnie. Niestety facet nie był skory do udzielenia zniżki, ale za to dołożył ponad 2kg dobrych kabli i granitowe podstawki. Kolumny są w stanie idealnym, facet miał pokrowce i jak nie słuchał to je zakładał. Miał też specjalne szmatki do czyszczenia i ogólnie był pedantem.

Na razie do dyspozycji mam tylko Naka TA-4, boję się też trochę czy dadzą radę z basem bo mam dość duży pokój.

Pozdrawiam.

post-40018-0-84060100-1403762500_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zukzukzuk ;) , kolumienki juz stoją u mnie. Niestety facet nie był skory do udzielenia zniżki, ale za to dołożył ponad 2kg dobrych kabli i granitowe podstawki. Kolumny są w stanie idealnym, facet miał pokrowce i jak nie słuchał to je zakładał. Miał też specjalne szmatki do czyszczenia i ogólnie był pedantem.

Na razie do dyspozycji mam tylko Naka TA-4, boję się też trochę czy dadzą radę z basem bo mam dość duży pokój.

Pozdrawiam.

 

A niech Cię kule biją!

Czułem, że coś się święci...

 

Gratulacje:)

Za to, co dostałeś gratis powinna być jeszcze dokładka:) Pokrowce, szmatki też?

 

Mam nadzieję, że technicznie też wszystko będzie OK.

Jeśli TA 4 jest OK - to spokojnie wytrzyma rozkręcenie do godz. 12,13 i więcej. To już bardzo głośno. Choć wiele zależy od kubatury.Także, nie martwiłbym się za bardzo. Zakładam też, że dyskoteki nie będziesz robił... Sam ocenisz.

Jak posłuchasz, napisz co i jak.

 

Odezwę się na pw.

 

Pozdrawiam serdecznie!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zukzukzuk ;) , kolumienki juz stoją u mnie. Niestety facet nie był skory do udzielenia zniżki, ale za to dołożył ponad 2kg dobrych kabli i granitowe podstawki. Kolumny są w stanie idealnym, facet miał pokrowce i jak nie słuchał to je zakładał. Miał też specjalne szmatki do czyszczenia i ogólnie był pedantem.

Na razie do dyspozycji mam tylko Naka TA-4, boję się też trochę czy dadzą radę z basem bo mam dość duży pokój.

Pozdrawiam.

 

Gratuluję ! Szczęściarzu !

 

To była prawdziwa okazja, taki stan i dodatki... wszystko to co Tygrysy lubią najbardziej.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i melduję się po pierwszych odsłuchach.

Moje obawy były nieuzasadnione, kolumny grają duuużym dźwiękiem, dzięki nim przypomniałem sobie o starych kieliszkach w kredensie ;). Bałem się też że nie będą uniwersalne a tym czasem zagrało dosłownie wszystko. Gościł akurat u mnie w domu stary kumpel didżej, który był pod dużym wrażeniem jak może zagrać hip-hop i funky z lat 80-tych na tych kolumnach.

Miałem wrażenie że jakby się musiały "ułożyć" , po 3 godzinach zagrały dużo lepiej niż na początku.

Nie wiem czy to Nakamichi TA-4 jest trochę za słaby czy kolumny, ale po przekroczeniu godziny 12 na pokrętle kończy się czysty dźwięk i wszystko się zlewa i zniekształca, a momentami chciałoby się zrobić jeszcze głośniej. Może to być też wina pomieszczenia, nie ma za dużo mebli i dywanu.

 

Ludzie mają różne gusta, ale dla mnie są piękne ;).

Pozdrawiam.

post-40018-0-55838000-1403852263_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kolumn.

Co do gry powyżej 12,13 tego Naka. Niestety rzeczywistość jest brutalna. Te kolumny lubią prąd i trzeba go dużo, dużo dostarczyć a ta puszka nie daje rady. Dwa, widzę zwykłe kabelki a te kolumny potrafią się odwdzięczyć za dobre przewody. Słychać różnicę. Biamping też poprawia brzmienie. Udanej zabawy...

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję kolumn.

