Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Infinity Classics


zukzukzuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje Kappy i RS 2.5 grają z NADem s300 kompakt s500. Słuchałem ich też w zestawie z Nakamichi PA 7E z przedwzmacniaczem CA 5e. Nad i Nakamichi jak dla mnie grają podobnie. Więc mam Nada. Ale zastanawiam się na jakimś Sphinxem. Widziałem ostatnio Project 12 mkII w komplecie z przedwzmacniaczem project 2 MKII. Project 12 ma dobre recenzje w sieci sporo na amerykańskich stronach. Miałem też kompakt sphinxa, Project 32 był rewelacyjny ale sprzedałem na rzecz RS 2.5. Mam teraz trzy pary Infinity z których najmniej przypadły mi do gustu Kappa 8. Kappa 9 grają spektakularnie, widowiskowo, natomiast RS 2.5 z zewnętrzną zwrotnicą absolutnie spokojnie odprężająco, muzyka gitarowa, jazz wypada lepiej niż na Kappach. Kappa 9 wygrywają za to gdy włączam muzykę filmową nagraną z orkiestrą symfoniczną. W kappach 9 wyraźny jest podział dźwięków na poszczególne częstotliwości czy też zakresy. W muzyce z nagraną orkiestrą przekłada się to na dźwięki instrumentów, które gdzieniegdzie mocniej wybrzmiewają, ale na Rs 2.5 ich nie słychać, lub są ledwo słyszalne. W RS 2.5 mam delikatnie skręcony bass na zwrotnicy. Mam mały pokój ok 12 m2 z panelami na podłodze.

Mój gust muzyczny jest szeroki, ale bardzo lubię muzykę gitarową Finger style, Slide też jazz gitarowy itp. RS 2.5 świetnie wypadają w tego typu brzmieniach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Kappy i RS 2.5 grają z NADem s300 kompakt s500. Słuchałem ich też w zestawie z Nakamichi PA 7E z przedwzmacniaczem CA 5e. Nad i Nakamichi jak dla mnie grają podobnie. Więc mam Nada. Ale zastanawiam się na jakimś Sphinxem. Widziałem ostatnio Project 12 mkII w komplecie z przedwzmacniaczem project 2 MKII. Project 12 ma dobre recenzje w sieci sporo na amerykańskich stronach. Miałem też kompakt sphinxa, Project 32 był rewelacyjny ale sprzedałem na rzecz RS 2.5. Mam teraz trzy pary Infinity z których najmniej przypadły mi do gustu Kappa 8. Kappa 9 grają spektakularnie, widowiskowo, natomiast RS 2.5 z zewnętrzną zwrotnicą absolutnie spokojnie odprężająco, muzyka gitarowa, jazz wypada lepiej niż na Kappach. Kappa 9 wygrywają za to gdy włączam muzykę filmową nagraną z orkiestrą symfoniczną. W kappach 9 wyraźny jest podział dźwięków na poszczególne częstotliwości czy też zakresy. W muzyce z nagraną orkiestrą przekłada się to na dźwięki instrumentów, które gdzieniegdzie mocniej wybrzmiewają, ale na Rs 2.5 ich nie słychać, lub są ledwo słyszalne. W RS 2.5 mam delikatnie skręcony bass na zwrotnicy. Mam mały pokój ok 12 m2 z panelami na podłodze.

Mój gust muzyczny jest szeroki, ale bardzo lubię muzykę gitarową Finger style, Slide też jazz gitarowy itp. RS 2.5 świetnie wypadają w tego typu brzmieniach.

Pozdrawiam

 

No to... gratulacje!

Nieczęsto spotyka się taki "zestaw":)

W tym układzie należy życzyć chyba tylko... więcej metrów.

RS 2,5 z dedykowaną zwrotnicą to musi być TO:) Miałem bez, a już grały MUZYKĘ tak spójnie i gładko, że och!

 

Pozdrawiam!

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Może kolega poda jakies preferencje dźwiękowe. Będzie dużo łatwiej wybrać. W tej chwili można jedynie powybierać to co prądowo sobie poradzi a w 3tys troszke już tego jest np Rotel rb/rc990 bujnie je jak nic. Sony ta-n80es, jeżeli kolega sie nie boi można pójść w klona konkretnej koncówki Accuphase. Nad 208 THX bądź Nakamichi pa-5 ( tutaj potrzeba wsparcia bardziej obeznanych co do wersji bo jest ich chyba kilka i nie wiem która najlepsza choc wszystkie są dobre). Wszystko co podałem to koncówki mocy oscylujące w cenach 2-2.5 tys a to co zostanie z budżetu to na pre-amp który kosztuje do większosci co wymieniłem około 1 tys +/- 200zł. Trzeba czekać aż inni sie wypowiedzą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie integry odpadają tylko zwyczajnie mało która da radę. Zależy również czego kolega oczekuje od kolumn. Jeżeli lubisz głośniej posłuchać to zapas prądu sie przyda i tu lepiej konkretna końcówka a zaś ciche słuchanie na codzień to odpowiednia integra poradzi bez problemu. Końcówkami o wiele więcej zdziałamy i zazwyczaj jest to lepsze rozwiązanie ale co kto lubi. Pisanie że wstęga nie lubi ostrego wzmaka troche bez sensu bo to od słuchacza zależy jakie brzmienie lubi. Według mnie łagodna i gładka wstęga z zadziornym napędem moze stworzyć świetny duet ale to jak pisałem zależy co kto lubi. Z propozycji które wczeniej wymieniłem to dynamike zapewni rotel lecz on jest ostry na górze co niezbyt Ci odpowiada chyba. Rotelik Może zachwycić jak i rozczarować więc tu trzeba mieć sprecyzowane wymagania. Z integr to mi do głowy przychodzi Vincent sv-233 tylko ten też ostry na górze. Accuphase mogło by trafić w Twój gust idealnie ale w tym budżecie tylko klon wchodzi w gre. Ewentualnie Sony np TA-F707/770/870 ES bądź rzadsze TA-F800/830ES.

Edytowane przez kajojek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ten watek diy to zaczynam wpadac w depreche z powodu tego ze w czasach gdy trzeba bylo pojsc do technikum a potem polibude by zostac zawodowym elektronikiem to sie czlowiek za pieprzonego krawaciarza uczyl a teraz jak trzeba sobie kabelek przylutowac to w serwisie bule jak za zboze. Teraz przynajmniej wiem kim bedzie moj sym jak dorosnie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci się wydaje że można z nich o wiele więcej wycisnąć. Kappa 7 jest również wymagająca jak wyższe modele. Wcale nie głupie jest do nich podpinanie takich sprzętów jak krell itd bo te kolumny są w stanie sie w takim zestawieniu odwdzięczyć po stokroć choć z gorszymi i bardziej budżetowymi napędami są w stanie zagrać również bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bardzo dobrze brzmiącej końcówce lub solidnej integrze każda kolumna nawet nie najwyższych lotów, pokaże na co ją tak naprawdę stać i nie jednego zaskoczy.

Słuchać bez dobrego wzmacniacza, to tak jakby patrzeć i widzieć tylko niektóre kolory.

Druga sprawa to b.dobre kable, które prześlą do nich najsubtelniejsze sygnały.

 

Słabsze konstrukcje (wzmaki) nie dają wypełnienia, odpowiedniej masy, a najważniejsze nie stworzą przed słuchaczem prawdziwego "latającego, dźwiękowego 3D".

 

Przed zakupem konkretnych kolumn warto postarać się o odsłuch na jak najlepszym "towarzystwie" by później mieć pewność, że zostaną z Nami na dłużej, a jak będzie więcej $, to kupimy lepszy wzmacniacz, inaczej ludzie często pozbywają się świetnych kolumn, bo słuchali ich tylko na "jakimś budżecie" i nie przekonali się co można z nich wykrzesać, potem krążą mylne opinie, że kolumny "X" ... nie grają :-).