Co do gry powyżej 12,13 tego Naka. Niestety rzeczywistość jest brutalna. Te kolumny lubią prąd i trzeba go dużo, dużo dostarczyć a ta puszka nie daje rady. Dwa, widzę zwykłe kabelki a te kolumny potrafią się odwdzięczyć za dobre przewody. Słychać różnicę. Biamping też poprawia brzmienie. Udanej zabawy...

Jan

 

Janie - bez urazy. Nie masz racji:)

To nie jest sprzęt do robienia dyskoteki... (słyszałem, jak przeprowadzasz "testy"). No i ŻADNE podwójne przewody.

 

Zdrowia życzę!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję, jakoś jeszcze dycham.

Co do testów, jak mam wiedzieć co można wyciągnąć z danego sprzętu, potrafię rozkręcić wzmocnienie na full.

Czy normalnie gram z wykopem czy spokojnie inna sprawa. Do cichego grania kupuje się zwykle wydajniejsze

paczki. Małą mocą można szybciej rozruszać głośniki. R90 zacnie grają, jednak do wydajnych nie należą.

Muzyka, i to najwspanialsze w niej, ma wiele twarzy. Każdy może więc znaleźć to co lubi, szuka. Dyskoteka też

jest ważna, może nie dla mnie, ale wielu cieszy. Do ,,robienia,, zaś dyskoteki , fakt, inne się stosuje kolumny.

Tu racja Kolego, a co do reszty, jak sobie wolisz, mnie to nie przeszkadza.

Też zdrówka życzę.

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję, jakoś jeszcze dycham.

Co do testów, jak mam wiedzieć co można wyciągnąć z danego sprzętu, potrafię rozkręcić wzmocnienie na full.

Czy normalnie gram z wykopem czy spokojnie inna sprawa. Do cichego grania kupuje się zwykle wydajniejsze

paczki. Małą mocą można szybciej rozruszać głośniki. R90 zacnie grają, jednak do wydajnych nie należą.

Muzyka, i to najwspanialsze w niej, ma wiele twarzy. Każdy może więc znaleźć to co lubi, szuka. Dyskoteka też

jest ważna, może nie dla mnie, ale wielu cieszy. Do ,,robienia,, zaś dyskoteki , fakt, inne się stosuje kolumny.

Tu racja Kolego, a co do reszty, jak sobie wolisz, mnie to nie przeszkadza.

Też zdrówka życzę.

Jan

 

Tymczasem, jeśli chcę się dowiedzieć, czy dane kolumny GRAJĄ, to robię odwrotnie - jak najmniejsze wzmocnienie. Tzn. gram jak najciszej, na granicy słuchu. I tutaj lepszych kolumn nie usłyszałem. Warunek konieczny? Reszta toru musi być odpowiednia...

 

Ale, jak piszesz, każdy robi jak woli i uważa oraz szuka ideału dla siebie:)

 

Powodzenia!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku

Sorry, to zaczyna przechodzić w pyskówkę a tego nie lubię.

Ja pisałem o sprawdzeniu wzmaka a nie kolumn. Jednak swoje opinie opierasz na ,,słyszałem,, a nie wiem.

Niech więc zostanie, że masz rację a ja kończę temat.

Jan

 

Pyskówkę?

Dopóki jest kulturalnie - to tylko wymiana poglądów:)

Tak trzymać!

 

Owszem, jako elektronik/złota rączka, tym bardziej możesz testować wzmacniacze/kolumny na jakim tylko poziomie głośności chcesz.

W razie czego - mała naprawa, czy wymiana elementu i po sprawie. Lecz, idąc tym tokiem, pomyślałem o moim znajomym, który ma końcówkę G. Antileon. Gdy jego preamp jest rozkręcony do poziomu 13-14, w prawie 30 m pokoju zaczyna być nieprzyjemnie głośno, pomimo profesjonalnej adaptacji akustycznej. Dodam, że ten preamp ma skalę wzmocnienia do... 100:)

 

Tak na marginesie - poy,dobnie jak kolumn sprawdzam również wzmacniacz:) Owszem, głośno też powinien grać...