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie brakuje mu mocy i klasy dźwięku, to pozostają ... kable.

 

Wybitnymi kablami można pokazać to co lubi właściciel.

Możesz poszukać czegoś co np. doskonale uszlachetnia bas lub jak lubisz miodną średnicę, coś co uwydatni i "unaturalni" wokale.

Możliwości są nieograniczone, chyba tylko przez czas i $.

Warto poszukać znanych i cenionych używek za przyzwoite pieniądze i popróbować.

 

Będziesz zaskoczony jak dużo można osiągnąć przez dopasowanie przewodów.

 

AC, IC i głośnikowe. Kombinacji jest multum, każdy z nich coś zmieni, coś doda, poprawi lub nie.

 

Możliwe jest też, że sposób ustawienia kolumn, urządzenia pomieszczenia i jego cech akustycznych pozostawia jeszcze wiele do życzenia, dlatego nie załamuj się :-)

 

Jeszcze długa droga przed Tobą.

 

Ja mam Re 90, które u mnie na moim wzmacniaczu brzmią "tak sobie", za to w pokoju u ZukZukZuk-a z moim wzmacniaczem brzmią rewelacyjnie.

Prawie ten sam sprzęt ( inne kable, itd.) a jak różny dźwięk i co Ty na to ?

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pieniądzach, o których mowa można dostać którąś ze starszych integr Krella: KAV-300i lub 300iL. Mocowo na pewno da radę, a jeśli brzmieniowo nie podejdzie to zawsze szybko i bez żadnej straty można odsprzedać. Pod tym względem (odsprzedawalność) Krell to jedna z najbezpieczniejszych marek na krajowym rynku, tak więc ryzyko nietrafionego zakupu jest praktycznie żadne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu mogę się dopisać do klubu :D

Kolumny podłączone dwie godziny temu, jeszcze będę musiał się pobawić z odpowiednim ich ustawieniem.

Na razie gra to z Luxmanem LV-109, jest więcej niż w porządku, ale wiadomo, że z Kappy lubią prąd, więc z biegiem czasu zafunduje im jakąś końcówkę ;)

 

8aoo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w poprzednim poście, kolumny jeszcze nie były odpowiednio ustawione ;) Ściana ma wnękę około pół metra, więc z własnego doświadczenia wiem, że nie muszą być bardzo wysunięte, ale i tak są teraz sporo bardziej odsunięte od ściany niż na zdjęciu

Edytowane przez m.stank2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam Re 90, które u mnie na moim wzmacniaczu brzmią "tak sobie", za to w pokoju u ZukZukZuk-a z moim wzmacniaczem brzmią rewelacyjnie.

Prawie ten sam sprzęt ( inne kable, itd.) a jak różny dźwięk i co Ty na to ?

 

 

Wydaje mi się, że to nei kable, a pomieszczenie ma decydujący wpływ.

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to nei kable, a pomieszczenie ma decydujący wpływ.

 

Romku,

w mojej wypowiedzi miałem dokładnie na myśli, to że w tej samej konfiguracji sprzętowej, a tylko innym pomieszczeniu można uzyskać efekt/różnicę jak między dniem, a nocą.

 

Podsumowując sprzęt "X" który u mnie "nie gra", w innym pomieszczeniu zagra tak że ho ho i to nie wina sprzętu.

Dlatego niektóre opisy/odsłuchy innych osób trzeba brać w większy lub mniejszy nawias umowności, bo nie są powtarzalne w innej akustyce, ustawieniu itd.

 

Pojechałem do ZukZukZuk-a ze swoim sprzętem, żeby mieć jasność czy wzmacniacz daje radę z tymi kolumnami i posłuchać jak Re90 potrafią zagrać, gdy ma się większy pokój i dobre rozstawienie.

 

Dzięki Jackowi mam pewność, że po przeprowadzce systemu do większego salonu i pokonaniu problemów z akustyką (adaptacja z pomiarami) będę miał to co tygrysy lubią najbardziej :-).

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do ZukZukZuk-a ze swoim sprzętem, żeby mieć jasność czy wzmacniacz daje radę z tymi kolumnami i posłuchać jak Re90 potrafią zagrać, gdy ma się większy pokój i dobre rozstawienie.

 

Pygar-można coś więcej o tym pokoju?Jaki metraż,rozstawienie,czy ma jakieś adaptacje akustyczne?

I wpływ pomieszczenia,jego akustyki na brzmienie jakiegokolwiek systemu jest oczywisty i Re90 jest szczególnie wybredne w tym aspekcie,nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

U mnie pokazały , jak potrafią czarować po przeniesieniu (niestety na próbę) do ok 50 m kw.

Daleko jednak jeszcze temu ustawieniu do ideału ale różnica jest ogromna...

I jak tu znaleźć kompromis pomiędzy normalnym funkcjonowaniem a zapewnieniem warunków Infinity ? :)

 

 

Edytowane przez freedi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba zapytać Jacka, bo u Niego z taśmą mierniczą nie biegałem.

 

U mnie aktualnie Re90 stoją w "pokoiku - 11,5m2", o wymiarach 2,80 na 4,10m, na dłuższej ścianie (wysokość pomieszczenia 2,43m).

Ze względu na małą przestrzeń są oddalone od ścian tylnej o 26-28cm (tylna ścianka kolumny) z bazą pomiędzy na 196cm między wewnętrznymi krawędziami skrzyń.

Słuchacz oddalony od linii kolumn na 170cm.

Kolumny stoją na szafkach audio 43cm powyżej poziomu podłogi.

 

Pomiędzy kolumnami plazma 50' i "szafka-wieża" audio z większością systemu.

Sufit wyłożony płytkami ze styropianu, b. porowate i niemalowane (kasetony o bardzo nieregularnych kształtach :-) ).

Ściana za słuchaczem mocno umeblowana.

Po lewej okno, na prawo drzwi.

 

Gra to tak, że da się słuchać ale nie ma dobrej odpowiedzi jeśli chodzi o bass, nie ma sceny w głąb i innych efektów, które słychać w pomieszczeniu u Jacka.

Poprawiłem "dół" kablami, które są hojne w tym zakresie i nie jest źle.

 

Pomieszczenie docelowe jest dwukrotnie większe i opisałem je tu.

Póki co jestem na etapie remontu kuchni, łazienki i przedpokoju - pokój audio zostanie na deser :-)

Prawdopodobnie najlepsze ustawienie dla kolumn to po przekątnej w lewym górnym rogu na ścianach bez okien ale póki co szukam "technologii" jak najlepiej i najtaniej przystosować to pomieszczenie tak, by móc słuchać muzyki o każdej porze dnia i nocy bez wyrzutów sumienia, że doskwieram sąsiadom.

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pygar-można coś więcej o tym pokoju?Jaki metraż,rozstawienie,czy ma jakieś adaptacje akustyczne?

I wpływ pomieszczenia,jego akustyki na brzmienie jakiegokolwiek systemu jest oczywisty i Re90 jest szczególnie wybredne w tym aspekcie,nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

U mnie pokazały , jak potrafią czarować po przeniesieniu (niestety na próbę) do ok 50 m kw.

Daleko jednak jeszcze temu ustawieniu do ideału ale różnica jest ogromna...

I jak tu znaleźć kompromis pomiędzy normalnym funkcjonowaniem a zapewnieniem warunków Infinity ? :)

 

 

 

nawet kwiaty freedi masz, no, no, postępy w aranżacji :-) tak trzymaj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając w temacie R90 zapytam się: skąd wiadomo że te kolumny schodzą nisko z impedancją?

Ktoś to mierzył? Jaka jest niby ta minimalna impedancja? Czy ona występuje przy danej częstotliwości?

Czy musi być kilka nałożonych częstotliwości?

Ja właśnie zrobiłem pomiary i wyszło mi min. 3,5 Ohm przy 26Hz (sinusoida).

Za rezystor pomocniczy służył mi czajnik elektryczny i teraz pytanie czy on ma rezystancję liniową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.