Do R90 można spokojnie zaprząc "czołg", i im więcej mocy/amperów - będzie lepiej (zwłaszcza jak dasz b. głośno). Tylko najpierw ma grać MUZYKA, a potem można żądać tego na coraz wyższych poziomach głośności.

 

Ale, niech sam zainteresowany się wypowie.

 

Pozdrawiam!

 

P.S.

Sądziłem, że słyszałem od tych, którzy słyszeli u Ciebie jest tożsame, co "wiem"...

Czy sam nie pisałeś o wrażeniach typu "trzepanie dywanu"?

Edytowane przez zukzukzuk

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No dzisiaj miałem wreszcie okazję moje RSIIIb usłyszeć zasilone w bi-ampingu, po rozpięciu zwrotnic.

Grały naprawdę zacnie. Średnicę i górę mają lepszą, niż Kappy 8.2i. Jak daliśmy więcej mocy na sam dół i 2x25cm zaczęło pracować to i bas był piękny. Dosadny, punktowy i głęboki. Jednak O.Z to jest to. Przyjechał ich do mnie posłuchać kolega, który zamierza kupić RE90 i chciał obudowy zamkniętej z Infinity posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 Classic. Chyba zostaną ;) . Omegi tez są kolumnami z wysokiej półki - początkowo miałem Renessaince 80, potem 90 i te zamieniłem na Omegi- róznica była kolosalna. Myślałem, że firma Infinity zostanie na dobre. W międzyczasie zmieniłem wzmaciacz McIntosha na lapowca .. i Omegi zagrały jeszcze lepiej, chociaż są dość wymagające. JBL pożyczyłem na próbę i już się nie rozstanę - mają trochę inną specyfikę grania - bardziej ciepło, fizjologicznie (może przez to nie tak szczegółowo, jak Omegi). Wszystko zależy od słuchanej muzyki, chociaż jedne i drugie są bardzo uniwersalne(mam np. stare Trio z lat 60 i te czarują w jazzie i damskich wokalach, natomiast gubią się w rocku). W sumie decyzja trudna, bo zarówno JBL jak i Infinity Omega należa do dość rzadkich kolumn na rynku (łatwiej dostać dobrze zachowane Kappy, czy Ti 5000).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ciągle jeszcze, nieustannie..... poszukuje wzmocnienia do Re90...

 

Zaprzęgnąłem do pracy 2 końcówki, klony Accuphase 7100 w mostku (dzięki freedi za pomoc !).

 

Tego się nie da opisać, to trzeba usłyszeć :-)

 

Witaj!

 

Być może, już niedługo będę w stolicy. Gdybym mógł się wprosić - byłbym wdzięczny:)

 

Co prawda miałem na kilka godzin końcówkę Accu P-7100...

Ale pre mogło się nie spasować. I co dwie sztuki - to nie jedna:)

 

Pozdrawiam!

 

Jakiego pre uzywasz?

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Być może, już niedługo będę w stolicy. Gdybym mógł się wprosić - byłbym wdzięczny:)

 

Co prawda miałem na kilka godzin końcówkę Accu P-7100...

Ale pre mogło się nie spasować. I co dwie sztuki - to nie jedna:)

 

Pozdrawiam!

 

Jakiego pre uzywasz?

 

Od kogo miałeś Accu 7100?

 

Jako pre póki co używam Cayin 120

 

A i 7100 w mostku to podchodzi pod M8000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kogo miałeś Accu 7100?

 

Jako pre póki co używam Cayin 120

 

A i 7100 w mostku to podchodzi pod M8000

 

Od Houka bodajże. To był oryginał...

Dopasowanie pre jest ważne, bardzo ważne dla obojętnie jakiej kocówki (jak zresztą - wszystkiego:).

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Houka bodajże. To był oryginał...

Dopasowanie pre jest ważne, bardzo ważne dla obojętnie jakiej kocówki (jak zresztą - wszystkiego:).

 

Podaj proszę kontakt do Houka (jeżeli się zgodzi), chętnie wymienię się doświadczeniami. Dzięki z góry.

 

Jak będziesz w Warszawie to zapraszam do Konstancina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.